Klaplopende gemeenten De heer A. van Driel is ereburger in Oegstgeest WEEKAGENDA LeidenLeiderdorp en Oegstgeest Inwoner van Zoeterwoude gehuldigd Symbool van samenwerking Rijn/, lyceum en gemeente Haarlemmermeer verhoogt uitslagcapaciteit Maandag start Laura 69 C. J. HAGEN, arts Magere winst NZH in 1968 Promoties in Leide Auto stond in brand Voor 1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 JUNI II HAARLEM Er zijn in Nederland enige gemeentendie met merk waardige vrijmoedigheid een levensstijl bedrijven, waarvoor de indivi duele burger zich pleegt te schamen. Zij maken zich namelijk schuldig aan klaploperij. Zulks zelfs op vrij grote schaal. Zij laten zich door an deren bedienen met openbaar vervoer zonder daar ook maar een cent voor te betalen. Dit ernstige euvel want een overheid die zich zo ge draagt bedrijfs een ernstig euvel is nogal merkwaardig geografisch bepaald. Het doet zich namelijk hoofdzakelijk voor in twee dicht bij el kaar liggende stedelijke agglomeraties, te weten de agglomeratie Haar lem en de agglomeratie Leiden. Het zijn de gemeenten Haarlem, Bloe- mendaal, Heemstede, Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest die zich aan deze klaploperij schuldig maken, aldus het Maandblad van de N.Z.H. Deze ontboezemingen worden als volgt voortgezet: Openbaar vervoer in stedelijke ag glomeraties kost, dat zien we overal, geld. We weten ook dat het een ver ouderde benadering is in dit verband van „verlies" te spreken. Openbaar vervoer is een onderdeel van de over heidszorg. Men kan wel trachten ont vangsten en uitgaven zo dicht moge lijk bij elkaar te brengen, maar het komt óók voor dat andere belangen, bijv. die van een goede ruimtelijke ordening of die van sociale aard, pre valeren boven het betrekkelijke be lang van een sluitende rekening van het openbare vervoer. Lokaal openbaar vervoer kost dus geld. Dat ervaart men in gemeenten met een eigen openbaar vervoerbe drijf en dat erkent en aanvaardt men ook in de meeste gemeenten, waar dat lokale openbare vervoer door anderen wordt verricht, bij voorbeeld door een streekvervoeronderneming. Over het algemeen betalen de gemeentebe sturen dan aan die streekvervoer- ondernemingen. Dit gebeurt in Den Helder, Alkmaar, Breda, Tilburg, Deventer, Leeuwarden, enz. enz. Scheef Dat gebeurt niet in Haarlem en omgeving en in Leiden en omgeving. Een heel vreemde zaak. De Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschap pij verricht hier openbaar vervoer zonder daarvoor iets van de betrok ken gemeentebesturen te ontvangen. Hoewel natuurlijk ook hier. als overal elders, dat lokale openbare vervoer niet rendabel is. De N.Z.H.V.M. is zo onverstandig geweest deze wantoestanden jaren lang min of meer stilzwijgend te aan vaarden, waarbij zij van de scheve gedachtengang uitging dat dit lokale vervoer tot haar totale streekvervoer- ZOETERWOUDE Op 29 de cember van het vorig jaar geraakte in Den Haag na een botsing een auto in het water nabij de Konings kade. De auto verdween in de diep te. Mensen schoten toe, maar durf den zich niet te water te begeven. Dat deden even later wel twee jonge mensen: Alfons van Westen en Cees Bakker. In het ijskoude, vuile water, slaagden zij er niet in de portieren geopend te krijgen. Toen trokken zij het linnen dak stuk en zagen na 10 minuten kans de bewusteloze chauffeur uit de wagen te trekken en op het droge te brengen. Redders en gereddene werden daarna door de G.G.D. naar het ziekenhuis overgebracht om op verhaal te komen. Dit kwam gisteravond weer ter sprake toen de 20-jarige student Cees Bakker en zijn ouders, sedert 'n jaar woonachtig in de Zoeter- woudse Weipoort, door burgemees ter J. A. Detmers en zijn echtge note op het raadhuis werden ont vangen. Het deed de burgemeester deugd te vernemen dat er altijd nog men sen zijn die met gevaar voor eigen leven zich in durven zetten voor de medemens. Het Carnegie Helden fonds zag aanleiding de moedige daad te eren met een oorkonde die door burgemeester Detmers werd overhandigd. Namens de gemeen te, die ook voor inlijsting van het ereteken had gezorgd, werd nog een tafelvlaggetje met het ge meentewapen aangeboden. voorziening zou behoren. Dat ging nog wel zolang de totale exploitatiereke ning van de N.Z.H.V.M. nog een posi tief saldo liet zien. Maar toen ook het streekvervoer als totaliteit in de zo geheten „rode cijfers" dreigde te ge raken achtte de directie van de. N.Z.H.V.M terecht de tijd gekomen om orde op zaken te stellen. - Die directie heeft toen bij wijze van spreken een rekening gepresenteerd aan de betrokken gemeentebesturen: „Voor Uedele openbaar vervoer ver richt, zoveel gulden". Dat wil dan zeggen dat de directie van de N.Z.H.V.M. in overleg is getreden met de betrokken gemeentebesturen en bedragen heeft genoemd die naar haar mening redelijk waren als te gemoetkoming in de kosten van het openbaar vervoer. Duidelijk maken Men kan waarlijk niet zeggen dat de directie van de N.Z.H.V.M. daarbij die gemeentebesturen het vel over de neus wilde halen. Aan de gemeente besturen van Haarlem, Bloemendaal en Heemstede vroeg zij een tegemoet koming van slechts ruim f 450.000 (waarvan f 400.000 aan de gemeente Haarlem) voor de vervoersvoorziening in de agglomeratie Haarlem en aan de gemeentebesturen van Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest een van on geveer f 200.000, waarvan ongeveer f 150.000 aan de gemeente Leiden. In vergelijking met wat ongeveer even grote gemeenten voor hun ooenbaar vervoer moeten betalen als dat door gemeentebedrijven wordt verzorgd is dat uitzonderlijk weinig. Desondanks wilden deze zes ge meenten niet over de brug komen. Hetgeen een fout in ons nationale be stel blootlegt Maar toch ook een fout in mentaliteit bij de betrokken ge meentebesturen, die er kennelijk geen bezwaar tegen hebben dat een ge meente en daarmede de overheid zich volkomen openlijk schuldig maakt aan klaploperij. Bovendien verraadt deze houding een zeer laak bare veronachtzaming van de zorg voor een goed openbaar vervoer, dat stellig toch tot de taak van een ge meentebestuur behoort. Het is daarom hoog tijd dat aan deze scheve toestanden een einde wordt gemaakt Als de gemeentebe sturen van Haarlem, Bloemendaal. Heemstede, Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest dat niet zelf inzien, dan zullen anderen dat duidelijk moeten maken. Onderbetaalde man verduisterde f 3600,- DEN HAAG De 52-jarige ver tegenwoordiger uit Koudekerk aan de Rijn had cr geen idee van dat er voor werknemers mi.n- umlonen bestaan. Zijn loon was daar ver onder gebleven. Vanwege zijn te geringe inkomsten was de man in financiële moeilijkheden geraakt. Hij had 3600 gulden die hij ten gunste van de door hem vertegen woordigde zaak had ontvangen ver duisterd om een beetje uit zijn schulden te raken. „Ik kreeg nooit loonsverhoging en als ik erom vroeg dan hielden ze me aan het lijntje. Ze zeiden dat het wel goed zou komen, maar het kwam nooit goed"- De verdediger merkte op dart de man eigenlijk niet weet welke rechten hij heeft. De vertegenwoordiger is inmiddels van baan veranderd en verdient heel wat meer. De officier wilde volstaan met twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd te eisen, omdat een geldboete hier te zwaar zou wegen. De Haagse po litierechter veroordeelde conform de eis. OEGSTGEEST Als voorzitter van het bestuur van het Rijnlands lyceum te Oegstgeest heeft ir. A. van Driel zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de gemeenschap. In een besloten plechtigheid ten gemeen tehuize reikte burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga hem daarom gis termiddag de medaille en oorkonde, behorende bij het ereburger schap van Oegstgeest, uit. Tevoren had een raadslid, mevrouw M. E. Gouver neur-van Deene, een mooi boeket bloemen aan mevrouw Van Driel overhandigd. Behalve vertegenwoordigers van het Rijnlands lyceum van Wasse naar en Oegstgeest, de gemeente raad en de gemeentesecretarie wa ren ook afgevaardigden van de Sikkens Groep NV (de heer Van Driel is directeur van de groep) te Sassenheim aanwezig. Aimable „Een voortreffelijke samenwer king van 1956 af tussen een parti culiere stichting en gemeentelijke overheid kon in december 1969 feestelijk worden gevierd met de opening van het nieuwe Rijnlands lyceum, compleet met sporthal, bi bliotheek en aula. De samenwerking had het oogmerk de jeugd en de ge meenschap zo goed mogelijk te dienen. Voor een zeer groot deel is het te danken aan uw werkkracht en uw aimable manier van optre den, dat het complex geworden is zoals het er nu staat". Aldus burgemeester Van Eysin ga, die nog zinspeelde op verdere uitbreidingsplannen van het ly- ceumbestuur. Ir. Van Driel zal daaraan echter niet meer zo inten sief deelnemen: kortgeleden heeft HAARLEMMERMEER De Provinciale Waterstaat en de Provin. ciale Griffie van Noordholland hebben voor het dienstjaar 1968 nog niet op tijd de juiste bedragen van de uitkeringen ingevolge de nieuwe wet Uitkeringen Wegen, kunnen vaststellen. Dit heeft tot gevolg dat de re kening 1968 van het waterschap de Haarlenimermeerpolder belangrijk wordt beïnvloed, waardoor verschillende wijzigingen dienen te worden aangebracht. Bij besprekingen ten kantore van Provinciale Waterstaat is gebleken dat op voorschotten over de jaren 1963 tot en met 1967 nog een bedrag van f 150.000,- a f 300.000,- zal worden uitgekeerd. Voor het jaar 1968 werd deze uit kering geraamd op f975.000. Aldus dijkgraaf B. K. Buurman in een al gemene beschouwing over de reke ning 1968, tijdens de woensdagoch tend gehouden poldervergadering. Aan de vergadering werd voor gesteld de ontvangsten in de begro ting 1968 met een bedrag van f 399.000 te verminderen. De kapi- taaldienst sloot in 1967 met een sal do van f200.000. Dit saldo is in 1968 opgelopen tot een bedrag van f 1.831.056. Deze stijging is een ge volg van het uitblijven van toestem ming van de ministeries van ver keer en waterstaat en financiën In een periode van neergang van de conjunctuur zal de overheid daarentegen trachten door uitbrei ding van de openbare werken de ■werkgelegenheid te handhaven en het prijsniveau constant te houden. Om deze reden is de kapitaalbehoef te door de Haarlemmermeerpolder voor een deel met kortgeld gedekt en bedroeg het kortgeldkrediet per 31 december 1968 een bedrag van f 1.359.914.27. Een van de punten die tijdens de vergadering ter sprake werden ge bracht was een voorstel inzake de wijziging van algemene voorwaar den onderbemalingsinstallaties. In dc algemene voorwaarden en bepalingen, waaronder vergunning wordt verleend voor het oprichten, hebben, gebruiken, en onderhouden van een onderbemalingsinstallatie, laatstelijk vastgesteld in de vergade ring van hoofdingelanden dd. 21 april 1965. is ondermeer bepaald dat dc capaciteit van een installatie niet groter mag zijn dan 1 m3 per mi nuut per 20 ha onderbcmalen ter rein. Het college van dijkgraaf en heemraden stelden nu voor de maxi- mumuitslagcapacitcit van de onder bemalingsinstallaties tc verhogen. Burgemeester Van Eysvnga fe liciteerde de nieuwe ereburger van Oegstgeest, ir. A. van Driel, als eerste en toonde hem de eremedaille in étui. (Foto N. van der Horst/ Dirk Kestting). Dronken achter stuur DEN HAAG Een 28-jarige monteur uit Alphen aan den Rijn was onder invloed van sterke drank toen 'hij door de Hoofdstraat reed. De man verkeerde in r/oeilijkheden en ging in een café zijn zorgen weg drinken. Daarna was hij achter het stuur gekropen. De officier van justitie eiste de gebruikelijke twee weken gevan genisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De Haagse poli tierechter veroordeelde de monteur overeenkomstig de eis. Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN; Gwendo lyn A d v W Landman en T J Bos; Edjer Sj z v E Bootsma en H C Kramers; Ramón F J z v H Brink en M C van Ekris; Ronald A E z v P J M Overdevest enPHC Bak ker; Wessel z v R Hissink en J C Asselbergs; Maarten J G z v G H Steenman en C A A van den Heu vel; Marry H d v L C Verloop en W de Jong; Ida A I d v G van der Tang en I A van Soest; Diana d v M Plug en H C Ntfgh. GEHUWD: A A T Moes en C A P Peelen; J C P H Eiker bout en J M I de Vries; G Pijnse van der Aa en R C J van der Heijden. hij het voorzitterschap van de Oegstgeester bestuurscommissie overgedragen aan ir. D. R. A. Sta pel. Allen „Ik heb bepaald niet het gevoel dat ik het meeste werk heb ver zet", zei de nieuwe ereburger in zijn dankwoord. „We hebben het met z'n allen gedaan. Deze gemeente lijke onderscheiding wil ik echter graag aanvaarden als symbool van Leerlingen meestal afwijkingen bij gehoor en gezicht ALPHEN Het grootste aantal afwijkingen bij schoolgaande kinde ren wordt gevonden bij het scree- nings-onderzoek op gezichts- en ge- hoorafwijkingen. Dit staat in het jaarverslag 1968 van de school- artsendienst district Alphen. Dit on derzoek is daarom zo belangrijk, omdat men op jonge leeftijd al af wijkingen kan ontdekken. Op zo'n leeftijd (bijvoorbeeld bij het zgn. luie oog) heeft behandeling nog zin, terwijl op latere leeftijd be handeling geen gunstig resultaat meer geeft. Op de scholen werden in 1968 785 leerlingen ontdekt, die af wijkingen wat betreft gehoor en ge zicht hadden. De uitvoering van dit onderzoek heeft ertoe geleid, dat het aantal verwijzigingen naar de huisarts sterk is opgelopen. Het verschijnsel van besmettelijke ziekten en onreinheid op scholen is tot normale proporties gedaald. In 1967 kwamen er nogal veel gevallen van hoofdonreinheid voor. Via een circulaire heeft men de ouders erop attent gemaakt hun kinderen zelf regelmatig te controleren. Het invoe ren van papieren handdoeken op de scholen is alleen maar aan te beve len. ALPHEN Op maandag 30 juni gaat het grote festijn „Laura '69" van start. Om zeven uur 's avonds begint het met een ontvangst en een uitvoering van muziekkorps „Wilhelmina". Dit korps zal van Nabij naar het raadhuis marcheren waar de burgemeester het festijn officieel opent Het overige programma ziet er als volgt uit: 2020.30 u: behendig heidswedstrijden voor automobilis ten. 20.30 u: concert van beiaardier Rien Ritter m.m.v. de blazers van ,.Arti" en de Molukse dansgroep uit Alphen op het gazon tussen de N.H. kerk en de ALphense bank. Dinsdag 18.30 u: behendigheids wedstrijd voor automobilisten; 19 u: Puzzelrit Mac „Rijnland". Start en finish op de Moolenaarsbrug- 20.30 u: Dansavond in Nabij. Woensdag 18.30 u: behendig heidswedstrijd voor automobilis ten; 20 u: bridgeavond in hotel Cen traal; 20.3023 u: Dansen in Nabij. Donderdag 18-30 u: finale be hendigheidswedstrijd voor automo bilisten; 20 u: schaken in Opstan- dingskerk; 20.3024.- u: dansen en bingo in Avifauna. Vrijdag 20.301 u: dansen en bingo in Nabij. AFWEZIG TOT 15 JULI Waarnemers, de Artsen: J. BERGMAN. Rijnstraat 2 - Telefoon 2921. H. M. HLETING, Rijnstraat 42 - Telefoon 2102. de samenwerking", besloot de heer Van Driel. Tot slot memoreerde de heer Stapel nog de visie en durf om door te tasten van zijn voorganger als bestuursvoorzitter. „Het is mis schien alleen daardoor dat de school er staat. Wij gaan met onze uitbreidingsplannen door op uw manier". HAARLEMMERMEER Door Amoco Netherlands Petroleum Company is aan de Haarlemmer meerpolder verzocht vergunning te verlenen tot het verrichten van een exploratie-boring in Rijsenhout en het aansluiten van een toegangsweg op de Aalsmeerderweg. Het verzoek is in behandeling genomen. Aan het Technisch Adviesbureau van de Unie van Waterschappen N.V. is verzocht advies uit te brengen. Aan Amoco is bericht dat zij de kosten van technische adviezen en verder alle kosten, die op enigerlei wijze verband houden met het ver lenen van de vergunning, zal moe ten betalen. f' Scholieren Koudekerk zwommen wedstrijd KOUDEKERK De leerlingen van de Chr; school De Rank en van de Burg. De Herderschool heb ben gisteren in het water van het Prins Willem Alexanderbad om het hardst tegen elkaar gezwom men. Onder grote belangstelling van ouders deden de kinderen hun uiterste best. Als winnaar van deze wedstrijd kwam de Chr. school De Rank uit de bus. Op de foto: een onderdeel ,van de zwemwedstrij den was het touwtrekken. Kwestie Nieuwkoopse gemeente-architect NIEUWKIIP Aangezien het nu al vier maanden is geleden, dat de gemeenteraad de heer A. Buys, ge meente-architect en directeur Ge meentewerken. schorste tot op het moment waarop een nader onder zoek zou zijn ingesteld, heeft de heer Buys nog niet vernomen, wie dit on derzoek gaat instellen. Zijn raads man heeft zich nu schriftelijk tot B. en W. gewend met het verzoek mee te delen, wie het onderzoek verricht en of er al personen zijn gehoord. De Bond van Hoorden van Gemeen tewerken heeft, mr. M. A. van den Tout, in overleg met de heer Buys, verzocht als raadsman op te treden. Als zodanig wil de heer Van den Hout aanwezig zij nbij het verhoren van personen. Donderdag 26 juni Louise de Colignyschoo) Kagerstraat. hall 3: afscheid retrlx mevrouw H. A. M. Nljweide-Vlntges. Don Bosco-lts Boerhaavelaan, 6 u.: di ploma-uitreiking. Sporthal, half 8: badmlntondemonstratie door Smash (comité Zuid-West Actief). KATWIJK AAN ZEE Trlumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert leerlingen Jan Wel- mers. Vrijdag 27 juni Schouwburg. 8.15 uur: Llesbeth List be geleid en afgewisseld door het trio Louis van Dijk, Holland Festival. Zaterdag 28 juni OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen. Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Beest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 u. ('s mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabe- thziekenhuls (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Films CAMERA: Jerry Lewis als babysitter, a.l. dag 2.30 7 en 9.30 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: De minnares, 18 jaar. LIDO: De nichten, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR: Bullitt, 14 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX: Fatale lust, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Sexy Carmen Baby, 18 jaar. STUDIO: Thérèse en isabeile 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON: De langste dag, 14 Jaar. dag. ook zo 2 en 8 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis Voor patiënten In klasse la, lb en 2e dagelijks 10.30-11.30, 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten in klasse I maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15-19, dinsdag 13-14, zaterdag 15-16, zondag alge meen christelijke en nationale feestdagen 14.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur, zondag 15.30-17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30, 14-16.30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. f Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tót 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJK - Sole Mllo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 cn 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenslraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Heempark, Oegstgeesterweg (Kikkerpol der): Flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de jaren 1917-1969), van 7 juni-13 juli, dagel. van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. 3r HAARLEM Verschenen is hJ jaarverslag over 1968 van de NoorJ Zuid-Hollandse Vervoermaatschap^i N.V. Voorgesteld wordt een dividenj van 3,5 pet uit te keren (f 612.5001 voor de personeelsverenigingen f 20.000 te bestemmen en de rest vaB het winstsaldo (f 33.136) over t|« schrijven op de volgende rekening 1 Het winstsaldo bedroeg f 597.966 ei het werd verhoogd met de onvet deelde winst van 1967 ten bedragi van f 67.670. De bedrijfsuitkomsten over 196 7 worden onbevredigend .genoemd. D winst is in verhouding 'tot het g« J investeerde vermogen en de behaald omzet bijzonder mager. Dit hang samen met ae voor net openoaü vervoer nog steeds doorgaande on gunstige ontwikkeling. Met instem minig wordt vermeld, dat de meen te Leiden enige voorzieninge trof ter verbetering van de verkeers n- afwikkeling. De concurrentie van d) u particuliere auto in het vervoers t gebied is scherp. De NHZ teld s< vorig jaar 1050 personeelsleden 305 autobussen. LEIDEN Aan de universiteit promi veerde de heer P W M de Meijer. lect< ln de Italiaanse letterkunde aan de un versltelt van Amsterdam tot doctor ln letteren op een proefschrift, getitel „Costani del mondo verghlano". Prom tor was prof. dr. S Dresden. Verder promoveerde de heer JAC van Wouw te Utrecht tot doctor in rechtsgeleerdheid op een proefschrift, titeld „Notae atrebatensos". Promotor w prof. mr. R Feenstra. De heer J D K Munting geboren Harderwijk en thans wonende te Oei geest, is gepromoveerd tot doctor in i faculteit der geneeskunde op proefschrl getiteld „Chirurgische behandeling schildklierencarcinoom"Promotor prof. dr. M Vink. Dc heer J van Noort, geboren te Hilv sum en thans wonende te Zelhem, is g promoveerd tot doctor ln de faculteit geneeskpnde op proefschrift getiteld structure and connections of the infer! colliculus". Promotor was prof. dr. w C Verhaart. De promotie geschiedde laude. Mevr. Th A G Wilberg Vignau-Schuu man, geboren te Alkmaar en thans L beck (Did) is gepromoveerd tot doet ln de faculteit der letteren op proefschr li getiteld „Die emblematische Elcmente I Werke Joris Hoefnagels". Promotor w prof. dr. H van de Waal. De promotn geschiedde cum laude. De heer R Vink, geboren te Den Ha en thans wonende te Leiderdorp, is gepi moveerd tot doctor ln de faculteit der g neeskunde op proefschrift getiteld rescein angiography In diabetic retlnopl-j; thy". Promotor was prof. dr. D Smeenka2 De heer A van Roon, greboren te Vlas 6 dingen en thans wonende te Pijnacker, ev gepromoveerd tot doctor in de facult eid der godgeleerdheid op proefschrift ge e teld Een onderzoek naar de authentic telt van de brief aan de Epheziërs". motor was pfor. dr. G Seventer. De heer J Pool. geboren te Amstdu dam en thans wonende te Leiderdorp. gepromoveerd tot doctor ln de facult usc der geneeskunde op proefschrift getlte „De maximale zuurstofopneming van loi patiënten". Promotor was prof. dr. H i Snellen. Ie W HAARLEMMERMEER Woed dagavond omstreeks half acht, gj 5; raakte een personenauto (Citrol jzcj ID) in brand op de Schipholwé nabij de rotonde rijksweg 6. H gehele motorblok en de elektr" bedrading, alsmede een gedeelte Ti het dashbord en de bekleding wej vernield. De schade bedroeg onj. veer f 3000.-. De eigenaar van 1 auto was W.A.-verzekercL Toen de brandweer arriveerd hadden omstanders de brand al gj blust met een poederapparaat, oorzaak van de brand is vermoed] lijk kortsluiting. Persoonlijke ongj lukken deden zich niet voor. ZOETERWOUDE Zaterdi gaat de „Sint Jans fanfare" rond voor de lompenactie. ongeacht de periode, gaat de naar uw vakantieadres in Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekei Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zo gen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat i ons bezit is? uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger via een girostrookje op te geven? Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in c verzending voorkomen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze adminij stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral de voor zaterdlf bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn kraot naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (20 ct of in enveloppe (2 cent) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnementen postbus 76, Leiden. R° 'ikaa begin tenis de kgge op d< oorlo, lerda De Royal hetb „hetb afspe Canai sen 1 verni Luns reger De a h'

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4