Toegelaten tot lyceum Dr. Visser 't Hooft Leden metaal vak hond krijgen deel van contributie terug INDONESIË HOOPT i NOG OP WEST-IRIAN Geldmarkt nog steeds krap Straf stamt uit oorlogsperiode Paja op de transferlijst VPRO-films in Rhodesië beschadigd Accoord bereikt over verjaring Betere Russische anti-raket-raket Fel protest tegen taptoe Suriname eens met actie Sprockel benoemd tot informateur Toegelaten tot de scholen Asserstr. 1 Eindexamen gymnasium St. Agnes Toegelaten tot Rembrandt- scholengemeënschap HUWf LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 JUNI 1969 Weekstaat Necl. Bank AMSTERDAM, 10/6 Uit de iveekstaat van de Nederlandsche Jank blijkt, dat er voor een bedrag van ƒ223 min. aan bankbiljetten is teruggevloeid na de ultimo-opvra- gjngen die in totaal ƒ403 min hebben bedragen. De chartale circulatie is daardoor gedaald tot 8811 min. De schatkist is met ƒ16 min ge taald tot 55 min. De goud- en de viezenvoorraad nam met 87 min af [ot 7237 min., waarvan ongewijzigd (6118 min aan goud. Dit was een jevolg van de afname van dollars bij pe Nederlandsche Bank. De banken hebben kans gezien om roor 32 min aan dure voorschotten if te lossen. Daardoor daalde deze ekening tot ƒ239 min. Het tegoed iran de banken bij de centrale bank am met 9 af tot 12 min. De geldmarkt is nog steeds krap. leldkringen verwachten hierin voor !e komende dagen weinig verande- ing. Het tarief voor daggeld (call ioney) is nog steeds onveranderd -3 4 pet. Stand van het schatkistpapier: msehrijving, resp. 9 juni 1969 en 2 uni 1969; schatkistpromessen 1.159.000.000, 1.309.000.000; schat- istbiljetten ƒ5.109.900.000, 5.104.900.000. Activa Goud Vord. in goud enz. 1.206.782 Buitenl. betaalmidd. 214 guldensv. op buitenl. Papier in disconto 85.569 Papier door bank gekocht 1.372.200 Voorsch. en bel. 238.533 Ned. munten 31.486 Passiva: Bankbiljetten 8.811.309 's Riiks schatkist 55.492 Banken In Ned. Andere ingez. Banken In buitenl. Andere niet-ingez. Saldi buitel, geld 9/6 vorig 2/6 (in duiz. guldens) 6.117.610 6.117.610 12.397 50.215 41.152 7.228 5.377 Tot. goud en dev. 7.237.176 waarvan conv. 1.201.619 Dekkingspercentage 81.53 NSR tegen SJ-vonnis I LEIDEN" „De rechter heeft zich aten inschakelen in een hetze tegen Ie Socialistische Jeugd en andere zo- lenaamde destructieve elementen." Het deze uitspraak veroordeeld het kstuur van de Nederlandse Studen ten Raad de „ongehoorde bestraffing" wn de S.J.-secretaris met drie maan- m gevangenisstraf-en ontzetting uit fedkiesrecht voor vijf jaar. Riet alleen de NSR heeft de ver garing ondertekend, maar ook de lesturen van enkele studentengrond- Bden, zoals ASVA, USF en ATSO. >e studenten zijn van oordeel dat het J-lid een straf is opgelegd, die tot p heden enkel is toegepast op colla- orateurs bij het Nazi-bewind. Het dagelijks bestuur van de feder- tie Amsterdam van de Partij van de irbeid en het bestuur van de FJG imsterdam zien in het vonnis een anwijzing dat de politierechter in imsterdam zich onvoldoende bewust van zijn bevoegdheden en zijn ver lichtingen als lid van de onafhanke- jke rechterlijke macht en zijn van ordeel dat met een dergelijke echtspleging de democratie geweld vordt aangedaan. Limburg De besturen van de afdeling Lim- urg van de socialistische jeugd (SJ) an het gewest Limburg van de PSP n van de Limburgse Partij van de xbeid, het dagelijks bestuur van de ederatie Limburg van de federatie an jongerengroepen van de PvdA FJG), de kritische universiteit Lim- lurg (KRU), de gewestelijk voorzit- ir van de PPR Limburg, de heer (altmans, en het hoofdbestuurslid an Democraten '66, de heer Van Lit- mburg, hebben in een gezamenlijk Mnmuniqué scherp geprotesteerd te en de veroordeling van de secreta- is van de landelijke SJ. Het belangrijkste punt waar het Ier om gaat, is de zogenaamde „bij- omende straf" namelijk het ontzet- in uit het aktieve en passieve kies- icht voor de tijd van vijf jaar. „Dit zuiver politieke manipulatie. Als imands politieke instelling de heren ïgenten niet welgevallig is, dan ordt het hem onmogelijk gemaakt olitiek te bedrijven. In Nederland lijkt de wettelijke mogelijkheid te estaan om politieke manipulaties te edrijven, natuurlijk slechts van één ant." ROTTERDAM Het bestuur van indskampioen Feijenoord heeft zes ïelers op de transferlijst gezet. De icest bekende namen ziin die van de uidslaaf Paja Samardsie en van rans van der Heide. Beiden kwa len regelmatig in Feijenoords lteur- nrps uit. Aad Ooms, Rob de Boom. Thijs (ijngaarde en Bosgieter zijn de /erige vier. Sparta heeft gisteren de zestien- audige Poolse international Kovalic scontracteerd. Over een mogelijke 'ansfer van Jan van Beveren en fans Eykervbroek naar Ajax wist ien bij de kasteelclub niets. De ge- ïchten dat Van Beveren met Pim oesburg geruild wordt, houden (enwel aan. Ad Brouwers heeft ondanks alle eruchten inmiddels zijn contract bij 'AC verlengd. Ger Kattestaart ging ij NAC op de transferlijst. Dit op igen verzoek. PSV versterkte zich p de rechtervleugp' met de «nnprso- isch snelle Peter Ressel, die zoals ikend van NEC komt. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De leden van de metaalvakbonden krijgen voort aan per jaar een mooi extraatje uitbetaald als ze met pensioen gaan. Voor elk jaar dat zij bij een metaalbedrijfsbond aange sloten zijn geweest, ontvangt men na pensionering 20 uitbe taald. Per jaar betaalt men on geveer 100 contributie, zodat 20 procent van de jaarcontribu tie wordt terugbetaald. Deze uitbetaling is mogelijk dank zij de uitkering van 10 per geor ganiseerde werknemer door de werk gevers aan de vakbonden. Deze ƒ10 is bestemd voor scholing en vorming, maar de vakbonden krijgen daardoor door de financiële ruimte voor iets extra's bij de pensionering van leden. Is iemand 40 jaar georganiseerd geweest, dan krijgt hij dus na zijn 65ste jaar per jaar 800 uitgekeerd. Contant Ook de jaren dat men bij een andere bond in een andere bedrijfs tak georganiseerd is geweest, tellen op bepaalde voorwaarden mee voor deze uitkering. In de praktijk komt het erop neer, dat de bijdragen van de werkgevers aan de georganiseerde werknemer contant worden doorgegeven, maar om de zaak niet te opvallend te ma ken, acht men het juister met de uitkering te wachten tot de pen sioengerechtigde leeftijd. Z wordt in de praktijk meer recht gedaan aan de verhouding georganiseerde-onge- organiseerde, aldus het commentaar van de Christelijke metaalbedrijfs bond. De bonden gaan nu een stichting oprichten, die het fonds moet be- HILVERSUM Met zwaar beschadigde geluidsfilms zijn verslaggever Leo Kooi en cameraman Paul van den Bos uit Rhodesië terug gekeerd. Zij zullen voor de VPRO geen televisiereportage over de poli tieke ontwikkelingen in dat land kunnen verzongen. Het materiaal voor deze reportage, die eind juni zou worden uitgezon den, is in Rhodesië onbruikbaar ge maakt. Het team was erin geslaagd een verkiezingsbijeenkomst van Ian Smith te filmen en interviews op te nemen met de leider van de opposi tiepartij Pat Bashford, de politieke leider van de uiterst rechtse conser- vatist Robin James, de secretaris-ge neraal van de „Afrikaanse Democra tic Party" Samson Chibi en de me thodistische bisschop van Rhodesië Abel Muzorewa. Bij terugkeer in Nederland bleek vrijwel al het materiaal onbruikbaar. De films zijn door röntgenstraling zwaar beschadigd, terwijl het geluid vermoedelijk door gebruik van een zware magneet sterk in kwaliteit is teruggebracht. Het tweetal had de films in een afgesloten hotelkamer bewaard. Oorlogsmisdaden BONN De regeringsfracties van de Westduitse partijen CDU/CSU en SPD hebben gisteren overeenstem ming bereikt over de verjaring van moord en volkenmoord. De verja ringstermijn vo<w volkenmoord zal zal worden opgeheven, terwijl de ver jaringstermijn voor moord van 20 naar 30 jaar wordt gebracht. Nazi-misdaden, die volgens de be staande wetten reeds volgend jaar niet meer kunnen worden berecht, van de beide fracties tot eind 1970 zullen ingevolge de wetsontwerpen bestraft kunnen worden. Vandaag wordt in het Westduitse parlement over dit onderwerp beraadslaagd. Eerherstel komt tien laar Inter LONDEN Dp Britse vlieger James Thain heeft na tien jaar eerherstel gekregen. Volgens een En pel se commissie, van onderzoek is het vliestuigongeluk van 1958 in München met een ver keersvliegtuig van de BEA niet aan ziin nalatigheid te wijten. Er kwamen toen 23 mensen om het leven, onder wie acht leden van de Britse voetbalclub Man chester United. Bij twee West duitse onderzoeken in 1959 en 1967 en bij een Brits onderzoek in 1960 was geconcludeerd, dat het ongeluk te wijten of mede te wijten was aan de aanwezigheid van ijs of sneeuw op de vleugels ■an het toestel. Bij het nu afgesloten Britse mderzoek Is men tot de slotsom Tekomen dat natte sneeuw op de -tartbaan de oorzaak van het on geluk was Thain is in 1960 door de BEA ontslagen en trok zich terug op een boerderij. heren. Alle werkgeversbijdragen worden in dit fonds gestort. Zouden de werkgevers hun bijdragen stop pen, dan houden ook automatisch deze pensioenuitkeringen op. In het stichtingsbestuur hebben zitting de penningmeesters van de metaalbonden. Voorzitter is de voor zitter van de r.k. metaalbedrijfsbond, de heer P. Brussel. De heer Van Dijk, voorzitter van de Chr. metaalbedrijfsbond, deelde ons nog mee dat ook gestreefd wordt naar een dergelijke regeling voor de kleinmetaal, de werknemers bij Philips en andere bedrijven. De regeling gaat nog dit jaar in. Verloofd paar zou ontvoering bedacht hebben MADRID De kleindochter van de vroegere Dominicaanse dictator Rafael Trujillo en haar verloofde zijn in Spanje teruggevonden. Het paar werd acht dagen vermist. Zij zouden de ontvoering in scène hebben gezet. Maruja Trujillo (20) en Francisco Bergaz (23) werden gistermorgen door de Spaanse politie ontdekt in een bergdorpje bij Cuidad Real. Het paar werd aangetroffen in de woning van een veehandelaar. Hij zou door de „ontvoerders" gedwongen zijn het tweetal te bewaken. Het verloofde stel blijft voorlopig nog ter beschik king van de recherche. WASHINGTON De Sowjctunie neemt proeven met een verbeterd type anti-raket-raket, die ma de lan cering zijn motoren kan stoppen om daarna, wanneer hij het vijandelijk projectiel heeft opgezocht, de moto ren weer te starten. Minister Laird van defensie ont hulde gisteren in een commissiever gadering dat Rusland een complete ring van zestig lanceerbases voor de fensieve wapens rond Moskou aan het bouwen is. De Verenigde Staten zouden niet kunnen voorkomen dat de Russische offensieve wapens sa men met de verbeterde defensieve raketten een mogelijk „ernstige de gradatie van Amerika's aanvallende en verdedigende kracht zouden bete kenen". Laird waarschuwde dat er, als het Congres de constructie van defensie ve wapens zou beperken, „geen ande re keus overblijft dan onze strate gische offensieve kracht te vergro ten". Acht grote gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met de nieuwe gemeentelijke indeling van Zeeus-Vlaanderen, waarbij 30 ge meenten tot acht worden terugge bracht: Hontenisse, Hulst, Axel, Sas van Gent, Terneuzen, Oostburg, Aar denburg en Sluis. Oorspronkelijk had minister Beer- nink slechts vijf gemeenten gewild: Oostburg, Aardenburg-Sluis, Groot-Terneuzen, Hulst en Hontenis se. Een agrarische gemeente IJzendij- ke werd door de Kamer afgewezen. Tegen het wetsontwerp stemden PvdA, SGP en Boerenpartij. In Arnhem (Van onze correspondent) ARNHEM „Ik begrijp niet dat de organisatoren nog door durven gaan met deze taptoe als ze weten waartoe de jeugd in staat is. Zie Til burg, zie Amsterdam", aldus een vani de sprekers tijdens de gisteravond' gehouden protest-hearing tegen de twintigste NATO-taptoe in Arnhem. Taptoe-voorzitter N. J. D. Verbeek, die zich moedig in-het door de pro testerende politieke partijen D'66, PvdA, PSP en PPR belegde antidebat had gestort, verklaarde best bereid te zijn de taptoe op te heffen. Een voorstel hiertoe kwam van de Arn hemse PvdA-voorzitter Rijgersberg die alle Arnhemse instanties wilde enquêteren over voor of tegen. De heer Verbeek deed in een discussie met ds. Postema, wiens her vormde kerkeraad de taptoe scherp afkeurt, de toezegging zijn tribunes zondags (als de musici een rustdag houden) beschikbaar te stellen voor de door de jeugd te organiseren „an ti-taptoe". Het Arnhemse raadslid D. v. d. Meeberg: „Wanneer het geld dat in deze taptoe wordt gestoken, wordt besteed aan manifestaties die de vre de dienen, dan is het pas echt ge meend". „Als u de NATO beschouwt als een noodzakelijk kwaad, moet u er geen feest van maken", aldus een stem uit de zaal. PARAMARIBO In de vergade ring van de Surinaamse staten toon de men zich gisteren tevreden over het inzetten van Nederlandse mari niers bij de ongeregeldheden op Cu rasao. Nederland had de plicht te hulp te komen, zei een van de afgevaardig den. Een ander betoogde dat de ramp veel groter zou zijn geweest indien de mariniers niet waren ingezet. WILLEMSTAD De gouverneur vari de Nederlandse Antillen heeft de heer G. C. Sprockel verzocht de mo gelijkheid te onderzoeken om een in terim-kabinet te vormen, dat zich zal belasten met de uitvoering van de uitgeschreven verkiezingen voor de Staten en het behartigen van de lo pende zaken. Het kabirtet moet kun nen rekenen op de medewerking van de Staten. De heer Sprockel heeft zich bereid verklaard als informateur op te treden. Hij is sinds 1937 werkzaam op de griffie van het Hof van Justitie en van 1951 tot 1956 gedeputeerde, te vens waarnemend gezaghebber van Curacao. DUINKERKEN Als proloog van de zevendaagse ronde van Noord-West-Frankrijk voor amateurs werd dinsdag een ploegentijdrit gere den over 8,8 km. De Nederlandse ploeg won met een tijd van 10 min 35 sec. Tweede werd de Franse Gita- ne-équipe met een achterstand van 12 sec. De Nederlander Frans van de Ruit start woensdag in de leiderstrui. De uitslag van de ploegentijdrit Is: 1. Nederland, 8 km ln 10 min 35 sec; 2. Gltane (Fr) op 12 sec; 3. Duitsland op 20 sec; 4. Pedale Saint Martin (Belg) op 30 sec; 5. Coop (Fr) op 31 sec. Voedsel staat klaar DJAJAPOERA Dorpelingen uit de omgeving van Merauke hebben massaal en spontaan „nee" geroepen, toen een Indonesische ambtenaar hen twee weken geleden na een toespraak vroeg of ze wilden dat West-Irian bij Indonesië bleef. De ANP-correspondent maakt er melding van dat de bevolking van Boeti, aan de kust bij Merauke, hetzelfde antwoord had gegeven. De Indonesische autoriteiten doen alle moeite de bevolking ervan te overtuigen dat de levensstandaard zal stijgen, als de „daad van de vrije keuze" achter de rug is. Het verhaal gaa-t dat destijds in het gebied van de Wisselmeren tegelijk met parachu tisten een Papoea landde, die de mensen daar vertelde dat hij in Dja karta grote voorraden had zien lig gen, die bestemd waren voor West-I rian. Het enige wat hun verscheping te genhield was, naar zijn zeggen, dat Politie wekte hen Gedetineerden sliepen langs weg in Borger ASSEN Vier van dc zes ont vluchte gedetineerden uit Vledder zijn weer gearresteerd. Het zestal had zondagavond kans gezien de in richting Bosoord, voor ter beschik king van de regering gestelden. te verlaten. De viei* ontsnapten lagen te slapen ln de berm van de weg, toen ze wer den wakker gemaakt door de rijkspo litie van Borger. Tevoren hadden ze inbraak gepleegd en zich aan joyri ding schuldig gemaakt. De aange houdenen zijn H.V. (28) uit Gorkum, C.J.D. (28) uit Amsterdam, S.S. (24) uit Papendrecht en W K. (24) uit As sendelft. Zij maakten zich voorname lijk schuldig aan zedenmisdrijven. de Nederlanders leveranties tot 1969 na de „daad van de vrije keuze" heb ben verboden. Dit was een voorwaar de uit hun overeenkomst van 1962 met Indonesië, zo zou deze Papoea hebben uitgelegd. Inmiddels blijven reizigers uit het gebied van Merauke in de Westiri- aanse hoofdstad Djajapoera melding maken van plundering en brandstich ting door Indonesische troepen. De ANP-correspondent vernam van een dorpeling dat er tijdens een actie i.i de bergen rond Dormena een Papoea was doodgeschoten. Drie Indone sische militairen zouden met bijlen en messen door leden van de Moe- joe-stam vermoord zijn. In Djajapoera zijn dinsdag twee Australische bestuursambtenaren aangekomen om de Indonesische au toriteiten te verzoeken een einde te maken aan de achtervolging en beschieting van Papoeavluchtelingen door Indonesische politiemannen tot in Australisch Nieuw-Guinea. Hon derd van hen trokken de grens over. Beverking in ruimtevaart WASHINGTON Het Pentagon heeft het project inzake het „beman de, om de aarde cirkelende laborato rium" geschrapt. Het project, waar mee eind 1963 onder McNamara een begin is gemaakt, heeft al ongeveer twee milja.rd dollar gekost. De annulering van het programma zal voor het komende begrotingsjaar een onmiddellijk^ ->aring van 300 miljoen dollar opli ?n. J LEIDEN Uitslag van het toela tingsonderzoek van het Christelijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hoofd te Leiden. Voor de dependance te Katwijk (atheneum en havo) werden toegela ten: Sietze Dijkstra, Andries van Leeuwen, Linda Luijk, Jeanette van der Perk, Annemarie van der Hoe ven, Anne Marie van der Horst, Thea Steenvoorden, Aldert van Duy- venbode, Cora de Jong, Luke de Jong, Adrie Koelewijn, Ineke de Nies, Leen van der Plas, Ada Spie renburg, Irene Tolner, verwezen naar Mavo, Kees van Beelen, Jan van Beelen, Jan van Beelen, Gerco van Beelen, verwezen naar Mavo, Gert de Best, Cora Bloot, Elma Boom, Bas de Bruijn, Kees van den Burg, Liesbeth Dijkdrent, Angelique de Grauw, Greetje Haasnoot, Immy Haasnoot, Leen Haasnoot, Hans den Hollander, Ria de Jong, Arie Krijsman, Annette Mos, Leen van den Oever, Anja van der Perk, Kees van der Plas, Piet van der Plas, Josje van der Plas, Babs van der Schoot, Hans Ultee, Rein Varkevis- ser, Hans Verloop, Just Vooijs, Jan Wagemaker, Johan Freke, Jaap Guijt, Wim Guijt, Corrie Haasnoot, Marit Heerikhuisen, Maarten Kuijt, Paul van der Landen, Wittie Mol, Henk Plug, Paul van de Putte, Els Tjebbes, Cobi Tjebbes, Peter van der Ven, Carel de Vink, Peter Vink, Hans Verloop, Hanneke Verkerk, Marga de Vreugd, Eric Westhoek, Jana Berkheij, Bas Drinkwaard, Pe ter Duinman, Truus van Dijk, Peter Gorter, Cor de Jong, Corin van Leeuwen, Jan Mosterd, Krijn Parle- vliet, Nellie Ouwehand, Margreit Rous, Nellie Rijn, Nelleke van der Boon, Klaas Kuijt, Wim van Rhijn, Margaret Vooys, Trineke de Vreugd, Adri van der Zwan, Jaap van Bee len, Rien Nagtegaal, Krijna van Rijn, Marja Zwitser, Janna van Duyvenvoorde, José Haselhoff, Eddy Meyvogel, Jaap Paap, IJsbrand van Rijn, Mieke van Maanen, André Parlevliet, Marja de Jager, Marrie Ouwehand, Jaap van Rijn, Piet Vooys. Voor het Christelijk Lyceum Ka- gerstraat 1 te Leiden (v.w.o., h.a.v.o. en m.a.v.o.) werden toegelaten: Greet van Vegter, Koudekerk a/d Rijn, Ada Buining, Oegstgeest, Re- gien Doorduin, Leiden, Saskia de Jong, Oegstgeest, Ada Kikkert, Oegstgeest, Nineke van der Kraats, Leiden, Paul Leenhouts, Leiden, Elise van de Putte, Wassenaar, Pie- ter Thomas, Leiden, Trudi van Til burg, Rijnsburg, Titi van der Sijs, Oegstgeest, Jannette van Egmond, Rijnsburg, Gerrit Egmond, Leiden, Scarlett Haasnoot, Ooegstgeest, Dick Koopman, Leiden, Ceés van der Kraan, Leiden, Robert van der Kraan, Leiden, Wim Schenk, Sassen- heim, Pim van Tilburg, Rijnsburg, Coen Jansen, Oegstgeest, Petra Gij- zenij, Leiden, Jessie van Kerkhof, Leiden, Peter Voorzaat, Leiden, Henk de Geus, Leiden, Joke Moer land, Leiden, Liesbeth van Vliet, Leiden, Mariken Vriezen, Leiden, Ruurd de Jager, Leiden, Evert Kro- nemeijer, Leiden, Loes l'Amie, Lei den, Ton Deegenaars, Leiden, Ellen Capel, Leiden, Bert van Meurs, Lei den, Wim Ciere, Leiden, Marcel Dijksman, Leiden, Lenie Manusiwa, Leiden, Lex Bekooy, Leiden, Jan Heshusius, Leiden, Mary van Iterson, Leiden, Lenie de Knegt, Lei den, René Wagemans, Leiden, Marja Bosman, Leiden, Marja Hollebeek, Leiden, Ria de Wit, Warmond, Si mon Hamerling, Leiden, Wim Wit, Leiden, Jan Zanen, Leiden, Anneke Jacobi, Leiderdorp, Ineke Koning, Leiderdorp, Olga Kraay, Leiderdorp, Elske Schoonhoven, Leiderdorp, Lie- ke Schutte, Leiderdorp, Yvonne Slijkhuis, Leiderdorp, Annemarie Smittenaar, Leiderdorp, Arko Kupe- rus, Leiderdorp, Kurt Landwier, Lei- Eindexamen HBS-A Leiden Aan de Chr. Scholenge meenschap „Leiden-Zuidwest" zijn voor het eindexamen h.b.s.-A de vol gende kandidaten geslaagd: Ada Be- zemer, Katwijk/z; Marianne Bosman, Ank Brokaar, Ed Brokaar, Rob Brussee, Joop. van Duijn, Katwijk/z; George Hartmann, Hans Hartvelt, Voorschoten; Hans Hennes, Hans van den Hoek, Leiderdorp; Arma van Leeuwen, Katwijk/B; Marco v.d. Meij, Voorschoten; Riet van Rossum, Katwijk/Z; Annemien Schaap, Coby Siera, Hazerswoude; Ria Stolp, Peter v.d. Velde, Jellianne de Vries, Voorschoten; Janneke ter Wee, Fred Henzen, Henk Mieremet, Jelle Mo raal, Leiderdorp; Wim Nieboer, Jo han v. Seggelen, Froukje Warnar, Kees v.d. Weijden. Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Leiden. LEIDEN De volgende leerlingen zijn toegelaten tot de gefuseerde scholen Asserstraat 1, van de Prot. Chr. Schoolvereniging voor Mavo. Greet Arnoldus, Rudi van de Berg, Yvonne Betcke, Marja Blom, Anja Buis, Connie Cressie, John de Groot, Wanda Hoogenkamp, Joke de Jong, Astrid Kengen, Jacquelin Ko ning, Helma Kukler, Marja Mieloo, Wilma Muusse, Ineke Padding, Tiny Pardon, Paula Peet, Adrie Philippo, Kees Schuring, Yvonne Segaar, Nico Stouten, Henk van Vliet, Kees Vree ken, Martine Vreeken, Sjaak van de Wetering, Liesbeth van de Berg, Co by Beurse, Fred Bleyi, Hans van de Born, Conny Brittijn, Willy Brou wer, Jaap Droste, Tineke de l'Ecluse, Koos de Klerk, Frank de Klerk Wol- ters, Sylvia Leemans, Hans van der Linden, Nel de Looff, Yvonne Lug- tigheid, Johan Mieremet, Marjan Mooten, Anneke van der Nat, Wim Neuteboom, Kees Nieboer, Yvonne Nievaart, Sandra Oosterhof, Nelly Sira, Frans Sjafdijn, Henk Sloos, Freek van der Sluys Veer, Ab Stik- kelorum, Jan Teske, Adrie van der Tuyn, Tineke van Vliet, Inge de Vos, Gerda Warring, Tonny van Winkel, Cor Stikkelorum, Ton van Iterson. derdorp, Marja, Gordijn, Leiderdorp, Marine de Mos, Leiderdorp, Toos den Os, Leiderdorp, Nellie Riemers, Leiderdorp, Heieen Schild, Leider dorp, Ada Verboon, Leiderdorp, Kees Anker, Leiderdorp, Rob de Boo, Leiderdorp, Hans Braat, Lei derdorp, Johan Galjaard, Leider dorp, Pierre van Gemerden, Leider dorp, Nico de Klerk, Leiderdorp, Paul Koebrugge, Geertjan Arentsen, Leiderdorp, Laura van Egmond, Lei derdorp, Conny Kruider, Leiden, Harriët Loos, Leiderdorp, Tonja Spaargaren, Rijpwatering, Erik Viertelhauzen, Leiderdorp, Hans de Vries, Leiderdorp, René Vonk, Lei derdorp, Jaap Witké, Leiderdorp, Ron Algera, Lisse, Kunny Mosselaar, Lisse, Geri Moolenaar, Lisse, Anne- lies Bokhorst, Nw. Vennep, Betty Dijkstra, Nw. Vennep, Tim van Gro ningen, Nw. Vennep, Arie van Hae- ringen, Nw. Vennep. Cobie Hartoog, Nw. Vennep, Marijke Korsuize, Nw. Vennep, Hannie van der Poort, Nw. Vennep, Nans Rougoor, Nw. Vennep, Martin de Ruiter, Nw. Vennep, Irma de Vos, Nw. Vennep, Saskia de Wit, Nw. Vennep, Wim Stolte, Nw. Ven nep, Alex Bosma, Noordwijk, Wim van Hoek, Noordwijk, Krijn van Vliet, Noordwijk, Pieter Willem Dekker, Noordwijk, Inekevan der Wiel, Noordwijk, Jan Sabee, Noord wijk, Erna Meulenbeld, Noordwijk, Margreet Landman, Noordwijk, Cora Ravensbergen, Noordwijk, Nelleke Cramer, Noordwijk, Ankie van der Niet, Noordwijk, Esther Kok, Noord wijk, Jannèt Duijndam, Noordwijk, Wilma Hogewoning, Noordwijk, Jaap Passchier, Noordwijk, Koos Meljers, Noordwijk, Koos van Asten, Noordwijk, Eddie Roelandse, Noord wijk, Peter Houwaart, Noordwijk, Nellie de Bes, Noordwijk, Anneke van Duyn, Noordwijk, Maarten van Klaveren, Noordwijk, Jacuqeline Hakkenberg, Oegstgeest, Ineke Rull- mann, Oegstgeest, Evelien Mak, Oegstgeest, Henneke Veenbaas, Oegstgeest, Judith Dusseldorp, Oegstgeest, Anneke van Polanen, Oegstgeest, Eveline van Beusekom, Oegstgeest, Elsje Vijfvinkel, Oegst geest, Clarien Bonda, Oegstgeest, Casper Teeuw, Oegstgeest, Bert van den Berg, Oegstgeest, Walter Smit, Oegstgeest, Frank 't Jong, Oegst geest, Wim van den Beek, Oegst geest, Marianne van de Reyden, Oegstgeest, Metje van der Heijden, Oegstgeest, Arie Bogerd, Oegstgeest, Dick van Sprang, Oegstgeest, Ma rijke Derendorp, Oegstgeest, Lisette Tengeler, Oegstgeest, Joke de Graaf, Oegstgeest, Carla van der Luit, Oegstgeest, Lia van Oei, Oegstgeest, Betty Roorda, Oegstgeest, Jan Mooij, Oegstgeest, Ingrid Slot, Oegstgeest, Jan van den Berg, Oegstgeest, Bert Zielhuis, Oegstgeest, Fedde Nieuw- burg, Oegstgeest, Dick van der Vij ver, Oegstgeest, Frangosia Zwven- bergen, Oegstgeest, Jaap Hagen, Oegstgeest, Aernout Breebaart, Oegstgeest, Dick ven den Hoonaard, Oegstgeest, Marja Nasveld, Oude Wetering, Richard Willebrands, Roe- lofarendsveen, Johan van der Laan., Rijnsburg, Edwin Zandbergen, Rijnsburg, Ton Huyzer, Sassenheim, Anton Jan van Zonneveld, Sassen heim, Wim Zuilhof, Sassenheim, Hans Ravensbergen, Sassenheim, Wim Moolenaar, Sassenheim, Jan Willem van Leeuwen, Sassenheim. Eric Zuilhof, Sassenheim, Janneke Dijkstra, Sassenheim, Floris Barn- hoorn, Sassenheim, Anne-Mienke Swierts, Sassenheim, Jolande de Waard, Sassenheim, Jan Stelma. Sassenheim, Erik Heeneman, Noord- wijkerhout, René Staal, Sassenheim, Roland van Duijn, Sassenheim, Frans van der Zaag, Sassenheim, In grid Kelder, Voorhout, Gudy Schnei der, Voorschoten, Jacqueline van Dongen, Warmond, Hannelore Smits. Warmond, Jente van den Bosch, Wassenaar, Hans de Neef, Wasse naar, Laurens van Zijp, Valkenburg, Greetje Veldman, Wassenaar, Nike Nauta, Wassenaar, Thea Veeneman, Wassenaar, Lydia Huijser, Wasse naar, Edith Stringer, Wassenaar, An ne Wesseling, Wassenaar, Henk Sa bee, Valkenburg, Marina Dijs, Voorschoten, Hans Glasbergen, Was senaar, Irene de Haas, Leiden, Mari on Hoekstra, Oegstgeest, Kees Hui- zinga, Amstelveen, Els Janssen, Lei derdorp, Rien Kik, 's-Gravenhage, Folkert Kouwenhoven, Noordwijker- hout, Désiree Matser, Oegstgeest, Jenny Messemaker, Valkenburg, Harry de Waij, Kaag (dorp), Erwin de Weijer, Oegstgeest, Jan Kloot wijk, Nw. Vennep, Anny de Nes, Oegstgeest. LEIDEN Kandidaten, die ge slaagd zijn voor het eindexamen Gymnasium aan het St. Agnes- lyceum: Gymnasium A: Marja Beuk, Lei- muiden. Marijke Buiting, Voorscho ten. Annemieke Hoogeveen, Leiden. Hanneke Lagerberg, Leiden. Renée Mulder, Rijnsburg. Eliene Raap horst, Leiden. Ineke Smeets, Leiden. Bernadette Tolenaar, Leiden. Wilma Verhart, Katwijk. Marie-José Viel- voije, Voorschoten. Corry Vogelaar, Leiden. Gymnasium B: Jeannette Hooge- boom, Aarlanderveen. Marijke Jans- sens, Leiderdorp. Therese v. Reste ren, Lisse. Lous Krechtig, Voorscho ten. Loes van Noort, Leiden. Lid- wien Peterse. Leiden. Rina van Tol, Ter Aar, Leny Ubink, Ter Aar, Ka rin Verbaken, Oegstgeest. Karieneke v. Zanten, Voorschoten. Monica Zon neveld, Oegstgeest. Alma Zuider duin, Voorschoten. Contante wisselkoersen AMSTERDAM 10 Juni Londen 8.71— 8.71%, New York 3.64*/«—3.64'/$, Montreal 3.893.381/», Por ijs 73.32—73.37, Brussel 7.24'/« 7.25'/.. Frankfort 91,.11'/»—91.16%, Stock holm 79.43—70.50 Zürlch 84.48'/»—84.53%, Milaan 58,07'/.58.12%, Kopenhagen 48.42— 48.47. Oslo 51.11—51.16. Wenen 14.09—14.10, Lissabon l2.80'/<12.81»/*. VOORHOUT Wethouder Huig- sloot is vrijdagavond verhinderd spreekuur te houden. LEIDEN Toegelaten tot de Brugklasse van de Rembrandt - Scholengemeenschap: Cat ja Adri- aansche, Rob Affourtit, Leiderdorp; Robbie van Barlingen, Leiderdorp; Bram Bavelaar, Anja van den Brg, Mieke van den Berg, Nila Berlemon, Hazerswoude; Ellen Beij, Dirk-Jan Binnendijk, Erik Boeré, Leiderdorp; Jan Bom, Hetty Boon, Voorschoten; Ineke de Boot, Lex Bosselaar, Fran cis Burgerjon, Nelleke van Veen, Rosmarijn Dixon, Hans van Dorp Erik Drees, Voorschoten; Joep Duijn, Rudy van Eldik, Leiderdorp; Marike van Es, Dirk Everaats, Hazerswoude (dorp); Rob le Febre, Voorschoten; Jan Pieter Flohil, Leiderdorp; Rob van Ginkel, Wim de Goey, Marjolein de Graaff, Irma Groenendijk, Mari on de Groot, Anja de Haas, Rob Hasselbach, Christel van Heeringen, Amel van der Heiden, Roeland Hen- drik9en, Maartje ten Hoorn, Leider - dirp; Marcel ten Hooven, Leider dorp; Wessel Huisman, Leiderdorp; Alwin Jansen, Coen de Jong, Henny Keereweer, Erick Kenter, Bertus Kerkhoven, André Ketelaar, Leider dorp; Wim Kikkert, Leiderdorp; Rob Koopmans, Eirk Kopp, Jacques Kra- nenveld, Firts Kronenburg, Leider dorp; Jan Kwestro, Ruud Ladgn, Ton Lancel, Liane van der Linden, Mar jon Lohuizen, Leiderdorp; Ro nald Luining, Leiderdorp; Ben Maarleveld, Hazerswoude; Richard Mol, Leiderdorp; Harry Muntinga, Aad Neuteboom, Jan Dion ijs Oort- man Gerlings, Voorschoten; Hank Ort, Leiderdorp; Marijke van Pelt, Frans Jan Pieren, Alma de Reus, Ineke Reijken, Voorschoten; Marcel Rietbergen, Henk van Rossum, Wil ma Salman, Ron Schouwenburg, Leiderdorp; John Siera, Rob Sjardin, Harco Slot, Leidrdorp; Jan Snaterse, Leiderdorp, Niesje Snijder, Koude kerk a/d Rijn, May Anne Soels, Zoe- terwoude; Irene van der Spek. Hans Sprong, Leiderdorp; Maartje Sijses, Hoogmade; Henny Tetteroo, Irene van Tol, Kees van Tongeren, André Velthuis, Freek van Vliet, Leider dorp; Gerda Vochteloo, Leiderdorp, Matthijs Vogel, Leiderdorp, Gijsbert van der Vos, Fred Wagenaar, Kou dekerk a/d Rijn; Eelco van der Wal, Peter de Water, Dineke Weeda, Nyn- ke Wijnstra, Leiderdorp; Marjan Zirkzee, Marja Zuurmond, Jan Bo- drij, Leiderdorp; Lex Ottervanger, Leiderdorp; Mark de Rooij, Erik Jan ten Have, Voorschoten; Son ja Goote. Leiderdorp; Anja de Rooij, Leider dorp; Coby Duivesteijn, Aad de Ja ger, Giel Leupen, Plonie de Jong, Marianne van der Meer, Mieke Nieuwenhuis, Bert Zwart, Koos van den Bogaard, Leiderdorp; Rob Ani- ba, Frank Baksteen, Ans Bangert, Leiderdorp; Gerard Boelen, Rob Boom, Marlies Buijsen, Marja van Egmond, Eduard van Engelenburg, Leiderdorp; Marca Harteveld, Ben Heemskerk, Bert Heemskerk, Peter Hendrikse, Kees den Hollander, Suze van der Holst, Wouter Kekel, Eddy Jong, Letje Jonker, Hazerswou- de-dorp; Ellen Kuneken, Frits de Leeuw, Dorien van Leeuwen, Heieen Modderman, Leiderdorp; Nico Muus se, Betty Ouwerkerk, Yvonne Paes, Elleke Pelmelay, Joost Ras, Ha zerswoude - Rijndijk; Lia Reiqian, Alex Sleebe, Peter Stoltenhoff, Lei derdorp; Noor Stöxen, Edith Tan, Karin van Tilburg; Barbara van der Veen, Johan Vroemen, Maarten Wardenier, Andrea Zegveld, Judith Boon, Marian Riemens, Andries Os- semen, Leiderdorp; Nanneke Sloos, Eddy van Wieringen, Koudekerk a/d Rijn, Lolanda Heemskerk, Aad Ar- bouw, Herman van As, Nanda Bak ker, Ewout Boelee, Max van den Bos, Ton Buitenhuis, Annemieke Buitenhuis, Rene Cannoo, Suze Dee, Marien Doderer, Janita van Drie, Annemieke van der Geer, Wim Geu- ke, Jan Gouwentak, Marjon Grootes, Frits Hegnauer, Hettie den Hoed, Loes van Ingen-Schenau, Pieter de Jager, Peter de Jong, Loes Kanbier, Marian Kastermans, Saskia Kikkert, Gordon Kleian, Marianne Koenen. Pam Koome, Rob Kop, Tonny van Leeuwen, Selma van Leeuwen, Bri- giet Leidelmeiijer, Gabriëlle Luijen- dijk, Mop Mark, Marjolijn Martens, Riska Moskowitz, Els Pardon, John Piket, Herbert Polane, Connie Schaafstra, Robert Schipper, Gerrie Srlier, Marion va Spronsen, Ertna Tegelaar, Yvonne Vermond, Helly Visser, Petra Vorst, Marja Wiemer, Peter Wiering, Annemieke Wolters, Rita v/d Zeeuw, Elie Zwart, Lia Ha- braken, Rob Jagel, Jan de Zwijger, Pieter v/d Luit, Hans Aldewereld, Paul Cowan, André Keyzer, Petrus van Riet, Richard van der Tuin, Bless Zuma, Elien Blok, Warmond; Marjan Bloem, Henny Boom, Joke van Drie, Fred Hillebrand, Marja van den Hout, Bep van der Hulst, Maarten Kekkevoet, Ronald Klink, Vera Lagendijk, Tonny Lagerman, Elly le Mair, Hans v/d Meeberg, Ba rend Mieloo, Richard Mittelmeyer, John Otto, Ilona Onvlee, Gerrie Schimmel. Jeroen Teeuw, Henk Teske. Marja Zwart, Gerda de Zwij ger. Yvonne Hoogeveen, Hannie Oostendorp, Jeroen Huizinga, Oegst geest; Monique van der Pol, Peter Verkaik. N.B. De leerlingen waarbij geen plaatsnaam vermeld staat, zijn allen woonachtig te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7