VRIJGEMAAKTE JEUGD MASSAAL IN ENSCHEDE Tussenstand Tator-actie: 14.000 Blijde dag Parousia- zending Zorg dat er wat in je koffertje blijft POLITIEK SPREKEN IS DOORBRAAK IN LUTHERSE TRADITIE SCHEIDENDE DR. LAMMENS VOOR 1000 GEREFORMEERDE JONGEREN Gereformeerden moeilijk in het verkeer N. P. Dekker aan VU gepromoveerd Pal voor belijdenis STEUN AAN JEUGDWERK TORADJA-KERK „Ene mensheid is opdracht" Strikt geheime celibaatsenquête Leger des Heils kampdag in Hoek v. Holland VRIJDAG 14 MEI 1969 (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De bond van gereformeerde jeugdverenigin gen heeft een nieuwe voorzitter. Gisteren op de jeugddag in de Haagse Houtrusthallen heeft dr. G. N. Lammens na vijftien jaar jfscheid genomen om te worden jpgevolgd door ds. C. M. Boerma jit Huizen (N.H.). Als dr. Lam mens zich aan zijn belofte heeft gehouden heeft hij gisteravond nan vrouw en kinderen de „ju- iveel van een toespraak", die hij had gemaakt maar die veel te lang bleek, voorgelezen. Nu zei hij alleen maar kort en rachtig: „Er is kolossaal veel veran- erd in deze vijftien jaar. Indertijd adden we te veel in ons koffertje, laan jullie verder, maar zorg er in todsnaam voor, dat er wat in je offertje blijft zitten." Ov.er zijn op- olger zei hij: „Hij weet nog niet alf wat hij begint, maar dat zal hij fel merken. Het is zwaar werk, ïaar het verveelt nooit." Een dave- ende ovatie van de gereformeerde eugd, was het afscheid. Tweede voorziter Lies Jansen at- endeerde erop. dat het niet een volle- ig afscheid was, want dr. Lammens lijft voorzitter van het Landelijk «ntrum voor gereformeerd jeugd- rerk. Tevens werd hij gisteren ere- id. „Ik vond u een werkgroep Den en en Doen in een persoon, we loesten allemaal wel mee", zei Lies Snsen. Drieduizend Drieduizend jongens en meisjes wa rn gisteren naar de jeugddag ge- Imen, die ditmaal Parcours '69 was loemd. 's Morgens moesten ze hun idacht houden bij het serieuze ge- ;lte, korte toespraken van dr. J. A. J. S. Bruins Slot, hoofdredacteur Trouw, Ben Dubbeldam uit Rot- am van de werkgroep Denken en ;n, prof. dr. H. N. Ridderbos, hoog- iar te Kampen en prof. dr. ir. H. Riessen, hoogleraar aan de V.U. Middags was er èen wedstrijd tus- verschillende cabaretgroepen, neer Bruins Slot begon met zijn aren te uitten tegen het thema «n de mórgen:Wat ts voor ons als ^reformeerden punt nummer een?" )an gaan we uit van onze kerk, ïze club en onze clan. Ik ben ge- jeg ouderwets gereformeerd om het gen nest niet te bevuilen en ik ben jnkbaar voor wat ik door mijn gere- irmeerde opvoeding en vorming leegekregen heb Maar daardoor eet ik ook dat het niet gaat om de raag wat wij gereformeerden punt ummer een vinden, maar dat gaat in de vraag wat vandaag voor de ereld punt nummer een is en hoe ij daar als christenen onze naam aar in moeten maken." Een grondig applaus van de zaal as het bewijs dat deze woorden aan- oegen. Toch wilde de heer Bruins Slot et op een onbereikbaar doel mik- tn, zoals hij zei: „Ik vind dat we om te beginnen s hervormden en gereformeerden ze zaak samen onder het oog moe- in zipn. De rooms-katholieke kerk Nederland heeft ons een goed torbeeld gegeven in het pastoraal ncilie in Noordwijkerhout. Bij ons I het °en andere naam moeten heb- n. Maar ik zou willen dat de mo- ramina van de hervormde en gere- rmeerde synodes zo'n soort concilie jeen zouden roepen. En dan zouden s. Landsman, de secretaris-ge- raal van de hervormde synode en erman Ridderbos daar de rol van rdinaal Alfrink moeten vervullen. En dan zouden we daar vertegen- oordigers van de hervormde en ge formeerde provo's, revolutionairen ketters, mensen van het blad foorlopig" en zo naar toe moeten tien. Ik hoop dat prof Van Riessen i zijn vrienden daar dan ook ko en. En dan moeten we van ons irt geen moordkuil maken. De pro- emen van kerk en wereld uitpra- n. En als Herman Ridderbos dan 'n applaus krijgt als kardinaal Al- ink in Noordwijkerhout van zijn rovo's kreeg dan zijn we in de gere- Van een medewerker AMSTERDAM Op de gene rale kerkelijke vergadering van de Evangelisch-Lutherse Kerk is bij de rondvraag over het kerke lijk beleid de vraag gesteld, of de synode geen initiatieven diende te nemen om met de Gerefor meerde Kerken tot een consensus te geraken. Men heeft een consensus met de hervormden en met de remonstranten en een doopakkoord met de rooms-ka tholieken. De president, ds. P. H. -G .C Kok uit Weesp, verwees aanvan kelijk naar de Raad van Kerken, die nu het aangewezen platform zou zijn voor kerkelijke sa- mensprekingen. De GKV leek het daar niet mee eens. Ds. Kok zegde toe. de laak in de synodale commissei aan de orde te stellen. Moeilijk heden. zo zei hij. ..zijn er aar onze kant niet. Maar het verkeer met de Gereformeerde Kerken is ook in de Raad "an Kerken, bij- londer moeilijk". formeerde kerken 'een stuk verder. Dat vind ik punt een." Een daverend applaus bewees, dat de gereformeer de jeugd het volkomen met de spreker eens was. Een andere spreker, die eveneens veel bijval oogstte was de Rotterdam mer Ben Dubbeldam van de Werkgroep Denken en Doen, waar van we de meeste ideeën al enige weken geleden in onze bladen gedeel telijk weergaven. Het enthousiasme van de enige jeugdige spreker sloeg op zijn gehoor over, vooral bij de woorden: „Wij zullen eerst een radi cale herinterpretatie van het kerk- zijn moeten geven, want in de hui dige organisatie van onze kerk is dit niet mogelijk." Ben vroeg zich af waarom zoveel geld aan kerkgebouwen wordt ge spendeerd, die toch de hele week leeg staan. „Ik vind dat het woord a-sociaal hier gebruikt mag worden." AMSTERDAM Tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen is vandaag aan de VU gepromoveerd de heer N. P. Dekker. Het onderwerp van zijn proefschrift was „Joint nu merical range and joint spectrum of Hilbert space operators". Zijn promo tor was prof. dr. P. C. Baayen. Een van de drie niet vaktechni sche stellingen, die hij aan zijn dis sertatie toevoegde luidt: Het muziek onderwijs aan de jeugd behoort in het bijzonder gericht te zijn op het ver staan van hedendaagse muziek. „Al die energie, die in het verleden alleen maar verknoeid is aan de een wording van de kerken, moet nu wor den besteed aan bestrijding van de noden, de ongelijkheid en discrimina tie in de samenleving, m.a.w. aan de eenheid van de mensheid. Als die een feit is. dan is ook de eenheid van de kerk bereikt." Rust roest Andere jongeren kwamen aan het woord via spandoeken met de leuzen „De wereld is in rep en roer. maar jij zit op het Parcours" „Hout rust roest" en „Wat doe je hier in godsnaam." Uit de lezing van prof. Ridderbos lichten we de volgende zin: „Daarom geloof ik, dat onze aandacht en kri tiek niet in de eerste plaats gericht moeten zijn op de onvruchtbaarheid, maar op degenen, die ons de nieuwe wegen wijzen, want op die nieuwe wegen ligt de toekomst van de gere formeerde kerk." „Vergeten we God. lopen we bui ten het Koninkrijk achter de idealen van deze wereld aan, dan komen we hij haar ruïne terecht. Marcel merkt op. dat vijftig jaar nadat Nietzsche gezegd heeft, dat God dood is, de mens in doodsnood is. Er is een weg, waarop het leven bloeit: de weg van het Rijk van God", aldus de laatste spreker prof. Van Riessen. De Rotterdamse cabaretgroep Im puls was gistermiddag winnaar in de cabartwedstrijd. Met een minimaal verschil als tweede op de voet ge volgd door Grimlach van rooms-ka tholieke priesterstudenten uit Huis ter Heide. Nog een opname van cabaret van de geref. jeugd. Van een medewerker AMSTERDAM De presi dent van de lutherse synode, drs. P. H. G. C. Kok uit Weesp, heeft de synode vlak voor haar uiteen gaan woensdagmiddag beloofd dat de synodale commissie haar vrijheid tot politiek spreken met veel voorzichtigheid zou hante- Het „druk uitoefenen op parlement en regering", waartoe de synode dinsdagavond had besloten in samen hang met haar beslissing ten aanzien van ontwikkelingshulp, betekent in de lutherse traditie een geweldige stap. Men was gewoon politiek te zwijgen. Ds. J. Happee (Leiden) die dat woensdag aansneed, vond dat de sy node daar dinsdag wel wat al te vlot overheen was gelopen (of geleid). Een stevig theologisch advies was hierbij wel van belang geweest, zei hij. In feite had de synode vrijwel al leen gesproken over het eerste deel van het voorstel de één procent die men de luthersen wil vragen en het afzonderlijke ontwikkelingsfonds toen haar stemming was gevraagd over het totale pakket, inclusief het politieke spreken. Moest die druk op Den Haag weer teruggenomen worden? President Kok zei, dat het niet de bedoeling was „nu maar overal even een kansel afkondiging te doen uitgaan". En toen ging men niet meer aan het besluit tornen. Service-centrum Het voorstel van de synodale com missie tot instelling van een „ser vice-centrum" een adviesinstantie die gemeenten en synode zou helpen bij het oplossen van problemen die op de traditionele manier niet kun nen worden opgelost is aangehou den. In de huidige structuur wordt in kleine gemeenten man-, draag- moette van verschillende kanten be zwaar. Ds. J. Blase (Dordrecht) zag dit plan, evenals de gedeeltelijk aange nomen stroomlijning van administra tie, beheer en beleid, als stuiptrek kingen van een stervende kerk. Het deed hem erg denken aan de laatste jaren van het Hersteld Evange- lisch-Luthers Kerkgenootschap, dat ook vlak voor de vereniging tot de huidige lutherse kerk op alle moge lijke manieren een eigen kerkelijk bestaan trachtte te rechtvaardigen. „Wjj doen veel groter dan wij zijn", zei ds. Blase. „Wij zijn niet meer dan zestig gemeenten, waar zo'n vijftig De prijswinnaars van de cabaretwedstrijd op de gereformeerde jeugddag in de Houtrusthallen. Jurylid Ted de Braak staat nog met de handen in het haar. Toch is de keus gemaakt. Prijswinnaars zijn de leden van Impuls uit Rotterdam (boven). Tweede werden de priesterstudenten met vrouwelijke versterking van Grimlach uit Huis ter Heide. (Van een medewerker) ENSCHEDE De functione ring van de belijdenis en in ver band daarmee de moeilijkheden die er in de (vrijgemaakte) Ge reformeerde Kerken bestaan en de oecumenische beweging wa ren de onderwerpen op de bonds dag van de Nederlandse bond van gereformeerde jongelings verenigingen, die door meer dan 2500 jongelui werd bezocht. mensen naar de kerk gaan. Driedui zend leden tellen wij. Maar wij hou den ons bezig met papier, papieren leden" (Er zijn officieel zo'n 49.000 luthersen. van wie er 25.000 lid in volle rechten zijn). De synode besloot deze hele zaak te laten bekijken door een „doorlich tingscommissie", die zich door geen heilig huisje (het gaat ook over het gebruik van kerkgebouwen), geen heilige koe en zelfs geen koster be hoeft te laten hinderen, zoals prof. dr. C. W. Mönnich het samenvatte. Er'komt een najaarssynode om de agenda, die dit keer door de goede, maar tijdrovende discussiep niet kon worden afgewerkt, verder af te han delen. Wel nam de synode bij hamerslag nog juist voor haar uiteengaan een wijziging van de algemene ordening aan, die het mogelijk maakt dat afge vaardigden van de Bond Maarten Luther, de vrouwenbond, de jeugd bond, de vrijzinnige luthersen en de werkgroep voor Kerkmuziek, als gasten aan de synodale besprekingen deelnemen. De voorzitter van de bond, de heer G. Storm, had zijn openingswoord ge titeld „Inhoud en verpakking". Hjj riep de jeugd op te blijven bij de Schriften. Er worden tegenwoordig aanvallen gedaan op het gezag van de Bijbel en dan raakt men met de ver pakking ook de inhoud kwijt. De functionering van de belijdenis was ook het onderwerp dat ds. H. J. Nijenhuis van Groningen behandelde. Bij een bezoek aan Heidelberg was hem gebleken hoe weinig er in deze stad nog herinnert aan de Heidel- bergse Catechismus. Dat was een ont goocheling. Maar er zijn ook in Ne derland kerken, waarin de drie for mulieren van enigheid niet meer functioneren. Er zijn echter ook kerken waarin de belijdenis springlevend is. Maar ook daar worden dingen gedaan, die de belijdenis ondergraven. Ds. Nijen huis noemde in dit verband de „zo berucht geworden Open Brief". Wij zijn tot verhoging van de Christus en tot verheerlijking van God gesteld op de functionering van de belijdenis. Drijverij Dat ziet niet iedereen en dan wor den wjj beschuldigd van drijverij en plakt men het etiket van confessiona- lisme op ons. Inderdaad, zei ds. Nijenhuis, worden wij gedreven, maar door de hoogheid en de heiligheid van onze Here Jezus Christus en door de heerlijkheid van onze Hemelse Va der. Geen onderscheid wilde hij maken tussen fundamentele en niet-funda- mentele uitspraken in de belijdenis. Deze gedachte had ds. B. J. F. Schoep ontwikkeld. Er is vandaag maar één weg om gereformeerd te zijn, namelijk de onverzwakte en algehele handhaving van de belijdenis. Als je kennis neemt van de con fessie word je overweldigd door de grote daden Gods tot onze verlossing. Je raakt boordevol van innige liefde tot Hem en tot je Heiland en waar je (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De „Tator"- actie van de hervormdgerefor- meerde jeugd voor de jeugd van de Toradj a-kerk op Celebes heeft al bijna 14.000 gulden op gebracht. Zo was de tussenstand, die gisteren werd bekend ge maakt op de bondsdag van de de Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond. Zaterdag voor Pinksteren zal deze actie worden afgesloten op de jeugd dag van de jongemeisjes en knapen in de Expohal te Hilversum. Een groot aantal jeugdverenigingen en clubs heeft zich de afgelopen win ter met deze actie bezig gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het jeugd- en kaderwerk van ds. Kobong. Vermelding verdient, dat de jeugd van Flakkee vierduizend gulden bijeen bracht. Deze denkkracht geïnvesteerd die ruimer j bondsdag, die door circa 1600 jonge- gebruikt kunnen worden, om maar ren uit de Gereformeerde Bond in de :én aspect van het probleem te noe- Nederlandse Hervormde Kerk be rden. zocht werd. stond helemaal in het Het vorstel tot instelling van dat teken van de zending in Indonesië en service-centrum, dat met vrijwillige het contact met de andere krachten zou moeten werken, ont- godsdiensten. I 's Morgens hield (na een Hemel- vaartsmeditatie over „De Weg" door ds. J. van de Velden uit Woerden) dr. C. Graafland uit Amsterdam een in dringend referaat over „...Of zijn er meer wegen?" WEG Als we staren op ons christendom, op ons geloof en onze opvattingen, kan er wel eens twijfel komen. Maar wij moeten op Christus zien, Hem geloven, op zijn woord „Ik ben de weg. de waarheid en het leven". Als wij deze weg bewandelen, doordat wij ons met Hem verbonden weten, dan kan het niet anders, of dan gaan wij er op uit. om ook anderen tot Christus te brengen. Daarop sloot 's middags mevrouw C. L. Manuputty-Manusama aan. Zij is rectrix van de theologische ho geschool te Makassar. Aan de hand van dia's gaf ze er een indruk van, hoe de kerk in Makassar de andere godsdiensten, met name de islam, ontmoet. Ze omschreef het Indonesische volk als een grote familie, die in één huis woont. Er is dan wel eens misverstand tussen de mensen van verschillende godsdiensten. maar geen vijandschap. Toen bijvoorbeeld de kleine gemeenschap van Batak kers in Makassar een eigen kerkje bouwde, werkten hun niet-christe- lijke vrienden dgar even enthousiast aan mee. Ds. J. J. de Heer bracht de groeten over van de Toradjajeugd. Hij vroeg vooral veel gebed voor de jonge kerk. „In de zendingsbladen wordt vaak te veel het mooie van een jonge kerk ook zoveel zwakheden, en er is zoveel naar voren gebracht. Maar er z(jn gebrek aan kennis, zoveel adat-chris tendom", zei hjj. Om de Tator-stand bekend te ma ken, had het bestuur een ingenieur laten opdraven (ir. D. Hazeleger). Dat moest wel verwikkelingen geven en zo waren de jongeren een half uurtje aan het optellen, aftrekken, verme nigvuldigen en delen met factoren als de leeftijd van Koningin Juliana, het aantal kleinkinderen van Prins Bern- hard, het aantal kinderen van Jakob, het aantal discipelen ten tijde van de Hemelvaart en het aantal hoeken aan tienduizend lucifersdoosjes. De vier quiz-slachtoffers op het podium kon den er niet meer uitkomen, maar zelfs de penningmeester van de bond had een verkeerd antwoord. De verbondenheid met de Toradja- i kerk werd op een bijzondere wijze j onderstreept doordat een aantal be- kende liederen (Ere zij aan God de Vader, Voorwaarts Christenstrijders j en Psalm 42) in het Indonesisch wer- den gezongen. hart vol van is, daar loopt je mond van over. Je wordt een belijder van de leer der zaligheid voor God c-n mensen. Oecumenisme In de middagvergadering sprak ds. G. Zomer van Groningen over liet onderwerp „Wie maakt alle dingen nieuw?" Daarbij bestreed hij het „oecumenisme" in de Wereldraad van Kerken. Als Uppsala zegt „Ik maak alle dingen nieuw", dan is de grote vraag „Wie is die ik?" Dat weet men niet meer, want men weet niet meer wie God is. Wie maakt alle dingen nieuw? Dat doen niet de opstandige jongelui en dat doen niet de organisatoren van de relletjes in Tilburg, maar dat doet Hjj die op de Troon zit. Pin ksterboodscli ap van Wereldraad (Van onze kerkredactie) GENÈVE Voor de eerste maal in de geschiedenis zien we de eenheid van de mensheid als een onontkoombare opdracht. Onze gemeenschappelijke taak is er voor te zorgen, dat alle mensen delen in het juist ge bruik van de rijkdommen van de wereld. Dit zegt het presidium van de We reldraad van Kerken in zijn pinksterboodschap 1969. Het spoort alle gemeenten en alle christenen aan, om deze verantwoordelijkheid met blijdschap te aanvaarden als een proef van hun gehoorzaamheid aan God. „We moeten bijdragen aan het on derzoek naar de juiste structuren op internationaal en nationaal niveau. We moeten wegen vinden, om met werkelijke opoffering bij te dragen aan ontwikkelingshulp, niet alleen als kerken, maar ook persoonlijk. Niet het minst moeten wij onze medemensen bewust maken van de werkelijkheid van het menseliik lij den en van de werkelijke kansen, om de vicieuze cirkel van ellende te doorbreken". WENEN Het Vaticaan heeft aan alle bisschoppenconferenties een brief gezonden, waarin het verzoekt te worden geïnformeerd over het stand punt van de afzonderlijke episcopa ten inzake het priestercelibaat. Kardinaal König van Wenen heeft dit op een persconferentie bevestigd. Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat deze strikt geheime enquête uitgelekt was. Bij de Nederlandse bisschoppen is een dergelijk initiatief uit Rome nog niet bekend. In deskundige kringen is men wel van mening, dat die en quête in feite een ommekeer in de gedragsregel van het Vaticaan zou be tekenen. Tot nu toe stelde men steeds, dat over Tiet celibaat geen discussie mogelijk was DAKAR In Guinee zijn woensdag dertien personen ter dood veroordeeld. Zij werden schuldig be vonden aan deelneming aan een com plot tegen het militaire bewind. An dere beklaagden kregen gevangenis straffen tot twintig jaar. Première nieuwe zendingsfilm (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM De Alliance- zendingsdag van de Parousia- zending in de kleine zaal van De Doelen was als gewoonlijk weer een blijde dag met veel muziek en zang en ook ontroerende ogenblikken, zoals de inzegening van Theo en Tineke van Barne- veld, die binnenkort naar Kon go zullen worden uitgezonden en de heruitzending van Ellen van Brummelen naar Laos. Tiensnarig De Christian and Missionary Al liance heeft over de gehele wereld 900 zendelingen. Daarvan zijn er twintig uit Nederland. Gisteren was de première van een nieuwe zendingsfilm „Gaat dan he nen", samengesteld door Pieter Akse uit filmmateriaal van de Neder landse zendelingen. Men krijgt een indruk, onder welke verschillende omstandigheden zij in Kongo, Peru, Thailand enzovoort moeten werken. Ellen van Brummelen, die 25 juni weer naar Laos gaat, vertelde van haar werk daar op een eenzame post. Zij voelt, dat de Heer haar na haar verlofperiode terug wil hebben. Adriaan Stringer sprak uit Jacobus 2 over het thema van de dag „Jezus* zending is zending met handen en voeten." In een appellerend slot woord wees hij op het voorrecht, om als thuisfront te mogen meewerken aan de zending aan de hand van Filippenzen 2:1: „Kan er op u enig beroep gedaan worden? Is er in u enige bemoediging der liefde?" We noteerden verder nog de toespraak van de Amsterdamse gere formeerde predikant ds. F. H. Veen- huizen, de enthousiaste zang van het baptistenzangkoor Immanuel uit Eindhoven onder leiding van H. Beekman, de zang van Frannie Faas- sen. Op de Alliance-zendingsdagen zijn altijd bijzondere muziekinstrumen ten. Evenals verleden jaar was ook nu weer mevrouw Ruth Boyd uit Eindhoven present, de enige vibrafo- niste in ons land. Maar haar man ds. H. D. Boyd, die de algehele leiding had, introduceerde deze keer boven dien Aafje van Staveren uit Gouda met haar „tiensnarig instrument met 32 toesen" (Aafje floot op haar vin gers). (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Onder het motto „Dienst aan de ander" organiseerde het Leger Des Heils" op Hemelvaartsdag een Halleluja-kampdag, die on danks het vrij sombere weer door honderden belangstellenden werd bezocht. Toen donderdag morgen om tien uur tussen de barakken van de Rotterdamse Vakantieschool de vlag werd ge hesen, waren al enkele honder den mensen aanwezig om de eer ste dienst bij te wonen in de grote tent. Vanuit geheel Nederland waren ze gekomen met auto's bussen of met de brommer ot fiets Béhalve de bij eenkomst, die werd opgeluisterd met muziek /an het Verenigd Muziek korps Rotterdam en de Verenigde Zangbrigade uit Den Haag, werd er ook veel aandacht besteed aan ont spanning. Zc was er in de vroege middaguren een dames-rally, die werd :eorcar;seerd en geleid door brigadier mevrouw N. Pauwels. Ook het jeugdnostenspel trok veel deelne mers. Grote 'pekpleister bleek echter het volley- en voetbalspel waaraan de divisie- '.eugdsecretaris. majoor R. A. Berkenbosch veel aandacht had be steed. Voor diegenen die liever een dak boven l»et hoofd hadden was er de hele dag in de grote tent het nodige te beleven. De combo „Halleluja Sounds" i.'t Den Haag en de Bredase combo Heralds of Jov"' verzorgden afwisselend orettige muziek. Aan dit muzikale programma werd verder meegewerkt door de gitaar- en uke- lele- groep uit Maassluis, de tamboe- rijnhriEadp var Rotterdam en de zangbrigade van Rotterdam en het muziekkorps van Scheveningen. Zo werd er /oor elk wat wils gebo den. Tegen vier uur verzamelde ieder een zich voor de grote finale van traditionele en moderne zang en mu ziek. waarna majoor J Verhagen ten slotte de boodschap om mee naar huis te i-ftmen" verzorgde. Karei de Grote-prijs voor de Europese commissie AKEN - Voor de eerste maal is de Karei de Grote-prijs die door bur gers van ie stad Aken in 1950 in het leven werd geroepen, niet aan een persoon. maaT aan een instelling uit gereikt. Wegens bijzondere verdiens ten voor de Europese eenwording was Jit 'aai de ^upopesp Commissie de gelukkige Donderdag <reee d' voorzitter van de Commissi" Jear Rey de prijs, waaraan eer bedrag van 5000 Duitse marken m verbonden in het stadhui» van Aken aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17