Witte veen doelwit kritiek op convent van ARP AMADEUS Biesheuvel: kabinet zonder initiatief Spelen 1972 in kleur CONVENTIONEEL ONDERONSJE Congres D'66 kritiseert houding van Kamerfractie door John Knittel CAROLINA YES •- 7 MAANDAG 2 JUNI 1969 (Van onze parlementsredactie) UTRECHT De belastingcorrectie die minister Witteveen wil doorvoeren, zal waarschijnlijk gepaard gaan met een stuk verhoging van de belastingvrije voet. Dit deelde het anti-revolutionaire Tweede-Kamerlid Kieft zaterdag aan het Convent van zijn partij mee. Zijn collega Goudszwaard verwacht, dat Witteveen wel gedwongen zal zijn een groter deel van de correctie naar later te verschuiven omdat hij een groot deel van zijn dekkingsmid delen, de zogenaamde inflatiekoppen, pas later ter beschikking krijgt. Zoals bekend denkt de ARP aan een belastingcorrectie van ƒ700 min. zon der dekking uit de BTW. Fractieleider Biesheuvel signaleer de plus en min punten van het ka binet-De Jong. Hij vond dat een initiatiefrijk beleid de afgelopen twee jaar ontbroken had. De ARP zal het kabinet definitief beoordelen als de prijs- en loonpolitiek geregeld is, de begroting 1970 en de belasting plannen bekend zijn. Minister Witteveen had de ARP beschuldigd dan weer hier dan weer daar tegenaan te leunen. Biesheuvel: ..Dat ontken ik. Wij leunen nergens tegenaan, ook niet tegen Witteveen, want we rollen liever niet om". Even later over het plan-Mansholt: „Mi nister Witteveen en anti-revolutio naire boeren zijn samen tegen. Daar wens ik u geluk mee. Alleen dat al zou bij u een rood lampje moeten doen branden." Bewogen De radicaal Feddema deed een fel le aanval op de WD. de KVP en ook op zijn eigen partij. „Als de ARP haar geloofwaardigheid als christelij ke partij, met de pretentie een recht vaardige maatschappij na te streven, wil verliezen, moet zij nog een keer een regering vormen met de WD, de partij die zo bij uitstek de status quo symboliseert." Hij oogstte geen steun en slechts verontwaardig'""g toen hij zei dat hij in dat geval z.-h van elke medewerking aan de verkiezingscam pagne zou onthouden. Hij noemde prof. Diepenhorst het symbool van een wet en orde menta liteit en hij zei definitief neen tegen een te nauwe band met de KVP. de partij „die zich voor het gemak tooit met het predikaat christelijk-demo- cratisch, maar voor wie machtspoli tiek primair is". Hij meende dat een voorhoedepartij klein moet zijn en niet kan opgaan in een groot blok. Biesheuvel en partijvoorzitter Veer man vonden dat je in elke politieke partij ruimte moet scheppen, samen moet werken en elkaar niet bestrij den'. 'Biesheuvel deelde Feddema's op vatting over de KVP niet. Over de kritiek op de VVD zei hij niets. „De partnerkeuze is een zaak van de par tijvoorzitter." Over de structuur van en democra tisering op universiteiten, waarover veel gesproken werd en over de ver tolking van het fractiestandpunt door prof. Diepenhorst: „Wij zijn ten volle bereid aan het participatiepro ces mee te werken, maar alleen met goeie oplossingen en niet met be schuldigingen en geweld. Ten on rechte is er kritiek op Diepenhorst. Wij stemmen volledig met hem in. Ga eerst zijn rede eens goed lezen en is er dan nog kritiek, ga dan naar hem toe." Volgens Biesheuvel had de publiciteit die elementen uit Diepen- horsts betoog gehaald, die de werke lijke bedoelingen in een ander dag licht stelden. Op weg Ook Veerman ging niet in op de kritiek ten aanzien van de VVD. Over de Achttien en de verwant schap met KVP en CHU zei hij, dat de drie samen proberen de zin van christelijke politiek te doorgronden. „Er is geen sprake van een vooropge zet samen uit samen thuis, maar een zorgvuldig zoeken naar wat ons bindt in de hoop dat wij ook bij elkaar terechtkomen." Op nationaal niveau kon er volgens hem niet sa mengewerkt worden met SGP en GPV. En wat betreft de eigen partij: er zijn verschillen, maar we zijn samen op weg, ook wat betreft openheid, democratisering. „Er zijn mensen die over democratisering praten en anarchie bedoelen. Het geweld om het geweld. Dat wijzen we af." Voornamelijk jongere partijleden voerden het woord. Naast lof voor fractie en partij was er kritiek op het gebied van de buitenlandse po litiek, de inkomensverdeling, de vol gens de een te hoge. volgens de an der te lage defensie-uitgaven, de medezeggenschap in de maatschap pij. ook in de partij (het zou jammer zijn als we de geschiedenis ingaan als: Biesheuvel is groot en Veerman is zijn profeet), het feit dat de Eer- ste-Kamerfractie door verwerping van de Huurdersbijdrage de doorstro ming belemmerd had, de gemeentefi- nanciën, de zorg voor kleine zelf standigen en op de te grote vertegen woordiging in fracties uit de agrari sche sector. De heer Biesheuvel sprak de kri- tici sussend toe, geïrriteerd als het verzet aanhield. Boer Mr. J. Hollander was een van dege nen die vonden dat de ARP te voor zichtig doet met „De Achttien". Het lijkt er op, dat „drie heren zich met geweld in een éénpersoonsledikant wringen en nog in slaap vallen ook." Hij sprak van het onbehagen in de partij over de wijze waarop de fracties worden samengesteld: „De enige, echte Boerenpartij, de partij die zoveel boer in haar fractie doet. Het is net als met boter, goed spul, maar je weer er geen raad mee." Ondanks het onbehagen geloofde hij niet dat het Kuyperhuis bezet zou worden, „er zitten ook geen maag den." De Duitse televisie is volop in actie j om in 1972 iets groots te maken van de wereldreportages over de dan in München te houden Olympische Spe len. Geld speelt geen rol, het moet alles van de bovenste plank zijn. Er worden voorbereidingen ge maakt om elke dag van 's morgens 9 tot 's avonds 11 uur vrijwel ononder broken alles in kleuren uit te zenden. Alle reportages gaan rechtstreeks uit over het Euro- en Intervisienet en worden via satellieten over de ocea nen gezonden. Dat betekent, dat hiervoor 1500 technische medewerkers moeten aan treden. De krachten die de deelstaat-omroepen hiervoor tekort komen, worden tijdelijk gerecruteerd bij de diverse filmmaatschappijen. Familie-quiz NCRV gaat niet door (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV zal, misschien voorlopig, misschien voor goed, moeten afzien van de aangekon digde quiz „Van je familie moet je 't hebben", waarin een gezin van 4 per sonen door 20 familieleden geholpen, vragen en opdrachten zou moeten uit voeren. Met Ard Schenk en Kees Verkerk als quizmasters zijn twee proefopna- men gemaakt, maar de afdeling tv- amusement van de NCRV vond die niet goed genoeg voor uitzending. De formule kwam op het scherm niet zo goed tot zijn recht als men had^ i gemeend en voor de koene schaatsen- rijders was toch wat oefening in het j quizmasterschap nodig. Dat laat zich horen, want spelleiding is heel moei- lijk en dat waait de beste sportslie- 1 den niet zomaar aan. BELGRADO De Zuidslavische communistische partij neemt niet deel aan de communistische wereld conferentie die aanstaande donder dag in Moskou begint. Overleg van deze aard draagt, volgens de partij, in het geheel niet bij tot versterking van de eenheid der internationale communistische beweging. Dit meldt het Zuidslavische persbureau Tan- joeg. Een momentopname van een ernstig onderonsje tij dens het partijconvent van de ARP, zaterdagmiddag in Utrecht. Van links naar rechts dr. A. Veerman, voorzitter, mr. A. B. Roos jen (ondervoorzitter)dr. W. de Kwaadsteniet secretarisen mr. B. W Bies heuvel (fractievoorzitter Tweede Kamer). Mis schien was de Amsterdamse afkeer van de liberalen onderwerp van het gesprek het DEN HAAG Tijdens dit weekeinde in het Congrescentrum gehouden pro gramcongres van D'66 is nogal wat kritiek geleverd op de hou ding van de Tweede-Kamer fractie bij het debat over het Maagdenhuis. Een motie, waar in die houding werd veroordeeld, kreeg echter niet de steun van de meerderheid. Overigens was het congres in prin cipe niet tegen bezettingen van hoge scholen en universiteiten, mits geen opzettelijke schade wordt toege bracht ban lijf en goed. Een motie, die buiten- parlementaire akties goedkeurt, werd dan ook aanvaard. De structuur van de universiteiten moet zodanig gewijzigd worden, dat zowel de wetenschappelijke staven als de studenten medebeslissings recht krijgen. Het congres ging ook akkoord met een voorstel, waarin wordt geëist dat de benoeming van commissarissen in het bedrijfsleven moeten worden goedgekeurd door een personeels- raad. Deze raad zou in de plaats moe ten komen van de huidige onderne mingsraad en samen met de aandeel houdersvergadering het beleid van het bedrijf moeten kunnen bepalen. Ook werd gepleit voor een algeme ne pensioenregeling. Het bestraffen van pornografie, godslastering, belediging van een be vriend staatshoofd en van de over heid, majesteitsschennis en het „zin- neprikkelen van de jeugd" moet ver vallen. TELEVISIE VANAVOM) Nederland I: N.O.S.: 18.50 In kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reel. N.O.S.: 19.03 Journ. STER: 19.03 Reel. VARA: 19.07 In kleur: Het zout des levens, film. 19.31 Koning Klant: cons, rubr. STER: 19.56 Reel. NOS 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Gevar. muzlekprogr. 21.45 St. Jozefs Gasthuis voor de stervenden, doc. film. NOS: 22.35-22.40 Journ. 23.00-23.30 Te- leac: Filmkunde ln het voort gezet onderw. (les 6 - herh.). Nederland II: NOS 18 50 In kleur: Pluimpje. STER: 18.56 Reel. NOS: 19.00 Journ. 19.03 Scala: inf. progr. KRO: 19.30 In kleur: Wanneer is een park géén park?. TV-film uit de Engelse serie Survival. STER: 19.56 Reel. NOS 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. KRO: 20.20 Hockey een Joegosl. fllmlmpr. 20.30 Harten 5: liefd. opr. 20.34 Alleen Engelen hebben vleu gels sp.film uit 1939. Huma nistisch Verbond: 22.30 Wat zijn de Humanisten van plan? NOS: 23.00-23.05 Journ. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 en 10: 18.53 Zandm. 19.00 Zorro. tv-feuilleton voor de jeugd (77). 19.25 Rondo, tekenfilmpje. 19.30 Atelier. 19.55 De Weer man. 2000 Nws. 20 30 De in dringers, tv-feuill. (1). 21.28 Enquête %-an Daniël Mortier over de lichamelijke opvoe ding in de lag. school. 22.05 Gastprogr. De Socialistische gedachte. 22.35 Nws. I. Georges Bizet. Symph. in C gr.t. II. Camille Saint Saëns Conc. voor cello en ork. nr. 1 in a kl.t. op. 33. 2. Symph. nr. 3 in c kl.t. op. 78. III. Paul Dukas 1. I'Apprenti sorder. 2. La Péri. Hilversum I 402 m. NCRV 18.30 Nws en weerpr. 18.41 Act. 19.00 Lit.: kron. over boeken, serhijvers en toneel. 19.15 Mod. gew. muz. (opn). 19-45 Stereo: Licht gevar. muz. progr. 20.20 Joshua, orat. van HSndel (opn). 22.20 Avondoverd. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Mod. snaarlnstr. muz. lez. 23.10 Ste reo: Lichte gram.muz. 23.25 Blaasmuz. vroeger en nu. muz. lez. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nws 18.11 Rad. journ. 18.30 Stereo: Tafelmuz. (gr.). 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: In Den Haag daar staat een huis. N.O.S.: 20.05 Krijgsm. en de- mocr.. disc. 20.30 Uitz. over beroepskeuze. 20.50 Electr. or gelspel. 21.00 Internat, koor- wedstr. voor amateurs. 21.20 Progr. over recente vorderin gen in de wetenschap. 22.20 Bond Zonder Naam: Ook een ander weet het een en ander!, pr. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Rad. journ. N.O.S.: 22.55 Radio- rama: veertiend, mlni-magaz. 23.25 Jazz uit het historisch archief (opn.). 23.55-24.00 Nws KAIMO MORGEN Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het lev. wrd. 7.15 Lichte gram. muz. met nws en act. 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Vak.tips. 8.45 Voor de huisvr. 9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr.). 9.35 Waterst. 9.40 Schoolrad. 10.00 Tussen de tij den. lez. 10.15 Stereo: Ope ra-Aria's (gr). 11.00 Nws. 11.0 Stereo: Weense operettemuz. (gr). 11.15 Voor de zieken. 11.55 Meded. KRO: 12.00 Gev. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41 Act. 13.00 Ra den maar...). 14.05 Schoolrad 14.30 Muz. middag-mag. (16.00-16.02 Nws). 17.00 Over- heidsvoorl. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 18.00 stereo: Metr. ork. 18.19 Uitz. van de PSP. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws en ochtendgym. 7.20 Stereo: Lichte gram.muz. 8.00 Nws. 8.11 Rad. journ. 8.20 Ste reo: Lichte gram.muz. (8.30-8.33 De Groenteman.) 8 50 Morgenwijding. N.O.S.: 9.00 Uitgebr. rp. of herh. XOS-progr. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renalss. (opn.). AVRO: 10.00 voor de kleuters. 10.10 Arb. vitam. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 RVU: Filmliga en Clnecl. 11.32 Voor de vr. 12.30 Voor de landb. 12.40 Sportrevue 13.00 Nws. 13.11 Rad. journ. NOS 13.30 KI Chanson. 14.30 Muz. en nws van onze zuiderburen. AVRO: 15.00 Stereo: Klass. kam. muz. (opn.). 15ji5 Stereo: De Utrechtse Kring Cantorij. 16.00 Nws. 16.02 Kunstkron. 16.20 Radio Kam. ork. 17.00 Stereo: Big Band Beat. 17.25 Jazz Spectr. 17.55 Meded. Hilversum III. 240 m. en FM-han. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een op vallend vrol. gev. visite. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 Licht pl. progr. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Licht pl. progr. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Licht pl. progr. (17.00-17.02 Nws.). Lappie Loep en de Molboor Tien leden van D'66 zorgden voor algemene hilariteit, toen zij een voorstel indienden, het gebouw van de Tweede Kamer te gaan bezetten, totdat „onze gerechtvaardigde eisen voor demokratisering van de samen leving zouden zijn vervuld." Aangera den werd bij die bezetting een orde dienst in te stellen, evenals een ver- bandpost. Hij congres ging er niet serieus op in. Het voorstel kwam niet in stemming... VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 VARA 7.07 uur Programma over zout, daarna Koning Klant. 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur muziekshow uit Den Bosch. 9.45 uur reportage uit het Londense St Jozefs Gast huis voor stervenden. Ned. 2 KRO 7.30 uur Britse natuurfilm: het park. 8.34 uur oude speelfilm (uit 1939) met Jean Arthur, Rita Hayworth en Garry Grant: „Alleen engelen hebben vleugels". VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 7.45 uur lichte muziek. 8.20 uur Oratorium Joshua van Handel. 10.20 uur avondoverdenking. 10.45 uur serie Snaarinstrumenten. 11.25 uur oude en nieuwe blaasmuziek. Hilversum II NOS 8.05 uur discussie over krijgsmacht en democratie. 8.30 uur programma over beroepskeuze. 9.00 uur internationale koorwedstrijd „Let the peoples sing". 9.20 uur Gamma, vorderingen in de wetenschap. 10.55 uur Radiorama, minimagazine. 11.25 uur jazz uit het historisch archief. CAIRO Het semi-officiële Egyp tische blad AI Ahram heeft scherpe kritiek geleverd op het „Volksfront voor de bevrijding van Palestina", naar aanleiding van het ophlazen van een oliepijpleiding door deze com mando-organisatie, vrijdag jl. Vol gens Al Ahram viel de actie niet te rechtvaardigen, en strookte ze niet met de Arabische belangen. (Een wereld in wording) 197 Wat gemeen. Wat denkt zij wel? Dat ik je nog zo ongelukkig mee moet maken! Arme Gusti! Deze schande op onze oude dag. Had je maar een behoorlijke vrouw getrouwd in plaats van dir duivelse schepsel. Ik heb altijd wel ge dacht, dat het hierop zou uitdraaien. Het verbaast me hele maal niet Mijnheer Inwald zal haar zeker onterven, nu ze zich van haar bruidschat meester wil maken. Waar is de rechtvaardigheid? En juist de Weckli's te kiezen. Echt iets voor haar. Gusti, als je je door haar laat beetnemen, zal iedereen je uitlachen. Doe het niet. Geef haar niets. Het is een slechte vrouw. Als ik aan al die lege champagneflessen en kaviaarblikjes denk, die ze heeft achtergelaten. Het moest zo wel komen. Ze was vreselijk verkwistend. Zij is geen goede christin. Zij heeft niet alleen, jouw leven bedorven, maar ook het onze. Het is vreselijk." „Tz.tz", zei de vader, die stijf in een stoel zat. „Nee, zij kan geen Zwitserse zijn", riep de moeder, „ze is in ons goede landje door een of andere vreselijke vreemde ling die even zelfzuchtig en onbeschaamd was als zij te vondeling gelegd. Zij is bedorven, geheel bedorven door geld, opgevoed tot een ijdel, veeleisend, arrogant vrouwspersoon, die niets anders kan doen, dan op de piano tokkelen. Ze kan niet eens een liedje spelen. O, nee. ze moet artieste zijn om de aandacht te trekken. Wat ze tegen jou gezegd heeft, Gusti, bewijst wat ze is. Ze veracht ons allemaal en ver beeldt zich, dat ze beteris dan wij. Ze is onvaderlandslie vend ook met haar internationale ideeën. Een man achterna te lopen, waarvan de ouders levenslang hebben gezeten, omdat zij een echtgenoot en vader vermoord hadden. Ieder een praat erover. Ik durf me in de stad niet meer te laten zien. Als vader en ik een wandeling gaan maken, kijken onze buren os vanachter de gordijnen na." Zij haalde diep adem. Gusti! Onze zoon, dat jou zoiets gebeuren mosest. Het isonge looflijk. Waarom ben je toch niet met een aardig meisje uit Bern getrouwd, dat onze gewoonten kent en onze tradities eerbiedigt!" „Dat is allemaal goed en wel", zei Gusti, „maar ik moet nu iets ondernemen. Ik kan en wil haar geen achthonderd franks in de maand betalen. Het is een enormbedrag. Hij boog zich naar voren en bedekte zijn gezicht met zijn handen. Een drukkende stilte volgde. „Tz.tz", zei de vader weer, terwijl hij met zijn verweerde, bevende hand over zijn baard streek. „Je moet flink zijn", zei moeder Elfenau, van haar stoel oprijzend. „Je moet haar straffen. Je moet jezelf verdedigen en er voor zorgen, dat zij op de knieën voor je ligt. Laat je niet door haar ruineren, Gusti. Neem een advocaat. Wees nu niet weer te goedhartig. Zij probeert je te bedriegen en dat mag haar niet gelukken. Ze heeft je leven bedorven, week je daarvoor." Mevrouw Elfenau zag tranen in de ogen van haar zoon. „Ze heeft me door dr. Wecklilaten zeggen,da t ze van me scheiden wil", snikte hij. „Maar je wilt haar toch niet terug hebben!" riep zijn moeder ontzet uit. „Als zij echtscheiding wil, doet het dan. Maar laat haar ervoor betalen." „Erica", klonk plotseling de grafstem van de vader, „laai onze zoon dr. Heldenbrod om raad vragen. Hij is een goed advocaat en hij was een schoolvriend van Gusti." „Dr. Heldenbrod?" „Ik heb hem laatst ontmoet en hij vroeg naar Gusti," vertelde de vader. Gusti stond op en begon langzaam heen en weer te lopen. Hij liep op een strook onbedekte grond, om het kleed te sparen. „Ik wil niets scheiden. Het kan me niet schelen of ze me minacht," zei hij moeizaam. „Ik geef haar haar vrijheid niet. Ik zal haar alles wel terugbetalen!" „Wees voorzichtig, zoon," zei de oude vrouw. „Ga naar dr. Heldenbrod toe. Wij zijn maar eenvoudige mensen en ken nen de wetten niet." „Wetten of geen wetten, ik stem er niet in toe!" riep Gusti heftig. „Ik zal haar wel klein krijgen!" „Denk aan je positie en aan je toekomst," drong moeder Elfenau aan. (Wordt vervo ig<o fë>L OTSÉU/JC? njMKr£6hJ sreiïbKJiE&rbooR be Mevr.. Smidje Verholen en het geheim van de Uylenborgh 1231: „Zeg, luister eens, vriend Verholen," zei Go- zewijn van Uylen. „U blijft toch gezellig een week endje bij me logeren, hè? Wel sakkerloot! U heeft zo goed voor me gezorgd, toen ik ziek was. Daar mag ik best eens wat voor terugdoen, vind ik. Kom op, we sluiten de zaak. Het is bijna tijd en ik verkoop vanmiddag tóch niks meer. En dan nodig ik U uit voor een lekker etentje op de Grote Markt in De Posthoorn!" „Ah juistde Posthoorn," grinnikte smidje Verholen, die wel wist, dat elke stad zelfrespect het onmogelijk zonder een „Posthoorn" kon doen„Tja, dat was dom van me," peinsde Gozewijn, toen ze even later op het Posthoorn terrasje zaten aan de dromerig-stiïle Grote Markt. „Ik ben veertien dagen lang als een idioot tekeer gegaan in het Rijkhuyzer Bos. Het eind van het liedje was, dat ik een mooi proces-verbaal aan mijn streepjesbroek kreeg. Ik heb nu eenmaal opstaand hout vernieldbomen omgehakt en zo maar dat ik berekuilen groef, is natuurlijk je reinste waanzin!" „Toch zult L' de aangerichte schade wel moeten vergoeden," zei de smid en hij keek vertederd naar het romantische paardetrammetje, dat rustig over de Grote Markt sukkelde. In Ravelijn was de nerveuze gejaagdheid van de moderne tijd blijkbaar nog niet doorgedrongen „Ik vrees, dat U gelijk heeft," zuchtte de boekhandelaar. „En vond ik dat goud nu maar. dan kon ik de schade makkelijk vergoeden. Eilaas dat goud zal ik wel nooit vinden." 18. „De bouw van de hutten bijvoorbeeld," vervolgd- Weetal zijn uiteenzetting, „Is nier van deze dagen, zelfs niet in de diepste wouden van Donkere Wereld. Ze hebben ptenen wapens en dragen dierenvellen. We zijn in het Edddelpunt der aarde waar de historie nog in haar kin erschoenen staat..." Jonas begon er eèn ietsje van te egrijpen maar hij vond het TE fantastisch om er verder op door te gaan. „Maar," vroeg Lappie. „In die tijd leefden fr toch ook Dinosaurissen enzo...? Dte grote beesten van wel 20 meters hoog?" Weetal 1 knikte. „Neem het maar van mij aan, Lappie, ik heb gelijk en we moeten daarom hier zo vlug mogelijk vandaan. Ik vertrouw deze wezentjes voor geen cent". In de verte waren de mannetjes met de Mol-boor bezig. Op ingenieu ze wijze hadden ze kans gezien de Mol-boor uit de grond te graven. Nu waren ze bezig de machine op zijn punt te zetten. „Als ze hem zo laten staan, kunnen we er direct mee vertrekken..." mompelde Weetal, Jonas aanstotend. „Nog één vraag Weetal", zei Jonas, „Weet jij, of heb je enig vermoeden, waarom deze mannetjes zo vriendelijk tegen ons zijn, terwijl we toch op een vreemde manier hun landje betreden hebben". „Dat is 'm nu juist..." ant- woordde Weetal. I ■ERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7