OUDERS BETTIE VOOR f1300 OPGELICHT West-Irian Moeilijk 1969 voor VMF door Wilton - F ijenoord - Brons werk NIPO: NOG STEEDS WINST VOOR D '66 In CH-program geen aandacht voor vrouw Verzorging proefdieren in ons land op niveau Naar (zonnig) Afrika Aanhang KVP en PvdA slinkt Dividenden Unilever Shell maakte meer winst Resultaten A. Heijn Ontsnapte jongen verkocht inlichtingen Nieuwe vorm van wegenbelasting in EEG-landen Volgend jaar één amatenrkampioen BIJNA 518 MILJOEN geopend met een beschouwing VIVO-OMZET IN '68 BVD houdt twee leerlingen van schoolreis af Rijksbijdrage politieke partijen Meer dan voorheen verliesgevende orders ARP bespreekt problemen midden- en kleinbedrijf Opdrachten Resultaten 7 DONDERDAG 8 MEI 1969 Tan onze parlementsredactie) DEN HAAG Volgens een onderzoek van het NIPO naar de aanhang van de politieke par tijen de laatste twee jaar, zal D'66 de derde partij worden als er op dit moment verkiezingen zouden worden gehouden. De KVP, die haar aanhang lang zaam maar zeker ziet slinken, blijft met bijna twintig procent de grootste partij. De PvdA volgt direct daarop met negentien pro cent. De VVD en de twee grote prot. christelijke partijen blijven stabiel. De aanhang van D'66 bl^kt de laat- ste twee jaren echter niet sterk ver meerderd te zjjn. Vlak na de verkie zingen in 1966, die ruim 4,4 procent voor Van Mierlo c.s. opleverden, bleek uit een enquête van het NIPO dat tien procent van de Nederlanders bij volgende verkiezingen op die par tij zou stemmen. Het verlies van de KVP is voorql te wijten aan het wegvallen van de tra ditie dat katholieken op de KVP moe ten stemmen. De 225 miljoen extra voor de NAVO en het vertrek van de radicalen heeft minder invloed op de KVP gehad. Herstel Volgens het NIPO heeft de PvdA zich hersteld van de terugval direkt na het Haagse congres. De uittocht hield op vooral door het optreden van de Tweede-Kamerfractie inzake het prijsbeleid. De VVD kan nog steeds rekenen op 8,8 procent, de CHU op 8,2 pro cent en de ARP blijft rond de acht procent schommelen. De radicalen zullen, als het zo doorgaat, bij de vol gende verkiezingen geen enkele Ka merzetel veroveren. Ze bezetten er nu H drie. In 1 Acht VARA's aktualiteitenrubriek Achter het Nieuws toonde mejuffrouw A. M. Goudsmit van D'66 zich ROTTERDAM De raden van be stuur van Unilever N.V. en Unilever Limited delen mede dat de slotdivi- denden over 1968 en de eerste inter imdividenden over 1969 op de gewone aandelen heden, overeenkomstig het geen op 25 februari jl. werd bekend gemaakt, zijn vastgesteld. Het slotdividënd bedraagt 2,17 (v.j. ƒ2,17) per gewoon aandeel van nominaal 20 in N.V. en 9 pence (y.j. 9 pence) per gewoon aandeel van nominaal 5 shilling in Limited. Het erste interimdividend bedraagt 0,72 p«r gewoon aandeel van nominaal 20 I in N.V. en 3 pence per gewoon aan- deel van nominaal 5 shilling in Limi ted. De genoemde dividenden op de ge-' wone aandelen van beide maatschap pijen zullen van 16 mei a.s. af ver krijgbaar zijn (met uitzondering van die op de te New York uitgegeven be wijzen van gewone aandelen op naam in N.V. en de Amerikcan Depositary Receipts voor gewone aandelen in Limited, waaromtrent in de Verenigde Staten een afzonderlijke mededeling wordt gedaan). Zowel de beide slotdividenden als de beide eerste interimdividenden zijn in geldswaarde gelijk, overeenkomstig de in de egalisatie-overeenkomst i voorgeschreven berekeningswijze, en p wel voor het slotdividënd op basis van de op 25 februari jl. geldende r| koersverhouding tussen het pond ster- j ling en de gulden en voor het eerste a interimdividènd op basis van de he- den geldende koersverhouding uitermate verheugd over de resulta ten van haar partij. „Weer een be- wijs dat we de laatste drie jaar als een breekijzer in de Nederlandse poli- I tiek hebben gewerkt." Trouw Dat ontlokte aan a.r.-Kamerlid M. j W. Schakel de opmerking, dat „dat j breekijzertje van mejuffrouw Goud- J smit de ARP blijkbaar niets doet. i Negentig jaar slijtageslag", zo ging hij verder, „en nog steeds een stabiele lijn. De a.r.-kiezers zijn trouwe kie zers". Mr. F. H. J. J. Andriessen van de KVP wilde eerst afwachten of de da lende lijn van de KVP zich zou voort zetten. Drs. Ed van Thijn (soc.) con stateerde een „levendige hartslag" bij de PvdA. De kiezer wordt mondig, was zijn conclusie over het verlies van de KVP. Tevreden Het VVD-Kamerlid H. J. L. Von- hoff was uitermate tevreden over de stabiliteit van de liberalen. Drs. A. D. W. Tilanus van de CHU vond dat een goed element in de Nederlandse po litiek. Hij ontkende dat de CHU on beweeglijk op haar plaats zou blij ven zitten. Drs. J. M. Aarden (radi caal) ten slotte vroeg meer geduld voor zijn jonge partij, die haar aan loop nog moet krijgen. Uit het onderzoek is ook gebleken dat zeker dertig procent van de KVP- aanhangers met de PvdA in zee wil len gaan. DEN HAAG De maatschappijen van de Koninklijke/Shell groep heb ben in het eerste kwartaal van dit jaar 13.9 procent meer winst geboekt dan in de eerste drie maanden van 1968. De winst bedroeg namelijk 97,5 miljoen pond sterling (tegen 85.6 miljoen). De opbrengst van verkopen ging omhoog van 1.334 tot 1.420 miljoen pond sterling (6.4 procent), terwijl de kosten stegen met 6.1 procent: van 670 tot 710 miljoen pond sterling. Het aandeel van derden in het resul taat van geconsolideerde maatschap pijen daalde met 8,8 procent tot 13,1 miljoen pond sterling. De verkochte hoeveelheid ruwe i olie en olieprodukten kwam van 65 op bijna 70 miljoen kilo. Aan aard- I gas werd per dag gemiddeld 122 mil- joen kubieke meter geleverd tegen 100 miljoen in 1968 (een stijging van 20.5 procent). In de meeste landen vanEuropa en in het Verre Oosten waren de verkoopprijzen van olieprodukten lager dan een jaar geleden, toen het prijsniveau onder invloed stond van j de abnormale bevoorradingssituatie. ZAANDAM Het exploitatie resultaat van Albert Heijn nv in het eerste kwartaal 1969 is, na afschrij ving, iets hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, dank zü de aan merkelijk gestegen omzet. Hel resul taat van het restaurantbedrijf is zelfs lager. Dit werd meegedeeld op. de jaar- 1 lijks algemene aandeelhoudersverga dering door mr. J. Meijnen, president van de raad van commissarissen. Een en ander is veroorzaakt door sterk gestegen kosten die niet geheel ge compenseerd kunnen worden door hogere omzetten. De vergadering ging akkoord met het voorgestelde dividend van 4,20 (v.j. per aandeel van 20 nominaal (21 pr.). ZWIJNDRECHT/AMSTERDAM De man, die een dezer dagen in Amsterdam werd aangehouden omdat hij er van verdacht wordt de ouders van de sinds 19 oktober 1968 verdwenen Betty Kunst te hebben opgelicht, is de 18-jarige R. K„ die ontsnapt blijkt te zijn uit het Rijksobservatiehuis in Zeist. De jongeman is gisteren overge bracht naar Zwijndrecht, waar hij nader aan de tand zal worden gevoeld. De moeilijkheden tussen Russen en Chinezen duren nog voort. Hoewel er geen incidenten van grote omvang meer worden gemeld, wordt er aan beide zijden van de grens druk gepatrouilleerd. Om de tijd te doden houdt men zich af en toe bezig met kleine plagerijtjes, zoals op de foto te zien is. Van een Russisch schip wordt met een waterkanon gespoten naar een Chinese visser op de Wusulirivier. Direct na zijn ontvluchting had hij contact gezocht met de ouders van Betty Kunst. Hij maakte een afspraak met hen in Amerlcain in Dordrecht, waar hij vertelde dat Bet ty in Düsseldorf in Duitsland ver blijft. Om haar hierheen te krijgen verlaat op deze wijze 1300 in han den. Toen was het teveel voor de wanhopende ouders, die met de ge dachte met een oplichter te doen te hebben naar de politie gingen. De jongeman was inmiddels met de noorderzon vertrokken. Hij kon ech- had hij wat geld nodig. Hij vroeg ter later in Amsterdam worden aan- DEN HAAG De KNVB heeft de- finitief besloten dat er met ingang van volgend jaar maar één amateurkam pioen van Nederland zal zijn. De kam- pioenen van de zaterdag- en van de STRAATSBURG Het Europese parlement heeft gisteren in --- -- Straatsburg zijn goedkeuring gehecht i ;°ndagafdekng zullen m twee wedstrij- aan een nntwern riehtliin ran He Fi, den tegen elkaar ult moeten maken wie aan een ontwerp-richtlijn van de Eu- 71ch kampioen van Nederland zal mo- ropese commissie die van groot be lang kan zijn voor het wegvervoer in de landen van de gemeenschap. De richtlijn beoogt afschaffing van alle tot nu toe in de lid-staten bestaande belastingen en heffingen voor bedrijfsautomobielen en vervan ging daarvan door een heffing op het gebruik van wegen. In een rapport dat de vervoerscom- missie van het parlement over deze zaak heeft uitgebracht ziet men een ontwikkeling die zich in drie fasen zal voltrekken. In de eerste fase wordt de struc tuur van de belastingstelsels in de verschillende landen op uniforme be ginselen gebaseerd. In de tweede fase zal een dwingend verband worden gelegd tussen het belastingpeil en de kosten van de infrastructuur. In de derde fase zullen de belastingtarie ven in de zes landen eengerhaakt worden. Dat kan echter pas in een vergevorderd stadium van de econo mische integratie van de zes landen. j gen noemen, j De landskampioen speelt hierna een j wedstrijd tegen de kampioen van West- i Duitsland met een beker als inzet. honderd gulden. De ouders van Betty gaven het geld in de hoop dat deze tip eindelijk iets zou opleveren. Nog drie keer za gen zij de jongeman daarna terug. Steeds waren er moeilijkheden tus sen gekomen en steeds had hij weer geld nodig. In totaal verkreeg de on gehouden. Of er nog iets over is van het geld is nog niet bekend. UTRECHT De Amsterdamse po litie heeft de zeventienjarige scholier Henk Feer uit Vleuten, die sinds 2 april werd vermist, aangehouden. De jongeman die ervan door was gegaan wegens slechte schoolresultaten, heeft de afgelopen weken diverse lo geeradressen waar vaak minderjari gen terechtkomen bezocht. Hij wordt ondervraagd over deze logeeradres- Mr. T. Grooten-Van Boven: (Van een onzer redacteuren) BAARN De presidente van de Centrale van Christelijk- Historische Vrouwen mr. T. Grooten-van Boven heeft woens dag de tweedaagse algemene vergadering en conferentie in het Gereformeerd Zendingscentrum o.m. over het ontwerp-program UTRECHT De vrijwillige in- en verkoop organisatie (Vivo) had in 1968 een totale detailhandelsomzet in Nederland van bijna 518 miljoen gulden. Hel aantal winkels daalde van 1842 in 1967 tot 1740 vorig jaar. Verwacht wordt dat het aantal distri butiecentra over vijf jaar zal zijn teruggebracht tot vijf a zes. Aldus hét jaarverslag van Vivo over 1968. In de komende jaren zullen 32 nieu we vestigingsplaatsen voor super markten worden gecreëerd. Dit jaar zullen veertien Vivo-supermarkten worden geopend. Voorzitters drs. B. Wilms spoorde de leden aan, tijdens de gisteren gehouden ledenvergade ring, over te gaan op het zelfbedie ningssysteem. Hij verwacht dat de winkelier in de toekomst een deel van zelfstandigheid zal moeten prijs geven. Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. van de Unie, waarin zij kritiek uitte op het ontbreken van enige aandacht voor de maatschappe lijke en politieke ontwikkeling van de vrouw. „Deze aandacht is noodzakelijk, beidsinkomen van de gehuwde vrouw aandacht besteden. Op deze punten heeft de Ned. Ver. voor Vrouwenbe- langen vragen aan de fractieleiders in de Tweede Kamer gesteld. Dr. Tilanus heeft op al deze vragen zeer positief geantwoord, maar wil dit in zijn volle omvang gehonoreerd worden dan behoren deze punten in het politiek programma thuis". In het huishoudelijk gedeelte van de verga dering werd met veel dank afscheid genomen van mevrouw A. J. van Vliet-Hage, vele jaren hoofd bestuurslid en eindredactrice van Vrouwengeluiden. Zij wordt opge volgd door mevrouw H. Tege- laar-Boonacker. In de komende maanden hoopt de Centrale op grote activiteit der leden, vooral In de kiesverenigingen, daar eind september de groslijsten der statenverkiezingen (18 maart 1970) behandeld worden. De kandidaatstel- De gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld op 3 juni 1970. zijn Us. H. Visser lltii. i Diezelfde mening blijkt ook de centrale raad voor de volksgezond heid toegedaan, die onlangs nog stel de „dat de uitvoering van dierproe ven in de Nederlandse laboratoria er zijn thans twaalf van die institu ten op een redelijk, zo niet hoog niveau staat". Het congres dat tot en met zater- NIJMEGEN Met een minimum aan overlast en een minimum aan j proefdieren moet een maximum aan I gegevens worden verkregen. Zo schetste vanmorgen dr. J. W. R. Everse als voorzitter de taak van de Men belijdt in de Christelijke Ge~e- stichting landelijke wcrkcommissie formeerde Kerken, dat wie zegt God laboratoriumdieren. toen hij een in- lief te hebben en zijn broeder lraat, ternationaal congres over dit onder die is een leugenaar. En terecht: dit werp in een der gebouwen van de staat in de Schrift. Maar wij vragen medische faculteit te Nijmegen open- dag duurt omvat ruim 170 artsen, ons toch met grote ernst af: hoe kan i de. dierenartsen en biologen uit tal van men dit zelf verkondigen, als men het Dit congres valt samen met het landen. In diverse inleidingen zullen ftiet nakomen? voorbereide ontwerp van wet op de vele aspecten van de proefdierkunde dierproeven, dat binnenkort in de aan de orde komen, waarop dan weer Om een persoonlijk leervérschil i Tweede Kamer zal worden behan- gedachtenwisselingen volgen, verbrak ds. H. Visser Mzn. thans wo- I deld. Hierin wordt enerzijds het be nende te Klundert, in 1947 het ver- lang van - dierproeven erkend en an- band met de Christelijke Gereformeer- derzijds een stelsel van vergunningen ae Kerken. In februari 1966 gevoelde en inspecjie ter bescherming van het hij terug te moeten keren. Hij deed j dier voorgesteld. direct schuldbelijdenis bij de classis Dr. Everse zei daarover, dat de be- Rotterdam met het verzoek, hem weer handeling van proefdieren in ons als predikant op te nemen. Hieraan land op niveau staat en dat juist daarom flc stichting geen enkel be zwaar heeft tegen het ontwerp van wet. I rijmers excessen dienen voorkomen te worden. aldus mr. Grooten. „omdat er zich j ling moet 3 februari 1970 geschieden, namelijk wel een verandering vol- 4 J 1 1 j trekt in de opvatting over de taak en positie van de vrouw in de maatschappij, doch anderzijds heb ben zeer veel vrouwen en meisjes j en ook veel mannen zich nog niet mentaal en praktisch op deze veran dering van opvatting ingesteld." Als voorbeeld stelde zij de geringe animo bij meisjes voor een vakoplei ding. „Heel veel meisjes zijn naar mijn mening de opvatting toegedaan in het huwelijk niet alleen een le- j venstaak, maar ook een levensverze- kering te vinden. Alimentatie Menige vrouw denkt na een schei ding levenslang recht te hebben op alimentatie, door haar ex-man op te j brengen. In principe is dit onder de j huidige wet ook zo, doch ook in de rechterlijke opvatting wordt steeds meer rekening gehouden met de mo- gelijkheid, dat de vrouw geheel of I gedeeltelijk in haar eigen levenson- j derhoud voorziet. Op zichzelf is ,er 1 m.i. niets tegen in te brengen, dat de vrouw, die haar echtgenoot om welke reden ook verliest, zoveel en zo goed mogelijk zelf in het onderhoud van j zichzelf en haar kinderen voorziet, j maar... dan dient zij ook op de juiste wijze voorbereid te zijn door een vak opleiding. Ons nieuwe politieke programma I moet aan betere beroepsopleiding, j aan bij- en herscholing, aan meer (Van onze correspondent) OLDENZAAL Op verzoek van de binnenlandse veiligheidsdienst (BVD) zullen twee van de ruim veertig leerlingen van het Carmel- lyceum te Oldenzaal, die een school reis naar Polen gaan maken, niet meegaan. De vaders van de betrok ken leerlingen zijn beroepsmilitair. Aanvankelijk wilde de BVD de reis zonder meer tegenhouden, maar de dienst kwam daar later op terug. Dit werd meegedeeld op een poli tieke teach-in, die in het het lyceum is gehouden. Zegsman was de heer J. Heijsterkamp. leraar Frans, onder wiens leiding de reis zal worden ondernomen. DEN HAAG De regering heeft be sloten een verdere verhoging te verle nen van de rijksbijdrage in de serreta- riaatskosten van Tweede-Kamerfracties. Dit is het resultaat van overleg dat tussen minister Beemlnk en partij- en fractievoorzitters In de Tweede Kamer is gevoerd. Bovendien zal de regering overwe gen subsidie te geven voor het weten schappelijk werk dat politieke partijen verrichten. Al jarenlang hebben de partijen fi nanciële moeilijkheden. Besloten is de zeven ton. die nu al voor secretariaats- kosten van politieke partijen is uitge trokken, geleidelijk op te voeren. Recht streekse subsidiëring aan politieke par tijen zal echter niet worden bevorderd zo zegt minister Beernink. Partijen verzochten ook om verhoging van de rijksbijdrage in verband met het voorbereiden van politieke tv-uitzen- dingen. Deze kwestie zal de regering nog nader onder het oog zien. Betty Kunst (Vervolg van pag. 1) Volgens gouverneur Kassiepo van West-Irian. op bezoek in Djakarta, hebben leden van de ondergrondse beweging Vrij-Papoea de bergbewo ners in het gebied van Enarotali bij de Wisselmeren helpen ophitsen te gen het-Indonesische gezag. Ook op het eiland Biak is sprake geweest van onrust. Daar vond bij een ge vecht mét opstandelingen een Indo nesische marinier de dood en wer den enkele gewond. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Adam Malik, zei gisteren dat de veiligheidstroepen in West-Irian sterk genoeg zijn „om de toestand onder controle te brengen". Zijn regering zou verzet langs demo cratische weg tegen het Indonesische bestuur dulden, maar onruststokers zullen worden gearresteerd. Zijn woorden vormden de eerste open lijke waarschuwing van de regering aan het adres van de Papoea's sinds de troebelen dinsdag bekend werden. Wastafel verstopt. Is er nog Fifax?Nee! Haal het even bij de drogist. AMSTERDAM Het bestuur van de Verenigde Machine Fa- brieken/Stork-Werkspoor is er van overtuigd dat 1969, na het niet gemakkelijke jaar 1968, een moeilijk jaar zal worden. Het be drijf zit midden in een over gangsmanoeuvre, en vooral het inpassen van de landactiviteiten van Wilton-Fijenoord-Bronswerk nv. zal niet eenvoudig zijn. Het laat zich aanzien dat de reor ganisatie die voor deze inpassing no dig is. zich dit jaar zal voltrekken. Verwacht mag worden dat in de ko- mogelijkheden voor de vrouw met I mende jaren de vruchten van deze jonge kinderen om die kinderen ge durende haar werkuren onder te brengen en aan een rechtvaardiger regeling voor de belasting op het ain fusie-investeringen zichtbaar zullen worden. Een bezwaar is vooral dat de VMF op een aanzienlijk hoger loon peil zit dit jaar. vooraf gaat het lidmaatschap. Hiero ver heeft men meerdere malen Ln vele kerkelijke vergaderingen gesprokea Na ruim drie jaar heeft de classis Dordrecht nu de uitspraak gedaan, dat hij lid kan worden, mits... hij schriftelijk verklaart geen verzoek voor de uitoefening van zijn ambt te zullen indienen. Wanneer de verloren zoon terug keert tot zijn vader, zegt zijn vader ook niet: ik accepteer je weer als zoon. mits... je een verklaring over legt, dat je geen erfgenaam van mij bent. Dat zou liefdeloos en onoprecht klinken. Wij menen dan ook, dat een zeer grote meerderheid in de Christe lijke Gereformeerde Kerken liefdeloos en onschriftuurlijk heeft gehandeld. Poortugaal .1. Visser UTRECHT Op maandag 19 mei houdt de ARP een vergadering in Utrecht waar gesproken zal worden over de problemen in het midden- en kleinbedrijf. Dr. N. Tiemstra, di recteur van de Neto. zal spreken over „structurele ontwikkelingen op het gebied van het midden- en klein bedrijf?. De heren N. Borst, adjuntc-direc- teur van de Detam, en drs. J. Reu- genbrink. lector in het belastingrecht aan del R.U. te Leiden, houden een rede over het sociale en fiscale kli maat. 9oor het midden- en kleinbe drijf. Over de gang van zaken in 1968 bij de verschillende ondernemingen van het concern wordt opgemerkt, dat de machinefabriek Stork in Hengelo zich bewust is van haar taak in de toepassing van kernenergie in Neder land, en dat zij zich terdege heeft voorbereid op de bouw van complete kernenergiecentrales in combinatie met Neratoom en buitenlandse part ners. Overigens vertoont de toepas sing van kernenergie in ons land nog een achterstand vergeleken met an dere landen. De groep Werkspoor Amsterdam boekte een groot aantal opdrachten voor haar nieuwe TM-410 dieselmo tor. Dit type is speciaal ontwikkeld voor de voortstuwing van schepen via een tandwieloverbrenging, en voor het gebruik in elektrische cen trales. De verkoop van grotere snellopen- Gisteravond zijn, na een liefde rijk verblijf van zeven maanden in ons landvijf Biafraanse kinderen naar Afrika terugge keerd. Zij zullen in Libreville in Gabon in een opvangcentrum van de organisatie Terre des Hommes worden opgenomen, daar de regering van Biafra liever heeft, dat de kinderen rondom hun geboorteland wo nen. Zij werden in Nederland verpleegd in de buitenkliniek Oud-Bussum in Huizen onder auspiciën van de stichting Lucht brug Biafra. Er zijn nog drie Biafraanse kinderen in ons 'tand. Op de foto de repatriantjes b»i vertrek uit Schiphol, heiaden met winters speelgoed voor hun zomers land. Achter hen zusier De Jong, die hen naar Gabon zai begeleiden. de motoren was bevredigend, die van kleinere motoren bleef achter bij de verkoop van vorige jaren. In op dracht van eén aantal internationale reactorbouwers wercfen belangrijke componenten voor kernenergie-cen trales gefabriceerd. De groep Continental Engineering ontwierp verscheidene fabrieken die met succes in bedrijf werden gesteld o.a. in Zirtd-Afrika, Frankrijk. Oostenrijk, Noord-Korea en West-Duitsland. Voor Werkspoor Utrecht betekenen de in 1968 door de NS gegeven opdrachten tot vervaar diging van 33 tweewagen-treinstellen en een opdracht van de Rotterdamse Electrische Tram tot uitbreiding van het metro-materieel voor 1969 een goede basisbezetting van de produk- tie-groep rollend materieel. Het bedrijfsresultaat 1968 van VMF-Stork-Werkspoor is beïnvloed aldus het jaarverslag, door het meer dan voorheen accepteren van orders met verliezen, noodzakelijk voor er varing op nieuwe gebieden op te doen en technische kennis te vergro ten, alsmede mensen en machines aan het werk te houden. Het be- dritfsresultaat is achteruitgegaan van ƒ62,2 min. lol ƒ57,4 min. Na een voorziening voor verliesorders' (met 10 min.) en afschrijving komt het totale bedrijfsresultaat uit op ƒ41,1 min. (v.j. 39,8 min). Voor research- en ontwikke lingskosten werd ten laste van de resultaten een bedrag van 17.4 min. geboekt. Voor 1969 is dit bedrag ge pland op 20 min. Het voordelig saldo ad 28.6 min. wordt er als volgt ver deeld: dividend 7.5 min. (twaalf pr. div. onv.), verplichtingen jegens het personeel 16.4 min., toevoeging aan algemene reserve 4,7 min. De balans wijst een agio-reserve aan van 16.1 min. De negatieve resultaten van de deelneming in Wil ton-Fijenoord-Bronswerk zijn geheel buiten de verslaggeving gehouden. Het totale personeelsbestand is geste gen tot 27.000 personen Verwacht wordt dat de totale omzet van het concern in 1969 ruim een miljard gulden zal bedragen. "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7