Leidse bevolking gaf wintigduizend gulden oor 'Zorgenkinderen' TEEKAGENDA s. 'Je moet achter je instrument gaan leven' Meisje in Leiden door trein gedood D'66 ook in Oegstgeest GROFVUIL- OPHAALDIENST. 'abcdefghijklmnopqrstuvw x y z; I fUV/E LEID5E COURANT ZATERDAG W M* LEIDEN Het eerste, wat de Leidse bevolking gistermiddag van de emmeractie voor het gees telijk gehandicapte kind merkte was een stoet reclamewagens van Hartevelt en Pall Mall. Luidkeels werd de boodschap door de stra ten geroepen: geef voor het gees telijk gehandicapte kind, geef, wat u maar missen kunt. Vijf emmer prominenten, Alice Oppenheim, Ad Langebent en het Cocktail trio grepen hun pastelkleurige emmertjes en togen aan het werk. De rust van de mensen op h. t terras van „De Vergulde Turk" werd ruw verstoord door de ge luidwagens. Zij kregen een siga retje aangeboden van de Pali Mali-jongens en direct daarna de grote emmer onder hun neus: heeft u nog iets over voor het geestelijk gehandicapte kind? Drempel Om drie uur arriveerde het team in Minerva. Burgemeester Van der Willigen opende met enkele woorden de Leidse actie. De drempel van de studentensociëteit bleek erg hoog te zijn, want veel publiek kwam er in het begin niet. Het Cocktail-trio speelde eerst in de grote zaal. Maar er was te weinig publiek om een gezellige sfeer te scheppen. Het trio trok daarom met l Zaterdag 10 mei testraat «0. 8.30 uur: Imperium met slok aarde" (Heinrich Böll), rium 41035. ouwburg. 8 uur:é Haar! Toneelclub „Een mal meisje" (voor Litteris) Maandag 12 mei - ningskerk, 7.30 uur: begroeting ds. st. herv. wijkgemeente. Rijnl. Lyceum. Apollolaan Oegst- 8 uur: ..solistenconcours" In- laire Contactcommissie. Ipenkade 6. 8 uur: afd. Lelden Na- Ver, demonstraties door leden, irdgebouw Oegstgeest. 8 uur: istratie afd. Lelden en omstr. iperspatroonsbond. irg 2, 8 uur: amateurfotografen, ivond. 0 tot 12 en 2 tot 4.30 uur; »ntf - "ne zaal. Gehoorzaal 2.30 uur: afd. Ver. Huisvrouwen, voorlich- II va, ijk Dinsdag 13 mei dlpuwburg, 8 uur: Timdelerclub, Charlotte Hastings, Bona- jke rs i schoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 lid oiotoneel door Tob de Bordes, 7.30 dlelding. torzaal, 2.30 uur: Ned. Ver. uwen, klelnkunstcabaret Dorlen inaar en Jo Spiers. onessenhuis, 4.30 uur: afscheid end zuster, mej. A. P. Anspach. -jebouw. 2 tot 4.30 en 7 tot 9 30 uur: iting. n, ttekerk, 8 uur: afd. Mors Christen- enbond, mej. Allaart over Hong- met dia's). Leiden Ned. Chr. Reisvereniglng, 8 .oorm.: vanaf station Lelden naar 1*11 ide Betuwe. 1 Singel 236, 8 uur: jaarvergadering Chr. Besturenbond. -mis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds. 11 raat 19. 7 tot 8 u: spreekuur Chr. itiecentrale. I Woensdag 14 mei |*phuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. lil rouw. istraat 40. tel. 41035. 8.30 uur: „Im- i" speelt „Een slok aarde". gebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: hting. nderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) orzaal. 8 uur: Concert Hohner-or- luitsland). Lelden Ned. Chr. Reisvereniging, 8 en 1°°™.: vanaf station Leiden naar landgoed Schaluinen. Vrijdag 16 mei kgebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 Ven X)rl|chtlng. Etraat 85, 8 uur; ledenverg. kunst- 'oor Allen. Koningskerk, 7.30 uur: ruilavond irzamelaars. Zaterdag 17 mei irzaal, 2 uur toneelvoorstelling De "skrant. Holiday Inn, 5 tot 7 uur: receptie aan "urn t.g.v. 50-jarig bestaan. •traat 40, tel. 41035. 8.30 uur: „Im- met „Een slok aarde" (Heinrich nati 'CA W« SS hoe i e te Ie ostei 0*ei vai reat orza dit ieskl iltuti rerk. terie vei de en k utea noeft 3 en. irbeit Wel verl t >okfl al w 1 Toorn- Dienst Apotheken voor spoedeisende gevallen rnatl p Hemelvaartsdag)Apotheek Her- rlJd Blanken, Hogewoerd 171, tel. steel n Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 3en v 21522. ilerdag-, zondag-, avond- en nacht van apotheek K. van Breest Smal te Leiderdorp wordt waargeno- .r apotheek Herdingh Blanken, llenst van Apotheek Voorscholen op zondag 11 mei en op He- •rtdag van 8 uur tot 22 uur waar in door Apotheek Zuid-West. E'ecstgeestsc Apotheek is de gehele eopend. Dienst Huisartsen zaterdagmorgen 10 uur de eigen raadplegen, daarna tot zondag- l uur 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk JJks open van 10 tot 5 u.. zondag ebbe! 01 5 uur, maandag gesloten. HANDELING NA ONGEVALLEN oilUjirnscne oenandeling na ongeval til vaD dinsdag 12 uur Cs middags S) ensdag 12 uui waargenomen dooi p pconessenhuls Van vrijdag 12 uui traag 12 uur door het St Elisabeth ofat uur aoor nei ai tusaoem aiëc lui* (Hooigracht) Op andere werk Films ERA: Jungle Book. a.l. dag. 2.30. 7 zake# uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: en zat-avond 23 30 uur: Four for 1» Jaar. De vijf geketenden 14 Jaar, dag. en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 vin"»' Rosemary's Baby 18 jaar. dag. en 930 uur, zo idem. Mackena's Gold. 14 jaar, dag. 2.30, 5 Uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. as ll UUav°nd 23.30 uur: Verboden sex. j'° Drift in het bloed. 18 jaar. IS 7 en 915 uur, zo 2.30 4 45. 7 en hoog!' DN: OSS 117 speelt met vrou- jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo 1 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse la. lb en 2e: dagelijk.» 10.30-11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14. zaterdag is—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen 'verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuts Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tol 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8 Annakllniek Leiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSF.NHU1S dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 0 u.; derde kl. U5 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage tljks van half 5 tot half S op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORD WIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatiénten zon dgs. van 1 tol 3. dinsdag van 1 tot half 3 donderdags van half 7 tot half 8 er. zaterdags van 1 tot half 3. katwijk zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag er donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5 Reva lidatiecentrum dinsdag fen donderdag var. 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half t tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drte tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tol 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkJ<Mj«ii van 10 tol 6 u. ook zaterdag zondag van 1 tol 5 uur. Sted. Museum De Lakennal, Oude Sir. gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondag, van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg It kine- tiese objekten van Ray Staakman. van 29 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dinsd e/m vrijd 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal; tekeningen Piel Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart 11 mei; vóór 1 april dag 1016 u. ,zond 1316 u., na 1 april dag 1017 u.. zond 13—17 u.) De Lakenhal; schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie) toto's van Wtm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie '1 Duivenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei. dinsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: marionetten Den Vermeire, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 Juni, dinsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Sociëteit Twenwei Breestraat 19. tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden dl. wo. vr en zat-avond vanaf half negen. OEGSTGEEST Zolder Terwee-school. Terweeweg 106: potterie. schilderijen en tekeningen van Fem en Kees Hulst, van 12 tot 21 mei, open dag. van 2 tot 4u.en 20 tot 22 u., zondag 18 mei van 10 tot. 12 en 14 tot 16 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks, van 5 tot en met 28 mei. maand, t/m zat. van 10 tot 17 u., ook dirisd av. 8 tot 10 uur. f MOBIEl KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. Doktersdlerist: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag toi zondag 24 uur). EHD: 20645. microfoons en luidsprekers naar het balkon, vanwaar men de Breestraat lekker kon overstemmen. Tussen de swingende liedjes door werden de voorbijgangers aangemoedigd binnen te komen. Men bleef doorgaan met „emme ren". Onder het wakend oog van een horde studenten trokken Alice Op penheim en Ad Langebent de Breestraat in. Iedere automobilist werd aangehouden. Bijna iedere au tomobilist had ook nog wel iets over. Mensen, die van plan waren iets te geven, kwamen lachend aanrijden, mensen die liever niet gaven, reden met een stuurs gezicht hard door. Soms werden zij toch vermurwd door de smekende gezichten van de collectanten en gaven iets. Tsjilpen Een aantal Leidse artiesten had zich beschikbaar gesteld om in Mi nerva op te treden. Een man die, vooral later op de avond veel publiek trok, was de kunstfluiter Jean Marti ni. Hij zong lekkere Amsterdamse liedjes. Dat greep de mensen wel aan. Tussen de liedjes door tsjilpte hij er lustig op los. Een ware leeu werik, die Jean Martini. Wat hoger greep de operazanger Johan de Bij. Hij zong enkele aria's en bleek ook een uitstekend imitator van koeien en ander vee te zijn. Inmiddels was Alice weer het bal kon opgelopen. Studenten namen de taak van geldophalen over, Alice riep de mensen van de straat. Pas om een uur of zeven werd het druk. Marti Degens trad op. We kre gen een staaltje versterkt geluid van de beatgroup „Jolig Funs" te ver werken en de judomatten werden uitgelegd. Een klein incident veroor zaakte een jongetje, dat in de zaal voor een ander doel ging lopen col lecteren. Wist hij veel, hij dacht ook, hier zijn tenminste mensen. Wim Ruska Na een optreden van de Fran- ciscusband kwamen de judoka's de zaal binnen. De kleintjes schaarden zich om de mat, zodat het publiek LEIDEN Omstreeks vijf uur gistermiddag is op de onbewaakte over weg op de Willem de Zwijgerlaan een 20-jarig meisje op haar bromfiets door een passerende rangeerlocomotief aangereden. Zij werd op slag gedood. Het eensporig ziilijntje van de spoorwegen naar een klein goederen- emplacement wordt slechts tweemaal per dag door een rangeerlocomotief bereden. De machinist heeft verklaard bij het passeren de voorgeschreven sig nalen le hebben gegeven. Het meisje, Wilhelmina Vermond, woonde m de omgeving. Zij zon over twee weken in het huwelijk treden. een beetje ruimte overliet voor Wim Ruska. wereldkampioen, en Chen, oud-kampioen van Nederland. Zij gaven onder grote belangstelling een demonstratie judo. In een hoek van de zaal begonnen enkele mensen al het binnengeko men geld te tellen. Er werd een tel machine bijgesleept. Na tien uur werden de opbrengsten van de scho len binnengebracht: tweehonderd van die school, driehonderdzeven enzeventig van een andere school. Ook kwam er een bedrag binnen van het VVD-congres, dat op dat ogenblik in de Stadsgehoorzaal plaats had. Opbrengst: vierhonderd gulden. En de machine telde maar door. Aan het eind van de avond, om 11 uur, werd eep schatting van 20.000 gemaakt. Het bedrag kon nog aangroeien. Tegen middernacht is Alice Oppenheim met het geld naar Carré gegaan om het aan Mies Bouwman te overhandigen. \Televisie-omroepster Alice Op penheim probeert de automobi listen in de Breestraat te „ver heiden" een forse duit in de lemmer te doen. Foto Van der Horst OEGSTGEEST Op dinsdag 13 mei om 8 uur wordt in het gemeentecen trum aan de Lijtweg de openbare oprichtingsvergadering gehouden van de afdeling Oegstgeest-Rijnland van Democraten '66. Tijdens de bij eenkomst zal drs. J. Gruyters uit Amsterdam spreken over „De keuze van D'66.". BUURT 17, maandag: Hoge Morsweg (ook de woonschepen), Morsweg (van La ge Morsweg tot Hoge Morsweg), Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Sma ragdlaan, Robijnstr., Parelstr., To paaslaan, Aquamarijnstr., Bothastr.. Her man Costerstr.. Morskade, Rhljnhofweg. BUURT 19, maandag: Lage Morsweg. P. C. Hooftlaan. Vondellaan, Van Baerlestr.. Jacob Catslaan, Gerard Brandstr. Coom her tstr.. Const. Huygenslaan, Brederostr., Spleghelstr., Roemer Vlsseherstr., Tes- selschadestr., Leeghwaterstr.. Storm Buvslngstr.. Calandstr.. Leemanstr.. Con- radstr., Dljkstr., Stuwstr.. Slulsstr., Dui- kerstr.. Damlaan, Haagsestraatweg. BUURT 18, dinsdag: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station), Kamerlingh Onnesplein. De Slt- terlaan. Van der Waalsstr., Buys Bal- lotstr.. Hugo de Vriesstr.. Kapteynstr.. Van der Waalsplein. Van Bemmelenstr., Lorentzkade (geheel). Zeemanlaan, Van 't Hoffstr., Bakhuis Roozeboomstr. BUURT 22. dinsdag: Melchior Treub- laan, Stieltjesstr., Franchimontlaan. Van der Hoevenstr., Kanaalweg (van Van Vol- lenhovenplein tot spoorlijn), v/d Sande Bakhuyzenlaan. Beyerlncklaan. Tem- minckstr., Suringarstr.. Burggravenlaan (geheel), Asserstr., Scholtenstr., Modder- manstr.. Oppenheimstr. BUURT 21, woensdag: Havenplein, Haarlemmerstr. (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg. Dullebak- kersteeg. Hooglandsekerksteeg. Pell- kaanstr.. Koestr.. Lege Werfsteeg. Dui- zenddraadsteeg. Van der Werfstr.. Bou- welouwensteeg. Meermanshof. Druc- kerstr.. Maredorpsedwarsstr., Grevenstr., Voldersgracht. Noord- en Zuid- Run- dersteeg, Janvossensteeg. Koddesteeg, Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstr.. Volmolengracht, Oostdwarsgracht. Koolstr., Emmastr., Baatstr BUURT 23. woensdag: Haarlemmerstr. (van Turfmarkt tot Mare). Stille Rijn, Apothekersdijk. Schapensteeg. Goeger- ritsteeg. Prinsessekade. Turfmarkt, Steenstr., Beestenmarkt, Nieuwe Beesten markt. Kort Galgewater. Morsstr., Smidsteeg. Narmstr.. Krulsstr., 1ste Bin nenvestgracht. 2de Binnenvestgracht. St. Aagtenstr., Lammermarkt, Marktsteeg. Lange Schelstr., Nieuwe Mare, Oude Sin gel (van Mare tot Turlmarktbrug), Fok- kestr.. Oude Vest (van Turfmarkt tot Ma re). Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorsteeg, Dolhulssteeg. Sionshof. St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lljsbetsteeg, Korte en Lange Ag- nletenstr., Spljkerboorsteeg. Vest wal, 3de Binnenvestgracht. Rclneveststeeg. Lange- gracht, Vredehof, Houtmarkt, Noor- derstr.. Hendrlkstr. BUURT 20, vrijdag: Van Vollenhoven- kade. Van Vollenhovenplein. Snouck Hur- gronjestr., Hulzlngastr., Uhlenbeckkade. Colenbranderstr., Meyerskade. Duyven- dakstr.. Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v. Vollenhovenplein), Rijndijkstr., Ka- naalstr., Dozystr.. De Goejestr.. Cosijnstr., Hartmanstr.. Roomburgerlaan, Hoge Rijn dijk (van Utr. brug tot Wllhelminabrugi. Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wllhelmlnabrug). Catharlnastr.. Rljnstroomstr. BUURT 26, vrijdag: Hoge Rijndijk (van Wilhelmlnabrug tot Rhljnvreugd). Utrechtse Jaagpad (van WLlhelmlnabrug tot Rhljnvreugd), Rhljnvreugd, Brug- gestr.. Besjeslaan, Park „Die Leythe". Roomburgerweg. Aarstr., Meerburgerkade straat. Gouwestr. Amstelstr, Leedestr, Wlerickestr., IJsselkade, Kasteelhof. Vllststr., zaanstr.. Maasstr., Merwedestr., Drechtstr., Lingestr., Spaarnestr., Lekstr. Ophalen Leids huisvuil LEIDEN In verband met de viering van Hemelvaartsdag op don derdag 15 mei wordt de ophaalbeurt van huisvuil door de gemeentelijke reinigingsdiens-t van die dag ver schoven naar woensdag 14 mei. TER AAR In verband met He melvaartsdag wordt in de komende week niet op woensdag veiling ge houden. Volgende week wordt geveild op maandag en vrijdag normale tijd en dinsdagmiddag om half drie. IY/AT mij enorm boeit bij een xylofoon, is de techniek. En dan natuurlijk ook het mooie timbre, dat uit het instrument is te halen. Zoals iemand, die mooi viool kan spelen en daar alles inlegt, zo heb ik dat met m'n xylofoon. Als ik met mijn vrouw optreed onder de naam Diana en Daranti, spelen we op twee xylo foons of op een xylofoon, gecom bineerd met een vibrafoon. Dat is ook een heel mooie combinatie. Het komt vooral aan op de aan slag. Je hebt pianisten, die fantas tisch kunnen spelen, maar toch heeft de één een betere aanslag dan de ander. Door een xylofoon zo goed mogelijk aan te slaan, kun je er zoveel mogelijk warmte uithalen. JK heb juist de xylofoon ge- kozen en niet een accordeon of trompet, omdat dit instrument zich leent voor spectaculair werk. Alles wat levendig is, trekt mij aan. Bovendien moet je ook als xylofonist blijven studeren om op een zeker peil te blijven. Ik vind het nog steeds het mooiste om als je op het toneel het instrument onder handen krijgt, te geven wat je hebt. Volledig. Het is wel ver moeiend. Als je een week niet zou oefe nen of op vakantie zou gaan. merk je dat onmiddellijk. Om dan de boel weer op peil te brengen, valt niet mee. Je voelt, dat het mis is. Vandaar ook. dat we iedere dag een uurtje „pikken", zoals we dat noemen. Dan kan je zeggen, als je op de Bühne komt: het gaat weer lekker. Je moet achter je instrument gaan leven en dat overbrengen op het publiek. Lukt datdan ben je zelf ook fantas tisch. IE ziet het instrument nu niet zoveel meermaar in de tijd, dat ik begon wel. Dat was in de periode van Paul Whiteman met zijn grote marimba's. Dat geluid boeide me enorm. En daar ben ik op door gaan hameren. Op toneel brengen we van alles. Van klassiek tot modern. Het gaat erom, dat je speelt, wat voor iedereen in de zaal geschikt is. Omdat we meestal spelen in theaters en zalen met een ge mengd publiek, hebben we ook ons repertoire daarop ingesteld. We openen meestal met een technisch nummer. Zo im de trant van: gooi het er maar even uit. Dan is de boel los en weet je, wat je aan de mensen hebt. Dat merk je al bij het eerste nummer. Heb je de mensen lekker, dan begin je meteen met een half klassiek, half populair nummer en dan gooi je er weer een populaire melodie tegenaan. A AN tophits heb ik voor mijn ■Zl repertoire niets. Daar kun nen we de wereld niet mee door. We moeten het hebben van de evergreens. We zijn verleden jaar in Engeland geweest. Daar trok ken we volle theaters. Je kon echt zeggen: ze lusten dit werk wel. Heel graag zelfs. Na het eerste nummer hapten ze al lek ker. We hebben het daar fantas tisch gedaan. De mensen appre ciëren het ook. Ons instrument leent zich niet voor elk repertoire. Voor alle muziek kan het niet. Bovendien gaat het niet alleen om de muziek. Er zit ook een soort show-element in. Je moet het weten te brengen. Ook al speel je de sterren van de hemel, daar alleen kom je er niet mee. Er moet show bij. DIE show bestaat uit wisseling van de instrumenten. We lopen van xylofoon naar vibra foon en omgekeerd. Het is erg inspannend om die 15 minuten goed te laten verlopen. En het publiek merkt er niets van, dat het je inspanning kost, maar dat is met alles zo. Het spelen op een xylofoon, om dat te leren, dat eist jaren. Je studeert eigenlijk je hele leven. Je bent er nooit, dat durf ik wel zeggen. Als ik voor een optreden sla, ben ik wel nerveus. Dat heb ik altijd gehad, maar als je het eerste nummer hebt gebracht en de mensen lusten het, dan zit je goed. En negentig van de honderd keer is het gelukkig zo. TTET hangt ook zo erg van het publiek af. Dat weet je al na het openingswoord van de confe rencier. Dan zegt hij: jongens, het is een muur. Of het is Tnet de duim: uit de kunst. Het is iedere avond weer anders. Met ons optreden hebben we groot succes. We zijn veel in het buitenland geweest. Engeland, Frankrijk, Duitsland, België, Luxemburg. We hebben in Zwit serland in de Rudy Carrelshow gestaan. Voor de televisie. Ik kan het u allemaal laten zien. Vandaag zit ik nog hier. Van avond kan de telefoon gaan en morgen kunnen we voor een half jaar weg zijn. Dat gaat nu een maal zo. In ons bedrijf is het hollen of stilstaan. Het geeft niet voor welk pu bliek we spelen. Dat maakt niets uit. We hebben ook twee keer voor de koninklijke familie ge- werkt. Op de personeelsavonden. Daarom zeg ik ook, het geeft niet wat voor ptibliek er in de zaal zit. TTET fijnst van het optreden X vind ik wel het applaus. Dat de mensen het waarderen, wat je brengt. Dam denk je verder ner gens meer aan. Je staat alleen op de Bühne. Je wordt soms op een manier aangekondigd, dat je denkt, hoe moet ik dat waar ma ken. Dat is een heel limk punt, maar ook onze liefhebberij. Om dat. te kunnen, dan heb je pas voldoening. A LS je zo jaar in jaar uit op ■Zl het toneel staat, maak je heel wat mee. Ook gekke dingen. We moesten een keer spelen in Utrecht. De pianist gaat de piano vast proberen. Nou, dat ding was vreselijk ontstemd. Hij zegt, hier kan ik niet op spelen. De bedrijfs leider wordt erbij geroepen en Xylofonist Daranti uit Den Haag in volle actie. Rechts zyn vrouw Diana. zegt: kunt u er niet op spelen, meneer? Goed. Hij haalt met een stalen gezicht een sleuteltje uit zijn vestje, draait dat ding op slot en zegt: breng voortaan maar je eigen piano mee. Je maakt zoveel mee. Als er hier thuis artiesten komen, kunnen we tot diep in de nacht over ons vak praten. Een keer werden we aangekon digd door de conférencier voor het doek. We komen op en er gaat maar één helft van het doek open. Nou ja, we gingen toch maar spelen. Halverwege het nummer komt er een mannetje met een ladder door de zaal. klimt op het toneel en gaat doodleuk het doek staan repareren. Dat zijn dingen, daar gil je loiter om. TS~ORTGELEDEN nog stonden *-*- we in een nieuw theater en de toneelmeester uond ons num mer zo mooi. Hij dacht, ik zal die mensen een kleurenliclitje geven. Hij draait ergens aan en alles sloeg door. Daar stonden we in het donker. Later is die man zijn excuses komen aanbieden. Ik zeg. meneer, waarom doet u dat. Ja. zegt-ie. ik vond het zo mooi. Maar ja, op zo'n moment ben je gespannen. Als we nu nog met collega's wer ken, die dat hebben meegemaakt, zeggen ze: joh, zal ik jullie eens een mooi lichtje geven. "TCeeJ cUAeeuw

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3