500 ZANGERS WEEKAGENDA Zestig diefstallen en inbraken opgehelderd VERSTOPPING? CROOT MANNENKOOR CONCERT Zuster Anspach verliet Leids Diaconessen/tuis Politie uit bollenstreek e.o. had succes dank zij theebusje Zaalberg heeft vertrouwen in de toekomst „Wij zullen uw lege plaats in dit huis terdege voelen" GOUDEN elier v. d. WATER W. Lems directeur van Leidse meao-school PvdA in Leiden aehter eisen van studenten Vingertje pijn. Grote meid. Mama heeft jodium. Zonder bijt. JUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 16 MEI 1969 VRIJDAG 23 MEI 8.15 UUR zaal open 7.30 uur DE DOELEN, ROTTERDAM MEDEWERKENDEN: Chr. Mannenkoren ..DOOR EENDRACHT VERBONDEN uit Kampen; ..DE LOFZANG" uit Heérde. „SURSUM CORDA" uit Enschede; CHR.ALMELO'SMANNEN KOOR; diverse solisten; FEIKE ASMA. orgel: Algehele leiding: Klaas J. Mulder. Kaartverkoop: Fa. Dankers, Coolsingel Fa Canto di Vangelo. 2e Middellandstraat 30 Fa. Snoek. Hoogstraat 156 Fa. Hees Co.. Choorstraat 1-3-5. Delft Na 16 mei: Kassa De Doelen van 10.00 tot 16.00 uur. tel. na 12.00 uur 010-13.24.90 Toegangsprijs 4.50 incl. vestiaire ior - hffJDEN Zuster A. P. Anspach (45). die sinds 1 augustus 1956 jrend zuster was van het Leidse Diaconessenhuisnam woensdag- lag officieel afscheid wegens haar benoeming tot besturend zuster het Diaconessenhuis in Emmen. Velen, onder wie burgemeester der Willigen, predikanten, collega's en vertegenwoordigers van tal instellingen, kwamen haar op de in de huiskamer van het zieken- gehouden receptie de hand drukken. nens het besituur sprak prof. N. Bakhuizen v.d. Brink, die afscheidsdag geen blijde dag het Diaconessenhuis in' Leiden Hij memoreerde, dat zuster ich, afkomstig van de KNO- ng van het Utrechtse Stads- en :e miseh Ziekenhuis in 1956 b Elema in Leiden opvolgde als e end zuster. Er waren toen d eel sollicitanten maar zuster ich bleek zo goed te voldoen Zoekt U moderne of 1 klassieke modellen. ij IARLEMMERSTRAAT 181 HEEFT ZE. grote keuze. Op het graveren U wachten en zonder kosten- ging. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. vond Genootschap ïderland-Israël SBURG Op dinsdag 20 1 de afdeling Rijnsburg en ng van het Genootschap Ne- -Israël weer bijeen komen Tuinbouwschool, om 8 uur ids. Het edhfcpaar Hinlopen- ga zal deze avond verzorgen 's en muziek over een tocht Sinaï en de hoogvlakten >lan. 'deling van het Genootschap icht op 3 maart en lelt nu 0 leden, niet alleen uit Rijns- laar ook uit Leiden. Leider- Vassenaar, Oegstgeest, Kat- alkenburg. Voorschoten en Amsterdam. laMeen de leden zijn op 20 pkom, maar ook ieder andere tellende. Er is vrije toegang, leden kunnen zich te allen bij een der be- Men. aan de wensen van het bestuur, dat dit geen problemen opleverde. Meteen na haar benoeming kwam zuster Anspach in de stroom versnelling van het Diaconessen huis, die resulteerde in de inge bruikneming van het nieuwe ge bouw aan de Houtlaan. Prof. - Bak huizen v.d. Brink roemde de voor beeldige trouw en plichtsbetrach ting van de scheidende besturend zuster. Een voortdurende even wichtige vriendelijkheid en hoffe lijkheid kenmerkten haar optreden. Wij zullen uw lege plaats in dit huis terdege voelen, aldus prof. Bakhuizen v.d. Brink, die ten slot te namens het bestuur een boek aanbood. Geeii vakantie Medisch directeur dokter P. A. Coumou (foto), die ook een ge schenk aanbood, haakte hierop in door op te merken, dat „wij niet alleen uw rijzige gestalte in huis zuilen missen". Karakteristiek was het feit. dat u zo dienstbaar was, vervolgde dokter Coumou. zelfs zo danig, dat u uw recht op vakantie dagen negeerde. Met trouw en eer lijkheid deed u uw werk als een van de laatste diaconessen in dit ziekenhuis. Namens de medische staf bood dokter F. Stëenwinkel een ge schenk voor de tuin aan en namens het personeel liet zuster W. Drost een wagentje vol cadeaus voorrij den. Ook zuster Nel Urbanus voerde nog het woord en wel namens de oud-zusters. Zuster Drost noemde het opvallend, dat zuster Anspach zelfs alle christelijke feestdagen in het Diaconessenhuis heeft doorge bracht hoewel zij toch graag in de familiekring verkeerde. Maar zij vond het vanzelfsprekend juist op zulke dagen in het ziekenhuis te zijn om het voor de patiënten en de verpleegsters zo prettig moge lijk te maken. N. Hou i ver 50 jaar bij de belastingen LEIDEN De lieer N. Houwer vierde woensdag zijn 50-jarig jubi leum in dienst van de belastingen. Als jongetje van elf jaar kwam hij LEIDEN De heer H. van d?r Kwaak, zoon van oud-gedeputeer- op het ontvangkantoor van de di recte belastingen voor invoerrech ten en accijnzen. Later is hij naar een andere afdeling verhuisd. Hij is nu commies-secretaris van de inspectie diriecte belastingen 2e af deling. In de kantine van het Belasting gebouw aan het Stationsplein werd de jubilaris gehuldigd. Hoofdinspec teur mr G. J. C. van Willigenburg (foto) noemde de heer Hou-wer een rustige verschijning, een man van weinig woorden. Hij overhan digde hem een geschenk onder couvert. Er volgde hierna een rij van sprekers, die allemaal cadeaus mee brachten. Verder waren er tele grammen van o.a. staatssecretaris Grapperhaus en de vroegere hoofd inspecteur, de heer H. A. Kuipers. de D. van der Kwaakis woensdag aan de Leidse universiteit gepro moveerd tot doctor in de theolo gie. Wij verwijzen ook naar pa gina 2 in deze krant. Dr. Van der Kwaak, die vroeger in Leiderdorp woonde, woont nu in IJmuiden en is leraar godsdienst aan een lyceum in V eisen. In Leidse jeugdkringen was hij vroeger be kend. Ook in het chr. toneelleven in Leiden speelde hij een belang rijke rol. Velen kwamen de jonge doctor na zijn promotie geluk wensen. Onder hen (uiteraard) de rector prof. dr. Kukenheim. Foto Van der Horst ZOETERWOUDE Hedenavond om 7 uur speelt het gemeenteperso- neel een voetbalwedstrijd tegen een team uit bestuursleden en jeugdlei ders van S.J.Z. LEIDEN Het bestuur van de Stichting voor middelbaar econo misch en administratief onderwijs in Leiden en omgeving heeft de heer W. Lems uil Rotterdam be noemd tot directeur van de binnen kort te openen m.e.a.o.-school. De heer Lems. die 39 jaar is, is geen onbekende in de m.e.a.o.-wereld. Hij is als leraar Nederlands ver bonden aan de m.e.a.o.-school te Rotterdam, waar hij dit onderwijs van het begin af aan heeft meege maakt. Zoals bekend zal de school wor den gevestigd in het gebouw Suma- trastraat 201. Het aantal leerlingen dat zich tot nu toe heeft aangemeld voor deze nieuwe opleiding is in middels tot 45 opgelopen. Dit be tekent dat er tenminste 3 klassen worden geformeerd. Bur geril jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Gertjan L zv H Groen en J A Kuijt, Johan nes T I zv L C Witteman en C M Bavelaar, Marco A R zv A R Bren gers en M E A Buys Ballot, Ma- riska M dv H J vd Berg en P Sand- berg, Johanna S dv A P Stolk en A Douwenga. Erwin zv M A Kerkhof en T A v d Hil, Margaretha dv A Sinteur en M Crama, Cynthia C dv D de l'Ecluse ge C C Kenter. Overleden: J v d Sande 74 jaar echtg van A Kint, P v d Breemen 44 m, P Mde Jong 69 m, H Ramak 72 m, W de Feij 79 m, B M Keyzer 42 m. J Verstraaten 58 m. A M Mar- tijn 95 wed v W F Schregel. Wist u dot daar hele kleine pilletjes tegen k|A||pi| j|Y beslaan? Nourypharma In Oss maakt ze: riwUlilLl'IA Een verdere stijging van het aan tal leerlingen wordt nog verwacht als de ulo-examens achter de rug zijn. Ook de resultaten van de over gangsexamens voor de 4e klas van de middelbare scholen zullen waar schijnlijk van invloed zijn op het aantal leerlingen. Mede met het oog op de aan stelling van docenten bij de m.e.a.o.- is een tijdig inzicht in het aantal leerlingen gewenst. Dat betekent dat gegadigden voor deze nieuwe vorm van onderwijs zich zo spoedig mogelijk moeten opgeven bij het voorlopig secretariaat van de Stich ting, afdeling onderwijs, stadhuis (tel. 45344). LEIDEN In een verklaring zegt de afdeling Leiden van de PvdA de studenten voor hun eisen krachtige steun toe. De eis om openbaarheid van vergaderingen en beleidsstukken als begin van verdere democratise ring wordt in de verklaring in alle opzichten gerechtvaardigd genoemd. Het afdelingsbestuur verklaart zich bereid in samenwerking met de an dere vooruitstrevende partijen in Leiden ernaar te streven deze ont wikkeling zoveel mogelijk te bevor deren. NOORD WIJK Dank zij samen werking van de politiekorpsen uit Noordwijk, Katwijk. Leiden en Al phen aan den Rijn en de rijkspolitie te Leimuiden, Noordwijkerhout, Lis- se en Sassenheim, is een eind ge maakt aan de aktiviteiten van een groepje inbrekers, dat de laatste jaren het noordelijk deel van Zuid- Holland onveilig maakte. Stelend en rovend trokken zij in hun auto's door de provincie. Meer malen drongen zij ook binnen in kantines op voetbalvelden en in veilinggebouwen en gingen zij er in bootjes op uit om in woonschepen in te breken. Zelfs stalen zij een varken en werden konijnenhokken leeggehaald- Ook kippen waren niet veilig- Behalve een lasser (27) uit Noord- wijk waren een 21-jarige onder houdsmonteur uit Sassenheim en een chauffeur (22) uit Noordwijker hout bij de diefstallen betrokken. Ook een 42-jarige kraanmachinist uit Noordwijkerhout. die zich al eerder aan diefstal schuldig had ge maakt en samen met zijn jongere vrienden op pad ging. Van de opbrengst vierde men feest in bars en café's waar vaak ook nieuwe operaties werden voorbe reid. Antiek De zaak kwam aan het rellen door een theebusje. De eigenaresse zag 'n fietser tussen Leiderdorp en Leiden had maling aan wat de mensen steeds zeiden over acht kromme spaken in één van zijn wielen maar toen hij en zijn vrouw plots pijnlijk hard vielen ging hij naar Kamsteeg om VW te gaan rijden Voor mensen die ook eens willen kijken, testen en vergelijken vanavond of anders morgen of zondag kunt u daarvoor terecht op de Vakantie-Kam steeg-Show van nieuwe en gebruikte VW's in Leiderdorp. Loop er 'ns buiten, als het weer meezit. Het adres is: v. d. Valk Boumanweg 2. het haar bekende voorwerp bij een antiquair in Den Haag. nadat het uit een woonboot te Nieuwkoop was gestolen. Bij een onderzoek bleek het busje met andere goederen te zijn geveild door een Leidse opko per. Daar er vermoedelijk een Noordwijker bij betrokken was. werd de Noordwijkse recherche in- gesahakeld. die meedeelde dat de onderhoudsmonteur uit Sassenheim bij de verkoop tegenwoordig was geweest. De Sassenheimer had ook antieke voorwerpen, afkomstig van een inbraak in een villa in Noord- wijk, van de hand gedaan. Inmiddels was gebleken, dat de jongeman, samen met de beide in woners van Noordwij'kérhout, had ingebroken in een woonark te Nieuwkoop. Toen hij door de Noord wijkse recherche aan de tand werd gevoeld, kwam na een langdurig verhoor ook de inbraak in de Noord wijkse villa en in een woonboot te Kortenihoef aan het licht. Op dit bescheiden begin volgde een wekenlang intensief speurwerk om de zaak rond te maken. Ruim 60 inbraken en diefstallen werden daarbij opgehelderd. De daders zijn voor de officier van justitie geleid en ingesloten in het huis van be waring. Noordwijk Bij de laatste schiet wedstrijden van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schutters winnaar van een wissel medaille. Ie J. P. Goudriaan 45 p: 2e A. van Beelen 47 p; 3e mej. C- Snoek 45 p- In de tweede klasse kwam A. van Beelen definitief in het bezit van de medaille. Hij promoveerde naar de eerste klasse. In de K.S.O.-competitie werden de wisselimêdailles behaald door: le kL J. P. Goudriaan 57 p; 2e kl. H. Hoogstraten 58 p. In de eerste klasse behaalden J- P. Goudriaan en N. W. Caspers een gelijk aantal punten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd de eerste winnaar. Vrijdag 16 mei Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 lot 9.30 uur: doorlichting. Breestraal 85, 8 uur: ledenverg. kunst kring Voor Allen. Zaal Koningskerk. 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Zaterdag 17 mei Gehoorzaal. 2 uur toneelvoorstelling De Fabeltjeskrant. Motel Holiday Inn. 5 tot 7 uur: receptie Lugdunum t.g.v. 50-jarlg bestaan. Vestestraat 40. tel. 41035. 8.30 uur: ..Im perium" met ..Een slok aarde" (Helnrich Böll). Zondag 18 mei Gehoorzaal, 7.30 uur nam. ds. Toorn vliet. Maandag 19 mei Stadhuis. 7.30 uur: raadsvergadering. Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 430 uur: doorlichting. Dinsdag 20 mei Waggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Stadhuis, 7 tot 8 u.. Bouwfonds. Rreestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Zuiderkerk, 8.-15 uur: Collegium Musi- cum en Leids Studentenkoor. Woensdag 21 mei Schouwburg. 8 uur: Fons Jansen. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7j15 u.: avondgebed, waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Pomona-terrein, 7 uur: voetbalwedstrijd Geref. jeugd geen jeugdwijkraden. Donderdag 22 mei Schouwburg, 8 uur: Fons Jansen. Gerecht 10. 8 uur: afd. Lelden Ver. Huisvrouwen. J. P. Zwanenburg over hofjes. Foyer Gehoorzaal, 8.15 u.: Toonkunstor kest, solist Bas de Jong. klarinet. Waggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Vrijdag 23 mei Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 tot 9.30 uur: ruilclub. Vestestraat 40. tel. 41035 8.30 uur: Impe rium met ..Een slok aarde". Waggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek Voorschoten ls op zondag 18 mei gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend. Doktcrsdlcnst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur. de dokterstelcfoon bellen, 5 maal 2. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongeval «en wordt van dinsdag I? uur Cs middags tol woensdag 12 uur waargenomen doo: het Diaconessenhuis Van vrijdag 12 uu» tol zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht! Od andere werk dagen en op zondagen door het Acade mlsch Ziekenhuis Films CAMERA Naakt onder het leer. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 915 uur. do en zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: do- vr- en zat- nacht 23.30 uur1 El Dorado. 18 jaar; do. zo en wo 2.30 uur: jeugdmallnee. LIDO De doodskus van dr. Fu Man- chu. 14 Jaar dag. 2.30 7. en 9.15 uur. do en zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Rosemary's Baby. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.30 uur, do en zo idem. REX De tuin der nachtmerries. 18 jaar. dag. 2 30. 7 en 9.15 uur. do en zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO Avondzon voor een gangster, 14 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, do en 7.0 2,30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Loving feeling, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. do en zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.IS—19. dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 1^-16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Elisabethziekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tol 12. 2 tot en kwart voor 7 tot half 9. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. AnnaKlinlek Leiden dagelljk» van ball twee tol half drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSLNHUIS. dagelijks e kl. I) tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot a u.; derde kl. t.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6-30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 lot half 8. Kinderafdeling dagelijks 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en doncferdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlo klosse-pa- tlenien dagelijks van 3 lot half r 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatienten zon dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half t zaterdags van 1 tot half 3. katwijk -r Zeehospitium, longkllntek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag er donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag var. 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vtjf. Longkllntek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op wertJ^geo van 10 lot 5 u. ook zaterdag zondag van I tot S uur. Sted Museum De '-akvnnal. Oude ötn gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 1: klne- tlese objekten van Ray Staakman. van 29 april 830 uur nam. tot 20 mei. dlnsd e/m vrijd 1 lot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, schilderijen en gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart. van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: marionetten Ddn Vermelre. poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 Juni, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Sociëteit Twenwei Breestraat 19 tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden di wo. vr en zat-avond vanaf half negen. OEGSTGEEST zolder Terwee-school, Terweewcg 106: potterle. schilderijen en tekeningen van Fem en Kees Hulst, van 12 tot 21 mei. open dag. van 2 tot 4u.en 20 tot 22 u.. zondag 18 mei van 10 tot 12 en 14 tot 16 uur. Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni. expositie Joe Frankhuyzen. ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek, ceramiek, kleinplastlek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlin, Marjan de Glopper, C.reetje Grljpma, Tosca van den Haak, Auke de Vries, Marijke de Wit. Joan Slbecas, Llesbeth Wlersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 Juni, dlnsd. t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars. Pletcrskerkgracht 9: tentoonstelling „Leerlingen werken bij Ars" (Ars Aemula Naturae). Opening 17 mei. WASSENAA'R kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks. van 5 tot en met 28 mei. maand, t/m zat. van 10 tot 17 u.. ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 6 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u- voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. LEIDEN De omzet bij Zaalberg van de dekens heeft in dit boekjaar een stijging te zien gegeven. „Dit resulfaat is te danken aan Het feit, dat wij ons in belangrijke mate hebben kunnen distanciëren van de enorme prijzenslag, welke de meeste fabrikanten onder eikaar hebben gevoerd", aldus het jaarverslag. De geconsolideerde resultaten rekening sluit met een voordelig saldo ad f376.824,In 1968 werd niet belangrijk geïnvesteerd. De likwiditeitspositie werd door één en ander sterk verbeterd. Ver dere concentratie en specialisatie bij Van Beurden van Moll te Til burg heeft ook in dit jaar tot goede financiële resultaten geleid. Voorts zal de produktie door verdere in vesteringen in het lopende boek jaar, niet onbelangrijk worden ver groot. Wat betreft de spinnerij te Vlij men zijn de verwacnlingen gereali seerd. Zij heeft, al was het nog op bescheiden schaal, tot het positieve resultaat bijgedragen. Ook voor het jaar 1969 zijn de vooruitzichten niet ongunstig. Dit jaar werd wederom ongeveer 20% van de omzet geëxporteerd. De concurrentie in de branche blijft zowel in binnen- als buiten land zeer zwaar. Hierdoor en door de invoering van de BTW op textiel met 12% per 1 januari 1969 en de sterk stijgende loon- en externe kosten, Worden de marges voor het thans lopende jaar onder extra druk gezet. „Desondanks mogen wij over de verstreken maanden niet onte vreden zijn. Wij hebben vertrouwen in de toekomst". AUTO SLIPTE TEGEN LICHTMAST LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag is een 42- jarige Leidse vrouw met haar per- nenwagen op de Haagweg tegen een lichtmast gereden. Ter hoogte van het benzinestation Wareman verloor zij door onbekende oorzaak d«» macht over het stuur. Bij de Wad- dingerbrug slipte zij en kwam zij tot stilstand tegen een lichtmast die daardoor volkomen werd vernield Ook de auto liep zware schade op. De vrouw is met een ernstige hoofd wond naar het Academisch Zieken huis gebracht. KATWIJK Woensdagavond om streeks vijf uur liep de 35-jarige A Haasbroek een schedelbasisfractuur op, toen hen met zijn bromfiets slipte bij het remmen voor de ver keerslichten in de Kerkstraat. Zijn bromfiets werd maar licht bescha digd, hijzelf moest in het Acade misch Ziekenhuis worden opgeno men. betadine jodium

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3