Is Roulex wel of geen kansspel AMADEUS HOOFDPIJN? WITTE KRUIS Ingewikkeld proces voor rechtbank Publiek wil „huisbioscoop" Juist dé jonge mensen kijken naar de TROS Curacao weer geliefd maken ZOON VOOR MARGARETHE door John Knittel CAROLINA YES II WOENSDAG 11 JUNI 1969 Weg pijn... x Want V_y helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. Kamerlid constateert Postbestelling wekt ongerief DEN HAAG Er is ongerief nntstaan bij die bevolkingsgroep die niet meer kan genieten van een post jestelling in de middaguren. Het rweede- Kamerlid Schipper (soc.) vraagt de minister van vwkeer en ^iraterstaat of hij deze mening deelt. Het Kamerlid, dat constateert dat de ochtendkrant een avondblad rordt op deze manier, dringt aan op naatregelen die ertoe leiden dat bij en bestelling per dag de post in elk pval bijtijds in de ochtend wordt 'zorgd. (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT Op het districtsbureau van de Rijkspolitie in De Bilt hebben drie rechters gistermiddag het omstreden spel Roulex gespeeld. In de bak met de twee excentrisch boven elkaar draaiende schijven stuiterde en rolde het balletje keer op keer, waarbij de magistraten om de beurt als croupier optraden. Het „gokje" was overigens meer bedoeld om een indruk te krijgen van de gang van het spel dan om de kansen van de deelnemende spelers te berekenen. Voor het laatste zouden de schijven zes maanden achtereen moeten worden beproefd Het was een hoogst technische en ingewikkelde zaak. die de Utrechtse rechtbank onder leiding van mr. D. van Zeben gisteren tot negen uur 's avonds te behandelen had. „Ik be grijp er zelf ook niets meer van", liet de laatste zich ontvallen, toen de verschillende breedtes, waarmee Roulex kan worden gespeeld, onder werp werden van een nogal verwar de discussie tussen enkele experts. Waar 't over 14 dagen bij de uitspraak om gaat, is het beantwoor den van de vraag of Roulex eer kansspel is of niet De WV's, de (Van onze correspondent) AMSTERDAM De tv-pro- gramma's van de TROS worden overwegend gevolgd door jonge -mensen en gezinnen met kinde- ren in het westen des lands, door mensen die meer onderwijs heb ben genoten dan alleen lagere 5» school en door mensen, wier po litieke voorkeur uitgaat naar WD en D '66. Deze verrassende gegevens blijken it een kijkersonderzoek, dat op ver lek van deze omroep is ingesteld oor de socioloog dr. P. Hofstede, i een toelichtipg op zijn rapport zei Ijj, dat veel mensen de TROS aan- ikkelijk vinden omdat zij er een sort oud-illegale zender in zien. De TiflOS wekt associaties op met het m'slukte REM-eiland-avontuur en iet (de illegale) radio-Veronica en at betekent: verzet tegen bureau- ratie en welvaartsdictatuur. Een nder „voordeel" van de TROS is, lat zij niet wordt gehandicapt door g<ten ideologie en door een „belast mago". Het is niet waar, dat (zoals wel [emeend wordt) de TROS-kijkers oor een groot deel Telegraaf-lezers lijn. Dat is wèl het geval met de bonnees op TROS-Kompas: niet minder dan eenderde van hen leest ook de Telegraaf. Uit het onderzoek is ook gebleken, dat de TROS door zeer velen aan trekkelijk wordt gevonden omdat deze omroep weinig informatie en veel verstrooiing geeft „Het grote publiek wil gewoon een huisbioscoop", aldus dr. Hofste de, die voorts meedeelde, dat de TROS in het nieuwe seizoen op don derdagavond tegenover de VPRO komt. „Dat is alleen maar gunstig voor de TROS". WILLEMSTAD Het bestuurs college van Curasao heeft voorge steld 48.000 dollar beschikbaar te stellen voor een speciaal public relations programma om het beeld van Curasao in het buitenland als toeristenoord te herstellen. KOPENHAGEN Een rechtbank in Kopenhagen heeft gisteren de 28-jarige Nederlander K.B.S. veroor deeld tot twee-en-een half jaar ge vangenisstraf wegens verkoop van hasjiesj en oplichting. horecaondernemers, -de gemeente besturen en ook de Kamerleden zijn bijzonder geïnteresseerd in de over wegingen, die zullen gelden. Als Rou lex namelijk als een behendigheids spel wordt aangemerkt, ligt de weg open voor het vestigen van officiële speelbanken in ons land. In kringen van het vreemdelingenverkeer wordt vaak gesteld dat veel buitenlanders het een extra attractie zouden vin den, als er casino's in Nederland ver rijzen. Dagvaarding Terecht stonden de 44-jarige restaurateur J. H. van W. uit Rotter dam, de 54-iarige H. M. uit Loosdrecht en de 53-jarige W. S. uit Hilversum. Gedrieën waren ze be trokken bij de introductie van het spel, dat van 21 december 19f"5 tot 13 januari 1967 dagelijks werd gespeeld in hotel West End in Loosdrecht. Daartoe was een min of meer beslo ten club opgericht met ongeveer 500 leden. Op de meer dan een meter lange dagvaarding stond te lezen dat de minimum inzet voor en Dlein" ƒ2,50 bedroeg (uitkering: 33 keer) en de maximum inzet voor „rouge/noir" ƒ360 (uitkering: 2 keer). De Rotterdammer van \V. werd geschetst als de exploiteur van Rou lex, dat een versie van roulette kan worden genoemd, dat door registerin- genieur F. B. A. Prinsen uit Den Haag is uitgevonden en dat 'door spel-expert ir F. A. Weber, eveneens uit Den Haag, ontwikkeld werd. Van W. verklaarde dat hij met een aantal collega's uit de horecasector had af gesproken het spel te proberen „om te kijken wat er in zat". Geen vraag Voor de officier van justitie, mr. J. C. van den Berg, was dit geen vraag. In zijn opdracht waren op diverse plaatsen Roulexdraaibakken in beslag genomen. Het ging volgens hem niet om een behendigheids-, maar om een kansspel. Alle drie ver dachten achtte hij derhalve schuldig aan ongeoorloofde gokaktiviteiten M. noemde hij een man, die van ene goktent in de andere rolt zoals deze in de wet op de kansspelen staan omschreven. Tegen ieder van hen eiste hij een boete van duizend gulden of twintig dagen hechtenis. De belangrijkste getuige was onge twijfeld dr. J. P. M. de Kroon, TNO-statisticus te Delft en opsteller van een rapport over gokapparatuur. Hij verklaarde dat de kans om een winnend nummer juist te voorspellen Hilversum I. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.41 Actualiteiten. N.O.S.: 19.00 O- penbaar Kunstbezit. 19.10 Gastcollege. Morele Herbewa pening: 19.50 Peter Howard: leven en brieven, lezing. N.O.S.: 20.00 Stereo: Radio Fil harmonisch Orkest en solist. (In de pauze: 20.25 - 20.40 Her denkingsjaar Erasmus). 21.25 Internationale koorwedstrijd voor amateurs. 21.50 Voor dracht van gedichten. 22.10 Storing: populair programma over electronlca. NVSH: 22.20 Sextant. N.O.S.: 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair overzicht. 22.45 Stereo: X. een sprong in het duister. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Boe ren Partij. 18.30 Stereo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: Licht en semble met zangsolist. 20.00 Vragenvuur. 20.20 Franse chansons. 20.40 Buitenlands weekoverzicht. 20.50 Stereo: Stork Town Dixie Kids. 21.20 Boekbespreking. 21.50 Stereo: Metropole orkest. 22.30 Nieuws. 22.38 Actualiteiten. 22.55 Strijkkwartet (gr.). 23.20 Stereo: Mezzo-sopraan en pla no. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE vavwoyh Reclame. N.O.S.: 19.00 Jour naal STER: 19.03 Reclame. N.O.S.: 19.07 Scala: Informatief programma. STER: 19.56 Re clame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. 20.20 Uit zending van de Boerenpartij. 20.30 Uitzending Stichting So- cutera. N.O.S.: 20.35 Hólland Festival Magazine. 21.00 ZIJ kusten en sloegen hem, speel film (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.35 Journaal. 22.40 - 23.10 Onderwijstelevisie in Neder land. Informatief programma. Nederland II. N.O.S.: 18.50 In kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reclame. N.OS.: 19.00 Jour- naai NCRV: 19.03 Antonio: Spaans balletprogramma. STER: 19.56 Reclame. N.OS.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. NCRV: 20.20 Bureau Bristol, TV-feuilleton. 21.10 In kleur: Wie is.... Max Frisch?, documentaire film. 21.40 Actu aliteitenrubriek 22.05 A- vondsluitlng. N.O.S.: 22.10 - 22.15 Journaal. België, Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Klein, klein kleutertje. 19.20 Tip-top. Jeugdtelevisie. 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 Knokke. Vierde en laatste in een reeks pro gramma's met zangers, die dank zij de Europabeker voor Zangvoordracht bekendheid verworven hebben. 21.10 Ver over de aarde. 22.00 Vertel mij .ets nieuws over de regenwor men Een oorspronkelijk Ne derlands televisiespel. 22.45 Nieuws. i 18 - 20 uur GIgantes y Cabezudos, Fan- Tambourin, La coquette. Ls ville, Dlggedle boeing, a Paris Tu n'es plus lè. L'ile Saint-Louis, c'est le coeur de Paris. Dans l'eau bleue. Paris s'éveille Ia nult. Chaque Instant de chaque Jour. J'alme Paris au mois de Mal, Avec, Mademoiselle de Paris, Amour, excuse mol, Paris, tu m'as prls dans tes bras, Col- lard greens and black-eye pe as, Audrey Autumn in New York, I want to be happy. How about you. U remember you. Opus de Funk. Silverwa re. Da Capo - Ftné. Sketch. Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Badlnerie: klassieke en seml- klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws 8.32 Toeristische tips. 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00 - 9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden). N.O.S.: 10.00 Wat heeft dat kind?, pe dagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevari eerd programma. (12.15 Boek bespreking; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten). 14.00 Stereo: Lichte muziek (opn.). 14.20 Stereo: Pianoreci tal. 15.00 Hervormde middag- dienst. N.O.S.: 15.30 Program ma over Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. 17.30 Toeristische Informatie uit binnen- en buitenland. NCRV: 17.45 Sportactualitelten. 18.00 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd; A. Koorzang; B. Mandoli ne-orkest (gr.). Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.U Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammof oon- muziek. (8.30 - 8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Semi- klassieke gram- mofoonmuziek. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 - 11.02 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberich ten.» 12 30 Modern platteland. 12.35 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. 13.30 Stereo: 't Muzikan tenuur: I. Nederlandse gitaar- dagen 1969; II. Sopraan en pia no. 14.30 't Is historisch over geschiedenis en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 nieuws. 16.02 Kultureel pro gramma ln woord en muziek. 17.00 Lichte grammofoonmu zlek voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Medede lingen. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Muziek van vroe ger. 9.30 Instrumentaal pro gramma 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) N.O.S.: 12.00 Nieuws. 12.03 Felix Meurders. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualitei ten. 13.08 Licht platenprogram- ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Licht platenprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en country- muzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 Hitparade. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 - 18.00 Ver- zoekplatenprogramma. appie Loep en de Molboor bij de een beter opging dan bij de ander. „De statistische voorspelbaar heid gaat tot een bepaald percenta ge", aldus deze deskundige. Ztvak Het TNQ-onderzoek achtte mr. Van den Berg op tal van punten zw-ak. Het apparaat zoals dat tot nog toe was gebruikt zou veel technische ge breken vertonen. Als we ook nog een regering in Nederland krijgen", zo voegde hij er aan toe, „die dit spel accepteert, laat men zich dan extra bezinnen. Roulex noopt tot extra risi- ko's, extra onbetrouwbaarheden en extra controle". Op de zitting kwam steeds weer naar voren dat van tevoren zou zijn te zien wat het winnende nummer werd. Het balletje in de bak werd door een magneet naar de plaats ge trokken, waar de twee excentrische schijven 't dichtst bij elkaar waren gekomen. 't Zwaarste geschut, dat de officier hier tegen in stelling bracht, was het bekende Saturne arrest van de Hoge Raad. Hierin is vastgesteld dat de resultaten, die spelers in de prak tijk behalen beslissend zijn voor de beoordeling van een spel. Een spel- praktijkonderzoek naar de behendig heidsfactoren van Roulex moest van wege het tijdrovende karakter ach terwege worden gelaten. Verdediging Mr. E. Spanjaard, de verdediger van M., noemde Roulex een behen digheidsspel, dat de illusie geeft rou lette te zijn. „Waar roulette begint", zo steldde hij, „begint Roulex." De resultaten van het TNO-onderzoek waren volgens hem niet geflatteerd, maar gedeflatteerd, omdat de TNO-mensen geringe spelkwaliteiten en spelervaringen hadden en boven dien niet om geld speelden. De raadsman van S. bracht naar voren dat zijn cliënt de „gefopte bur ger" was in deze zaak. Diens grootste verrassing was dat hij niet als getui ge, maar als verdachte gedagvaard was. Van W.'s verdediger, mr. P. Plan- tinga, die tevens optrad namens de Stichting Behendigheidsspelen in Nederland, zei dat er nog steeds een niemandsland was tussen het geoor loofde kansspel kegelen en het niet geoorloofde kansspel roulette. Hij vroeg de rechterlijke macht begrip te hebben voor het proefspelen, temeer daar hier nog nooit een uitspraak over was gedaan. OXFORD Prinses Margarethe van Zweden, echtgenote van de Britse zakenman John Ambler, heeft gisteren in Oxford het leven geschonken aan een zoon. Het is het derde kind van het echtpaar. Hondsdraf „Terwijl de kleppers rustig draven en de voerman naar een vrachtje speurt zit deze schipperskees op z'n gemak van de zon te genieten op de brede rug van het paard Een ultrazomers tafereel ergens in Breda, voor de jachtende mens een mooi schouwspel en voor de dierenbescherming geen aanleiding om in te grijpen, maar veeleer een mooie propagandaplaat. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NOS 8.35 uur Holland Festival-magazine. Interviews. Ach tergrond. 9.00 uur Film Zij kusten en sloegen hem. 10.40 uur Voorlichting over onderwijstelevisie. 7.03 uur Spaanse danseres Antonio. 8.20 uur Bureau Bristol. 9.10 uur Max Frisch. de Zwitserse romancier, viewt zichzelf. 9.40 uur Hier -en Nu. VANAVOND TÉ HOREN Hilversum I NOS 8.00 uur Radio Filharmonisch Orkest. 9.25 uur Koorwedstrijd Let the people sing. 9.50 uur Gedichten van Mihail Eminescu. 10.10 uur Programma over elektronica. Hilversum 2 VARA 7.35 uur De jonge Flierefluiters. 8.00 uur Vragen van jonge mensen. 8.20 uur Franse chansons. 9.50 uur Metropole Orkest. 10.38 uur Dingen van de dag. 11.20 uur Cora Canne Meyer, mezzo-sopraan, Thom Bollen, piano. (Een wereld in wording) 204 Hij was in de duisternis van een algehele onverschilligheid verzonken. Het feit, dat hij in een schei ding weigerde toe te stemmen, kon haar vertrouwen in de toekomst niet aan het wankelen brengen. Zij zouden twee verschillende levens leiden. Zij wilde rechtvaardig blijven: hij was aan geld en materiële dingen gehecht. Zij was bereid dat te geven. Zij verlangde alleen maar haar vrijheid. Geen prijs was daar te hoog voor. Zij had een kort briefje met nieuwjaarswensen van Amadeus ontvangen. Een ondoor dringbare wal scheen hen nog steeds te scheiden. Als zij 's avonds aan tafel bij de Somers Melchior ontmoette, hoorde zij door hem van Amadeus. Melchior nam, zolang hij afwe zig was, zijn werk waar. Hij vertelde haar waar Amadeus was en zij spraken over hem met een diepe genegenheid, die reeds door het uitspreken van zijn naam. bij hen wakker werd geroepen. Zij was bezorgd, daar zij hem liefhad. Haar vrienden merkten het. Haar liefde voor Amadeus was geen geheim meer voor hen en zij wensten haar allen het beste, daar zij begrepen, dat haar gevoel geen voorbijgaande passie betekende, doch door jarenlange vriendschap onder ongewo ne en tragische omstandigheden gerijpt was. Daar zij over veel vrije tijd beschikte, was Pauline dikwijls in de Atlan- tropa-bibliotheek en verdiepte zich daar in de toekomst van Europa en Afrika. In het begin was haar belangstelling onpersoonlijk doch gaandeweg maakte een groot verlangen zich van haar meester om mee te werken aan de evolutie van het meest grootse plan, dat ooit in de geest van de mem was opgekomen. Wat had zij tot dusver ged3an? Zij had zichzelf nauwelijks vrij gemaakt! Wat betekenden haar moeilijkheden? Zij werd geheel door haar eigen leven in beslag genomen en droomde over haar liefde voor Amadeus. Verwachtte z ijwerkelijk, dat zij door etudes en sonates d weg tot Amadeus' hart zou vinden, terwijl anderen zovee beter speelden dan zij? Wat een dwaasheid! Hoe weinig wist zij zelfs nu nog van Amadeus! Zijn geest bleef nooit bij kleine dingen stilstaan. Hij had zijn innerlijk bevrijd van alle dagelijkse problemen, die kentekenend zijn voor de middelmatige mens, die binnen de nauwe kring van zijn eigen kleine moeilijkheden blijft. Hij ging verder dan velen van zijn landgenoten, die het leven als een zaak opvatten, die ieder naar eigen opvatting moest regelen. Hij zag verder dan al die halsstarrige, kleine politici, die zoals ouderwetse doktoren, alleen de uiterlijke verschijnselen behandelen en niet naar de kiem van de ziekte zochten. Niemand twijfelde eraan, dat de wereld ziek was, want iedereen ondervond dat aan den lijve. Maar slechts weinigen hadden de moed om de wortel van het kwaad uit te rukken, ongeacht de kosten en opofferingen. Hoe meer Pauline de geweldige opzet van het Atlantropa-plan overzag, des te beter zij Amadeus kon be grijpen. Hier hadden zich twee genieën samengevoegd, Soer- gel en Amadeus. Zij waren de aardbol rondgereisd en had den op een kritiek keerpunt in de geschiedenis van het blanke ras naar nieuwe mogelijkheden gezocht. Zij predik ten niet over broederschap der mensen of over de harmoijie van het internationalisme. Zij bouwden de orde der dingen op de rots der logica.Zij wisten, dat, indien een storm eenmaal zou losbreken, klein en groot daarin meegesleept zouden worden. Er was geen weldenkend mens in Europa, die het gevaar niet kende en er geen vrees voor had. Atlantropa eiste niet het opgeven der nationale souvereini- teiten. Integendeel, het stelde iedere groep blanken een gemeenschappelijke taak, een gemeenschappelijk doel. Het gaf hun werk in overvloed en een vredige afwikkeling der moeilijkheden. Het wees hun de enige weg uit de doolhof, waarin de vergevorderde techniek hen gedreven had.rSoer- gel had gezegd: „In een beperkte ruimte zijn de gevolgen der machine-eeuw schadelijk voor de mensen." Wat heeft de uitbarsting van een vulkaan met moraal en rechtvaardigheid te maken, dacht Pauline, de hele omtrek wordt door een blinde macht verwoest en die blinde macht begint thans in Europa te werken. Zijn kracht openbaart zich in de strijd tussen het sterven der naties. Toch wisten zelfs de mannen, die aan dit streven uiting hadden gegeven, niet eens, hoe deze strijd zou eindigen, maar zij wisten wel, dat, hoe het resultaat ook zijn mocht, Europa er niet groter door zou worden. Een oorlog in Europa betekende een alge mene ondergang. Men had slechts weinig verbeeldingskracht nodig om te weten, dat de Middellandse Zee als grens tussen twee werelddelen van weinig betekenis meer was. Over haar blauwe oppervlakte moesten Europa en Afrika elkaar de hand reiken. (Wordt vervolgd) Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh 1239: „Wel sapperdekriek- se-sappige-bosbes!" viel het kaboutertje boos uit en hij deed gauw zijn deksel tje weer op zijn blikje. „Ik had je dat stuifmeelpoeder van de pimpelpaarse bostljloos nóóit moeten la ten zien, Verholen. Hupla..., zet dat blikje maar weer gauw op zijn plaats!" „Wat is er dan voor ge heimzinnigs aan dat stuif meelpoeder?" vroeg smid- je Verholen, terwijl hij het blikje met enig ontzag aan pakte. ^4 „Jij begrijpt ook inlks...", zei de kabouter met een geheimzinnig lach- j je. „Het woord zégt het toch immers eigenlijk al. Tijloos..., dat is tijd-loos. Wie tijd-loos is, is zijn tijd kwijt en hij kan overal en nergens zijn. Meer verklap ik je niet, want dat is streng verboden." „Nou..., dan ga ik maar weer eens op huis aan", zei smidje Verholen. „Denkt U, dat U zich verder alleen kunt redden?" „Dat zal wel gaan, beste Verholen", glim lachte de kabouter wijs. „Nogmaals bedankt vcor je hulp, en gaarne tot we derdienst bereid. Misschien zul je dat wel héél spoedig merken..." En zo liep de smid even later het kabouterhuisje uit, de deur met kracht achter zich in het slot smijtend. Daar stond hij weer in de geheimzinnige duisternis van het geheimzinnige kabouterbos, waar alles zijn eigen geheimzinnige leventje Maar de kabouter glimlachte wijs en mompelde: „Wat toevallig toch dat ik zo vreselijk moest niezen, hè? Het pimpelpaarse stuifmeelpoeder vloog met dikke wolken het doosje uit. Ik denk, dat de smid er juist voldoende van "eelt ingeademd om een spannend tijdloos avontuurtje te beleven. Laten we maar hopen, dat-ie er zich goed doorheenslaat..." De tijger stond stil en keek de groep dreigend aan. f mannetjes stonden pal en keken de tijger recht in de Kil. Zenuwachtig stond het beest te hijgen. Plotseling rong een der krijgers op het geweldige beest af en direct arna, als was er een opdracht gegeven, volgden wel tien edekrijgers zijn voorbeeld. De watervlugge mannetjes idden het kolossale beest spoedig geveld, tot grote verha ng van de drie vrienden. „Interessant", mompelde Wee- L „Dat is nog eens werken..." mompelde Jonas. Lappie zuchtte alleen maar. Maar de kleine mannetjes hadden de smaak te pakken gekregen. De hoofdman vertelde een heleboel en toen verdwenen verschillende kereltjes het bos in. „Wat gaan ze nu doen?" vroeg Lappie. „Dat weet ik niet precies", zei Weetal. „Maar ik heb zo'n idee, dat ze een klopjacht gaan houden. Maar op welk beest zou ik met geen mogelijkheid kunnen zeggen. Er leven zoveel wilde dieren in deze tijd..... FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11