Uitslagen examens V. d. Berghstichting Buurman met grafiek bij het LAK Geslaagd aan LTS Hillegom Cleyn Duin in opbouw Voorjaarstentoonstelling in galerie t Duivenhuys OPHALEN HUISVUIL In verband met een excursie is ons kantoor op woensdag 28 mei 1969 GESLOTEN STICHTING SPAARBANK der GEMEENTE KATWIJK NtfUWE LEIDSE COURANT 11 ZATERDAG 24 MEI 1965 (Advettentt«) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg HILLEGOM In de schoolkanti ne van de LTS reikte directeur H A J de Vreede gisteravond aan 41 cur sisten het diploma lassen uit. Zeven kandidaten moesten worden afgewe zen. De heer P. van der Zwel sprak namens de leraren een gelukwens. Als oudste cursist dankte de heer S. Stapelman directeur en leraren voor het genoten onderwijs. De geslaagden zijn: Autogeen - lassen beginners: J M Baak. C A van Beek, G J Beelen, P P Beelen en C Onderwater, allen te Lisse; C Gehrels te Nieuw-Vennep; L R War merdam en L Wijts te Noordwijker- hout; P A Zwetsloot te Sassenheim; Elektrisch lassen beginners: J J Boll. L M v d Linden, Th J v d Linden, H P Meskers, M W Oostendorp, A A Jelierse, A Lous, allen te Hillegom; W Broekhof. J J van Duin, J N Duivenvoorde, G P Ruigrok. L War merdam, allen te Noordwijkerhout; C H van Gerven, S Stapersma, H Eigenbrood J A Rooyakkers, J Slot- tje, C L Weijers, J M Baak, C A van Beek, C A Onderwater, J B Rotte veel, allen te Lisse; A G Braam en J W Braam te Heemstede; L P Cle mens te Nieuw-Vennep; P N Cle mens te Abbenes en elektrisch las sen gevorderden: M P Cozijn, L B Onderwater, J Slottje en Th J Ruig rok. allen te Lisse; C Kaptein te Hillegom en L J v/d Lans te Lisser- broek. A an oud-leerlingen van deChr. School en ingezetenen te Valkenburg Z.H. Ter gelegenheid van het afscheid van Mej. M. Minderhoud heeft het comité van oud-leerlingen van de Chr. School te Valkenburg Z.H. gemeend, een afscheidsavond te moeten organiseren en wel op dinsdag 27 mei a.s., des avonds om 7.45 uur, in de grote zaal van het Dorpshuis, Kerkweg 3 te Valkenburg Z.H. Namens het comité hebben ondergetekenden de eer en het genoegen u voor deze afscheidsavond uit te nodigen. Het Comité Mevr. I. VAN DELFT-Grunstra Mevr. A. VAN DIJK-van Duijn Mevr. G. HOEKSTRA-de Haas Mevr. A. HOOGENHOUT-Kerpershoek Mevr. K. VAN LEEUWEN-Ouwehand Mevr. W. J. OWEL-Zandbergen Valkenburg Z.H.. 24 mei 1969. NOORD WIJK Bij de examens op de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting zijn geslaagd voor het eindexamen de dames: H Boer. L ten Brink, B Brouwer, J Bos, M E M Coumou, W Eindhoven, A E van der Graaff, A Haitsma, D J Hotting, M Karssenberg. E S van der Meer, G J Middag, J Mooy, G den Oudsten, W van der Plas, H Rijswijk, JAM Stoel, W Veldhui^, G M F Veltman, W C van Vlaanderen, G Benschop. J Breugem, C G Dre- wes, A G van Dijk, A M van Ginho- ven. M J van 't Hoog, C S de Jong, J Joppe, N J Kik, A Klein, J K van Liere, P M de Pooter, A M van der Knoop, J Rienstra, T de Ronde, W Rijneveld, C W Slagter, A A Spelt, H Spijker, H G Teunissen, A A Vaan- dering. Verder slaagde voor het aan vullend diploma Z H C Twilt. Voor het examen Kinderbescher ming A slaagden de dames: M S Arkenbout, M C M Blanken. L A Borstlap. B Brouwer, M Burggraaf, A M de Bruijn, A van Hengel. A J de Jong, M Karssenberg, J van Leeuwen. W J P Legierse, G Roden huis, W van der Plas, T de Ronde, H Rijswijk, L S G Sluiter, M J Stui- venberg, W Veldhuis en A Wielink. Voor het eindexamen theologische vakken zijn geslaagd: G Benschop, J Breugem, C G Drewes, A G van Dijk. W Eindhoven, J L Eijk, A M van Ginhoven. M J van 't Hoog, D J Hotting, C S de Jong, J Joppe, N J Kik, A Klein, A M van der Knoop, H M Koops, B Kroezen, G A S Kui per. H Langerak, J K van Liere, G J Middag, W van der Neut, G den Oudsten, W van der Plas, A van der Poel. P M de Pooter, G F C de Raat, J Rienstra, T de Ronde, W Rijne- Prijsuitreiking van bloemencorso HILLEGOM In de grote zaal van Treslong had de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van het Bloemencorso Bollenstreek '69. Niet minder dan 400 aanwezigen luister den tevoren naar het optreden van een boerenkapel en keken naar de verrichtingen van de majorettes van de harmonie „Crescendo" uit Alphen aan den Rijn. Tussen de bedrijven door werden kleurendia's van het Bloemencorso getoond. Later op de avond draaide men het tweede gedeelte (het eerste in 1968) van de film „Alleman" van Bert Haanstra. Baron J. Kno- belsdorf, burgemeester van Sassen heim, reikte daarna de vele prijzen uit. Tot slot bleven de aanwezigen „tot de kleine uurtjes" bijeen. NOORDWIJK In verband met de pinksterdagen zal het huisvuil te Noordwijk aan Zee op dinsdag, en te Noordwijk-Binnen op woensdag worden opgehaald. NIEUWS VOOR NOORDWIJK Zireedse muziekkapel op Vuurtorenplein NOORDWIJK Een muziekkapel uit Fagersta in Zweden geeft van middag om 3 uur een concert op het Vuurtorenplein. De kapel behoort tot een staalverhardingsfabriek in Fa gersta met eigen vestigingen en agentschappen over de gehele we reld. Het gezelschap telt ongeveer dertig muzikanten. Noordwijkërs zagen Londen NOORDWIJK Op uitnodiging van het middenstandscomité KIN te Noordwijk-Binnen maakte een ge zelschap van 55 dames en heren een vliegtocht naar Londen. De deelne mers waren winnaars van de door het comité georganiseerde Moeder dag-actie. Mevr. J. C. van Gilse-van Geldermalsen en de echtgenote van de burgemeester, mevr. J. C. Bonni- ke-Wijers, maakten op invitatie van de KIN als gasten de reis mee. Men bracht o.a. een bezoek aan de St. Paul's Kathedraal en aan het Beel denmuseum van Madame Tussaud. NOORDWIJK De heer J. G. Steenvoorden uit Noordwijk slaagde cum laude voor het kandidaatsexa men geneeskunde. Cursus diplc aanzwemmen KATWIJK AAN ZEE De Kat- wijkse Reddingsbrigade begint ook dit jaar weer met een cursus voor het behalen van diploma A en B. De cursisten moeten 15 jaar zijn voor het diploma A en 17 jaar voor het diploma B. Men kan zich 's avonds om 7.30 uur voor deze cursus opge ven bij de Zuidpost. De eerste avond is op 10 juni. De cursus voor het diploma jeugd- brevet begint maandag 9 juni. Hier voor kan men zich 's avonds om 7 uur opgeven bij de Noordpost. Bejaardenkoor trad op in „Sole Mio" NOORDWIJK Het bejaarden- koor van de Alg. Bond van Bejaar den, afd. Noordwijk, trad met succes op voor patiënten en verplegend personeel van de reumatologische kliniek „Sole Mio". Onder leiding van de heer C. Roodenrijs werd zo wel vrolijke als serieuze muziek op voortreffelijke wijze uitgevoerd. On der meer liet het koor horen „Land of Hope and Glory" een prachtig meerstemmig vertolkt „Avondkoor", „Grootvaders klok" en „Nader mijn God bij U". Zr. Bröring dankte na mens patiënten en personeel. Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE De raad komt donderdagavond om 8 uur bijeen in het gemeentehuis aan de Rijndijk. Agenda: vaststelling vergoeding kleuteronderwijs over 1968; vast stelling vergoeding basis-onderwys over 1968; voorstel tot wijziging al gemeen ambtenarenreglement; voor stel aankoop panden aan de Dorps straat; voorstel -bot pachtontbinding; voorstel wethouderssalarissen; voor stel verhoging presentiegelden; voor stel verkoop grond langs de Dorps straat te Hazerswoude-dorp: voor stel tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Buitenlandse Werk nemers Rijn en Lek; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uit breiding van de openbare kleuter school; beroep tegen de aanhouding van de beslissing op een verzoek om een bouwvergunning; rondvraag. Hoog en laag water te Kativijk KATWIJK AAN ZEE Zondag 25 mei hoog water 939 en 22.13; laag water 5.01 en 17.40. Maandag 26 mei hoog water 10.45 en 23.16, laag water 6.09 en 18.54. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 23 mei Londen 8.89 8.70. New York 3.641'.—3 64'.'.. Montreal 3-38,».—3.38A. Parijs 3.2514—330"/., Brussel 7 2']-",7.267., Frankfort 91.06—91.11, Stock holm 70.45'/:—70.50Zürlch 84.32',4-84.37'/:, Milaan 57.99'/.—58.04'/:. Kopenhagen 48 30'/. —18.35'/». Oslo 50.95'/.—51.00'4. Wenen 14.07— 14 08. Lissabon 12.78"/»-l|.80. veld, C W Slagter, B M van der Slikke. JAM Stoel, H G Teunissen. A A Vaandering, G M F Veltman, M P M Vijfhuizen en L M van Zeide ren. Voor het examen Handenarbeid zijn geslaagd J Baas, MAN van der Berg, W L Berghuis, MAM Bet tings, G Blesgraaf, S Borstlap, J Bos, J Breugem, L ten Brink, A C M de Bruin, A Buitendijk, D E de Co- ninck, MEM Coumou, C van Delsen, L M Doorn, C G Drewes, J A den Dunnen, A G van Dijk, H van Dijk. N van Dijk, F van Dijk, W Eindhoven, J L Eijk, A M van Gin hoven, I J Graaman, A A v d Hoe ven, D H v d Heul, G C den Hollan der, A Hordijk, D J Hotting, W van Hoven, C S de Jong, H de Jong, J Joppe, M Karssenberg, A Klein, A M v d Knoop, B H Koekoek, J C Kole, H M Koops, M O Koster. B Kroezen, GAS Kuiper, H L v d Laan, H Langerak, J K van Liere, G K Lof, E S van der Meer, G J Middag, A M Muller, E Oosterom, G Oosterwijk, C Pieneman, W van der Plas, A v d Poel, P M de Pooter, R van Randen. J Rienstra, S G Ripmeester, E de Ruiter, W Rijnneveld, J C Schroo- ten, ARA Schuringa, W Schuur man, G F Springer, A Stam, JAM Stoel, W Terlouw, A A Vaandering, G M F Veltman, M P M Vijfhuizen, J M v d Werf, L J van Werkhoven, W Verhoef, W Verwey, H Visee, W C van Vlaanderen, J Westerhoff en H van Wijk. Raad Katwijk KATWIJK De raad komt don derdagavond bijeen. Agenda: krediet voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstallatie van de her vormde kleuterschool „De Duiven til", krediet voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstallaties van de Otto Baron van Wassenaer v. Cat- wijckschool, de Prinses Bea- trixschool en de Chr. Opleidings school, krediet voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstal latie van de chr. mavo school aan de Koningin Julianalaan, verlenen van medewerking aan het bestuur van. de vereniging van Chr. scholen voor Basisonderwijs en Middelbaar Alge meen Voortgezet onderwijs voor de aanschaf van een nieuwe aard- rijkskundemethode ten behoeve van de Chr. opleidingsschool, verle nen van medewerking aan het bestuur der vereniging voor her vormd onderwijs te Katwijk aan den Rijn voor verschillende aanschaffin gen ten behoeve van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijckschool en de Prinses Beatrixschool, verle nen van medewerking aan het bestuur van de vereniging voor christelijk onderwijs op gerefor meerde grondslag te Katwijk aan Zee voor de inrichting van speel werk-klassen ten behoeve van de Gaspard de Colignyschool en de Marnixschool, toekenning subsidie voor het seizoen 1968/1969 aan de jongerensoos „De Instuif", verlenen van subsidie aan de Centrale en Ka tholieke Militaire Tehuizen en de Stichting Humanistisch Thuisfront, verlenen krediet voor de aanleg van verlichting langs het gedeelte van de provinciale weg nr. 1, gelegen tussen het viaduct in de Zeeweg en de grens met Noordwijk, vaststelling bestemmingsplan Schutterswei, ver zoek van de heer M. van der Plas om toekenning van een schadever goeding als bedoeld in de wet op de ruimtelijke ordening, voeren van verweer tegen een door de heer G. van Duyn ingesteld rechtsgeding in zake de afbraak van de door hem zonder vergunning aan het Oostpad gebouwde loods, verlenen van kre diet voor de aankoop van electrici- teitsmeters, verlenen van krediet voor het verleggen van een hoogspanningskabel in Cleijn Duin, verlenen van krediet voor het uit voeren van bestratingswerk zaamheden in verband met de aan leg van een watertransportleiding, verlenen van kredieten voor de aan leg van gas-, water- en elektrici teitsleidingen. brandkranen en straatverlichting in het saneringsge- bied I, aankoop pand Zuidstraat 75e van de heer D. van der Plas, aan koop pand Baljuwstraat 49-49a van de heer A. Guijt, aankoop panden Zuidstraat 57b en 57c van de heer F. Taal, aankoop panden Sluisweg 6c en 6d van de heer A. van der Plas en consorten; wijziging van het raadsbesluit van 30 november 1967 tot verkoop van bouwgrond in de Hoornespolder aan de firma M. van Duijn en Zn., verkoop van een per ceel industrieterrein in 't Heen aan Mijbeb N.V. te Amsterdam, verkoop van een perceel bouwgrond in de Hoornespolder aan Aanne mingsmaatschappij Van Rhijn Kat wijk N.V., aangaan van een grond- transactie in de omgeving Zuidstraat/ Parlevlietslop met de heer Jac. Parlevliet, verhuren van gemeentelijke gymnastieklokalen; verpachting van een perceel grond in Noordwijk aan de heer Jac. Schaap, verhuur van een perceel grond, gelegen aan de Valkenburgse- weg, aan de N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij, verlenen van kre diet voor het uitvoeren van werken, verband houdende met het slopen van panden in het saneringsgebied en herziening jaarwedde van de wet houders. Dammen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN De str(jd om het damkampioenschap van Katwijk is in volle gang. Hieronder enkele uitslagen: Hoofdklasse A: j van DuijvenbodeH Koelewljn 1—1, J ZwaanH Voorzaat 20. Groep B: J Passchier—Ar van Beelen 1—1, J Godwaldt—B van Rijn 1—1, H Klin kenberg—M L Dijkstra 0—2, J Schoneveld Pzn.—C van den Bosch 2—0. Hoofdklasse B: J Passchier—H Koelewljn 1—1. J Zwaan—J van Duyvenbode 2—0. Ar van Beelen—H Voorzaat ultgest. Hoofdklasse B: M L Dijkstra—J God waldt 0—2, C van den Bosch—H Klinken- perg 0—2. B van Rijn—j Schoneveld Pzn. 1—1. Eerste klasse: C van Duijn—J van Sloo- ten 1—1, C van Klaveren—J Heemskerk 0—2 D Ras—A Verhoog 0—2 KI van Duijn— T Guljt 0—2 W van Beelen—J F Bekker 0—2, KI van DuijnA Verhoog 1—1. J Heemskerk—T Guljt'2—0. j Slootweg—A Oexman 2—0. C van DuijnD van der Gugten 1—1. WARMOND Volgende week zaterdag uil de heer L. van der Steen, oud-voorzitter van water sportvereniging „De Kaag", de eeuwenoude Zweilandermolen weer in gebruik stellen. Men neemt aan dat de molen uit 1632 stamt. Op kaarten uit die tijd staat op precies dezelfde plaats een molen vermeld. Natuurlijk heeft de molen in de loop der eeuwen vele veranderingen ondergaan, zoals en kele jaren geleden, toen er een elek trisch gemaaltje in werd geplaatst. Vorig jaar heeft de Rijnlandse Molenstichting, die volgende week zaterdag tevens haar 10-jarig be staan viert, zich over de oude molen ontfermd. De molen kostte één gul den, maar was zo oud en bouwvallig dat het ongeveer 60.000 gulden heeft gekost om hem te restaureren. Za terdag zal de molen weer in staat worden gesteld het gemaal op wind kracht te laten draaien. De Zweilander molen is het vijf tiende pronkstuk van de stichitng. Foto: Van der Horst Christenvrouwen S'heim vierden leuk jaarfeest SASSENHEIM Dc plaatselijke afdeling van de Christenvrouwen hield in het Bruine Paard gister avond het 49ste jaarfeest. De afde ling behoort tot dc eerste van dc landelijke bond, die dit jaar 50 jaar bestaat. De presidente, mevrouw Fa- ber, hield een meditatie over de apostel Paulus, die de gemeente van Filippi oproept tot blijdschap. Het koor zong hierna „Zolang er mensen zijn op aarde" o.l.v. me vrouw Van Dijk. In haar jaarverslag memoreerde de secretaresse hel heengaan van het zeer trouwe lid mevrouw Van Goeverden-Bergman. Er zijn 20 nieuwe leden bijgekomen. In verband met het aftreden van de secretaresse, mevrouw Kleunen, werd deze door de presidente toe gesproken. Negen jaar heeft ze de vereniging in deze. functie gediend. Als blijk van waardering kreeg ze een bloemstukje in een koperen pot. Haar opvolgster werd mevrouw Kampinga. De presidente onthulde het een en ander over de viering van het 50-jarig bestaan. Onder de titel „Haute couture" brachten acht leden tot slot een leuk toneelstukje. Ook het koor zong nog enkele liede ren. LEIDEN In galerie 't Duivenhuys Rapenburg 94) wordt tot 20 juni een gevarieerde voorjaarstentoonstelling gehouden van werken van een aantal kunstenaars, waarvan er verschillende in het verleden al in ieze galerie hebben geexposeerd. Nu hangen er grafiekschilderijen, wandkleden en tekeningen en staan er klemplastiek en keramiek op gesteld. Datalles in een grate verscheidenheid van uitvoering en op vatting. Het is ondoenlijk alle werkstukken •en een afzonderlijke bespreking te onderwerpen. We verstaan derhalve met enkele grepen, maar'hopen daar mee wel te bereiken, dat vele kunst liefhebbers de weg naar Rapenburg 94 zullen weten te vinden, teneinde daar persoonlijk in indrukken op te doen. Zo hangt er een aantal prenten van Berserik, warvan ons opviel „Stille ven met vis", bedoeld als een homage aan wijlen de dichter Paul van Os- tayen, een sterke prent „Westland" «n het gevoelige, maar indringende „Mijn oudere''. Etsen zijn er ook weer van Auke de Vries, waaraan wij enige tijd ge leden een aantal besprekingen wijd den. Ook Maryke de Wit exposeerde «en aantal prenten. Mooi is „Atelier", Excelsior geeft uitvoering in de Oude Kerk KATWIJK AAN ZEE De chr. mtoriumvereniging Excelsior zal op faidag 3 juni, om 20.00 uur, een ernert in de Oude Kerk geven- Men- tuft weer bekende vocale solisten kunnen aantrekken: de sopranen Annette de la Bije en Aleida Pos-van Dungen. de alt Gabriëlle Mulder, de tenor Ruth Pos, de bas David Hollestelle. Het Noordhol lands Philharmonisch Orkest ver zorgt de instrumentale begeleidin gen, Marinus Metz bespeelt het or gel, Herman Blekkenhorst voert de directie. De liefhebbers van goede muziek itaat een drietal tverken van hoge kwaliteit te wachten. Marc-Antoine Charpentier (16341704), misschien wel de grootste Franse componist van de zeventiende eeuw, was tijdens de gouden periode van Lodewijk de Veertiende onder meer (in de laatste zes jaren van zijn leven) dirigent van de Parijse Sainte Chapelle. Hij leverde voor deze Excelsior-avond het „Te Deum" (laudamus), een meesterwerk met sterke, heldere lij nen en een. voor die tijd, merkwaar dige oerkracht (duur ongeveer 23 minuten). Het tweede werk dat op deze avond is te horen, is het prachtige Requiem van Gabriël Fauré 118451924), o.a. directeur van het Parijse conservatoire. Excelsior voerde het al eens eerder uit. Deze buitengewoon fijnzinnige, aristocra tische muziek, waaruit het Dies Irae Idag des toorns) met opzet is wegge laten, maakt door de rijke klankschoonheid een diepe indruk. Het slot, „In paradisum", is onverge telijk. Een derde werk, de Rem- brandt-Cantate, door de bekende di rigent Herman Strategier in op dracht van de stad Leiden gecompo neerd voor het gedenkjaar (1969) van Rembrandts overlijden (1669), ontstond dus in onze eigen tijd. Nie mand behoeft dit echter af te schrikken, want de muziek is begrij pelijk, kleurig en sfeervol. Behalve koor en orkest werken er de alt en de bariton aan mee. De oude teksten rijn door de Franse dichter Charles Baudelaire (18211867) verzameld «i door Jan Engelman terugvertaald in het Nederlands. De componist Strategier toont hier zijn vak manschap en het vermogen, een stuk gouden-eeuwcultuur muzikaal uit te beelden. Joh. van Wolfswinkel De direkteur van Openbare Wer ken te Katwijk maakt bekend dat op maandag 26 mei (2e Pinkster dag) geen huisvuil zal worden op gehaald. In de betreffende wijk zullen voor het eerst op donderdag 29 mei 1969 de emmers weer worden ge ledigd. maar we ontdekten ook een zeer ge voelige plaat „Lezend meisje", dat zich in een portefeuille bevind, sa men met de etsen van De Vries. Van de Zweed Lars Fohlin hangt er de aquarel „Bloedend kruis", die wij ons herinnerden met een stoere mannelijke toets, maar de kleur is soms wat te hard voor dit streng fi guratieve werk. Het beste vonden wij „Stilleven met kruiwagen" en „Fluit- spelende kinderen". Twee grote lino leumsneden konden ons eveneens wel bekoren. De Spanjaard Joan Sibecas is ver tegenwoordigd met de mooie aquarel „Bergdorp", die al eerder onze aan- daht vroeg. Zijn landgenoot José Pont exposeert een drietal etsen, o.a. „Bar- racas en Valencia", een zeer mooi stemmingsvol blad. Van de Leidenaar Will Tweehuysen is er een map met grote aquarellen van kastelen, die hij enkele jaren ge leden maakte in het Gelderse. Het zijn mooie topografiën in de van hem bekende zware lijnvoering en over het algemeen wat donkere kleur. Het was ons verder een genoegen hiér werk te zien van de schilderes Marjan de Glopper. We zouden het kwasi-primitief willen noemen, maar ze bezitten een grote charme. Wij me nen te herinneren (maar we kunnen dat mis hebben), dat wij voor het eerst werk van haar zagen op een tentoonstelling in het Alphense mu seum. Zeer aantrekkelijk is het dubbel- sohilderijtje „Korenbloemen en an jers" en „Schaftende arbeiders". Ver der een „Landschap" met een afzon derlijkerand van bloemen. Ook „Sneeuwlandschap" is een aantrek kelijk schilderijtje. Tosca van den Haak stelt een aan tal kleine bronsjes van dieren ten toon. Haar specialiteit. Zeer mooi is opvliegende vogel, waarvan de de- mensie ver boven het formaat uit gaat. Grappig zijn twee giraffen en ontroerend een plastiekje van een hulpeloos „Jong vogeltje". Gyp Zaalberg toont enkele stuk ken keramiek. Van een der vazen vonden wij de vorm wat erg gezocht. Aantrekkelijk is echter een in blauw glazuur gebakken ronde pot-vaas. Tenslotte moeten we beslist de aan dacht vragen voor een bijzonder mooi wandkleed van de Spaanse Maria Antonia Carrasquer. Sterk van vrije compositie in een prachtige verhou ding van gedempte kleurenis het een wanddecoratie, die ons in haar soort moeilijk te overtreffen lijkt. De tentoonstelling is te bezichtigen dinsdags tot 's zonags van 2 tot 8 uur. WILLEM PRINS Toch gaat er naar ons gevoelen van zijn grotere eerder geëxposeer de objecten een grotere werking uit dan van de kleinere grafische bla den, die nu bij het LAK te zien zijn. Verder menen wij ook, dat de compo sities niet tot een oneindig aantal kunnen worden doorgevoerd en op den duur te veel zullen moeten wor den herhaald en dan het gevaar lopen te gaan vervelen. Het is een koele, om niet te zeggen koude kunst, waarvan echter gezegd moet worden, dat Buurman vooral door het karakter van het door hem gebruikte wit, mooie effecten weet te bereiken. Het is echter wel een KATWIJK Na de Hoornespolder gaat het uitbreidingsgebied Cley/i Duin in Katwijk de aandacht vragen. Het wordt een soortgelijke wijk met van flats en eengezinswoningen, no dig om de zich sterk uitbreidende be volking van Katwijk (meer dan 35.000!) te huisvesten. Het is te hopen dat men erin zal slagen daar een aantrekkelijk leef klimaat te scheppen. Daarop is niet ieder, die met name de flatbouw kri tisch bekijkt, gerust. Rechts op de foto de sporthal en daarachter nog net zichtbaar de toren vwn het ge meentehuis. Op de voorgrond een van de eerste woningblokken. Links de torens van Katwijk aan den Rijn. Foto Kruyt Wist U dat kaas gemaakt in de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 TeL 2136 Veldboeketjes RIJNSBURG Hoewel we hier noch het weer, noch de aanvoer van bloemen de schuld van kunnen geven (beiden bleven vér onder de maat) lagen de prijzen merkwaar dig genoeg toch niet hoog. Het aanbod van typische zomerbloemen, zoals pyrethrum, duizendschoon, margrieten enz. overigens alle nog uit de kas wordt met de dag groter. Men is weer begonnen met het maken van die leuke veldboe ketjes, waar al deze soorten in ver tegenwoordigd zijn. Ook met de export maakt men momenteel een bijzonder rustige tijd mee. Het wachten is dan ook op de vraag naar anjers vanuit Frankrijk, waar men ondanks het aanbod uit eigen land toch altijd nog graag de Hollandse anjer erbij heeft. Van dit produkt liggen de prijzen echter nog wat te hoog om met het goedkopere Franse pro dukt te kunnen concurreren. KATWIJK AAN ZEE De Kat- wijkse apotheek Princestraat 3 is van 23 mei tot 30 mei na 7 uur 's avonds geopend. KATWLJK AAN ZEE De stich ting Sociaal Fonds Bouwnijverheid houdt 31 mei zitting in café Linde boom. Werknemers n deze bedrijfs tak kunnen dan hun vakantiezegel- boekjes inleveren en wel tussen half tien en 12 uur 's morgens. WARMOND Woensdag 28 mei zal geen grof vuil worden opgehaald. Het normale huisvuil wordt dinsdag 27 mei opgehaald. vorm van decoratie, de lang niet iedereen zal anspreken. We vrezen zelfs, dat ze slechts weinigen iets heeft te zeggen. Behalve de prenten hangt er ook een z.g. draaischilderij, waarvan men met behulp van een draaiknop het schilderij in de lijst kan verschuiven en ivardoor men van gedecoreerd vlak kan wisselen en zodoende het visuele aspect kan veranderen. Darnaast exposeert Buurman een artistieke grap in de vorm van wat hij noemt een speelplastiek. Het is een veredeld soort puzzel, bestaande uit drie blokken hout. waarvan er twee zijn doorboord en het derde uit steeksels heeft, die in de gaten van de twee andere blokken passen. Door de kleuren wit, rood en zwart, warmee de blokken zijn beschilderd kan men een grote variatie van kleurschake ringen en -verbanden maken. Dit speelplastiek is echter niet te koop. Blijkbaar is het bestemd voor Kees Buurmans eigen plezier. De tentoonstelling, die is ingericht in het trappenhuis van de Academie aan het Rapenburg 73, is tot en met 20 juni te bezichtigen, dagelijks, be halve zaterdags en 's zondags van 9 tot 17.30 uur. WILLEM PRINS PRINCESTRAAT 26 LEIDEN Na zijn tentoonstelling van enkele maanden geleden in de Lakenhal, waar hij deuren, panelen en ritmisch geconstrueerde „kastjes" in zwart en wit exposeerde, later nog gevolgd door enkele grote vlakke panelen op de z.g. aankopententoonstelling, exposeert Kees Buurman in het Academiegebouw onder auspiciën van het L.A.K. nu grafiek volgens hetzelfde opbouwsysteem: verticalen, horizontalen en cirkels. Tot ver hoging van de decoratieve werking past hij bovendien soms een bepaal de vouwtechniek toe, die door zijn lichte schaduwwerking het decoratief vermogen van de bladen effectief verhoogt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11