VERSTOPPING? WEEKAGENDA Eén politiekorps Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest verwacht Nieuwe perspectieven voor N.E.M. op ketelgebied Nog geen andere woningen voor bewoners Dwarswateringkade Commissaris Barends in Zuidwest: Droombeeld in Zuidwest Ontruiming Bouwnota NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 3 JUNI 1969 Doornroosje NOORDWIJK Een 46- jarige Duitse, die in Noordwijk logeerde, heeft in de meest letterlijke zin als doornroosje gefungeerd. Toen zij ten noorden van het dorp „topless" in de duinen lag bij te kleuren, werd zij lastig gevallen door !i een jongeman, die blijkbaar de j verleiding van het te veel aan bloot niet kon weerstaan. De vrouw was van zijn avan ces niet gediend. Er ontstond een worsteling, waarbij de vrouw met het zitvlak in de I duindoorns viel. Zij liep pijn lijke krassen en prikken op en moest zich onder behandeling van een arts stellen die de stekels verwijderde. Van de weggevluchte aan rander ontbreekt tot heden elk spoor. Commissies voor Merenwijk en - gemengd gehuwden I LEIDEN De Dekenale Raad Groot-Leiden (voorheen Dekenale Bestuursraad geheten) heeft beslo- ten een werkgroep voor gemengd n gehuwden in te stellen. Hierin heb- n ben zitting: ds. Lamping, ds. Krone- p meyer, de heer Schlatmann en me juffrouw Klompé. De bedoeling is iedere maand bijeen te komen met alle mensen, die met gemengde hu welijken hebben te maken, Via de Gemeenschap van Kerken j is 'n overkoepelende commissie voor n de Merenwijk samengesteld, bestaan- de uit twee leden van de Hervormde Gemeente, twee leden van de Gere formeerde Kerk, twee leden van de Rooms-Katholieke Kerk en twee le- n den uit de kleine Kerken. Zodra een n voorzitter is benoemd, zal de com- le missie bij elkaar worden geroepen. I- 1 Brommer op trottoir: i- kleuter geivond LEIDEN Een 16-jarige brom- fietser reed gisteren met grote snel- heid over het trottoir in de Os- en iPaardelaan. Hij reed daarbij de 5- jarige David van Soest ondersteboven die met een hoofdwond boven 't lin keroog naar het academisch zieken huis moest worden gebracht. „De verkeersveiligheid vreet de politie voor 90% op", aldus mr. Ba rends, die alleen kon constateren dat ook hij ontevreden is over de bevei liging van de wijk Zuid-West. De sterkte van de Leidse politie be draagt 161 man. Hoewel er nu geen vacatures meer zijn, is er toch nog een aantal manschappen niet be schikbaar door hun oppleiding. Lei den telde vorig jaar nog 30 vacatu res; als belangrijkste oorzaak van deze vacatures kan de woningnood worden gezien. De verkeersveiligheid vraagt het uiterste. Geldgebrek is een van de moeilijkheden, waarmee ieder korps te maken heeft. Als wensenlijstje voor Leiden noemde de comm. vlot op: snelheidsapparatuuur. meldka mer. verbouwing van het hoofd bureau en graag meer mankracht. Dit laatste wordt echter bepaald door het ministerie van Binnenland se Zaken. Koe vangen Een commissaris van politie is een manager van een bedrijf. De hele dag moeten er plannen gemaakt worden en de hele dag worden die zelfde plannen weer in de war ge stuurd door de feiten van het mo ment. Het terrein van de politie is niet af te bakenen. De wet geeft voor de politie een taakomschrij ving, die veel op een „Leger des Heils-opdracht" lijkt. Het kan zijn het vangen van een koe. die midden in de nacht een reisje naar de binnenstad maakt en ^ich maar niet wil laten vangen, zo als zondagnacht; het kan een kat in de dakgoot zijn: een buurjongen, die Bestuur stichting imbeciele kinderen geïnstalleerd LEIDEN In de koffiekamer van het stadhuis is gistermiddag het bestuur van de „Stichting tot be vordering van het onderwijs aan imbeciele kinderen uit Leiden en Omgeving" geïnstalleerd. In de stichting nemen het ge meentebestuur (openbaar b.Lo.), de rooms-katholieke Cunerastichting en de Prot.-chr. Vereniging voor bui tengewoon lager onderwijs benevens de drie ouderverenigingen deel. Het bestuur bestaat uit de heren J. H. Th. van Beest en J. Kaan (gemeente), de heer M. Kloots (Alg. oudervereniging Helpt Elkander), de heren J. Lij.ten en ir. H. A. Meijer (Cunerastichting). mm, M. L. Hoff-Been (r.l?. oudervereniging Het Zorgenkind), mevr. J. P. Arnol- dussen-Hoogenboom en drs. M. A. v. d. Hout (Prot-chr. Ver. voor b.l.o.) en prof. dr. P. van Duijn (oudervereniging Philadelphia). Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen fJAIipil AV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: llvUlflLHA Briljante creaties van precisiekunstenaars. Ver fijnde sieraden die veel meer aangeven dan de juiste tijd. Het zijn horloges om te dragen bij Grote Gelegenheden. Met de wetenschap, dat U weinigen zult treffen met hetzelfde tijd- wijzende sieraad. Haute couture in horlogerie. Voor wie het zich kan veroorloven. VAN ROSSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN BREESTRAAT 95 - LEIDEN - TEL. 01710-20092 den de 6 resp. t2 laar nlei worden toege laten. In het belang van de patiënten Runnen nlei meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klat dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 lot half acht. kraamafde- llng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot S en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag li tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN huis. dagelijks eerste KI. 1) tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot u derde kl. l.is tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot halt 8. Kinderafdeling dagelijks van 7 tol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tiénten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tol 8. zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tol 3, dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half k en zaterdags van l tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium. longktlnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Itng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werk.lagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONS TELLINGEN Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: Rulmte-kalkulaties van Frank Grlbling. van 24 mei—13 juni dlnsd. t.e.m. vrijd. 1—6, zat. 2—5 uur. Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 mei tot en met 20 juni). Wassenaar: Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7. tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Jan van Tongeren, van 2 t/m 25 Juni, maand, t/m zat. van 10—17 uur, bovendien dlnsd.a .v8—10 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de jaren 1917—1969), van 7 Juni—13 Juli, dagel. van 10—17 uur, zondag van 13—17 uur. De Lakenhal, schilderijen en gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: marionetten Den Vermelrc, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 juni, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Sociëteit Twenwei Breestraat 19, tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden dl. wo, vr en zat-avond vanaf half negen. Buut U0. Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni. expositie Joe FrankJiuyzen, ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek. ceramiek, klelnplastlek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlln, Marjan de Glopper, Greetje Grljpma, Tosca van den Haak, Auke de Vries, Marijke de Wit, Joan Slbecas, Llesbeth Wiersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 Juni, dlnsd. t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars, Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling „Leerlingen werken bij Ars" (Ars Aemula Naturae). Opening 17 mei. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks. van 5 tot en met 28 mei, maand, t/m zat. van 10 tot 17 u., ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur). F.HD: 20645. Ophalen grof huisvuil Buurt 13. donderdag: Rtjnsburgerweg, Terweepark. Boerhaavelaan. Mariënpoel- straat. Kagerstraat, Zwetlandlaan, Van Swtetènstraat. Faljerllstraat, Houtlaan. An- tonie Duyckiaan, Van Beuningenlaan, Van Sllngelandtlaan. Johan de Wlttstraat. Johan van Oldenbarneveldstraat. Fagel- straat, Ledenberchstraat. Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezen- straat. Vlnkenstraat Lijsterstraat, Rood- borststraat, Merelstraat Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15. donderdag: Stationsweg, Pa- vlljoenshof. Stationsplein Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjenspad. Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg) Paul Krii- gerstraat. Pres. Steynstraat, Transvaalkade en hof, Joubertstraat. Wolmaranstraat, v d Tasstraat. Lopsenstraat, Rljnzlchlstraat, De Wettstraat. Rctzsltraat, De la Rey- straat Pretorlusstraat. Buurt 14, vrijdag: Herenstraat. Prinses Wllhelminastraat. Bloemistenlaan, Lelie straat Pioenstraat. Lindestraat. Reseda straat, Pleter de la Courtstraat. Konlngin- nclaan, Accaclastraat Tulpenstraat. Zoe- terwoudseslngel (Van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16 vr(jdag: Schelpenkade, Andries Schotkade. Leuvenstraat. Gerrlt v d Laan straat. Leeuwkenstraat, Valdezstraat, Stad houderslaan. Magdalena Moonsstraat, Drie Octoberstraat, Duibenbodestraat, Staal- wljkstraaL Buitenruststraat, Kastanjekade. Meidoornstraat, Hyaclnthenstraat Serin genstraat .Dahliastraat, Anjelierstraat. Brommers botsten LEIDEN Gistermorgen om kwart voor acht zijn op de Rijnsburgerweg twee brommers die beiden in de richting Leiden reden, tegen elkaar gebotst. Van de voorste bromfiets, die werd bestuurd door een 20- jarige Rijnsburger weigerde het me chanisme plotseling. De achterste brommer werd bestuurd door een 16-jarige jongen uit Oegstgeest. Hij reed tegen de plotseling stoppende Rijnsburger aan en is met enkele beenwonden naar 't acad. ziekenhuis gebracht. De voorste bromfietser liep een brandwond aan z'n been op en moest eveneens naar het acad. ziekenhuis. EHBO-examen Zoeterwoude ZOETERWOUDE Nadat zij in het afgelopen seizoen een cursus hadden gevolgd, legden 16 kandida ten examen af voor het E.H.B.O.- diploma in het wijkgebouw aan de Korte Miening. Alle kandidaten slaagden. Hot zijn: mej. A. Ammer- laan, mej. G. Captein, mej. M. v. Diemen, mevrouw De Jong-Straat- hof, mej. A. v. Klink, mevr. G. Koe mans-van Gerven. mevrouw H. v. d. Kolk-Castelein. mej. A. Kortmanru mej. M. Mooijman, mej. E. Noord man, de heer W. Opdam, mej. E. v. d. Poel. mej. M. v. d. Salm, mevr. Chr. Schrader-Arkesteijn. mevr M. Smallenbroek-Filippo, mevr. J. dm Boer-van Veen. Dinsdag 3 juni Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: slui tingsmiddag afd. Lelden Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Stadhuis, 7—8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Kantine Royal. 8 uur: tafeltennis. Zuid-West Actief. Woensdag 4 juni Oude Singel 236 6-7 uur: spreekuur schooi en beroepskeuzebureau. Stadhuis. 4—6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gymzaal Moussorgskystraat. 9 uur: con ditietraining. Zuid-West Actief. Schouwburg. 8 u.: leerlingenultvoerlng balletschool Hendrlchs. Donderdag 5 juni Kantine Royal, 8 uur: contactavond De Natuurvriend. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „Een slok aarde". Jeugddorp Voorschoterweg, 7 uur: paint-in. Zuid-West Actief. Vrijdag 6 juni Kantine Royal. 8 uur: bal voor ouderen. Zuid-West Actief. Zaterdag 7 juni Jeugddorp Voorschoterweg. 2 uur: atle tiek voor de jeugd, Zuid-West Actief. Oegstgeest: Het Witte Huls, 2—5.30 uur: schaaksociëteit Palamedps. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 1 juni van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u„ zondag van l tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na ongeval len wordi van dinsdag 12 uur Cs middags tot woensdag 12 uui waargenomen dooi hel Diaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tol zaterdag 12 uur door hei Si Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Rosemary's Baby. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.40 uur. zo alleen 7 en 9 30 ur. do, vr en zat-nacht 24 uur: Hol landse nieuwe, 18 jaar; jeugdmatinee zo en wo 2.30 uur: De man met het zwarte masker. LIDO: De val van Rome. 14 jaar. dag. 2.30 en 8 uur. ook zo LUXOR: Help. mijn broer is hippie. 14 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30, Af4. 7 en 9.15 uur. REX: Rosso, de Mexicaan. 14 jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 ur. vr en zat-nacht 23.30 uur: Mini-week end. 18 jaar STUDIO: Het uur van de moord. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur n 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur TRIANON: Casino Royale 14 jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 915 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.3011.30 14.3016 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene- LEIDEN Er bestaat een zeer grote kans, dat binnen afzienbare tyd de politiekorpsen van Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Oegstgeest worden samengevoegd tot één korps. Het voorstel tot een landelijke reorganisatie van de politiekorpsen is, zoals bekend, een dezer dagen ingediend. Hierover sprak gisteravond de commissaris van politie, mr. C. Barends, tijdens een wijkbijeenkomst in Zuid-West, waar de be woners in de Rijnlandflat op uitnodiging van de V.V.D.-Leiden gelegen- heid kregen van gedachten te wisselen met de hoogste Leidse politie functionaris. LEIDERDORP In de raadsver gadering sprak burgemeester Van der Have er zijn blijdschap over uit dat drs. G. H. van 't Klooster na een lange ziekteperiode weer aan de be sprekingen kan deelnemen. Bij hert; voorstel tot verkoop van grond aan de Algemene Leidse stu- dentemroeivereniging Asopas aan de Dwarswatering voor een bedrag van f 79.288.- kwam de brief van de Algemene Studenten Vereniging ter sprake. Deze vereniging meent dat ndet-studerende leeftijdgenoten ook in de gelegenheid moeten worden gesteld van deze mogelijkheid ge bruik te maken. De leden van de raad waren over tuigd van de goede bedoelingen van de studenten. De voorzitter wees er op dat de brief aan het verkeerde adres was gericht. Men m-oet hier over contact opnemen met de cura toren. Het voorstel om de ontruimings- termijn voor de onbewoonbaar ver klaarde woningen aan de Dwarswe- terinigkade (7-8-9) met een jaar te verlengen, lokte enige discussie uit. De heer J. M. Tieken vroeg of het echt niet mogelijk is de bewoners aan andere woonruimte te helpen. Hij wilde de verlengingstermijn te rug brengen tot een half jaar. De hogere huurprijzen zijn voor deze bewoners een bezwaar, aldus de voorzitter. Wethouder C. Meer- LEIDEN In het nu definitief opgeleverde speel- en zitplateau bij het Kennedy-winkelcentrum in Zuidwest is het uit het gemeentelijk cultuurfonds aangeschafte, beeld „Droombeeld" (f 13.600, incl. sokkel van de Amsterdamse kunstenares Ellen BeerthuisRoos geplaatst. Drs. M. L. Wurfbain, directeur van De Lakenhal schrijft over kunste nares en beeld het volgende: ,JJe in 1926 te Soekaboemi (Java) geboren beeldhouwster ontving een opleiding aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Am sterdam. Zij verwierf bekendheid op tentoonstellingen. Hiernaast kreeg zij op drachten, o.m. voor een aantal gemeenten. Haar geliefkoosd materihal is brons. Als uitgangspunt voor haar beelden dienen dikwijls sprookjes of verhalen. Voor het Leidse beeld koos Ellen BeerthuisRoos als thema de jongen Niels Holgerson, die in Selma Lagerlöfs sprookjesachtig boek droomt hoe hij door een gans wordt meegevoerd, hoog wiekend boven het Zweedse land. De gestalte van Niels Holgerson. beschermd sla pend onder de schetsmatig aangeduide vleugels van de gans, is duide lijk herkenbaar. Eigenlijk heeft dit „Droombeeld" een binnenkant en een buitenkant en misschien is het juist wel daardoor dat het zo goed harmonieert met de „open structuur" van het pleintje, waar het beeld is opgesteld". Mr. Barends, commissaris van de Leidse politie. lllllllllllllliiillllilliillll'..ui: it. ..i..iiliill!;.illilllli graag beatmuziek maakt; de ver keersongelukken. Vooral dat laatste wordt door de burger veelal te licht bezien. De rit naar een ernstig ver keersongeluk is ook voor een poli tieman een moeilijke gang, mentaal moeilijk te verwerken. Geen wijkbureau De preventieve beveiliging zou moeten worden uitgebreid, ook in Zuidwest. De gemotoriseerde agent staat verder van de bewoner af dan de oude wijkagent; dat wordit als een bezwaar gezien. De inrichting van een wijkbureau vraagt veel mankracht en is in dit stadium niet te verwezenlijken. Tot troost deelde de commissaris mee, dat dit niiet al- leei? in Leiden zorgen geeft. Zonder uitzondering sprak de raad zijn waardering uit over de uitvoerige bouwnota inzake liet la ger onderwijs. De heer Van 't Kloos ter vond het van wijs beleid getui gen bij de Engelendael voldoende ruimte vrij te houden voor nood scholen. Is er voor de oplossing van het gymnastieklokalentekort niet een sporthal te realiseren? De heer C. N. Boot waarschuwde het col lege zich niet te verkijken op de veroudering van de oude dorpswijk. De heer J. Ph- van Oostrom ver wachtte dat de cijfers elk jaar wor den getoetst aan de werkelijkheid. De inspectie heeft geen bezwaren als een sporthal als gymnastieklo kaal wordt gebruikt, al vindt zij het geen ideale oplossing. Waarom eigenlijk niet? wilde hij graag weten. Wij hebben getracht, aldus de voorzitter, uit een veelheid van vage gegevens een zo goed moge- ACADEMISCIIE EXAMENS LEIDEN. 30 mei Geslaagd: doet. ex. II gen mej. M H C Schaaf (Breda), mej. J J Schokking (Aerdenhout), mej. A F M J Verlnga (Dordrecht), de heren B J Hornstra (Rijswijk). P R van Rhijn (Voor burg). G Sierat (Leiden),. H V Warnaar (Lelden); seml-artsex.: de heer C C Sterk (Eindhoven); artsex.: mej. M Y Vellekoop (Helmond), de heer J M A Juffermans Leiden). LEIDEN. 2 Juni Geslaagd: kand. ex- godgeleerdheid: de heer A C van Dam (Dortmund. Did.). Ruimte voor noodscholen in Leiderdorp burg zei dat er neg geen geschikte woonruimte beschikbaar is. Er zijn er bij aan wie men geen dienst be wijst met een andere woning. Bo vendien moeten wij de urgenties afwegen, want ook bij de inwonin gen doen zich moeilijkheden voor. Bij het voorstel tot reparatie aan de balkons en galerijen van de wo ningen aan de Pinksterbloem zei de heer C. N. Boot het jammer te vin den dat de schade niet op architect of aannemers kon worden verhaald. Tevens vroeg hij het college of er iets is te doen aan de z-i. te steile trappen naar de bergplaatsen. Dit zal worden bezien. De raad stelde een krediet van f 186.500.- beschikbaar. Bij het voorstel om een aanvullend krediet beschikbaar te stellen van f 40.000,- voor de verbouwing en uitbreiding van het raadhuis ber treurde de heer Tieken het dat de begroting met 12 pet was over schreden. B.T.W. en een aantal ver beteringen voerden de kosten op- De raad ging toch akkoord. De aanvraag van het R.K. school bestuur voor een diaprojector voor de kleuterschool „De Engelen Bak" lokte ook discussie uit. Gp advies van de inspectrice stel de het college voor op dit verzoek afwijzend te beschikken omdat dit niet aan de normale eisen voldeed. De heer Van 't KloosteT trachtte het college van het tegendeel te over tuigen en de heer Tieken sloot zich bij hem aan. Hij vroeg ook stem ming. De medewerking werd gewei gerd met 9 tegen 4 stemmen- De heer J. Vlieger (prot.chr.) maakte daarbij de aantekening dat hij tegen het voorstel van B. en W. stemde om niet aan de leiband van een in spectrice tc lopen en er zodoende de lol in te houden Tot, hoofdleidster van de kleuter school De Ruigenhoek werd mej. T. Houweling te Warmond benoemd en aan de kleuterschool Koehach- straat mej. M. Voorhuis te Doetin- chem. Eervol ontslag werd verleend aan de heer R- Parnmé als gymnastiek- onderwijzer. lijke prognose te maken. Met een sporthal is het college intensief be zig. Er zijn al verschillende hallen bezocht. Bij de rondvraag vroeg de heer Tieken de stoplichten bij het kruis punt Acacialaan 's avonds wat lan ger te laten werken. bied van de bouw van afgassen- ketels alsmede de verkoop daar van over de gehele wereld. Deze ketels zijn speciaal ontworpen voor toepassing in de uitlaatgas- stroom van gasturbines, die onder meer worden gebruikt als stroom- opwekkers van grote chemische concerns. Hierdoor wordt een op timale benutting van de brand stof vei kregen. Fotc: transport van een 75.000 kg wegend ketellichaam, dat de N.E.M. bouwde voor de Kon. Ned. Soda-Industrie te Delfzijl. LEIDEN Door een vorig jaar met de General Electric Company (V.S.) afgesloten samenwerkings overeenkomst zijn voor de N.V. Nederlandsche Electrolasch-Maat- 1 schappij alhier (lid van de Hol- landsche Betongroep) nieuwe psnpectieven geopend op het ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3