VLEET ie post heeft 'n pakje voor u.. als u 'n nieuwe abonné I Premiehuurwoningen worden (nog) niet verkocht Gevarieerde feestweek in Katwijk aan Zee PITTIG KATWIJK (POLO) WON VAN DKD Gemeenteraad Noordwijkerhout Diploma - uitreiking huishoudschool Lisse Thee... een geurig begin van 'n nieuwe dag Douwe Egberts Visserij nieuws bij de Twee meisjes bij aanrijding gewond In Lisse jubileerde mej. Van der Eist Modernere aanpak bij GAB in Lisse II I1 NIEUWE IEIDSE COURANT 12 DONDERDAG 26 JUNI 196? NOORDWIJKERHOUT Dinsdag avond besloot de raad met 9 tegen S stemmen om voorlopig de premie woningen van de gemeente niet aan de bewoners te verkopen. Het vorig jaar besloot de raad in principe tot de verkoop en gaf aan een commissie uit de raad opdracht de verschillende facetten te bestude ren. In twee rapporten heeft de com missie verslag uitgebracht en de voorzitter, de heer G. J. Maarse- veen (prot chr) heeft al enkele ma len bü B en W aangedrongen op het doen van de nodige voorstellen. B en W hebben onvoldoende aan leiding kunnen vinden om op dit punt met voorstellen bij de raad te komen. Ze zijn van oordeel, dat in het „pakket" woningbestand de groep premie-huurwoningen niet kan worden gemist. Zowel in opzet als in huurprijs zijn de woningen voor een grote categorie woningzoeken den bij uitstek geschikt. Daar komt nog bij, dat het psy chologisch niet „verkoopbaar" is als juist deze tijd, nu jonge woning zoekenden op het punt staan een duurdere premiewoning in Victor VI te kopen, aan de veelal meer draag krachtige oudere bewoners de oude premiewoningen voor een la gere koopprijs te verkopen. De KVP-fractie ging op de heer C. J. de Winter na met deze argu mentering akkoord. Uitvoerig be toogde de heer P. C. Heemskerk (WD) dat zowel de gemeente als de bewoner met een verkoop is gebaat Het al dan niet verkopen van de premiewoningen doet aan de wo ningnood niet toe of af en de nieuw te bouwen premie woningen zijn voor hun hogere prijs veel comfor tabeler gebouwd. De woordvoerder van de KVP- fractie, de heer C. P. J. Timmer, zei dat het standpunt van de grootst mogelijke meerderheid in de fractie eerst na lange beraadslagingen is ingenomen. Vóór alles wenst de fractie elke poging tot bezitsvor ming te steunen, maar de woning nood ep de discreminatie ta.v. een groep jongere woningzoekenden doet de fractie de voorkeur geven aan uitstel. De heer Heemskerk kreeg steun van de heren Maarseveen, Ten Braak (BP), Heeneman (VVD) en De Winter (KVP). Bedrijfswoning Op een verzoek van de heer A. P. Duivenvoorden om een bouwver gunning voor een woning aan het Westeinde was afwijzend beschikt, waarop de heer Duivenvoorden in beroep ging bij de raad. Dinsdag avond werd het in hoofdzaak een discussie tussen burg. H J M Bósma en de heer A. Blaauw (KVP). B en W betoogden, dat de wo ning op het daarvoor bestemde ter rein niet gebouwd mocht worden, omdat het terrein een agrarische be stemming heeft. Daarenbóvefi wordt niet langs een weg gebouwd en ont heffing van dit verbod wilden B en W niet verlenen, omdat zo luidde het voornaamste argument het nu eenmaal onmogelijk is bij beoordeling van bouwplannen een zijdig aandacht te schenken aan be langen van hen, die een bouwaan- vraag indienen. De argumentering was mede in gegeven zo zei burg. Bosma door het feit, dat het gemeentebe stuur juist dezer dagen kennis kreeg van het feit, in een soortgelijk ge val „lelijk bij de neus te zijn ge nomen". Een vergunning voor een „loopstal" agrarische bestemming was uitgegroeid tot een plastic industrie. Iedereen was het hier mee eens, behalve de heer Blaauw. Voor het slopen van 17 oude woningen in het saneringsplan Zil- kerduinweg werd f 9.274 uitgetrok ken en voor het treffen van ver- keersvoorzieningen op de hoek van Viaductweg-Kerkstraat, bij de aan sluiting op de Wildlaan werd een bedrag van f 18.400 beschikbaar gesteld. Daarnaast werden kredie ten verstrekt voor verschillende onderwijsvoorzieningen. KATWIJK Van vrijdag 27 juni tot en met zaterdag 5 juli wordt in Katwijk een feestweek gehouden. De opening op vrijdag 27 juni vindt plaats op het parkeer terrein hij restaurant ,JDe Zwaan' waar een volleybalwedstrijd wordt gespeeld tussen K.V.C. 1 en Rijns burg 1 (dames). Aanvang: 20.00 u. Zaterdag 28 juni is er een groot vuurwerk op het strand, nabij res taurant ,X>e Zwaan", wat om 22.00 uur begint. Het verdere feestprogramma luidt als volgt: DINSDAG 1 JULI: orgelconcert door Simon C. Jansen uit Am sterdam in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 2 JULI; Carillonbe speling door Hessel H. de Harder op het carillon van de Oude of LISSE Aan de MVO-school slaagden: Primaire opleiding: Toos Bakker, Joke van Beek, Nanny Bylemeer, Anneke de Bruin, Johanna Faas, Gerrie van Fulpen, Trudie van Haaster, Mieke Hoekstra. Paula Hogenes, Jeanette v. d. Hulst, Aukje Joustra, Hennie Kleijhorsl. Carla Kloek, Apneke Koot, Elly de Kuyper, Hennie Lieverse, Anneke Montanje, Wilma Neefs, Ineke Nooyen, Corrie Paardekooper, Ellie van der Ploeg, 'Christien van Rooijen, Truus van Rooijen, Ria Salman, Margaret Siebelt, Joke van Steijn, Ans Turk, Ellie van der Veek, Carla Veenis, Adrie Vermeij, Marian van der Voort, Ida Vrijburg, Ank Wassenaar, Marty Wassenaar, Karin Wessels. Lenie Witteman, Dieneke Zeegers, Ans van Zonneveld, allen te Lisse; Mary Bartels, Annette van Berkel, Marja van Berkel, Ida van der Drill, b,-o Gerlings, Marijke Peters, allen uit de Zilk; Annelies van Dam, Jaque- line Funcke. Ella Goddijn, Ria Gran- neman, Ada Hoogeveen, Thea Lam- merse, Nellke van der Lans, Linda van Nobeien, Lia van uer Ploeg, Hennie Koelandse, Lidia v Tol, Anne- mieke Uphold, Kia Wolvers, alien uit Sassenheim; Anju van E-aa»„ Willie Huurman, Lonie van der Laan, Marga Oostende, o, Kia Ru:g- rok, Nelie van Saase, Ada Schrzma, Trudie Spreeuw. Loes Tromp, Ellie Waterreus, allen uit Hillegom; Willie van der Aart, Joke Lunen burg, Lida van Tiem, Nellie Verhaar, Annette Zaad, allen uit de Kaag; Yvonne Borst, Maria van der Lans, Gonnie Meijer, allen uit Haarlem mermeer; Marianne van der Geest, Warmond; Nelleke van Rijn, Betiy Geerlings, Lenie Heemskerk, Ineke Warmenhoven, allen uit Noordwij kerhout; Lenie van der Geest, Voor hout; Femie Jagel, Oegstgeest. Assistenten A: Liesbet v. d. Aard weg. Ada van Beek, Lennie van Delden, Marion v. d. Drift, Truus v. d. Drift, Ankie van Ha-ge, Annette Heus, Hanny Hogenes, Corry van der Kamp, Joke van Kesteren, Lia Kortekaas, Nelly Möller, Marijke Slobbe, Marianne Verkerk, allen uit Gemeente Katwijk Burgemeester en wethouders der ge meente Katwijk brengen ter open bare kennis, dat de door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 november 1968 vastgestelde Drank- en Horecaverordening. voor zover het be treft de hoofdstukken 8 (gebruiks voorschriften) en 9 (verstrekking van alcoholvrije drank) in werking zal treden met ingang van 1 juli 1969. Met het oog daarop wijzen zij allen, die bedrijfsmatig alcoholvrije dranken verstrekken voor gebruik ter plaatse, voorzover zij niet in het bezit zijn van een vergunning, als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet. op de verplichting een verlof, als bedoeld in artikel 9.2 der verordening aan te vragen. Aanvraagformulieren hiervoor zijn verkrijgbaar ter secretarie, ka mer 11. Tenslotte delen zij nog mede. dat de verordening vanaf heden ter secre tarie, kamer 11. voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling in druk of in afschrift verkrijgbaar is. RIJNSBURG Zaterdag zullen enkele klassen van de Hervormde Zondagsschool in Rijnsburg een boottocht maken met het m.s. „Tri ton" uit Katwijk. De reis voert langs Kagerplassen eq Kaageiland naar Avifauna in Alphen aan den Rijn. Kinderen die nog mee willen ook niet-zondagsschoolkinderen kunnen zich nog opgeven bij A. r. d. Burg. Spinozalaan 120. Ver trek om 9 uur vanaf de groente veiling. Lissq;Marjan Minck, Annelies Pe ters, Thea Walraven, uit Hillegom; Ineke Groenenboom, Corry Pen- <nings, Ellie van der Post, Cobie de Winter uit Warmond; Rozella Drijf hout, Monique Willems uit Kaag; Tiny van der Lans uit Sassenheim; Marijke, van Leeuwen uit Noord- vvitkerhout. Assistenten N: Emmy van Dijk, Sylvia Ulveling uit Lisse; Ellie de Bruin. uit. Haarlemmermeer; Leo nora Bremmer uit Oegstgeest: Annie van Dijk uit Warmond: Nelly van der Slot uit Voorhout. St. Andreaskerk aan de Boule vard van 20.00 tot 21.00 uur. DONDERDAG 3 JULI: lampionop tocht met medewerking van ver schillende muziekverenigÉngeiu Route: Vuurbaakplein, Boulevard, Rijnmond, E. A. Borgerstraat, Burgersdijkstraat, Sluisweg, Bad- straat. Voorstraat, Roest v. Lim burgstraat Secr. Varkevisser- straat. Koninginneweg. Start: 20.00 uur. Op ditzelfde tijdstip begint een orgelconcert door Jan Welmers met medewerking van sopraan Lize Schoo, in de Trium- fatorkerk aan de Zeeweg. VRIJDAG 4 JULI: Bridgedrive voor badgasten in de sporthal aan de Koningin Julianalaan, ge organiseerd door de bridgeclub „De Brug". Aanvang 20.00 uur. Inschrijven bij sigarenmagazijn Dick Parlevliet. Zuidstraat 38. In de Nieuwe Kerk aan de Voor straat begint om 8 uur een con cert door het Chr. Katwijks Mannenkoor „Jubilate" m.m.v. Wilhelmina Matthes (alt) en het Gewestelijk Zuid-Hollands Or kest o.l.v. L. Stotijn. Ook is er een volleybalwedstrijd op het parkeerterrein bij restau rant „De Zwaan" tussen KVC 1 en Valken 1 (heren). Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 5 JULI: Wandeltocht door het prachtige duingebied van de waterleiding, georgani seerd door Lyons International. Afstanden 5, 10 en 15 km. Start tussen 14.00 en 15.00 uur vanaf strandpaviljoen Fock de Best. Tenslotte is er deze dag een ca rillonbespeling door Cor Don (beiaardier te Vlaardingen en Schiedam) in de Oude of St. Andreaskerk aan de Boulevard. Aanvang 20 00 uur. KATWIJK Na afloop van de zwemkampioenschappen van de kring Gouwe-Rijnstreek behaalde Katwijk 1 wederom een grote over winning op DKD I uit Leiderdorp. De vele toeschouwers zagen een pittig spelend Katwijk, een goede, doch vrij eenzijdige wedstrijd spe len, wat tot uiting kwam in het scoreverloop. Reeds na één minuut nam Katwijk de leiding door Dick Timmermans, na goed voorbereidend werk van Joop Kuiper. In de volgende, twee NOORDWIJKERHOUT In het bestuur van de enige woningver- eniging in Noordwijkerhout, „Sint Antonius van Padua" zijn ingrijpen de mutaties gekomen. Het gehele dagelijks bestuur is vernieuwd en bestaat nu uit de heren J. J. Dui venvoorde (voorzitter), J. Duiven voorden. St. Victorlaan 4 (secreta ris) en H. van der Lans (penning meester). De woningvereniging heeft een technisch opzichter aangetrokken en men is bezig een eigen onderhouds dienst op tc bouwen teneinde tot een efficiënte bedrijfsvoering te komen. minuten scoorde Dick Timmermans even zoveel punten en was de stand dus 3-0 geworden. Hugo Boonstoppel zorgde voor 4-0. In de tweede helft deed Katwijk het aanvankelijk wat kalmer aan. maar toen het vijfde doelpunt geno teerd kon worden (Joop Kuiper* bracht deze speler de scorestand zelfs op 7-0, wat de eindstand werd! Katwijk speelt volgende week in Bergambacht tegen B.Z.C. II. Wordt deze laatste competitiewedstrijd door Katwijk gewonnen, dan kunnen de Katwijkers de kampioensvlag ook dit jaar weer uitsteken. B.Z.C. is de enige cluib, die Katwijk nog kan bedreigen. Deze ploeg staat maar. twee punten achter Katwijk. KATWIJK In de onmiddel lijke nabijheid van het overdekte Sportfondsenbad, wordt hard ge werkt aan de bouw van een open- luchtbad. Het complex baden aan de Piet Heijnlaan bevat onder meer een 50-meter bad. Voorts komt er een kleuterbad en een on diep bad. Verwacht wordt dat het zwem bad, kosten totaal rond f 1.406.000 voor het volgende seizoen gereed zal zijn. Een goede gewoonte: 's morgens een kop geurige goedgezette thee -2 scheppen of 2 theezakjes op een volle pot- en u begint de dag kwiek en monter. Een goede raadThee drinkt u het lekkerst uit een echte theekop - laag en wijd, licht aan de binnenkant. theekoppen met fleurige decoratie en. van hoogwaardige kwaliteit aardewerk liet DOUWE EGBERTS speciaal voor u ontwerpen. Koppen 2 stuks-900 DE punten 6 stuks - 2400 DE punten Theepot 314 liter - 850 DE punten 1 Ur -1000 DE punten Fijne Engelse Melange IJMUIDEN In de Noord -troffen de weinige Nederlandse treilers weer; vrijwel uitsluitend kooivis aan. De kleine zwarte soort had nog steeds de overhand. |let gemiddelde lag op vrijf- tig manden per trek. Uit de zwarte stroom konden door elkaar genomen tien manden andere vis worden ge zocht. Dit betrof voornamelijk gul. kabeljauw en schelvis. Wijting, ma kreel en haring waren schaars. De grotere kotters in de omgeving van 55 NB lieten redelijke vangsten aante kenen. Sommige vaartuigen noteerden trekken van 25 manden hoops, waarbij de gul, schelvis en wijting de meer. derheid hadden. Soms kon ook een beetje kleine haai boven water wor den getrokken. Voor enkele schepen was ook wat kabeljauw weggelegd. Onder de Nederlandse kust was het weer geen vetpot. Ook ditmaal bestre ken de vaartuigen een groot gebied, maar succes van betekenis bleef uit. In de meeste gevallen moest genoe gen worden genomen met trekken van hooguit zeven a acht manden diver sen, in hoofdzaak gul en wijting. Plat vis viel bijna niet te bekennen. Bij de routeboeien waren de resultaten voor de loggers en kotters weer aan de matige kant. Een paar schepen spron gen er uit met trekken van dertig kilo tong en een mand of vijf andere vis. Dit betrof in belangrijke mate schol. Vaak kreeg men nauwelijks de helft aan boord. Overigens zijn in deze buurt steeds minder vaartuigen te vin den. Het loont bijna de moeite niet meer. Bij de Sylt liep het heel wat beter. Daar- haalden de schepen, voornamelijk afkomstig uit de noordelijke havens, niet zelden uit een trek zestig kilo tong boven water. Over de verrichtingen van de haringtreilers kan weer niet in geheel positieve zin worden ver teld. Enkele schepen haalden een re delijke hoeveelheid op. maar de meeste vaartuigen bleven van succes van be tekenis verstoken. Het was over het geheel genomen maar mondjesmaat Wat er was. Aan de IJmuidense markt versche nen 15 vaartuigen. Zij hadden zeer schale ladingen in de ruimen. Bij el- kaar zetten de schepen niet meer dan 360 grote en 160 kleine kisten in de hallen: 40 kisten schelvis, 15 kisten wijting, 10 kisten gul en kabeljauw. 50 kisten kleine gul. 40 kisten kleine haai, 150 kisten schol, 5 kisten schar, 5 kisten poon, 25 kisten diversen, 100 stuks stijve kabeljauw. 1000 kilo tong, 140 kleine kisten schelvis en 20 kleine kisten wijting. De tong was weer duur. De eentjes bereikten een hoogste bod van f 7.26. Onder de f 6.7Q was deze soort niet te koop. De kleinmiddel was met een top van f 6.86 eveneens best aan de prijs. De slips schommelde tussen f 5.55 en f 5.38, ook dit was een verbetering ten opzichte van de voorgaande dagen. De grote tong klom ruim veertig cent boven de vijf gulden. Schelvis De vraag naar gul liep sterk op. De grootste liefhebbers betaalden op de eerste afslag voor de grootste 9oort b(jna tachtig gulden. De kleine gul tekende voor een top van bjjna zeven tig gulden. De kattencentrale kreeg dan ook geen schijn van kans. De schelvisproduktie bestond alleen uit de twee kleinste soorten. De braad was op de eerste ronde met een top van f 56 goed in trek. Later werd meestal niet meer betaald dan f 25. De pennen waren met een regelma tige notering van f 55 heel wat stand vastiger. Bij de schol ging de meeste belangstelling uit naar de tweetjes. Deze soort haalde een mooi gemiddelde van f 55. De kelinmiddel en de schol 1 stegen met een notering van f 56 tot f 52 eveneens in aanzien. De schar klom met een hoogste bod van f 43 ook al op de prijzenladder. De wijting hield de vismeelindustrie een heel eind uit de buurt. De dichte soort deed steeds f 41. De gestripte wijting volgde met een note ring van f 38 tot f 32 goed. De kleine haai maakte met een constante koers van f 55 een flinke sprong. Het beetje makreel ging voor f 37 per vijftig kilo van de hand. De kabeljauw was schaars. Toch werd voor de grote soort niet meer betaald dan f 104. Een regel stijve kabeljauw van tien stuks deed tien gulden meer. Voor tien klei ne exemplaren zakte de notering na een inzet van f 72 naar f 63. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 226 Jacob Senior met 300 kisten, de KW 80 Dirk Maria met 100 kisten en 500 stuks stijve kabeljauw, de KW 170 An nie Hillina met 100 kisten en de UM 154 Protinus met 300 kisten, 200 kleine kisten diversen en 345 stuks stijve kabeljauw. In Scbeveningen In Scheveningen werden aangevoerd 5 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 150 kisten schol en 700 kilo tong. NOORDWIJK Op het gevaar lijke kruispunt Provinciale weg- Rijnsburgerweg vond gisteren een aanrijding plaats, waarbij twee meisjes uit Noord-wijk, die samen op één bromfiets reden, werden ge wond. De bestuurster, 16 jaar oud. hield bij het kruispunt stil, doch toen het meisje, dat op de duo zat, haar at tendeerde op een naderende perso nenauto, gaf zij gas en reed de rij baan op. De meisjes wei-den door de auto gegrepen en legen de weg gesmakt. Beiden liepen verwondingen op. terwijl de duo-passagiere, de 17- LISSE Mejuffrouw A. van der Eist, onderwijzeres aan de R.K. Wil- librordusschool, heeft haar 40-jarig jubileum gevierd. Bij de feestelijke bijeenkomst na de eucharistie-vie- ring werden door de heer Clemens, namens het schoolbestuur woorden van waardering gesproken, evenals door het hoofd van de St. Willibror dussehool, de heer van Wickeren. Als leidster van de dependance heeft zij veel werk verzet. Van het schoolbestuur kreeg zij de gebrui kelijke enveloppe, van haar collega's een prachtige salamanderhangklok. De kinderen vierden het feest in het KAB.--gebouw met Jan Klaassen en Katrijn. Van hen kreeg mejuf frouw Van der Eist een gouden hanger niet gouden ring. Een druk ke receptie in de St. Willibrordu6- school, besloot de feestdag- LISSE Het gewestelijk arbeids bureau gaat het bemiddelingswerk moderner aanpakken. Als er een aan bod van werkkrachten is, waarvoor men niet direct plaatsingsmogelijkhe den heeft, wordt onmiddellijk contact opgenomen met andere GAB's en ge gevens omtrent de werkzoekende uitgewisseld. Dezelfde methode wordt toegepast als het gaat om de vraag naar arbeidskrachten. De vraag om arbeidskrachten is de afgelopen maand gestegen van 364 tót ruim 700. Het is mogelijk om te genwoordig op rijkskosten speciale cursussen te volgen voor bijscholing. Vanaf 1 mei heeft het GAB Lisse een jeugdconsulent in de persoon van de heer E. Nagel. Naast jeugdzaken ver zorgt hij ook de voorlichting in meer algemene zin. Geslaagd aan r.k. Mavo Lisse LISSE Aan de r.k. MAVO „St Dominicus Savio' slaagden voor examen A met middenstand: C van der Aart; A Bauma; A Bon; G Boon; C Boot; M Buts; M Franssen; L Go- dyla; J Groenewegen; A van Haas ter; C Heemskerk; A van Kesteren; N van Kesteren: H Koot; P Korte kaas; M Lubbers; L Nederpelt; F Paardekooper; L Reeuwijk; E van Rooden; L van Schooten; P van Schooten; N Teeuwen; G Wassenaar; J Wessels; A van Santen. Voor het ULO-examen A slaagden: A Bemel- man; A van der Klauw; R Nieuwen- huizen; A Philippi; H van der Reep; M Ronkes en M Sistermans. Vervolgens slaagden de volgende leerlingen vdor het praktijkexamen machineschrijven: B Wassenaar; M Kapitein; L Beijsens; J Beelen; S Noya van Delzen; J van Dijk; J Verkerk; P Beelen; R van der Wiel; C Verdegaal: A Clemens; N Bau- man; F Murk; J Broekhuizen; A Wassenaar; L Witteman; A Kleij- horst; L Lubbers; M Ronkes; P van der Lans: I van der Kamp; M Garde nier; J Rusman; M van der Zwet: E van der Lans; A Boot; G Timmers; G van der Voort; F van der Voort: N Zonneveld; F Wessels; M Zonneld; V Straathof; A Beelen; F Tenders: M Holtes; Y Leerentveld; A Hoog kamer en A Bakker. jarige W. van der Gugten een her senschudding bekwam. Zij werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, maar konden na behandeld te zijn naar. huis te rugkeren. Een gezellige verrassing tussen alledaagse rekla me en onverwachte be lastingaanslagen.. onderzetteg»! ortistieke honddruk dekseivet plaats: - - betaalt: per kwartaal O par maand als beloning voor mffn akfivrteit kies ik L mjDNDERZETTEGEL^ Dl^EKSERVE^ Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant Antwoordnummer 267 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12