Negers: Kerken moeten -schadevergoeding geven- Ministers gaan naar Yerblifa Engeland gaan in moet overstag Biafra-conflict 3EDEHUIZEN bNDER BESCHERMING Conferentie EEG-top over nieuwe leden" Grote brand in meubelfabriek AUTOMOBILIST VERDRONKEN Nieuwe senaatsverkiezingen DE 21STE ONLUSTEN IN CALIFORNIË Groningse dreigen te tegen Beernink meer inspraak van de raad Prins Claus „slipt" op antislipbaan Aankondiging I studenten scheuren' Studenten verliezen de moed De Block in het nauw gedreven VRIJDAG 16 MEI 1969 Van onze speciale verslaggever Ljnk van Bruggen NEW YORK De vorige week iep burgemeester Lindsay plot seling alle geestelijke leiders van Jew York bijeen. De aanleiding Las de verstoring van een kerk- lienst op de eerste zondag in mei loor een aantal negerstudenten, iie georganiseerd zijn in het Stu- lent Nonviolent Coordinating Committee, een min of meer deologische stuwgroep, die te ren de blanken ageert. De zestig bisschoppen, dominees en abbi's die in het wolkenkrabberachti- e stadhuis bijeen waren, hoorden de erste burger van New York verkla- dat hij verontwaardigd en eërgerlJ was door deze nieuwe vorm an ordeverstoring. Hij wilde soort elijke incidenten met kracht bestrij en om te voorkomen dat ze tot de ezetting van bepaalde kerkgebou- ren zouden uitgroeien. Burgemeester Lindsay had z'n ïaatregelen al klaar. Hij beloofde olitiebescherming aan alle voorgan- ers. die daarom vroegen. De hoofd- Dmmissaris van politie, Howard eary, had opdracht gekregen een jst met telefoonnummers te laten amenstellen van de alarmcentrales, ie in geval van nood konden worden ebèld. Ook zou van tevoren om de anwezigheid van agenten in burger bedehuizen kunnen worden ver- icht, indien het vermoeden bestond ordeverstoorders tijdens kerk- iensten wilden binnendringen. Stokken Wat was er precies gebeurd? De srste politieke intimidatie van kerk- angers in de Verenigde Staten vond laats in de grote Lutherse Riverside hurch, die zowel blanke als zwarte imeenteleden telt. James Forman, ijunct-directeur van het Student onviolent Coordinating Commit- e, wandelde daar tijdens de mor- ndienst binnen met zeven suppor- rs, die stokken droegen. Hij stevende recht op de preekstoel k waarop dominee Ernerst Camp- h stond. De laatste onderbrak de test en verzocht de negerstudenten Sstig plaats te nemen of zich te ver- 'Jijdcrcn. Toen Forman en de zijnen Ier geen gevolg aan gaven, klapte IMPRESSIES I I I 1VEW YORK (III) predikant de voor hem liggende jbel dicht, pakte z'n papieren bij (aar en verliet de kansel. Zonder »g een woord met de indringers te isselen, begaf hij zich naar de uit- gevolgd door zeker duizend rkgangers. Organist De vijfhonderd, die uit nieuwsgie- gheid bleven ziten overigens eer blanken dan negers zagen irman de preekstoel beklimmen en groot papier ontvouwen, porshands hoorden ze echter niets, t protest tegen de dienstverstoring igon de organist een gezang te spe- Wanneer de morgen het tspansel verlicht"), terwijl hij suc- ssievelijk alle registers van het ote orgel openzette. Toen Forman eindelijk 'aan het >ord kwam, bleek hij te spreken mens de National Black Economie 'velopment Conference, een orga- satie, die zich o.a. bezig houdt met materiële noden van de negersa- mleving. Op de Riverside Church, voorna- elijk gebouwd met geld van de fa lie Rockefeller, werd een beroep daan haar historische reputatie en vloed aan te wenden ter verkrij- ng vart een bedrag van 500 miljoen llar (1,8 miljard gulden) als scha- vergoeding voor het onrecht de ne- rbevolking in het verleden aange- an. Deze immense som moest wor- n opgebracht door de „racistische ristelijke kerken en Joodse synago- n" vanwegde de rol, die de religie id gespeeld in „de uitbuiting van zwarte bevolkingsdeel." Eisen Aan de Lutherse kerken, die in merika 3.5 miljoen leden tellen, :1de de National Black Economie velopment Conference o.m. de vol- ajje eisen: 1 betaling van een eenmalig be- van 50 miljoen dollar (180 mil- h gulden); 2. gebruik van het eigen radiosta- >n gedurende 12 uur per dag en durende 24 uur op zaterdag en zon- g met uitzondering van de tijd, die or de uitzending van één kerkdienst bestemd; l overdracht van 60 procent van Ie inkomsten op 3 januari van elk ar; 4 overhandiging van een geveri- erde lijst van bezittingen zowel in roerende als in de onroerende ederensector. Voor de Riverside Church zelf had irman ook nog enkele verrassingen petto. De kantoren van de Natio- I Black Economie Development inference zouden (vrij van huur) in 1 bijgebouwen moeten worden on- fergebracht, terwijl de telefoons on- elimiteerd en kosteloos ter beschik- zouden moeten worden gesteld, zouden enkele klaslokalen -..'n worden afgestaan ten behoe- k van de negerwijk Harlem en voor Opvoedkundige doeleinden." Het „Zwarte Manifest", waaruit geciteerd, weni later in de De St-Patrick-kathedraal in New York kan duizenden gelovigen herbergen. week aangeslagen op de deur van het hoofdkwartier- van de Lutherse ker ken op Madison Avenue. Foreman, die ook deze handeling verrichtte, verklaarde hierbij dat als „white boy" Lindsay arrestaties zou laten verrichten de negers in New Yok al les zouden doen om hem ambtelijk ten val te brengen. Tevens bedreigde hij Lindsay en „andere racisten" met tegengeweld, als er als gevolg van politie-optreden doden of gewonden zouden vallen. Enkele reacties van blanke en zwarte geestelijke leiders in de grootste stad van de wereld: ,,'t Gaat om de doorvoering van een zuiver communistische leerstel ling. De meeste kerken zullen het probleem wel zonder politiehulp aan kunnen, tenzij radicale personen ge weld gaan gebruiken" (ds. Dan Pot ter, directeur van de Raad van Ker ken in New York). „De kerk is terecht in staat van beschuldiging gesteld. Ik voorzie-dat er bedehuizen bezet zullen worden, wat mijns inziens gerechtvaardigd is" (negerpredikant James Blake, direc teur van de Interkerkelijke Stedelijke Commissie tegen Armoede). „We kunnen misschien met enkele verlangens sympathiseren, maar het recht om een godsdienstoefening te houden is onderdeel van onze demo cratische. leefwijze. Het mag niet on derworpen worden aan demonstraties als deze" (negerdominee Robert L. Prlitt, president van de Afrikaanse Methodistische Episcopaalse kerken, die 100.000 leden tellen). STRAATSBURG Het minister comité van de Raad van Europa moet er by de lidstaten van de EEG op aandringen een conferentie van rege ringshoofden te houden, samen met dc landen die om het lidmaatschap hebben gevraagd. Doel daarvan moet zijn het bereiken van het begin van onderhandelingen over de toetreding, zo staat in een aanbeveling. Als die conferentie niet binnen re delijke tijd kan worden gerealiseerd, dan moet de Assemblee de middelen krijgen waardoor ze, met behulp van experts, een studie kan maken over 11 hoe de moeilijkheden, die de uitbrei- j ding van de Gemeenschap in de weg J staan, kunnen worden opgeruimd. Frankrijks eerste minister, Couve de Murville, zei in de Assemblee van I de Raad van Europa dat zijn land niet tegen uitbreiding van de EEG is, j maar dat men zich duidelijk moet j realiseren dat een uitbreiding de Ge- I meenschap niet onveranderd zal la ten. MADE Bij een grote uitslaande brand is de meubelfabriek Den Exter I vannacht voor een groot deel in vlammen opgegaan. De brand, waar van de oorzaak onbekend is, brak even na middernacht uit. In actie kwamen de vrijwillige brandweer korpsen van Made, Oosterhout, Ter- heijden, Wagenberg en Lage Zwalu- we. Zij slaagden erin, de brand bin nen enkele uren volledig meester te worden. WIJNGAARDEN Gisteravond om ongeveer elf uur reed de 21-jari- ge C. van Hattem uit Wijngaarden in volle vaart tegen een boom. De auto kwam tot stilstand, maar de automo bilist werd weggeslingerd, belandde in een sloot en verdronk. De oorzaak van het ongeluk is onbekend.' In ons land te weinig fiscale deskundigen DEN HAAG „De Nederlandse belastingdienst beschikt niet over voldoende fiscale deskundigen. Het Is daarom onmogelijk hoofdambtenaren van de belastingdienst ter beschik king te stellen van het Internationale Monetaire Fonds." Dit heeft staatssecretaris Grapper- haus van financiën de socialistische Tweede-Kamerleden mejuffrouw Ba- rendregt en de heer Wierenga geant woord. BRIT BARNES: BEMIDDELING VN HAIFA In een ziekenhuis in Haifa heeft de 44-jarige Israëli sche grootmoeder mevrouw Ama- lia Ben Harosj het leven geschon ken aan haar 21ste kind. Zij had al tien zoons, tien dochters en negen kleinkinderen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Een militaire oplossing van het conflict-Bia- fra-Nigeria is niet mogelijk, dan alleen ten koste van zeer veel doden. Om tot een politieke op lossing te komen, zullen zowel de Nigeriaanse als de Engelse rege ring overstag moeten gaan". Dit zei woensdag het Britse Lager huislid voor de Labourparty, mr. Barnes. Hij was uitgenodigd door de voorzitter en de vice-voorzitster van het comité Vluchtelingenhulp Nigeri- a-Biafra-Conflict, de heer van Walsum en mevrouw van Nispen a titre personnel. Men wist dat de heer Barnes in het Britse parlement oppositie voerde, te gen het Engelse regeringsbeleid in dit conflict. Hij is ook in Nigeria en Bi- afra geweest. De heer Barnes ziet de oplossing in eerste instantie in het „overstag" gaan van de Engelse en Nigeriaanse regering voor wat betreft de moge lijkheden van een militaire oplossing. „Als Nigeria alleen zou komen xq staan in haar standpunt van een Ni geria door middel van vernietiging van de Ibo's, dan zou de opinie wel eens ten nadele van Nigeria uit kun nen vallen. Men mist dan de steun van Engeland". f'ERff'ERPING De militaire oplossing (en dus ook de wapenleveranties van zijn land) verwerpt de heer Barnes. „Een kleine zeven miljoen Biafranen zullen opeengepakt in een gebied van ca. 100 bij 80 mijl afgeslacht worden". Hij pleit voor vreedzame onderhan delingen, waarna hij als compromis ziet een con-federale staat Nigeri- a-Biafra. „De Biafranen moeten een waarborg voor hun veiligheid heb ben". De .heer Barnes ziet de bemiddeling van de Verenigde Naties als enige mogelijkheid om de regeringen van Engeland en Nigeria te „bewerken". BERKELEY In de Californische stad Berkeley is de staat van alarm afgekondigd nadat zondagavond 3000 (Remonstranten .slaags waren geraa.t met 500 politiemannen. Gouverneur Reagan heeft een uitgaansverbod uit gevaardigd, dat van tien uur 's avonds tot zes uur 's morgens geldt. Bij de onlusten raakten vijftig beto gers en politiemannen gewond en werden tientallen arrestaties ver richt. De demonstranten koelden hun woede over een besluit van de Uni versiteitsleiding een bij de Campus gelegen terrein, dat was aangekocht voor recreatie van studenten, te om heinen. Men wilde er een volkspark van maken. GRONINGEN De lustrumvie ring van de Groningse universiteit wordt bedreigd door een breuk in de oudste en grootste studentenvereni ging van Nederland „Vindicat Atque Polit". Een conservatieve en een pro gressieve stroming zitten elkaar in de haren. Het lustrum-comité heeft besloten de Latijns-Amerikaanse week, die in het kader van het lustrum zal worden gehouden, onder de hoede van Vindicat weg te halen. Men hoopt nu de Studentenorgani satie voor Internationale Betrekkin gen (SIB) te kunnen interesseren. De reden die het uit Vindicat - leden be staande comité hiervoor opgeeft is dat het conservatisme binnen de eigen gelederen te sterk is gebleken. Er was eerder al veel kritiek om dat Vindicat toch al vanouds het stempel draagt rechts en conservatief te zijn. Bovendien heeft het kwaad bloed gezet dat Vindicat wel en het 1 mei - comité'geen subsidie kreeg van de gemeente, terwijl men beider ma nifestaties even politiek gekleurd vond. Om deze reden weigerde de christelijke studentenvereniging VE RA ook medewerking te verlenen DEN HAAG Het wetsont werp over de verantwoordings plicht van de burgemeester, dat minister Beernink van binnen landse zaken bij de Tweede Ka mer heeft ingediend, verschilt in belangrijke mate met de wensen van de vaste Kamercommissie. De bewindsman is niet bereid de gemeentewet zo te wijzigen, dat de inspraak van de gemeenteraad bij de benoeming van de burgemeester verder wordt uitgebreid. Ook voetl hij niets voor de suggestie, het ver bod voor onderwijzend personeel aan een gemeentelijke school, lid van de raad te worden, op te heffen. Ook is hij het niet met de com missie eens over een duidelijke om schrijving van het begrip openbaar belang. Een burgemeester die wei gert zich voor de raad te verant woorden, kan zich op het openbaar belang beroepen. Inspraak van de raad bij het ont slaan en herbenoemen van burge meesters gaat de minister ook te ver. Sancties op het niet-nakomen van de verantwoordingsplicht behoe ven niet te worden uitgebreid, nog in deze zittingsperiode te komen met een nieuw wetsontwerp-Ge- Tenslotte kondigt de minister aan meentewet. DEN HAAG Prins Claus heeft woensdagmiddag een nieuwe an tislipbaan van de KNAC geopend. Hij deed dat door al slippende een lint kapot te rijden, hetgeen de prins goed afging. De slipbaan ligt naast het vliegveld Ypenburg, op een gedeelte van de voormalige rijksweg 13. Op het 1,2 kilometer lange traject is een slip- baan aangelegd van 230 meter lengte. De voorzitter van de KNAC, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, wees in zijn toespraak op de belangrijkheid van slipbanen in ons land. „Te vaak raken automobilisten in paniek als zij in een slip raken, ter wijl er geen ongelukken behoeven te gebeuren als men weet hoe te hande len," betoogde hij. Vorig jaar kwa men in ons land tengevolge van slip partijen 21 mensen om het leven. Dat is 21,8 procent van het totaal omge komen verkeersslachtoffers. In de eerste maanden van dit jaar tot half april bedroeg het aantal slip- gevallen 171. Hierbij vielen twee do den, 16 zwaar gewonden en 33 licht gewonden. „Er ontbreekt dus nog veel aan voertuigbeheersing", derstreepte de KNAC-voorzitter. De hoofdstraat van de Noorse stad Troms0 in een zee van vuur: een zware brand heeft een groot gat geslagen in het centrum, waar vijf huizenblokken over meer dan een ha in de as wer den gelegd. De schade wordt ge raamd op 35 miljoen gulden. ADVERTENTIE Met roken ophouden is gemakkelijk geworden en bespaart 750, New York Het „Anti-Tobacco Pro paganda Centre" deelt mede dat men thans het verlangen om te roken kwijt kan raken zonder er zich rekenschap van te geven, dank zij een tablet (Nicocortyl) dat geleidelijk de behoef te aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij dit tablet zijn duizenden Amerikaanse, Duitse, Zwitserse en an dere rokers, waaronder artsen, defini tief met roken opgehouden. Dit tablet werd getest op 95.526 ver stokte rokers, waaronder talrijke art sen. Resultaat: 88.648 van hen (oftewel 92.8 hielden op met roken na 6 tot 22 dagen. Door geen sigaretten meer te hoeven kopen bespaart men jaarlijks 750,—. Rokers die op hun beurt het roken zouden willen laten, worden uitgeno digd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum (Afd. 265/X), Burg. Prinsensingel 15, Postbus 123, Roosendaal N.Br. Zij be hoeven hiertoe slechts een envelop met hun naam en adres aan deze organi satie te zenden. Het is geheel gratis. aan de week. De woede van een lid van het 1-mei-comité leidder er zelfs toe dat deze maandag wegens orde verstoring uit de raadzaal moest wor den verwijderd. De tegenstelling in de Vindicat - ge lederen kwam begin deze week reeds tot uiting toen de gehele senaat van het corps en bloc aftrad, omdat een beleidsnota met progressieve inhoud van de hand werd gewezen. Struikel blokken bleken met name de groentijd en de. openheid van de_ver- eniging. De progressieve en conserva tieve stromingen zijn ongeveer even groot gebleken en de stemverhoudin gen schommelen dan ook steeds. Werd bijvoorbeeld in februari be sloten het sinds 1921 geldende groentijd - principe „verplichte ken nismaking op voet van ongelijkheid" te wijzigen in „op voet van gelijk heid", nu werd dit besluit weer her roepen. Zo ook is het besluit om het algemeen studentencafé voor iedere student toegankelijk te maken weer gewijzigd in het uitsluitend toelaten van introducés. De progressieven vinden dat Vindi cat zich hierdoor te veel blijft isole ren, wat ook blijkt uit het afhouden van een integratie met de vrouwelij ke studentenvereniging Magna Pete. (Vindicat zelf telt alleen mannelijke leden). Ook wil de progressieve stro ming meer contact met andere stu dentenverenigingen en een opener gesprek over zaken als democratise ring. Nu de conservatieven dit blok keren is de senaat afgetreden en een commissie moet nu trachten de brok ken te lijmen. Er worden binnen tien dagen nieuwe senaatsverkiezingen uitgeschreven. AMSTERDAM Er is nog slechts sprake van een verslappende, pro visorische bezetting van ruimten rond de aula van de Amsterdamse universiteit. In de morgen van He melvaartsdag ontruimden de studen ten het kerkgebouw en kregen van het kerkbestuur toestemming tot ge bruik van enige ruimten achte>r de aula in de kerk. De Amsterdamse studenten boetten met het stijgen van de temperatuur steeds meer aan enthousiasme in. Woensdagmorgen werd er door een groepje studenten een mislukte po ging gedaan om de telefooncentrale van het universiteitscomplex Oude- manhuispoort te bezetten. Hiertoe was besloten, nadat profes sor Belinfante het verzoek van de actiegroep om toegang tot de verga deringen van het presidium van de hand had gewezen. De studenten trokken na een half uur uit de cen trale omdat zij niet wilden dat de portier als verantwoordelijke man moeilijkheden zou krijgen. Doordat de minister van onderwijs en wetenschappen, prof. dr. G. H. Veringa, om fysieke redenen niet in staat was te komen, werd de door de VU-studenten georganiseerde discus siemiddag een mislukking. Er kwa men maar enkele honderden studen ten. Het was een chaotische middag, die werd gevolgd door een rustige avond. Inmiddels heeft het bestuur van de afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid zich in een verklaring met kracht opgesteld achter de eisen van de studenten en de, verklaringen van het stafconvent van de Leidse uni versiteit. De democratisering van de universitaire samenleving is ook hier een besproken zaak geworden. Van onze parlements redactie DEN HAAG Minister De Block van economische zaken zal samen met zijn ambtgenoot van sociale zaken Roolvink naar de directie van. Thomassen en Drijver gaan om te kijken of het oordeel van een aantal onafhan kelijke deskundigen alsnog een rol kan spelen in het besluit van de directie drie fabrieken van Verblifa te sluiten. Verder zal hij de directie vragen een ge deelte van de frabriek in Krom menie open te houden voor moeilijk plaatsbare werknemers. De minister zei dit woensdag in de Tweede Kamer aan het eind van een nogal stormachtig verlopen interpel latie van de communist Bakker over de Verblifa-affaire, die voor de mi nister desastreuze gevolgen dreigde te hebben. Het gebrek aan vertrouwen en ge zag van minister De Block werd nog het meest getypeerd door de a. r. Boersma: „Ik heb nog enkele vragen aan de minister ik had bijna be windsman gezegd .maar laat ik het maar op minister houden". Er was niets aan de hand tot mi nister De Block in antwoord op een vraag van de heer Bakker hoe het standpunt van de regering zal zijn als Thomassen en Drijver aanklopt om een investeringspremie elders in het land, enkele malen, ook na her haald aandringen van de heer Bak ker, zei: „Er is geen verzoek om een investeringspremie binnengekomen". De heer Bakker verklaarde dat de minister hem zelf op 24 april had opgebeld en gezegd had dat een der gelijk verzoek in november was bin nengekomen. Minister De Block ont kende dat. Hij gaf pas toe toen de socialist Wieldraaijer uitdrukkelijk informeerde of voor het- magazijn van de fabriek in Hoogeveen niet om een premie gevraagd was. Spijt Op verzoek van de heer Bakker werd de vergadering geschorst om de minister gelegenheid te geven een en ander goed na te kijken. Na herope ning deelde de minister mee. dat het om een vooraanv.rage ging die op 30 januari het ministerie had bereikt. Het speet hem bijzonder dat het zo gelopen was. het stond hem niet meer helder voor de geest. Hij zou dc aanvrage van Thomassen en Drijver aan de Kamercommissie doorgeven. Bakker: „Eind januari, dat is weer iets anders dan de minister mij heeft meegedeeld. Ik laat het oordeel graag aan de Kamer over". Hij vond de argumentatie van de minister van nul en generlei waarde en zo uit het jaarverslag van Thomassen en Drij ver gehaald: daarvoor wordt geen in terpellatie aangevraagd, het is geen manier om zo met de Kamer te discussiëren. Hij verweet de minister wel hoog op te geven van de gunstige perspec tieven voor de werkgelegenheid als Progil er komt met 25 man, maar 900 man zo maar aan de dijk te willen zetten. Hij vroeg de regering ten minste iets te doen, al was het maar afkeuring uitspreken en vroeg in een motie al het mogelijke te doen om de sluiting te verhinderen. De motie kreeg slechts steun van de PSP en de Boerenpartij. Moties Achtereenvolgens werden nog drie moties ingediend, twee door de socia list Wieldraaijer en een door de KVP'er Krosse. De heer Wieldraaijer vroeg een voorlopige wettelijke rege ling in afwachting van het SER-ad- vies die inspraak van werknemers garandeert. Ondanks een afwijzend MARCUS BAKKER advies van de ministers De Block en Roolvink werd deze motie aangeno men. Slechts de VVD, GPV, SGP en de Boerenpartij stemde tegen. Ook de tweede motie-Wiëldraaijer kreeg een grote meerderheid. Alleen de Boerenpartij was tegen. Hierin werd de regering uitgenodigd alle in vloed aan te wenden de directie te bewegen de uitvoering van haar besluit enige tijd op te schorten en te onderwerpen aan het oordeel van on afhankelijke deskundigen. De indie ner schrapte een sanctie tegen de di rectie als deze niet zou willen mee werken. Minister De Block maakte hier de kanttekening bij, dat de directie deskundigen de juistheid van de slui ting wel wil laten toetsen, echter zonder op het besluit terug te willen komen. De minister was het eens met de a.r. Boersma, die gezegd had niet de illusie te hebben de sluiting onge daan te kunnen maken onder de hui dige verhoudingen. „Ik heb geen wettelijke mogelijkheid", aldus de minister. Volgens Boersma zou het directiebesluit echter niet onherroe pelijk behoeven te zijn. Hij drong aan op spoedige wettelijke maatrege len. De heer Kikkert sprak van het bestaande gebrek aan „beroepsrecht", wat ook in de motie-Krosse centraal istond: het gemis aan medezeg genschap en beroepsrecht ten aanzien van eenzijdig genomen besluiten. Het treffen van sociale voorzieningen al leen is niet voldoende, zeiden de on dertekenaars Boersma, Kikkert, Van Schaik en Van der Ploeg en zij vroe gen hoogste prioriteit voor op ver dergaande democratisering gerichte wetgeving. Aangenomen De socialisten vonden het een mo tie zonder inhoud, de VVD had be zwaren: onaanvaardbare gevolgen voor beslissingsrecht ondernemers Maar de liberalen stemden voor. met D '66 en de drie grote christelijke partijen. Minister Dc Block had deze motie, die tenslotte werd aangeno men. ontraden. De VVD'er Rietkerk was de enige die een felle aanval richtte op de communist Bakker. Deze had het fa beltje weer eens leven ingeblazen, al dus Rietkerk, dat ondernemers gewe tenloze schurken zijn die belangen van vrouwen en kindertjes onder geschikt-maken aan hun machtswel lust. Er wordt in ons land. en ook de heer Bakker deed en doet dat, aldus Rietkerk, een stelselmatige campagne gevoerd om de ondernemers verdacht te maken. Degenen die dat doen la den een grote verantwoordelijkheid op zich. Hij was wel voor inspraak en ook voor het ter beschikking stel len van bedrijfsgegevens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7