Leidse studenten joelden mr. Geertsema weg Boerenleenbank Omzet groenteveiling Katwijk steeg met ruim 21,5 procent Muziekschool L dorp met gave uitvoering Bewoners Elsbroek kregen informatie DE BOERENLEENBANK IN ROTTERDAM-ZUID VRAAGT EEN PROCURATIEHOUDER FAKTURISTE SEKRETARESSE Maandag weer een gesprek Soc. Instituut Haat een week discussiëren Hearing inH MEDEWERKER ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN, KRIJGEN DE KRANT Gratis tot ZEG HET AAN WIE U OP DE BON WILT ZETTEN Storing treinverli Leiden-Utrecli Durisol-Mevriet N.V. Indien hij reeds ervaring i soortgelijke functie heeft opgedaan, kan dat tot aanbeveling strekken. FELICITAS N.V. M NIEUWE IEIDSE COURANT KATWIJK AAN DEN RIJN In de kantine van de groenteveiling aan de Sandtlaan werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de groenteveilingvereniging „Katwijk en Omstreken". De voorzitter, de heer G. van der Does heette in het bijzonder de erevoorzitter, de heer Gr. Parlevliet, welkom en zag terug op het afgelopen jaar. Geveild werd voor een totaalbedrag van 18.916.245, wat neerkomt op een toename van ƒ3.341.700; het landelijke totaal van waspeen bedroeg 73.363.000 kg, aan de Katwijkse groenteveiling werd daarvan geveild 49.764.600, kg. De middenprijs van waspeen steeg van ƒ26,71 in 1967 tot ƒ33,54. ZATERDAG 10 Aé LEIDEN De „Permanente dis- kussies" in het akademiegebouw zyn gisteren him derde dag ingegaan. Honderden studenten waren doorlo pend aanwezig om de laatste ontwik kelingen te bespreken en vooral aan dacht te besteden aan de kardinale vraag: Wat nu? Een voorlopig ant woord op die vraag is gevonden: maandagochtend zal er een vergade ring worden gehouden van afvaardi gingen van alle universitaire gele dingen. dus met curatoren, senaat, wetenschappelijke staf. studenten en technisch-administratief personeel. Deze bijeenkomst met curatoren kwam tot stand dank zij een initia tief van drie leden van de weten schappelijke staf. De plenaire verga dering van de studenten heeft een aantal agendapunten ingediend en een afvaardiging samengesteld van zeven personen. De agendapunten vragen vooral om verduidelijking van woorden als „verantwoordelijk heid, inspraak en medezeggenschap", om informatie over punten, die door het universiteitsbestuur onduidelijk zijn geformuleerd, en vooral stagt er de zeer concrete vraag op de agenda: „Is het universiteitsbestuur bereid, het medebeslissingsrecht van alle ge ledingen op alle niveau's als uitgangs punt te erkennen". Voorts vragen de studenten om een senaatsvergade ring, ter formulering van een uit spraak van de hoogleraren over de organisatie van de universiteit. Het rapport van het senaatsbestuur Is een van de struikelblokken voor de studenten geweest. Deze vergadering zal volledige openbaarheid achteraf garanderen- Er worden geen besluiten genomen. De informatie, die de studenten uit deze vergadering verkrijgen, za'. wor den gebruikt voor de plenaire ver gadering, maandagavond. Deze grote vergadering zal de konsequenties LEIDEN Nadat op 8 mei de raad van bestuur van het Sociolo gisch Instituut heeft besloten vanaf maandag de colleges op te schorten om te discussiëren over voorstellen voor een nieuwe democratische bestuursvorm, gaan maandag we tenschappelijke staf, technisch-ad- ministratieve staf en studenten zich beraden over de te bestuderen on derwerpen. Hierna zullen werkgroe pen worden gevormd. De werkgroepen zullen dinsdag, woensdag en donderdag deze onder werpen uitwerken. Vrijdag is een plenaire vergadering, waarop rap port zal worden uitgebracht. Óp grond van deze resultaten zal de vergadering beslissen op welke ma nier zij nadere vorm en inhoud wil geven aan de wens tot democratise ring. Dr. R. H. Terwiel lector LEIDEN Dr. R. H. Terwiel (30) wetenschappelijk medewerker eerste klasse op het Instituut Lorentz voor 'theoretische natuurkunde van de Leidse universiteit, is benoemd tot gewoon lector in de theoretische na tuurkunde aan deze universiteit. moeten trekken uit de bijeenkomst van de ochtend. Wat er dan besloten zal gaan worden is niet te voorspel len. Werkgroepen Op de vergadering van gisteravond zijn acht werkgroepen geformeerd over projectonderwijs, medebeslis singsrecht. verantwoordingsplicht, decentralisatie, openbaarheid, be stuursstructuur, pers en maatschappij en universiteit. Voor deze werkgroe pen hebben vele personen zich opge geven. Het ligt in de bedoeling deze werkgroepen in te schakelen bij het aanbieden van alternatieven voor de bestuursstructuur. Na de vergadering kwam mr. W. Geertsema, Kamerlid voor de WD een kijkje in de academie nemen. Hij kreeg het zwaar te verduren, toen hij de bezetting het woord wordt voortdurend angstvallig ver meden afkeurde. Onder een sar castisch gezongen Io Vivat werd het ook hem duidelijk, hoe zeer deze studenten verschillen van het klas sieke type. Intussen gaan de minder luidruch tige veranderingen, die voor betrok kenen vaak even ingrijpend zijn, met grote snelheid door. Gisteravond is op een vergadering van de staf van de lerarenopleiding besloten, de op leiding van leraren voor het middel baar onderwijs volledig te herstruc tureren en te democratiseren. De stu denten krijgen medebeslissingsrecht voor zowel de manier als de inhoud van de lerarenopleiding. Dit betekent een groot succes voor de werkgroep Didaktiek, die enige maanden gele den gestart is. De actiegroep Demokratisering Uni versiteit roept de leden van de Twee de Kamer op heden naar Leiden te komen, „zodat de actiegroep kan uit leggen, wat het begrip democratie in houdt". Zij kunnen in werkgroepen meedoen aan de discussies, aldus de actiegroep. Mr. Geertsema hoeft van de studenten niet meer te komen. LEIDERDORP De openbare auditie door leerlingen van de Stichting Muziekschool Leiderdorp had vele belangstellenden naar de Scheppings- kerk getrokken. Deze steeds nog groeiende muziekschool, waarvan de heer Ad Hoogenboom directeur is, gaat, zoals vaak tegenwoordig, uit van een algemeen muzikale vorming. Hierop steunt het latere onderwijs voor allerlei instrumenten. Het is langzamerhand wel gebleken, dat zonder dat muzikaal rjjp maken en grondbegrippen bijbrengen, de resul taten aanzienlijk geringer zijn. Vroeger zag men dat zo niet in. Toen slaagden eigenlijk alleen de zeer begaafden, bij de moderne gang van zaken nu. Ook vele anderen, muzikaal minder rijk bedeelden. Met dat „slagen" bedoel ik niet meer of minder dan een instrument redelijk goed leren bespelen en ple zier in de studie beleven, omdat het zo vlot gaat Die vlotheid en dat prettige gemak zijn dan zonder twij fel aan de voorafgegane algemene vorming te danken. Het eerste deel van de avond was daar grotendeels aan gewijd. Twee „openbare lessen" in ritmiek (aan le, 2-de en 3-de jaars leerlingen) door mej. N. van Loon en „algemene mu zikale vorming", door de directeur gegeven, gaven de toehoorders een duidelijk beeld van hoe het in de school toegaat en overtuigden hen van het nut. Het solmiseren, interval len treffen en horen, het herkennen van toonladers, handzingen en meer stemmigheid werden op een genoeg lijke manier geleerd, gevraagd en toegepast. Het zingen daarna (door A.) van het oude lied ,,'s Nachts rus ten meest de dieren, door le jaars blokfluitisten begeleid, klonk heel mooi. Een bewijs van het goede onder wijs, dat in deze school wordt gege ven. leverde na de pauze, een lange rij leerlingen op, allerlei instrumen ten in verscheidene combinaties of als solisten. De uitvoeringen toonden wel zonder uitzondering muzikaal begrip, gevoel voor klank, voor stijl. Natuurlijk was dit alles voorbereid, maar de leerlingen moeten het voor een groot publiek dan toch maar kunnen toepassen. Wie musiceert in het openbaar is op zichzelf aangewe zen. En het viel op met hoeveel ze kerheid althans de meeste spelers hun stukken voordroegen. Er waren mooie, niet zelden waar- HILLEGOM Voor de bewoners van het uitbreidingsplan Elsbroek was er gisteravond in de kantine van de lagere technische school St. Paulus een hearing over deze nieuwe wijk. Burgemeester Van Niekerk schetste allereerst de moeilijkheden van het plaatselijke woonprobleem (een onstellend aantal krotten). In zjjn nu 5-jarige ambtsperiode in Hillegom konden slechts twee projecten worden gefinancierd en dan nog voor 50 procent door geldleningen: de Oranje-Nassauschool voor MAVO- onderwfjs en het nieuwe zwembad. devolle werkjes bij, onder meer een bourrée van J. Krieger (hobo met piano), een Hongaarse dans van Bar- tók (sopraan en alt blokfluiten) een (klein) preludium en fuga in G- groot van Bach (voor orgel), een kla rinetten-duet (Carl Richter) een con cert van Corelli (hobo en schoolor- kest), een frog-dance van Carse (vi ool en piano). Het schoolkoor plus orkest besloten met stukjes uit de operette „Dorp zonder muziek" (van Hans Andreus en Tera de Marez Oyens). Joh. van Wolfswinkel. II. Oudshoorn 25 jaar bij Samsom ALPHEN De heer H. Oudshoorn vierde donderdag zijn zilveren jubileum in dienst van N. Saomsoni NV, waar hij nu in het grafisch bedrijf als boekbinder werkzaam is. In zijn woning had een huldiging plaats, waarbij mr. dr. R. H. Samsom als hoofd-directeur en de heer Hartzema als directeur van Samsom Grafische Bedrijven aanwe zig waren. Mr. Samsom voerde namens de di rectie het woord. En dankte de jubi laris voor zijn trouw en arbeidzaam heid. De heer Oudshoorn werd opge nomen in de rij van gouden speld- dragen en kreeg een envelop met inhoud. Ook de bloemen ontbraken niet. Ook de chef van (ie binderij, de heer M. Geerlof voerde het woord. De heer J. G. van Vliet, vertegen woordiger van de binderij-afdeling in de Ondernemingsraad van N. Samsom NV., bood enkele cadeaus namens de collega's aan: pingpong- bel en een schemerlamp. Zilveren jubileum bij Alpha ALPHES ALPHEN In het kantoor van de Alpha Vcrffabrieken werd gister middag de heer C. van Oosterom in verband met zijn 25-jarig jubileum in aanwezigheid van het gehele personeel gehuldigd. De eerste, die de jubilaris toesprak, was de direc teur van Alpha, de heer J. van Rin gen. Hij wees op de pliehtsgetruwc wijze waarop de jubilarus steeds zijn werk in dit bedrijf heeft ge daan. U bent een man, die op zijn rech ten staat, maar ook weet wat plich ten zijn, aldus de heer Van Ringen, die zei, dat het slaapkamerameuble ment inmiddels bij de jubilaris als geschenk van de directie thuis was bezorgd. Mevrouw Van Oosterom werd verrast met een boeket bloe men en de jubilarus zelf ontving een enorme kist sigaren. Ook namens de directeur van Sikkens bood de heer Van Ringen een kist sigaren aan. Namens de VWF bood de heer Van Ringen vervolgens de oorkonde aan met de bijbehorende zilveren legpenning, waarna hij de jubilaris de gouden Sikkensspeld opspelde. Namens de personeels- vereniging gaf de heer J. Donker een hengel. Van monteur tot directeur TER AAR De heër N. Lieverse is bij de N.V. P. Uyttewaal, conser ven en tafelzuren, benoemd text be drijfsdirecteur. De heer Lieverse is in dit bedrijf begonnen als monteur en heeft zich weten op te werken tot bedrijfsdi recteur. ZOETERWOUDE De Emmer actie heeft gisteravond f 3.398 opge bracht. De regelmatige groei van Vicon stelt steeds hogere eisen aan de administratie en informatieverwerking van het bedrijf. Voor de afdeling ADMINISTRATIE zoeken wij thans een die bereid is hard te werken en die belangstelling heeft voor de problemen van ons bedrijf. Als opleidingseisen denken wij aan H.B.S. en M.B.A.. resp studerend voor S.P.D. Wij menen dat ons bedrijf hem goede toekomstmogelijkheden kan bieden. Sollicitaties te richten aan: afdeling Personeelszaken H. VISSERS N.V. NIEUW-VENNEP TELEFOON 02526-841 Ook de financiering voor het bou wen van huizen is bijzonder moeilijk en dat, terwijl er in Hillegom nog 1000 mensen moeten worden gehol pen. In Elsbroek Zuid 1 is een be stemmingsplan in voorbereiding, waar 200 woningen zullen verrijzen. In geheel Elsbroek zijn 2200 wonin gen geprojecteerd met zo'n 8500 be woners. Er komen 15 kleuterscholen en nog 5 lagere scholen, gymnastiek lokalen en een winkelcentrum Ook zal er ruimte worden gereserveerd voor de bouw van kerken. Dc aanwezige bewoners van deze w(jk hadden nogal wat vragen o.a. over het kruispunt Elsbroekerlaan- I.eidsestraat. vernielingen van plant soenen, een openbare telefooncel en E m m er act i e Sassen h ei m SASSENHEIM Ook in Sassen- heim is de emmeractie van de Monseigneur Bekkers Stichting niet ongemerkt voorbijgegaan. Burge- om 12 uur op het raadhuis de sport journalist Bob Spaak en de acteur tjournalist Bob Spaak en de acteur Ab Hofstee. Sassenheim was voor hen de eerste gemeente voor het voeren van de actie in de bollenstreek. Behalve het bezoeken van enkele bedrijven werden ook enkele straten „afge werkt". De opbrengst hiervan is nog niet bekend. Bij de banken is een bedrag (aan giften) van f 6595,24 bin nengekomen. het leggen van afdoende bestrating. Aangaande de vernielingen van plantsoenen deelden B. en W. mee, dat het gemeentebestuur zich beraadt over het aanleggen van speelveldjes bij de Hillinenweg. Bij de LTS komt binnenkort een telefooncel. Wat het kruispunt Elsbroekerlaan betreft, men krijgt geen toestemming voor het aanleggen van een zebrapad. Het college heeft het plan om ook voor bewoners van andere wijken hearings te houden. Enorm aanbod RIJNSBURG Vanzelfsprekend zetten de kwekers de achter ons lig gende week alles op alles om zoveel mogelijk bloemen aan te voeren voor de Moederdagverkoop. Ze wer den daarbij in niet geringe mate on dersteund door het lentezonnetje, dat mede heeft gezocgd voor een enorm aanbod van goede kwaliteit aan de markt Het devies Moederdag—Bloemen dag. dat weliswaar veel concurrentie ondervindt van andere neringdoen den. die terecht van mening zijn, dat moeder met hun artikel evengoed blij zal zijn, heeft toch nog altijd een grote propagandistische waarde. Gelukkig maar dat de tribune van Flora ruim 400 zitplaatsen telt. want hoewel er natuurlijk ook elders bloemen te koop waren, moest Rijnsburg onbetwist voor het „popu laire" boeketje zorgen. Sedert 1 januari werd 21.139.380 kg aangevoerd tegen 26.288.125 kg in 1968 over dezelfde periode. De omzet bleek een waarde te hebben van f9.770.680. tegen f9.757.432 in 1968. De omzet is dus nu f 66.474 hoger, de hoeveelheid 5.148.745 minder. In 1969 werd 530.140 kg peen doorgedraaid, in 1968 in dezelfde periode 2.383.020 kg. De heer Van der Does stond tot slot nog stil bij de scheepsramp met de Wiron I, waarbij zes Katwijkse vissers het leven lieten. Dc secretaris, de heer H. N. Fen- nes, las het jaarverslag voor. De fi nanciële uitkomsten van de veiling over 1968 hebben een gunstig resul taat. Het jaar 1968 zal gekenmerkt blijven, als een jaar, waarin sinds 1966 een nieuw veilingrekord werd behaald en waarbij voor het eerst in de veilinggeschiedenis, zowel de 17 miljoen als de 18 miljoen werd ge passeerd. Als eindresultaat kon een omzet van ruim f 18,9 miljoen wor den genoteerd. Deze vooruitgang van f 3.300.000 betekent een stijging van de omzet met ruim 21,5 procent ten opzichte van 1967. De provincie Zuid-Holland, waar van de veilingen samen voor meer dan 53 procent van de totale lande lijke omzet veilden, gaf een stijging van 7 procent ten opzichte van 1967 te zien en een omzetvergroting van f39 miljoen. In Nederland waren in 1968 101 groente- en fruitveilingen. Katwijk neemt in de rangorde der omzetten hiervan de achttiende plaats in, te gen de 22-ste plaats in 1967. Van de totale waspeenaanvoer van 49,5 mil joen kg werd 27,5 miljoen kg geëxporteerd. De binnenlandse han del nam ruim 10,8 miljoen kg af. terwijl aan de industrie bijna zeven miljoen kg kon worden afgezet. De doordraai in 1968 was anderhalf mil joen kg lager dan in 1967. De export nam 55 procent van de waspeenaan voer voor zijn rekening, terwijl de binnenlandse handel 22 procent af nam. De afzet aan de indqstrie steeg tot 14 procent, terwijl acht procent de minimumprijs niet kon halen. Het financieel jaarverslag, zowel de balans als de jaarrekening werd door de betaalmeester, de heer J. J. Timmermans toegelicht De vergade ring ging akkoord. Het aantal leden bedroeg op 31 december 500. Dr. De Koek van Leeuwen nu hoogleraar LEIDEN Dr .J. A. C. de Koek van Leeuwen, directeur van het Ne derlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde T.N.O. te Leiden, is benoemd tot buitengewoon hoogle raar in de sociale geneeskunde aan de Leidse Universiteit. Dr. De Koek van Leeuwen, die in 1926 te Bandung werd geboren, ontving middelbaar onderwijs aan het Nederlandsch Lyceum in Den Haag en studeerde daarna genees kunde aan de Leidse Universiteit. Na in 1951 het arts-examen te heb ben afgelegd specilaiseerde hij zich in de psychiatrie en de neurologie. In 1957 werd dr. De Koek van Leeuwen, die inmiddels zijn militai re verplichtingen had vervuld bij de Sectie Geestelijke Gezondheidszorg van de Inspectie van de Militaire Geneeskundige Dienst van de Ko ninklijke Landmacht, verbonden aan de afdeling Geestelijke Gezondheid van het Nederlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde. Het jaar daarop promoveerde hij bij prof. dr. P. Muntendam cum laude tot doctor in de geneeskunde op het proef schrift „Verzuimgeneigdheid bij dienstplichtige militairen in vredes tijd". In 1961 werd dr. De Koek van Leeuwen benoemd tot hoofd van de afdeling Voorlichting van het Ne derland.; Instituut voor Praeventieve Geneeskunde. In 1965 volgde zijn benoeming to>t directeur van diit in stituut. LEIDERDORP De filatelisten vereniging „De Rijnstreek" houdt maandagavond van 7-11 uur haar maandelijkse ruil-contaetavond voor junioren en senioren in het Dorps huis. Het treinverkeer tussen Utre Leiden verloopt sinds van« half negen met vertragingen volge van een draadbreuk bij Daardoor is voorlopig geen t« keer mogelijk op het enkels baanvak tussen Alphen aan de en Waddinxveen. De treinpas worden tussen beide plaatse bussen vervoerd. De draai werd geconstateerd, nadat eei motief met een defecte strooi mer in Alphen aan den Rijn wi nengereden. bi Markt- en visserijbericb KATWIJK AAN DEN RIJN. I Groenteveiling: waspeen (per ld 5.30—8 30. A II 2.60—7.20. B I 15.1 B II 2.10—3 90, C I 7.20. C II J andijvie 1427, kroten (per bos) telein 27—30, prei A I 27—35, B rabarber 7—19, sla (per stuk) uien (per bos) 1720, spinazie 11 maten (per bakje van 6 kg) A I 8.10, CC r 5.80, witlof 69—91. ra- bos) 1028, peterselie (per bos Aanvoer waspeen 174.000 kg. LEIDEN, 9 mei Coöp. Grot Fruitveiling: aardbeien 77—116. ap] —31, andijvie 46—94, peulen 520-) ti bonen 320100, stambonen 540, jf- 49—70. prei 18—26. rabarber 20—32, 16—33. komkommers 28—63. chan 335—359. tomaten A 880—910. B 820—830 CC 750—790, witlof bloemkool A 110—186. B 84—- sla A en B 17—26. bospcen 44. p»TP 14—27. raapstelen 12. radijs 18—29, 6—10. uien 17—19. ROELOFARENDSVEEN. 9 mei menveiling: am anjers sim roi sim rood 3715. sim wit 2429, fer 3840. sim arthur 35—36, les esperence 3435, rozen garnette rol 1525. zorina 2027. nordii bridal pink 31, carla 5265, spa 2224, baccara 5463, junior mil tawny gold 18—19, bregina 2533 33, seventeen 2324, coral prince chrysanten shoesmith 6669. Ir" latum 3747, violieren 1619, 2535 per st, tulpen 551.60, 1125, colvilleis nymph 3.203.70, 2.30—290, spitfire 2.40—3.30, robitf irissen 1.502.45, chrysanten jaan 3.65, freesia 651.45, dhoronicui margrieten 8590, anemonen 33, thyrus 851.35, pyrethrum 1.65—1 zendschoon 901.25 per bos. TER AAR, 9 mei Groenl sla I 12—21, II 12. bloemkool B I B II 90 per stuk. andijvie I 51- 39. rabarber 817. peulen 6.30— II 13. spinazie I 36—45, I 12. pos 64 alles per kg. radijs 33—34, 45 per bos. SCHEVENINGEN. 10 mei berichten. Besommingen trawlers: —11000. SCH 50—7420, SCH 54—12 24812760, besommingen kust visa 25—48. SCH 44—3280, SCH 48—11 op 74—3930, KW 106—5200, KW 124— |,0 150-4250, IJM 55—4270, WR 182- Noteringen: per kg: tong gr uv grm 285—303. kim 356—375, I 46 011 458—495, tarbot I 5—530. II450 19(i m 12—19, kl 12—16. schelvis I 30- W ting gestr 1360—1950, dicht 960- V( poon I 50—65, n 18—25. schar 88 beljauw m 28—45. I 23—37, n - 2530. per 50 kg: verse makreel! Verwachte aanvoer voor 1 7 trawlers, enige kotters. Wij vragen voor spoedige indiensttreding een vrl. aankomende administratieve kracht ter assistentie op onze verkoopafdeling Haar directe werkzaamheden zullen bestaan uit het vervullen van lichte administratieve taken, terwijl zij voorts - bij gebleken geschiktheid - zal worden opgeleid om in de toekomst een gedeelte der offerte- behandeling op zich te nemen. Leeftijd: 15-18 jaar. Wij bieden een prettige werkkring met goede sala riëring en een aantrekkelijke gratificatie - en spaar regeling. Reiskosten worden vergoed. Met gemaakte vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch aan: Verkoopassociatie Achthovenerweg 19 LEIDERDORP Tel.: 01710-31641. na 17.15 uur: no. 01710-30927. Bij de Boerenleenbank vervult de procuratie houder een zeer zelfstandige taak. De aan te stellen functionaris zal, direct ressorterend on der de direktie. een door ons nieuw te openen bijkantoor moeten leiden en tot ontwikkeling brengen. Dat hij daarbij over goede contac tuele eigenschappen dient te beschikken spreekt voor zichzelf. Voor deze afwisselende functie is een goede opleiding (H.B.S. of Mulo met praktijkdiploma boekhouden) noodzakelijk. De capaciteiten en de ambitie voor het halen van het M.B.A. dipl. dienen aanwezig te zijn. De leeftijd van de aan te stellen functionaris zal tussen de 23 en 28 jaar moeten liggen. De Drocuratiehouder bij de Boerenleen bank wacht een veeleisende maar ook zeersc! interessante taak. De omvang en verdere^ groei van ons bankbedrijf houden tevenswi waarborgen in voor uitstekende promotie kansen. De salariëring is in overeenstemming met het belang dat wij aan deze functie hech ten. De secundaire arbeidsvoorwaarden^ zijn u-itstekend. Een woning is eventueels ter beschikking. hi Brieven met volledige inlichtingen ver wachten wij gaarne aan de direktie van r, de Boerenleenbank, kantoor: Winkelcen trum ..Groot-IJsselmonde", Keizerswaard 22 te Rotterdam 3026. de bank voor iedereen Meditatieboek voor ouderen Ds. J. van den Blink Bijbelgedeelten, overdenkingen en r gebeden. Eenvoudig en direct aansprekend. Een rijk bemoedigend boek, een gewaardeerd geschenk Prijs gebonden 110.50 Verkrijgbaar in de boekhandel Een uitgave van Zomer Keuning Wageningen Wilt U van baan veranderen? Wilt U een hoger salaris? Wilt U werken met jonge men sen op een modern kantoor? Wij zoeken: met enige boekhoudkundige ken nis, die zelfstandig gevarieerd en verantwoordelijk werk kan verrichten. Deze sleutelpositie is zeer binnenkort va kant. voor onze Managers. Foutloos steno Nederlands en typen, alsmede accuratesse en verantwoordelijkheidsgevoel zijn eerste vereisten voor deze zelf standige baan. Mulo of gelijkwaardige opleiding en vens ervaring is vereist. De honorering is in overeenstemming met deze verantwoordelijke funkties. Heeft u interesse? Bel ons voor een afspraak of zendt u schriftelijke sollicitatie aan: Splinterlaan 154, Leiderdorp telefoon 01710-41641

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6