Israël overweegt toelating christelijk radiostation Opnieuw nachtvlucht^ naar Staak hulp Indonesië Leger des Heils moet nieuwe generaal kiezen Goede prestaties op Nederlandse koordagen PPR is voor gratis openbaar vervoer Brits opinieblad The Christian opgeheven Een woord voor vandaag Kan dollars in laatje brengen Kunstenaars verbranden hun product Geen winnaar op orgelconcours te Bolsward In 1970 nieuwe Den Alerdinck Geen uitspraak over Maagdenhuis BEROFPINCSWEÈ MAANDAG 9 JUNI L We beginnen nu het tweede hoofdstuk van Paulus' brief aan de Philippenzen te lezen. Volgens de Nederlandse vertaling begint Paulus heel nederig te zeggen: Jndien er dan enig beroep op u gedaan mag worden in Christus, indien er eni ge bemoediging is der liefde, indien er enige gemeenschap is des Geestes, indien er enige ontferming en barmhartigheid is, maakt dan mijn blijdschap volkomen." Wat is Paulus nederig. Als apostel zou hij toch met heel wat meer gezag kunnen spreken. Hij zou kunnen zeggen: Wees eensgezind! Hij doet dat niet. Paulus commandeert niet op grond van het feit dat hij een apostel is. Hij legt geen nadruk op zijn door God geschonken gezag. Toch is Paulus in de grondtekst iets minder nederig dan in het Nederlands schijnt. Het „indien", lijkt wat meer op „om dat". Paulus gaat een beroep doen op de gemeente en wijst daarbij op vier bestaande feiten. Hij mag zich in Christus op deze mensen beroepen, omdat het „in Christus zijn" bepaal de verantwoordelijkheden heeft geschonken. Er is een be moediging in de liefde, want liefde drijft de angst uit. Er bestaat een gemeenschap van de geest, want Gods Geest is ons in Christus geschonken. Er is ontferming en barmhartig heid, want God heeft zich over ons ontfermd. Paulus doet een beroep op de gemeente, niet op grond van het feit dat hij boven hen gesteld is als een apostel, maar op grond van wat Christus voor Paulus en voor de Philippen zen heeft gedaan. Wie zich op zijn eigen gezag moet beroe pen is dat gezag bij voorbaat al kwijt. We lezen vandaag: Handelingen 10 34-48. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG De Israëlische regering overweegt de mogelijk heid van een christelijk radiosta tion op haar grondgebied. Ook in andere landen is sprake van toenemende activiteiten op radio-gebied ten dienste van zending en evangelisatie. De Amerikaanse predikant Marion G. Robertson heeft vergunning ge vraagd voor een radiostation in Israël. Het zal zich dan bijzonder gaan richten op de Arabische landen en op Rusland. Volgens Robertson is de Israëlische regering geïnteresseerd in zijn pro ject. Beseft wordt, dat het dollars in het laadje kan brengen, omdat het station verbonden zal zijn met een Amerikaanse organisatie. Robertson hoopt in augustus een bezoek te brengen aan Israël om persoonlijk met minister-presidente Golda Meu te overleggen. Robertson (39) is voorzitter van het christelijk radio en televisie „net work" in Amerika. Zijn organisatie begon, toen hij een klein televisiesta tion opkocht in Portsmouth, Pennsyl- Oud-strijders (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In een brief aan minister-president De Jong protes teert de Federatie van oud-strjjders scherp tegen de door Indonesië toe gepaste „bezeltings- en intimidatie- terreur" tegen de Papoea's. De Federatie dringt er bjj de rege ring op aan alle Nederlandse hulp aan Indonesië te stoppen, een klacht tn te dienen b(j de Veiligheidsraad en de verdragsschennis voor te leggen aan het internationale Gerechtshof in Den Haag. De oud-strijders houden het voor onmogelijk dat minister Luns van buitenlandse zaken het Rome-com muniqué mede heeft ondertekend en noemt dat „de goedgelovigheid van de Nederlandse regering in de toe zeggingen van de Indonesische rege ring". „Reeds nu willen wij er geen twijfel over laten bestaan", zo besluit de federatie, „dat wij van de Neder landse regering, die zo gaarne krach tig protesteert tegen rechtsverkrach tingen elders in de wereld, zonder meer eisen, dat zij voor het recht van de Papoea's krachtig opkomt, alle zo genaamde goede verhoudingen met Indonesië ten spijt". De federatie heeft ook een brief gezonden aan de Indonesische am bassadeur in Den Haag. Ook daarin wordt geprotesteerd tegen de intimi- datieterreur, die Indonesië bij de volksraadpleging in West-Irian toe past GRONINGEN Kunstenaars, ge organiseerd in de Noordelijke afde ling van de Bond van Beeldende kunstenaars, hebben gistermiddag op de Grote Markt te Groningen een serie kunstwerken in brand gesto ken. met de bedoeling tot een lan delijke vernietigingsactie van kunst voorwerpen te komen als protest te gen het tegenwoordige cultuurbeleid. In een oproep zeggen deze kunste naars: dat de consumptiemaatschap pij de creatieve ontplooiing van de mens onmogelijk maakt. „Onze kunst is een van de sluiers die de destructie van de menselijke ont plooiing tot scheppend en rationeel gedrag moet bedekken. Wij schep pen cultuur in een samenleving die vernietiging van menselijkheid no dig heeft om zich te kunnen handha ven en ontwikkelen. W(j vernietigen onze kunst omdat we die vernieti ging willen signaleren en omdat we geen sluier meer willen leveren op een masker". De bond ziet alleen een mogelijkheid tot discussie door middel van de genoemde actie. Een actiegroep van kunstenaars in Bergen heeft allle kunstenaars in j Nederland opgeroepen om de ten- j toonstelling met prijsvraag, georga niseerd door Heinekens Brouwerijen N.V. t.g.v. het 50-jarig bestaan van de KLM te boycotten. Zij willen geen medewerking verlenen aan een manifestatie waardoor enkele kapi- taalsbedrijven voor de. zoveelste keer op een verwerpelijke manier reclame menen te moeten maken voor hun eigen standje. Zij hebben ook de jury, bestaan de uit de heer W. Sandberg, Ger Lataster en Ad Dekkers, verzocht zich direct te onthouden van deze zoals deze kunstenaars het noemen hoerderij. Voorts roepen zij de aspirant deelnemers aan de mani festatie „Uit de kunst in", georga niseerd door de Culturele Raad Noord-Holland, te boycotten. Zij vinden dat het in het kader van de akties van Beeldende kunstenaars voor beslissingsrecht in alle cultu rele aangelegenheden geboden is stelling te nemen tegen iedere vorm van manifestaties van bovenaf GENERAAL COUTTS WORDT 70 JAAR (Van onze kerkredactie) LONDEN Volgende maand komen in Engeland de leden van de Hoge Raad van het Le ger des Heils bijeen om een nieuwe generaal te kiezen. Ge neraal Frederick L. Coutts treedt dit jaar af wegens het be reiken van de zeventigjarige leeftijd. Zes jaar heeft hij deze wereldorganisatie geleid. De Hoge Raad (de „kardinalen" van het Leger des Heils) bestaat uit ongeveer vijftig personen. Dat zijn in het algemeen de leiders van het Le ger des Heils in de verschillende lan den, aangevuld met allen, die in an dere functies de rang van „commis sioner" hebben bereikt (bijvoorbeeld als hoofd van een van de departe menten van het internationaal hoofd kwartier). Dit college pleegt een h twee we ken te beraadslagen. Voor een ver kiezing is een meerderheid van ten minste twee derde van de stemmen vereist. In principe kan iedereen tot gene raal worden gekozen, mits hij maar tot het Leger behoort. Het is echter gebruikelijk, dat de Hoge Raad ie mand uit zijn midden kiest Tot nu toe werden, op één uitzonde ring na, altijd Britten tot deze hoge functie geroepen. Het is niet uitgeslo ten, dat dit jaar iemand van andere nationaliteit gekozen zal worden. SCHOT Generaal Coutts werd in 1899 in Kirkaldy (Schotland) geboren. Tij dens de Eerste Wereldoorlog vocht hij als luchtmachtofficier in het Mid- dellandse-zeegebied. In 1920 werd hij heilsofficier. Na vijftien jaar in de evangelisa tie-arbeid te hebben gewerkt, onder meer in Londen en in Edinburg, kwam hij in 1935 op het hoofdkwar tier in Londen, waar hij in verschil lende functies verantwoordelijk was voor het publiciteitswerk van het Le ger. Van 1953 tot 1958 leidde hij het William Booth Tranining College, de internationale kweekschool in Lon den voor toekomstige heilsofficieren. Daarna was hij vijf jaar territoriaal- commandant over Oost-Australië. In 1963 volgde hij generaal Wilfrid Kitching op. Als zodanig kreeg hij de leiding over meer dan vier miljoen heilssoldaten in ongeveer honderd landen. Generaal Coutts FIGUUR-PUZZEL Hor. Woorden Invullen die verti caal dezelfde betekenis hebben: 1. touw waaraan men een paard in een circus laat lopen, 2. bijb. figuur, 3. vertegen woord iger. OPLOSSIN»» VORIGE PUZZEL Hor.: 1. pastorale. 2. email - amle. 3. nor - eik - ons 4. teen - Eerde. 5. armee - i-een. 6. geste - pand. 7. ree - uk - tase. 8. adé - Dallas. 9. men - emotie. Vert.: I. pentagram 2. Am oer - Eede. 3 sar - Ems - een. 4. tien - etude. 5 olie - eek - AM. 6. rakel - polo. 7. Amor - ea - alt. 8. linde - ns - a.i. 9. Ees - ende - se. DJAKARTA Het aantal christe nen in Indonesië groeit zo snel. dat de theologische opleidingen steeds minder in staat zijn, om in de be hoefte aan volledig opgeleide predi kanten te voorzien. Daarom hebben vertegenwoordi gers van tien theologische instituten onlangs in Soekaboemi vergaderd, om te zien hoé de opleiding beter zou kunnen beantwoorden aan de noden van de kerken en van het Indone sische volk. Besloten werd, om het genootschap van theologische scholen in Indonesië nieuw leven in te blazen tot onder linge steun en bijstand. De vergade ring was doordrongen van de nood zaak om meer eigen schrijvers te vinden, die voor christelijke litera tuur kunnen zorgen. vania dat haar uitzendingen had moeten staken. Hij maakte er een christelijk station van. Een aantal andere stations hebben zich al bij hem aangesloten. Het radiostation, dat hij in Israël wil bouwen, zal ongeveer zeven mil joen gaan kosten. Hij wil een zender met een sterkte van een miljoen watt op de middengolf en een half miljoen watt op de korte golf. West-Afrika Radio ELWA, het christelijk radi ostation van Monrovia, gaat uitbrei- den. Dit station van de Sudan Interi or Mission, een angelsaksische ge- loofszending, heeft de regering van Liberia verzocht om 260 are grond voor een nieuwe zender. Op het ogenblik worden ook de studio's'uitgebreid. Bovendien is de staf uitgebreid met Franse medewer kers. omdat het station zich ook steeds meer gaat richten op Frans sprekend Afrika. De laatste maanden ontvangt radio ELWA veel brieven van Nigeriaanse en Biafraanse soldaten. Uit de brie ven blijkt, dat deze soldaten door de burgeroorlog steeds meer geconfron teerd worden met God. Duitsland Het staldje Wetzlar aan de Lahn in' Hessen wordt het centrum van tallo ze Duitse evangelisatieorganisaties, die via commerciële zenders christe lijke radio-programma's uitzenden. Er wordt voor meer dan een half miljoen gulden een studiocomplex gebouwd. Evangelium-Rundfunk is hun over koepelend orgaan. Het is tevens de Duitse arm van Trans World Radio, de christelijke zender in Monte Car lo, die evangelisatieprogramma's uit zendt in de meeste Europese en in vele andere talen. Wetzlar verzorgde in het afgelopen jaar niet minder dan 1106 zenduren. In het nieuwe gebouw zullen dage- BOLS WARD Op het zevende in te r n a t ionale orgel- impro visa t iecon- cours, dat volgens de traditie weer in de historische Martinikerk te Bolsward is gehouden heeft zich de nog nimmer voorgekomen situatie voorgedaan, dat zaterdag geen win naar kon worden aangewezen. Het is gebruikelijk, dat de win naar van dit concours later in Haar lem zal deelnemen aan het Europees improvisatieconcours. Toch waren het vier ervaren organisten die aan dit concours deelnamen namelijk Kees van Eersel uit Vlaardingen, Addie de Jong uit Rotterdam, Jan Kleinbussink uit Diepenveen en Henk Klop uit Hardinxveld. De opgave was het harmoniseren van een koraalmelodie, het impro viseren van koraalvariaties op dit thema en het improviseren van een fantasia en fuga op thema, gecom poneerd door de musicus Cor Kee. Volgens de jury (Louis Toebosch, Piet Post, en Nico van den Hooven) stak geen der prestaties boven de anderen uit, zodat het niet gerecht vaardigd zou zijn de prijs aan één van hen toe te kennen. Een teleur stellend einde van de bijzondere or gelmiddag die weer veel publiek had getrokken. lijks vijf Duitse programma's worden opgenomen. Bovendien worden iedere week programma's in het Pools en het Lettisch vervaardigd. Tevens worden banden klaar gemaakt, die kunnen worden gebruikt in zieken huizen. In de afgelopen drie maanden is al 180.000 gulden bijeengebracht. De grond is inmiddels gekocht en in sep tember gaat de eerste spade de grond in. Het nieuwe gebouw moet eind 1970 klaar zijn. LAAG ZUTHEM Midden vol gend jaar start de bouw van een van de modernste vormingscentra van ons land, Den Alerdinck. Daartoe is bij de grote verkeersweg van Zwolle naar Almelo in een bosrijke omgeving een terrein van bijna acht hectare aangekocht. Het werk van Den Alerdinck breidde zich de laatste jaren sterk uit De huidige behuizing paste daar niet meer bij: de havezathe Den Alerdinck in Laag Zuthem, die uit 1654 dateert, en de boerderij De Vuurslag in Joppe. Er wordt nog naar een passende bestemming van de havezathe gezocht Den Alerdinck is 21 jaar geleden begonnen. Thans heeft het een duide lijk landelijke functie. Ruim een der de van de deelnemers komt uit Randstad Holland. ROTTERDAM De commis sie voor de Nederlandse Koor- dagen is haar belofte ten volle nagekomen, want ook zaterdag was er, nu in De Doelen, koor zang van zeer hoog gehalte te beluisteren. 's Middags was dat in de kleine zaal, waar het Nederlands Kerkmu ziek Ensemble het spits afbeet. Onder de voortreffelijke leiding van Mety Smit Duijzentkunst liet dit kleine koortje, hoofdzakelijk uit jonge mensen bestaande, koorzang op een zeer hoog peil horen. Een heel klein koortje met ook me rendeels jonge leden was het Zwols Madrigaaikoor. dat onder de zeer sti mulerende leidine van Wouter de Rooij twee composities van deze tijd liet horen. Boe'end klonk „Psalm 27" op Franse tekst gezongen, van Jac ques Reuland, waarin de klank van de jeugdige sopranen soms in de hoogte wat :jl was Helemaal in de nieuwe richting ging het „Psalmenconcert" van Heinz Werner Zimmermann. Het Knapenkoor „St. Dominicus" onder leiding van Jan Braun (laat ik de meisjes ir. dit koor niet vergeten!) zong uitstekend, en dat deed ook de baritonso'ist Joop Visser. Na de pauze stond er een koor op het podium, dat in Rotterdam en omstreken zijn roem al heeft ge vestigd: het .Schiedams Vrouwen koor". Dat zong onder de pittige en muzikale 'eiding van Ria Borgmeijer onder andere fraai genuanceerd het moeilijke ..Stahat Mater" van Henk Badings, Hat wei wat erg lang is, „Zes klaagliederen" van Géza Frid prachtig Not te be" op tekst van Lord Byron en „Pleurs" op tekst van Musset, het klagende, ook wat te lang uitgevallen „De mooie kerse boom" van Alexander Moyzes, In het Tsjechiscn gezongen, en geestige lie deren van de Hongaren Lajos Bardos en Zoltan Kodaly. die ook in de oorspronkelijke taal werden gezon gen. Hekkeslulters deze middag waren de dertig jongemannen van „Fortissi mo" uit Bergen op Zoom die geluk kig de verenigingsnaam tijdens het zingen niet voortdurend eer aande den. maar onder de rustige, exacte leiding van Wim Stoenbak prachtig genuanceerde koorzang lieten horen. A vondconcert In de Grote Doelenzaal traden 's avonds 'wee grote koren op. Het koor .Katholiek Haarlem" zong onder de zeer muzikale leiding van de befaam de organist Albert de Klerk de door Mozart ir. '774 geschreven „Litaniae Lauretanne" KV 195 die meer aansluiten zij zijn symfonieën en bij de wereldlijke muziek uit die tijd dan bij 'ie ''erkmuziek Na de pauze zong de Christelijke Oratoriumvereniging „Hilversum" bij zonder -nooi van klank en sterk rit misch het .Gloria" van Francis Pou- lenc. Het werd onder de stevige lei ding van Meindert Boekei en met de sopraan.'oliste Elizabeth Lugt een groots slot van deze Koordagen. Het was jammer dat de zaal zo slecht bezet was. Namens het hoofdbestuur bracht de heer Drs J. Doove de commissie, die deze koordagen heeft voorbereid en verzorgd, dank en overhandigde de dames Noemen en de heren iets wat op een fles leek. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft belde koren uitstekend begeleid. G. M. Dersjant Dokter Middelkoop (links) was zaterdagmiddag op Schiphol. Deze week woont hij in Luzern een beraad bij van de samen werkende kerkelijke organisa ties voor de hulp aan Biafra. Hij was in gezelschap van de Deense predikant Viggo Molle- rup, die het hulpwerk van de Scandinavische kerken leidt. (Zie ook pag. 1.) De Islam-wereldliga, die voorname lijk door Saoedi-Arabië gefinancierd wordt, gaat de aandacht op Zuid-Korea richten. Er gaan zendelingen heen: er komt een moskee in Seoel en jonge Zuidkoreanen krijgen studiebeurzen voor islamitische universiteiten. (Van onze parlementsredactie) UTRECHT Op het congres van zaterdag heeft de Politieke Partij Radikalen zich uitgespro ken voor gratis openbaar ver voer, ondanks verzet van frac tieleider Aarden en voorzitter Jurgens. Over de bezetting van het Maagdenhuis en de aCtièS van studenten in het algemeen kon de PPR het niet eens wor den. Een motie van Jurgens, waarin werd uitgesproken dat de PPR het eens is met de doelstellingen van de studenten, maar 18 juni in Amster dam wil bijeenkomen om tot een de finitief oordeel te komen over de mid delen die gebruikt worden, werd met 39 tegen 37 stemmen verworpen. Jurgens: „De partij hoeft zich niet te schamen dat zij nog geen oordeel heeft. We moeten middel en doel zien te scheiden en ik meen, dat in Amsterdam voor een goed doel een te zwaar middel gebruikt werd". Hij hekelde de stelligheid waarmee Ka merleden in deze kwestie tot een oor deel kwamen. Hij was het ook niet eens met de stelligheid die sprak uit twee eerder ingediende moties, die op voorstel van Jurgens niet in stem ming kwamen. In de eerste, van de afdeling Naar- den, werd solidariteit uitgesproken met de „jongste akties van studenten en arbeiders" in het Maagdenhuis. Het „gewelddadig politie-optreden tegen de aanwezigen in het gebouw en de sympatisanten daarbuiten" werd afgekeurd, met het argument van indiener Hermans: „Wat heeft de politie met een dergelijk conflict te maken?". KRITIEK Bij de bespreking van de tweede motie, van Rottinghuis, werd kritiek geleverd op het beleid van de fractie die zich ter plaatse niet op de hoogte gesteld had van de bezetting en de doelstellingen van de studenten. Het akticcentrum Groot-Amsterdam heeft naar de fracties van de PPR, PvdA en D'66 een protestbrief gestuurd. In de motie-Rottinghuis werd ook gesproken van solidariteit met eisen van studenten, arbeiders en anderen tot democratisering van de samenle ving. Belangrijker vond Rottinghuis het, dat die groepen zich afwenden van een maatschappij, waarin als hoogste waarden worden beschouwd: het zoveel mogelijk produceren van dikwijls onbenullige zaken. het zo snel mogelijk carrière maken, het zoveel mogelijk geld verdie nen om daardoor zoveel mogelijk te kunnen consumeren. DILEMMA CongresvQorzitter Damoiseaux be nadrukte dat aanvaarding van deze twee moties voor vele partijleden, waaronder Siegman, een dilemma zou betekenen. Hij hoefde niet onge rust te zijn, ze kwamen niet in stem ming: 54 leden waren er tegen, 35 voor. Maar Jurgens' voorstel haalde het ook niet Voordat tegen het eind van de middag de lunchpakketten van ƒ2,50 naar ƒ1.50 werden afgeslagen, had het congres de programmapunten: meedenken, meepraten en meebeslis sen en Leven in Nederland aangeno men. Het afschaffen van de Eerste Kamer was gauw gebeurd. Verdeeld was het congres over de gekozen burgemeester. Met 57 tegen 54, bij 4 blanco, stemmen werd het nu: benoe ming en ontslag op voordracht van de gemeenteraad. GRATIS Het gratis openbaar vervoer had ook veel voeten in de aarde. Jurgens: maak openbaar vervoer aantrekke lijk. Als wc het geld zouden hebben, zou ik het toch eerst willen besteden aan woningbouw en krotopruiming. Laten we nu voorkomen wat ons al tijd door de „rechtse hap" verweten wordt, dat wc geen oog hebben voor de kosten die onze voorstellen mee brengen. Voorstander Van Hultcn: het past wel in ons program. Het gaat om de maatschappelijke achterhoede en om democratisering. Hij kreeg het congres mee. Jurgens zei ervan: „Dit is een alge meen program. Als straks het verkiezingsprogram moet worden op gesteld, ben ik er nog niet zo zeker van dat gratis openbaar vervoer er in komt hoewel het er op langere ter mijn wel moet komen. Mijn prioriteit is krotopruiming." Fractieleider Aarden, die bij een eerder aangenomen motie over de toestanden in sociale werkplaatsen verweien werd, te weinig aandacht aan deze zaken te hebben besteed, vond het zaterdag aangenomen pro gram „vooruitstrevend". Zijn moei lijke punten waren: het verbod van opslag atoomwapens in Nederland en het gratis openbaar vervoer. Van dat laatste zag hij het gevaar dat het een eigen leven zou gaan leiden en zou leiden tot dogmatisme. Het was niet gespecificeerd en het had geen oog voor de financiële gevolgen. De discussie over het Maagdenhuis was zo hevig (boe-geroep voor ie mand die tegen het geweld van ex treem-links waarschuwde), vooral ge voerd door een linkse groep die zich ook op het Tilburgse congres al had geroerd, dat om half zes om schorsing gevraagd werd om elders in Utrecht het gesprek te kunnen voortzetten. Dat bleek niet haalbaar. Het gebeurt nu 18 juli in Amsterdam. n zi de Dpti eten joi nge: Kei de loot zijr GENÈVE Op het ogenlJn mogen alleen Rode Kruisvl dik; tuigen vanuit Cotonou (Da 6de: mey) nachtelijke vluchten i Biafra maken. De toestellen de Rode-Kruisbasis op eiland Fernando Poo, dat ftiël Equatoriaal Guinea beho s moeten uit veiligheidsover *Pjj gingen nog aan de grond blij' Eén nacht (vrijdag op zaterda er géén enkele vlucht naar T uitgevoerd. Zoals gemeld werd derdagavond een DC-7, afkoi van Fernando Poo, door de Ni aanse luchtmacht neergeschotei PS een vlucht naar Biafra met hult °e deren. De vier bemanningslede*"1 twee Zweden, een Amerikaan enf^ Noor kwamen om het leven. T echnici De achttien olie-deskundigen aanvankelijk door Biafra ter icorr waren veroordeeld maar later gi| hebben gekregen en vrijgelaten, zijn zaterdagavond laat in Rome i gekomen, waar zij werden bef door de Italiaanse president Sai en de minister van buitenlands» ken, Nenni. Even later brachten zij een 1 aan paus Paulus. die bij Biafra f' gepleit voor gratie. Eindhoven scliem Bayeux verliehtin BAYEUX Eindhoven, de grote stad in Nederland die in l werd bevrijd, heeft een permartach kathedraalverlichting aangebj de aan Bayeux, de eerste grote staég 1 Frankrijk die 25 jaar geleden ?De bevrijd. Burgemeester Witte fl va Eindhoven zei dat Bayeux de verlfelen ting niet zelf kon betalen. De kcrane van het project zijn nog niet bewngst NED HERV. KERK Bedankt voor Meteren en Est; v.d. Peut te Renswoude; voor Dey(j ter (toez.): B. Klopman te ZelhenT GEREF. KERKEN ïll Aangenomen naar Werkendam T dr. Ph. J. Huijser): A. W. Bol te 1 J[ Stad a. 't Haringvliet: kand. Th. \V stra te Leeuwarden, die bedai ÏID voor Leeuwarden, voor Elim, «eer Westerlee en voor De Wilp. ftdaj len, Kritische stem gesmoord (Van onze kerkredactie) LONDEN The Christian, een van de oudste christelijke opiniebladen in Engeland, be staat niet meer. Zonder dat de leden van de redactie tijd kre gen om rustig uit te kijken naar een andere' werkkring werden ze op straat gezet en werd de uitgave van het blad gestopt. Het blad was de laatste jaren uitgegroeid tot verreweg het beste christelijke week blad van Engeland. The Christian verscheen voor het eerst in 1^95 Oorspronkelijk was het een weekblad dat in baptistenkring verscheen. J?r»olang werd het uitge geven door Marshall. Morgan and Scott, lie noe twee andere bladen bezaten. Van enige redactionele ver nieuwing was echter jarenlang geen sprake. In 1962 kocht Billy Graham het blad. dat op sterven na dood was. Hij wilde een evangelische stem in Groot- Britannië Dr. J. D. Dou| die ook vaak in onze krant publier- de, werd .ioofr)'*edacteur Onder n leiding kreeg net blad een fris aj°or zien door °en moderne opmaak veel foto's terwlll net redactioi J h de laatste 'aren toonaangevend phr. de gon te worden, daar het geen hu voor de nt.md nam |de Vorige maand droeg Billy Gr: het blad. nat wei sterk gegroeid in abonnementental, maar nog gesubsidieerd moest worden, aan de B-ntse Billv Graham- or« satie. Na drie weken besloot dit bl stuur geen geld meer in het bladfadi steken. lerp Oorzaak was dat de redactie v( kritiek had geleverd op Brits evei lisatiewerk. waar naar haar mei niet voldaan werd aan de nol die moeten gelden voor deze tijd. De hoofdredacteur kreeg te her dat het ■••ls.d was opgeheven met gang van de volgende week. AlleP8 dactieleden moesten op staande v ontslagen worden In een avondl las hij dal de oreanisatie hem dienst wilde houden, maar het stuur had hem zelf nog niet ingel isth [ètsc e<

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2