'rem i er De in Leiden DAAROM IS R00YAKKERS MERCEDES-BENZ DEALER WEEKAGENDA Veertig varkens uit schuur gered Eerste paal voor 'Aarweide' JBO'ers in Sassen heim ontvingen diploma rouden echtpaar Muhlstaff creeg bezoek uit New York Delfts gezin op rooftocht in Leiden Fasson breidt weer uit In Zuidbuurt Zoeterwoude Kruisverenigingen zijn uit de tijd omdat bij een perfekte auto een perfekte service boort ARIE JACOB HAD BRAND GOUDEN ARMBAND of COLLIER JUWELIER v.d. WATER JONGENS GINGEN OP ROOFTOCHT JONGEN NA ONGEVAL OVERLEDEN Vingertje pijn. Grote meid. Mama heeft jodium. Zonder bijt. LEfOSE COURANT WOENSDAG 11 JUNI 196? lerzien na 47 jaar IDEN Het gaf vanmorgen een consternatie toen de broer van eer H. W. Muhlstaff met zijn rikaanse echtgenote na 47 jaar lew York overkwam om broer :hoonzus geluk te wensen met gouden huwelijk. Het huis aan '.ersenstraat 23 was gewoon te voor de gezellige drukte. Er hier en daar een traan wegge- d en men begon half in Neder- half in Amerikaans ervaringen de laatste halve eeuw uit te wis- heer H. W. Muhlstaff werd ge- Ingezonden e parkeernota zijn blij met het feit dat B. en bdelijk in enigszins duidelijke aandacht hebben geschonken It parkeerproblematiek binnen tad Leiden. Bij de behandeling de gemeenteraadsvergadering idag j.l. werd door een duide- meerderheid van de raad de inziens juiste beslissing geno de behandeling uit te stellen it iedereen zijn visie hierop kunnen geven, in de vorm van hearing. B. en W. hebben hier- zij het schoorvoetend, gehoor ven, doch op een wijze die bij enige vragen oproept, ij vragen ons af waarom het col- niet iedere belanghebbende de elijkheid wil geven hierover in openbaar zijn mening te uiten. W. zijn zich ongetwijfeld be- van het feit dat in de nu voor hearing geplande periode (be- tot half augustus) lang niet ■e Leidenaar aanwezig zal zijn. hopen dan ook dat B. en W. als- bereid zijn deze hearing op zijn gst begin september te houden, orwaarde voor een goede hea- is, dat ieder goed geïnformeerd deze zaak. Wij zijn dan ook net de toezegging dat deze nota kostprijs 'ter beschikking het college bereid eenvoudig- een stencil te maken dat voor een tegen een zo laag mogelijke beschikbaar zal zijn? Volgens tan deze prijs duidelijk beneden ulden liggen, derde en laatste punt willen op aandringen alle informatie geleid heeft tot het opstellen eze nota en de stukken om tot ota in deze vorm te komen, te Teiden op een wijze als boven egeven. politieke partij Radikalen, ac- ntrum Leiden en omstreken, Han Damen. Marjanne Otten boren in Den Bosch. „Ik ben een echte Oeteldonker' zegt hij er zelf van. Op II juni 1919 trouwde hij met zijn op Java geboren echtgenote. Hij werkte toen zelf als hoofdcontroleur van de douane op Java. In 1946 ging zijn vrouw met de vijf kinderen naar Nederland. De drie jongens studeer den allen voor ingenieur. Zij pres teerden het binnen een jaar alle drie de ingenieurstitel te behalen. De heer Muhlstaff kwam twee jaar later naar Nederland. 28 jaar geleden werd hij gepensioneerd. „Ik doe zelf niets. Ik biljart, ik kaart en ik kijk naar voetbal, maar mijn vrouw doet alles. Ze doet de tuin, ze wast, kookt en maakt kos tuums. Je moet mijn vrouw bewon deren dat ze het vijftig jaar bij me heeft uitgehouden" zegt de 78-jarige bruidegom. Zijn 70-jarige echtgenote geeft hem met een ondeugend glim lachje groot gelijk. Het echtpaar Muhlstaff heeft ze ventien kleinkinderen „en Pinky, de dwergpincher, ons achttiende klein kind. Hij zal zaterdag het grote feest ook meevieren". LEIDEN Premier De Jong maakte gisteravond in de Stads gehoorzaal voor de kring Leiden van de KVP de balans op van twee jaar regering. Na de pauze hadden de KVP-leden de gelegen heid de minister-president schrif telijk of mondeling vragen te stel len. De hele bijeenkomst verliep nogal gemoedelijk en niemand, be halve een enkele KVP-jongere, maakte het premier De Jong echt moeilijk. (Voor een wat uitvoeri ger verslag zie elders in de krant). Foto Van der Horst. Illllllllllllllliiilllllllllllh. Vrijdag de dertiende BENTHUIZEN Het bestuur van het Verbond voor Veilig Verkee heeft „vrijdag de dertiende" uitge kozen voor een avondpuzzelriit voor auto's, motoren en scooters. Het par cours loopt doo een aantal omlig gende gemeentenr. Start om 19.00 uur in de Sportlaan OPplan Zuiid in de Nieuwbouw). Vóór-inschrijving bij garage Van der Meer tot donderdagavond zes uur levert een reduktie van één gulden op. DEN HAAG Wat allemaal be gon als een gezelligheidsritje, ein digde in een rooftocht uit Delft naar Leiden. Drie verdachten hadden zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden voor diefstal of he ling van goederen uit een groot win kelmagazijn in Leiden. De 54-jarige man deed daar dienst als nachtwa ker en aanvankelijk ging het alle maal goed. Zijn vrouw, vergezeld van een zoon, kwam 's avonds met de auto naar Leiden om een kopje koffie te drinken en voor wat ge zelligheid te zorgen. Op den duur werd uit het maga zijn het een en ander meegenomen naar Delft en thuis werd langzamer hand een flinke voorraad goederen aangelegd. De diefstallen werden ontdekt en nu stonden vader, moe der en zoon terecht. De zoon, die verminderd toereke ningsvatbaar werd geacht, was al eerder veroordeeld, maar de zaak tegen de man en de vrouw werd aangehouden om het rapport van de psyciater af te wachten. Het rapport was er inmiddels, maar voor de rechtbank bleven er nog wat vragen over. De officier van justitie wilde er wel rekening mee houden en eiste tegen de man en de vrouw ieder drie maanden gevange nisstraf, waarvan een maand voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Raadslieden, mr. F. H. Piket en mr. K. W. Zieleman, vonden het een moeilijk geval, gezien ook in het licht van de huiselijke moeilijk heden, en bepleitten een voorwaar delijke straf. De rechtbank zal over 14 dagen een uitspraak doen. LEIDEN Fasson (Nederland) NV, met hoofdkantoor in Leiden gaat haar één jaar oude fabriek te Ha- zerswoude uitbreiden met een hal van 300 0m2. Met de bouw van de hal, waarin een proeffabriek, de ex peditie en magazijnen worden on dergebracht, wordt nog deze maand begonnen. De hal wordt tegen de bestaande fabriek aangebouwd en krijgt een gevellengte van 47 m. In de hal zal een belijmingsma- chine voor research en produktie- ontwikkeling worden geïnstalleerd. De machine, die een lengte heeft van 23 meter en een werkbreedte van 50 cm, zal ondermeer worden ge bruikt voor het ontwikkelen en tes ten van nieuwe belijmings- en droogtechnieken. De proeffabriek krijgt ook een eigen lijmmengerij voor het ontwikkelen en samen stellen van nieuwe lijmen. ZOETERWOUDE Gisteravond om even over tien uur is een flinke varkensschuur met enkele aanbouw sels van de boerderij van de heer R. den Blanken aan de Zoeter- woudse Zuidbuurt in vlammen op gegaan. Op dat tydstip toen de fa milie aanstalten maakte naar bed te gaan meende mevrouw Den Blanken een brandlucht te ruiken. Haar man en zoon die nog even voor een laatste inspectie zouden rond gaan zagen dat het licht in de var kensschuur was uitgevallen. Er brandde hier een zg. biggenlamp in welke richting de oorzaak van de brand ook wordt gezocht. In de schuur ontdekte de heer Den Blanken vuur dat hij onmid dellijk met een waterslang te lijf ging. Hij moest zijn pogingen ech ter spoedig opgeven omdat het vuur in het kurkdroge stro zeer snel om zich heen greep waarbij een fikse rookontwikkeling ontstond. Terwijl zijn vrouw de brandweer belde pro beerde de heer Den Blanken en zijn zoons met enkele te hulp geschoten buurtbewoners de 5 zeugen met big gen in totaal circa 40 varkens, uit de brandende schuur te krijgen. Zij slaagden daarin hoewel de snel ge arriveerde Leidse brandweer later ZOETERWOUDE De afdeling ZoeterwoudeLeiderdorp van het Wit-Gele Kruis vergaderde dinsdag avond in De Drie Eendjes. De be langstelling voor de vergadering was zeer magertjes. Dit was voor dr. M P. Hennink aanleiding om op te merken dat de kruisverenigingen hun tyd hebben gehad. Hy pleitte dan ook voor een intergemeente lijk orgaan waarin de verzorging voldoende wordt geregeld. Vooral ook omdat de kruisverenigingen er financieel niet zo rooskleurig voor staan. De gemeente subsidieert behoorlijk maar dr. Hennink vindt dit werk 'n taak van de overheid. „De kruis verenigingen zijn ontstaan in een tijd toen de mensen zich enigszins gingen interesseren voor gezond heidszorg in plaatselijk verband". De heer A. M. Kleiss pleitte voor een vergoeding voor het werk van de penningmeester, dat de laatste jaren zo omvangrijk is geworden. Achter het Groene Kruisgebouw aan de Berkenkade zal een nieuw uitleenbureau komen. In de plaats van de heer N. de Bruin werd mr. F. R. A. Zaat in het bestuur gekozen. Mevrouw E. N. StentenSchumacher en drs. C. M. Westerman werden herkozen. Snelle, attente vakmensenuitstekende outillage met de modernste apparatuur... Mercedes-Benz speciaalgereed- schapalle (originele!) onderdelen altijd in voorraad dat zijn de eisen die Mercedes-Benz aan service stelt. Die „Ster"-service wordt u door ons geboden. R00YAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710- 518 55 Leiden, Beestenmarkt 6, tel. 01710-31850 Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710-342 90 KATWIJK Gistermiddag brak brand uit in het nettenmagazün van de KW 221, de „Arie Jacob" van redery H. Krügsman in Katwyk. De „Arie Jacob" stoomde daarop naar Den Helder, maar voor de ha ven werd bereikt, was de brand al verleden tyd. Het viel allemaal nog al mee zodat de „Arie Jacob", die gisterochtend was uitgevaren, weer zee koos om ter visvangst te gaan. SSENHEIM Voor de jaar prijsuitreiking van de EHBO- ma's bestond goede belangstel- Voorzitter Lambooy merkte op cursisten examen hadden ge- Er zyn 10 kandidaten afge- wat nog niet eerder in de Ing was voorgekomen, nieuwe cursus die in oktober tart gaat, wordt een spoedcur- Rraarvan het aantal avonden isch wordt ingeperkt. 'orens tot de prijsuitreiking te gaan wees burgemeester ilsdorff op de grote frequentie het aantal ongevallen. Hij was lat er weer 28 mensen by zijn Dedisch-deskundig hun mede ten kunnen helpen. Tzitter Lambooy riep geslaag- °P de 14-daagse oefenavonden te bezoeken. Traditiegetrouw hy bloemen uit aan de burge ier, de twee doktoren en de mdmeester en diens secondan te heren Van Beek. Kampinga ikkerveer. Namens de geslaag- beloonde mevrouw Keyzer de iten met een boekenbon en me- De Groot gaf bloemen mee de resp. echtgenoten. «laagden: de dames H M T i-Brennikmeyer, J J M Blom, E M T Brocken-Knijnenburg, J F Bouwmeester-Bey, C de Craen-Wil- lemsen, S Dundas-Kreuzen, A W J van Dijk-Lis, M K de Groot-Kleyn, GAM Huiberts ,A Keyzer-Dijkman, E Knol-Trampe, M H T Kroes-Am- sen, P E Kruiswijk-Tysterman, C Kuysten-Cool, M P Lestraaden, J J M Pennings, H M Postma-v d Meer, Gvd Wees-Lalleman en J P Zwet- sloot-Postma en de heren: C P Beyk, J P Filippo, A M Jansen, W J L H Kruiswijk, PBEvd Lans, R C Mulder, L J Staal, A E C M v d Wiel en T A C M vd Wiel. Promotie te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit is de heer W. J. van den Bosch, assistent op het Geologisch Instituut van deze universiteit, ge promoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Geology of the Luna-Sil region, Cantabrian Mountains (N.W. Spain)". Promotor was prof. dr. L. U. de Sitter. Dr. Van den Bosch, wiens on derzoek financieel is gesteund door het ministerie van Onderwijs en We tenschappen, woont in Den Haag. TER AAR „Mini mag dan tegenwoordig erg in de mode zijn, maar voor een zwembad is dat niet gewenst", aldus burgemeester D. J. Hogenboom, bij de eerste paal dins dagmorgen voor het nieuwe zwem bad. En toch was het waarschijn lijk een mini-bad geworden als elke gemeente apart zo'n bad had moe ten bouwen, maar nu deze drie ge meenten de handen hebben ineen geslagen, wordt dit een groot bad concludeerde de burgemeester die tevens voorzitter is van het dage lijks bestuur van de stichting die dit bad gaat bouwen. Er was flinke belangstelling op het terrein langs de Schilkerweg: de besturen van de gemeenten Nieuwveen, Ter Aar en Zevenhoven met burgemeester Breen, personeel van scholen met klassen, aanne mers, architecten en nog vele an dere belangstellenden. Op dit bad ivordt al jaren ge wacht, zei burgemeester Hogen boom. maar nu is de langste tijd voorbij, want 1 mei 1970 hoopt men het open te stellen. Intussen hadden de heiers van P. G. Koot/man uit Zevenhoven de eerste betonnen paal klaar gezet. Burgemeesters en wethouders met helm dreven hem de grond in. In de bouwkeet sprak de heer Ligthart-Schenk van het architec tenbureau Wessclo en Van Voorst te Bussum woorden van dank voor de opdracht. De aannemers Schulte en De Graaf uit Leerdam staan er borg voor dat het in orde komt. Het bad karweide" gaat 1.110.000 kosten; 378 betonpalen zullen de twee bassins en het kleu- terbad gaan dragen. De ligweide voor het bad is bijna tienduizend vierkante meter groot, zodat men er heel goed de dag kan doorbrengen, vooral met zo zonnig weer als deze dinsdag bij de eerste paal. nog een zestal dieren uit de schuur haalde die daarin waren terugge gaan. De Leidse brandweer, 10 man onder commando van de heer A. G. Broeshart, die voor het eerst ii) Zoe terwoude opereerde met de nieuwe gecombineerde hoge- en lage-druk- wagen (waarde f 60.000) gaf binnen een minuut water. Hun grootste zorg was aanvanke- lijk het vliegvuur dat door de on gunstige windrichting over de boer- dery joeg. Hoewel het vuur door het op de zolder van de varkensschuur opgeslagen stro nogal hardnekkig was, kon spoedig het sein „brand meester" worden gegeven. De be manning van de patrouilleauto van rykspolitie groep Hazerswoude zette de Zuidbuurtseweg nabij de Zwet- kade af. De nablussing heeft op het bedrijf van de heer R. den Blanken die 7 jaar geleden met zyn gezin vanuit Abcoude naar Zoeterwoude kwam, nog verscheidene uren in beslag ge nomen. <S»?öS' voor 70,- en 100,- of 300,- en 800,- Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten DEN HAAG Een 21-jarige transportarbeider uit Alphen aan den Rijn moest zich voor de Haagse rechtbank verantwoorden voor en kele rooftochten die hij met vrien den in februari en maart in kelders van flatwoningen aan het Stations plein te Leiden maakte. De jongens namen alles mee wat van hun ga ding was: een antieke klok, kinder wagen, veldbed, babykleren, wieg en meer van dergelijke zaken. De officier eiste tegen hem zes maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, terwijl nog twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf nu waarschynlijk ten uit voer zullen worden gebracht. De rechtbank veroordeelde overeen komstig de eis. Een 27-jarige betonwerker die zich aan dezelfde feiten had schuldig gemaakt werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Een 21-jarige cementwerker uit Alphen aan den Rijn verklaarde onder invloed van drank te zyn ge weest toen hy in Leiden en omgeving diverse inbraken pleegde. 's Nachts was hij een meisjeshuis in zijn woonplaats binnengedrongen. Toen men dit ontdekte en alarm sloeg nam de cementmaker de be nen. Hij zag toch nog kans een geld kist van de personeelsvereniging mee te nemen. De officier van justitie eiste acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelyk met een Proeftyd van drie jaar en af trek van voorarrest. De rechtbank veroordeelde tot zeven maanden ge vangenisstraf waarvan twee voor waardelijk met aftrek van voorar rest. NOORD WIJK De 12-jarige A. Peeters uit Noordwijk, die bij een verkeersongeval vorige week vrij dagavond ernstig werd gewond, is gisteravond aan de verwondingen overleden. Woensdag 11 juni Gymzaal Moussorgskystraat. 9 u.: con ditietraining (Zuid-West Actief). Antonluskerk, 8 u.: concert Jeugdka- mer-Orkest (Zuid-West Actief). Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde, u.: Uederenavond Maya Bazuky alt-mez zo en Ro van Hessen plano. Donderdag 12 juni Pieterskerk. 8 u.: concert South Caroli na University Concert-Choir. Jeugddorp Voorschoterweg. 7 u.: voet bal, jeu de boules, croquet en mi cro-korfbal (Zuid-West Actief). Vrijdag 13 juni Boshuis. Achter Hoflaan 76, 7—9.30 u.: rullclub voor verzamelaars. Jeugddorp, Voorschoterweg, 8 u.: bal voor de jeugd 9 uur excursie naar broodfabriek en Schulton (Zuid-West Ac tief). Zaterdag 14 juni Lutherse kerk, 8 uur: concert Texas Lutheran College Choir, religieuze liede ren en spirituals. 10 uur: speurtocht door Zuid-West (Zuid-West Actief). Oegstgeest: Het Witte Huls. 2 —5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Dienst Apotheken Van vrijdag 6 tot en mte donderdag 12 juni 1969. Geopend voor spoedeisende ge vallen: Apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20138 Apotheek R van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna tot zondag 24 uur 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na ongeval <en wordt van dinsdag 12 uur Cs middags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 13 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade mlsch Ziekenhuis BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongeval len wordlt van dinsdag 12 u. ('s middags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconesscnhuls. Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeth- zlekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen cn op zondagen door het /te»de- mlsch Ziekenhuis. Films CAMERA A bout de soufle, 18 jaar, dag. 2-30, 7 en 9.15 uur. behalve zo en wo 2.30 uur; jeugdmatlnee. Sjors van de Re bellenclub. do. vr en zat-nacht 23.30 uur: The naked Runner, 18 Jaar. LIDO De val van Rome. 14 Jaar. dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Erotiek zonder masker, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Ontstulmlge begeerten, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. vr en zat-nacht 23.30 uur: De prijs voor één nacht. 18 Jaar. STUDIO Geheim ritueel. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON De langste dag. 14 Jaar. dag. 2 en 8 uur. ook zo. Films CAMERA Rachel Rachel. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, behalve zo en wo 2.30 uur: Wlnnetou in de dodcnvallel; do, vr en zat-nacht? Nevada Smith. 18 Jaar. aanvang 23.30 uur. LIDO Moord verjaart niet, 14 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Su-muru, de sadlste, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. STUDIO Secret Ceremony 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. TRIANON De langste dag, 14 Jaar, dag- 2 en 8 uur, ook zo. REX Voor een handvol diamanten. 14 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur, vr en zat-nacht 23.30 uur: De vierde sex, 18 Jaar. BEZIIIKl'I.IA ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30-11.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse s maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15IB dinsdag 13—M. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—18 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19-30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15 30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks I0.30-ll.30. 14—16.30 en to— 20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van I lot I ca 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- llng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 8 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakltnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon- dag II tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUIS, dagelijks eerste kl. U tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 ot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; klndetadellng dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dlnhdag van 1 tot half 3. donderdags vati half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeenospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op wernJrtgeo van 10 tot B u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude On gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondag* van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN 8-5 uur; van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg II: Rulmte-kalkulatles van Frank Grlbling, van 24 mei—13 Juni dlnsd. t.e.m. vrijd. 1—6. zat. 2—5 uur. Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 mei tot en met 20 juni). Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7. tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Jan van Tongeren, van 2 t/m 25 Juni, maand, t/m zat. van 10—17 uur, bovendien dlnsd.a .v8—10 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de Jaren 1917—1969). van 7 Junl-13 Juli. dagel. van 10—17 uur, zondag van 13—17 uur. Galerie Van der VUst, Botermarkt 8: marionetten Den Vermelre, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dletz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 juni, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Buut "0 Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni, expositie Joe Frankhuyzen. ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek. ceramiek, kleinplastlek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlln, Marjan de Glopper, Greetje Grljpma, Tosca van den Haak. Auke de Vries. Marijke de Wit. Joan Slbecas, Llesbeth Wlersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 Juni, dlnsd. t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. MOBIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maai 3. Politie 5 maal 4. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). F.HD 70645 betadine jodium

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3