(2?gm Quakers in hongerstaking op Haagse Binnenhof NCRV voert geen acties Doelstelling tegen de Evang. Omroep VPRO-vrijdag: nieuw en goed programma Voedsel Biafra zondag uitgeput TEGEN UITHONGERING BIAFRA Dr. Ozinga: Dat voorbeeld nooit volgen van de NCRV AVRO vraagt vernietiging NOS-statuten Husak wil nieuwe zuiveringen Koorfestival feest van verbroedering OP LUSTRUM UNIVERSITEIT Fascinerend ballet Kaesen en v. Dantzig Vrouwenjager ondanks geweld nog in trek ZATERDAG 28 JUNI 1969 I GENEVE De kinderen in Biafra zullen zondag hun laatste maaltijd van het Rode Kruis krijgen, omdat dan de voorraden van de internatio nale organisatie zijn uitgeput. Sinds de organisatie twee weken geleden haar luchtbrug heeft moeten staken, is het voedselgebrek steeds nijpender geworden. Ook de geza menlijke kerkelijke hulporganisatie moest de nachtvluchten tijdelijk opschorten, na het neerschieten van een vliegtuig, waarbij vier mensen omkwamen. Koortsachtig wordt nu beraadslaagd de hulpverleningsactie te hervatten. LONDEN Het Britse gemenebest heeft gisteren een comité in het leven geroepen, dat pogingen in het werk zal stellen de sancties tegen Rhodesië te verscherpen. In het comité zijn vertegenwoordigd India, Pakistan, Jamaica, Kenia, Zambia, Canada en Engeland. Volgens welingelichte kringen heeft Engeland de Verenigde Naties gevraagd Europese regeringen ertoe te bewegen geen tabak uit Rhodesië meer in te voeren. DEN HAAG Vanaf zondagmid dag zullen een aantal Quakers zich op het Binnenhof in Den Haag vesti gen om daar een hongerstaking te beginnen. Zij willen op die manier protesteren tegen de gang van zaken in Biafra en Nigeria. Zij verzetten er zich tegen dat Ni geria de uithongering van Biafra be wust zou gebruiken om deze oorlog te winnen. Tevens willen zij een be roep doen op de overheid om zowel multilateraal als bilateraal druk uit te oefenen op de Nigeriaanse rege ring. Ook willen ze zo druk uitoefenen op de Nederlandse industrie om alle leveranties aan beide oorlogvoerende partijen te staken Bovendien willen de quakers de bevolking nog eens opnieuw bepalen bij de noodzaak van helpen. Inmiddels hebben de kerken die de luchtbrug van Sao Thomé organiseren hun nachtelijke vluchten hervat, in weerwil van de dreigende gevaren. GEREF. HULP UTRECHT Met een budget van ƒ85.000 neemt het gereformeerd we- Koningin Juliana heeft giste ren op paleis Soestdijk een groep schilders (met hun werk) en juryleden voor de koninklijke subsidie voor de vrije schilder kunst ontvangen. Op de foto: de Koningin te midden van haar creatieve en kritische gasten, links de heer J. Zekveld, rechts mejuffrouw M. Geys en de he ren H. Huig en R. van de Wint. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Door het aanvaar den van de gemoderniseerde statuten heeft de Verenigingsraad van de NCRV gisteren in Utrecht ook een nieuwe omschrijving van de doelstel lingen aangenomen. W(j geven eerst de oude, daarna de nieuwe tekst van de doelbeschrijving. In art. 3 van de statuten stond te lezen: „Het doel der vereniging is radio en televisie te doen strekken tot eer van God en tot verbreiding van het evangelie der genade in Je zus Christus, en ten behoeve van ons volksleven in de ruimste zin van het woord." Nieuwe tekst: „De vereniging stelt zich ten doel radio en televisie te doen strekken tot geestelijke verrij king. culturele ontwikkeling, voor lichting, informatie en ontspanning van luisteraars en kijkers. Bij het vervullen van haar taak gaat zij uit van het evangelie der genade van Jezus Christus, aanvaardende, dat de Heilige Schrift Gods onfeilbaar Woord en Jezus Christus de mensge- worden Zoon van God, de Redder der wereld is". Duidelijk is dus, dat de zinsnede „verbreiding van het evangelie" is verdwenen, zulks appellerende aan de verklaring van de NCRV-voorzit- ter dr J. Ozinga, dat „de NCRV geen evangelisatievereniging is maar een christelijke omroepvereniging". (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Opzettelijk heb ik in mijn jaarrede niet ge sproken over de actie van DEO (Evang. Omroep in oprichting), ik deed dit verleden jaar al en er is niets veranderd", verklaar de NCRV's voorzitter dr. J. Ozinga in de jaarvergadering van de Verenigingsraad, gisteren gehouden. „Wil DEO iets bereiken, dan moet hij dat ten nadele van de NCRV doen. Wij zullen nooit dat voorbeeld volgen en nooit iets zeggen om DEO af te breken. God beware ons voor de negatieve kant". Dit in antwoord op enige opmer kingen, door afgevaardigden in de Verenigingsraad gemaakt, waarin weer de verontrusting over het te weinig evangeliseren van de NCRV doorklonk. Mr. A. H. van de Veen, directeur van de NCRV, antwoordde eveneens op deze bemerkingen: „Er wordt veel gesproken over gelovigen en ongelo vigen en men vergeet, dat daartussen hele categorieën liggen, die ook iets van de radio en televisie willen mee nemen. Het. is een uitgemaakte zaak, dat de NCRV zich ook op hen moet richten. V er ontrust Daarom kunnen wij niet uitslui tend spreken in de oude vertrouwde Vijf uur non-stop raclio terminologieën, die een buitenstaan der niet verstaat. Maar als de gelovi gen die vertrouwde taal met „de wachtwoorden des geloofs" niet ho ren, voelen zij zich verontrust en „niet thuis", en dan verwijten zij dat n.b. de NCRV. Men wil alleen „jaja" kunnen zeggen en niet „aha". Opi nie-onderzoeken van de NOS bevesti gen dit. De traditionele godsdienstige programma's worden niet beluisterd buiten de kring van de kerkleden." „Wij moeten als omroep niet dwin gend of hinderlijk zijn en ook niet ongelovigen confrontatie met wat de christen bezighoudt in die zin opleg gen, maar als het ware in hun huid kruipen (zoals een verontruste predi kant zelf aanbeveelt), zulks met alle kans op misverstanden met anderen". Kritiek werd ook geleverd op de actualiteitenrubrieken van de NCRV. Aangevoerd werd, dat hierin meer de christelijke gezindheid van de om roep moet uitkomen: er gebeuren dingen :n het christelijke milieu waaraan de NCRV voorbijgaat, en Hier en Nu is op plaatsen, waar de NCRV niet hoort wél aanwezig (ge noemd werd de bezetting van het Museum in Amsterdam), terwijl in discussies soms andersdenkenden in plaats van christelijke voormannen zijn te zien en te horen. Mr. Van de Veen antwoordde, dat de NCRV niet kan komen op dagen dat zij geen uitzending heeft: na een of twee dagen is het nieuwe dan al oud. Zij behoort wél bij al het actuele nieuws, en dat met eigen opiniestel ling. Uitnodiging En wat betreft de uitnodigingen voor spreken in actualiteitenpro gramma's: „U moest eens weten, wie we daarvoor allemaal vragen, en hoevelen dan bang zijn om zich in 't openbaar uit te spreken en dus be danken!" Op diverse klachten over uitzen dingen van CVK/IKOR, die enkelen HILVERSUM Indien de VPRO erin slaagt het vol te houden, hebben we deze winter een goede kans op een nieuw, aantrekkelijk radiopro gramma. het gisteren gehouden expe riment heeft dit aangetoond. „VPRO-vrijdag" is zeker een non stop uitzending voor een minderheid en niet voor het grote luisterpubliek, maar wanneer we stellen dat het gro te publiek volop aan zijn trekken komt op drie radiozenders, voldoet deze nieuwe hantering van het onvol doend uitgebuite medium ook aan een behoefte. Het mikt hoofdzakelijk op intellec tuele jongeren die de tienerleeftijd te boven zijn, maar zeker op ouderen die geïnteresseerd zijn bij de volko men eigentijdse gebeurtenissen en cultuurverschijnselen. Gespeend van alle gezelligheid en oubolligheid die familieblokprogram- ma's plegen te kenmerken, gaf de uitzending een overvloed aan infor- HILVERSUM Het AVRO-be- stuur heeft de koningin gevraagd het besluit van het NOS-bestuur tot vast stelling van de statuten alsmede de beschikking van minister klompé, waarin deze zich bereid verklaart de- statuten goed te keuren, te vernie tigen. De AVRO is het er niet mee eens, dat deze z:]n opgesteld door het NO S-bestuur. Volgens haar had dit moe ten gebeuren door de oprichters van de NOS (omroeporganisaties en aspi rantomroeporganisaties). De bezwaren van de AVRO zijn met name gericht tegen artikel 20 in de statuten, waarin de NOS de om roeporganisaties voorschriften geeft voor de inhoud van hun programma bladen. Wanneer de organisaties zich hieraan niet houden, is een publika- tieverbod mogelijk. De AVRO acht de wijze van vast stelling van de statuten in strijd met de omroepwet en de wet op stichtin gen, terwijl zij artikel 20 strijdig vindt met de grondwet, de omroep wet en het Europese verdrag tot be scherming van de rechten van de mens. matie, spitse opiniëring en achter- grondnieuws, doorspekt met kleine, originele geluidsvondsten en misschien een beetje te veel aan tijd melding, maar dat slijt wel af. Prijzenswaardig is de uitstekend volgehouden vaart, zonder dat er werd gejaagd. Het zou wel aanbeve lenswaard zijn indien er in een vijf uur durend programma wat meer verscheidenheid aan stemmen en dus aan persoonlijke bijdragen zou voor komen. Maar we hadden tenslotte met een experiment te doen. „VPRO Vrijdag" verleent ruime gastvrijheid aan actualiteiten en schroomde niet om toch wat schok kend te zijn door initiatiefnemers van de NVSR aan het woord te la ten, een vereniging die de NVSH stijf en verouderd noemt, zich wil toeleggen op het organiseren van groepssexualiteit en er geen been in zou zien, wanneer het gezin uit de maatschappij verdween. Er was op een en ander niet zoveel reactie uit de luisterkring als de pro grammamakers hadden gehoopt. Maar een paar telefoontjes met steek houdend commentaar werden toch wel opgevangen PRAAG „Als antwoord aan de oppositie van rechts en de op portunisten van alle richtingen heeft de commu nistische partij van Tsjechoslowa- kije zich voorge nomen een groot tegenffensief in te zetten, dat de kwade elementen zal treffen in de vakbeweging, de fabrieken en andere ondernemingen." Dit zegt Gustav Husak, eerste par tijsecretaris in een rapport dat hij heeft ingediend op de buitengewone vergadering van nationale en regio nale partijleiders. „Het is nu tijd," aldus het rap port." door een vrij omvangrijke zui vering aan de basis de ontslagen aan te vullen, die al eerder aan topfuncti onarissen zijn uitgedeeld. Niemand zal om zijn politieke mening gevan gen worden gezet, maar onwettigheid zal niet worden geduld." SCHEVENINGEN Het zit er voor de deelnemers en organisatoren van het koorfestival bijna op. Van avond is de sluiting en dan zijn de gelukkige prijswinnaars bekend. Naast Zweden maken ook Amerika nen een goede kans. Niet alleen de zo kleurig gejurkte zangeressen van het kamerkoor van Mount Holyoke, met glamour en kunde geleid door Tamara Knell, maar ook de in Hei delberg gelegerde militairen van de Seventh Army, die naast spirituals van Piet Kettings dankbaar geschre ven Quando Conveniunt een mode luitvoering gavem. De componist kwam dirigent Ro bert E. Antonian er vrijdag in de Kurzaal terecht voor bedanken. De Balkan was sterk vertegenwoor digd op oit voorlaatste concert. Het Hongaarse Jeugdkoor van de Univer siteit van Boedapest met het pene trante, soms bijna vlakke timbre, het gemengde koor braca Baruh uit Bel grado, o.a. met een opvallend fraai Joods jubellied, alsmede een tweetal Tsjechische ensembles, van welke de ongeveer veertig mannen van Smeta- na-Slovanka met o.a. werk van Ja- nacek bijzonder klankvol voor de dag kwamen. Als wij in de jury zaten, zouden we het gemengde koor Ceska Pisen uit Pilsen echter nog een paar puntjes meer geven, in alle nuance ringen ;en zowel in folklore als in een veeleisende compositie van Pale- strina, bleven deze Tsjechen glaszui- ver en zeer muzikaal zingen. Dat was ware koorcultuur! De stemming was overigens in de volle Kurzaal buitengewoon geani meerd. De cérémonie protocolaire met de nationale vlaggen zal de uit voerenden, mede door de grote pu blieke bijval, onvergetelijk blijven. Daar Kwam nog het bezoek van prins Claus bij. Het optreden van de Amerikaanse soldaten verwierf zo'n respons, aat de zaal spontaan en staande „Glory, glory, hallelujah" zong. Een klinkend feest der verbroe dering! F. D. de NCRV als „verwante omroep" wilden aanwrijven, verklaarde dr. Ozinga, dat de NCRV geen enkele medezeggenschap over noch invloed op de-programma's van de zelfstandi ge kerkelijke zendgemachtigden heeft. Ook op klachten over Ken-merk dat „katholiek-vrijzinnig" werd genoemd, kan de NCRV als buitenstaander niet ingaan. Het bestuurslid prof. dr. G. P. van Itterzon zei. dat ook hij zeer geschokt wordt door bepaalde programma's van IKOR/CVK: „Ik heb zowel deze zendgemachtigden als de kerkelijke synodes brieven hierover geschreven. Ik weet ook dat NCRV-leden zich tot minister Klompé hebben gewend. Maar wat hebt U gedaan? Hier kla gen helpt niet, U moet naar de kerkelijke instanties gaan. CVK en IKOR zullen er goed aan doen, de bakens tijdig te verzetten." Met veel hartelijkheid werd offi cieel afscheid genomen van de drie heengaande bestuursleden: mevrouw dr. H. M. Albronda-van den Nagel en de heren P. K. Dommisse en ds. C. van de Zaal, maar het echte afscheid volgt nog tijdens een speciale samen komst van het bestuur in september. relddiakonaat thans verder deel aan de hulpverlening in Biafra. Dit be drag werd verkregen uit collectes, die in de gereformeerde kerken wer den gehouden in het kader van de Biafra-actie van vorige maand. Hier in participeerden vrijwel alle Neder landse kerken. De totaal-opbrengst was medio juni ruim 2 miljoen gul den. In juni kon het werelddiakonaat reeds voor ruim 3 ton aan voedsel en medicijnen voor Biafra financieren. Een bedrag van 200.000 werd bestemd voor instandhouding van de luchtbrug tussen Sao Thome en Biaf ra. Elke vlucht kost ongeveer 11.000 gulden. Gemiddeld wordt per vlucht 10 ton voedsel vervoerd. Binnenkort hoopt men naast de nachtdiensten ook dagvluchten te beginnen nu de regering van Nigeria daartoe in prin cipe toestemming heeft gegeven. Alles wat ingevlogen wordt is bin nen 48 uur bij de mensen. Daarvoor is een groot distributie-apparaat op gebouwd door de internationale hulp organisaties van de Wereldraad van Kerken en van de Rooms-Katholieke Kerk. Bijna anderhalf miljoen mensen in 1280 kampen en 81 zieken huizen ontvangen daardoor geregeld een voedselpakket. Niettemin sterven er volgens de laatste berichten dage lijks nog drieduizend mensen van de honger. Gistermorgen is in Amstelveen studentenpastor Jos Vrijburg uit Am sterdam getrouwd met Annewiek Reymer. Hoewel de pastor geen jezuïet meer mag zijn en geen sacramenten meer mag bedienen, gaat hij nog steeds voor in woord-diensten van de Amsterdamse studentenparochie. ~n ROTTERDAM In een interview met een landelijk dagblad zegt cho reograaf Koert Stuyf dat agressie hem uitermate intrigeert. Maar toch we-rd het hleemaal niet leuk gevon den toen vrijdagavond tijdens de voorstelling van zijn ballet „Muta tion" door het Nationale Ballet in het kader van het Holland Festival in de Rotterdamse Schouwburg twee heren j daverend van een hilariteit die voort- kwam uit een grenzeloze verveling, het toneel opklommen om de gang j van zaken daar te bespoedigen. I Het ballet namelijk mogen we dit schouwspel eigenlijk nog ballet noemen? bestaat uit het langdurig opbouwen van een groot, kwalachtig platform, het rollen van ronde en ei vormige gevaartes daarop, een nogal spastische dans en het heen en weer schuiven van reusachtige spiegels en dat alles gedurende vijf kwartier. Naast deze opvoering was er in de zaal een iets amusanter schouwspel aan de gang. Vanuit het publiek, dat grappend en applaudisserend meeleef de met het wel en wee van de ballen, werd luidkeels commentaar gegeven. „Niet flauw doen hoor, wij blijven ook", klonk het, toen de eersten de zaal verlieten, maar een kwartier la ter begon een gestadige uittocht en het begon te lijken op een krachtme ting tussen opvoerenden en publiek: Wie houdt het het langste vol? Het publiek had de langste adem: toen nog een kwart van de aanwezi gen was overgebleven, zakte het doek. Al met al kunnen wij nog begrij pen dat het spelletje dat vrijdag avond door enkele van de buitengewo ne wezens in dit grote buitenbos werd gespeeld, hen kostelijk moet hebben geamuseerd. Maar dat zij de grenzeloze arrogantie vertonen er an deren naar te laten kijken, is iets wat boven onze pet gaat. Vernietiging Eigenlijk is het niet eerlijk dat we dit verslag openen met de beschrij ving van Stuyf's vrijetijdsbesteding, want Rudi van Dantzig's ballet „Epi taaf" is ten volle het bespreken en het zien waard. Het is zeker geen vrolijk ballet, getuige al de titel (grafschrift). Het is een ballet van vernietiging en verderf, van perfidi teit gesymboliseerd in twee afschu welijke bruiden, en van leed dat aan zijn eigen tranen is gestorven. Be klemmend en fascinerend, welke in drukken nog worden versterkt door de suggestieve muziek van Gvörgy Ligeti. Aan de capaciteiten en training van de dansers worden zeer zware eisen gesteld en des te bewonde renswaardiger waren de prestaties van Guus Wijnoogst, Erna Droog. I Helena Dryden, Clyde Geldrop en Toer van Schayk die ook de uitste kende decors en kostuums ontwierp. De choreografie is grotendeels op het groepswerk gericht dat zeer gaaf en homogeen was, maar ook de indivi duele prestaties: zeer ingewikkelde en veeleisende dansfiguren, verdie nen een absoluut respect. Dit zware en moeilijke ballet, dat men eigenlijk meer dan een keer moet zien werd voorafgegaan door „Bolero" van Robert Kaesen op de bekende muziek van Ravel. Beknot Ook dit is geen plezant en ontspan nend schouwspel. Kaesen heeft zich vooral laten inspireren door de drei gende en voortstuwende ondertoon van de Bolero en is letterlijk met de voeten op de grond gebleven. Elke opwaartse vlucht wordt in het begin telkens weer beknot en de climax wordt gezocht in een massaal, rit misch en stevig groepswerk, dat wordt opgeluisterd door interessante projectie en lichteffecten van Roger Chailloux en Ger van Leeuwen. Kaesen laat de dynamische climax volgen door een blanke verstilling op muziek van een lied van Berlioz. Volgens ons was deze laatste episode niet nodig geweest en deed vooral het lachwekkende einde, waarbij Ria Koppers moeizaam in een gat in het podium verdwijnt, schade aan het boeiende geheel. Vooral het groepswerk was in Bo lero uitstekend. De veeleisende indi viduele dansprestaties werden gele verd door Ria Koppers, Jessica Fol- kerts, René Vineent, Ronald Snijders, Robert Fisher en Istvan Matula. KIRSTEN EMOUS. Veiligheidsraad behandelt Jordaanse klacht NEW-YORK De veiligheidsraad zal maandag bijeenkomen voor een bespreking van de Jordaanse klacht, dat Israël Jeruzalem aan het annexe ren is, in strijd met wat de veilig heidsraad heeft verordend. Jordanië heeft in het bijzonder ge klaagd over het uit hun huizen zetten van talrijke Arabieren, die bij de klaagmuur van Jeruzalem woonden. Volgens Jordanië worden Arabische wijken in die stad gesloopt om plaats te maken voor Israëlische wijken. De Israëlische minister van de fensie Mosje Dayan heeft ge waarschuwd, dat Israël zich bij een eventuele vredesregeling nooit bin nen de oude grens met Jordanië zal terugtrekken. Celstraffen vooi vechtersbazen in IJsselstein UTRECHT De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen drie mannen, die in de nacht van 2 op 3 maart waren betrokken bij een fikse vechtpartij in IJs selstein. Niet alleen werd er geslagen en gestoken, maar er viel ook een schot, waarbij de 17-jarige Jan Manson ernstig werd gewond. De 27-jarige corveeër A. F. van W. kreeg een gevangenisstraf van vijf maanden, de 29-jarige schilder G. H. S. zes maanden en de 23-jarige schil der W. H. J. de V. drie maanden. Wegens souteneurschap werd de laatste nog veroordeeld tot 12 dagen en voorwaardelijke plaatsing in een rij ks werkinrichting. Aanleiding tot de vechtpartij was een loopse hond, die connectie had met de reu van verdachte De V., die hierover helemaal niet te spreken was. De ruzie laaide zo hoog op, dat een vechtpartij ontstond. Strategie ]\JU hij onze oosterburen de bonds dagverkiezingen in zicht komen, gaan de partijbelangen weer een har tig woordje meespreken. Christen-democraten en socialisten gedragen zich al, of zij na de stem busstrijd niet meer op elkaar aange wezen zijn. Beide partijen hopen de absolute meerderheid te behalen en zonder steun van de anderen te kunnen re geren. De christen-democraten zijn er vooral op uit te voorkomen, dat de neo- nazistlsche NPD een stevige voet aan de grond krijgt. Uiteraard bepaalt dit streven voor een belangrijk deel hun strategie, die dan ook een nationalistische tendens heeft. Tot deze houding werden de christen democraten min of meer gedwongen, nu wijziging van de Kieswet is uil- gebleven. De socialisten verleenden niet hun aanvankelijk toegezegde medewer king uit vrees dat de tegenstander er profijt van zou trekken. De liberale FDP, wier voortbestaan op het spel stond, wist dit te waar deren en steunde de presidentiële kandidaat van de socialisten. Volgende week wordt dr. Gustav Heinemann president van de Bonds republiek, omdat de liberalen niet opnieuw een christen-democraat wil den. Intussen zoeken de socialisten naar een alternatief voor het huidige rege ringsbeleid. Hun contacten met „het oosten" getuigen daarvan. Zij lijken zelfs bereid, dc Oder- Neisse-grens met Polen te erkennen om toenadering tussen Bonn en Oost- Europa te bevorderen. Mogelijk rekenen zij erop, na de ver kiezingen met steun van de liberale FDP de christen-democraten als regeringspartner te kunnen uitscba- kelen. UTRECHT De Utrechtse recht bank heeft gisteren de 25-jarige J. B. in onmiddellijke vrijheid gesteld. De officier had tevoren wegens bedrei ging met enig misdrijf tegen het leven een gevangenisstraf van zeven maan den met aftrek (B. was sinds 23 de cember gedetineerd), een voorwaar delijke ter beschikkingstellling van de dr. Meyersvereniging. geëist. Het werd al gauw duidelijk dat de verdachte op niet mis te verstane wijze in trek was bij de vrouwen. Zelfs zijn ex-verloofde, mejuffrouw Tonnie de J. (25) uit Utrecht, op wie hij in december zou hebben gescho ten, vergaf hem later zijn zonden en stuurde hem „een half pond lief desbrieven waar de vlammen vanaf sloegen", aldus verdediger mr. F. Si mon. Pistool B. werd op 18 december in vrijheid gesteld na een straf wegens diefstal te hebben uitgezeten. Zijn broer bracht hem bij zijn ex-echtgenote, de 22-jarige Cobie M. (zij heeft twee kinderen van hem). Hij vermoedde namelijk dat zij hem er voor zijn diefstal had bijgelapt. Er ontstond een ruzie waarbij zijn ex-vrouw en kele rake klappen opliep en een lich te hersenschudding kreeg. Daarna ging B. naar de rosse buurt in de Domstad, kocht een pistool en ging naaf 'zijn vroegere verloofde (ook zij heeft twee kinderen van I hem). Er ontstond een woordenwisse- 1 ling (door de brievenbus) en B. dreig de later terug te komen. Nadat hij eerst naar Amsterdam ging om met een andere vriendin af te rekenen (wat overigens niet ge beurde omdat zij dreigde enkele mannetjes op hem af te sturen), ging hij 's nachts terug naar zijn ex-ver loofde, die hem niet binnen liet. Hij schoot op haar door een deur en een raam. Ze werd licht gewond door rondvliegende glassplinters. Verdachte zei op dc zitting dat bet schot tc vroeg was afgegaan. Ook zijn ex-vrouw verklaarde zich giste ren bereid zich weer met B. te ver zoenen. Zelfs wilde zij wel weer met hem hertrouwen. VOEDSELTEKORT IN ROEMENIË ROEMENIë De Roemeense mi nister van levensmiddelenvoorziening Simion Bughici is ontslagen, waarschijnlijk in verband met de op het ogenblik in dat land bestaande tekort aan groenten en vlees. Al een week lang zou er in Boekarest geen vlees meer te krijgen zijn. Het tekort valt samen met een campagne van de regering om de ex port te bevorderen van levensmidde len in blik naar het westen, speciaal West-Duitsland, omdat Roemenië harde valuta nodig heeft om in dustriële produkten te kunnen kopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11