De Jong: Begroting groeit langzaam naar evenwicht Kamer kritiek blijft bij op CAS Tiemeyer blij met zijn Louis d'Or Kamer akkoord verkoop voorbehoed middelen AANVAL PvdA OP BELEID SCHUT Concours Kerkrade herdenkt Beethoven PETROSJAN KWAM ZEER FRAAI TERUG BTW geen hobby kabinet Tevreden over beleid Mooi-faaamtje VIETNAM, PERMANENT GEVAAR Rijkssubsidie Ds. Boer over prediking van de verzoening Prof. W. Grossouw uit celibaat Stiles in het ziekenhuis Coördinatie hulpverlening verbeterd ZAAK MERCKX AFGESLOTEN Karstens won kort geding 9 WOENSDAG 11 JUNI 1969 Een haanreiniging is een moei- aime, maar noodzakelijke operatie. De haan van de Amsterdamse Wes- IWrtoren is gisteren van zijn hoge lltel afgehaald voor de periodieke aderhoudsbeurt. En om hem als ht ware te belonen voor zijn on afgebroken bakendiensten voor de 'ele 7bezoekers van de hoofdstad rijgt de windwijzer een niquwe aag. Hij zal er dan weer verguld op taan en z'n rol met meer glans cunnen vervullen Communistische top: MOSKOU Op de commu- listisehe wereldconferentie in Moskou is gisteren unaniem solidari- eit betuigd met het Vietnamese volk. )e 75 delegaties veroordeelden het Amerikaanse optreden in Vietnam, ils „een permanent gevaar voor de nede in de hele wereld". Het „Vietnamese broedervolk" wordt hartelijk gelukgewenst met zijn historische successen in de strijd te len de Amerikaanse agressie". Alle irbeiders over de hele wereld wer- len opgeroepen de leveranties aan de Amerikaanse troepen in Zuid-Viet- iam te boycotten. De twintigste juli, de verjaardag 'an de ondertekening van de Ge- leefse overeenkomsten van 1954 over ndo-China, werd uitgeroepen tot dag an internationale solidariteit met lietnam. Het document over Vietnam was iet eerste waarover de conferentie ich uitsprak. De andere drie docu- nenten gaan over de strijd tegen het mperialisme, de vrede en Lenin. (Vau een onzer verslaggevers) LEIDEN Tijdens een bijeen komst van de kring Leiden van de KVP heeft minister-president De Jong de balans opgemaakt van de stand van zaken na twee jaar regering. Toen het kabinet begon baarde het financieel- economisch beleid nogal zorgen, maar langzamerhand beweegt de begrotingspolitiek zich in de richting van een evenwicht. Over de BTW zei de minister dat hij moest toegeven dat het niet alle maal zo voortreffelijk was gedaan. Hij noemde de BTW de grootste fi nanciële ingreep in ons land sinds de geldsanering van Lieftinck. Het is een kwestie van aanpassing aan an dere landen en geeft geen reden tot ongerustheid. Het is schromelijk overdreven de BTW een hobby van dit kabinet te noemen, want deze is door Vondeling ingevoerd. Dat neem ik hem niet kwalijk, aldus de pre mier, ik acht het volkomen juist, het moest nu eenmaal gebeuren. Gjfers Er was sprake van een prijsstijging van 1.4 procent. Ook in de minister raad bestonden daarover twijfels, maar men kon zich alleen baseren op cijfers en niet op iets anders. Globaal genomen toonde de minister-presi dent zich tevreden over het kabi netsbeleid. Meer dan de helft van het pro gramma is verwezenlijkt, zo zei hij. Het beleid in zijn algemeenheid geeft reden tot tevredenheid. De regering heeft het mogelijke gedaan. Maar dat is niet voldoende, de tijd eist meer. Premier De Jong zei verder dat alle partijen momenteel met moei lijkheden hebben te kampen, maar dat ze daar moeten zien uit te ko men. We leven op het ogenblik in een toestand van een permanente „halve" verkiezingsstrijd. Bijdrage Op ziph is dat niet erg als het maar leidt tot krachtige partijen. De pre mier voelde wel iets voor rijksbijdra ge aan de fracties en aan de we tenschappelijke bureaus van de par tijen, maar was erop tegen dat het DEN HAAG Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland vragen Provin ciale Staten positief te reageren op het verzoek van het Nationaal Pro testants Centrum voor Geestelijke Volksgezondheid te Den Haag om subsidie voor de spreekuren, die di verse instellingen in de provincie houden inzake de geboortenregeling. Een nader uitgewerkt subsi die-voorstel wordt een volgende ver gadering overlegd. rijk de politieke partijen per lid zou subsidiëren. De opsplitsing waar men in Neder land toch al mank aangaat, zou on middellijk erger worden. KATWIJK De Hervormde Kerk heeft een uitspraak ge daan over „verzoening", maar het gesprek over dit onderwerp is nog niet voorbij. Ofschoon een studiecommissie er vier jaar over gedaan heeft om een rap port op te stellen en daarna een buitenstaander opdracht kreeg een herderlijke brief op te stel len waarin de onverzoende vi sies naast elkaar zouden staan, bljjkt niet iedereen met het eindresultaat tevreden. Een van degenen die niet tevreden gesteld werden, is de Katwijkse predi kant G. Boer. Deze voorzitter van de Gereformeerde Bond maakte inder tijd deel uit van de studiecommissie. Terwijl andere leden elkaar min of meer in een compromis vonden, bleek hij niet voldaan. Hij stelde toen een minderheidsrapport op. Toen prof. dr. A. F. N. Lekkerker- ker opdracht kreeg alleen een geheel nieuw rapport te schrijven, had ds. Boer het gevoel dat de inbreng van zijn minderheidsrapport toch te veel op de achtergrond was gekomen. Daarom heeft hij een boek geschre ven over „De prediking van de ver zoening." Hij begint daarin met een overzicht uit de kerkgeschiedenis, waarin hij laat zien hoe er ook in het verleden reeds tegenstellingen waren. Voorts laat hij zien, waarom hij indertijd niet mee kon gaan met het meerderheidsrapport en wat zijn kri tiek is op het herderlijk schrijven „De tussenmuur weggebroken" van 1967. Het laatste hoofdstuk van het boek bevat een rede die hij hield voor studenten over „de grond van geloofszekerheid." Aan dat hoofdstuk voegt hij een aantal adviezen toe. Studenten moe ten geloofskennis niet verwarren met wetenschappelijke kennis. De crisis in allerlei levensverbanden moeten ze zien als een doorwerking van de zon de. In de crisis der zekerheden moe ten de studenten de vastheid van Gods Woord niet ondergraven door allerlei theorieën over tijdgebonden heid. De prediking van de verzoe ning, door ds. G. Boer. Uitgave Zuijderduijn in Woerden. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer gaat in meerderheid ak koord met de vrije verkoop van voorbehoedmiddelen per auto- rnaat-, ook buiten besloten ruim ten. Met dien verstande echter dat aan gemeenten de bevoegd-" heid gegeven moet worden die verkoop in de openbaarheid te verbieden. Dit amendement van mej. Haars (c.h.) kreeg ook steun van minister Polak en de grote meerderheid van de Kamer. Minister Polak van Justitie ont raadde gisteren aanvaarding van de amendementen-Geertsema (lib.) en Wiebenga (pas.-soc.). De eerste wilde alleen de verkoop op bepaalde (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De socialisti- che senator Broeksz heeft in de ïerste Kamer een scherpe aanval [edaan op het beleid van minis- er Schut van volkshuisvesting in ruimtelijke ordening. Volgens le heer Broeksz staat het nu al vast, dat er dit jaar geen 125.000 voningen gereed zullen komen. CH-senator Knottnerus, die ook amens de ARP sprak, vond dat de lewindsman „te gemakkelijk" heeft angenomen, dat door de huurlibe- alisate de particuliere bouw op ang zou komen. Hij was bang dat de ninister te optimistisch is geweest en bt nog is. De totale woningproduktie noet stijgen, niet dalen. De heer Broeksz viel de liberalisa- iepolitiek van de heer Schut fel aan: Hij, de minister, is sterk voor de terken en zwak voor de zwakken" „Gebonden aan WD" De 25.000 geplande woningen in de Tije sector zullen beslist nietworden lahaald. Hij kon dan ook geen enkele iltrdediging" voor het beleid vinden „De minister is met handen en voe ten gebonden aan de VVD", aldus de heer Broeksz. „Zijn sociaal beleid deugt niet, maar daarom past hij zo goed in dit kabinet." De heer S. J. van den Bergh (lib.) wilde subsidies aan mensen, die naar duurdere woningen verhuizen om zo de doorstroming te bevorderen. Hij pleitte ook voor een vrije woning markt met de kostprijs als basis voor de huur en subsidies voor de lagere inkomensgroepen. Ook deze liberale woordvoerder vond het aantal te bouwen woningen (125.000) te klein. Door ondernemers garanties te verlenen (in de vrije sec tor, als een bepaalde kostprijs niet wordt overschreden) kan de produk- tie worden opgevoerd tot zeker 130.000 woningen per jaar. De heer Van den Bergh kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat onvol doende aandacht is besteed aan de „bedroevende" woningsituatie in de randstad, met name in de Haagse agglomeratie. De heer Knottnerus tenslotte vond de regeling met de gemeentebesturen inzake de krotopruiming beslist on voldoende. (De gemeenten krijgen voor elke krot die zij aankopen 2000 gulden subsidie van de regering). plaatsen aan het gemeentelijk verbod onderwerpen (bij een school of kerk), de heer Wiebenga wilde de gemeente die bevoegdheid tot verbod helemaal ontnemen. Een motie van de heer Boertien (a.r.), die een vergunningenstelsel van de overheid prefereerde en die de verkoop per automaat buiten beslo ten ruimten wilde uitsluiten, kreeg alleen de steun van de heer Jonge ling (g.p.v.) en een tiental KVP'ers. Minister Polak zei, dat het niet op zijn weg ligt de verkoop te regelen. Daar kunnen bepaalde situaties in de gemeente zijn die een verbod noodza kelijk maken. Maar dat geldt niet voor alle gemeenten. PvdA De PvdA zal het amendement-Wie- benga steunen, daarna dat van Geertsema en als beide verworpen worden, het amendement-Haars. Tussen de heren Jongeling en De Vreeze (kath.v.) ontstond een discus sie over het leergezag van de kerk. De heer De Vreeze meende dat de KVP een eigen verantwoordelijkheid heeft, die niet alleen bepaald wordt door een pauselijke encycliek. Staatssecretaris Kruisinga van Volksgezondheid zegde toe een nota samen te stellen over het probleem van de pil. Mevrouw Singer-Dekker (soc.) bepleitte opneming van de pil in het ziekenfondspakket. De Tweede Kamer had overigens geen bezwaren tegen het wetsont werp, dat het toezicht op de medische hulpmiddelen regelt. Gistermiddag zijn in Den Haag de Louis d'Or en Theo d'Or uitgereikt aan Hans Tiemeyer (links) en Trins Snijders (midden). Rechts mr. Reinink, voorzitter van het Holland Festival. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Ik sta hier als een vat vol dankbaarheid". Dit zei de ac teur Hans Tiemeijer van de toneel groep Theater gistermiddag in het Nederlands congresgebouw na de uit reiking van de toneelprijzen 1969. Zo- arls wij in een deel onzer edities schreven heeft hij de Louis d'Or ge wonnen. Hans Tiemeijer sprak in Falstaff-termen. want hij kreeg de zo fel begeerde prijs voor zijn uunieke vertolking van sir John Falstaff in Shakespeare's koningsdrama „Hen drik IV" (deel I en deel II) Tiemeijer betrok ook zijn medespe lenden en de jonge regisseur Hans Croiset in de hulde. „Ik kan niet danken namens Falstaff zelf, want die heeft het woord dankbaarheid niet in zijn vocabulaire staan", merk te de acteur op. Het juryrapport spreekt van de rol van zijn leven. „De monumentale on beschaamde schurkachtigheid van de omvangrijke ridder werden door Tie meijer uitbundig en breed uitgezet". Vervolgens reikte de voorzitter van het Holland Festival, mr. H. J. Rei nink de Theo d'Or, de Colombina en de Arlecchino uit tijdens de slotbij eenkomst van de vereniging van schouwburg- en concertgebouwdi recteuren in Nederland. De actrice Trins Snijders van de Haagse Comedie werd door de jury NIJMEGEN In verband met zijn voorgenomen huwelijk met een me dewerkster van de theologische fa culteit heeft prof. dr. W. Grossouw van de rk universtieit in Nijmegen ontheffing uit het priesterambt ge vraagd. Verwacht wordt dat hij als hoogleraar aanblijft. Wetenschappelijke beoefening van de theologie behoeft namelijk niet met het priesterambt verbonden te zijn. Prof. Grossouw (62) doceert al meer dan twintig jaar exegese van het Nieuwe Testament en is een the oloog van internationale vermaard heid, die veel publikaties op zijn naam heeft staan. Hij was ook de man die in het proces G. K. van het Reve (over de ezel) als getuige op trad. MANCHESTER Nobby Stiles, de middenveldspeler van Manchester United in het Engelse elftal is giste ren in het ziekenhuis opgenomen. De terriër die reeds lang moeilijk heden met zijn rechterknie had, maar operatief ingrijpen uitstelde tot het voetbalseizoen achter de rug was, wordt vandaag geholpen. Florian Albert, de weergaloze Hon gaarse voetbalster, is het onderwerp van kritiek. De Hongaarse pers ver wijt hem een te lakse houding en noemt hem onwaardig het nationale shirt te dragen. OTTAWA Het Canadese disconto is met een half procent ver hoogd tot 7,5 procent. De herziening was nodig door de recente verhogin gen van rente voor korte termijn in het buitenland en de grote vraag naar krediet in Canada. KERKRADE Het zesde Wereld muziekconcours, van 17 juli tot 9 augustus 1960 te Kerkrade, komt sterk in het teken van de herdenking van Beethovens 200ste geboortedag te staan. Het concours wordt geo pend met een uitvoering van de Mis- sa Solemnis door het Philharmonisch koor uit Londen en de Antwerpse Filharmonie- en wordt besloten met de 9e Sympnonie van Beethoven. De gala-concerten worden ver zorgd door het Radio Filharmonisch Orkest met het omroepkoor, het Na tionaal jeugdorkest van Nederland en een aantal buitenlandse orkesten. Voor het eigenlijke concours be staat nu reeds volop belangstelling, vooral uit de Verenigde Staten, Tsje- choslowakije, Noorwegen, Frankrijk, Duitsland en eigen land. Honderd vijftig korpsen hebben al inlichtin gen ingewonnen. Er wordt ook nog een dirigenten concours overwogen, alsmede een aparte cyclus kameruitvoeringen en orgelconcerten. geprezen voor haar rol van Genia Hofreiter in Arthur Schnitzler's „Het wijde land", een tragi-komedie over de ontrouw, waarvoor zij dan ook de Theo d'Or kreeg. De tragische verscheurdheid van deze vrouw is door haar met uiterst subtiele midde len door het gladde uiterlijke vor menspel heen gesuggereerd", aldus de jury. Kitty Jansen speelde de rol van Patsy in Jules Feiffer's Little Mur ders" (2, 4, 6, 8wie wordt er om zeep gebracht?), een opvoering van het zuidelijk toneel Globe. De jury noemt haar bijrol indringend en schrijnend in dit satirische stuk op de Amerikaanse samenleving. Tenslotte kreeg de acteur Sacco van der Made van het Nieuw Rotterdams Toneel de Arlecchino uitgereikt voor zijn rol in „De prijs" van Arthur Miller. Volgens de jury was zijn cre atie hoogst opmerkelijk. „Van de ver blindende rol tussen de van elkaar vervreemde broers maakte hij een juweel van een menselijke creatie". Vorig jaar waren Andrea Domburg en Ton Lutz de winnaars van de Louis d'Or en de Theo d'Or. De Nederlandse parlementaire de legatie onder leiding van de heer W. Aantjes is gisteren in de Tsjechische hoofdstad aangekomen. Op de foto: de heer Aantjes in gesprek met Alexander Dubcek, voorziter van de Tsjechoslowaakse nationale vergade ring. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De invoering van het CAS (Centraal Antenne Systeem) is voorlopig uitgesteld. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft de Tweede Kamer gisteren toegezegd dat geen beslissingen worden genomen, alvorens de Kamer gelegenheid heeft gehad zich uit te spreken over een nog op te stellen rapport met betrekking tot de technische uitvoering en de financiering. Hij deed deze toezegging na felle kritiek van uit de Kamer. De heer Vonhoff (l'b.) meende, dat de betrek kelijk onschuldige wijziging van de Telegraaf- en Telefoonwet (doorbre ken van de monopoliepositie van de PTT bij de aanleg van kabels voor centrale antenne-inrichtingen) tege lijk een intentieverklaring van de misschien op het platteland, afhanke lijk van de exploitatiemogelijkheden. Wat de kosten betreft, kabels, ook nodig in het systeem Bordewijk, ver gen een investering van ƒ270 tot ƒ300 miljoen. Alle hogere bedragen I die wel genoemd zijn. werden door de minister ontkend. minister voor invoering van het CAS Een CAS-aansluiting zou voor de televisiebezitter op ongeveer een tot De anti-revolutionair Schakel zei, I anderhalve gulden per week komen. dat als nu beslist moest worden over het CAS, hij schorsing van de be raadslagingen zou vragen. Hij zou eerst willen nagaan of het alterna tief, het rondstralen van buitenlandse televisieprogramma's via zenders vol gens het svsteem-Bordewijk, terecht door minister Bakker afgewezen werd. „Ik wil nu geen precedent scheppen" Hij zag in de oprichting van de maatschappij die een concreet rap port voor de Kamercommissie moest opstellen, de eerste steen voor het CAS. Minister Bakker: „Er is geen enkel risico voor de Kamer voor vol dongen feiten te worden geplaatst". De minister hield overigens wel een pleidooi voor het CAS: er is volgens hem geen enkel uitvoerbaar alterna tief. „Maar mijn pleidooi is geen in tentieverklaring", zei hij tegen de heer Vonhoff. Op termijn Het bezwaar van Vonhoff was dat de minister gelijk wilde hebben op termijn en aangezien ook hij de toe komst niet kor overzien, stemde zijn fractie tegen het „onschuldige" wetsontwerp. Evenals trouwens de SGP en ''e Boerenpartij. De wetswijziging was nodig om door te kunnen gaan met het leggen van kabels voor televisie-aanslui tingen in huizenblokken (zogenaamde gai's) en vele stadswijken (cai's). De ze kabels kunnen ook gebruikt wor den als het CAS wordt ingevoerd. Het bezwaar van de Kamer was ech ter en bet werd niet door de mi nister weerlegd dat het CAS al leen zou gelden voor grote steden en agglomeraties, terwijl de platte landsgemeenten gediscrimineerd zou den worden. Bovendien maakt het CAS alleen lokale televisie mogelijk en geen re gionale. Regionale tv is weer een voordeel van het doorstralen van buitenlande tv-programma's, zóals door Bordewijk bepleit. Ontvangst Minister Bakkers argumenten zijn dat het CAS ons bevrijdt van het afschuwelijke antennewoud, dat het niet tot hogere kosten leidt en dat het een uitstekende ontvangst van bui tenlandse programma's waarborgt die met zenders nooit te bereiken is. Voorlopig in de grote steden. Straks afwegen van vele aspecten is tenslotte de keuze op het CAS geval len. „Ik heb zelf enkele malen met prof. Bordewijk gesproken", aldus minister Bakker, „wij hebben elkaar niet kunnen overtuigen". De kwestie van de auteursrechten is nog niet geregeld. Er moet nog worden onderhandeld en dat zal on der meer opgenomen worden in het rapport voor de Kamercommissie. Conflict Biafra-Nigeria DEN HAAG De coördinatie van de humanitaire hulpverlening aan de slachtoffers van de strijd tussen Ni geria en Biafra is de laatste maanden aanmerkelijk verbeterd. De groep westelijke landen, die overeenkomstig een van Nederlandse zijde genomen initiatief regelmatig in Den Haag bijeenkomt, om meer sa menwerking tot stand te brengen, heeft zich deze taak gesteld. Minister Luns antwoordt dit op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Dankert (soc.). De coördi natie had in de eerste plaats tot doel te voorkomen dat de humanitaire hulpverlening aan de getroffen be volking in Biafra in ernstige mate nadeel zou ondervinden van het tot dan toe dikwijls optreden van de hu manitaire hulporganisaties. Groenendijk wordt pwf UTRECHT Jan Groenendijk, de topscorer van Geinoord, heeft een profcon tract getekend bij de Utrechtse semi-profclub Elinkwijk. Groenendijk, die een A-contract kreeg aangeboden, maakte in een tweetal oefenwedstrijden voor zijn nieuwe vereniging maar liefst ze« doelpunten. MOSKOU Wereldkampioen Pe trosjan heeft de maandag afgebroken 20ste partij van zijn match tegen Spasski dinsdag in prachtige aanvals- stijl gewonnen. De stand is nu 10/i91= voor Spasski, die woensdag wit heeft in de 21ste ontmoeting. Spasski moet nog 2 punten uit 4 par tijen halen om de match te winnen en de wereldtitel over te nemen. Dit impliceert, dat de titelhouder, wiens fraaie come-back in de van daag geëindigde partij velen heeft verrast, 2% dient te verwerven; geen onmogelijke, wel een moeilijke op gave. Spasski heeft geen recht meer op extra vrije dagen: Petros jan kan nog eenmaal uitstel vragen, hetgeen dan inhoudt, dat een partij 2 of 3 dagen wordt verschoven. De afgebroken 20ste partij was na 40 zetten in de volgende stand ver daagd: Wit: T. Petrosjan, Kg2, Db3, Tel, Tc3, Pd3, Pf4, pi. a4 d4, e3, f2, g3, h4. Zwart: B. Spasski, Kg8, Dd6, Ta5, Tc8, Lf6, Pb8, pi. b6, c6, d5, f7, g6, h5. De afgegeven zet van wit luidde 41. Db3xb6, Eveneens goed lijkt 41. Pb4, doch zwart kan dan misschien nog door middel van 41b5 in troebel water vissen. 4 1Taöxa4 42. Tc3—c5. dreigt opnieuw winnend 43. Pb4. 4 2Ta4a6, 43. Tc5xd5! De winnende combinatie. Indien nu 43Tb6: dan 44. Td6:. Le7. 45. Pd5! enz. 4 3Dd6xf4. 44. Db6xa6, Df4—e4 t 45. f2—f3, De4 e6; 46. Da6c4, aldus stelt wit de kwaliteitswinst veilig. 4 6De6xe3; 47. Pd3—e5 De laatste klap. Tegen de dreiging 48. Td8f, en daarna inslaan op f7 met spoedig mat is geen kruid ge wassen. 4 7Tc8—f8 48. Td5—c5, Lf6— e7 49. Tel—bl, Le7xc5 50. Tblxb8. Zwart geeft het op. Hij mag wegens het inslaan op f7 de toren niet nemen, en kan evenmin tegen Tf8:f, en daaropvolgend Df7:f, en mat. iets inbrengen. MILAAN „De bevindingen van het onderzoek in de dopingkwestie- Eddy Merckx zullen waarschijnlijk woensdag, en op zijn laatst donder dag gepubliceerd worden", verklaar de Adriano Rodoni, president van de internationale wielerfederatie, giste ren. Men verwacht in wielerkringen nogmaals een bevestiging van de maand schorsing, die Eddy Merckx na de constatering van dopingge- bruik in de Ronde van Italië kreeg opgelegd. Temeer daar de commissie van onderzoek, samengesteld in op dracht van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, geen en kele onrechtmatigheid heeft kunnen constateren. „De commissie heeft ge- BREDA De president van de Bredase rechtbank, mr. J. K. Schel- lenbach heeft wielrenner Gerben Karstens uit Prinsenbeek in diens geding contra het sportblad Sport- Express van uitgeverij de Vrijbui ter te Tilburg, in het gelijk gesteld. Aan alle eisen van Karstens is in het vonnis, dat de president dinsdag velde, voldaan en het sportblad moet dit vonnis publiceren bij wijze van rectificatie. Opvallend daarbij is dat de president in zijn uitspraak vrij nauwkeurig heeft aangegeven wat in het sportblad moet worden afge drukt en deels ook hoe dit moet ge beuren. Het sportblad schreef in april dat Karstens in een psychiatrische in richting als ongeneeslijk ziek was opgenomen, als gevolg van doping. Karstens vond dit een onrechtmatige daad, omdat het niet waar was en achtte zich in eer en goede naam be nadeeld. Zijn advocaat mr. P. Lap uit Bergen op Zoom begon een ge ding in verkorte vorm tegen de uit geverij ,,De Vrijbuiter" welke het sportblad uitgeeft. De president heeft nu op verzoek van eiser bevolen aan de Vrijbuiter, zich te onthouden van mededelingen van de strekking dat Karstens we gens dopinggebruik in een psychia trisch ziekenhuis werd verpleegd. Dit op een dwangsom van 10.000 per overtreding. De president heeft de uitgeverij ook gelast het vonnis te publiceren en daarbij aan te ge ven welke delen van het vonnis en - se- >cu „cjiyc ucicii \<jn iici vuimis en Een desperado-combinatie, die wit constateerd, dat de dopingcontrole i de rechtsoverwegingen in elk geval op gelijke wrijze kan beantwoorden, i op normale wijze is geschied" 1 i 1 in het sportblad moeten komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9