VLEET Velen willen meeleven, maar anders dan vroeger Nieuw conferentiecentrum aanwinst voor Noordwijk Concert Leiderdorpse Muziekschool Overleg in Hervormd Oegstgeest Zuiglammeren vlot verkocht op Leidse veemarkt Kleuterleidsters Hoofd benoemd voor school Wilddreef LET OP! RIJNSENT Nieuwe winkels in Leiderdorp Forse groei van toeristenhotel GROFVUIL- OPHAALDIENST. Nieuw bankkantoor le Zoeterwoude ALPHENSE AVONDVIERDAAGSE MET DLIZEND DEELNEMERS VALKENBURG een bezorger Visserij nieuws bij de NIEUWE IE1DSE COURANT 4 ZATERDAG 7 JUNI 1 OEGSTGEEST Op 5 september wordt opnieuw een openbaar over leg tussen gemeenteleden onderling en gemeenteleden en kerkeraad gehouden. Tijdens de gisteravond in het gemeentecentrum onder leiding win ds. J. Irik gehouden samenkomst, uitgeschreven door de centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente op verzoek van een veertiental gemeenteleden, besloot men hiertoe. Ook stelde men vast dat intussen enkele werkgroepen de aan de orde gestelde punten doornemen, opdat op 5 sept'ember concreter kan worden gesproken dan gisteravond het gevql was. De belangstelling van gisteren was groot, het aantal onderwerpen en onderwerpjes èn het aantal meningen daarover waren eveneens groot en bovendien gevarieerd. Men kwam dan ook niet verder dan een vage bespreking van het eerste thema voor overleg: het vanuit de bijbelse achtergronden in de gemeente aan de orde stellen van de samenlevingspro- blematiek en onze opdracht daarbij. Punten De andere agendapunten waren: a) de beleidsvoering in de Hervorm de Gemeente, o.a. in de kerkeraden, in het bijzonder Lv.m. de openbaar heid en de bijdrage van gemeente leden; b) de taakverdeling in de ge meente, zowel ambtsdragers als niet- ambtsdragers betreffende; en c) de kerkdiensten, met name de aan de gang zijnde experimenten, en ook hierbij vragen van openheid, verant woordelijkheid en besluitvorming. Aan deze punten hoopt men op 5 sep tember toch ook toe te komen. Moeilijk Inleidend zei de heer E. H. J. van Wijhe namens de groep initiatiefne mers, dat de Kerk zoals die thans functioneert moeilijk aan onze kin deren kan worden overgedragen. De heren H. D. de Loor en H. Bosscher («telden vervolgens aan de orde: wat kan de Kerk bijdragen aan de demo cratisering in Nederland, hoe bena deren we het welzijn van onze jon geren en kan de Kerk iets doen aan het huisvestingsbeleid. Discussie In de hierna op gang komende dis cussie stond eerst centraal de te sterke nadruk die de scholen leggen op de intelligentie van de leerlingen, de mogelijkheden voor ruime ont moetingscentra voor de jeugd, vor ming»- of creatieve uurtjes voor de werkende jeugd. Daarna werden po litieke meningsvorming of bewust- Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Andrea Hendrika, d v H J J Smit en H G van der Luit; Maarten Bernard, z v B J Smits en T M C Bak; Sofia An- gélique, d v C H R de Vet en M T Kret; Mark Jacob Andries, z v E Bosma en C J M Bakker; Anthonij Johannes, z v J van der Meij en G E Schalk; Katharina, d v L B Casparij en J Weijmar; Frank Jan Karei Tli poid Pieter, z v P van Veen en B H J van Seventer; Steven Matthijs, z v A M Vossepoel en L J G M Kemper man. Ondertrouwd: J M Staatsen en W Stapenséa; F T Bosman en T G Jon- gejan; J V Verduijn en J J Balkema; P C de Maat en Y A Spruit; S J M Sala en C Goedhart; S C A Tan en M Maas; A J Teune en I M Bulthuis. Getrouwd: A M de Jong en G M W Koppers; M J van der Putten en E R de Weerd; J Meininger en D C Hou- waard; T de Mooij en M Schoneveld; G V Jiawan en M S Hussain. Overleden: J Sijbrand, w v T Wind; B W Lize; D J A Piepers. wording, huisvestingsbeleid (ruim 600 dure woningen tegenover 60 goed kope in Oegstgeest per begrotings jaar), activiteiten voor de Vredes- week, de motieven waarom men zich met allerlei zaken (jeugdwerk) be zig houdt, het afstaan van de nood zakelijk geachte f 120.000 voor een nieuw Groene-kerkorgel aan bijvoor beeld Biafra, het houden van avond diensten over actuele 'samenlevings problemen, het afstaan van een tien de van het salaris voor wat de Kerk moet doen en (nogmaals) de intellec- tualisering van het onderwijs ter ta fel gebracht Aanstippen Doch meer dan een aanstippeh van wat men wilde of meende, werd het niet. Het is te hopen dat in septem ber een straffer leiding en een dui delijker weten waarover men het eigenlijk heeft of moet hebben con structiever en tastbaarder resultaten zullen opleveren. Daarbq is een redelijke beantwoor ding van de vragen door of namens de kerkeraad noodzakelijk, aange zien overleg slechts mogelijk is als beide partijen meedoen, zoals één van de aanwezigen gisteren stelde. Eén ding was al van de aanvang van de bijeenkomst van gisteren af heel duidelijk: velen (de opkomst was groot) willen graag meeleven in de Kerk, maar niet altijd en allemaal precies eender en evenmin precies zoals het altjjd is geweest. LEIDERDORP Docenten en enige gevorderde leerlingen van de Stichting Muziekschool Leider dorp gaven gisteren in de Schep- pingskerk een concert, waarvoor vrij veel belangstelling was, zowel van de zijde der ouders als van de leerlingen. Het programma ver meldde behalve vocale werken composities voor piano, viool, concertfluit, blokfluiten, gitaren, klarinet en saxofoon. Vermoedelijk is dit optreden, waaraan in hoofdzaak leerkrachten meewerkten, bedoeld om deze aan de ouders voor te stellen. Gezien ook de aanwezigheid van zeer jonge leerlingen onder het publiek moet ik opmerken, dat het zeer uitvoerige programma aan het opnemingsver mogen te zware eisen stelde. Om kwart over tien was van het veer- tiendelige programma no 9 voltooid. Uit het gehoorde deel heb ik de in druk gekregen, dat de merendeels jonge leerkrachten hun taak met toewijding opvatten. Het programma opende met een werkje van Susato voor blokfluit- ensemlble, vijf blokfluiten en een eenvoudig slagwerk (tambourijn). Het musiceren maakte een plezieri ge en levendige indruk, tevens zui ver. Lize Sohoo, sopraan, liet zich tweemaal horen, in liedbewerkingen van Schouwman, Pijper en Paap en in een aria uit een Br.ch-cantate met een obligate vioolpartij, door Henny Ravenstein gespeeld, welke laatste in het verloop van de avond nog een uitvoerige sonate benevens zes dan sen speelde. Wat de solozang betrof was Lize Sohoo vocaal het geluk kigst in genoemde, karakteristiek bewerkte volksliederen. Haar tekst uitbeelding was hier suggestief. Een duet voor twee altblokfluiten van Telemann, gespeeld door Marga van Bree en Marianne van der Pauw, beide lerares aan de school, vertoonde ritmische onzekerheden, die de frasering afbreuk deden. Een charmerende klank wisten de gi taarspelers in het kwartet van Fer dinand Sor te bereiken. Het overi gens simpele muziekje werd juist O' LEIDEN Met wat beter maar voor de tjjd van het jaar nog koud weer verschilde het beeld van de gis teren gehouden veemarkt niet veel met de vorige week. Ook in de aan- voerctJfers traden behoudens enkele lichte verschuivingen geen noemens waardige verschillen op. Hoewel het in de handel van vette koeien iets beter ging was het alge hele beeld van de handel iets min der vlot dan vorige week. Oorzaak is dat men vooral in de slachtvee-af delingen een ruimer aanbod had ver wacht met gevolg dat men stug aan de prijzen vasthield. Slechts enkele rubrieken noteerden iets lager. De aanvoer bedroeg 3272 dieren. Gebruiksvee en pinken: In deze af delingen geen grote aanvoeren meer, voor de tijd van het jaar normaal. Bij een redelijke belangstelling had de handel in melkvee een willig ver loop maar waren de dieren niet duurder. Voor de vare koeien en de pinken was het handelsverloop kalm. Het koude weer en de nattigheid remt de animo af. Luxe dieren, waarvan er weinig waren, bleven prijshou dend maar de mindere soorten no teerden iets lager. Vette koeien: Bij een kleinere aan voer was er in deze afdeling een be hoorlijke belangstelling en kooplust. Er is nogal veel buitenlands vee in gevoerd maar de marktaanvoeren bleven toch beneden de verwachting. De ingezette lagere biedingen konden daardoor geen veld winnen met ge volg nog een stug prijshoudend duur verloop van de handel. Vette kalveren: Geen grote aan voer. waaronder ook niet veel beste kwaliteiten. Toch komt het aanbod al langzamerhand los en gaan er eel vette kalveren rechtstreeks van het bedrijf naar de slachthuizen. De xport-vraag bleef goed mede wel in verband met de naderende vakanties. Dc handel deed het tamelijk vlot af en waren de dieren niet goedkoper. Wolvee: Met wat minder aanvoer van overjarige dieren en meer aan- oer van lammeren bleef ook in deze if daling de totaal aanvoer ongeveer gelijk. Door een tamelijk grote bin nenlandse vraag deed de handel in vette schapen het goed en nog prijs houdend. Voor de vette lammeren (overhouders) was de handel iets flauwer, daar de Franse vlees-gros siers op zuiglammeren overschakel den, die vlot werden verkocht. LEIDEN Voor het examen kleu terleidster (kweekschool Vliet 8) zijn geslaagd N L Adriani, Leiden. A C Arends. Den Haag. E J C Delfos, Lei den. E G den Duik. Scheveningen. J van den Haak, Noordwijk. E Haas. Den Haag. G Hartgers, Zandvoort. B C He- merik, Leiden. O M Hollink, Voorburg. EE Homberg. Leiden. A F M Kersten, Heemstede. M J H van Kesteren, Al phen a d Rijn. I M Klimbie, Voorscho ten. A A Landsman, Den Haag. A J van der Leeden, Leiden. A Th Leem huis, Dubbeldam. P E Ouwehand, Lei den. P J Osinga, Leeuwarden. M C Paes, Leiderdorp. I C Reedijk, En schede. A Romunde, Leiderdorp. M Rosenwald, Den Haag. M J G Rueb, Velsen-Noord. B A Schneider, Voor schoten. J W Scholte ter Horst, Leiden. C Segaar, Leiden. Z J Sennema, Gou da. H P van Soest. Den Haag. S J F Th Teding v Berkhout. Oegstgeest. A Teeuw. Leiden. C H Tielen. Den. Haag. MAC Theil. Wassenaar. L Tie- rolf. Leiden. M F Tonkens Leiden. H N A Tijssen, Haarlem. J S Verhoeven. Leiden. L M Vink, Alphen a d Rijn. E M de Vletter, Rijswijk. M C Voort man, Leiden. P H Vreeken, Lisse. M L Weber, Leidschendam. E O Wolda, Voorburg. W Zunderman, Leiden. M M van Gulpen ,Den Haag. NOORDWIJK Gisteravond om streeks acht uur, viel een 46-jarige wegenbouwer, wonend in het Lange- veld, met zijn bromfiets, toen hy ter hoogte van de Duindamse Slag over het rijwielpad in de Staats bossen reed. De man, die onder drankinvloed verkeerde, liep letsel aan het hoofd op en moest naar het ElLsabeth-ziekenihuis te Leiden wor den gebracht. door de intieme weergave tot een aardige kennismaking. Jan Pieter van der Sterre speelde vol vuur, bijgestaan door zyn leraar Rudy de Heus, een drietal Spaanse dansen van Moszkowski. die bij het gehoor veel waardering vonden. Hierna volgde de eerste sonate voor viool en piano van Ludwig van Beethoven, door Henny van Rave- stein vaardig gespeeld, hoewel haar interpretatie nog niet de visie heeft van de bekende grote vertolkingen. Zij speelde echter daarna vrij tem peramentvol Bartoks Zes Roemeen se volksdansen. Verder: de vierhandige stukken voor piano van Strawinsky, en een klaviersstück van Sohöntoerg door de reeds vergevorderde leerlingen Lidewyde Boggia, Liesbeth Hinder- daal en Klaartje Gerritsen. Rudy de Heus besloot het projramma met Zorogo van de hedendaagse compo nist A. Robledo. De instrumentale bijdragen van Aad Laros vonden geen doorgang wegens huiselijke omstandigheden. Ondanks het voor zulk een mu ziekavond wel ver gevorderd uur bleef het auditorium aandachtig en toonde het zich na elk onderdeel, ook tussen die der sonates, gul met applaus. HENRI WELBOOREN LEIDERDORP Voor de nieuwe chr. lagere school aan de Wilddreef is tot hoofd benoemd, de heer P. J. Wildeboer, hoofd van een school in Varssel, gem. Hengelo (Gld.) Het be stuur van de Prot. Chr. Schoolver eniging stelt de ouders, die hun kin deren voor deze school hebben oge- geven, in de gelegenheid om op woensdag 11 juni a.s. met het school hoofd kennis te maken. Deze ken nismakingsbijeenkomst vindt plaats in de kapelzaal van de Scheppings- kerk (8.00 uur). Bovendien zal een maquette van de school worden ge toond. ZOETERWOUDE Een jeugdige inwoner van Noordwijk. die gister avond omstreeks 9 uur met hoge snelheid in zijn auto over het Watertje raasde, is halverwege deze weg op. een voorligger gebotst, die juist de parkeerfile had verlaten. De schade aan beide auto's was aanzienlijk, terwijl ook een derde auto er niet zonder schade afkwam. Bovendien haalde de onverantwoor delijk rijdende automobilist zich de woede van de omwonenden op de hals. ADVERTENTIE BOERENKAAS Wij leveren uitsluitend van uitgezochte eerste kwaliteit „De Landbouwer" Voorstraat 36 Telefoon 2136 Voor het JUISTE ADRES voor uw omlijstingen van SCHILDERSTUKKEN REPRODUKTIES PLAATWERK en BORDUURWERK naar het aangewezen adres Sluisweg 13 Katwijk. TeL 6958 LEIDERDORP N. V. Bouw- en exploitatiebedrijf B. J. Huurman Zn. Leiden heeft de gemeente meege deeld, hoe de brancheverdeling luidt van het buurtwinkelcentrum in Be- rendrecht aan de Laan van Ouder- zorg^Van Diepingenlaan. Aan de Laan van Ouderzorg komen: J. J. Westgeest n.v. Wassenaar (huishou delijke artikelen, ijzerwaren en ge reedschappen, speelgoed); A. J. N. van Well N.V. Loosduinen (super markt in levensmiddelen); N. A. J. Schouten Leiderdorp (drogisterij, parfumerie en fotohandel), W. J. Hendriksen Zoeterwoude H.R. (slij terij en wijnhandel). Aan de Van Diepeningenlaan komen: W. J. A. v.d. Lee Waddinxveen (schoenen-le derwaren); C. Boone Den Haag (groen ten en fruit)Verhoef Textiel Zeven huizen Z.-H.. (algemeen textiel, lin gerie, baby-, kleuter- en damesmo de), P. A. E. van Riet Leiderdorp (slagerij, poelier), G. J. Minnee Lei derdorp (dames- en herenkapper an nex parfumerieën) en Th. Hendriks Leiden (brood en banket). In de dag winkels: N.V. Huurman Leiden (ma kelaarskantoor), H. A. van Thillo Den Haag (notenbar, delicatessen), Spek Leiderdorp (bloemen) en N.V. de Zwitsersche Rijswijk (dépot van wassen, stomen en verven). De winkels zullen in november klaar zijn. NOORDWIJK Aan de zeereep te Noordwijk aan Zee, vlak bij de vuurtoren, is gistermiddag een nieuw conferentiecentrum officieel in ge bruik genomen. Het maakt deel uit van het Zrnger-hotel-restaurant, dat in 1962 door de heer C. de Zinger werd gesticht en sinsdien is uit gegroeid tot een der belangrijkste moderne bedrijven van de badplaats. Opgezet als toeristenhotel, bleek al spoedig na de opening, dat het zeer in trek was als conferentie oord, terwijl het restaurant voor partijen en diners een gezochte plaats werd, speciaal ook bij bij zondere gelegenheden. Hierdoor werd het mogelijk het hotel ook 's winters geopend te houden. De laatste jaren begonnen de aan vragen de beschikbare capaciteit te overtreffen, zodat men besloot alle afdelingen belangrijk uit te breiden. Nu is o.m. een congreszaal gereed gekomen, waarin plaats is voor 250 personen. Deze zaal kan door middel van een drietal geluiddichte schuif wanden in drie secties worden ver deeld, waardoor een zaal van circa 150 en twee zalen van elk ongeveer 50 personen ter beschikking komen. De modern geoutilleerde ruimten vormen een oase van rust. De grote corigreiszaal is tevens geschikt als filmzaal. Elke seotie kan afzonder lijk worden verwarmd en geventi leerd. Een fraaie bar met biljard, gren zend aan het zalencomplex, vormt een attractief element in de strak, zakelijke, doch niettemin comfor tabele omgeving. Er zijn al verscheidene reserverin gen voor dit nieuwe vergadercen trum. Zo zal volgende week het Bruynzeel-concern hier een inter nationale conferentie houden. Bij de ingrijpende verbouwing en BUURT 1T maandag: Hoge Morsweg (ook de woonschepen), Morsweg van Lage Morsweg lot Hoge Morsweg), Morslaan. Dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Sma ragdlaan. Robljnstr., Parelstr., To paaslaan, Aquamarljnstr., Bothastr., Her man Costerstr.. Morskade, Rhijnhofweg. BUURT 19 maandag: Lage Morsweg. P.C.Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestr., Jacob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstr., Const. Huygenslaan, Brederostr., Spieghelstr., Roemer Vlsscherstr., Tes- selschadestr., Leeghwaterstr., Storm Buysingstr., Calandstr., Leemanstr., Con- radstr., DIJstr., Stuwstr., Sluisstr., Dul- kerstr., Damlaan, Haagsestraatweg. BUURT 18 dinsdag: Lammenschansweg (belde zijden van Zoeterwoudseslngel tot Station), Kaïnerllngh Onnespletn, de Slt- terlaan, v.d. Waalsstr., Buys Ballotstr., Hugo de Vriesstr., Kapteynstr., v.d. Waalsplein, van Bemmelenstr., Lorentz- kade (geheel), Zeemanlaan, van 't Hoffstr., Bakhuis Roozeboomstr. BUURT 22 dinsdag: Melchior Treublaan. Stleltjesstr.. Franchlmontlaan, v.d. Hoe- venstr., Kanaalweg (van v. Vollenhoven- plein tot spoorlijn), v.d. Sande Bakhuy- zenlaan. Beyerlncklaan, Temminckstr., Suringastr.. Burggravenlaan (geheel), As- serstr.. Scholtenstr., Moddermanstr., Op- penhelmstr. BUURT 21 donderdag: Havenplcln. Haarlemmerstr. (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kulpersteeg. Dullebak- (AdvertentU) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg ZOETERWOUDE Gister middag opende de Raiffeisenhank Zoeterwoude het derde kantoor in deze gemeente en wel aan de Kerklaan. Inspecteur J. Wilschut van de centrale bank kreeg hier toe de sleutel aangeboden door voorzitter G. P. v. d. Krogt. Burge meester Detmers middenzei erg blij te zijn met dit nieuwe kan toor; hij prees de slagvaardigheid van het bestuur. kersteeg. Hooglandsekerksteeg. Peli- kaanstr., Koestr., Lege Werfsteeg, Dui- zenddraadsteeg, van der Werfstr., Bouwe- louwensteeg, Mermanshof, Druckerstr.. Maredorpsedwarsstr., Grevenstr., Volder gracht, Noord- en Zuid Rundérsteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Volmolengracht, Oostd- warsgracht, Koolstr.,. ginxnastr., B^atstr., BUURT 23 donderdag: Haarlemmerstr. (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekersdljk. -Schapensteeg. Goeger- rltsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen8tr., Beestenmarkt, Nieuwe Beesten markt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstr., Kruisstr., le Bin nenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Schelstr.. Nieuwe Mare, Oude Sin gel (van Mare tot Turfmarktbrug), Lange Marè, Vrouwenkerhof, Vrouwenkerk- koorsteeg. Dolhuissteeg. Slonshof. St. Ursulasteeg. Caecilllastr., Lange en Korte Lljsbetsteeg. Korte en Lange Agnie- tenstr., Spljkerboorsteeg. Vestwal, 3e Bin nenvestgracht. Reinevesteeg, Langegracht, Vrdehof. Houtmarkt. Noordestr., Hen- drikstr. BUURT 20 vrijdag: van Vollenhovenka- de. van Vollenhovenplein. Snouck Hur- gronjestr., Hul lngastr., Uhlenbeckkade, Colenbranderstr.. Meyerskade, Duyvèn- dakstr.. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v. Vollenhovenplein), Rljdljkstr.. Ka- naalstr.. Dozystr.. de Goejestr.. Cosljnstr., Harmanstr.. Roomburgerlaan. Hoge Rijn dijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijnstroomstr. BUURT 26 vrijdag: Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd). Rhijnvreugd. Brug- gestr.. Besjeslaan. Park ..Die Leythe". Roomburgerweg, Aarstr., Meerburgerkade en straat. Gouwestr., Amstelstr.. Leed- estr.. Wlerlckestr.. Ijsselkade, Kasteelhof. Vliststr., Zaanstr., Maasstr.. Merwwdestr.. Drechtstr., Llngestr., Spaamestr., Lekstr. Gespreksdienst KATWIJK AAN DEN RIJN In de Geref. kerk, Rijnstraat 20, wordt zondagavond 8 juni 's avonds om 7 uur een gespreksdienst ge houden, waarin voorgaat drs W. Bakker. Organist is de heer A. van Veen. Het thema van de preek is: „Zijn wij tevreden met deze we reld?" en het is ontleend aan Ro meinen 8 22 en 23. Na deze dienst, die gebaseerd is op de liturgie van het Avondgebed, is er gelegenheid om nader met elkaar van gedachten te wisselen over dit onderwerp. Iedereen is daar hartelijk welkom. uitbreiding van het hotel is naast het bestaande restaurant een fraai ingerichte zaal gebouwd, geschikt voor partijen en festiviteiten in meer besloten kring. De hotel-accom modatie werd uitgebreid met 13 hotelkamers, voorzien van het mo dernste comfort. Deze kamers zijn alle voorzien van een badkamer en een televisie-aansluiting. Een er van is tot bruidskamer ingericht. Deze was gisteren reeds bezet. Nu heeft het Zinger-hotel een capaciteit van honderd bedden. Zelfs in het voor seizoen had men over de bezetting niet te klagen. Na deze uitbreiding beschikt men over een grote, eigen garage, het geen vooral voor de gasten en con- ferentiebezoekers in de winter van belang is- De keuk enis geheel gemoderni seerd en volledig in roestvrij staal uitgevoei-d. Met de installatie van een geh automatisch buffet heeft men v wel zeker een Noordwij'kse prinw Aan dit buffet bedienen de kelz zichzelf, terwijl elektronische tel] de omzet per kelner en per dr kengroep registreren. Dit nieuwe conferentiecentrum de uitbreiding van de mode hotelaccommodatie betekenen aanwinst voor de badplaats. Onder de talrijke belangstellend die de heer en mevrouw De Zin kwamen complimenteren, bevon< zich burgemeester mr. J. N. Bonni de gemeentesecretaris, de heer van Sprang, de heer C. Benscli vertegenwoordiger van de geme teraad in de Stichting WV Noc wijk, de directeur van de bedrijv de heer J. Melse, bestuurders leden van de Horeca, en anderen. ALPHEN De deelnemers aan de Avondvierdaagse hebben dit ja beslist niet over het weer te klagen. De temperaturen mogen dan ge zomerse waarden bereiken om te wandelen is het iedere avond v goed weer geweest en de verwachtingen voor hedenmiddag waren o niet ongunstig. Vórig jaar werd de laatste middag gehouden in stromende regen en lie pen de wandelaars, zoals steeds bij hun finale, in de sportcostuums, om huld door plastic. Gisteravond trok men vol goede moed het Rietveld in. Het Rietveldse- A vonvdierdaagse in Benthuizen BENTHUIZEN De tweede Benthuizer Avondvierdaagse zal dit jaar worden verwandeld op 16, 17, 18 en 19 juni. Er is geen inhaal- avond. De startplaats is het gemeente huis. De starttijd vaLt tussen 18.00 en 18.45 uur. Er kan individueel en in groepsverband worden deel genomen aan deze populaire avond vierdaagse. Kinderen jonger dan 10 jaar kunnen alleen met begeleiding of in groepsverband deelnemen. Een groep moet tenminste uit 10 personen bestaan; de leden moeten gedurende de 4 dagen in groeps verband wandelen. Per avond zal plm. 10 km moeten worden afgelegd. De deelnemers die voor de eerste maal de BAV vol brengen, ontvangen een draagme- daille. Deelnemers die voor de tweede maal déze tócht volbrengen, ontvangen een cijfer „2", dat op het draagtint van Vorig jaér kan wor den bevestigd. Nadere inlichtingen verstrekt de heer Boonstra, Dijk 10, Benthuizen, tel. 01790 - 6034. pad, geasfalteerd, liep lekker. Mi op de smalle paden langs het be laarsbos en de Gouwe was het, i de vermoeidheid van de twee vor avonden in de benen, minder gem! kelijk. Maar het ging op de goi moed aan. Op de derde avond 1 men de moed niet meer zakk Want zou men uitvallen, dan lo men de feeststoet op de laatste mis. Voor de deelnemers aan de 15 1 ongeveer een vierde van de bi; duizend, strekte de wandeling z nog verder uit, namelijk het geh Rietveldsepad uit, vervolgens lai de historische Compierekade, de I weg (gemeente Boskoop) en la Westgouweweg en Prins Hendr straat weer naar de St. Jozefzi We herinneren er nog aan, dat intocht hedenmiddag zal plaats hl ben, waarbij precies om half vijf Oudshoorn gestart wordt. Gisteravond zijn drie deelnemi niet meer gestart en er was één u valler. Burgemeester Gallas kw zich in de St. Jozef zaal op de hop stellen van de gang van zaken. ïi vrouw Woordes, die, evenals hl man, volop voor deze Vierdaagse de weer is, heeft de burgemees ingelicht. Hoog en laag water Katkijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE ZondS| juni hoog water 9.5622.28; laag v ter 5.2418.02; maandag 9 juni hi water 11.0123.33; laag water DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor begin juli Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen bij de heer D. de Vriei Lotsystraat 25, Valkenburg, of Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37. Leider Tel. 01710-31441. IJMUIDEN De loggers en kotters die het op de tong hadden voorzien boekten redelijke resultaten. Zij kre gen uit een trek soms zestig kilo en een mand of zeven andere vis boven water. Over het hele etmaal gerekend konden zeer aanvaardbare hoeveelhe den in de ruimen worden geborgen. Er kwam ook wat meer tarbot los. Deze schepen waren over een vrij groot ge bied verspreid. Onder de Nederlandse kust viel de visserij weer tegen. De schepen had den veel last van een stijve bries. Zij konden weliswaar in actie' blijven maar veel viel er niet te verdienen. In het gunstigste geval kreeg men uit een trek tien manden hoops boven water De kleine gul was in de meerderheid. De wijting was zeer schaars. Het grootste gedeelte van deze vloot heeft inmiddels een streep onder de activi teiten voor deze reis gezet. In de Noord mo'asten de weinige Neder landse treilers het voor de zoveelste maal voornamelijk van kleine zwarte koolvis hebben. De andere vissoorten lieten zich niet zo gemakkelijk verschalken. Aan gul, kabeljauw, wij ting en makreel belandden slechts mi nimale hoeveelheden in de ruimen. Aan haring was helemaal niet te ko men. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 36 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 3140 kisten vis voor hun re kening, waarvan 75 kisten schelvis, 120 kisten wijting, 80 kisten gul en kabel jauw, 310 kisten kleine gul, 10 kisten makreel, 1540 kisten schol, 15 kisten schar, 10 kisten poontjes, 95 kisten di versen, 85 kisten tarbot, 580 stuks stij ve kabeljauw en 40.000 kilo tong. Ver der waren er 40 kleine kisten schelvis, 90 kleine kisten wijting. 300 kleine- kisten diversen en 100 kleine kisten haring. Bij de tong kreeg de slips een ge voelige tik. Na een inzet van f 5.09 zakte de notering weg naar f3.91. Ook de tong 1 kon zich met een notering van f 5.58 tot 'i 4.51 niet helemaal op h'öt voorste plan handhaven. De klein- middel werd na een start van f4,60 ongeveer een dubbeltje onder de i gulden gedrukt. De grootmid schommelde tussen f4,08 en f3,34, ook dit betekende een achteruitga Da tarbot was met een koers van tot f4.40 ook iets minder in trek. schelvisproduktie bestond alleen braad. De belangstelling was met i hoogste bod van f72 niet slecht, gul liet zich niet van het voorste p verdringen. De grootste soort was der de f72 niet te koop. Onder d omstandigheden was er voor de k tencentrale niets te verdienen. De kl ne gul zat tussen f65 en f56. Dit verde een uitstekend gemiddelde De gestripte wijting handhaafde z met een notering van f 48 tot f 32 be dan de dichte soort. Hiervoor werd het gunstigste geval f 32 beta! Meestal kon men voor f 16 terecht. Voor de schol was de balangstell geringer. De grote en grootmiddel I gonnen op vijftig gulden niet sle maar deze soorten moesten later on veer een tientje prijsgeven. De kle middel en de schol 1 waren na I inzet van f 47 op de laatste afslag v f38 -te koop. De verse haring deed de eerste afslag niet minder dan gentig gulden, voor de laatste ma den een recordnotering. De go kwaliteit makreel klom naar hoogste bod van f 54. D© mindere so was in de meeste gevallen voor f 18 koop. De schar kon het met een n( ring van f 35 tot f 15 niet bolwerk De kabeljauw kon zich niet op mooie peil van de laatste dagen hai haven. De grote soort viel na een st van f 136 tien gulden terug. Een re grote van tien stuks was op de laai ronde voor f 92 te koop. Voor maandag Voor de maandagmarkt was al kend de KW 123 Holland met 95 k tjes haring en 100 kisten diversen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevo 10 kisten schelvis, 10 kisten wijtini kleine kisten haring. 480 kleine kis makreel, 250 kisten schol en 5500 I tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4