Nathans «Tanks komen PANCHO GONZALES MAAKTE INDRUK Wil Hartog val in het belandde Griekse militairen ziekenhuis Kamer akkoord met eigen pensioenen Huib Goudriaan Van Looy start in de Tour de France Finse amateurs versloegen Spanje TIJDENS TRAINING ASSER-TT Spelleider werden kampioen Andreiko samen met Sijbrands aan kop Feijenoord wil Dobias de Bundesliga DONDERDAG 76 JUNI 1969 Abi Nathan gisteravond om kwart voor negen: ..Het is belang rijk dat u hier bent, al behoort u niet tot de mensen, die veel geld kunnen geven. Maar ik geloof dat u niet bent gekomen om de curiositeit Abi Nathan te zien." En even later: „De Caranza's en de Philipsen kunnen wel helpen, maar ze willen niet." De Israëlische vredespiloot Abi Nathan zegt dit in een toe spraakje op het vredesfeest, dat hij gaf in een loods aan de Am sterdamse Oostelijke Handelskade. Ongeveer tweehonderd, meest jeugdige personen zijn ingegaan op zijn uitnodiging. Doel van het feest is zijn Vredesschip-aktie te stimuleren: velen storten een fors bedrag voor hun pilsje, cola of sherry in een van de grote ijzeren potten. Want Abi Nathan heeft 160.000 gulden nodig om de Nederlandse kustvaarder Cito, zijn toekomstige vredesschip, te kunnen kopen. Abi Nathan, het is langzamer hand wel bekend, wil met het vredesschip buiten de territo riale wateren van Egypte en Israël positie kiezen, en via een radiozender op het schip uit zendingen verzorgen in het Ara bisch, Hebreeuws, Frans en Engels. De zender zal Arabieren zowel als Israëliërs ervan moeten over tuigen dat zij vreedzaam moeten en kunnen samenleven. In totaal afgezien de kosten van aan koop van het schip zal f 875.000 nodig zijn. Om het geld bijeen te krijgen is in Nederland al het „Vredesschip Fonds, Hol land" gevormd en zullen in New York en Parijs gelijksoortige acties starten. Gisteravond voeren tussen zes en zeven uur (gratis) rondvaartboten vanaf de Herengracht naar de loods aan de Oostelijke Handelskade, en het daar gemeerde vredesschip. Toch liet jong, progressief Amsterdam gro tendeels verstek gaan. Abi Nathan antwoordt, als ik vraag of hij niet teleurgesteld is: „Ik ben niet alleen een idealist, maar ook een realist." In zijn speech tot de geno digden zegt hij blij te zijn met hun komst. Hij legt. er de nadruk op dat zijn vredesschip alleen zal varen, dank zij de hulp van gewone mensen. Abi Nathan zegt ook: „Deze cam pagne is er om te voorkomen dat er nog meer bloed wordt vergoten. De politici hebben al 21 jaar gefaald, en laten de zucht naar wraak nog elke dag toenemen. Zij praten en intussen sterven mensen. Ik geloof dat dit schip moet varen Wij moeten een poging wagen via een radiostation beide zijden te benaderen." (De zender zal de Arabische wereld uitleggen welke voordelen de vrede kan brengen, en Israël met de neus erop drukken dat het zal moeten le ren leven met de Arabische buurlan den en zich niet terug kan trekken in een nationalistisch isolement). JVoar /Vete York Nathan vertelt tenslotte dat hij donderdag (vandaag) naar New York zal vertrekken om vrienden tot fi nanciële steun te bewegen. Over veertien dagen is hij weer in Nqder- land terug. De aanwezigen luisterden vol aan dacht naar de speech, die met veel elan door Nathan werd uitgesproken Daarna werd weer gezongen, en ge danst op de muziek van een bandje. Waarom zo lauw op de 3000 ver zonden invitaties was gereageerd? Over het algemeen overheerst de me ning dat er te weinig voorpublicitcit is geweest. Jan May, eigenaar van restaurant Cave Internationale, die een dagomzet voor het goede doel, en sherry voor de feestavond afstond, zegt verbitterd: „Als Abi Nathan om tanks had gevraagd waren ze er na een dag al geweest." Hij klaagt dat de Joodse Gemeente van Amsterdam Nathan niet steunt, omdat men vindt dat na de Zesdaagse Oorlog duidelijk is geble ken, dat Israël zijn eigen boontjes wel kan doppen. Een meisje, dat handtekeningen verzamelt van mensen, die zich wil len inzetten voor het comité „Vredes schip Fonds Holland", zegt: „Ik be grijp niet dat de Amsterdamse jeugd, die anders direct gereed staat de straat op te gaan nu niet komt. Dit is een positieve zaak. en nu laten ze hel afweten. Als het maar relletjes zijn... Ze geven zich wel bloot" Legende Inmiddels wordt Nathan, die voor zijn bewonderaars een wandelende Abi Nathan, de „disc-jockey" van de vrede bij zijn schip legende is geworden, door tientallen aangeklampt. Vooral jonge vrouwen lopen hem achterna. Als hij helpt iets te verslepen struikelt hij. Nathan komt met een pijnlijk /ertrokken gezicht, moei zaam overeind. Hij gaat kreunend zitten; er Wordt om een dokter ge vraagd, maar het blijkt mee te val len. Iemand vraagt hem of hij als Israëliër geen gevaarlijk spel speelt. Hij antwoordt lakoniek: „Ja, het is natuurlijk geen vakantie." Het vredesfeest, onder het motto „Uw aderlating is het schip zijn tewaterlating" begint te verlopen. Om zes uur had het moeten beginnen, maar toen wa ren er alleen medewerkers. Pas om acht uur was de loods met wat mensen gevuld. Om tien uur heeft de feestelijke „aderlating" al een hoogtepunt bereikt. Ik hoor Jan May weer zeggen: „Als er maar tanks nodig zijn Na veel gepraat VALKENSWAARD De moeilijk heden met Rik van Looy zijn opge lost. De Belg, die dinsdag plotseling liet weten toch liever niet in de Tour de France te willen starten, is na langdurige besprekingen bezweken voor de aandrang, die van de zijde van Willem II en Gazelle op hem is uitgeoefend. Van Looy zal dus deel uitmaken van de ploeg, die zaterdag in Roubaix aan het grote avontuur begint. „Hij had er tenslotte veel zin in. Van Looy heeft aangekondigd dat hij vrijdag, wanneer wij uit Breda ver trekken, op de fiets naar Roubaix gaat en dat als trainingsrit beschouwt", zo zei een woordvoerder van Willem II-Gazelle. Deelnemers Aan de 56e ronde van Frankrijk, die zaterdag in Roubaix begint, zullen o.m. de volgende rijders deelnemtn: Frankrijk: Almar. Bellone. Gross kost. Novak. Samyn, Janssen (Ned). Wright (Gbr) Perez-Frances. Chappe, Genet, Pou- lidor. Rlotte, Eddy Beugels (Ned), Hoban. Delisle. Letort, Pingeon. Raymond, Bracke, Karstens (Ned) en Monty (Bel). Guyot, Ravaleur. Zimmermann. Bodin. Gutty. Le- baube. Rignon. Harrison. Planckaert. Italië: Basso. Blanco. Dancelli, Poiidorl, Toseilo, Vianelli. Schutz, Balmamion. Car- letto. Gimondi. Altig en Peffgeu. Spanje: Castello, Gomez del Moral. Go mez-Lucas. Gonzales. Jimenez, Diaz, Gabl- ca. Lopez-Rodriguez. Momene. Nederland: Willem 2/Gazelle (Ton Vis sers): Dolman. Haast. Nijdam, Ottenbros. Pljr.en. Poortvliet. Wagtmans. Van Looy (Bel). Van der Flaas (Bel) en Timmermans (Bel). Belgic: De Witte. Cooieman, Huysmans, P. In 't. Ven. »V. in t Ven. Pintens, Van- neste, Van Springel, De Boever. Lernah. Mah leu. v'an Clooster. De Vlaeminck. Merckx, Mintjens. Reybroeck. Scandelli. Spruyt. Stevens. Vandenbossche en Van Schil. HELSINKI Het Finse nationale voetbalelftal dit voorjaar nog te genstander van het Nederlandse amateurteam heeft woensdag een zeer verrassende overwinning be haald op Spanje. In Helsinki bleek het Finse team voor 12.000 bezoekers met 20 sterker. Deze zege, de eerste van de Finnen in groep zes van de voorronden voor liet wereldkampioenschap in Mexico en bovendien de eerste sinds drie jaar in een belangrijke interland, is overigens niet meer van invloed voor kwalificatie. De Belgen plaatsten zich reeds geruime tijd geleden voor de eindronden. De Finnen scoorden dankzij Lindholm en Tolsa. Okker niet in beste vorm LONDEN Niet de naam van onze landgenoot Tom Okker, die de Egyptenaar El Shafei in drie sets uitschakelde, maar die van de 4I-jarige veteraan Pan- cho Gonzales was gisteren op Wimbledon vele malen te horen. Gonzales spotte namelijk met alle ijzeren wetten van het ten nisspel. Volkomen kansloos geacht kwam hij gisteren op de baan om de partij tegen de Amerikaan Charlie Pasarell, die dinsdag werd afgebroken bij de stand 20 voor Pasarell, uit te spe len. Wat niemand gedacht had ge beurde. De zich als een leeuw verwe rende Gonzales versloeg zijn 15 jaar jongere tegenstander ih de langste partij die Wimbledon ooit heeft ge kend. In totaal stonden de twee kempha nen maar liefst vijf uur en twaalf minuten op de baan. Volkomen uitge put, maar dolgelukkig mocht Gonza les na afloop van het duel (2224, 16, 1614, 63 en 119) een minu tenlang durende ovatie van het dank bare publiek in ontvanst nemen. Hooikoorts Heel wat minder enthousiast was het Wimbledon-publiek over het eerste optreden van Tom Okker. Ok ker stak niet in zijn allerbeste vorm; hij had weer te kampen met zijn gebruikelijke hooikoorts, terwijl hij verder last had van een zware ver koudheid. Zijn tegenstander El Sha fei bleek over een daverende service te beschikken, waarmee Okker voor al in de tweede set de grootste moei te had. Maar liefst negen maal daverde een knalharde ace langs de soms ver bijsterd toekijkende Okker. De grote re technische kwaliteiten van onze tennisprof gaven echter toch de doorslag. Via 6—3. 10—8 en 6—4 be reikte Okker de tweede ronde, waar in hij de Amerikaan Ron Holmberg, die de Mexicaan Olmedo in een vijfsetter bedwong, zal ontmoeten. Anonimiteit Op de andere banen van Wimble don vochten twee geplaatste spelers in betrekkelijke anonimiteit voor hun bestaan. Laver had de grootste moeite met de totaal onbekende Lall (India), aie er zowaar in slaagde de als kampioen Tom Okker sloeg zich in drie sets naar een plaats in de tweede ronde van het heren enkel-spel op Wimbledon. Hij versloeg de Egyptenaar El Shafei met 63, 108 en 64. gedoodverfde Laver de eerste twee sets afhandig te maken. Laver kwam echter terug en stond zijn tegenstan der in de drie resterende sets slecht? drie games toe. Een baan verder ba lanceerde Arthur Ashe op de rand van de afgrond in zijn partij tegen Terry Rvan. maar ook hier kon Ashe een aanvankelijk opgelopen 20 ach terstand goed maken (3—6. 46, 63, 6—2 en 6—2). Dames Gisteren kwamen ook drie Neder landse meisjes op de baan. Astrid Suurbeek versloeg Maria Arias met zeer gevarieerd spel, terwijl Judith Salomé een volkomen off-day had. Zij verloor van de Amerikaanse An thony. Het duel van onze kampioene Marijke Schaar tegen de Britse Ro bin Lloyd eindigde voorlopig on beslist. Na 64, 36 en 44 moest de strijd wegens de invallende duisternis worden gestaakt. Regering kwam met nieuw voorstel DEN HAAG De meerder heid van de Tweede Kamer gaat akkoord met het wetsontwerp van minister Beernink tot invoe ring van een nieuwe algemene pensioenwet voor politieke ambtsdragers (ministers, staats secretarissen, Kamerleden, wet houders en gedeputeerden). Dit belek gisteravond bij de behan deling van dit ontwerp, dat in de plaats is gekomen van een vroeger voorstel dat in de Senaat op zoveel tegenstand stuitte dat het moest wor den teruggenomen. Tegenstand kwam van de meerder heid der fractie van D'66. Naar de mening van deze meerderheid ken nen de voorgestelde pensioenregelin gen vooral gedurende de eerste jaren „uitzonder1 ijk hoge" pensioenrechten toe in vergelijking met overige bur gers. Een groot aantal amendementen werd namens deze fractiemeerder- j beid ingediend, cm de pensioe- i I naanspraken nauwer te laten aansluiten bi i de reeds gunstige pensioenregeling voor ambtenaren. Noodzakeli jk i De minister zei dat de Kamerleden i een bijzondere positie innemen en l deze positie leidt ook tot bijzondere pensioenaanspraken Een goede pensioenvoorziening voor politieke ambtsdragers vond hij noodzakelijk om de onafhankelijkheid te waarbor gen. Het Kamerlid G. A. Kicft (a.r.) sug gereerde dc instelling van een bijzon dere Kamercommissie voor een on derzoek of de suidigc Kamerleden uit eigen middelen zouden kunnen bijdragen in een aantal gevallen van schrijnende pensioenvoorzieningen voor weduwen van overleden politici. De PvdA-afgevaardigde Laban diende twee moties in, waarin wordt gevraagd maatregelen voor te berei den om een verplichting in het leven te roepen tot aanmelding en open- Om de Speelgoedweek (21 tol en met 28 juni) meer luister bij te zetten, wordt in NCRV's af levering van Gevraagd (morgen avond in kleur, Nederland II. 20.20 uur) het ambacht van speel goedontwerper onder Godfried Bomans' loep genomen. Met Bo- mans werken nog mee de schrijfster Mies Bouhuys, de binnenhuisarchitect Huib de Wijs en en kele speelgoedontwcrpers. baarmaking van publieke en particu liere nevenfuncties van ambtsdra gers. Minister Beernink ontried aan vaarding van de moties. Een derde motie van de heer La- ban, waarin een grondig onderzoek naar het samenvallen in het alge meen van salarissen, wachtgelden en pensioenen uit de overheidskassen „van belang" wordt genoemd, werd ingetrokken nadat de minister had meegedeeld dat zo'n onderzoek aap de gang is. De minister zei geen overwegende bezwaren te hebben tegen een amen- dement-Laban inzake de aftrekrege ling voor de schadeloosstelling van Kamerleden. Dit amendement werd door de Kamer met vrijwel algemene stemmen gunstig ontvangen. Morgen zal de Kamer een eind beslissing nemen over de nieuwe pensioenvoorstellen. Gennep zorgt in een bliksemactie voor zwembad GENNEP De bevolking van het 6500 zielen tellende Noordlimburgse Gennep heeft gisteravond in een bliksemactie geld ingezameld voor de bouw van een overdekt zwembad. De bedoeling was 30.000 gulden bijeen te brengen. Rond het middernachtelijk uur was de stand al 40.370 guldenj Simon de Wil hoopt op beter resultaat AMSTERDAM Simon de Wit NV hoopt, dat de tweede helft van 1969 beter zal zijn dan de eerste helft. Op de jaarvergadering deelde het bestuur gisteren mee, dat door de prijsbeheersing en de felle concur rentie de bedrijfsresultaten tot nu toe zijn achtergebleven. Wel kon een om zetstijging van tién procent worden behaald. Betere resultaten hoopt men te be halen mede door opening van elf nieuwe supermarkten en door diverse filialen te moderniseren. Kleinere winkels zullen worden gesloten. Inhuldiging van prins Charles (Van onze radio- en tv-redaclic) HILVERSUM De NOS zal voor I radio en televisie korte samenvattin- I gen geven van de 2llt uur durende J plechtigheid op dinsdag 1 juli, beho- I rende bij de inhuldiging van de I Britse prins Charles tot Prince of I Wales. 's Middags van 2 tot 2.30 uur op j Hilversum II een radioreportage van Wieto Stoel, 's avonds op Ned. 2 van 10 tot 10.25 uur een gekleurd beeld- verslag met commentaar van George I Noordhoff. De te volgen ceremonie,, een ty pisch stuk Britse traditie, dateert al l van meer dan 1000 jaar geleden. LIMA Juan Velasco Alvarado, de president van Peru, heeft in een toespraak voor radio en tv de eerste i bijzonderheden bekendgemaakt van een nieuwe landbouwwet, op grond waarvan grote particuliere land bouwgebieden tot grote coöperaties zullen worden gevormd, die eigen dom zullen zijn van de mensen, die er werken. Tijdens de eerste trai- j heeft slechts ec-n lichte blessure aan j ATHENE Het Griekse militaire voetbalelftal behield de internatio nale militaire voetbaltitel, toen „in, van it 125 vc-klasa, voor de TT I üjn "hand'SjnZJimTltZ'rTmUjte I ^«towvond tegenstander'Algerije in Assen is de 22-jargie Nederlandse j schade op. tijdens de finale het veld verliet. renner Wil Hartog uit Abbekerke, j met een Honda rijdend voor het mo- torracingteam NederlartJ, bij het uit- komen van de kniebocht gevallen. Rodney Gould Het voorwiel van zijn motor gleed weg en de motor kwam in de stroba len tot stilstand. Hartog rolde er rug gelings overheen. De renner, die bij kennis was, is met rugklachten voor onderzoek naar het Wilhelmina-zie- kenhuis in Assen gebracht. Aalt Toersen, die met een Kreidler rijdt, viel tijdens de training in de 50 cc-klasse kort voor de strubben. Hij Diepgaande conclusies kan men uit de tijden van de eerste training, die werd bijgewoond door bijna L0.000 toeschouwers, niet trekken. Het zou bijvoorbeeld onjuist zijn de Britse Jamaha-rijder Rodney Gould tot de grote favoriet in de 250 en 350 cc-klasse te bestempelen, omdat hij in beide klassen de snelste trai- ningstijd heeft gereden. Een man als veelvoudig wereld kampioen Giacomo Agostini deed het bijvoorbeeld heel rustig aan. In de 350-cc klasse is hij met 3 minuten en 18,9 seconden bijna een volle seconde I langzamer dan Gould. Met dezelfde rode drie-cilinder MV-Agusta, waar- j mee de gefortuneerde Italiaanse vrij- I gezel die „prestatie" leverde, zorgde hij een jaar eerder voor de snelste ronde van de wedstrijd met maar liefst 3 minuten 11,9 seconde. Heel veel illusies 'mag Rodney Gould zich dus niet maken. Tekenend voor de overmacht van Agostini is voorts dat de aangekondigde snellere zes-cilin der MV niet naar Nederland is ge bracht. Een voor de nederlandse suppor ters prettig aspect vormen de eerste plaatsen van nationale renners in de 50 en 150cc klasse. Bij de lichtste motoren is zelfs duidelijk sprake van een Nederlandse suprematie. Trainings tijden De trainingstijden zijn: 50 cc. De traiirtngstilden zijn: 50 cc. 1. Angelo Nieto (Spa) op Derbi '3.50.6 (120.1 km/u). 2. Aalt Toersen (Ned) op Kreidler 3.53.0. 3. Jan de Vries (Ned) op Kreidler 3.53.6. 4. Barry Smith (Gbr) op Derbi 3.54.9. 5. Paul Lodewijckx (Ned) op Jamathi 3.58.3. Tien minuten voor tijd wilden de Algerijnen niet verder spelen, omdat volgens hen de Griekse ploeg te ruw speelde. Bij de stand 00 verlieten de Algerijnen en bloc het veld. toen hun doelman Mohamed Abrouk bij een Griekse aanval geblesseerd raak te. Daarvoor was de politie al verscheidene keren in actie gekomen. De scheidsrechter moest zelfs twee kemphanen van het veld sturen, die in een handgemeen waren geraakt. Vorig jaar ontaardde de finale in Bagdad ook al in een enorme vecht partij. HOOGEZAN'D Doordat Bronstrlng op knappe wijze remise speelde tegen ex-we reldkampioen Koepvrnian. en Wiersma te gen de Senegalecs Baba Sy evenmin ver der kon komen dan een puntcndcling. lieltbcn Adrclko (winst ou zijn landgenoot Agafonov) en Sijbrands (zege met zwart op de Surinamer Adjeidj) samen de lei ding genomen in bet Brinta-damtornooi. De uitslagen van de tweede ronde wa- Eregroep: Adjlcdj (Sur) Sijbrands (Ned) 0—2: Smith (Vst) Van Dijk (Ned) 0—2: Agafonov (Rus) Andreiko (Rus) 0—2; Bronstrlng (Ned) 1 Koeperman (Rus) 1—i: Baba Sy (Sen) Wiersma (Ned) l—l; Hlsard (Fra) Kuykcn .(Zwi) 1—1. De stand na dc tweede ronde is: 1. SUbrnads en Andreiko 4 punten. 3. Koper- man en Wiersma 3. 5. Agafonov. Baba SY en Kuyken 2: 8. Van Dijk. Bronstring. Smith en Hisard 1; 12. Adlledj 0. (Ned) 2—0: r-ippei (Ned) Kolk: (Ncd) 1—1: Langley (Vst) Koning Ferander (Sur) 2—0: Heeringa (Ncd) Delhom (Fra) 1—1; Verleene iBel) Mesjanski (Rus) uil- gesteld. De stand na de tweede ronde is: 1. Drost 4 punten uit 2 partijen: 2. Delhom 3 (2): 3. Mesjanski 2 (i): 4. Langley. Pippel 2 (2): 6. Koning. Fefander. Kolk en Heeringa 1 (2): 9. Schotanus 0 (1): 10. Dallinga en Verleene 0 (0). km/u). 2. Heinz Lutheringhauser/Geofrey /Ni i 2U8J}e5Jwdl/Gbr> op BMW 3-44'8- 3- peler I IhPvhoilODn nnnv Har ris/Roy Llndsey (Gbr) op BMW 3.48.4 "JjCl JTcl llScIl 11 Cl d 1 _o0 cc. i. Rodney Gould (Gbr) op Jamalia i /..v - Giacomo Agostini In Assen brullen reeds de motoren. Het renner sveld dat zaterdag zich schrap zet voor de jaarlijkse TT-races is woensdag begonnen met de trainingsritten.- In beeld de 21-jarige Aalt Toersen uit Staphorst die met zijn Kreidler in de 50 cc klasse tot de kanshebbers voor de zege behoort. 3.18,0 (140.1 km/u). 2. Giacomo Agostini (Ita) op mv agusta 3 18.9. 3. Jack Flndley (Aus) op jamaha 3.24.2. 338 cc: 1. Rodney Gould (Gbr) op Jamaha j 4-23.4 (136,3 km/u). 2. Boerje Jansson (Zwe) op Kawzaki 3.33,7. 3. Christian Ravel (Fra) I op Jamaha 3.34.6. 500 cc: l. Giacomo Agostini (Ita) op MV 1 Agusta 3.13.9 (143 km/u). 2. Billy Nebon (Gbr) op Paton 3.21.7. 3. Alberto Pasani 1 (Ita) op Linto 3.24.5. ROTTERDAM Feijenoord wil de Tsjechische achterspeler Dobias van Spar- tak Trnava aantrekken. Een Rotterdamse delegatie onder leiding van de neer Brox is deze week op bezoek geweest in Trnava. De besprekingen met Spartak- leiders alsmede Dobias hadden een bevredigend verloop. Feijenoord zou een be drag van 1.000.000 betalen, waarvan 800.000 voor de club zou zijn en 200.000 voor Dobias. Het wachten is nu evenwel op de toestemming van de Tsjechische voetbalbond. Op papier mag een Tsjechische speler niet vóór zijn dertigste jaar zijn land als professional verlaten. Dobias is 22. De Tsjechische voetbalbond vergadert pas in julL De Belgische club Brugge trok twee Nederlanders aan: Rensenbrink van DWS en Houwaart van FC Twente. Benjamins hij (Ie eerste tien ORADEA De Roemeen Puterity heeft woensdag de achtste etappe van de ronde van Roemenië, een tijdrit over 25 kilome ter van Arad naar Oradea. gewonnen. HU had een tijd nodig van 34 minuten en 7 seconden. De beste Nederlander was Honk Benjamins, die als negende eindigde. De uitslag is: 1. Puterity (Roem) de 25 km in 34.07 2. Sofronie {Roem) op 17 sec: 3. Hczard (Fr) op 23 sec: 9. Benjamins (Ned) op 56 sec. Algemeen klassement: 1. Wanztik (O Did) 22.44.38: 2. Sofronie (Roem) op 1.38: 3. Vasi- le (Roem) op 1.52: 9. Benjamins (Ned* op 3,18. Bij internationale atletiekwedstrijden in Eschweller (WD1) heeft Kees van Loon voor de beste Nederlandse seizoenprestatie op de 1.500 meter gezorgd. Hij legde de af9tand af In 3 minuten 47.1 sec. Winnaar op deze afstand werd de Europese record houder Harald Norpoth (WD1) in 3.41.9. BONN Rot Weiss Oberhausen Is gisteren Rot Weiss Essen gevolgd naar de Bundesliga. Op de laatste dag van de promotie competitie speelden de Oberhausers doelpuntloos tegen de grote concur rent Freiburger FC en dit was juist genoeg voor promotie. De beide clubs eindigden weliswaar in punten gelijk (elf punten uit acht wedstrijden), maar het doelgemiddelde van Rot Weiss Oberhausen was iets beter. Het Zweedse nationale elftal hcctt woensdag in een vriendschappelijke wedstrijd te Kopenhagen het Deense team verslagen. Het enige doelpunt tn deze ma tige ontmoeting werd in de 61e minuut door debutant Eklund gemaakt. Tien doden en een honderdtal gewon den waren het trieste resultaat van vecht partijen tussen supporters van twee clubs in Ktrlikkale (bij Ankara). De strijd werd op straat voortgezet. Tijdens dc Noordhollandse estafette- kampioenschappen heeft een ploeg van A.D.A. (Amsterdam) een Nederlands re cord gevestigd op de 4 x 400 meter. Het kwartet Willy Kok. Dia Hoff. Miep van Beek en Mieke Sterk kwam tot een tijd van 3 min en 32.4 sec.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11