Geen tijd voor gelijkmaker CKB KIEST VOOR KNKB FC Neurenberg gedegradeerd! Nederland krijgt twee schaatskampioenschappen Quick Boys zet het herstel sterk door PKC GEMAKKELIJK LANGS EXCELSIOR VOOR en TEGEN Kees Karstens wacht telefoontje van op Sparta Competitie christelijke korfbalbond gaat volgend jaar verdwijnen EXCELSIOR OP HALVE KRACHT i UITBREIDING SCHAATSPROGRAMMA Giro voor Gimondi Fedor bleef overeind Van der Berg werd snelschaakkampioen Jan Harings rap in spurt De Koning niet meer onttroond Jongste zaterdag-international wil prof worden J itel snetdammen Kees Karstens zelf ligt, heeft hij voor Okmlgonik V oetbalprogramma MAANDAG 9 JUNI 1969 (Van een onzer sportredacteuren) SPAKENBURG Het doelpunt dat Piet Playsier voor Excelsior maokte, kwam te loot. Eerst in de laatste minuut kon de lange, halverwege de tweede helft voor Van Strijen ingevallen Maassluizenaar scoren en de stand op 32 brengen. Er bleef geen tijd meer over om Spakenburg werkelijk te kunnen bedreigen. Die tweede kegel had Excelsior een kwartier of twintig minuten eerder aan de scorebalk moeten hangen. Dan had er stellig nog een kans op een knap gelijkspel ingezeten. Nu moesten de tricolores onder het toeziend oog van de Maassluise burge meester Van Dijck met ere het hoofd buigen. En dat het allerminst een schande was, mocht alleen al worden geconcludeerd uit het feit dat Excel- ;ior reeds bij de start met vier inval- ers in het veld kwam en voor rust Van Roon en in de tweede helft Van Strijen moest vervangen. „Nu zie je eens hoe dun we in ons reserve-materiaal zitten", gromde de teleurgestelde trainer Joop Hoogvliet na afloop. Maar daar direct over heen: „Overigens is het toch onmogelijk een leam op sterkte te houden als je prak- Tussen de benen van aanvoerder Groeneweg van Excelsior M door onder schept Hartog van Spakenburg deze Maassluise aanval waarbü arbiter Win kel geconcentreerd toekijkt. tisch je halve basisteam kwijt raakt." Excelsior miste Geurtsen (huwelijks reis), Nico Verhaas (dijbeenblesssure). Van der Sar (knieblessure) en Weze- mer (huiselijke omstandigheden). Het had invaller Van Dijk een achter speler uit het tweede in de voor hoede en kreeg daar na twintig minu ten nog back Weltevreden als invaller voor Van Roon bij. Dat maakte de Maassluisse voorhoede toch al een zorgenkind tot een linie zonder ge zicht en kracht. Tegen wind De Maassluise aanvoerder Fer Groe neweg dacht er goed aan te doen eerst tegen de felle wind in te spelen om te trachten in de eerste helft stand te houden en mogelijkerwijs daarna ver rassend toe te slaan. Maar die tactiek ging niet, want toen Spakenburg met een 31 voorsprong ging rusten, leek het voor Excelsior al een vrijwel hope loze zaak volledig terug te kunnen ko men. Geen kampioen Spakenburg dankte de verdiende zege uiteindelijk aan beter en gerichter aanvalsspel, want voor het overige viel er weinig krachtsverschil te ontdek ken door de 2500 toeschouwers en een echte kampioensploeg was aan de boorden van het IJsselmeer ver te zoe ken. De thuisclub kwam na 13 minu ten op 1—0 toen aanvoerder Jan Bols na een door Fer de Boer afgestopte solo van Gijs Koelewijn de bal linea recta op de schoen nam en keihard scoorde. Nadat Heinen met een omhaal rakelings had overgeschoten, en Van Roon was vervangen door Weltevreden kreeg Excelsior pas in de 24ste minuut zijn eerste echte kans dankzij de weer goed draaiende Van Witzenburg. Maar de als rechtsbuiten niet uit de verf komende Frantzen schoot voorlangs. Vier minuten later liep Spakenburg dankzij een aanvechtbare strafschop tot 2—0 uit toen Van Beuningen in de hoek van het strafschopgebied over de bal struikelde en volgens de zwak lei dende arbiter Winkel uit Zwolle een penalty veroorzaakte. En dat terwijl de neutrale grensrechter by deze Spaken- burg-aanval vlagde voor buitenspel van invaller Jaap Beukers. Alle protesten hielpen niet en Henk Koelewijn liet keeper v. d. Wel vanaf de elfmeterstip kansloos. Spanning' terug Vijf minuten voor rust was de span ning terug toen Van Witsenburg zich prachtig vrijspeelde en de bal voor trok waar Beukers miste en Weltevre den samen met back Koelewijn de bal in het doel liep: 21. Dat bood pers pectief voor Excelsior, maar Spaken burg antwoordde snel met een treffer van Beukers. Bos knalde eerst tegen de Eindstand tweedaagse internationale ron de van Midden Zeeland: 1 61 H. Benja mins Caballero 8.19.14 (8): 2. 32 P. v.d. Donck Smith Aclfit 8.19.14 (15): 3. 64 R. Snijder Caballero 8.19 14 (15): 4. 25 F. Hoogerheide Toyota 8.19.14; 5. 97 G. Koe ken Vredestein 8.20.45: 6. 36 P. Legierse Acifit 8.20.45: 7. 34. S. v.d. Burg Acifit 8.21.03; 8. 99 R. Cornelisse Vredestein 8.21.03; 9. 73 P. van Stralen Oase 8.21.03: 10 35 G. Lellaart Smith Acifit 8.22.32. Algemeen ploegenklassement na 2 dagen: 1 Smith Acifit 24.59.10; 2. Caballero 24.59.25; 3. Tricot Noble 25.16.05; 4. Oase 25.1819: 5. Toyota 25.20.26: 6. Skol 2 25.27.16; 7. Kortwijk 25.31.03. GOTENBURG Nederland rggt in de komende twee jaar twee Europese titelwedstrijden haatsen te organiseren. In het ieizoen 1969/1970 zullen op een og nader aan te wijzen plaats ons land de voor het eerst te louden Europese schaatskam- lioenschappen voor dames wor- len georganiseerd en een jaar later is het Europees kampioen schap heren aan ons land toe vertrouwd. internationale schaatsunie (ISU) eeft het aantal internationale kam- lioenschappen uitgebreid met twee venementen: het Europees kampioen- chap voor dames, en de sprintkam- lioenschappen voor dames en heren, lan de laatste wedstrijden is officieel lechls de titel „ISU-sprintkam- ioen(e)" verbonden. Oost-Duitsland is voorlopig geschorst )or de internationale schaatsunie. adat het congres een Oostduits voor tel had afgewezen om voortaan bij iternationale wedstrijden de afkor- ng DDR in te voeren, deponeerden de ïostduitse afgevaardigden op de bu- vaus van de overige gedeligeerden amfletten. Hierin stond, behalve een protest tegen de afwijzing, tevens de volgende zinsnede: „het standpunt van de ISU staat lijnrecht tegenover dat van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dit betekent een politieke dis criminatie". De ISU eiste daarop een terugtrekking van de gewraakte ali nea's. Toen de Oostduitsers weigerden volgde een voorlopige schorsing, totdat de beschuldiging zonder enige voor waarde, zal zijn ingetrokken. DOPINGCONTROLE Het is niet tot het instellen van een medische controlecommissie gekomen, maar men besloot wel de dopingcon trole verplicht te stellen. Het voorstel tot oprichting van een medische con trolecommissie kwam van Nederlandse en Russische kant. Bij elk internatio naal tornooi zal in het vervolg een do pingonderzoek gehouden worden. Bij de bespreking van de amateur- bepalingen gmg men accoord met be taling van loonderving. Het Oostduitse protest, betrekking hebbend op het laten starten van Elly van der Brom op de 3000 meter, tijdens het wereld kampioenschap in Grenoble ondanks het niet beëindigen van de 500 meter, werd eenstemmig verworpen. EERST 5000 METER De volgorde van de onderdelen by de titeltornooien heren, traditiege trouw 500 meter, 5000 meter, 1500 me ter en 10.000 meter, is gewijzigd. Op de eerste dag wordt nu in het vervolg begonnen met de 5000 meter, daarna rijdt men de 500 meter. Aan de volg orde op de tweede en laatste dag (1500 meter - 10.000 meter) werd niet getornd. „Wy beogen hiermee de deel nemers een meer uitgebalanceerd programma te geven", verduideiykte de heer Roos, die als bestuurslid van de ISU werd herbenoemd. ,,zy krij gen dan na de ene zware afstand (500 meter) wat meer speling tot de andere (10.000 meter)." Een Nederlands voorstel om voort aan de tijd bij de 500 meter in hon dersten seconden weer te geven werd. na aanvankelijke tegenstand aanvaard. paal. waarna de terugspringende bal voor Beukers geen problemen mee bracht. De protesten van Excelsior voor bui tenspel waren ten onrechte: 31. In de tweede helft is Excelsior in een steeds rommeliger wordende wedstrijd wel meer in het offensief geweest, maar er zat te weinig lijn en verras sing in de aanval om toe te slaan. In feite was het niet meer verwacht dat Piet Playsier scoorde. Hij deed dit na een vrije trap wegens hands, waarbij Beukers verzuimde de bal weg te stom pen. waardoor de bal via zijn handen m het doel verdween. SPAKENBURG: d L. Beukers: a G. Koelewijn, Zwaan, Hartog en J. Koele wijn; m H. Koelewijn en Bos; v Ver meer, Heinen, J. Beukers en Huijgen. EXCELSIOR: d v. d. Wel; a L. Ver haas, Den Boer, v. Beuningen en v. 't Hoff; m Van Strijen, Van Roon en Groenweg: v Frantzen. Van Dijk en v. Witzenburg. LONDEN Het buitengewone suc cesvolle optreden van de Nederlandse amateur-wielrenners in het buitenland werd zaterdag geaccentueerd door de 23-jarige Fedor den Hertog, die een overtuigende overwinning behaalde in de ronde van Groot-Britannlë. Hij beëindigde de vijftien etappen over in totaal 2400 kilometer met maar liefst ruim twaalf minuten voorsprong op zijn naaste belager, Popke Ooster hof. Ook deze heeft van zich doen spreken, want hij won niet minder dan vijf etappen en werd bovendien eerste in het puntenklassement. De eerste plaats in het ploegenklassement was niet voor de Nederlanders wegge legd, daar Polen over een meer con stante ploeg beschikte. Wel werd Den Hertog, die meer malen opviel door zyn scherpe koérs- inzicht en weergaloze soloacties, eerste in het bergklassement. WEESP De Leidenaar A'an den Berg heeft zaterdag in Weesp de Ne derlandse snelschaaktitel veroverd. HU behaalde in de finale met tien spelers een score van 6.5 punt. De tweede plaats werd gedeeld door Zuidema, Piket en Timman, allen met 6 punten. Het was de eerste maal dat een dergelijk tomooi werd gehouden. Het ligt in de bedoeling dat men er in de toekomst een groot internationaal tomooi van gaat maken. BUDELSCHOOT De Limburger Jan Harings heeft zaterdag de prof ronde van Budelschoot gewonnen. Hij legde de 100 kilometer af in 2 uur, 19 minuten en 35 seconden. Vijf honderd meter voor de eindstreep was er een massale valpartij, waarbij de renners in de kop van het voluit sprintende peloton het zwaarst getrof fen werden. De uitslag is: 1. Harings (Sibbe) de 100 km in 2.19,35, 2. Koel (Amsterdam), 3. De Groot (Utrecht), 4. Serpenti (Wijk aan zee), 5. Schepers (Stein), 6. Ste vens (Elsloo), 7. Ottenbros (Prinsen beek), allen dezelfde tijd als de win naar. WENEN Matthijs de Koning heeft de Ronde van Oostenrijk voor amateurs gewonnen. De achtste en laatste etappe over een afstand van 229 kilometer van Graz naar Wenen, leverde een overwinning op voor de Tsjech Vladimir Kohout. Tweede werd de Oostenrijker Fritz Seidl op 43 seconden. De Nederlan ders plaatsten zich ex aequo als tien de met een achterstand van 2 minu ten en 5 seconden op de winnaar. In de eindrangschikking behield De Ko ning een voorsprong van 1 minuut en 4 seconden op de Oostenrijker Steinmayr. Joop Zoetemelk eindigde als derde en Wim Prinsen als vierde. Spakenburg eerste in titelstrijd Maasdijk in de kwart-finale beker EXCELSIOR Maassluis heeft het niet klaar gespeeld. In de op twee na laatste wedstryd van een langgerekt seizoen hebben de tricolores na 27 ontmoetingen weer eens een neder laag moeten incasseren. Dat gebeurde zaterdag in de landscompetitie tegen koploper Spakenburg overigens alles zins eervol. Niet alleen op grond van de 32 score, maar ook doordat Excelsior met vier invallers van start ging en tydens de wedstryd nog twee spelers uit de slag moest nemen. Wat tien clubs in de 2de klas A tijdens de in het totaal twintig tegen Excelsior gespeelde partijen niet is gelukt en tijdens de landscompetitie in vijf wedstrijden ook kon worden voorkomen, had evenmin eergisteren nodig geweest. Niettemin is Excelsior door de nederlaag bij Spakenburg na genoeg kansloos geworden voor de nationale titel. Alleen heel verrassen de wendingen in de laatste twee ron den zouden de mannen uit Maassluis nog in de running kunnen brengen gereki daarop :end. Sp: ■akenbitrg heeft nu dui delijk de beste papieren en is het niet spelend, zaterdag in Rotterdam op tournee zijnde VVOG, gepasseerd. Inmiddels is Quick Boys evenals zeven jaar terug, toen men voor het laatst aan de landscompetitie deel nam, in de tweede ronde succesvol ler dan in de eerste. Nu men een ont luisterd WVF in zijn laatste thuis wedstrijd met een revanche fcracteer- de, hebben de Katwijkers nog moge lijkheden de laatste plaats over te doen aan het teleurstellende WVF. Restant je In de gewone competitie werden nog een paar restantjes weggewerkt. Dat Nieuw Lekkerland daarby in 3A ver rassend van Oranje Wit won, mag nauweiyks naam hebben ook al be tekent eind-goed-al-goed natuurlijk veel voor de Lekkerlanders. Kampi 'ïoen Bij de reserves greep Heerjansdam 2 in res. 2B zonder overigens zelf te spelen het kampioenschap doordat Zuidland 2, dat praktisch het gehele seizoen op kop heeft gestaan en drie punten veroverde op Heerjansdam 2 in de laatste wedstrijd van het sei zoen verloor van de degradatie-kan didaat Groote Lindt 2. Heerjansdam had een slechte start, maar is sinds november van het vorig jaar ongesla gen gebleven en scoorde 26 punten uit 20 wedstrijden, één meer dan Zuidland 2 en SHO 2. De degradatieslag in deze klas is nog niet gevallen omdat Groote Lindt 2 nog een gestaakte wedstrijd uit moet spelen tegen Zwaluwen 2. Daarin staat men met 2—0 achter. Krijgen de Lindtenaren voor dit staken geen twee extra verliespunten, dan moet CSVD 2 dat nu met 14 uit 20 onder in staat degraderen. Rijsoord uit de toon De achtste finales van de KNVB- beker-competitie hebben twee grote verrassingen gebracht. Hulzen, dat donderdagavond de tweemaal afge laste wedstrijd tegen DOVO met 42 won, was kennelijk nog niet vol doende op verhaal, want men verloor onverwacht van NDSM. Altijd een lastige tegenstander voor Huizen. Daarnaast viel Rysoord uit de toon door onnodig te verliezen by een enthousiast Zwaluwen in Hoorn. De blauwwitten waren overigens gewaar schuwd. Daardoor is West n nu alleen nog vertegenwoordigd door Cup-houder SHO dat zioh niet liet verrassen door de 2de klasser Excelsior'31 uit Rijssen alsmede het kranig Maasdijk dat in derdaad kans zag Kloetinge te elimi neren. De Westlanders zijn nu als enige 4de klasser doorgedrongen tot de kwartfinale waarin men thuis moet aantreden tegen de laatste Zuidelijke deelnemer: Meeuwen uit Zoutelande. De club van aanvoerder Pattenier ken de ook met het dappere Wit Zwart geen pardon en heeft in de beker strijd veruit het grootste aantal doel punten gescoord van alle overgeble ven teams: 23. De 's-Gravenzandse SV sneuvelde by IJsselmeervogels en dat mocht na rust verdiend heten ook al hielden de blauwgelen zich kranig. Nu Voor waarts streekgenoot Enter V uit schakelde en WHC eerst via straf schoppen de 3de klasser DTS van een nieuwe verrassing kon afhouden, zyn er bij de laatste acht overgebleven teams vier 2de klassers, drie 3de klas- sers en één 4de klasser. UTRECHT Het bestuur van de Christelijke korfbalbond heeft een groot succes geboekt in de vergade ring, die zaterdag in Utrecht is ge houden. Met 212 stemmen voor en slechts 51 tegen is het voorstel aan vaard om te komen tot een gezamen lijke competitie. Bondsvoorzitter P. M. Nagtegaal heeft het niet moeilijk gehad. Artikel vier van het reglement had het grote struikelblok kunnen worden, want daarin staat, dat de CKB zijn eigen competitie moet organiseren. Wan neer men daarvan afwijkt, houdt de CKB oi te bestaan. De regle mentscommissie tilde daaraan niet al te zwaar, zodat deze hindernis moeiteloos was genomen. Er kwam nog een principieel be toog van een Groninger, het bestuur kreeg een schouderklop van een Fries en de voorzitter van ODO, de heer M. Vreugdenhil, was wel voor samenwerking, maar bleek voorstan der te zijn van een aparte zaterdag competitie. Enige afgevaardigden maakten nog bezwaar tegen de plaats, die hun twaalftal in een geza menlijke competitie zal krijgen. Van achter de bestuurstafel werd kort en zakelijk geantwoord, waarna de stemming volgde, die een resul taat bracht, waarop zelfs de opti mistische voorzitter van de CKB niet heeft gerekend. Voor net gouden jubileum van de CKB, dat ln april 1970 zal worden gevierd, kreeg liet bestuur niet de gevraagde vijfduizend gulden. De viering, die toch al bescheiden van opzet was, zal dus nog bescheidend moeten worden. Mejuffrouw G. H. Moret werd be noemd tot bestuurslid. Voetbal Florentina heeft zaterdag in Toronto een demonstratiewedstrijd tegen Glasgow Rangers met 2—0 gewonnen. Meer dan 22.000 toeschouwers zagen Florentina ln de 39e minuut de leiding nemen door een treffer van Maraschi uit een strafschop. Dezelfde speler bracht twaalf minuten voor tijd uit een pass van Ama- rildo de stand op 2—0. ROTTERDAM De voorlaat ste korfbalcompetitie van de CKB zit er bijna op. Voor de hoofdklasse speelden PKC en Excelsior de laatste wedstrijd, die met ruim verschil door PKC, 126. is gewonnen. Hierdoor MILAAN Felice Gimondi, de Ita- iaan die na Merckx' diskwalificatie, zo goedkoop aan de rose leiderstrui kwam. heeft de Ronde van Italië ge- Wonnen. De ex-Tour dc France win naar won de Giro overigens ook al in 3967. Daarmee heeft deze ronde niet ket einde gekregen die de organisato ren zich stellig gewenst hadden. Het Italiaanse onderonsje, waarvan Brusselse Eddie Merckx de Giro aan- 'ankelijk leek te zullen redden heeft :ich tenslotte toch doorgezet. Ook al •mdat geen enkele niet-Italiaan in het 'erdere koersverloop bij machte bleek log een bedreiging voor de Italianen r kunnen vormen. De laatste etappe leverde een zege t>P voor de Italiaan Benfatto. Italo Zilioli raakte zijn fraaie tweede plaats >P de valreep nog kwijt aan Michelotto. De uitslag: Benfatto (Ita) 257 kilometer in 7.25.29: op 15 seconden Gualazzlnl (Ita): 3. Bi- °ssi (Ita): 4. Basso (Ita); 5. Delia Torre "a): 6. Zandegu (Ita); 7. Ballini (Ita): 8. •garbozza (Ita); 9. Adornl (Ita); 10. Mi- loll (ita) allen dezelfde tijd als Gualaz- ani. L Het eindklassement ziet er als volgt uit: P- Gimondi 106.47.03; op 3.35: 2. Michellotto: Pp 48: 3. ZUloli: op 7.01: 4. Schiavon: op 54: 5. Colombo: op 14.01: 6. Dancelll: op *■15: 7. Moser: op 20.25: 8. Mori (allen Ita- op 23.57 9 Altig (Wld): Op 3136: 10 ntossi (ita). (Van een onzer verslaggevers) I 7 NOORD WIJK Als het aan al weer de langste tijd voor de vereniging Noordwijk gevoet bald. De kleine, parmantige kanthalf 1.68 m van top tot zool wacht op een telefoontje van de Rotterdamse eredivisie- ploeg Sparta. Er zit een kans in dat hij een B-contract krijgt aangeboden. Wanneer dat het geval is, zal hij gretig toehappen. Kees Karstens, die 19 jaar is, kwam vorig seizoen van de zondag 4c klasser SJC naar Noordwijk om zoals hijzelf zegt meer in de belangstelling te komen. Vandaar dat hij eer zuchtig als hij is zo blij was met een snelle verkiezing in het westelijk elftal vorig jaar oktober en met zijn selectie in de kerngroep van het za terdagelftal dit voorjaar. DORDRECHT Het sneldamkampioen- schap van Nederland is zaterdag in Dor drecht verspeeld. De belangstelling voor dit evenement neemt elk Jaar toe. Nu, dit jaar, voor de zevende maal georganiseerd door DDV tverd een record aantal deelne mers Ingeschreven. Bij de start versche nen 192 dammers uit alle delen van het land. Zij gingen elkaar in groepen van 8 be kampen. Dat betekende voor elke speler voor de middag 7 partijen, daarna ln dc namiddag nogmaals 7 partijen in de fi nale. De boofdklasseflnale bestond uit 16 spelers, waaronder Jan Bom. Van de Wete ring. Toet, Okrogelnik, Boog en andere bekende spelers. In de twee groepen werden Okrogelnik en Boog winnaar. De tweekamp tussen deze twee werd. onder bijzonder grote en levendige belangstelling, gewonnen door de Limburger Fred Okrogelnik, die ook reeds eerder, enkele jaren terug, de titel behaalde. in de eerste klasse werd C. Benjamins (A'dam) kampioen, gevolgd door C. Rik- kers (Woudrichem) en J. Passchier (Kat wijk). In de tweede klasse was de titel voor F. v.d. Wouw (Tilburg), gevolgd door G. v.d. Zandc (Gouda) en P. Meyle (A'dam). Jeugdkampioen sneldammen werd A. Paulisscn (Tilburg), met als nrs. 2 en 3 A. Matthijssen en J. Kok (Den Haag). DDV kan op een bijzonder geslaagd tomooi terugzien. DROMEN Het was helemaal „prijs" toen hij vorige week tijdens de trip van het nationale zaterdag-elftal naar Saar land mocht debuteren in het Oran je-team. Na afloop meende hijzelf onder de toeschouwers de Sparta- coach Wiel Corver te hebben gezien. t Zo ver ging de blonde Noordwijker a.' ln zijn dromen.... KEES KARSTENS Kees Karstens die ingewijden in het zaterdagvoetbal doet herinneren aan de vroegere international Gerrit Kerkdijk van Sparta Enschede, wil en zal prof-voetballer worden. „Dat is gewoon mijn streven", zegt hijzelf onomwonden. „Ik begrijp best dat ik van onderaf moet beginnen in het prof-voetbal. Dat betekent dus een B-contract als eerste aanloop. Wat b.v. Henk Kiel vraagt vind ik irreëel. Je moet je in het prof-voetbal waar maken. Die uitdaging moet je met alle risico's van dien accepteren." GETRAIND Begin mei heeft Karstens, in Noordwijk werkzaam als kantoorbe diende op een assurantiebureau, drie dagen getraind bij Sparta en twee oefenwedstrijden meegespeeld. „Voor 15 juni hoor ik van Sparta of er interesse is", aldus de jongste zater dag-international die graag de genoe gens van het amateur-voetbal en de mogelijke kansen op een trip wil la ten vallen voor een prof-status. Overigens vragen velen, waaronder ook technische leiders uit het zater dagvoetbal zich af. wat Karstens be zielt. De Noordwijker mag dan in het zaterdag-elftal hebben gedebuteerd, hij moet nog heel veel leren en is nog niet meer dan een talentvolle speler in de dop. Kees Karstens kan alleen onder goede begeleiding zo als hij die vorige week b.v. kreeg van de nationale coach Sterk uitgroei en tot een goede voetballer. Een overstap naar het betaalde voetbal in deze fase van de ontwikkeling lijkt allesbehalve verstandig. Landscompetitie WVF—Quick Boys SpakenburgExcelsior I Spakenburg 6 4 1 WOG 6 3 2 Excelsior M. 6 14 WVF 7 1 3 Quick Boys 7 1 2 3e klas A Oranje WitNw. Lekkerland01 SpIJkenlsse Groote Lindt Zuidland nsw VVGZ ASWH 22—33iPPSC 22—23 22—31 Nw. Lekkerl. 22—20 22—29 Mellssant 22—14 22—27 TOGR 22—14 22—26 Oranje Wit x) 22—12 22—23Hoogvliet 22—10 x) twee winstpunten in mindering. Bckrr 3c ronde DOVO—Huizen (5/6) 2- Aclitsto fin. licker HuizenNDSM 01 Zwaluwen '30Rijsoord 10 IJsselmeervogels's-Grav. SV 30 KloetingeMaasdijk 13 MeeuwenWit Zwart 62 SHOExcelsior '31 21 Enter VooruitVoorwaarts 02 WHC—DTS 0—0 (WHC wint na strafsch.) Overige wedstrijden Res. 2B: Gr. Lindt 2—Zuidland 2 2—0 Heerjansdam 2 kamp. Res. 3C: Hoogvliet 2—Jod. Boys: Jod. Boys niet opgekomen. staat PKC met een voorsprong van twee punten op Pernix op de tweede plaats. DKOD PKC Pernix Excelsior VES 18—32 1828 18—26 18—19 18—19 Kinderdijk 1&-18 SSS 18—17 Or.-Nassau 1811 OVVO 18—19 DESTO 18—9 Het kostte VES 2 geen moeite zijn plaats in de eerste klas veilig te stellen, want ln de beslissingswedstrijd tegen DES 2 zege vierde het met 123. Voor 2C verloor Kwiek zijn voorlaatste wedstrijd tegen Blauw-Wit met 50 en zal nu in de slotwedstdjd tegen 't Waterschip tenminste gelijk moeten spelen om zich als tweede klasser te handhaven. Maassluis NI O Blauw Wit KOAG Spirit 16—20 DIO 15—13 16—24 Kwiek 15—10 15—19 Waterschip 15—8 16—16 Fluks 15—3 15—15 I Jeugdtornooi De eerste prijzen zijn op het door GKV georganiseerde jeugdtornooi in bezit ge komen van: HKC (Hardinxveld), Weide vogels (Bleiswijk). Kinderdijk c. d. e f. g, Weidevogels e. De tweede prijzen zijn meegenomen door: GKV (Gorinchem), Kinderdijk b. Ijsvogels (Moordrecht) Wei devogels b. Merwede b (Sliedrecht). Mer- wede c. Albatros c (Zwijndrecht). Kinder dijk h. PKC—Excelsior 126. Conditie vanPKC was subliem. De doelpunten zijn voor PKC gemaakt door: Paul Boon (3) Ad Simons (2). Plet van Wijngaarden (2), Kees van Drlmmelen (2), Wil van Pelt, Luc van Pelt. Gijs van Adel en voor Excelsior door: Jan Wittenberg (2). Lou van der Suek, Jan Mangert. Janny Paerels, Ruud Roovers. Uitslagen: Hoofdklasse: PKC—Excel sior 12—6; IA: DES 2—VES 2 3—12 (DES 2 degradeert): 2C: Blauw-Wit— Kwiek 50. Noord: 3A: Pernix 3De Ijsvogels 2 4—2; 3B: VEO 4—VES 5 0—0. VEO 4— Excelsior 5 1—2, Avanti 3—Excelsior 5 7—4; 4B: ONDO 3—Excelsior 6 0—3. Kampioenschap van Nederland: Excelsior M wog (15 ur); Spakenburg wvf Kwartfinale beker: NDSM - sho. Zwa luwen '30 IJsselmeervogels. Maasdijk Meeuwen. Voorwaarts whc. (18 uur). NEURENBERG Max Merkel, die onlangs een „gouden" contract tekende by het Spaanse Sevilla. heeft toch geiyk gekregen. contract tekende Toen hy enkele maanden geleden de Duitse titelhouder FC Oeurenberg. zo genaamd om gezondheidsredenen, als trainer verliet zei hy: „Ik laat een vol komen failliete boedel achter". Op de laatste dag van de Duitse Bundesliga is dat duidelyk gebleken. Maar liefst 55.000 toeschouwers zagen Neurenberg tegen Köln. dat ook al in degradatienood verkeerde kansloos met 30 ten onder gaan Bij Köln was international Overath de grote man. Ook Kickers Offenbach de gradeerde naar de Regionale liga. Ook zij kregen met 3—0 klop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9