Naaldwijk zendt eerste administrateur uit Acht overwegingen om nw salaris te storten op een AMRO-Privé-rekening: 1 2 3 4 5 6 7 8 AMRO BANK Meer inspraak nodig bij generale synode ECHTPAAR VAN MIL NAAR „Nyborg" in Chnr vertegenwoordigd Een woord voor vandaag In Rusland bijbels gedrukt Actiecomité VU-studenten Uw probleem is het onze.... Burgemeester mengt zich in sclioolconflict Priesterbestand slinkt snel Studenten vragen gratie Sirhan Studentenpredikanten teleurgesteld over Kamerdebat Veldkamp: AOW en AWW omhoog Ds. De Witt gepromovee REROFPTNCSWE1 Enquêtes hebben uitgewezen dat pinksteren het moeilijkste christelijke feest is. Nog niet zo lang geleden vroeg een dame, die zelf nooit in de kerk komt, mij hoe ze haar kinderen dui delijk moest maken wat pinksteren is. Misschien kunnen we het op de volgende manier doen. Kerst feest is het feest waarin we beleven dat God met ons is. Pa sen is het feest waarin God voor ons is. Pinksteren is het feest, waarin God in ons komt. Over dat laatste sprak de voorganger van een jeugddienst vorige week en toen stond er ineens een jongen op die riep: ,floe kan dat nu? God is toch veel te groot om in ons te kun nen komen." Het is ook moeilijk te begrijpen. Zelfs mystieke godsdiensten durven zo niet te spreken. De meeste godsdiensten zien als hoogste goed dat de mens opgenomen wordt in de godheid en niet dat de godheid komt in ons mensen om ons te ver vullen. Ook in dat opzicht is het christelijk geloof uniek, an ders dan ieder ander geloof. Maar daarmede is de vraag van die jongen nog niet opge lost. Eigenlijk is alleen liefde in staat om ons dit te doen be grijpen. Wie verliefd is moet steeds maar over de geliefde pra ten. Hij is vervuld van haar. Daarom wordt in liefdesliedjes gezegd dat er voor haar plaats is in ons hart. Zo stelt liefde God in staat om in ons te komen, om ons te vervullen. God in ons betekent dat we ons leven geheel in Zijn handen leggen. Daarom lezen we in de bijbel dat Chris tus zegt: „Zie, lk sta aan de deur en klop." Hij staat voor de deur van ons hart en wil binnengelaten worden. Pinkste ren begint als wij ons ja-woord" aan God geven. We lezen vandaag: Handelingen 4 13-22. We lezen morgen: Handelingen 4 23-37. We lezen overmorgen: Handelingen 5 1-16. ZATERDAG 24 MEI (Van onze kerkredactie) GENèVE Verleden jaar zijn in Rusland 20.000 bijbels en 25.000 ge zangbundels gedrukt. Dit vernam een vijfmansdelegatie van de Wereldraad van Kerken, die tien dagen de gast is geweest van de Unie van Baptistengemeenten in Rusland. Zij bezochten gemeenten in Moskou, Kief, Minsk, Riga en Tallinn en preekten er in overvolle kerken. Onlangs is er een jaarlijkse schrif telijke cursus voor predikanten ge start. Het aantal baptisten groeit vooral in Moskou, de Oekraine en Wit-Rusland. Men spreekt van in to taal 250.000 gedoopten en een onge veer gelijk getal nog niet gedoopten (belangstellenden en kinderen; de minimum-leeftijd voor (te doop is in de Russische baptistengemeenten 18 jaar). AMSTERDAM Een aantal stu denten aan de Vrije Universiteit heeft een actiecomité opgericht met de bedoeling verbetering te brengen in de huidige situatie wat betreft de vertegenwoordiging van de studen ten. Het onbehagen hierover neemt duidelijk toe, menen zij. Er moet voor alle studenten de mo gelijkheid komen om invloed uit te oefenen in een „studenten-parle ment", dat, anders dan in de huidige situatie, gekozen wordt door alle stu denten, ongeacht hun lidmaatschap van welke (service)organisatie ook. Naar hun mening vragen de ont wikkelingen aan de VU om een der gelijk echt representatief orgaan. Het comité wil hieraan gaan werken. Brieven die niet rijn voorzien van naam en adrez kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge- helmhouding U verzekerd. Vragen die niet onderUng met elkaar ln verband staan moeten In afzonder- UJke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Een 60-jarige die in loon dienst is geweest maar het nu kal mer aan kan doen, voelt er wel voor im een of twee dagen in de week ian het werk te gaan bij een parti culier. Het is dan de moeite niet waard om in loondienst te gaan. Is 'iet dan voldoende als ik hem een nota geef. voor hetgeen ik verdiend heb? Antwoord: Ook in dit geval is men verplicht verzekerd. De premie is dan 7,5 pet van het loon, dus nogal voordelig. Vraag: Iemand verricht in dienst van een particuliere onderneming werkzaamheden bij een groot aantal mensen m verschillende steden. Hoe staat het met de kosten van zijn auto, die hij voor dit werk gebruikt? Antwoord: U kan redelijkerwijze stellen, dat op u de forfaitaire rege ling niet van toepassing is, omdat u op steeds wisselende plaatsen werkt en ook Jjdens uw werk het ver voermiddel steeds ter beschikking heeft. U kan dan de werkelijke posten aftrekken nadat u deze ver minderd heeft met de u toegekende vergoeding. Is de forfaitaire regeling op u van toepassing, dan vloeit uit de genoten vergoeding een bijtelling bij het in komen roort. Vraag: Een stiefmoeder heeft geld vermaakt aan een stiefkind. Op de vraag hoe het staat met successie rechten, zei de notaris dat het stief kind gelijk staat met een eigen kind in dit opzicht omdat zijn vader in gemeenschap gehuwd was met de tweede moeder en het dus in princi pe ook het bezit van de vader was. Is dit juist? Is er dan een gedeelte vrij van rechten en hoe hoog is het percentage voor het overige? Antwoord: De notaris heeft gelijk, omdat aangehuwde kinderen hier gelijk staan met eigen kinderen. Er is dan f6.000 vrij. Voor het overige zijn de percentages 3 tussen ƒ0 en ƒ1000. 4 tussen 1000 en 2000, 5 tus sen 2000 en 5000, 6 tussen 5000 en 10.000. 7 tussen 10.000 en 25.000, 9 tussen 25 000 en 50.000 en verder oplopend tot 17 pet voor het gedeel te boven de f 500.000. Prof. Ridderbos in Geref. Weekblad: (Van onze kerkredactie) KAMPEN De kerkeraad van Amsterdam-centrum heeft besloten de generale synode dringend te verzoeken mogelijk heden te scheppen voor in spraak van jongeren-leden. De kerkeraad denkt hierbij vooral aan hearings. Voor de synode tot behandeling van een bepaald onderwerp overgaat, zouden dan eerst jongeren-leden in de ge legenheid moeten worden ge steld hun mening kenbaar te maken. In het Gereformeerd Weekblad van 16 mei zet prof. dr. H. N. Ridderbos enkele kanttekeningen bij deze kwestie. Als pluspunt van het Amsterdamse voorstel ziet hij de poging alle groe peringen meer bij de besluitvorming van de synode te betrekken. Hij vindt echter dat het voorstel niet ver genoeg gaat. Inspraak ImmeTS, nietalleen jongeren-leden moeten meer recht van inspraak heb ben, maar ook vrouwen, politici en zakenmensen. Op het ogenblik heeft de synode eigenlijk maar één soort van adviseurs die recht van inspraak hebben, namelijk de hoogleraren in de theologie. Het verdient aanbeveling dit recht uit te breiden. Door bijvoorbeeld een Kamerlid, een student of een lid van een vrouwenbond te raadplegen in zaken waarin zij competent zijn, krijgt men een ruimere discussie en een veel gedifferentieerder besluit vorming. Door op de synode zelf leden van de kerk aan het woord te laten, kan men ook een beter inzicht krijgen in de vraag of men bepaalde problemen SCHIJNDEL Aan de rooms- ka tholieke pedagogische academie in Schijndel ontstond gisteren een zeer gespannen situatie toen burgemees ter mr. A. van Tuyl persoonlijk in de school verscheen om de stakende do centen en leerlingen op te roepen het werk te hervatten. Enkele politieman nen stonden klaar om de school te ontruimen als aan het verzoek geen gehoor werd gegeven. Leraren en leerlingen besloten toen weer aan het werk te gaan. Zij waren wederom in staking gegaan na het bericht dat adjunct-directuer H. Vissers overwoog zijn ontslagaan vrage in te trekken Een deel van de leerlingen en docenten heeft zich so lidair verklaard met de heer Vissers. Aan het optreden van de burge meester ging een verklaring van het hoofdbestuur vooraf waarin stond dat men onmiddellijk aan het werk moest omdat anders de school zou worden ontruimd. Gisteravond hebben zowel leraren als leerlingen van de Schijndelse Ha vo en Kweekschool die in één ge bouw zijn ondergebracht, vergaderd DEN HAAG Sinds 1966 slinkt het aantal priesters in Nederland aanzienlijk. De laatste vier jaar is de priestervoorraad per jaar gemiddeld met ruim honderd afgenomen. De daling heeft zich vooral de laatste twee jaar voorgedaan. In 1968 stierven alleen al 189 priesters, tra den er 196 uit en kwamen er slechts 145 nieuwe priesters bij. Dat bete kende een nadelig saldo van 240. De aanwas nieuwe wijdelingen is zelfs niet meer voldoende om de na tuurlijke sterfte op te vangen. Een snelle vergrijzing van het priester bestand zal hiervan het gevolg zijn, aldus concludeerde het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut. Van 1 januari 1965 tot 1 januari 1969 is de priestervoorraad gedaald van 13.570 tot 13.141. AMMAN De studenten aan de literaire faculteit van de Jordaanse universiteit in Amman hebben een schriftelijk beroep gedaan op de le den van het hoog gerechtshof in Los Angeles gratie te verlenen aan Sir han Bishara Sirhan, die wegens moord op senator Robert Kennedy tot de gaskamer is veroordeeld. De studenten zeggen dat Sirhan de senator niet heeft gedood uit misda dige motieven, maar probeerde wraak te nemen voor de moord op Jordaniërs door Zionisten. Inmiddels is Sirhan van Los Ange les naar de gevangenis in San Quen- tin overgevlogen. Het kan nog jaren duren voor dat het vonnis wordt vol trokken. niet beter aan de christelijke politie ke partijen kan overlaten, aldus prof. Ridderbos. Pastoraal concilie De hoogleraar maakt een vergelij king met het pastoraal concilie. Al lerlei soorten kerkleden, die met zorg zijn uitgekozen, kunnen hierbij een dialoog aangaan met het episcopaat. Bij een synode kan men echter niet het schokeffect van een pastoraal concilie verwachten. Er hoeft geen paus of kardinaal ge-ontmytholo giseerd te worden. De structuur van de reformatorische kerken is nooit zo hiërarchisch geweest als die van de rooms-katholleke kerk. Inspraak en kritiek hebben altijd al bestaan. Om de besluitvorming in de kerk effectiever te maken is alleen een betere organisatie van de gemeente nodig. Prof. Ridderbos meent dat men daartoe eerst moet beginnen met meer inspraak in de plaatselijke ker ken. Dat hiervan tot nu toe weinig spra ke is geweest, is voor een deel de schuld van de jongeren, die eerder geneigd zijn de huidige structuren te veroordelen dan mee te helpen aan vernieuwing. Met een algehele men taliteitsverandering zou men reeds een eind op de goede weg zijn. Bij het pastoraal concilie wordt inspraak „van alle kanten" be werkstelligd door vanuit een centraal punt allerlei groeperingen uit te no digen. Wegens de democratie is dat bij een synode niet mogelijk. Het Is ook niet nodig. Een synode is geen conferentie waar ieder zijn hart kan luchten. Er moeten zaken worden ge daan en besluiten worden genomen, waarvoor deskundigheid is vereist. (Van een onzer verslaggevers) NAALDWIJK Zondag wordt in de middagdienst om 5 uur in de Gereformeerde Ontmoetings- kerk aan de Anjerlaan in Naaldwijk het echtpaar A. A. M. van Mil-Kuyvenhoven uitgezonden naar het zendingsveld in Roeanda. De heer Van Mil zal daar als boekhouder-administrateur in dienst treden van de Presbyteriaanse Kerk van Roeanda ten behoeve van de vele bouwprojecten, die deze kerk daar in eigen land onder handen heeft. Mevrouw Van Mil wil eerst de mogelijkheden in de Roeandese hoofdstad Kigali verkennen, om dan ook waar nodig de helpende hand te reiken. Het is allemaal wonderlijk gegaan met deze twee jonge mensen. Hij, 27 jaar en zij. 30 jaar, ontmoetten el kaar voor het eerst in Zuid- Afrika. De heer Van Mil was er als emigrant en zij logeerde bij haar geëmigreerde zuster. Twee jaar heeft de heer Van Mil het in Zuid- Afrika uitgehouden. Toen riep zijn hart hem terug naar Holland, of beter gezegd naar Joop Kuyvenhoven in Naaldwijk. AMSTERDAM Drie Amster damse studentenpredikanten, J. J. van Hille, L. Ringnalda en H. Wiersinga, spreken in een open brief aan het parlement hun teleurstelling uit over het debat in de Tweede Ka mer naar aanleiding van de gebeur tenissen in en rond het Maagdenhuis. Zij menen, dat in deze discussies alle nadruk is gevallen op de onde mocratische methoden van de bezet ters en het gedisciplineerde gedrag van de politie, maar dat niemand een poging heeft gedaan de achtergron den van het studentenverzet onder woorden te brengen. Ook heeft, aldus de predikanten, niemand zich afge vraagd in hoeverre het verstandig is geweest een politiekordon rond het Maagdenhuis te leggen. Zij achten het teleurstellend, dat de motie-Den Uyl werd verworpen, omdat zij bij de regering aandrong om met voortvarendheid aan de de mocratisering te werken. Onderwijzer blijft toch in het leger DEN HAAG Minister W. den Toom van defensie ziet geen aanlei ding om de heer L. Verpalen, onder wijzer aan de St. Josephschool te Burgerisrug bij Schagen, die 13 mei voor eerste oefening is opgekomen, zijn plaats voor de klas weer te laten innemen. Het onder de wapenen roepen van de heer Verpalen heeft volgens inlich tingen van de inspecteur lager onder wijs in de inspectie Den Helder na melijk niet tot gevolg gehad, dat de verantwoordelijkheid voor de circa 100 leerlingen van deze school door een onderwijzer moet worden gedra gen. De inspecteur constateerde 19 mei, dat op de St Josephschool niet één maar drie leerkrachten aanwezig wa ren. Dit blijkt uit het antwoord van minister Den Toom op vragen van het Tweede-Kamerlid Inkamp (Dem.) De bewindsman merkt op, dat de heer Verpalen eerder uitstel was verleend om het schoolbestuur in de gelegenheid te stellen een vervanger aan te trekken. In nauw overleg met genoemde inspecteur is besloten dit uitstel niet te verlengen. De Naaldwijkse werkzaam bij de Gereformeerde Gezinsverzorging in Den Haag, had al een tijd vage plan nen om te gaan dienen in het zen dingswerk of de ontwikkelingshulp. Toen het stel zich had verloofd, beslo ten ze samen de kans te wagen. De handicap was, dat het nog nooit was voorgekomen dat zending of ontwik kelingshulp een boekhouder nodig hadden. Advertentie Tot zij vorig jaar een advertentie lazen, waarin voor de ontwikkelings hulp een administrateur werd ge vraagd. „Waarom zou de zending niet zo iemand nodig hebben," vroe gen zij zich af. Er ging een brief naar Dienst over de Grenzen in Utrecht. Er volgde een persoonlijk gesprek met daarna de mededeling, dat zij op een wachtlijst zouden wor den geplaatst. Tot hun verbazing kregen zij een maand 'ater al een brief van de Roeanda- commissie der Gerefor meerde Kerken en in september vo rig jaar moesten zi< in het Zendings centrum te Baarn voor een sollicita tiecommissie verschijnen. Op 30 ok tober kregen zij de mededeling, dat zij uit een aantal gegadigden waren gekozen en werd hun tevens het ver zoek gedaan hun betrekkingen op 31 oktober op te zeggen. „Deze snelle gang van zaken had ons wel wot overbluft" De heer Van Mil zegde zijn baan op en op 1 de cember vorig jaar trad hij in dienst van de kerk. Met zijn verloofde ging het moeilijker „Mijn vrouw had een opzegtermijn van drie maanden. Hieraan werd onverkort de hand gehouden, tenzij zij zelf voor een op volgster kon zorgen. Deze gang van zaken heeft ons wel enigszins be droefd. Tenslotte werkte hier de ene kerkelijke instantie de ander tegen, maar gelukkig kon zij half januari toch ontslag nemen". Van het zendingscentrum kreeg de heer Van Mill een studietoelage. Op 24 januari trouwden zij en op 1 fe bruari gingen zij naar een Frans in ternaat op prot.chr. grondslag voor zendingsarbeiders die naar Fransta lige gebieden in Afrika gaan, om daar Frans te leren de officiële voer taal in Roeanda naast het Kinyag Roeanda. Drie maanden zijn ze daar gebleven. „Ik heb altijd een hekel aan Frans gehad. Met zweet op de lippen zijn weernaar toegegaan. MTn vrouw liep daar de ?erste dagen als doofstomme rond, maar nu kunnen we ons goed redden" Voorlichting Wat hun wel is tegengevallen is de slechte voorlichting over het land zelf. ,We hebben zelf alles wat we over Roeanda wilden weten, moeten opzoeken in boeken of moeten horen van mensen die er geweest zijn.". Vrijdag 30 rnei zullen ze per vliegtuig vertrekken, om zaterdag in Kigali aan te komen Daar zullen ze worden begroet door Teun van He- mert, het hoofd van de bouwbedrij- vigheid van de Roeandese kerk. Voor lopig zal het echtpaar Van Mil- Kuy venhoven rijn intrek kunnen nemen gemakkelijk contant geld opnemen (ook door uw echtgenote b.v.); geen kpsten. Alle giro-mogehjk- heden. En iedere boeking ziet u op het dagafschrift; 3rente. En spaar-mogelijk- heden met 4 t/m 6*4% rente; een voorschot is mogelijk. Maar belangrijker mogelijkheid: de AMRO-Lening; Betaalcheques, om contant te be talen zonder contant geld op zak; u kunt de bank de betaling van huur, verzekeringen, electriciteit e,d. laten verzorgen; alle overige diensten van de AMRO Bank staan tot uw be schikking; uw geld is veilig en voordelig bij de AMRO Bank. Maak daar ge bruik van. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK in het huis van de heer Van Hemert, die zelf enkele maanden met verlof naar Holland gaat Als hij terugkomt met zijn vrouw, zullen ze een huur huis krijgen. Voorlopig worden ze voor de duur van twee iaar uitgezonden. De heer Van Mil krijgt daar een Roeandese assistent, die hij in die tijd moet inwerken. „De opzet is, dat hij dan het werk kan overnemen. Het sys teem is, dat wij ons overbodig ma ken. Lukt het niet helemaal, dan zal de termijn nog kunnen worden ver lengd". Tot 1966 heeft de Roeandese kerk een Zwitserse administrateur gehad. Sinds die tijd heeft men de zendings- gelden zelf verantwoord, maar dit is niet helemaal gelukt, doordat de men sen die laarvoor in Roeanda zelf be schikbaar waren het te druk hadden met de bouwprojecten zelf: ziekenhui zen, internaten, opvangcentra voor de jeugd, kerken en pastorieën. „Er is in dat land met z'n 3 mil joen inwoners en een oppervlakte iets kleiner dan België, een grote be langstelling voor de kerk. De toeloop is zo groot, dat men het werk daar niet meer nankan". Mevr. Van Mil: „Het lijkt ons ge weldig. We staan nu wel te trappelen van ongeduld om weg te komen hier". Het kan wonderlijk gaan: hij uit het Limburgse Grave, zij uit Naaldwijk. Ze ontmoeten elkaar in Zuid-Afrika, trouwen in Naaldwijk en beginnen samen hun huwelijk in Kigali, Roeanda. CEEiV VISDW VOOR HELFT VA.\ OOSTEtROPESE DELEGATIES *i: ie< (Van onze kerkredactie) MADRID Een nauwere sa menwerking met de Rooms- Katholieke Kerk is het meest naar voren springend resultaat van de bijeenkomst van het be stuur en het raadgevend comité van de Conferentie van Euro pese Kerken, (de „Nyborg-con- ferentie") die verleden week in El Escorial bij Madrid werd ge houden. Eenstemmig werd de uitnodiging aanvaard, om waarnemers te zenden naar de Europese bisschoppenconfe rentie in Chur. Deze conferentie, die in juli zal worden gehouden, zal zich bezighou den met het vraagstuk van de priester in de moderne tijd met alle daaraan verbonden problemen. Een kleine honderd bisschoppen uit ge heel Europa worden er verwacht. De uitnodiging werd gedaan door Roger Etchegaray. hulübisscfoop van Parijs en secretaris-generaal van de Europese rooms-katholieke bisschop penconferentie in oprichting. Samen met Jean Arrighi van het Vaticaanse secretariaat ter bevordering van de eenheid onder de christenen woonde hij de conferentie in El Escorial na mens de rooms-katholieke kerk bij. Drie kerken werden als nieuwe leden van de Conferentie van Euro pese Kerken geaccepteerd; de angli caanse Kerk van Wales, de Evange lisch Methodistische Kerk van Oost- Duitsland en de Unie van Baptisten gemeenten in Zwitserland. Daarmee zijn nu 96 Europese kerken bij deze organisatie aangesloten. Hoewel de Oosteuropese regerin gen eerder hadden laten weten, dat de bijeenkomst in Spanje geen belet sel zou zijn voor deelname van men sen uit hun landen, kwamen er toch DEN HAAG Volgens oud-minis ter van sociale zaken dr. G. M. J. Veldkamp zou het pensioenvraagstuk voor allen die minder dan 10.000 gul den per jaar verdienen, in belangrij ke mate worden opgelost ais de AOW- en AWW-uitkeringen worden opgetrokken tot tachtig procent van het minimumloon. Dr. Veldkamp zei dit gisteren tij dens de jubileumbijeenkomst van de vijftig jaar bestaande subgroep so* ciale verzekeringen van de algemene rooms-katholieke ambtenarenvereni- ging. De oud-minister wil ook eer ver plichte werknemerspensioen verzeke ring naar het model van de arbeids ongeschiktheidsverzekering. Boven dien is hij van mening dat de werk loosheidsuitkering n de arbeids voorziening volledig moeten worden geïntegreerd. Anderzijds was dr. Veldkamp van mening dat enkele sociale verzekerin gen te bevredigend werken, zoals het uitkeren van kinderbijslag. maar vijf vertegenwoordigers fop Oosteuropese kerken opdagen, f anderen ontbraken. hir Merkwaardigerwijs kwamen orthodoxe Oost-Europeanen en braken alle niet - orthodoxen. 1 Hongaarse bestuurslid bisschop lyk ontbrak, evenals biss Gottfried Noth uit Oost - Duitsl de Poolse bisschop Wantoela eien- Tsjechoslowaken prof. Soucekp' bisschop doxe Roemenen waren wel pre Uit Rusland waren de drie vi en. genwoordigers van de Ortho jnt Kerk er wel, maar Alfred Tooriric de lutherse aartsbisschop van 1 dsc ontbrak. Besloten werd om de volgende Maar de twee oiff f Ik gadering (in mei 1970) in Hong fie te houden. :hr (Van onze kerkredactie) 'eta KAMPEN Aan de Theologt vl Hogeschool van de Gereformi Kerken is gisteren gepromoveei doctor in de theologie ds. John Wltt, predikant van de Refofon; Church van Noord-Amerika. Zijn dissertatie was getiteld Divinum. The Westminster Assi and the Divine right of govern! De Westminster Synode (1643-1 is een van de belangrijkste synj in de geschiedenis van het gerl meerde presbyterianisme, te veri ken met die van Dordrecht. Ze j bijeengeroepen om de Engelse j te hervormen van het episcopal in een presbvteriaanse richting, f De geschiedenis is voor een deel de geschiedenis van de col versen tussen de presbyterianej de independenten. Ds. De Wittl schrijft deze en ook de scheurinj de relatieve ondergang heeft veT zaakt van het consequent gerl meerde protestantisme in Engel Hij concludeert, dat de Wes« ster Synode het goddelijk recht! het presbvteriale stelsel heeft! leerd, hoewel niet zonder bepT soms niet onbelangrijke nuance! onderscheidingen. Promotor was prof. dr. C. vafl| Woude. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Gouda (vac. J. de Smit te Putten; voor Liendl voor Moerkapelle, G. C. Post te Gi dam. Geref. Kerken Beroepen te Nwe Pekela en te marum. kand. R. de Pee te Dirksl Geref. Kerken (vrtjgem.) Beroepen te Kampen-A (Gehooï gem.), W. G. de Vries te Helpmai Noordbergum, kand. M. H. Sllgge Haarlem Aangenomen naar Enschedew^ west (vac. D. Zemel), C. J. Smel Qjf] Bunschoten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2