SLOOT TANKAUTO IN de post leeft 'n pakje voor u„ als u 'n nieuwe abonné opgeeft Huize De Weipoort nu al volgeboekt De heer H. H. Keizer verlii Oranjeschool te Alphen Nasleep faillissement Mulder-Vogem Zestig betrokkenen moeten voor rechtbank gedagvaard Actie voor het behoud van Hazerswoudse ..monumenten Vinger afgerukt Meester Boer zegt de school vaarwel JJm. 6 Adriana overvaren en gezonken VOOR GEESTELIJK-LICHAMELIJK GEHANDICAPTEN êl Hoofddorp krijgt overdekt zwembad Van hoofd tot leraar nijverheidsschool nieuwe leidse courant WOENSDAG 25 ju NIEUW-VENNEP Namens de Kuwait Foreign Trading Company, rU" meer dan zestig personen die be trokken zijn by het faillissement van de N.V. Mulder-Vogem, op 23 sep tember voor de rechtbank in Den Haag gedagvaard. Genoemde maat schappij heeft ongeveer zes miljoen gulden te vorderen. Men is van me ning dat publikaties in jaarverslagen en in het introduktiebericht onjuiste voorstellingen van zaken zyn gege ven. Voor de rechtbank moeten onder meer verschijnen leden van de vroe gere raad van bestuur, de raad van commissarissen en personeel van het accountantskantoor Klyngeld, Kraay- enhof en Co. Het Nederlands Insti tuut van Registeraccountants heeft de Raad van Tucht verzocht de kwestie te onderzoeken. HAZERSWOUDE Cees Kroon (24), de in Leiden woonachtige oud- Hazerwouder, die zich al jaren interesseert voor verleden en heden van zijn geboorteplaats Hazerswoude, rekent erop, dat de gemeenteraad donderdagavond zal besluiten, de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk te verzoeken de panden Dorpsstraat 66 en 74, Rijndijk 107, 199201 en 265, Westeinde 27 en de wipstellingmolen langs de Dorpsstraat wèl op de monumentenlijst te plaatsen. B. en W. advi seren de raad de minister te verzoeken genoemde panden ni et op de lijst te zetten. Cees Kroon is het slechts eens met B. en W. inzake hun advies omtrent de boerderij Rijndijk 111 (van J. van Schie). Cees Kroon: „Daar zie ik ook geen brood in". Maar de overige monumenten verdedigt hij met hart en ziel. Dorpsstraat 66 ziet de heer Kroon als een pand dat, gebouwd om streeks 1650. in de oorspronkelijke staat moet worden teruggebracht. Dat het van de lijst moet worden verwijderd op grond van de vrij onoverzichtelijke verkeerssituatie, mag geen rol spelen, zo stelt hij. „Het is een belangrijk pand". Het praktijkhuis van dokter P. J. Meyst, Dorpsstraat 74, van de lyst voeren vindt hij ireëel. ..Is er wat dit betreft een deskundige ge raadpleegd Met inschakeling van zo iemand kan restauratie een suc ces worden." Over de boerderij van de familie De Jong. Rijndijk 107, merkte hy op: „Hier moet ook worden gedacht aan de merkwaar dige architectuur". De wipstellingmolen. de door A. Fiets-puzzelrit KOUDEKERK De hervormde jeugdraad houdt zaterdag een fiets- puzzelrit over een afstand van 50 kilometer. De tocht gaat langs rus tige wegen en fietspaden. Men start om 9 uur bij het Verenigingsgebouw aan de Hoogewaard. Aan de start kan men zich laten inschrijven. De terugkomst van de fietsers wordt verwacht tussen vier en vijf uur. J. Dekker gemaakte houtzaagmo len uit 1913. vindt geen omgeving in by voorbeeld een plantsoen. Her plaatsing elders, zoals B. en W. in het vooruitzicht stellen, zou volgens hem dan maar het best kunnen ge schieden in een openluchtmuseum. „Daar komt die zeldzame molen be slist beter tot zijn recht". 1 ier huizen toch onbewoonbaar NIEUWKOOP Al twee keer heeft de raad het voorstel om de vier woningen Zuideinde 38. 40, 42 en 44 onbewoonbaar te verklaren, afgewe zen. De inspecteur van volkshuisves ting heeft voorziening van het raads besluit tot niet-onbewoonbaarverkla- ring gevraagd bU Gedeputeerde Sta ten. Bij een beschikking van de Twee de Kamer uit het college van G. S. is op 1 mei met vernietiging van het raadsbesluit het verzoek toegewezen. Nu is vastgesteld dat de woningen inderdaad niet geschikt zijn om nog in te wonen en ook niet meer kun nen worden opgeknapt. De raad is nu verplicht de woningen onbewoon baar te verklaren. Nu wordt voor de derde keer bovengenoemde zaak door b. en w. aan de orde gesteld. wen (met lof), mej H P J M Hak kaart, L P M Hakkaart, mej W M M van Noort tmet lof), mej G C N Rei- zevoort, J P A de Romijn, J A van Rijn, mej J A de Wekker, mej J A de Wolf, mej Y B de Wolf, mej A Zand vliet. Toernooi jeugd-EHBO in Oegstgeest OEGSTGEEST Zaterdag wordt in het Rijnlands Lyceum het jaarlijk se internationale Jeugd-EHBO-toer- nooi gehouden, georganiseerd door het Ned. Jeugd-Rode Kruis. Hieraan nemen deel 14 Nederlandse, 2 Bel gische en 2 Duitse ploegen, elk be staande uit vijf jongeren in de leef tijd van 14 tot 17 jaar. VALKENBURG Dinsdagmiddag moest de 29-jarige bedrijfsleider P. J. Pronk uit Den Haag van een tapy- tenhandel aan de Voorschoterweg, naar het Diaconessenhuis in Leiden worden overgebracht, nadat hy by het oprollen van tapijt een vinger was kwyt geraakt. By zyn werkzaamheden kwam hy te vallen, waarbij een zegelring ach ter een zgn. houder bleef hangen. De ringvinger werd volledig afgerukt. Scholiertjes op reis naar Blijdorp KOUDEKERK De eerste-, tweede, en derdeklassertjes van de Burgemeester de Herderschool heb ben gisteren hun schoolreisje ge maakt. De tocht ging naar Rotter dam. naar de dierentuin Blijdorp. Toen de kinderen daar waren uit gekeken gingen ze naar Maduro- dam. Als slot mochten zij een paar uur naar hartelust spelen in de speeltuin Drievliet. Om zes uur was de bus weer in Koudekerk, waar de ouders hun kroost met open armen ontvingen. UlUlllllUllllllillUllilllllilllllilllllilllllllüiUlllUIIIIIUIIlilliU HAZERSWOUDE Meester P. Boer, die eenënveertig jaren heeft lesgegeven aan de school aan de Rijndijk neemt donderdag en vrij dag afscheid van de school en zijn leerlingen. Donderdagavond om half negen is er een receptie in het verenigingsgebouw te Koudekerk. Heel wat oud-leerlingen en ouders zullen de heer Boer daar komen opzoeken. Vrijdag staat meester Boer, zoals hij zowel in de klas als in het dorp wordt genoemd, voor het laatst voor zijn leerlingen. Als de vakantie aanbreekt voor de kin- derèn gaat deze onderwijzer, die op kerkelijk en maatschappelijk ter rein een zeer actief man is, van zijn pensioen genieten. AARLAXDERVEEN Om half drie gistermiddag raakte de be stuurder van een tankwagen van de NWM uit Uithoorn de macht over het stuur kwijt en raakte met wagen en al in de sloot langs de Nieuwkoopseweg. Oorzaak was het slechte wegdek, waardoor de auto enorm begon te trillen. Hoewel de bestuurder al rem mende probeerde de wagen op de weg te houden, lukte hem dit niet. De tarikwagen, waarin twintig ton teer zat, begon te schuiven en gleed de sloot in. De bestuurder kreeg geen noe menswaardig letsel. Tot gister avond laat is men bezig geweest de tankauto weer uit de sloot te krij gen. Drie opvarenden opgepikt IJMUIDEN De IJmuidense kotter IJM 6 Adriana (49 brt), eigendom van de fa. A. Visser en Zonen in IJmuiden is in de afgelo pen nacht door een ander schip overvaren en gezonken. De drie bemanningsleden, die niet werden gewond, zijn opgepikt door het Engelse schip Forrestbank en zijn thans op weg naar Huil. De naam van het overvarende schip en de plaats waar het onge luk zich afspeelde, zijn in IJmui den niet bekend. De IJM 6 is gezonken ongeveer 15 mijl ten zuiden van Helgoland. Kennis is Macht LEIDEN Geslaagden middelbare handelsavondschool „Kennis is macht": Rijksdiploma 3-jarige cursus: J v/d velaar, J de Kruis, B J Limburg, D du Mortier, C J van der Plas, J M van Steijn, mej A van der Vlist, P Zwaan. Rijksdiploma 3-jarige curus: J vn den Berg, mej A de Bree, W Glim merveen, C R Goudberg, mej W I de Graaf, F W Jans, mej M E de Jong, G J de Jong, J H van Mourik, mej W M M van Noort. A Rusman, C Westerho ven, J van Zeist, J P Zuidema. Nederlandse handelscorrespondentie (5-jarige cursus): mej A H M van der Horst, W J Humphreys, mej G Neute boom, mej J H Wassenaar, C R Goud- berg. Engelse handelscorrespondentie: C R Goudberg, R P Koet. Duitse handelscorrespondentie: W J Humphreys, mej J H Wassenaar. Spaanse handelscorrespondentie (2-jarige cursus): mej LAP Strum- pel (met lof) A J Zoutendijk (met lof). Stenografie: mej B van Beelen, mej M P Bevelander (met lof), mej S M Degens (met lof), mej E den En gelsman, mej H C Kuipers, mej E L Ruyen, mej A H Verhoeve, mej I Ver hoeve. Machineschrijven (blindtypen 10-vingersysteem)mej A E Ammer- laan, R van den Berg, J Braxhoven, C Th Koole. mej A H Th Moll, J F van Rijn, mej CAM Zwetsloot. Machineschrijven (blindtypen 10-vingersysteem met vaardigheid): N C van den Berg, mej S M Degens, mevr P J M van der Drift-van Leeu- ZOETERWOUDE Uitwendig is er weinig veranderd aan het voor malige Kruisherenklooster aan de Vrouwenweg. Inwendig heeft het complex nabij de Leids-Zoeter- woudse gemeentegrens grondige In Zoeterwoude: Bouw nieuwe kerk ng van start ZOETERWOUDE Het officiële startsein voor de bouw van de Christus Dienaarkerk is een feeste lijke gebeurtenis geworden. Voor afgegaan door de Sint Jansfanfare" en de drumband V.I.O.S. en bege leid door de jeugd van S.J.Z. en leden van de diverse jeugdgroepen werd de gepavoiseerde paal op een auto vanaf de Schenkelwes in oo- tocht door het dorp gevoerd naar de bouwplaats aan de Kerklaan. Velen waren gekomen om te zien hoe deken A. Lamot zich ontpopte als een bekwaam heier. Het ontwerp van de kerk met 540 zitplaatsen is van architect P N. A. Sips. De bouw wordt uitge voerd door aannemingsbedrijf Geers uit Voorburg, d'ie destijds met f 492.000 de laagste inschrijver was bij de aanbesteding. Men hoopt de kerk voor pasen 1970 op te kunnen leveren. Na het slaan van de paal felici teerde burgemeester J. A- Detmers het kerkbestuur, terwijl ook het woord werd gevoerd door de her vormde predikant E. Loerakker, die ondermeer zei dat het bouwen van een kerk in deze tijd een waagstuk is in die zin om haar gevuld te krijgen. HOOFDDORP Medio augustus/ september zal begonnen worden met de bouw van een overdekt zwem bad in Hoofddorp. Gisteren vond de aanbesteding plaats, waarbij het Verenigd Bouwbedrijf Jansen te Nieuw-Vennep de laagste inschrij ver was. Het zwembad, dat een 25 meter bad krijgrt, zal ondermeer ten dien ste staan van het schoolzwemmen in Haarlemmermeer en omgeving. In oktdber 1970 hoopt men het zwem bad in gebruik te kunnen nemen. Maurice del Mon te onder de grond Zwanenburg Mauice del Monte, de 37-jarige accrobaat uit Zwanen burg (Haarlemmermeer) gaat op 29 mei een stunt uithalen. Vorig jaar kwam hij in het landelijk nieuws (in het zondagsbad van onze krant werd ook een groot artikel aan hem ge wijd) omdat hij kans zag in een gla zen kubus van 49 bij 49 cm te krui pen door een deurtje van 27 bij 27 cm. Ook leverde hem dat een optre den op bij „Mies en scène". Op 29 mei zal de Zwanenburger optreden in Breda. Na in de kist te zijn gekropen zal een hijskraan het geval in een diepe kuil laten zakken. De Levende begrafenis zal tien mi nuten duren, waarbij Maurice door middel van een walkie talkie boven gronds zal zijn verbonden. De accrobaat is juist genezen van een spitaanval. „Het begon tijdens een optreden. Ik zat in de kist en kon er niet meer uit. De brandweer stond al klaar de kist stuk te hak ken. Dat nooit dacht ik en zette alles op alles. Ik kwam er uit, maar vraag nie hoe", aldus Del Monte. Hij heeft inmiddels ook een contract getekend voor een tournee door de Verenigde Staten, wat een half jaar zal duren. NIEUW-VENNEP/ABBENES Vanavond om half acht kan de Her vormde gemeente in het „Trefpunt" kennis maken met Ds. N. Kooreman en zijn echtgenote. Zoals bekend werd ds Kooreman onlangs beroe pen in de vakature Nw.-Vennep- West en Beinsdorp. wijzigingen ondergaan ten behoeve van haar nieuwe bestemming: de verpleging van geestelijk-lichame lijk gehandicapten. Nadat de pries teropleidingen van de orde der Kruisheren met anderen was ge concentreerd in Amsterdam kwam het complex ter beschikking. In oktober konden de eerste patiënten worden opgenomen. Met het vorderen van de werkzaam heden werd het aantal opgevoerd. Thans zyn 95 patiënten onderge bracht en is het gebouw geheel be zet. Woensdag zal de officiële ope ning plaats vinden door dr. J. Veer man, geneeskundig inspecteur voor de Geestelijke Gezondheid in alge mene dienst speciaal belast met de zwakzinnigenzorg. Hiermede heeft de stichting Cemiva haar derde tehuis gekregen. In huize „De Wei poort" zijn acht afdelingen: zes voor geestelijk gehandicapte kinde ren van 14-25 jaar. De jongens en meisjes zijn ingedeeld naar leeftijd en verstandelijk niveau. Er is één afdeling bedlegerigen. ernstig ge handicapten en een afdeling dubbel gehandicapte kinderen van 4-12 jaar. De directie is in handen van dr. G. J. P. Arts, psycholoog, die aan vankelijk deel uitmaakte van het stichtingsbestuur en de medicus P. J. M. Reutelingsperger. Tot de staf behoren ook een maatschappelijk werker, evenals een tandarts part time. een logopediste en diverse therapeuten. Voorts bestaan nauwe betrekkingen met de afdeling kin dergeneeskunde van het Leidse Academisch ziekenhuis. Artiestenpalet in huize De Weipoort ZOETERWOUDE Artiestenpalet geeft donderdagavond om 8 uur een voorstelling voor de veroleee- den in huize De Weipoort aan de Vrouwenweg. De optredenden zijn: het accordeonduo De Hanriëtta's, de Leidse zangeres Marti Degens, de Pardo's en goochelaar Cees Spaans. Een gezellige verrassing tussen al lecTaagse rekla me en onverwachte be lastingaanslagen.. Ik geef op als nieuwe abonnee: onderrettegel betaalt: par kwartaal per maand alt beloning rear mfjn aktiviteit kies ik C^ONDERZETTEGEL/ D1 DEKSERVET Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant Antwoordnummer 267 Li ALPHEN Zoals we hebben gemeld, gaat de heer H. H. Keizer, na veertien jaar hoofd te zyn geweest van de Oranjeschool aan de Zaal bergstraat, over naar het algemeen vormend onderwijs en wordt hij leraar aan de Chr. Nijverheidsschool alhier. In het gebouw van de speeltuin Vreugde-OordJiield het bestuur van de Vereniging voor Chris telijk schoolonderwijs gisteravond een afscheidsbijeenkomst. Het gezel schap was wel van geheel andere samenstelling dan toen deheerKeizer werd geïnstalleerd. Toen ging de Oranjeschool uit van de Geref. School vereniging, die per 1 januari j.l. door fusie ophield te bestaan. Van de toenmalige „oude garde" is vrijwel niemand meer over. Ds. M. Hanemaaijer, voorzitter van genoemde vereniging, was de eerste spreker. Hij was ervan over tuigd, dat de heer Keizer met ge mengde gevoelens aanwezig was. Na steeds als onderwijzer en daar na als hoofd werkzaam te zijn ge weest bij, wat men nu noemt het basisonderwijs wordt, door de over gang naar het A.V.O. een stuk van het leven afgesloten. Ook een an der facet werkt die gemengde ge voelens in de hand. De weg van de heer Keizer is aan de Oranjeschool niet steeds voorspoedig geweest. Er kwamen meer lagere scholen, de Geref. schoolvereniging kreeg in een an dere wijk een tweede school; de omgeving van de Oranjeschool is een vergrijzende wijk en zo zag de heer Keizer zijn school kleiner worden van een zesmans- naar een viermansschool. Dat betekent ver zwaring van het werk, want we hebben inspiratie nodig van de groei. Maar het scheidende hoofd bleef desondanks zijn werk met ijver, toewijding en grote plichts betrachting vervullen en daarom, aldus ds. Hanemaaijer. is op deze avond onze waardering dubbel groot. Spreker dankte de heer Kei zer, hartelijk voor het werk, aan de Oranjeschool verricht, betrok in de waardering ook mevrouw Kei zer en de erkentelijkheid werd ten slotte tastbaar bij de aanbieding van een enveloppe met inhoud, omdat men de heer Keizer vrije keuze wilde laten. Band ontstaan Namens de leerkrachten sprak de heer J. Nachtegaal, die twaalf jaar met de heer Keizer samen werkte. Hij wees op de bijzondere teamgeest, die het scheidende hoofd steeds wist te kweken en die door werkte op de kinderen. Er bruiste leven in de school, waai- de heer Keizer de Hollandse agressiviteit steeds wist op te vangen met Gel derse gemoedelijkheid. Er is een band ontstaan en spreker bracht namens de leerkrachten hartelijk dank voor de prettige samenwer king. Namens de schoolcommissie bracht de heer Van der Laken de waardering van de ouders over. Al werd de kwantiteit van de school minder, het onderwijs bleef fris en de resultaten goed. U kenmerkte zich als een hoogstaand mens. Namens de collega-hoofden uit de Schoolvereniging wenste de heer J. J. Scholten <Je uit de kring ver trekkende collega toe, dat hij met evenveel plezier werkzaam zal zijn bij het voortgezet onderwijs als bij het basisonderwijs. Bloeiperiode Laatste spreker was de heer M. de Hoog, chef van de afdeling on derwijs van de gemeentesecretarie, die enkele vriendelijke woorden sprak namens het gemeentebestuur en vervolgens vanuit de persoon lijke vriendschap. Wij kenden el kaar niet, maar toen onze wegen elkaar gingen kruisen, aldus spre ker, bleek, dat we op dezelfde dag getrouwd waren; we kregen beiden Paardenmarktterrein dit jaar veel groter VOORSCHOTEN Ieder jaar stellen B- en W. voor de Voorstraat aan te wijzen als terrein van de Voorschotense paardenmarkt. In verband met plaatsgebrek op de Voorstraat en een betere spreiding van het publiek stellen B. en W. de raad voor behalve de gehele Voor straat, ook de Treubstraat, de Blok- laan en Kon. Marinelaan voor de paardenmarkt op maandag 28 juli beschikbaar te stellen. drie zoons en vier dochters! van klas tot klas op de Ori school met elkaar optrokkei het speet spreker, dat dit mé laatste twee niet meer het j zal zijn. Er waren nog meer i rakingsvlakken in beide gezii De heer Keizer dankte vod ondervonden waardering. Inderdaad zijn er gemengde— voelens; het is niet prettige je school, door bepaalde omf*- digheden, terugloopt. Succes inspiratie en daarom vond spil het beter er tussenuit te gaan; achtte het een juist besluit, da Oranjeschool blijft voortbestaaj hoopt dat zijn opvolger een niö bloeiperiode zal beleven. Na; officiële gedeelte was er latej de avond gelegenheid ouders afscheid te nemen. H| ga zi< Postkantoor Nw.-Venrra I w onderging verbouwii NIEUW-VENNEP Maai m middag zal burgemeester mr. F ki. Dijckmeester van de gemé ne Haarlemmermeer officieel het kantoor, een dépendance van H dorp, aan de Schoolstraat 2 NieuW-Vennep, in gebruik stfl at Het bestaande postkantoor was te klein geworden als gevolg de snelle uitbreiding van de b king. Het oude pand onderging vergaande verbouwing, zodat PTT nu over meer ruimte bescL, In verband met de openinjjCc om 14.20 uur een bijeenkomst den gehouden in ..de Rust Jager". Vervolgens gaan de nodigden naar het postkantoor, mr. Dijckmeester de officiële ning zal verrichten. TER AAR De heer L. A. berts is in 's-Hertogenbosch gesl voor het examen praktijkl< Bloemsierkunst, akte L 5. Vorig behaalde hij het meesterdiplom dit vak. Woensdag 25 juni Antoniusclubhuls 7 uur: leerlingen! Leldsch Muzieklyceum. Gymzaal Moussorgskystraat, nam., conditietraining Zuid-West A Pieterskerk. 8 uur: concert Ned. merorkest. Ned. Kamerkoor t Matrozenkoor (Holland-Festival). Gebouw Steenschuur 6 8 uur: Lei Vereeniging van Postzegelyerzamela Donderdag 26 Juni Louise de Collgnyschoo) Kagersl half 3: afscheid retrlx mevrouw H. Nljweide-Vintges. Don Bosco-lts Boerhaavelaan. 8 u ploma-ultrelking. Sporthal, half 8: badmintondemoni door Smash (comité Zuid-West Actief Vrijdag 27 Juni Schouwburg, 8.15 uur: Llesbeth Lil geleld en afgewisseld door het trio van Dijk. Holland Festival. Zaterdag 28 Juni OEGSTGEEST - Het Witte Huis, a.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevi Centraal Apotheek, Breestraat 74. 20552. Apotheek R. van Beest Smalle!) te Leiderdorp ls de gehele week geoi

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4