Raadsleden zijn boos op VVV-voorzitter Toneel en muziek in het Leidse Holland - Festival Commentaar WEEKAGENDA ontmoet bij ROOYAKKIRS de nieuwe generatie van Mercedes-Benz Hohe Messe voor Leiden behouden BOEIENDE RAADSVERGADERING IN NOORDWIJK Yerkiesmgen Dam-instuif D.C.L. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE LEIDEN HAAST U DUS Juf trouwde Beledigd Afluisteren Boerenburg Zwembad Inspecteur Arbouw wordt korpschef 3 WOENSDAG 21 MEI If# Claudio Monteverdi, componist van de Maria-Vesper. pe. Als organist zullen optredfen Al- bert de Klerk en Adriaan Blan- kenstein. Hohe Messe Het is niet de bedoeling van de Stichting Kunstmanifestaties die het Holland-Festival in Leiden orga niseert, de Hohe Messe voorgoed van het programma te schrappen; vast staat al, dat het Toonkunstkoor vol gend jaar terugkomt. Bovendien is de garantie gegeven, dat de Hohe Messe niet vaker dan eens in de twee jaren mag ontbreken. Dal opent voor het Leidse Holland-Festi val interessante mogelijkheden; zo kan dit jaar met Monteverdi's Maria Vesper uit 1610 het werk uit de be ginperiode van de barok-muziek «orden uitgevoerd. De Hohe Messe staat juist aan het eind van de ont wikkelingen in ue barokmuziek. Onderga perfektie als een boeiende belevenis, in de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. Maak vrijblijvend een ontdek- kingsrit in het toppunt van veiligheid, kracht en comfort. Uw wagen staat bij ons voor u klaar. Wij. staan voor u klaar met alle service en informatie die u wenst. R00YAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, LeidseStraatweg 1, tel. 01710 - 518 55 Leiden. Beestenmarkt 6. tel. 01710 - 318 50 Leiderdorp, v d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710 - 342 90 Liederen EIDEN Drie belangrijke evenementen staan dit jaar op het pro- nma van het Holland-Festival in Leiden. Op 17 jrmj „Biografie" t nieuwste toneelstuk van de Zwitser Max Frisch. Met doorbreken van raditie die de uitvoering van Bachs Hohe Messe door het Toonkwnst- r Leiden is geworden, staat voor dit jaar op 25 juni een uitvoering Claudio Monteverdi's „Vespro della beata Vergine" op het program- Ter afsluiting van het festival treedt Liesbeth List op met het Trio is van Dijk. Biografie liografie" is een intrigerend stuk als thema hoe het in het leven een mens anders had kunnen n. Het wordt in de Leidse luwburg opgevoerd door de Ne- andse Comedie onder regie van Vos, met in de hoofdróllen El- Vogel, Han Bentz van den Berg Guus Oster. Onder de overige tig spelers bevinden zich acteurs DE Voorschotense wijk Bosch eest heeft zich een zo sterk horigheidsgevoel ontwikkeld, dat deze week wijkverkiezingen len gehouden. Het doel is aard, dat via een vertegen- 'diging de leefbaarheid van de tot een maximum wordt op- erd. :n kan de Boschgeestenaren om gemeenschapszin benijden. Het le bewustzijn onder ons heeft efte aan zulke stimulansen. Wij namelijk nogal individualistisch iteld, een van de ooi-zaken van penbare verontreiniging, ich moet men zich niet op de gedachte verkijken. Dat in bevolkingsconcentraties naar zekere decentralisatie wordt eefd, ligt voor de hand, maar wijkraad, zoals Boschgeest nu krijgen, dient er wel voor tè n, dat hij zich niet in een nent laat manoeuvreren en dat 7oorschotense gemeenschap in totaliteit niet op het ttveede of plan komt. t voorlopige bestuur van Bosch- heeft bij de bewoners weinig igstelling voor de gemeenteraad lies wat zich daaromheen be- t, waargenomen, wél voor wat wijk gebeurt. Als een van de tellingen van de wijkraad hgeest is, deze beperktheid te ireken en de Boschgeestenaar e brengen, dat hij ook Voor enaar is, dan zijn de verkie rt van deze week uit het oog- van burgerzin een interessant riment, dat het democratisch istzijn van de kiezers kan ver als Mimi Boesnach, Wim de Haas en Wim Kouwenhoven. De Vereniging van Nederlandse Toneelgezelschappen heeft speciaal voor het Holland-Festival ontheffing verleend van de bepaling, in het nieuwe toneelbestel, dat in Leiden per seizoen maar twee voorstellingen van de Nederlandse Comedie ge bracht kunnen worden. Een buiten kansje dus voor de Leidenaars. esper Om de sfeer en akoestiek heeft de leiding van het Holland-Festival de Pieterskerk uitgekozen voor een her haling van de uitvoering in de Sint Bavo in Haarlem van Monteverdi's Maria-Vesper in 1967. Bovendien verleende zij een financiële bijdrage voor deze kostbare produktie, waar aan meewerken het Nederlands Ka merkoor, het Nederlands Kameror kest en het Haags Matrozenkoor, on der leiding van Felix de Nobel. Uit Zwitserland komt de jonge so praan Edlth Mathis andere solisten zijn de Nederlandse sopraan Maria Suchèl, de Engelse tenoren Alexan der Young en David Johnston, en de Nederlandse tenor Reinier Schwep- Op vrijdag 27 juni besluit Liesbeth List in de Leidse Schouwburg het rtoilano-i; estivai voor JL,ci^tu. <_.j liederen zingen van Mikis Theodora- kis. Daartoe behoort ook de Mau- thausen-cyclus. Na de pauze brengt Liesbeth een Tour de Chant van chansons en liedjes uit Nederlands en buitenlands repertoire. Louis van Dijk verwierf met zijn trio bekend heid door het winnen van het jazz- concours in Loosdrecht; in 1965 ont ving hij een Edison. Zowel Liesbeth List als het Trio Louis van Dijk trad op in Ramses Shaffv's „Shaffy Chantant". LEIDEN Gedurende mei, juni. juli en augustus stelt DCL zijn clubavonden beschikbaar voor hen, die graag een partijtje willen dam men. Enkele weken geleden betrok DCL het nieuwe clublokaal Bree- straat 19. Het bestuur van DCL zocht naar andere vormen om dam mers en speciaal huisdammers te trekken die wel eens een partijtje willen dammen. Ook voor hen. die met deze sport willen kennismaken bestaat nu gelegenheid. Wanneer de animo groot is, zal getracht wor den de „nieuwelingen" een onder linge competitie te laten spelen. Ook zij, die in de omgeving van Leiden wonen kunnen zich aan melden. HILLEGOM Deze week wordt de collecte voor hét plaatselijke speeltuinwerk gehouden. De op brengst is voor de speeltuinen Pa trimonium. Weerestein, Kinder vreugd en Brouwerlaan/Elsbroek. NOORDWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van de N'oordwijkse gemeenteraad barstte een bui los boven bet hoofd van de voorzitter van de plaatselijke horeca-vereniging, de heer J. van Wijk. Deze had in een Interview met een Haagse courant gewag gemaakt van a-sociale toestanden in de hadplaats en zich daarbij denigrerend uitgelaten over de gemeenteraad, die tegen de door hem gesignaleerde wantoestanden niet zou optreden. Als redenen daarvoor werden ge noemd het zelf betrokken zijn van de raadsleden bij de zomerverhuur, waarvan de inkomsten min of meer voor de fiscus werden verzwegen. Verder zou de heer Van Wijk hebben gezegd, dat hij ontucht maar een antiek begrip vond en dat het weinig zin had om aan een paar. dat kamers vroeg, te informeren of zij wel getrouwd waren. De heer De Witt (prot.) citeerde WZVM&W&I. 2? een gedeelte uit het artikel. Naar Mil lÉÉ zijn mening werden de raadsleden fm zonder meer van fraude beticht als IS omkoopbaar voorgesteld en als „in strijd handelend met hun ambtseed". ,.Ik weet niet of ik Horeca Noord- p| wijk met zo'n voorzitter moet geluk- wensen", aldus de heer De Witt. n:: LAATSTE GELEGENHEID TOT ONDERZOEK: Donderdag 22 mei 912 en 1416.30 uur; Vrijdag 23 mei 1416.30 en 1921.30 uur; Dinsdag 27 mei 1416.30 en 1921.30 uur; Woensdag 28 mei 912 en 1416.30 uur; in het WAAGGEBOUW, Aalmarkt. otowedstrijd voor gdwerk Zuid-West IDEN Onder auspiciën van Elam-Jbedrijf wordt van 22 tot net 27 mei een Renault-show uden in de garage aan de Ken- laan in Leiden Z W. Aan deze wordt een fotowedstrijd ver voor deelnemers vanaf 16 deelnemers hebben niet alleen op fraaie prijzen, maar steu- automatisch het jeugdwerk in West, want de bruto opbrengst de wedstrijd zal door de direc- orden aangewend ten bate van jeugdwerk in Zuid-West, dat tgs een nieuwe impuls gekregen door de oprichting van de lingen Fortuynwijk, Het Vijf- nhuis en Zuid-West, die elk dit nog met de bouw van een club gaan beginnen aan resp. Ber- Iraat. Hoflaan en Valerius- idexamen gymnasium IDEN Aan het Stedelijk nasium zijn voor het eind- ien de volgende kandidaten agd: ot diploma B: Marion van :um, Wouter Blitz (Oegstgeest), Bonarius. ar diploma A: Toos Enkelaar, ke Kostense (Voorschoten), <nne van Leeuwen (Oegst- Wilna Louwrier, Marion Marieke Prinsen Geerligs senaar). I examen wordt voortgezet. SASSENHE1M Het was giste ren niet alleen een grote dag in het léven van kandidaat W. A. v. d. Berg en me j. A. M. v. d. Fange maar dat was het ook voor de kleuters van de Geertruidaschool te Noordwijk-Binnenwant het was hun juff rouw Ria die de bruid was. En daarom hoorden ze er ook bij toen in de Geref. kerk het huwe lijk werd bevestigd door ds. H. v. d. Berg, vader 'van de bruidegom. Na de kerkdienst zongen de 35 kleuters 't bruidspaar toewaarna ze meegingen naar het Jeugdhuis waar ze werden getrakteerd. De kerkdienst werd ook bij gewoond door een dertigtal ge meenteleden van de gereformeer de kerk in Suawoude (Friesland), naar welke gemeente kandidaat Van der Berg een beróep heeft aangenomen. Zondag 1 juni zal hij xoofden bevestigd door zijn vader, ds. H. v. d. Berg. Fel haakte de heer Vogelaar (prot.) op deze kwestie in. De prot.-chr. fractievoorzitter zei van plan te zijn met een voorstel te komen alle stukken van de Horeca, aan de ge meenteraad gericht en mede-onder tekend door de heer Van Wijk, in het vervolg voor kennisgeving aan te nemen. Hij verzocht B en W dit officieel aan de Horeca Noordwijk te melden. Burgemeester mr. J. N. Bonnike meende, dat de Horeca-voorzitter zich in het interview wat had ver galoppeerd. Bovendien had de heer Van Wijk, naar zijn mening niet ge sproken in zijn hoedanigheid als voorzitter van de vereniging, maar als hotelier. Daarom ging het de bur gemeester te ver officiële stappen bij de Horeca te doen en zich te mengen in haar bestuursaangelegen heden. In ieder geval dient men deze zaak los te zien van de VW, ver klaarde de burgemeester met na druk. De heer Van Wijk heeft niet de raad maar de raadsleden beledigd, repliceerde de heer Vogelaar. Daar om zou hiij het vreemd vinden als deze man samen met de raadsleden Benschop en Alkemade in het be stuur van de VW bleef zitten. Het is op zijn zachtst gezegd een betreurenswaardig artikel, merkte de heer Benschop (prot.) op. De heer Faase (kvp) zei het een merkwaardige situatie te vinden, dat iemand, die zich zo beledigend over de raadsleden had uitgelaten, mede zou oordelen over de bestem ming van door de gemeenteraad be schikbaar gestelde gelden. De raadsleden gingen akkoord met een "suggestie van de heer Vo gelaar in een brief aan Horeca Noordwijk mee le delen dat de ge meenteraad zeer ontstemd is over de uitlatingen van voorzitter Van Wijk. De heer Duindam (psp) rakelde een nogal geruchtmakende zaak op. Hij had gelezen dat in de Wilhel- minaschool een apparatuur was aan gebracht. waarmee kon worden af geluisterd en waarvan een onder wijzer en het hoofd van de school DE HEER VOGELAAR. Voor kennisgeving aannemen de dupe waren geworden. De heer Duindam noemde dit aantasting van de fundamentele vrijheden en hij verweet het schoolbestuur een dic tatoriaal beleid. In verband daar mee steldé hij enkele vragen. Burgemeester Bonnike zei dat de apparatuur ten behoeve van het onderwijs is aangeschaft. Hoe het schoolbestuur deze apparatuur ge bruikt staat niet ter beoordeling van de gemeenteraad. „Deze' zaak is *op democratische wijze opgelost", voegde wethouder De Geus hieraan toe, „want de le denvergadering heeft het schoolbe stuur opgedragen aan de afluister-' mogelijkheid een eipd te maken". Bij een voorstel tot het verlenen van medewerking om de plafonds en de wanden van de school met de Bijbel 1e.Noordwijk aan Zee te her stellen, constateerde de heer Ben schop een tegenstrijdigheid met het geen in de januari-vergadering over de toekomst van het schoolgebouw was gezegd. Toen was namelijk door B en W aangevoerd, dat het niet verstandig was geld te besteden aan het oude schoolgebouw en nu werd betoogd, dat de in 1905 gestichte school in solide staat verkeert en nog tientallen jaren meekan. Het ge heel leek de heer Benschop een „kletsverhaal". De uitdrukking .tientallen jaren" is een slip van een al "te enthousi aste ambtenaar, erkende burgemees ter Bonnike. Wethouder Den Otter (pvda) deelde nog mee dat het de bedoeling van het schoolbestuur is binnen tien jaar een school ie bou wen. Veel waardering had de raad voor de bouwplannen in de derde bouw- stroom van „Boerenburg". De aanvangsuren doen mij de ha ren te berge rijzen", merkte de heer Schelvis op. Hij zag in het pro ject goede kansen voor doorstro ming. pleitte voor een hogere pre mie bij het betrekken van een duur dere woning. De heer Duindam informeerde of uit de toelichting op het voorstel moest worden afgeleid, dat het col lege zijn beleid ging wijzigen en dat de verkoop van goedkope wo ningwetwoningen zou worden ge staakt. omdat deze huizen nodig zijn met het oog op de doorstroming. Wethouder Sedelaar (onafh. rk). verwachtte doorstroming, speciaal uit de goedkopere flats, waarvan de bewoners voor enkele tientjes meer een eengezinswoning kunnen krij gen. Burgemeester Bonnike wees er nog op, dat ieder huis een centrale verwarming krjjgt. Het college is niet ongenegen een verhoging van de aanmoedigingspremie voor de doorstroming le bestuderen. De heer Schelvis informeerde hoe het stond met de plannen voor de bouw van een zwembad. ..Hiervoor is een gedegen studie nodig", ver klaarde mr. Bonnike, „maar dit jaar komen wij met een plan". Over de prioriteit moet de raad beslissen. Het is de vraag of de begroting de •bouw van een zwembad toelaat, waarschuwde de heer De Geus. Als voorbeeld noemde hij gemeenten, waar per jaar f 300.000 op het bad moet worden toegelegd. Bij de behandeling van een voor stel tot aankoop van grond ten be hoeve van de uitbreiding van de al gemene begraafplaats, vroeg de heer Van Leeuwen opnieuw te bekijken of er geen mogelijkheiden zijn op de begraafplaats een aula te bouwen Dit zal in studie worden genomen. In Noordwijk aan Zee zullen voor zieningen worden getroffen voor een betere doorstroming van het ver keer in de Alb. Verweystraat en de Beatrixstraat. De heer K. Passchier (pvda) vroeg aandacht voor een be zwaarschrift dat de bewoners van de Jacq Urlusstraat en.de H. Roland Holststraat hadden ingediend. De heer Vogelaar vestigde er de aandacht op dat de Bosweg vaak vol geparkeerd staat, terwijl het nabij gelegen parkeerterrein leeg is. In verband met opmerkingen, die daar over werden gemaakt, gaf wethou der De Geus de fracties in overwe ging zich nu reeds af te vragen of de gemeente moet doorgaanmet het verpachten van de terreinen. Bij de behandeling van een voor- LEIDEN Volgende week dins dagmiddag om vier uur neemt tij dens een bijeenkomst in de kantine van het politiebureau inspecteur J. L. Arbouw afscheid van de Leidse gemeentepolitie, hoewel hij formeel zij het dan „boven de sterkte"', voor alsnog deel blijft uitmaken van het Leidse korps. De heer Arbouw is namelijk benoemd tot hoofdinspec teur, in welke rang hij zal worden benoemd tot korpschef van de ge meentepolitie van Meppel. Dit ge beurt bij detachering, wat wil zeg gen, dat de heer Arbouw formeel nog deel blijft uitmaken van het Leidse korps. De heer Arbouw (42) werkt sinds april 1953 bij het .Leidse korps als inspecteur na een half jaar eerder te zijn benoemd tot adjunct-inspec teur bij de Rotterdamse politie. Academische examens LEIDEN. 20 mei Rijksuniversiteit. Kand. ex. Chinese taal- en letterkunde: de heer B J Mansvelt Beek (Leiden doet. ex. scheikunde: mevr. A C Hase- kamp-v d Berg (Oegstgeest): doet., ex. Ned. recht; mevr. T van Geest-Kou- wenhoven (Den Haag). stel lot wijziging van de algemene politieverordening, waarbij het ver boden wordt gedurende het zomer seizoen overdag honden op het strand te laten loslopen brak de heer Oostdam (kvp) een lans dit verbod ook uit te strekken tot de Duin- damse Slag en Langeveldersweg. Bij de rondvraag informeerde de heer Oostdam naar de eventuele ge boorte van een recreatieschap. Bur gemeester Bonnike deelde mee, dal er een gesprek was geweest mei Noordwijkerhout, over de aanleg van een riolering naar het Lange veld en het kamperen. Hoewel er nog geen bepaalde vorm is, zal uit dit ge sprek zeker iets nuttigs groeien. Woensdag 21 mei Tent Schuttersveld. 3 en S u Circus Boltini. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwenbond, ds F. Pijlman te Katwijk over De Hoop. Schouwburg, 8 uur: Fons Jansen. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. waaggebouw. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Pomona-terrein, 7 uur: voetbalwedstrijd Geref. jeugd geen jeugdwljkraden. Donderdag 22 mei Schouwburg. 8 uur: Fons Jansen. Gerecht 10. 8 uur: afd. Lelden Ver. Huisvrouwen, J. P. Zwanenburg over hofjes. Foyer Gehoorzaal. 8.13 u.: Toonkunstor kest, solist Bas de Jong, klarinet. Waggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenveslgracht, 7.30 uur: afd. Leiden Philatelica. contact-ruilavond. Vrijdag 23 mei Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 tot 9.30 uur: rullclub. Vestestraat 40. tel. 41033. 8.30 uur: Impe rium met „Een slok aarde". Waggebouw. 2 tot 4.30 en 7 -tot 9.30 uur: doorlichting. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeeslse Apotheek zijn de gehele week geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van I tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN Ue poliklinische oenarideling na ongeval ,en wordi van dinsdag 12 uur middags tol woensdag 12 uur waargenomen dooi net Dlaconessrnhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door her St Klisan»th ziekenhui? «Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade Zie Films CAMERA - Naakt onder het leer, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. do en zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: do- vr- en zat- nacht 23.30 uur El Dorado. 18 jaar: do. zo en wo 2,30 uur: jeugdmatlnee, LIDO De doodskus van dr. Fu *Man- chu. 14 jaar dag 2.30 7. en 9.15 uur. do en zo 2.30, 4.45. 7 en 9,15 uur. LUXOR - Rosemary s Baby. 18 jaar dag. 2.30. 7 cn 9.30 uur do en zo idem REX Dc tuin der nachtmerries. 18 jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. do cn zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur STUDIO Avondzon voor een gangster, 14 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. do en zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Loving feeling. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. do en zo 2.:m 4.45 7 en 9.15 uur Films in Leiden CAMERA The haptest miljonairc, al., dag. 2.30 (beh. wo) 7 en 9.30 uur; zo. ma cn wo 2.30 uur: Dik Trom en het circus: do, vr en zal-nacht 23.30 uur: Finale ln Berlijn. 18 jaar. LIDO Play Dirty 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo en ma: 2.30 4-45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Rosemary's Baby. dag 2 30. 7 en 930 uur, ook zo en ma. REX Tarzan en de jungleboy. U j., dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur. zo en ma: 2.30. 4.45 .7 en 9.15 uur; vr en zat-nacht 23.30 uur: Dc onbevredigden. 18 jaar. TRIANONCasino Royale. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo cn ma: 2 30. 4.45 7 en 9.15 uur. STUDIO Yellow Submarine. 14 jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo en ma 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. BEZOEK Uit EN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la. Ib en ze dagelijks io.30-ii.30. M.30-16 en 19—20 uur Vooi patiënten in klasse t. maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— IB dinsdag 13—14 zaterdag IS—16. zondag al itemeen christelijke cn nationale feestda gen 14.30-16 uut Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiènten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.80—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Elisabetbzickenhuis Lelden derd* tlaa dagelijks van 2 tot 3 en 'b avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 'a avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweeda klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakilniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van zeven tol acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeeit van hall twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon- dag li tot 12 er 2 tot 3 uur. DIACONESSUNHUIS. dagelijks eerste k(. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot a u.; derde kl. 1.13 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van i tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK - sole Ulo klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8, zaaipiaUftnten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot h»if j donderdags van half 7 tot half en zaterdags van l tot half 3. katwijk Zeehospitium, tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ung dagelijks van half 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van k»i» g tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondfeg van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 1 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: om wei knagen van 10 lol 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheaen, Rapenburg op wei Kungeo van 10 lol 6 u. ook zaterdag, zondag van i tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude gm- gei op werkdagen van 10 tol u.. zondag» van 1 tol 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 lot 12 en van 2 tot 5 ten' kasscD ialer{,a«s en zondags geslo- TEN 1 OUNS TELLINGEN Caleric Walenkamp. Nieuwsteeg 11: Ruimte-kalkulatles van Frank Gribling. van 24 mei—13 Juni dinsd. t.e.m. vrfjd. 1—6. zat. 2—5 uur Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 met tot en met 20 juni). Ue Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 19j4 - 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur, zondaa 13 tot 17 uur. Galerie van der Vlist. Botermarkt 3: marionetten Den Yermeire, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dletz. keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van uur0' t0t U ^Unl' dlnsd' l/m zat- 9 tot s Sociëteit Twenwei Breestraat 19 tot eind mei expositie schilderijen van'Wil lem den Dunne, openingstijden di wo vr en zat-avond vanaf half negen. Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 2o juni. expositie Joe Frankhuyzen. ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. Rapenburg 94. galerie 't Duivenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek. ceramiek. kleinplasUek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlin, Marjan de Glopper. Greetje Grijpma, Tosca van den Haak. Aukc de Vries, Marijke de Wit. Joan Sibecas, Liesbeth Wiorsma en Gijp Zaalberg, van 20 mol tot 20 juni, dlnsd t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars. Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling „Leerlingen werken bij Acmula Naturae). Opening 17 WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof laan u tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks, van 5 tot en met 28 me,. maand, t/m zat. van 10 tot 17 u„ ook dinsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 h op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maaJ 3. Politie: 6 maai 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. M u voor middag tot zondag 24 uur). ehd: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3