Vijf Haag se kunstenaars bij galerie Y. d. Vlist LEDEN ARS LATEN EIGEN WERK ZIEN Ook hoogleraren protesterei tegen plan Leidse centrale Sint Jorismarsen Oegstgeesl met duizenden wandelaars Technische school Vennep in juni open Klimaat in Leiden nu gunstig 2500 snoekjes uitgezet B. van Triest 4(1 jaar bij Bos Ds. Heemskerk komt naar Oegstgeest Automobilist reed door na botsing NSV recipieerd NIEUWE LEIDSE COURANT 4 AA AN DAG 19 MEI NIEUW-VENNEP De inspec teur van het lager technisch on derwijs zal volgende maand de christelijke lagere technische school in Nieuw-Vennep openen. Het gebouw staat nog eenzaam in hei wijdse polderland, op een steenworp-afstand van het in dustrieterrein. Over enkele jaren zal het an ders zijndan zal de l.t.s. omringd zijn door tal van woningen. Het gebouw is een fraai ont werp en werd gebouwd door het aannemingsbedrijf Erven Jansen te Nieuw-Vennep. Foto Van der Horst LEIDEN In galerie Van der Vlist aan de Botermarkt is tot 14 juni een zeer gevarieerde expositie te bezichtigen van het werk van een vijf tal Haagse kunstenaars. Er is grafiek te zien, er zijn wandkleden, er is potterie en verder zijn er marionetten en sierpoppen. Dit agglomeraat van kunstvol handwerk maakt deze tentoonstelling niet alleen interes sant uit kunsttechnisch oogpunt, maar ook bezienswaardig voor hen, die belangstelling hebben voor het artistieke en decoratieve voorwerp in het interieur: de woon- en leefomgeving. Ronnie Meerts stelt een aantal grafische prenten in kleurtechniek ten toon. Het is volledig figuratief LEIDEN Deze week wordt in de expositiezaal van de Leidse schil der- en tekenacademie „Ars aemula naturae" aan de Pieterkerkgracht onder de titel leerlingen werken by Ars" een tentoonstelling gehouden van het werk van cursisten. Men tracht daarmee aldus het bestuur van Ars een inzicht te geven in de wyze, waarop in de verschillende cursussen nu wordt gewerkt. Het is dus duidelijk geen kunsttentoonstel ling in de geijkte zin van het woord, maar veeleer een aanschouwelijk werkprogramma, zoals voorzitter Wil Tweehuyzen in een korte inleiding zaterdagmiddag verklaarde. Daarom is voor deze expositie in de eerste plaats dat werk ge kozen, waarbij de inhoud van de lessen het duidelijkst wordt gede monstreerd. Daarnaast geeft de tentoonstelling een beeld van de individuele interpretaties door de cursisten van de te behandelen onderwerpen. De toekomst zal moeten leren of het mogelijk is om naast de be staande taak van Ars een, zij het op bescheiden schaal, vakopleiding te realiseren. De steeds groeiende belangstelling, waarin de cursus sen zich mogen verheugen, is sti mulerend om te zoeken naar we gen, waardoor steeds beter in een kennelijke behoefte zal kunnen worden voorzien. Het bestuur is zich evenwel be wust, dat ontwikkelingen op cul tureel en maatschappelijk gebied ook in het werk van Ars hun weer slag zullen moeten vinden, wil men voorkomen, dat in de toekomst vooral jongeren zich afzijdig zul len houden. Cursussen Momenteel worden drie alge mene cursussen voor beginners en gevorderden gehouden. Hierin wordt ook aandacht besteed aan de compositie en het werken met verschilende materialen. Docenten zijn de Leidse kunstschilder en te kenleraar Gerrit de Wit. alsmede de Haagse kunstschilders Hubert Mengels en A. van Dijk. De kunstschilder Arnold Smith, eveneens uit Den Haag, leidt de cursus schilderen en portret- en modeltekenen. De Leidse graficus en schilder Fer Hakkaart heeft de cursus grafische technieken in han den. De in Noordwijkerhout geves tigde beeldhouwer Lo Molenaar leidt de cursus boetseren. Een cur sus bestaat uit 0 lessen van 2 uur. Steun van gemeente Na de korte inleiding van Wil Tweehuysen sprak dr. J. M. Roo- senschoon, chef van de afdeling onderwijs en culturele zaken van de gemeente Leiden, een openings woord. Hierin stelde hij o.m. de vraag, hoe zo'n oude instelling als Ars in deze tijd zo goed mogelijk te laten functioneren. Dat is een moeilijke zaak, maar het is verheu gend en duidelijk, dat Ars steeds met dit probleem bezig is. Ars komt met deze tentoonstel ling uit de beslotenheid naar buiten. Men dient echter bij te blijven, want het klimaat in Leiden is voor Ars nu gunstig. Ars kan daarbij rekenen op de steun van de ge meente Leiden, aldus dr. Roosen- schoon, want Ars heeft in deze tijd nog een heel belangrijke functie. Het werk Zoals al opgemerkt is deze ex positie niet bedoeld als kunstten toonstelling, maar als uiting naar buiten van de werkzaamheden door en b\j Ars aemula. Daarom menen wij ons vrij te achten ran kritische beschouwingen van de tentoonge stelde werkstukken. Bovendien is niet alles voorzien van de naam van de maker. Verder is iedere amateur in wezen slechts liefhebber en geen professioneel kunstenaar. Dat blijkt ook uit het tentoongestelde werk, dat uiteraard in veel gevallen de dilettantenhand verraadt. Maar toch zijn er zeker uitstekende werkstukken bij, die niet alleen van eigen fantasie, maar ook van een goed ontwikkelde kunstvaardigheid getuigen. Vooral in het grafische werk za gen wij opvallende dingen, alsook bij aquarellen en bij de tekenin gen. Ten slotte staat er ook enig boetseerwerk opgesteld, waaronder eveneens enkele goede werken. Voor belangstellenden is de ex positie geopend 's avonds van 7 tot 9 uur en zaterdag van 2 tot 5 uur. Het secretariaat van Ars is geves tigd: Tulpenstraat 12. WILLEM PRINS Polder De Noordpias BENTHUIZEN De stemgerech tigde ingelanden van de nieuwe pol der „De Noordpias' zijn bijeenge roepen tegen donderdag 29 mei om 9.30 uur in het Hervormd Vereni gingsgebouw, te Hazerswoude-dorp. Dit zal de eerste vergadering zijn van de nieuwe polder, die gefor meerd is uit de voormalige Palen- steinsche Polder (Zoetermeer), Benthuizerpolder (Benthuizen), De Hazerswoudsche Droogmakerij, Ach- terof en de Putte (Waddinxveen), De Kleine Droogmakerij (Hazers- woude) en het voormalige water schap De Omringdijk van de Droog gemaakte Noordpias. In de nieuwe polder is tevens opgenomen de tot op heden ongereglementeerde Simon Jansepolder, een klein poldertje on der Hazerswoude. De verkiezing van een bestuur is inmiddels in het gehele gebied ge houden en het is samengesteld uit de heren J. P. J. Voets, Hazers woude, voorzitter; Heemraden P. van der Eijk, Waddinxveen, P. J. Visser, Zoetermeer. A. J. Jacobs, Hazerswoude en Jos. van der Eijk, Benthuizen. De nieuwe polder moet in totaal 55 km watergang onderhouden. Op 29 mei dienen een secretaris en een penningmeester te worden benoemd. Voor de eerste functie heeft het bestuur een aanbeveling opgesteld, bestaande uit de heren D. Hassefras te Hazerswoude en W. C. Slob te Waddinxveen. Voor de functie van penningmeester geldt een omgekeerde volgorde. HAZERSWOUDE Zaterdagmor gen omstreeks tien uur zijn twee be rijders van een bromfiets met elkaar in botsing gekomen op het rijwielpad langs de Rijndijk, ter hoogte van res taurant „Groenendijk". Beiden, een Leidenaar en de heer L. van Am sterdam uit de Hazerswoudse Zon neveldstraat, moesten door de EHBO naar een Leids ziekenhuis worden vervoerd. Ze liepen schaaf- en sny- wonden en verwondingen aan de knie op. HAZERSWOUDE In verband met de komende Pinksterdagen wordt het huisvuil aan de Rijndijk volgen de week op dinsdag en donderdag op gehaald. In Hazerswoude-dorp woensdag en vrijdag. werk, afgezien van enkele gestyleer- de prenten, die echter over het alge meen niet tot het beste werk kun nen worden gerekend. Er zijn bijzonder mooie stem mingseffecten bereikt en ook qua compositie zijn er goede èn gave werkstukken bij. Zo is „Stad in de avond", een prent in rood, mooi van opbouw en stemming. Een roman tisch werkje is „Collette in de tuin". Goed van compositie is ook „Stil leven met klok", waarin Meerts laat zien. dat hy ook het gewone ding aantrekkelijk kan verbeelden. Sier lijk is „Kan met vogels", mooi van kleur „Groot Stilleven". „Toenadering" en „Circus" zijn voorbeelden van Meerts' stylerings- methode, maar zijn minder goed van gehalte in tegenstelling tot de vol ledig figuratieve prenten. Ten slotte wijzen we op de naar ons gevoelen fraaiste prent van de collectie: „Strand", waarin de sfeer van een barre donkere verlatenheid treffend en voortreffelijk is weergegeven. MARIONETTEN Het bekende poppenspelers-echt paar Don en Ly Vermeire exposeert een aantal marionetten, die stuk vóór stuk een karakter voortreffe lijk uitbeelden. Er zijn mooie pop pen van het T V-pro gramma .Jenny" en van „Die Kluge" van Carl Orff. Vooral de koppen van deze poppen zyn markant gesneden en boeiend van uitdrukking. Men zie b>v. de grappige uitdrukking van de „Ko ning", met weinig kostbare en heel dikwijls weinig kleurige materialen weten de Vermeires frappante re sultaten te bereiken. SIERPOPPEN Van geheel andere kaliber en ka rakter zijn de sierpoppen van Lucas Goudzwaard. Prachtig, welhaast „vrouwelijk" van kleur maken zijn werkstukken grote indruk door Goudzwaards onbegrensde fantasie. Ze zijn in tegenstelling tot de ma rionetten ven de Vermeires nooit karikaturaal Karakters worden zo goed als niet verbeeld. Het gaat bij Goudzwaard om de schone (over het algemeen hoogslanke) vorm en de uitbundigheid van kleur in de veel vuldige materiaalsoorten. Dierfiguren vooral worden mooi getypeerd, zoals de aanvallende stier in de dubbelpop ..Stierenvechter" en het grappige „Paardje". Van veel fantasie getuigt een zich in vele bochten wringende Draak", maar vooral het bijna surrealistische „Herfst". Ten slotte mogen we wijzen op een grote „Kerstgroep", conventio neel voor zover het de figuren be treft, maar hemelhoog ver uitste kend boven de vele kitsch, die rond de kersttijd nog vele huiskamers, al of niet onder de kerstboom, siert Wel kostbaarder, dat wel Als totaalbeeld toont het werk van Leen Goudzwaard een wat vrouwelijke allure, zowel in vorm geving als in kleurgebruik. Het zal dan ook in tegenstelling tot de poppen van de Vermeires voor het merendeel alleen de vrouwen en de vrouwelijk ingestelde figuren aanspreken POTTERIE Guy van Hardenbroek toont een collectie Potterie in mooie, simpele, maar wel ietwat conventionele vor men. Dat conventionele vormt na tuurlijk geen enkel bezwaar. Het heeft als pré. dat een sierprodukt te vens als (overigens kostbaar) ge bruiksvoorwerp kan dienen. Het is gaaf vakwerk in tinglazuur. Het meeste in donkere kleur: zwart, donkerbruin of donker oxblood. En kele witten steken er echter mooi by af en dan vragen we bijzondere aandacht voor een witte halfhoge kom of schaal, prachtig van tint en in alle eenvoud zeer edel van vorm. WANDKLEDEN Ten slotte exposeert Paula Dietz eer. aantal wandkleden. Deze kunst- naaldwerkster maakt kleden, ge componeerd in over het algemeen forse vlakken. Wanneer zij kleur gebruikt d.wz. geen zwart of wit neemt zij felle, contrastrijke tin ten, ivaar door tapijten van stoere en stevige allure ontstaan. Van eenvoudige, maar fraaie com positie getuigt „Kleine symphonie", een gestyleerd harpmotief in zwart, grijs en zilverwit. Stoer is „Door braak". waarin gewerkt is met gro te vlakken. Zeer mooi van kleur- compositie is .Driehoek in blauw". Naar onze smaak het mooiste kleed van de collectie is „Compositie in geel en zwart". Al met al een fraaie en waarde volle tentoonstelling bij V. d. Vlist, die te zien is (tot 14 juni) dinsdag tot en met zaterdag van 96 uur. WILLEM PRINS LEIDEN Wij ontvingen het volgende afschrift van een brief, die prof. A. Quispel. hoogleraar in de experimentele plantkunde, prof. D. J. Kuenen, hoogleraar in de algemene dierkunde, en prof. C. G. G. J. van Steenis, hoogleraar in de bijzondere plantkunde, aan het gemeentebe stuur van Leiden hebben gericht naar aanleiding van het plan om in de Barrepolder onder Zoeterwoude een grote elektriciteitscentrale te bouwen. „Gaarne willen wij hierbij onze instemming betuigen met de open brief geschreven door vijf leden van het wetenschappelijk korps van de Leidse universiteit, waarin deze hun bezorgdheid uitspreken over de plannen het water uit het Leidse merengebied te gebuiken als koel water voor de nieuwe elektriciteits centrale. In ons overbevolkte en sterk ge- industrialiseerde land is de milieu bescherming een probleem van wel haast onoplosbare aard geworden. Reeds heeft de verontreiniging van hqt water op vele plaatsen vormen aangenomen waar wij ons ernstig moeten afvragen of wij met onze beschermende maatregelen niet reeds te laat zijn. Wij zullen alles in het werk moeten stellen de verder gaande milieu vergiftiging te keren en de gevaren af te wenden, die ons hier bedreigen. Bij de lozing van koelwater gaat het niet om de chemische vergifti ging. Het is echter bekend dat de verhoging van de temperatuur tot onvoorziene en hoogst ongewenste consequenties kan leiden, ook al wordt het koelwater vóór de lo zing weer grotendeels afgekoeld. In ons land, waar reeds het water in zo sterke mate verontreinigd is, valt nog minder te voorzien welke gevol gen een temperatuurverhoging kan hebben. Hier dienen alle risico's te worden vermeden. Deze risico's kunnen worden ver meden door een koelbehandeling van het water (in autonome cir cuits), die op het geheel van de kos ten slechts een ondergeschikte rol kan spelen. Bovendien willen wij nadrukkelijk stellen, dat de bescher ming van het milieu voor ons wel zijn van zo fundamentele betekenis is, dat het nimmer aan economische motieven mag worden geofferd. Wij verwachten, dat u nimmer de plan nen voor de bouw van de elektri citeitscentrale zult goedkeuren in- Raad van Alkemade ALKEMADE Woensdag komt de raad byeen. De agenda vermeldt o.a. het voorstel tot verlenging van de werkingsduur met één jaar van de „Verordening geldelijke steun doorstroming". Voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor de aanleg van een verwarmings- installaitie in een aanital woningen. Voorstel tot verlehing van een kre diet voor bouwrijpmaking van de voor de bouw van bepaardenwonin- gen bestemde gronden aan de Kerk- weg. Voorstel tot verkoop van de voor de bouw van een bejaarden- woningencomplex bestemde gronden aan de Kerkweg en tot verlenging van garantie voor de stichtings- kosten daarvan. Voorstel tot ver koop van een perceel grond aan de Populierenstraat. Scholieren kampeerden in Teylingerbos TER AAR De hoogste drie klassen van de School voor Chr. Volksonderwijs vertrokken woens dag voor een schoolreisje naar het Teijlingerbos bij Vogelenzang, waar zij gingen kamperen. De eerste dag maakten de kinde ren een reisje naar Volendam, van waar zij per boot naar Marken gin gen. 's Avonds togen zij naar het kamp bij Vogelenzang. De tweede dag stond een speur tocht op het programma. De dag werd verder gevuld met sportwed strijden en een songfestival. Het schoolreisje duurde tot het eind van de week. ALPHEN Zaterdagmiddag hebben leden van de Hengel sport Vereniging ,^lphen" in het recreatiemeer ruim 2500 Snoekjes uitgezet, die in de kweekvijvers van de Neder landse Organisaties ter Ver betering van de Binnenvisserij zijn opgegroeid. De snoekjes die een lengte hebben van ongeveer vijf centimeter kunnen niet bij teilen gelijk worden uitgezet, maar moeten twee aan twee tel kens op enkele meters afstand van elkaar in hei water wor den gelaten, om te voorkomen, dat ze elkaar opeten. Contante icisselkoersen AMSTERDAM. 14 mei De advleskoer- sen voor buitenlands bankpapier geldend In Amsterdam op de volgende werkdag luiden: Londen 8.62—8 72, Montreal 3.35— 3.40. New York 3.61—3.66, Parijs 66.00— 69.00 Brussel 6.65—6.85. Frankfort 90 00— 92.00, Stockholm 69.80—70.80 Zürlch 83.70 —84.70, Milaan 57 00—59.00 Kopenhagen 47.8018.80, Oslo 50.50—51.50. Wenen 13.98— 14 18, Lissabon 12.60—12 90, Madrid 5.12—5.27. dien niet alles is gedaan om de varen voor het water in het mei gebied af te wenden". ALPHEN Vrijdag mocht heer B. van Triest de dag herdenl dat hij veertig jaar werkzaam bij Bos-beton en Zoon N.V.. Ofc dag, dat Barend daar het kan binnenstapte, was de fabriek van heer Bos nog maar van beschei importantie. De groei en ontwil ling van het bedrijf heeft de j laris (nu chef van de loonadminis tie) goed bijgehouden. Overigens is het succes hem naar het hoofd gestegen, wat wordt getypeerd door het feit, hij niet voelde voor een koninikl onderscheiding. Hij acht de grad in brons, zilver en goud, gebon aan de functie, die men bekle niet juist; hij zou zilver m ontvangen, een gewone werker de fabriek brons. Maar boven< ziet hy het niet als een grote dienste veertig jaar aan één be< verbonden te blijven als de houdingen goed zijn. Anderen, een goede positie opbouwden verschillende werkgevers, ontv gen na veertig jaar niets. Deze dingen kwamen ter spr bij de huldiging van de jubilaris zijn woning aan de Stuyvestantli waar zijn directeur de heer 1 met wie hij als het ware is 01 groeid, hem kwam feliciteren. Familieleden van de heer 1 Triest waren hierbij aanwezig. De heer Bos stond stil bij de o wikkeling van deze N.V., die re tientallen jaren langs de Woubruj weg een bedrijf heeft, maar vestigingen in Koudekerk en Friesland. Hij beklemtoonde meelevende karakter van de ji laris en zijn interesse voor de ciale problemen van de werk in het bedrijf, die hem vaak ra plegen.De heer Van Triest ontv een geschenk in envelop. De waardering bleek ook 'sn dags wel, toen deputaties van personeelsvereniging, het kante en heit fabriekspersoneel kwan feliciteren. Zij boden o.a. een fcu stoel en een boormachine aan. was voor allen, die bij deze hu ging betrokken waren, een pretl dag, vol van goede herinneringer Jaarvergaderingen Vrouwenb ALPHEN De afdeling Zuid i de Ghiristen-Vrouwenibond ho hedenavond om 7.45 uur in gebo Nabij de jaarvergadering, waarn men het seizoen weer sluit. Op programma staat o.a. een tone stuk getiteld „Het standbeeld v Jeanne d'Arc". Voorts wordt ei modeshow gehouden. De afdelingen Noord en Wf houden woensdagavond 21 mei i 8 uur hun jaarvergadering in i grote zaal van de Opstandingskeï Het programma is gelijk aan j avond van Zuid. Wedvlucht „Ons Genoegen" KOUDEKERK De postduiven- club „Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht van Fergnier, 290 km. Gelost om 11.10 uur bereikte de eerste prijsduif zyn hok om 15.37 uur, en de 46ste om 16.13 uur. Er werd met 184 duiven gevlogen. De uitslag werd: 1. gebr. De Wit 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 18, 21, 41, 44; 2. H. van Vegfen en Co. 4, 12, 13, 19, 27, 28, 39, 32, 38, 43: 3. L. D. Smits 9, 39; 4. H. Schellingerhout 14, 22, 31, 35, 42; 5. Jac. de Jongh 15, 23, 33: 6. Comb. Hoogenboom 16, 20, 225, 26, 34, 39; 7.dr. J. Faber 17, 37. 40; 8. G. Biesheuvel 24; 9. C. de Keijzer 36. Dagje uit voor bejaarden Koudekerk en Hazerswoude KOUDEKERK Donderdag zul len de bejaarden van Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk om half negen bij de Burgem. De Herderschool ver trekken voor hun jaarlijkse reis, die geheel verzorgd wordt door de da mes van de plaatselijke vereniging van Plattelandsvrouwen. Voor vele bejaarden is deze uit gaansdag het hoogtepunt van het jaar. Wanneer zij 's avonds bij de grens van de gemeente zijn terugge keerd, staat de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" klaar om hen voor te gaan met muziek, naar de Burgem. De Herderschool. Verkoopdag bouw geref. kerk HAZERSWOUDE Zaterdagmid dag opende mevrouw Brink-Bijleveld een verkoopdag waarvan de op brengst voor de bouw van de gere formeerde kerk is. Goede gevers had den vele goederen geschonken die aantrekkelijk genoeg bleken om veel kopers te trekken. De opbrengst was f 2508. Met de braadkuikenactie van de jeugd en de plantenverkoop voor moederdag bracht deze verkoping een bedrag van ruim vijfduizend gulden in de bouwkas. OEGSTGEEST Opnieuw kan Oegstgeest terugzien op een geslaagde dag van St. Jorismarsen, zaterdagmiddag om 2 uur door wethouder M. van der Voet im. de regen geopend en verder met droog weer verlopen. Ongeveer vijfduizend padvindsters en padvinders namen aan deze 23ste nationale marsen deel. De organisatie was, als immer, in handen van de plaatselijke commissie van het Nederlands padirindstergilde en de Nederlandse padvinders. Er waren weer twee routes uitge legd, één van zeven en een halve kilometer door Oegstgeest en de Leidse Hout, één van vijftien kilo meter door Voorhout en Sassen- heim. De tochten verliepen, behou dens een enkele blaar, geheel naar wens. Op eventualiteiten was gerekend: dokter Reterink en de heren Van der Mark en Van der Horst (Roode- Kruistent) behartigden de medische kant, terwijl vier vaste verbindings- posten en twee mobilofoonwagens van het Roode Kruis onder leiding van de heer J. van Wijk de commu nicatie tussen wandelaars en cen traal terrein Oud-Poelgeest voor liun rekening namen. In zijn openingstoespraak betreur de de heer Van der Voet het tekort aan goede leiding bij de padvinderij. Voorzitter A. Parmentier van de piaatselijke commissie voerde even eens het woord, terwyl de heer W F. Tierolf opnieuw als algemeen marsleider optrad. Terwyl de wandelaars hun kilo meters volmaakten, speelden zeven bands op het terrein van Oud-Poel geest in een muzikaal concours. Uitslagen De uitslagen waren: welpen: 1 Jan van Galen, Leiden; 2 Dauwtrappers, Leiden; 3 Beste- vaer, Katwijk aan Zee; 4 Lodewijkl groep, Leiden; Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Corne- lis Martinus, z v J H van den Broek en M M J van Stein; Robertus Pe trus Leonardus, z v H L Heemskerk en W P E Hoek; Milena, d v D Rakic en A W Laken; Monica Agnes Maria, d v J J M Sommeling en A A M Re- bers; Maria Alida, d v T W J van der Drift en W M J Rotteveel; Christian Jan Bastiaan z v J A B Jongeneel en M B Touw. Getrouwd: G H M van Abswoude en C C A de Vreede; J M van der Meer en A de Mooij; J E A Wagen borg en P Penning. Overleden: J Kort, w v P Trijse- laar; N IJkema, evUJ van Dijk. kabouters: 1 Catrera, Bloemen- daal; 2 Denkmutsen, Leiden; 3 Zon nige Boskabouters, Heemsted; 4 Grijsbaarden, Leiden. verkenners: St. Paulusgroep, Lei den; 2 Dauwtrappers mevr. Bors- sen-Waalkens, Leiden; 3 Kaninefa- ten, Lisse: padvindsters: 1 Koetilangvendel, Heemstede; 2 Neeltje Jacoba, Heem stede; 3 Bernardinagroep, Zoeter woude; bandconcours: 1 Haagse Padvind sters Band -f tamboer maitre, Den Haag; 2 St. Jorisdrumband, Bos koop; 3 NPV, Alkmaar; De prijs voor de verst komende groep was voor die van mejuffrouw OEGSTGEEST Ds. J. Th. Heems kerk van Axel heeft het beroep van de Gereformeerde Kerk van Oegst geest aangenomen. Ds. Heemskerk werd in 1929 geboren en was eerst predikant in Oldemarkt. Slotavond NCVB OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond houdt vanavond om 8 uur in het gemeentecentrum aan de Lijtweg de laatste bijeen komst van het seizoen Ds. M. R. van den Berg zal vertellen over het zen dingswerk in Afrika, waarbij dia's worden vertoond. Tevoren houdt men een gezamen lijke broodmaaltijd. Collecte Rode Kruis OEGSTGEEST Volgende week, van 26 mei tot en met 7 juni, wordt de collecte gehouden voor het Rode Kruis. Zoals bekend, organiseert deze instelling elk jaar boottochten met de Henri Dunant en vakanties in het Henri-Dunanthuis te Zeist, alles voor langdurig bedlegerigen. Ook de bloedtransfusiedienst, de ongevals- posten langs de wegen en de zendin gen naar rampgebieden worden door het Rode Kruis verzorgd. Het ont vangt geen overheidssubsidies, zodat het financieel afhankelijk is van on der meer de jaarlijkse collecte. Van der Wel, Zeist; die voor grootste groep voor de Van Woes Liethorp, Leiderdorp. Het precise aantal deelnemers v 4839. OEGSTGEEST Zondagavo omstreeks kwart over elf gaf de I stuurder van een nog niet geiden ficeerde Fiat 850 op de Warmond weg (hoek Prinsenlaan) geen vo rang aan een bromfietser uit S senheim, die verwondingen aan i been opliep. Op de Rhijngeesterstraatweg bol een bestelauto zaterdagavond teg een muur; de bestuurder slipte do< dat hij moest afremmen voor e overstekende hond. De auto w< beschadigd. NIEUWKOOP In verband r het behalen van het kampioensc) in de afdeling Gouda van de KN en de daaraan verbonden promo naar de vierde klasse vain de KN1 heeft het bestuur van NSV tegenwoordigheid van het elftal de trainer zaterdagavond een ceptie gehouden in hotel „De Wait geus". De eerste spreker was bur meester Van Montfoort, die besti en spelers complimenteerde en letters NSV een andere beteke gaf, t.w. Naijverig - Sportief - Vee lustig. Hij zegde toe, de verrichting van NSV met grote initeresse zullen volgen. Namens het gemei tebestuur overhandigde hij voi zitter Van Dijk twee wedstri ballen, NIEUWKOOP Morgen zuil de bejaarden van onze gemeen hun jaarlijkse uitstapje maken c opnieuw is georganiseerd door b bekende damescomité, onder leidi van mevrouw Zwanenburg-de Pal Het fanfarekorps „Eensgezin heeft zaterdag de reeds maandi geleden gestarte actie tot het i zamelen van gelden voor aanktx van nieuwe instrumenten met e< lijstcollecte besloten. Men heeft t na f 2450,ooeehaald. DEN HAAG Vooruitlopend het verschijnen van het jaarvers! stelt N.V. Technisch bureau Mariji over 1968 een dividend voor van procent. Over 1967 werd 7 prod uitgekeerd, vermeerderd met 3 p* cent uit de dividendreserve.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4