VLEET Visserijnieuws bij de TSJECHISCH KOOR KOMT ZINGEN IN KATWIJK Verpleegsters gewond door verkeersongeval Drs. Radstake verlaat Haarl.meer lyceum Katwijkse tuinder moet verkeersregels leren Sportwagen vloog uit de bocht RIJNSBURG BEZORGER voor gedeelte plan west SUCCES VOOR RIJNSBURGSE BRANDWEER VALKENBURG een bezorger Nieuwe sehepen voor Katwijkse vloot VERENIGING „DE VERPLEGING" te KATWIJK Boekhorstpolder houdt verkiezing VALKENBURG Z.-H. WfUWS I El DM COURANT 4 DINSDAG 3 JUNI 15# G. van Strien erelid Trou moet Blijcken LISSE Zaterdagavond heeft de heer G. van Strien uit Voorschoten afscheid genomen van de harmonie Trou moet Blyoken, waarvan hij ^ele jaren tamboer-instructeur is geweest; die taak moet hij om ge zondheidsredenen beëindigen. Voorzitter W. Kompier memo reerde de moeilijke jaren die TMB heeft moeten doormaken. Onder moeilijke omstandigheden wist de heer Van Strien goede resultaten te behalen. Omdat hy zioh voor de vereniging zo verdienstelijk heeft gemaakt, stelde het bestuur voor hem te benoemen tot erelid. De le den onderstreepten dit met applaus. Namens het bestuur kreeg de heer Van Strien een enveloppe met in houd en mevr. Van Strien bloemen. LISSE Nu de tweede campagne van de interkerkelijke gespreksgroepen ten einde Is. volgt op woensdag 11 juni een gezamenlijke sluitingsavond in „Salvatori", 8 uur. Na een over zicht van de behandelde onderwerpen houdt drs. A. E. van der Woude een referaat over een actueel onderwerp. LISSE De raad komt woensdag. 11 juni, om 8 uur, bijeen. LISSE De konijnen- en pluim veesportvereniging Lisse en om streken komt vrijdagavond bijeen in het clubhuis van De Luchtklievers. De heer Joh. Broekhuis zal dia's laten zien van hoenders, konijnen en cavia's. arbeider, die na het drinken van vijf glazen sherry achter het stuur van zijn auto was gaan zitten en een aanrijding had veroorzaakt, luidde het vonnis: 150 boete en voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Een 19-jarige Rotterdamse scho lier, die met zijn sportauto in Noord, wijk geen voorrang had verleend aan drie bromfietsers, terwijl hy bovendien ver boven de maximum snelheid reed, werd tot 100 boete veroordeeld. IJTVfUTDEN De kustvissers haalden uit de eerste trekken van de nieuwe reis in het gunstigste geval tien manden hoops boven water. Het betrof in hoofdzaak kleine gul en wijting. Bij de route boeien en in de buurt van de an dere tonggronden vielen de vang sten tegen. Meer dan dertig kilo kreeg men uit een poging niet aan boord. Heel wat keertjes moest met de helft of nog minder genoegen worden genomen. Door elkaar ge nomen kon de tong per trek wor den aangevuld met een mand of ▼ijf andere vis, hoofdzakelijk schol. In de Noord schoot de IJM 36 Kemphaan behoorlijk uit de slof. Deze treiler is op de thuisreis met ongeveer 3000 kisten. De koolvis voert in deze flinke lading de boventoon. De lossing zal in twee gedeelten geschieden. De andere Nederlandse treilers in deze omge ving moesten met minder tevreden zijn, maar ook zij kregen redelijke hoeveelheden aan boord. De bij vangsten bestonden uit geringe beetjes aan gul, kabeljauw, wijting, makreel en bij zeer hoge uitzonde ring haring. De vaartuigen bevon den zich dicht in /de buurt van 60 NB. Wat er was. Aan de IJmuidense markt ver schenen 70 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 6625 kisten vis. waarvan 480 kisten schelvis, 640 kisten wijting, 400 kisten gul en kabeljauw, 1080 kisten kleine gul, 1490 kisten koolvis, 860 kisten ma kreel. 1120 kisten schol. 15 kisten schar. 20 kisten poon, 10 kisten lang. 15 kisten kleine haai, 2 kisten heilbot, 5 kisten tongschar. 8 kisten schartong, 205 kisten diversen, 3520 stuks stijve kabeljauw en 15.000 kilo tong. Verder waren er 340 kleine kisten schelvis, 390 kleine kisten wijting. 7 kleine kisten ha ring, 430 kleine kisten makreel en 1100 kleine kisten diversen. De tong HILLEGOM Nabij de Ringvaart werden het afgelopen weekeinde de provinciale wedstrijden voor gemeen telijke brandweerkorpsen gehouden. Burgemeester Van Nlekerk maakte na afloop in de bedrijfskantine van de N.V. De Ringvaart de uitslag bekend. De eerste prijs was voor het brand weerkorps van Rijnsburg met een ge middelde van 596 punten. Verdere uit slagen: 2. Noordwijkerhout, 3. Leid- schendam, 4. Voorhout. 5. Warmond, 6. Sassenheim. 7. Katwijk, 8. Leider dorp. 9. Wassenaar, 10, Lisse, 11. Oegstgeest en 12 Noordwijk. NOORDWIJK Op de Lageweg te Noordwijk. ter hoogte van het SJC- terrein, vloog een sportwagen, be stuurd door een 26-jarige Leidenaar, uit de bocht. De auto sloeg over de kop en kwam op het sportpark te recht. De bestuurder en zijn passagier, te vens eigenaar van de wagen, kropen, ongedeerd uit de wrakstukken. Waarschijnlijk is met te hoge snel heid gereden. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van ..Blijf voor 't Land" te Noordwijk, werden de vol gende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse J. Plug; 2e kl J. de Groot; 3e kl A. Smit. In de K.S.O.-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le kl J. Luyckx; 2e kl B. ter Laak. In de le klasse behaalden J. Luyckx. J. Plug en J. Wassing allen 59 "punten, maar door een beter ge plaatst laagste schot werd Luyckx winnaar. was wat goedkoper dan op de voor gaande dagen. De top was met f5,72 voor de tong 1. De slips kwam met een hoogste bod van f5,18 ook boven de vijf gulden. De andere soorten brachten het niet zo ver. De grote tong zakte na een inzet van f 3,70 weg naar f 3,44. Bij de schelvis ging de meeste belang stelling uit naar de grootste soort. Hiervoor werd op de eerste afslag f67 betaald. De braad begon op f 53 lang niet slecht. De interesse verminderde snel. Op de laatste ronde konden de kopers voor f23 terecht. De gul hield de kattencen- trale een eind uit de buurt. De kleinste soort tekende voor een mooi gemiddelde van f 55. De schol bereikte betere noteringen. De grote en grootmiddel gingen op de eerste ronde voor dik vijftig gul den vin de hand. De dichte wijting kon het na een inzet' van f 23 niet bolwerken. Op de laatste afslag werden verscheidene partijtjes op het minimum gedrukt, zodat het personeel van de kattencentrale niet helemaal voor niets was ge komen. De goede kwaliteit makreel haalde een goede top van f46. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de KW 180 Solea met 90 kisten, 100 kleine kisten diversen en 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 71 kisten, de KW 116 Vier Ge broeders met 62 kisten, de IJM 239 Nooitgedacht met 44 kisten, de KW 87 Albatros met 35 kisten, de KW 213 Jana met 35 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 75 kisten en 80 kleine kisten diversen, de KW 132 Jacoba Catharina met 41 kisten, de KW 215 Anna Hendrika met 5 kis ten en 2000 kilo tong en de VL 1 Ursinus met 25 kisten. KATWIJK Het Brunner mannenkoor boerster" uit Tsje- choslowakije zal dinsdagavond 17 juni in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk een concert verzorgen. Vorig jaar kwam de heer T. van den Berg uit Noordwijk die zijn vakantie in Tsjechoslowakije doorbracht, in kontakt met de voorzitter van het mannenkoor in Brunnen, die zijn verlangen uit sprak met het zangkoor dat in eigen land een grote bekendheid geniet, buiten heit oostblok te uril- len optreden. Dit leidde tot nadere kontakten. Met behulp van het Katwijkse Orgelcomité, waar de heer J. v. d. Plas zich bijzonder voor inspande, werd besloten, dat het koor een trip maakt door Duitsland, België en Nederland. In elf dagen zuller\ negen avond- en drie middag concerten worden gegeven, waar van drie in Nederland, te weten Den Haag (avondconcert op 16 juni), Naarden (middagconcert op 17 juni) en Katwijk (avondconcert op 17 juni). Na één dag rust in Noordwijk keert het koor terug naar Tsjecho slowakije. Het Brunner (Brnensk) mannen koor is opgericht in 1920 met als eerste dirigent Karei Vach. De naam werd „Foerster Mannenkoor", waar mee een wereldberoemde kunste- NOORDWIJK Maandagmiddag vond bij het kruispunt Nieuwe Of- femweg—Voorstraat een verkeerson geval plaats, waarbij twee verpleeg sters van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting ernstig werden ge wond. De meisjes. 19 en 16 jaar oud, re den samen op één bromfiets op het rijwielpad, toen een personenauto uit de richting Noordwijkerhout van de weg afraakte, tegen een verkeers- botste en vervolgens op het fietspad de verpleegsters op de bromfiets schepte. De jongste, die op de duo meereed, werd door de wa gen overreden. De slachtoffers liepen hoofdwonden en andere letsels op en moesten naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overge bracht. Oorzaak van het ongeval: de be stuurder van de personenauto, een 67-jarige inwoner van Aardenhout, zou tijdens het rijden in slaap zijn gevallen. naar-componist werd geëerd. J. B. Foerster was een vriend van de fa milie Vach en leefde altijd met het koor, waarvoor hy verschillende composities schreef, mee. Ook de grote dirigent Leos Jana- cek leidde vaak het koor en hy was later de vaste dirigent. He 69 leden tellende koor gaf tot nu toe 13" concerten en groeide uit tot een be grip in Tsjechoslowakije. Sinds 1952 wordt het koor geleid door prof. Karei Hradil, een bekend muziek pedagoog en koorleider. Het koor heeft een zeer uitgebreid repertoire. Regelmatig worden in Brunn concerten gegeven voor de jeugd. Het programma voor Katwijk staat nog niet vast. Gezien de repu tatie van het koor en de spontane hulp van het orgelcomité wordt er veel publiek verwacht. KATWIJK AAN DEN RIJN Bij de zondag gehouden verkiezingen in de gereformeerde kerk werden tot ouderling gekozen de heren P. van Duijvenbode en J. H. van der Perk en tot diaken de heer H. W. van den Eljkel. Lof voor Alpheuse verkeersbrigadiers De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor eind juli te Rijnsburg een Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afd inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Lelden. Telefoon 01710—31441. ALPHEN Burgemeester Gallas heeft gistermiddag in de Salvatori- zaal de verkeersbrigadiertjes dank gebracht voor de wijze waarop zij zich in het afgelopen jaar van hun taak hebben gekweten. Hij zei onder meer: „Jullie hebt goed werk gedaan en persoonlijk heb ik daarvan verscheidene malen kunnen profiteren. Het gemeentebe stuur en de politie zyn jullie daar zeer dankbaar voor". Mr. Galas bracht ook de politie en het bestuur van het Verbond van Veilig Verkeer dank voor hun acti viteit. Vervolgens reikte hij aan de klas- severtegenwoordigers(sters) een di ploma uit voor het goede werk, dat zij als verkeersbrigadiertjes hebben gedaan. De voorzitter van de plaat selijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, jhr. Van der Veen Meerstadt. reikte de diploma's uit voor het dit jaar gehouden ver- keersexamen. Aan de examens hebben 654 leer lingen van 21 lagere scholen deel genomen, van wie 628 leerlingen ook het praktische gedeelte hebben gedaan. Voor het praktische ge deelte slaagden er 76 niet en voor het schriftelijke gedeelte 49. Er wer den 14 leerlingen afgewezen, die zowel bij het schriftelijke als het praktische onvoldoende punten be haalden. Zes leerlingen kwamen met nul fouten door het examen. Uit handen van de voorzitter van het VVV ontvingen zij gistermiddag hun diploma's met lof plus een spe ciaal bondsspeldje. Van de Thimotheusschool waren dit: Rins de Vries en Nico Verdoes; chr. nat. school Aarlanderveen: Rie Eijkelenboom; J. W. Hoorenborg- school: Wim van Zwieten; St. Willi- brordusschoolKees van Velzen; Willem de ZwijgerschoolMarijk v Wermeskerken. HAARLEMMERMEER Aan de gemeenteraad van Haarlemmermeer zal worden voorgesteld een rector te benoemen aan het Haarlemmer meer Lyceum. De huidige rector, drs. H. Radstake. heeft om ontslag gevraagd. Hoewel in het pré-advies van b. en w. gesproken wordt over ..vertrek naar het buitenland", gaat drs. Radstake zich vestigen in Maarssen. „Wel ga ik een jaar lang naar het buitenland, maar uitsluitend voor genoegen. Ik beschouw het meer als een zelf toegekend verlof. Ik heb tien jaar lang met plezier gewerkt, maar ik wil nu geen tachtigurige werkweek meer. Als rector van het Haarlemmermeer Lyceum had ik voor andere zaken geen tijd meer. Mijn vrouw en ik kunnen ons per mitteren weg te gaan, zonder andere plannen te hebben. Ik heb een grote interesse voor wiskunde, spaans en reizen en misschien dat daaruit iets kan voortvloeien", aldus drs. Rad stake (53 jaar). Door b. en w. worden resp. dr. M. G. Kuipers uit Brielle en drs. J. M. L. Verschure uit Tiiburg voor gedragen als mogelijke opvolger van rs Rastake. RIJNSBURG Op de brandweer- wedstrijden heeft de brandweer van Rijnsburg de eerste prijs behaald, plus het predicaat „zeer goed", met 596 punten. 41 punten hoger dan de tweede prijswinnaar. Het gemiddelde eindcijfer was 8,8. Hierdoor komt men in aanmerking mee te doen aan de provinciale wed strijden in de gemeente Heinenoord. Foto: Burgemeester mr. R. M. Gallas reikt de klassehoofden de diploma's uit. LEIDS KANTONGERECHT LEIDEN Een 31-jarige Katwykse tuinder kon maar niet begrypen waarom hy voor de Leidse kantonrechter moest verschynen. Met zijn vrachtauto was hy „met forse snelheid" een uitrit op de Valkenburgse- weg uitgereden om pas op het laatste moment af te remmen voor een dicht genaderde auto. De bestuurder hiervan moest zo bruusk op zijn remmen gaan staan, dat zyn auto slipte, kantelde en in een sloot terecht kwam. De man werd licht gewond. Het bleek voor de officier van justitie en de kantonrechter een on doenlijke zaak te zijn de tuinder duidelijk te maken, dat hij zeer agressief had gereden en een grote verkeersfout had gemaakt. De kan tonrechter veroordeelde hem ten slotte tot 50 boete en het volgen van een verkeerscursus. Onttrekt de tuinder zich aan de laatste ver plichting, dan komt er een extra boe<te van ƒ250 voor in de plaats. Voor een 38-jarige Katwykse los- T en Isamenkomsten werden succes LISSE Vier weken lang zijn in de Bollenstreek tentsamenkomsten gehouden die uitgaan van de Aktie Kruistochten Nederland. Zij zijn een succes geworden. Ds. J. Gravendeel uit Lisse had de leiding. Ruim een jaar geleden kwam hij uit België, waar hij werkzaam was bij de Zen dingskerk. Toen wij hem vroegen hoe alles was gegaan antwoordde hij dat de tentsamenkomsten boven verwachting waren verlopen. Ruim 4000 kinderen hadden de sa menkomsten bezocht; 700 kinderen hebben zich opgegeven om in het najaar bij clubs te worden ingedeeld. Ds. Gravendeel zei dat hij aller minst tegenover de kerken staat, maar de kerken juist bij het evan gelisatiewerk wil betrekken. Hij heeft alle predikanten uit de bol lenstreek uitgenodigd in de tentsa menkomsten te spreken. LISSE De bejaarden zullen donderdag 11 juni onder auspiciën van het Oranjecomité een boottocht maken over Kagerplassen en Brase- mermeer. Eindpun-t is het vogel park Avifauna, waar 's avonds zal worden gedineerd. LISSE Op het nationale con cours het afgelopen weekeinde in Amsterdam heeft de harmonie Trou moet Blycken met 173 punten een tweede plaats behaald. Er deden 24 verenigingen mee. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor begin juli Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen bij de heer D. de Vries. Lotsystraat 25. Valkenburg, of Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Tel. 01710-31441. De Katwijkse kottervloot is twee zeer moderne eenheden rijker ge worden. De KW 145 Anna Lydia verscheen maandag na een goed verlopen eerste reis met 93 kisten aan de IJmuidense markt. In de machinekamer van het nieuwe schip staat een 750 pk Kromhoutmotor. De Anna Lydia is van alle markten thuis. Het fraaie vaartuig is onder meer geschikt om de boomkorvis- serij te bedrijven. De Anna Lydia werd in opdracht van de voort varende rederij Nic van Duyn op de Zaanse werf Vooruit gebouwd. De lengte over alles is 30.20 meter, de breedte 7 meter en de holte 3.25 meter. De rederij had eerder een kotter van deze naam in de vaart. De Carry Anita KW 218 is de afgelopen week in de vaart geno men. Eigenaar is de Amsterdamse firma F. A. van Raamsdonk. Het casco van dit vaartig werd gebouwd door de scheepswerf Th. van der Beidt te Westgraftdijk. De afbouw geschiedde in IJmuiden. Ook de Carry Anita heeft de be schikking over een 750 pk Krom houtmotor. De lengte is 29.25 meter, breedte 6.50 meter en de holte 3.10 meter. Tegen deze aanwinsten staat ook verlies. De KW 217 Cornelia van de firma Van Raamsdonk is ver kocht aan een Urker onderneming en zal voortaan als UK 217 Judith aan de visserij deelnemen. De KW 225 Azimuth (op de foto) is door de rederij L. de Jong verkocht aan A. van Slooten. Die zal de kotter als K 225 Prins Maurits gaan ex ploiteren. De rederij M. van der Plas heeft de treillogger KW 218 Leunitje uit bedrijf genomen. Het schip is opgelegd in de IJmuidense Harimghaven. In Scheveningen. In Scheveningen werden aange voerd 25 kleine kisten schelvis, 70 kisten wyting, 130 kisten gul en kabeljauw, 500 kleine kisten haring, 50 kleine kisten makreel, 400 kisten schol, 50 kisten diversen, 14.000 kilo tong en 960 kantjes haring. UITNODIGING aan de leden van deze vereniging tot het bijwonen van de jaarvergadering die gehouden zal worden dinsdag 10 juni a.s. te 8 uur n.m. in zaal „IRENE" Voorstraat 35 te Katwijk aan Zee. AGENDA: 1. Opening 2. Notulen van de vorige jaarvergadering 3. Verslag sekretaris 4. Verslag penningmeester 5. Verslag kontróle kommissie 1968 6. Eventueel benoeming kontróle kommissie 1969 7. Beleid bestuur 8. Behandeling ingekomen stukken met hetgeen er verder ter tafel komt 9. Bestuursverkiezing De aftredende bestuursleden stellen zich herkiesbaar, t.w. de heren L. v. d. Zwan, A. L. de Jong en C. Endeveld. Het bestuur stelt de navolgende dubbeltallen L. v. d. Zwan N. Taat A. L. de Jong J. M. A. Waterreus C. Endeveld Kr. de Best 10. Verkiezing kommissie v. toezicht De aftredende kommissieleden t.w. de heren J. J. Fennis en C. v. d. Plas stellen zich herkiesbaar. Het bestuur stelt de navolgende dubbeltallen; J J. Fennis J. A. Slootbeek C. v. d. Plas Kr. v. d. Wiel 11. Rondvraag 12. Sluiting. Het verslag ligt in de avonduren ten kantore van de vereniging. Berkenlaan 4. te Katwijk aan Zen. ter inzage. HET BESTUUR A vondvierdaagse DJO in Lisse LISSE Op 11, 12, 13 en 14 juni houdt de wandelsportvereniging DJO een avondvierdaagse. Inschrijf geld voor jongeren tot en met 14 jaar f 1.10 en boven de 14 jaar f 1,60. De afstanden zijn 10 en 15 km. Men kan zich inschrijven bij me vrouw G. van Soest-de Jong, Prins Bernhardstraat 5, G. Lubbers. Meer- en Houtstraat 28 of P. van der Zwet, Julianastraat 77. •Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag 4 juni: hoog water 5.4918.20; laag water 1.3814.04. VOORHOUT Voor de tweede maal zijn de stemgerechtigde inge landen van polder de Boekhorst op geroepen ter vergadering, die ge houden wordt op woensdag 4 juni 's avonds 20.30 uur in De Bonte Koe. De vergadering wordt belegd omdat de heer Adr. Jansze (voorzitter) en de heren P. H. v. d. Hulst en H. G. W. Jansze hun functie ter beschikking stelden in de vergade-, ring van 11 april. Reden was dat één van de toen' aanwezigen insinuaties lanceerde; aan het adres van de voorzitter enj van de secretaris-penningmeester, de heer L. P. H. Standaert. Het afgetreden bestuur deelde) mee de lopende zaken tot een vol gende vergadering te blijven behar tigen. Woensdag staat als hoofdpunt op de agenda: verkiezing van een be stuur en een secretaris-penning meester. Van 18 tot 20 uur zal de stembus gereed staan, waarna om 20.30 uur de vergadering begint. Een eventuele herstemming zal die zelfde avond plaats hebben. Kapelaan doopt kind in Hervormde kerk VOORHOUT Zondag 8 jnni zal de ochtenddienst in de Hervormde kerk een bijzonder karakter dra gen. Allereerst zal het een gezins- dienst zijn, waarin het kerkelijk jeugdwerk van het afgelopen sei zoen wordt afgesloten. De dienst zal worden geleid door kapelaan Nijman van de Voorhout- se St. Bartholomeüsparochie en ds A. Oskamp, de plaatselijke her vormde predikant, die de predikatie zal houden. Kapelaan Nijman zal een kind dopen van een Voorhouts ouder paar, waarvan de vader tot de ka tholieke en de moeder tot de her vormde kerk behoort. Dit laatste is mogelijk geworden sinds in 1967 een wederzijdse doop- erkenning tot stand kwam. Enkele katholieke jongeren zullen mede werking verlenen aan deze dienst. Wielrenners met zomer programma LISSE Maandagavond hield de ren- en toervereniging „De Bollen-! streek" haar maandelijkse vergadeJ ring in „De Beurs". Voorzitter Van der Poll deelde mee dat op 29 juni de wedstrijd om het clubkampioen schap op lange afstand wordt ge-! houden. De strijd zal worden ver reden op het. bekende parcours Spekkelaan en omgeving van Lisse. De vereniging had bericht ontvan-j gen dat de Ronde van Noordwijk zal openstaan voor nieuwelingen. Op 12 juni kunnen de leden mee doen aan de clubontmoeting te Be verwijk. De competities zullen zo veel mogelijk op woensdagavond worden gehouden. De renners die meefietsen in de zesdaagse (9 juli en volgende dagen) zijn: Herman Zuyderduin, Paul Koop, Ton Zel- denthuis, Hans Steekers en Nico Slingerland. ROELOF ARENDSVEEN De drumband van de muziekverenigingi „Liefde voor Harmonie" zal op 22 juni deelnemen aan het bondscon- cours in Honselefsdijk. Vorig jaar werden op concoursen mooie suc cessen geboekt, maar nu zit de band met de moeilijkheid, dat de tam4 boer-maitre het korps gaat verlaten Miesjes, die voor een opleiding tot tamboer-maitre belangstelling heb-l ben, en 16 of 17 jaar zijn, kunnen zich aanmelden op de oefenbijeenkoms ten in de bloemenveiling op dins dag van 89 uur. Ook de trompet- tersgroep kan versterking best ge bruiken. De band zal zich donderdag op het Wet. Boys-terrein in dc jaarlijkse! wedstrijd tegen de tafeltennisver-j eniging De Treffers ook van zijnj sportieve kant laten zien. KATWIJK Gisternacht om half twee reden twee personenauto's op het kruispunt Karei Doormanlaan- Piet Hcinlaan op elkaar, omdat een van beide wagens geen voorrang verleende. De 44-jarige J. v Duyn uit Kat- wyk liep een hoofdwond op. maai kon na door een arts op straat be handeld te zyn naar huis terugke ren. De voorzijde van beide auto's werd vernield. KATWIJK Woensdagavond on kwart voor acht gaat ds. v. d. Bij met een bijbelbespreking voor in dl Gereformeerde Gemeente te Kat wijk aan Zee. KATWIJK De Emmabloemcol' lecte ten bate van de tb.c.-bestrij- ding heeft in Katwijk f 1.525,04 op gebracht. Voorbereidingsbesluit De Burgemeester van de gemeente Valkenburg Z.H. brengt ter open bare kennis, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 13 mei 1969 heeft besloten te ver klaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaart met- een blauwe omlijning nader aangegeven gebied, gelegen ten Z.W. van de bebouwde kom. Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf 4 juni 1969 ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Valkenburg Z.H., 3 juni 1969. De burgemeester voornoemd, N VAN 'T WOUT

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4