Maria-Vesper klonk verrassend a expressief in de Pieterskerk Zendingsdag Chr. Geref. Kerk ondanks regen een succes n Prof. dr. P. Muntendam president- curator De heer De Wilde nam na 19 jaren afscheid Einduitvoering van de Leidse Muziekschool Monteverdi in kader Holland-Festival P. C. A. ten Broek erelid bond van enaren Nieuwe vorm kennismaken bij CATENA UNIEK VOOR LEIDEN Collectes en verkoop brachten f. 7400 op Lit voering Leids Muzieklyceum Muziek in de Groenoordhal Voor BRILJANT v. d. WATER Erehaag voor juf en meester Geslaagden Chr. Lyceum Leiden Geslaagden Chr. Lyceum Leiden IIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 JUNI 1969 19( en LEIDEN In het kader van het Holland-Festival gaven gisteravond het Nederlands Kamerkoor, het Nederlands ^Kamerorkest, de solisten Edith MathisMaria Suchèl, e«tAlexander YoungDavid JohnstonReinier Schtveppe icüde claveciniste Janny van Weringde organisten Albert hade Klerk en Adriaan Blankensteinen het Haags Matro- senkoor onder leiding van Felix de Nobelin de goed bezette Pieterskerk een in elk opzicht voortreffelijke ^uitvoering van Claudio Monteverdi's „V es pro della bea- Vergine groot als van de In 1967, toen de muziekwereld de i-rjarige geboortedag van de leester met uitvoeringen van zijn •erk herdacht, werd ook dit concert L- vesper bekend, o.m. door vertol- [ktjkingen in Haarlem en Tongeren. »ta Monteverdi (1567-1645), de grote rgarernieuwer, de baanbreker naar de tdtoootse barok-missen, en de opera, haïtond op de grens van twee tijden. eeWij heeft op geniale wijze het oude DOtfde Palestrina-polyfonie) en het leflnieuwe (de uitdrukkingsvolle so- p-stem met begeleidingen) verenigd. Het meest verbazingwekkend is wel, dat zijn scheppingen naar buiten S^geen experimenten gelijken, maar ïat ze duidelijk het werk zijn van !en groot vakman, die volkomen ze- f eer was van wat hij deed. Dit stern es jelt hem tot één van de zeer grote nuziekarchitecten. XXX Deze Maria-Vesper, opgedragen Van paus Paulus V, bestaat uit 12 leien en een Magnificat. Behalve de leien 3, 5 (tekst van het Hooglied), 7 zijn de andere; de psalmen 110, 13, 122, 127, 147, de Maria-hymne (Ave, maris stella) de Sonata en het lagnificat op een basso continuo, ;n vaste grondmelodie gebouwd. Het strijkorkest is zesstemmig, jverder zijn er enkele schalmeien (in dit geval: hobo's), trombones, fluiten, I J cornetti aan toegevoegd. Dit instru mentale ensemble is ook een koor, LEIDEN Op de ledenvergade ring van de Leidsche bond van huis- en grondeigenaren gisteravond in de Grote Burcht werd afscheid geno men van de secretaris, de heer P. C. A. ten Broek, die van 17 november .1942 af de vereniging als secretaris heeft gediend. Hij was tevens lid van ./'het hoofdbestuur. In de vergadering tj werd hij benoemd tot erelid. Voor zitter J. van Iterson speldde hem de bijbehorende gouden draagspeld op. In de plaats van de heer Ten enjBroek werd de heer H. Verbeek als onsecretaris benoemd. De heer W. Doe- ie-ven werd gekozen als nieuw be- jstuurslid. Voorzitter Van Iterson hield een causerie over het exploi- fn teren van huizen, ke S Rijnland boos over te laat inlichten LEIDEN Het Hoogheemraad- 'ischap van Rijnland hield gisteren een vergadering. Dijkgraaf mr. n. Schokking stond uitvoerig stil bij e_ de recente vergiftiging van het IRijnwater. Hij had ernstige kritiek op de rijksinstanties. Deze hebben namelijk niet direct, nadat zij van Duitse zijde op de hoogte waren gebracht van de vergiftiging, de waterschappen ingelicht. Juist om dat de waterschappen op grote schaal water aan de rivieren ont trekken, was snelle informatie een gebiedende eis geweest. LEIDEN Op de ledenvergade ring gisteravond heeft de Leidse gemengde studentenvereniging Ca tena gekozen voor een kennisma- kingstijd in een vorm, die nieuw is voor de Nederlandse studentenwe reld. De aankomende studenten zul len in kleine groepjes, gevormd op basis van gemeenschappelijke inte- resse. zich gaan bezig houden met het Leefklimaat van Leiden. Volgens eigen ideeën zullen de eerstejaars bepaalde aspecten van dit leefklimaat onderzoeken, zoals de lucht- en waterverontreiniging, het openbaar vervoer, de krotopruiming, de plaats van de universiteit etc. Hun bevindinggen zullen worden uitge geven in een documentatiemap. Ook het kennismaken met de ver eniging zal in kleine groepjes gebeu ren. De nadruk komt te liggen op de zelfontplooiing. Deze opzet is het lo gische gevolg van een aantal jaren experimenteren met verschillende vormen van een kennismakingstijd op voet van gelijkheid. DE KASTEN-SPECIALIST Pooglandse Kerkgracht 47-49 *>ek Nieuwstraat, LEIDEN tó. 01710-33078 (00 modellen - uniek in de kastenwereld P*pUliu Den Haag Leiden ongeveer zp zangstemmen. Wat het meest en sterkst bij deze, muziek opvalt, is de wonderlijk ster ke uitdrukkingskracht. De componist gebruikt hiervoor alle tot die tijd gangbare middelen, ritme-verande ringen, langs elkaar schuivende stem men, maar ook sterke constrasten, dissonanten en nog veel meer. De klank is buitengewoon rein en de samenwerking tussen stemmen en instrumenten volmaakt en effectrijk. Ook frappeerden de aanpassing aan de grote ruimte, die het geluid zon der verdoezelen verwerkt, en de prachtige naklank. Monteverdi legde zijn persoonlijke godsdienstige gevoel in deze muziek, waardoor de oude teksten opnieuw gaan leven. Deze Maria-Vesper draagt alle kenmerken van nieuwheid, de klank, de zegging zijn gris en jeugdig. De conservatieven uit die tijd (wij zou den ze „verontrusten" noemen) heb ben er zich dan ook met alle kracht tegen verzet. XXX De uitvoering door koor, orkest en solisten, claveciniste en organisten was bewonderenswaardig. Men zou niet weten, wat het meest te prijzen, de perfect zuivere intonaties, de prachtige afgewogenheid van de koorklank, de sterk expressieve, le nige, muzikale zang van de uitste kende solisten, het schone homogene orkestspel. Felix de Nobel leidde, voor zover het koor en orkest betrof, vast en inspirerend. De solisten zon gen beneden, voor het podium, met clavecimbel en cello-begeleiding als basso-continuo. Het Haags Matrozenkoor trad maar één keer op: in de Sonata so- pra „Sancta Maria, ora pro nobis", een eenvoudige reine cantus firmus, met 8-stemmige orkest-begeleiding. De zang klonk heel mooi, maar had ook door de koorsopranen verzorgd kunnen worden. Het publiek uitte ten slotte zijn bewondering in een langdurig ap plaus. Joh. van Wolfswinkel (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De classis 's-Gravenhage van de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland heeft op haar jaarlijkse Zendingsdag, gis teren op Raaphorst in Wassenaar gehouden, het weer niet meegehad. Dat de zon wegbleef en in de loop van de middag een motregentje de aan wezigen steeds meer verkilde, deed echter nauwelijks al aan hun offer bereidheid. In collectes en met de verkoop van versnaperingen en goe deren werd een bedrag van f 7400,- bruto bij elkaar gebracht, f 2700,- meer dan de opbrenst van vorig jaar. Ds. M. W. Nieuwenhuijze te Delft had de leiding van de bijeen komst; hij begon met de gebrui kelijke 'stoelencollecte', niet alleen bestemd voor diegenen onder de ruim vierhonderd belangstellenden die op klapstoeltjes zaten, maar ook voor hen die het gras als zit plaats gekozen hadden. Eerder haalde de dominee het woord aan van de profeet Haggaï, die als de tempelbouw niet wil vlotten de mensen moet aanspo ren: 'Ik ben met u, zegt de Here der heerscharen. Mijne is het zilver en mijne is he<t goud'. Zo past ook bezinning op het zendingswerk van de kerk in Venda- en Toradj aland, dat veel geld vergt. Het moet met hernieuwde kracht worden voort gezet; onze welvaart, ons geld is Zijn welvaart; dat geld moet voor Zijn werk worden gebruikt. 'Welgelukzalig is het volk dat het geklank, de jubelroep kent' (ps 89) gebruikte ds. Manni van Boskoop sprekend namens de kerken in de classis als leidraad. „Het gaat er niet om anderen 'geluk' van voor bijgaande aard te brengen; echt gelukkig maken is pas mogelijk als we ook zelf het geklank, de jubel kennen. Het lied dat we zelf zin gen, overdragen, dat is zending", was zyn betoog. Voor de lunchpauze sprak nog ds. A. Bikker van Utrecht namens de Generale Zendingsdeputaten. Hij verhaalde van het strijc(front en gaf het voorbeeld van ds. J. A. van Rooij in Vendaland, die zojuist na de afsluiting van de cursus aan zijn bijbelschool met de studenten een succesvolle veldtocht heeft ge maakt in een gebied, waar tot dan toe in zes jaar zendingswerk slechts een getrouw lidmaat gewonnen was. Dank zij het thuisfront, in casu de voorbede van Hoogeveen, is nu in het district Wennani een doopklas gevormd van veertig belangstellen den. Voor de zendingsarbeid is dit jaar een bedrag van f 400.000 be groot, wat neerkomt op 6 a 7 gul den per lid van de kerk. Enkele Gemeenten hebben voor de thuisblijvers al een collecte ge houden; zo werd in 's-Gravenzan- de f 806,19 bijeengebracht, in Al phen aan den Rijn f 305,65 en in Rijnsburg f 334. Uit deze plaats wa ren ook de bloemen en planten afkomstig, die gisteren werden ver kocht voor in totaal f 309,60. Op de zendingsdag kwam nog een per soonlijke gift van f 500 binnen. Na de pauze LEIDEN Nog zeer jonge leer lingen van het Leids Muzieklyceum toonden gisteravond in een leuk op gezet programma hun muzikale er varingen van het afgelopen sei zoen. Als gasten traden op een aan tal leerlingen uit Alphen aan den Rjjn van mevrouw T. LutzKra nenborg, die tevens de talrijke ouders, vrienden en kennissen in het Antonius Clubhuis verwelkomde. Inmiddels stond het podium volge pakt met blokfluitgroepen van de le, 2e en 3e klas. Deze brachten een paar simpele werkjes ten gehore. Daarna viel het accent op de piano. We hoorden achtereenvolgens Elaine Zeegers en Stella en Agnietje Kooloos in werken van Folk Dean. Lerares E. H. C. Westendorff pre senteerde vervolgens Marian en Betty Dorgelo en Kethleen Lasch. Daarna zorgden Agnietje Kooloos en José Spiering voor „het betere werk" met sonates van Haydn en Mozart, gezien hun jonge leeftijd een schitterende prestatie. Nog een scala van programma onderdelen werd daarna uitgevoerd, waarvan we het kinderzangspel van Catharina van Rennès wel het meest aantrekkelijk vonden, benevens de musical van Franz Schubert. De alt Wil SmitSpits tenslotte, zorgde voor wat meer gecultiveerde zang met een waardige uitvoering van o.a. Tonight (West Side Story) en So in Love (Kiss me Kate). LEIDEN Woensdag 2 juli opent uitgeverij Bruna uit Utrecht in het pand Maarsmansteeg 10 een nieuw boekenfiliaal onder de naam Boekhandel Ila. Tot directeur is de heer A. C. Nobels benoemd. Behal ve gebonden boeken en pocketboe ken zal men in de zaak ook uit een uitvoerige collectie binnen- en bui tenlandse dagbladen en tijdschrif ten kunnen kiezen. Na de kindervertelling aoor me vrouw G. Verbaan-Van Duinen, die omwille van het steeds kouder wor dende weer een kwartier eerder begon, verkocht ds. Niewenhuijze een poppenhuis van lucifers (ge maakt door de heer Van Eik uit Delft) op z'n Amerikaans. Op een bedrag van f 151 ging het naar een oud-catechesant van de dominee uit Rijswijk. De man die voordat hij begreep hoe een Amerikaanse verkoop werkte ophoogde met f 25, maar nadat hij die betaald had toch dapper doorbood, wilde f 152 bieden en was dus net te laat om van zijn vroege bijdrage nog profijt te trekken. „Maar 't is toch voor de zending", zei hij berustend. Ds. J. C. Schouten te Enschede kwam na de verkoop aan het woord, vóór ds. P. N. Ribbers, die nog niet aanwezig was. Hij gaf cijfers over het ledenverloop in de kerk en meende dat wat men zegt te be lijden meer in overeenstemming moet kunnen gebracht met wat men in de praktijk doet. We mogen geen geestelijke binnenvetters wor den, aldus Schouten. Er zijn wel medelevende leden, maar zo weinig levende! Omdat op dat tijdstip, de mot regen veranderde in een regenbui zochten velen de beschutting van hun auto's op en gingen naar huis. Nog niet de helft bleef, om te luis teren naar ds. Ribbers van 's-Gra- venhage-West, die sprak voor de evangelie-verkondiging in Israël. Er doet zich een golfbeweging voor tussen Christendom en Jodendom; de heidenen, dat zijn wij, verna men Gods woord om later Israël jaloers te kunnen maken en voor ons is het nu zaak te denken over de vraag, of we inderdaad al zover zijn dat Israël jaloers kan zijn op ons geloof. Ds. R. Slofstra van 's-Graven- zande sprak het slotwoord. LEIDEN Terwijl in de enorme Groenoordhal nog duidelijk was te zien, dat er nog wordt gewerkt, hielden zes Leidse muziekkorpsen, die oP 13 september bij de opening een anderhalf uur durende taptoe zullen verzorgen, hun eerste re petitie. Dit gebeurde onder lei ding van concertmeester T. C. Blom van Werkmans Wilskracht. Aan de taptoe nemen ongeveer 650 muzikanten deed. De akoe stiek van de hal bleek op het eer ste gehoor niet slecht te zijn. De verlichting mag er ook zijn: hoe wel deze nog maar op halve kracht brandde, baadde de hal in een zee van licht. Foto N. van der Horst JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 In kader democratisering voor hoogstens drie jaar LEIDEN Curatoren der universiteit hebben prof. dr. P. Muntendam, nu hoogleraar in de sociale geneeskunde en prorector sociale voorzie ningen van deze universiteit, voorgedragen voor een benoeming voor drie jaar tot hun voorzitter. Met de retalisering van deze voordracht zou worden voorzien in de vacature ten gevolge van het aftreden van de huidige president-curator, dr. E. H. Roorink, met ingang van 1 september. De voordracht van prof. Munten dam is mede het resultaat van over leg met vertegenwoordigers van de Senaat, de wetenschappelijke staf en de technische en administratieve staf. De Algemene Leidse Studenten- Vereniging (ALSV) heeft een uitno- digig aan dit overleg deel te ne men afgewezen op grond van de po sitie van een president-curator en de gevolgde procedure. In maart van dit jaar heeft een commissie ter voorbereiding van de op te stellen voordracht, bestaande uit drie curatoren en de prorector van de universiteit, de diverse uni versitaire groeperingen gevraagd mee te delen, aan welke eisen huns LEIDEN Het was voor vele kinderen een bekend paar dat gisteren in de Vredeskerk het huwelijk liet bevestigen door ds. Lamping. De heer J. Eikerbout, nu nog dienstplichtig soldaat maar binnenkort, onder wijzer aan de lavo-leao school aan het Noordeinde. trouwde met juf frouw I. de Vries, onderwijzeres in de derde en vierde klas van de Prinses Beatrixschool aan de Morsweg. Bruid en bruidegom deden en doen veel in het jeugdwerk. Leerlingen vormden gistermiddag een ere haag toen het paar de kerk inging. inziens de te benoemen president- curator zou moeten voldoen. Ter wijl de overige groeperingen hun oordeel omtrent de criteria ken baar maakten, wees de ALSV de uitnodiging van de hand op grond van het feit, dat „het in zo groot mogelijke openheid vervullen van zijn taak" voor de president-curator door zijn formele positie niet moge lijk is, alsook op grond van de haars inziens „eenzijdige samenstelling van de advies-voorbereidingscommissie". De ALSV handhaafde haar stand punt, toen zij onlangs met de andere groeperingen werd uitgenodigd ver tegenwoordigers aan te wijzen voor een gesprek met de commissie over de te benoemen functionaris. In deze bespreking, die dezer dagen plaatsvond en waaraan wel door representanten van de overige groe peringen is deelgenomen viel het be sluit, mede gezien de onzekerheid inzake het resultaat van de aller- wege gevoerde discussies over een nieuwe structuur van de universitei ten, een voordracht voor een be perkte periode op te stellen. Unaniem werd instemming be tuigd met het voorstel prof. Munten dam voor te dragen voor een be noeming voor drie jaar tot voorzit ter van het college van curatoren. LEIDEN Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft slaagden voor het eindexamen MMS de volgende kandidaten: Wies Bak ker, Voorschoten; Trudy Braam, Lei derdorp; Yvonne ter Haar, Voor schoten; Connie In der Maur, Alphen aan den Rijn; Christien Jansen, Oegstgeest; Cerdien Jonker, Zoeter- woude; Heieen Klomp Leiden; Ma rijke Koelmans Voorhout; Margreet van der Kooij Voorschoten; Eef van Leeuwen Leiden; Bertie van der Meij Valkenburg Z-H; Bea Menijn Leider dorp; Ina van Nieuwpoort Oegst geest; Job Ruhaak Leiden; Elly Spij ker Oegstgeest; Marieke Swierts Sas- senheim; Ineke Verleng Alphen aan den Rijn; Marijke Wassenaar Voor schoten; Aukje Wielinga Oegstgeest; Alma van der Wijngaard Leiden. LEIDEN Onze plaatsgenoot Ph. C. G. van den Burg. leerling van de Anthony Fokkerschool Den Haag. is geslaagd voor het eindexamen vliegtuigmonteur M.T.S. Laatste dag op Plesman-mavo LEIDEN Op zijn eigen sym pathieke manier bedankte de heer J. L. C. de Wilde gistermiddag in de toneelzaal van de Plesman-mavo een lange rij sprekers. Na negen tien jaar de leiding van de school te hebben gehad, eerst als hoofd van de Plesman-ulo, sinds vorig jaar als conrector van de Louise de Coligny scholengemeenschap, nam hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af- LEIDEN Aan het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft slaagden voor het eindexamen libs-A: Mijndert Anker, Leiderdorp, Joke den Bak, Sassenheim, Leo Guijt, Katwijk, Wim Hakkenberg, Leiden, Marry Jagersma, Rijnsburg, Gea van Leeuwen, Sassenheim, Dick van der Linde, Rijnsburg, Wim Meijvogel, Katwijk, Edu Meis, Lei derdorp, Rob Mulder, Oegstgeest, Carel van de Nadort, Leiderdorp, Gerard Nijholt, Oegstgeest, Rien Ou deman, Leiden, Willem van Oudshoorn, Leiderdorp, jhr. Bas Ploos van Amstel, Oegstgeest, Henk van Reijn, Leiderdorp, Joke Sna- terse, Sassenheim, Dikkie Spieren burg, Katwijk, Janneke van Straten, Wassenaar, Ankic Vcddcr, Lissc, Ge rard Verheij, Rijnsburg, Gerrie de Waard, Leiden, Hans Wijnnobel, Noordwijk, Jaap Wijntjes, Sassen heim, Ria van Zwitene, Leiderdorp. Aan de Chr. Scholengemeenschap „Leiden-Zuidwest" zijn voor het eind examen hbs-B de volgende kandi daten geslaagd: Ton van der Burg. Stephen Duijts, Katwijk, Dick v/d Gugten, Katwijk, Bert Keijzer, Voorschoten, Arie Kikkert, Hans Konstapel, Gijs van Kruistum, Kat wijk, Ruud Maas, Leiderdorp, Dick Pluimgraaff, Katwijk, Cor Pronk, Katwijk, Ambroos Reys, Bart Ver beek, Valkenburg, Eibert Westerink, Bert van Wingerden, Albert de Wit te, Katwijk, Dik van Beelen, Kat wijk, Leen van Duyn, Katwijk, Arend Hoek, Katwijk, Maarten Jon- gejan, Ben Klinkenberg, Kees Klok, Katwijk, Gerda Kromhout. Henk v Leeuwen, Katwijk, Jan v Leeuwen. Voorschoten, Peggy Lim ,Fred Maas. Leo Onderwater, Michiel Parlevliet, Katwijk. Jos Remmelzwaal, Kat wijk, Peter Smit, Jaap Smit, Voorschoten, Gerard Verboon, Ton Verweij, Leiderdorp, Gerard Witter, Voorschoten, Gert v/d Zwan, Leider dorp. Waar de plaatsnaam ontbreekt, is dit Leiden. scheid van de school en zijn leer lingen. Als eerste sprak wethouder S. Sannes. Hij vertelde in 't kort aan welke scholen de heer De Wilde in ruim veertig jaar had les gegeven. Vooral in de talen is de heer De Wilde een uitblinker. Hij behaalde de Lo.-akte van de drie moderne talen, van het Engels de akte m.o.-A. Op het ogenblik studeert hij Rus- sich. De eigenschap die de heer Sannes het meest waardeerde in de heer De Wilde was de manier waar op hij zijn personeel eigen verant woordelijkheid gaf en toch kans zag de touwtjes in handen te houden. Namens het gemeentebestuur overhandigde de heer Sannes het vertrekkende hoofd een boek dat „De grote documenten der mens heid" bevatte. Wijsgerige proble men zijn een hobby van de heer De Wilde. Dat de overgang van zelfstandige ulo-school naar mavo-deel van de Louise de Colignyscholengemeen- schap een grote stap was bleek wel uit het relaas van mevrouw N. A. M. Nijweide, rectrix van die scho lengemeenschap. Zij had bewonde ring voor de wijze waarop de heer De Wilde die verandering had op gevangen. Zij overhandigde hem een stereo- plaat. Een cadeau dat overigens goed van pas kwam want leerlin gen, oud-leerlingen en ouders had den als geschenk een stereo-instal latie bedacht. Namens hen sprak oud-leerling Ed Hofkens. De heer G. Enzerink zei enkele woorden namens de mulo-vereni ging. Hij overhandigde de heer De Wilde een enveloppe met inhoud. Ook sprak nog de heer A. Boo gaard, inspecteur van het onder wijs. Hij sprak echter niet officieel maar als vader van twee dochters die een heerlijke tijd hadden gehad op de Plesman-ulo. De heer De Wilde is ook onder directeur van de handelsavond school Kennis is Macht die in het schoolgebouw zetelt. Namens deze school sprak de heer J. Hejjmans. Prof. dr. A. Quispel vertegenwoor digde de oudervereniging. Tot slot sprak de heer C. C. Akkerman, opvolger van de heer De Wilde. Hij overhandigde zijn voorganger het begin van een stereodiscotheek. TER AAR Woensdag bracht kweker J. A. Fransen te Ter Aar weer meer kleur in de aanvoer van de groenteveiling, doordat hij als eerste tomaten ter verkoop aan bood. Groentehandelaar A. v. d. Bosch te Alphen wilde ze wel heb ben voor f 5,80 per bakje. LEIDEN Tussen de ontsierende zinken kachelpijpen van de Ooster- kerk hebben gisteravond leerlingen van de Stichting Leidse Muziek school fijn gemusiceerd, in sommige gevallen zelfs heel fijn. De belang stelling voor deze tweede einduitvoering (de eerste vond plaats op 6 juni in het Agneslyceum) was wederom niet gering. En voor zover dit soort concerten een propaganderend karakter hebben, is dit volkomen gerechtvaardigd. Want de Stichting heeft op het gebied van muziek- pedagogie wel wat te bieden. Directeur Loek Stevens is voor dit uitstekende resultaat van een jaar hard studeren niet in de laat ste plaats verantwoordelijk. Onder zijn leiding werd door leerlingen van de solozangklasse het orato rium „Jephte" van de Italiaanse componist Giacomo Carissimi, een der eerste en belangrijkste compo nisten van oratoria en cantates, in gestudeerd. Onder directie van Henk Briër en met gave instrumentale bege leiding van een aantal overige leer lingen en leerkrachten van de mu ziekschool werd het met glans uit gevoerd. Temidden van de overige zeer verdienstelijke prestaties vormde dit ontegenzeggelijk het hoogtepunt. De ragzuivere dramatische koor partijen werden afgewisseld door verfijnd lyrisch zangwerk van vijf solisten, van wie vooral Wendela van Ditzhuyzen een zeer goede in druk achterliet. Het aangrijpende slotkóor bracht een ovatie teweeg. Mooi vioolspel van Marjolijn Oonk ging nog aan dit oratorium vooraf. Een enkel smetje aan haar toonvastheid wijten we graag aan het feit, dat zij de spits moest af bijten. Zij toonde in alle geval een gerijpte muzikale opvatting voor Handels sonate no. 3 in F gr.t. Van Aukje Winsemius, die na de pauze de uitvoering voortzette, kunnen we welhaast hetzelfde zeggen. Zij bracht een sonate voor dwarsfluit van Benedetto Marcello ten gehore. Het blokfluitenensemble A ten slotte, legde o-l.v. de heer P. Kunst een opmerkelijke gedisciplineerd heid qua ritme aan de dag in ach tereenvolgens een aantal Venezia- nische Canzonen van Luzzaschi, Maschera en Frescobaldi, de Suite „The Fairy Queen" van Henry Pu- - cell en de Rensburger Tanze van H. Poser. Het elf leden tellende en semble werd nu eens op het spinet ondersteund, dan weer aangevuld door Ada van der Bent, die overi gens ook genoemde sonates van orgelbegeleiding voorzag. W S.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3