Ter Leede maakte het Noordwijk nog moeilijk d v. d. Berg won HILIDOR- TORNOOI VOORSPRONG THUISCLUB IN GEVAAR VEEL PECH IN DE RONDE VAN LEIDEN Alleen Berkhout bleef overeind Winst voor dames en heren van Kangeroes Swift keert organisatie Avondzesdaagse rug toe Woubrugge verloor VOORSCHOTEN PROMOVEERT IWE LEIDSE COURANT MAANDAG 19 MEI 1969 If. Bernardus na Jf-l zege in finale HAZERSWOUDE St. Bernardus left zich geplaatst voor de eindstrijd jd het tornooi om de Rjjnstreekbe- (T, een wisselbeker die de gebroe- A. en C. van der Voort destijds tehikbaar hebben gesteld. Zaterdag- fond versloeg St. Bernardus het Leid- VNA met 71 in de eerste wed- rljd van dit tornooi, waarin zater- U MMO uit Hoogmade en Koude- fk gaan uitmaken, wie de andere pslist zal zijn. Bernardus-spitsspeler Pim van |fctten was in de ontmoeting tegen ;KA geweldig op schot, hij scoorde J maal. De andere Hazerswoudse jals werden gemaakt door Jos van Zwaan en Ad Hogervorst. -JlTNA redde in het begin van deze lor weinigen bezochte wedstrijd reeds toen Gerard Zandvliet, de jelman van de thuisclub, een foutje Takte na een mislukt schot van een idenaar. Rob Kramp van St. Ber- rdus liep in deze ontmoeting een ksure op en werd vervangen door ,tp de Graaf. kiM met al was er sprake van een jjerst sportief gevecht, voorzover er tans sprake was van gevecht, want Bernardus was veel sterker. "ER AAR In het dorpshuis praken de leden van de hengel- rtvereniging De Brasem het dstrij drooster voor het komende toen. Van de zeven wedstrijden rdt er één in de Keetsloot gevist; overige in de Langer a arse plas- Op 16 augustus komen de hen- laars van De Brasem langs de lerkant van de Bijlen uit tegen prissers uit Alphen. de pauze vertoonde Ron de luw uit Alphen films. JSIDEN De tweede en laatste dag van dit in de Grote Burchtzaal rspeelde Philidor-Jubileumtornooi heeft een grote verrassing op- everd: de fraajie wisselbeker blijft in Leiden en Philidor dankt deze rassïng aan zijn meervoudige kampioen Ad v. d. Berg, die zaterdag stoute stukje uithaalde om alle ernstige kanshebbers, Jan Timman fluts, één voor één te kloppen. meeste moeite had hij in de laatste' ronde nog met zijn teamge- t Van Maaren, die hem zeer sportief hardnekkig het pwnt be- istte, maar ten slotte ook het hoofd moest buigen en zodoende juist i de prijzen viel. Baarle en H Böhm (beiden R'dam), J Vogel (A'dam) en J J Piket (Phil.). Allen 6 pt. Groep 2: le prijs H de Wilde (A'dam) 7pt. 2e en 3e prijs: R J Kloek (A'dam) en H Struylaart (R'dam), elk 6V*pt. 4e t/m 6e prijs gedeeld door A Beenhakker (Tjmui- den),' M. Degeling (R'dam), W. Ko ning (Bodegraven), C Kuypers (Ha- zerswoude), C J M Zwetsloot (Den Haag) en J H Blankespoor (Wase- naar) met elk 6 pt. Groep 3: le prijs: J C Plante (Zoe- termeer) 7V« pt. 2e en 3e prijs ge deeld door P G Kroon (Lisse) en R Mieremet (Leithen) 7 pt 4e prys: D Smit (R'dam), 6V2 pt. 5e en 6e prijs gedeeld door R Th de Brouwer (Tuitjenhorn), J Barendse en C K v Steenwijk (beiden Philidor) met elk 6 pt het de op het tweede plan geraakt: vo let jaar wist hij niet via voorwed- den tot het Nederlandse kam- nschap door te dringen, zulks in vifnstelling tot Joop Piket en lorfans. Dit jaar verdedigde hij zijn ïpioenstitel bij Philidor zelfs niet. ng de a zijn succesen van enkele jaren "den was Van den Berg enigs- lCjs 'n het eerste bord waren zijn re sten ronduit slecht reden waar- men hem daar verving door .^t, die zich, getuige b.v. zijn Ijj winning op Ree, daar ook goed s voelde. In de jubileumwed- e c|d echter revancheerde Van den zich voortreffelijk, zodat we blijk van een come-back kunnen le i ken. !P® mman heeft overigens ook weer goede prestatie geleverd: behalve verliespartij tegen v. d. Berg d hij nog slechts één remise toe, f legen Verreck. Hij werd een goe- 2e, Verreck 3e. Bij het kwartet de 4e t/m 6e prijs deelde, treffen dan toch nog één Philidorman, Piket, die zijn slechte start van lerdag prachtig goedmaakte door Ier al zijn partijen te winnen. <n beetje triest doet het aan, dat bij de winnaars in groep 2 geen de Philidorspelers aantreffen: en- n kwamen net wat adem tekort! roep 3 vermelden wij met ere de XV 2— nen-junior Mieremet, die heel 5 5- CL geroutineerde Philidormensen wu en gevecht stelde. Hier wel een luit opkomende talenten van Phi- bij de prijswinnaars, zij het ook in de hoogste regionen. BEGRIJPELIJK et is begrijpelijk, dat voorzitter Mulder met trots de gloednieuwe er aan zijn clubgenoot overreikte, ,8-1 fbij de wens uitsprekend, dat hij "-J trofee een volgende maal met -3 iveel élan zou verdedigen als 8-1 rmee hij deze ditmaal had ver- 5-11 tl. hilidor kan op een heel goed ge- ,|gd tornooi terugzien, waarbij de organisatie hoegenaamd niets >rak. Tenslotte volgen hier de twinnaars: -17 7-1 'roep 1- UITSLAGEN le prijs en winnaar van Philidor-wisselbeker: A M J v d 5- tg (Phil.) 8 pt. 2e prijs: J Timman lam) 71/: pt 3e prijs: W A Verreck Haag) 7 pt. 4e t/m 6e prijs: J v Goede klassering meisjesatletes ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphensc meisjesatleten hebben hun eerste competitiewedstrijd b(j de C en D groep op uitstekende wijze be ëindigd: De C-meisjes namen met dertien ploegen deel aan een wed strijd op de sintelbaan in Lisse en veroverden daar de derde plaats met een puntentotaal van 4360. De D-meisjes verwerkten hun wed- strend op de prachtige atletiekaccom- modatie in Den Haag (Zuidlaren- straat). Zij namen met veertien ploe gen deel en werden hiervan vierde. Annie de Bruin werd eerste op de 80 meter in 11,2 sec van de 36 deel neemsters. Lia Woerdeman en A. Verkley liepen deze afstand in 11,9 sec. Op hoogspringen werden A. de Bruin en I Hoogeveen tweede met 1.20 meter. L. v. Slooten, G. v. d. Dool en I. Hoogeveen bereikten met de kogel 7,05, 7.15 en 6.87 meter. Een zesde plaats bereikte L. Woerdeman op het verspringen met 3.88 meter. A. Verkley sprong 3.67 meter en L. v. Slooten 3,73 meter. De estafette 4 x 60 meter leverde een derde plaats op in 36,3 sec. De C-meisjesploeg van Sport club Reeuwijk werd met 3039 punten twaalfde. De D-meisjes behaalden 3197 pun ten in Den Haag. Wilma de Wit sprong 3,42 meter. E. Konijnenburg 3.13 m, E. Simaela 3,29 meter. De estafette werd hier in 39,7 sec gelopen waar mee de ploeg vierde werd. JAN TIMMAN bij Philidor. WOUBRUGGE Tijdens een oefenwedstrijd ondervond de kers verse 4-de klasser Woubrugge dat de toekomstige tegenstanders be slist niet te onderschatten zijn. Voor de rust was Hazerswoudse Boys, mede dank zij windvoordeel vrijwel steeds in de aanval, het geen ondermeer resulteerde in vele corners. Ondanks de sterke verdediging moest de thuisclub tweemaal toe staan dat de fel aanvallend spelen de Hazerswoudse voorhoede scoor de. De eerste keer door Bos met een doorloopbal, de tweede keer door Rademaker die alleen door brak. Hoewel Woubrugge na de rust soms gevaarlijk voor het Hazers woudse doel kwam en zich vele scoringskansen schiep, was de voor hoede niet schotvaardig en onsa menhangend, om zelfs één tegen doelpunt te scoren. (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK Het als favoriet gestarte Noordwijk heeft het met Ter Leede, dat duidelijk op weg is naar herstelniet gemakkelijk ge had. In deze vrij gelijkopgaande strijd leek het af en toe wel of er kampioensbelangen op het spel stonden, want er werd hard voor gevochten. Af en toe deed zelfs het betere schaafwerk opgeld, wat o.i. bij dit soort wedstrijden echt niet hoeft. Noordwijk was in de eerste helft de betere ploeg, al bood Ter Leede felle tegenstand. J. v. d. Lippe schoot in die eerste helft Noord wijk naar een 20 voorsprong, maar een sterk terugkomend Ter Leede gaf in de 2e helft veel beter partij en kon zelfs de achterstand verkleinen. Het was zelfs af en toe dicht bij de gelijkmaker, maar die kwam er niet uit. Er ontspon zich een boeiende strijd, waarbij de twee oude rivalen elkaar geen duimbreed ruimte gaven. Ter Leede, vlot gestart, was het eerst aan bod, maar de zwakke linksbuiten Knetsch kon geen ge vaar stichten. Noordwijk jiam het initiatief over en bouwde een serie aanvallen op en dit resulteerde al in de 7e minuut tot de openings treffer. Door een kleine verdedi- gingsfout bereikte de bal Jan v. d. Lippe, die met een denderend schot, keeper ScheUingerhout kans loos maakte (10). Ter Leede, dat in J. v. d. Heiden op het middenveld een zwakke schakel had miste vaak de meest simpele ballen, doordat de Noord wij kse middenlinie veel resoluter optrad. Toch moest v. d. Niet in zijn volle lengte omhoog bij een prachtige voorzet van de rechtsbui ten van Ter Leede, v. d. Niet. GEEN RESULTAAT Toch kwam Ter Leede er af en toe aardig door, maar de voorhoede werd bekwaam door de Noordwijk- se defensie aan banden gelegd. Kan sen voor J. v. d. Heiden, goed door gelopen en D. v. Biezen, net naast, hadden geen resultaat. Aan de an dere kant werd Barten bij een Noordwijkse aanval zo in het nauw gebracht, dat hjj bijna in eigen doel kopte. ie De Winnaar over de streep Een balletachtige opname van Noordwijk-Ter Leede. De op springende v. d. Lippe is te laat gekomen. Ligtenberg heeft de bal weggetrapt, zodat keeper Schellingerhout (in lange broek) niet meer behoeft in te grijpen. Bröring op handen en voeten maakt ook geen kans. Na een half uur spelen, waarbij er nogal fel tegen elkaar opgetreden werd kwam Noordwijk weer goed los. De Ter Leede defensie wan kelde en in de 40e minuut kwam na e ennogal panikerige situatie de 2e Noordwijk treffer tot stand. Bij een hoekschop kwam Jan v. d. Lippe goed inlopen en met een felle kop bal belandde de bal in het net (2—0). Na rust kwam Ter Leede met een iets gewijzigd team binnen de lij nen. Knetsch moest zijn plaats af staan aan v. d. Niet, v. Ginhoven ging rechtsbuiten lopen en H. Ty- sen kwam weer op de hem ver trouwde rechtsbackplaats. En het liep gelijk beter, want een agressief Ter Leede ging ten aanval. Noord wijk liet zich echter niet in de luren leggen, maar moest zich toch wat meer op verdedigen toeleggen. Er ontstonden gaten op het mid denveld, waar J. v. d. Heiden zich wat herstellend, nu beter uit de verf kwam. Toch was Bröring dicht bij een treffer, alleen doorgebro ken, werd hij vlak voor Schellinger hout. bekwaam afgestopt. Versluis, die vaak als eenzame spits stond, kreeg nu ook wat meer werk en hij was het, die enige keren gestrand te zijn in de 24e minuut alleen doorgebroken netjes de uit gelopen v. d. Niet omspeelde en de bal in het net deponeerde (21). Ter Leede bleef aandringen maar Noordwijk herstelde zich en wist met snelle uitvallen de Ter Leede defensie vaak in moeilijkheden te grengen. Men had echter te veel tijd nodig om Jan v. Lippe in goede schietpositie te manoeuvre ren. zodat er altijd wel weer een roodgeel been tussenkwam. De nu geheel gelijkopgaande strijd bezorgde beide ploegen nog serieuze kansen, maar gedoelpunt werd er niet meer. Met een goede aanval van Ter Leede eindigde deze vrij harde, doch wel sportieve ont moeting, die onder de vrij lankmoe dige leiding van arbiter Letterman werd gespeeld, met een toch wel verdiende zege van Noordwijk, dat by vlagen goed voetbal liet zien. NOORDWIJK: d: v. d. Niet, a: Kuipers, Marijt, G. Duindam en Van Kesteren, m: A. Duindam en Heemskerk, v: v. d. Luit, v. d. Lip pe, Spaanderman en Bröring. TER LEEDE: d: Schellingerhout, a: Van Ginhoven (Tijsen), De Bruin, Ligtenberg en Barten, m: v. d. Fange en v. d. Heiden v. v. d. Niet (Van Ginhoven). Versluis, Van Biezen en Knetsch (v. d. Niet). LEIDEN Met nog drie ronden te rijden in de door Swift georgani seerde amateurronde van Leiden sprongen Siem Berkhout. Wim Breu- kel en Wim Holstege weg. Het leek zinloos ook al was de finish zo dichtbij. Tijdens de voorafgaande 77 ronden waren er al zoveel van die vluchtpogingen geweest, maar steeds werd de schade door de overigen weer hersteld. Meestal door Jan Zoons. Toch zou het ditmaal ernst worden. Gedrieën zwoegden zij ver woed en hoopvol over het bochtige parcours in zuid-west. Wim Holstege glunderde al. Dankzij zijn sprintkwaliteiten heeft hij al verscheidene malen met de bloemen in de hand staan zwaaien. Hij zag dat tafereeltje al weer voor zich, hij had ook gegronde redenen om zo opti mistisch te zijn, de volgers waren al teveel achter geraakt. Een nieuwe bocht, de renners duiken erin, één komt eruit, Siem Berkhout uit Schipluiden, de anderen zijn achter gebleven met van pijn ver trokken gezichten liggen ze op de grond, Wim Holstege, de zekere win naar en Wim Breukel. De voorvork van één van de fietsen is gebroken waardoor de macht over het stuur verloren ging. Het valt allemaal nogal mee. het bleef bij schrammetjes en schaafwonden, terwijl zij worden behandeld komt Siem Berkhout naar de finish waar hij nu als eerste overheen gaat. Als een bescheiden winnaar, de sterkste van een veld van 114 man. Veel zegt het niet, de cracks zitten in Olym pic's Tour. Dat er geen uitgesproken favorieten m Leiden verschenen bleek niet al- leen uil de vrij geringe belangstel ling van het publiek maar ook uit het feit dat geen enkele uitlooppo ging kans van slagen kreeg. Nu was het ook wel zo dat verscheidene pro minenten af moesten stappen. Het parcours dat zo'n 1250 m. omvatte, dunde het veld behoorlijk uit. Pech was de ongevraagde bezoeker die de ze middag danig huishield. Liek de Jong werd daar al in de beginfase mee geconfronteerd. De Leiderdorper streed nog een tijdlang op ruime af stand van het peloton. Hij had onge twijfeld de rit beëindigd ware het niet dat hij tussendoor uit de cours werd gehaald. Voor velen werd het hoge tempo fu nest. Toch zou het opnieuw tot een massale hergroepering komen. Juist toen dat gebeurden moest de Veen- dammer Heeringa zich laten afzak ken: lekke band. De uitslag: 1 Siem Berkhout (Schip luiden); 2 G. Schoumans (A'dam); 3 Harry van Leeuwen (Den Haag); 4 Anne Koster (Rotterdam); 5 Peter van der Voort (A'dam); 6 Ouwer- kerk (Rotterdam); 7 v. Leeuwen (Haarlem); 8 Bregman (Benthuizen); 9 Aardoom (Puttershoek)10 Kooy- man ('t Zand); 11 v. d. Voort (Zand- voort); 12 v. d. Berg (Noordwijk). Nieuwelingen: - H. Sparnaay (Aals meer); 2 G. Aversteeg (Rotterdam); 3 B. Jurriaans (A'dam), 4 H. Lem mers (Rotterdam); 5 Th. v .d. Leist (Rotterdam); 8. P. Drost (Lisse); 9 R. v. Trigt (Hillegom). Adspiranten: 1 T. Lankreyer (Soest); 2 J. v. d. Lugt (Berkel); 3 G. Broe- rer (Bolnes); 4 J. Muilwijk (Brie- nen); 5 J. Pinders (Utrecht). LEIDEN Zaterdag hebben zo wel de dames als de heren van Kan geroes hun promotiewedstrijd ge wonnen. De dames versloegen het reeds gepromoveerde Energo en de heren LVC. De dameswedstrijd was van redelijke kwaliteit. Kangeroes viel goed aan, en de dames van Energo beschikten over een prima veldverdediging. In de eerste set ondervonden de dames van Energo, hoe nadelig het is niet goed ingespeeld te zijn. Van wege hun late aankomst in Leiden waren ze nog niet gewend aan de zaal. Dat kwam ze op een achter stand te staan van 106. Na een time-out en enkele wissels ging Energo wel beter draaien, maar toen Kangeroes-coach Kwestro ook ging wisselen was het offensief van de Limburgse dames gebroken: 1715 In de tweede set heeft Kangeroes van af het begin het initiatief gehad. Door goede aanvallen van Wil Goed hard en de weer van haar blessure genezen Adrie v. d. Plas won Kan geroes de set met 159. De derde set had een geheel ander karakter. Energo ging fanatieker spelen en de Leidse dames hadden te kampen met een inzinking. De aanvallen werden wel goed opgebouwd, maar dc afwerking was te slordig. Bo vendien werd er zeer zwak geser veerd, een euvel waar de Kangeroe- dames al jaren mee te kampen heb ben. Energo greep de geboden kans en won de set via 102 met 158. Kangeroes was gewaarschuwd, dat het zijn tegenstandster niet mocht onderschatten. Dat was duidelijk te merken in de vierde set. De aanval nam geen enkel risico meer, terwijl er nu ook goed werd terugverdedigd. Toen het na 44 vrij snel 84 werd gaf Energo zich over: 158. De heren van Kangeroes versloe gen in een matige partij volleybal het Bredase LVC met 31. Kange roes was kwalitatief veel beter, maar verknoeide veel door zenuw achtig spel terwijl LVC zijn gemis aan kwaliteit probeerde te compen seren met een enorm enthousiasme Dit uitte zich in hun uitstekende verdedigen. In de eerste set behaal den beide partijen de punten dank zij fouten van de tegenstander. Dat kwam het spelpeil natuurlijk niet ten goede. Dat Kangeroes deze set met 1513 won, was geen eigen verdienste. In de tweede set speelden de Leidse heren veel beter. Kennelijk had de setwinst het nodige vertrou wen geschonken. Jaap Broersma en Hans Oudeman konden weer ouder wets scoren met harde smashes en ook aanvoerder Coos Taconis wist met slimme balletjes veel te scoren. Zonder veel problemen werd de set met 159 gewonnen. Tot grote verbazing van de toe schouwers werd door coach De Vink de tweede formatie d.w.z drie andere aanvallers van Kan geroes ingezet. LVC putte hieruit weer enige hoop en zoals later bleek terecht. Het was niet zo dat deze Kangeroes-aanval slechter was, maar het verband in de ploeg was zoek. Hierdoor ontstonden gaten in de verdediging. Zodoende kon de toch bepaald zwakke aanval van LVC de uitstekende verdediging aanvullen: dat was juist voldoende voor setwinst: 1512. In de vierde set liet Kangeroes er geen twyfel over bestaan wie de sterkste was. De basisformatie trok met een 157 setzege de overwinning naar toe toe. Zaterdag wordt in de Leidse sport hal gespeeld Kangeroes-VODO, aan vang 19.00 uur. De heren spelen te gelijkertijd in Breda tegen LVC. Zowel bij de dames als bij de heren betekent winst promotie naar de hoofdklasse. VOORSCHOTEN Via een over winning op Het Oosten 2 uit Haar lem is de schaakvereniging Voor schoten zaterdag naar de 2e klas van de KNSB gepromoveerd. De wedstrijd DD 3 (Den Haag)-Het Oosten 2 was door de Hagenaars met 64 gewonnen, zodat een over winning van Voorschoten tegelijk de promotie van DD 3 betekent. De wedstrijd DD 3-Voorschoten is nu immers overbodig geworden, omdat er twee van de drie clubs mogen promoveren. Het zag er anders zaterdag aan vankelijk helmaal niet naar uit, 3at Voorschoten het zou halen: immers moest men lange tijd tegen een 30 achterstand aankijken door neder lagen van Bongers, Dalmijn en en Sluiter. Maar Wouters en Hou- weling verkleinden deze achter stand tot 32 en toen dokter Van Schaik de stand na een fraaie party gelijk maakte, vatte ieder weer moed: het zat er toch nog in. De beide laatste borden leverden elk der partyen nog één punt op en toen was de tijd om bij een gelijke stand: 44. Toen de kruitdamp wat was opgetrokken, moesten de Haar lemmers echter constateren, dat hun kansen op een gelijk spel prak tisch nihil waren: Verstraten stond op winst en Smit had in een toren eindspel met een pluspion ook uit stekende kansen. Na enig heen en weer praten ble ken de gasten genegen eerstgenoem de partij op te geven, als Smit re mise accepteerde. Dit betekende de welverdiende beloning voor een ploeg, die een uitstekend seizoen achter de rug heeft. Door toetreding van een sterke spelr, uit Tilburg overgekomen, die echter nu nog niet gerechtigd was om mee te spelen, zal de club het komend seizoen ze ker nog aan kracht winnen. Voorschoten 1-Het Oosten 2: 5%- 4'A: Sluiter-Wolff 0—1: v. Schaik- Bonkenburg 10; B. Smit-v. Kam pen M?Wouters-Bronnenberg 10; Houweling-Rothert 10; Bon- gcrs-Mostert 0—1; Dalmijn- v. d. Griendt 01; Verstraten-Schoone 10; v. d. Kooy-Roubos 01; P. J. Segaar-v. Driel 10. (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift heeft zich teruggetrok ken uit de organisatie van de traditionele Avondzesdaagse, die men samen met Bataaf (Halfweg), Kampioen (Scheveningen) en Spartaan (Den Haag) organiseerde. Reden hiervoor was het feit dat de Spartaan-bestuurleden de zakelij ke belangen deden prevaleren, wat op een gezamenlijke vergadering bleek. De Swift-bestuurderen verlieten deze bijeenkomst na tegen de gang van zaken te hebben geprotesteerd, maar willen de Avandzes- daagse niet boycotten, om de eigen leden niet te duperen. De start van de Avondzesdaagse is op 9 juni in Den Haag: start Betje Wolffstraat. Verder staat op het programma Rozenburg '10 juni), Sas- senheim ((1/6), Den Haag-Heeswijkplein (12/6) Den Haag-Bouwlust- laan (13/6) en Poeldijk (14/6).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11