VLEET WIJK BOSCHGEEST HOUDT EIGEN VERKIEZINGEN GEMEENTE BENTHUIZEN Ome Arie en tante Cor in (gouden) bruidsdagen Visserijnieuws bij de DE MANTELSPECIALIST SVLVkoos een nieuw bestuur D'66 in Voorhout DE MANTELSPECIALIST WUWE lEIDSE COURANT4 WOENSDAG 21 MEI Succes voor „Voorschoten" VOORSCHOTEN Het succes- rijke eerste tiental van de schaak vereniging „Voorschoten" dat on langs kampioen werd van de Leidse Schaakbond, heeft nu ook in de op volgende promotiewedstrijden vol doende resultaat geboekt om zich voor heit volgende seizoen geplaatst te weten in een landelijke divisie van de Kon. Ned. Schaakbond. Het resultaat (5Vi4W) werd deze week bevochten in gebouw „De Werf" tegen het tweede tiental van „Het Oosten" uit Haarlem. „Het Oosten", eveneens regionaal kampioen, is een sterke vereniging, waarvan het eersite tiental onlangs promoveerde van de eerste naar de hoofdklasse van de KNSB. VOORSCHOTEN Donderdag morgen wordt in de wijk Adegeest het praktische verkeersexamen voor leerlingen van de hoogste klas sen van de lagere scholen afge nomen. De politie verzoekt de wijk bewoners de kinderen met enige extra vriendelijkheid tegemoet te treden tijdens dit examen. De burgemeester van de gemeente Benthuizen brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie (afdeling Algemene Zaken), ingaande 23 mei 1969, gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het door de raad der gemeente in zijn openbare vergadering van 12 mei 1969 vastgestelde bestemmingsplan „West". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen gedurende boven genoemde termijn van een maand bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bezwaren indienen tegen vorengenoemd bestemmingsplan Benthuizen, 20 mei 1969. De burgemeester voornoemd, I. J- P. KEIJZER VOORSCHOTEN Vorig jaar is men in de wijk „Boschgeest", waar in ongeveer vierhonderd gezinnen wonen, een actie begonnen om de leef baarheid van de wijk te vergroten. Het voorlopige actiecomité wil nu komen tot een bestuur door middel van verkiezingen, waaraan alle Boschgeestenaren boven de 18 jaar kunen deelnemen. De verkiezingen worden vrijdagavond gehouden op het plein bij de Moeder Godskerk en bij eventueel slecht weer in de ontmoetingsruimte van de kerk. Doel van de verkiezingen is de inspraak van de Boschgeestenaren te vergroten. Het college van bur gemeester en wethouders is van een en ander op de hoogte gesteld en acht het initiatief belangwekkend genoeg om hierover in de eerstvol gende raadsvergadering een uit spraak van de gemeenteraad te vra gen. De wijk is verdeeld in vijf dis tricten. Uit ieder district worden twee 'vertegenwoordigers gekozen. Ch rist envrouwen Oegstgeest met zomervakantie OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Christenvrouwen Bond heeft op feestelijke manier het winterseizoen afgesloten. Met een gezellige ge zamenlijke broodmaaltijd, een ver koping van de produkten van de handwerkclub, een verloting en een praatje bij dia's van ds. M. R. van den Berg luidden de leden gis teravond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg de zomervakantie in. De opbrengst van de verkoping was f 139.- (bruto), bestemd voor het christelijk blindeninstituut Bar- tlhimeüs. De Gereformeerde 'vrijgemaakt) predikant ds. Van den Berg te Oegstgeest, die jarenlang op de zen dingsterreinen in Afrika vertoefde, liet een serie lichtbeelden zien waar bij hij over* zijn werk vertelde. Zo hoorden de vrouwen onder meer van de bouw van een kerkje in Rich mond (Natal), de groei van de ge meente daar, de leef- en denkwijze van de Bantoes en vele andere we tenswaardigheden. Uit de wijk zijn de volgende kan didaten gesteld: district 1: F. Maaskant, A. L. van Baaien en mevr. J- A. M. Albers; district 2: mevr. Van Nimwegen en J. J. v. d. Zalm; district 3: drs. J. Mennema en drs R. v. d. Wart; district 4: mevr. A. Bijlsma en mevr. M. H. Vaal; district 5: K. Mulder en P. J. van Leeuwen. De kandidaten zullen op ihet plein van de Moeder Godskerk een ver- kiezingstoespraak houden. Om hef geheel gezellig te maken zal een draaiorgel voor feestelijke muziek zorgen. Het voorlopig bestuur van het wijkberaad Boschgeest heeft gecon stateerd dat de bewoner zich weinig interesseert voor de gemeentepoli tiek in het algemeen, maar wel veel belangstelling heeft voor de zaken rondom eigen „huis en hof". Sassemse bejaarden maakten dagtocht SASSENHEIM Gisterochtend tussen half 9 en half 10 was het in de Parklaan een druk verkeer van personenwagens in verband met de jaarlijkse tocht van bejaar den. Het waren ruim 100 personen wagens en 4 bussen, die met 460 bejaarden een rit gingen maken, 's Morgens reed men via Haarlem mermeer en de Veenstreek door het polderlandschap van Zuid-Holland. In „Lommerrijk" te Hillegersberg werd de koffietafel gebruikt. Voor zitter Van Vliet van het be j aarden- comité sprak woorden van dank aan het adres van allen die de tocht mogelijk maakten. In het bij zonder noemde hij mevrouw Meyer, die ondanks haar gebroken been vele bedrijven voor bijdragen wist te benaderen. 's Middags ging het via Rotter dam en Maassluis naar Hoek van Holland, waar het verkeer op de Nieuwe Waterweg werd gadege slagen. Daarna door het Westland langs Den Haag en Zoetermeer naar Alphen aan den Rijn, waar in Avifauna het diner alle eer werd aangedaan. Vooraf was er een ge zellige verloting met als hoofd prijzen fraaie produkten van een plaatselijke kunstaardewerkindus- trie. Hier sprak namens de bejaar den de heer H. Elfering een dank woord tot het comité en de auto mobilisten. Om 9 uur arriveerde de stoet onder grote belangstelling van de bevolking weer in Sassenheim, ingehaald door „Adest Musica" en drumband „DOS". B. en WVoorschoten vragen uitspraak raad HAZERSWOUDE-LE1DERDORP Leerlingen van de streekmu- ziekschool Leiderdorp hebben met hun directeur A. Hoogenboom in het Hervormd verenigingsgebouw van Hazerswoude een geslaagde demonstratie gegeven van wat na anderhalf jaar les al gepresteerd kam. worden. Na de pauze voerden zij de kindermusical Dorp zon der muziek" op. De Leiderdorpse muziekschool krijgt een regionaal karakter en geeft in verband hier mee in een aantal dorpen voor lichtingsbijeenkomsten. BENTHUIZEN Overleden: Mets, echtgenoot van A. L. Langewisch, 71 jaar. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Mar- tijn Antonius Johannes, z v W Kor- ner en N J M de Geest, Splinterlaan 161. Ondertrouwd; Johannes Olfert Kiel, 27 jaar, v. d. Valk Boumanweg 216 en Johanna Clara Brouwer, 20 jaar. Schoolstraat 8. Overleden: P J H Groenendijk, 64 jaar. HILLEGOM De jeugdvereni gingen van de geref. kerk van Hil- legom houden donderdag in Flora hun slotavond. 1JMUIDEN In de Noord zorgde de IJM 36 Kemphaan voor een pret tige verrassing. De treiier haalde ter hoogte van 60 NB in betrekkelijk korte tijd 2550 kisten vis scheep, waar van 2200 kisten over het algemeen kleine koolvis. Verder kon men 230 kisten kabeljauw, 110 kisten schel vis, 10 kisten wijting en 27 kleine kis ten haring en makreel in de ruimen bergen. Onder de Nederlandse kust zaten enkele treilers achter gul en kabeljauw aan. De resultaten vielen door de bank genomen tegen. Deze schepen zullen in de meeste gevallen na het beëindigen van deze reis ach ter de nieuwe haring aan gaan. In de buurt van de routeboeien noteerden de loggers en kotters gemiddelde trek ken van 30 kilo tong en een paar man den andere vis. Dit betrof voornamelijk schol. De tarbot was schaars. Andere vissoorten werden hier vrijwel niet gevangen. Bij 58 NB moesten de trei lers met zeer geringe beetjes aan schelvis en makreel genoegen nemen. Een enkele keer kwam er wat kleine haai en wijting aan boord maar dat kon de gedrukte stemming niet beter maken. Een paar vaartuigen hebben het maar weer noordelijker gezocht. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 18 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 3120 kisten vis voor hun re kening, waarvan 60 kisrten schelvis. 320 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 430 kisten schol, 10 kisten schar. 22 kisten tarbot, 100 kisten di versen, 3120 stuks stijve kabeljauw en 13.000 kilo tong. Verder waren er 215 kleine kisten schelvis. 980 kleine kis ten wijting, 580 kleine kisten makreel en 560 kleine kisten diversen. De tong was weer behoorlijk aan de prijs. Het beste gemiddelde was met een koers van f 6.51 tot f 5.81 voor de tong 1. De slips volgde met een notering van f 6.54 tot f 5.61. De gro tere soorten wonnen meer terrein te rug. De grootmiddel bereikte een hoog ste bod van f 3.77. De kleinmiddel zat tussen f 4,59 en f 4.40. De heilbot moest de tarbot met een notering van f 4,80 voor laten gaan. Voor de tarbot werd door elkaar genomen vijf gul den per kilo betaald. De schol was weer aan de goedkope kant. Alleen de grote en de grootmiddel handhaaf den zich enigszins met een notering van f 37.- tot f 27.-. De kleinmiddel en de schol 1 zakten na een inzet van f 36.- weg naar twintig gulden. De schar bleef met een gemiddelde van nauwelijks twintig gulden in de ver keerde hoek. De haring speelde ook niet veel klaar. In het gunstigste ge val werd f 15,- betaald. De goede kwaliteit makreel bereikte een top van bijna veertig gulden. Van de min dere soorten moesten heel wat kis ten aan de vismeelindustrie worden toegewezen. De grote schelvis teken de voor een goed gemiddelde van vijf tig gulden. De braad was met een notering van f 36,- tot f 24.- heel wat minder in trek. De dichte wijiting moest zich weer de minimumnotering laten wel gevallen. De gul hield de kattencen- trale netjes uit de buurt. De beste no tering was met f 45,- voor de klein ste soort. De poontjes deden niet meer dan achit gulden. De rode poon was met een regelmatige notering van f 65,- heel wat duurder. De kabel jauw startte op f 130,- lang niet slecht maar moest later bijna dertig gulden afstaan. HAARLEMMERMEER Per 1 augustus zal de heer A. Bakker in dienst treden als brandmeester van de beroepsbrandweer in Haarlem mermeer. Nu in de heer Bakker nog onder-brandmeester van gemeente lijke brandweer Amsterdam. De Haarlemmermeerse brandweer streeft naar een uitbreiding van het beroepskorps met nog drie brand- wachten. elegante regenmantels, pakjes en man tels oneindig gevarieerde kollektie OUDE WETERING Op 4 juni a.s. gaan ome Arie en tante Cor, de heer en mevrouw A. v. d. Vliet en C. A. v. d. Vliet-Rosier hun 50-jarig huwelijksjubileum vieren. Zij zijn beiden 71 jaar en genieten nog een uitstekende gezondheid. De bruid die geboren icerd te Dordrecht doet haar huishouding nog helemaal al leen en houdt haar bloementuin achter het huis nog uitstekend bij. In de tuin heeft zij een bloemenkast waar zij zelf haar bloemen kweekt. Verder is zij een trouw lid van de Vrouwenvereniging waarvoor zij al jaren de leden bezoekt waar vreug de of verdriet is. Ook de ontberingen van het leven heeft zij aan den lijve ondervonden toen zij op jeugdige leeftijd met haar oudere broertjes en zusjes naar Brazilië trok. Haar vader werkte daar bij het spoorwegbedrijf en kwam alleen maar thuis als er eens een trein die kant opging. Dit duurde maar enkele jaren; toen kwamen zij weer naar Nederland. En toen tante Cor later in de Haar lemmermeer ging werken leerde zij er haar man kennen. Zij woonde toen een poosje aan de Sloterweg. Hun verdere leven brachten zij door aan de Huigsloterdijk 22 waar zij goede bekenden zijn. Ieder noemt hen hier tante Cor en Arie, wat zij te danken hebben aan het feit dat een neefje, Harry Rosier, vele jaren Mu zijn jeugd hier in huis was. De heer v. d. Vliet werd geboren tn Ouderkerk en trok ook naar de Haarlemmermeer waar hij begon als scheepsjager. Dit was vroeger een beroep. Men wachtte dan de sche pen die uit de Wetering kwamen op en sleepte ze met een paard tegen de wind naar de Kaag of de Nieuwe Meer. Later werd hij stro rijder en kreeg toen grote bekend heid omdat zij het stro gingen halen bij de boeren in de Meer en het doorbrachten naar veehouders rond Leiden. Na de oorlog ging dit nog wel even door maar v. d. Vliet scha kelde op tijd over en ging de paar den ruilen voor vrachtwagen en van het stro ging het over op grond en bieten enz. Toen hij de hulp kreeg van zijn zoon Ad, bouwden zij samen een mooi bedrijf op met vrachtauto's, draglines enz. Dit be drijf wordt nu voortgezet door de heer A. v. d. Vliet jr. De andere zoon. Henk leidt ecu garagebedrijf aan de Sloterweg en als de kraan wagen op pad moet is ome Arie nog graag van de partij om een handje te helpen, terwijl hij in de bietencampagne van 's morgens tot soms laat in de avond bij de bie- tenbrug te vinden is, waardoor ook vele schippers hem goed kennen. Hun enige dochter is getrouwd met een bakker en woont in Abbenes. Bruid en bruidegom hebben elf kleinkinderen. Zij gaan op 4 juni allemaal feest vieren in De Woelige Baren en houden daar receptie van 16.00- I 18.30 uur. Huisvrouwen sloten seizoen SASSENHEIM Gisteren werd in „Ontmoeting" de slotavond van het seizoen van de Vereniging van Huisvrouwen afd. Sassenheim ge houden. Na een welkomstwoord van de presidente, mevrouw Bakker- Heynis, zong het koor van de ver eniging, dat vorige week weer de wisselbeker won. enkele liederen. Hierna werd een Cindérella-show gehouden. Voor de pauze sprak de presiden te, de secretaresse, mevrouw v. d- •Vaart, hartelijk toe i.vm. haar ver trek naar Zeeland. Zij onderstreepte haar dankwoorden met bloemen in een zilveren vaasje- Na de pauze was er een show van dames- en hereneonfectie. WïlheVmina Klók zijn gouden h lijksfeest te vieren. Bruid en bi j gom zijn beiden in Katwijk geb De bruidegom ging reeds oj twaalfde jaar als afhouwer te i ringvisserij op een trawler. In zegde hij de visserij vaarwel en als matroos varen ter koopvt en wel bij de KNSM. Hij wisi daar op te werken tot bootsma i bruidegom heeft ruvm 21 jaal deze ihaatschappij gevaren 1 toen in 1940 de tweede werelda j uitbrak is hij aan de wal gaan ken. Nadat de vrede in 1945 wi tekend ging de bruidegom 11 weer varen en trad hij in dien i Muller en Ca te Rotterdam de Batavierlijn RotterdamLo Hier is hij gebleven tot aan zijn - sionering in 1960 toen hij zestig werd. Met deze maatschappij I het echtpaar goede connecties het personeel en de gepensionee eenmaal per jaar een dagje uitg De bruidegom heeft in zijn yaa\ geen bijzonderheden meegemom altijd goed gevaren. f Daar de bruidegom zich op z - jarige leeftijd nog te jong voeli te gaan rentenierenwerd hij ir kampwachter op het campingU tn de Noordduinen. Dit werk hij volgehouden tot zijn 65ste c bijgestaan door zijn bruid, aang J de werkgever, t.w. de gemeente wijk, de pensioengerechtigde tijd op 65 stelde. Daarna werk twee dagen in de week, tot 1 ja van dit jaar, bij cafetaria Zu s duijn aan de Voorstraat. j Dat de bruid een „onvervtï Katwijk.se is. blijkt wel uit de f daar zij nog altijd klederd draagt (oorijzer). a Bruid en bruidegom zijn beid jaar en genieten nog een goed zondheid. Het echtpaar heeft deren en 22 kleinkinderen. 1 De trouwdag is op 5 juni ma 1 vieren het feest op 6 juni i Oranjezaal van het Jeugdhuis." 4.30 uur tot 6 uur houdt het br' paar in de Oranjezaal een ree Het zal hun die dag met kim en kleinkinderen niet aan be stelling ontbreken. KATWIJK Panori vanaf de toren der kerk te Kativijk aan Rijn in de richting van wijk aan Zee. Links nieuwe hervormde I moetingskerk van Kat aan den Rijn. Rechts Zeeweg. Foto Kif Lelden: Haarlemmerstraat 163 VOORSCHOTEN Zo er vier weken geleden bij het plotseling aftreden van het S.V.L.V.-bestuur al sprake was van een strijdbijl, dan was deze op de nu gehouden be stuursverkiezing toch grondig be graven. Het beroep op de leden van de heer P. v. Leeuwen deze ver gadering in echte S.V.L.V.-sfeer te laten verlopen, bleek nauwelijks nodig. De heren J. M. Janssen, Th. v. d. Meer, F. Mens, J. J. M. Meijer, G. Rossenberg, B. Stikvoont, H. A. N. v. Veen en E. A. v. d. Zijll werden in de eerste stemming reeds ge kozen. Als nestor van het nieuwe bestuur voerde de heer J. M. Janssen, vroe ger reeds voorzitter, het woord. Na een kort gesprek was het achttal gekozenen tot de slotsom gekomen, dat de heer F. Mens als enige kan didaat-voorzitter uiit hun midden aan de leden moest worden voor gesteld. Een daverende ovatie maakte iedere formele stemming verder overbodig. VOORHOUT Donderdag 22 mei treedt de afdeling Voorhout-Bollen streek van D'66 voor het voetlicht in een openbare vergadering te Voorhout, om 8 uur in café „De Bonte Koe". Deze afdeling heeft het werk voor D'66 ter hand genomen in de gemeenten Voorhout, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Lisse, Warmond en Hillegom. Drs. J. P- A. Gruyters zal het woord voeren over D'66 in de lan delijke politiek. Andere sprekers zijn mevr. H. C. M. Smits van Waes- berghe-Baikker (D'66 als politieke vernieuwingsbeweging), de heer J. J- van der Kaaden (D'66 in de pro vinciale politiek) en de heer G. G. van Blokland (D'66 in de plaatselijke politiek). Voorts maakt de heer E: H. Schuyer, secretaris van de Lan delijke Onderwijscommissie van D'66, deel uit van heit forum- LISSE Uitslag van de 4e ronde van de bordenwedstrijden van de Damclub Lisse: J v HornikG v d Stelt uitgest. S LemmersH v Dru- nen 20. C HellemonsH Onos 02. C van der VoetQhr de Weerd 20. A BalkenendeL Schippers' 20. J van der LooP v d Stelt 20. Th Boode-^M v d Wetering 0—2. Echtpaar Visser 50 jaar getrouwd KATWIJK AAN ZEE Op 6 juni hoopt het echtpaar Willem Visser en prijzen die enorm meevallen

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4