Leiden gaat Groenoordhal met folder Verkopen' Jeugdbijeenkomst in teken van de Dodenherdenking grool woonhuis - JS& ^bïxm.Yi ff 7" Reeds 70 vaten met landbouwgif opgevist Dodenherdenking in Oegstgeest had een rommelig karakter Bijna 800 voor Biafra Inbraken Er is niets zonder doel Hillegom herdenkt gevallenen ONDERZOEK NAAR HERKOMST Notabelverkiezing Zee m Katwijk Te koop aangeboden Burgerlijke stand van Noordwijk Eijjmwwt IflO* COU«ANT MAANDAG 5 MEI 19Ó9 OEGSTGEEST De dodenher denkingssamenkomst bij het monu ment in het bos van Wi.jckerslooth had ditmaal, buiten de schuld van de organiserende Oranjevereniging, een rommelig karakter. De spreker, de gereformeerde ds. H. Post uit Rijnsburg (broer van de bekende verzetstrijder Johannes Post), werd halverwege zijn rede on verstaanbaar doordat de klokken van het gemeentecentrum aan de Lijtweg gingen luiden. Het gelui bleef hinderlijk aanhouden tot acht uur, zodat de twee minuten stilte aan een groot aantal van de onge veer achthonderd aanwezigen onop gemerkt voorbijgingen. De samenkomst werd besloten met een kranslegging. het leggen van bloemen door enkelen, en een défilé. OEGSTGEEST De voorjaarsac tie ten behoeve van de slachtoffers van het Nigeria/Biafra conflict, die zaterdag door middel van in de win kels geplaatste collectebussen werd gevoerd, heeft in Oegstgeest bijna f 800 opgeleverd. LEIDEN De gemeente gaat aan de weg timmeren met de nu' byna voltooide veemarkt-sporthal, de Groenoordhal. Er is naar een ontwerp van Corné Rijlaarsdam het een royale en aantrekkelijke fol- als der gemaakt, die het geestig uit- gewerkte motto „Een hap ruimte" ver- draagt. van| Op de voorgrond van de omslag- Joto ziet een nietig mannetje te lunchen in de immens grote hal. In de begeleidende tekst wordt verteld, dat dit manneke zich niet verslikte in zijn hapje toast maar in de ruimte van een kleine acht duizend vierkante meter, die de Leidse Groenoordhal heeft te bie den aan iedereen, die daarvan gebruik wil maken. In superlatieven worden vervolgens OEGSTGEEST Er is ingebro ken in de Montessorischool aan de Louise de Colignylaan en de flat Floralaan 40 en in de woning Van Blaricumstraat 18. In school en wo ning wordt niets vermist; uit de flat is f 150 aan geld en een kistje met waardepapieren meegenomen. de vele mogelijkheden van de hal bezongen. De tekst is waarschijnlijk een tijdje geleden opgesteld: rijksweg v wordt nog 4a genoemd en rijksweg M gaat nog als rijksweg 4 door het (Alder-)leven. Tekening Opengeslagen geeft de folder een getekende Groenoordhal te zien met een korte omschrijving van de ver schillende onderdelen ervan. Projecte- ren wij deze op bovenstaande foto, een ^an bevinden zich rechts in de uit- [e»_ibouw onder meer kleedkamers en (wasruimten, een directie- en confe- (jgg 'rentiekamer. een café, een café-res- j taurant, kantoren en een ehbo-ruim- te. Centraal in deze uitbouw bevindt j zich de overdekte entree. Tegenover de entree, aan de andere kant van de L hal dus, is er een grote entree voor bezoekers en toeschouwers. Nog enige cijfers: de hal meet 100 x - SO meter en de vrije vloeroppervlakte bedraagt 7650 mZ. De vrije overspan ning van de hal is op twee na (Parijs en Rio de Janeiro) de grootste ter we reld. De verwarming van de hal heeft plaats met stoom van de Stedelijke Lichtfabrieken en ruim een kilometer iitralingspancel zorgt ervoor, dat de iwarmte komt. waar zij moet zijn. De (omroepinstallatie bestaat uit vier tros- (sen van achttien luidsprekers en drie trosjes van drie luidsprekers buiten de hal. Rond de hal is parkeerruimte voor 1500 personenauto's. VC 3-oktoberfeest Op de foto ziet men links de vuil verbrandingsinstallatie. Zoals be kend, wordt de hal op 13 september officieel geopend maar daarvóór wordt van 29 augustus tot 7 septem ber de Lei da to in de hal gehouden. Op 5C 20 september vindt de opening voor He de sport plaats en op 3 oktober wordt 'f- op het Groenoordhalterrein het drie oktoberfeest gehouden. Weds t rij dm osaï eken sieren Lisse LISSE De WV organiseerde ook dit jaar weer een mozaïek- en ornamentenwedstrijd. Vorige jaren werd dit evenement tegelijk met het bloemencorso gehouden, maar wegens het gebrek aan bloemen moest het dit jaar een week worden verschoven. Terwijl het corso in nogal regenachtig weer werd ge houden scheen de zon afgelopen za terdag uitbundig, wat alles erg feestelijk maakte. Opvallend was, dat er onder de deelnemers weinig mensen uit het bollenvak waren. De jury die bestond uit de heren Giesen, Teeuwen en Mens kwam tot de volgende uitslag: Bij de afd. mozaïeken werd de eerste prijs (wisselbeker) gewonnen door de heer A. Willemse met 99 punten. Tweede prijs was voor de heer Winkelmolen met 98 punten: derde prijs voor de heer Bakker '97 punten), 4e voor de heer Van der Linden (96 p.) en 5e voor de heer Van Schooten (91 punten). Bij de ornamenten werd 1ste de heer Bisschops met 101 punten; 2e de heer Vroomen (91 p.); 3e de heer Van der Lans (89 p.); 4c de heer Tombroek (88 p.); 5e prijs de heren Van der Veld en de heer Broersen, elk 87 punten. KATWIJK AAN DEN RIJN Tot ouderling in de gereformeerde kerk werden benoemd de heren A. J. Hou waart. A. Noort. C van der Perk, M. de Vries en C de Vreugd. Tot diaken de heer K. van der Spijk. Tot kerkvoogd in de her vormde gemeente de heer C. Spek. LEIDEN De jeugdbijeenkomstgistermorgen in de Pieterskerk, stond in het teken van de nationale dodenherdenking. Een vlag, halver wege een aan de kansel bevestigd koord, accentueerde dit karakter. De liturgie was uitgebreid en verrijkt met een schaar van muzikale mede werkers. Verdeeld over de dienst werd een Bach-cantate (nr. 166, „Wo gehest du hvn") uitgevoerd. Hieraan namen deel de alt Sibylle Raap horst, de tenor Marius van Altenade bas. Aad Hazenoot, de violiste Marjolein Hennes, de hoboïst Han Kapaan, de claveciniste Ada van der Bent, een koor, onder Ab vatn Kapel, het Jeugd Kamer-orkest-Leiden, onder directie van Henk Briër. De samenzang werd geleid door Ab van Kapel. Adriaan Blankenstein bespeelde het orgel. Uiteraard past hier geen kritiek. Ik kan alleen maar zeggen, dat de muzikale activiteiten in belangrijke mate aan het welslagen van deze sfeervolle bijeenkomst hebben bijge dragen. De dienst was in zóver interkerke lijk. dat de hervormde dominee A. J. Kret en de franciscaner pater C. A. van Vliet PFM voorganger. Ook de gezongen liederen staan in verschil lende bundels: van de hervormde kerk en van het Bisdom Utrecht (hieruit voor en na de dienst, 29, „Eens als de bazuinen klinken" en. na de verootmoediging, 164, „Wij staan thans in de laatste strijd". Ab van Kapel had, voor het begin, de beide r.k. liederen, met de aanwezi gen gerepeteerd, zodat ze later vlot werden gezongen. Pater Van Vliet verzorgde de Schriftlezingen en sprak de gebeden, die met een gemeenschappelijk Onze Vader werden besloten. Tegenstand Ds. Kret verkondigde het Woord naar aanleiding van Johannes 16:12: „Nog veel heb ik u te zeggen, maar gij kunt dat nu niet verdragen". Wanneer we nu, 24 jaar na de bevrijding, de rekening opmaken, gevoelen we, vooral zij. die niet ge woon zijn, naar de kerk te gaan, tegenstand opkomen. Het evangelie spreekt van een nieuwe tijd. Maar de mensen, die dat geloven, lopen niet bepaald voorop in de colonne van wereldvernieuwers. Tóch gelo ven we, maar twijfelen intussen aan de mensen, die telkens wel willen, maar er steeds weer zo weinig van terechtbrengen. Zelfs Jezus' werk had zijn grenzen. Er kwam een an dere mogelijkheid: het nieuwe pro ces van de Heilige Geest, even onbe grijpelijk als dat van Genesis 1. toen de broedende Geest de chaos in de kosmos veranderde. Die toekomst kunnen wij nog niet begrijpen, maar God heeft het pro ces op gang gebracht; Hij stuurt, en wij kunnen slechts roeien met de riemen, die we hebben. In deze gang van zaken is er niets zonder doel; niemand leeft of sterft vergeefs. Wij zijn slechts niet begrijpende, onbe grijpelijke puinmakers en -ruimers, trappen de boel in elkaar en willen dan weer opnieuw alles goed gaan maken. Maar zodra we in elkaar gaan ge loven. komt ook weer de teleurstel- HILLEGOM Een lange stoet formeerde zich zondagavond in de Raadhuistuin voor de jaarlijkse stille tocht naar het monument in het Molenduin. De trommelslagers van de Hillegomse Harmonie Kapel gingen met omfloerste trom voorop. Bij het monument hadden twee le den van de reservepolitie de doden wacht betrokken. Na het hijsen van de vlag legde burgemeester J. Ch. I. van Niekerk. geflankeerd door de wethouders W. F. van Dam en Jac. van der Vinne, namens het gemeentebestuur een krans. Ook het C.C.N.F.-comité, dat de tocht ieder jaar organiseert, legde een krans. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 6 mei: Hoog water 5.5318.25; laag water 1.44 - 14.13. In het gebouw van de Schevening- se visafslag werd dezer dagen met tal van autoriteiten, verte- genivoordigers van instellingen en ministeries en een aantal schip pers beraadslaagd over de te ne men stappen om zo snel en zo goed mogelijk van de vaten met landbouwgiffen af te komen. Iing. Het enige, wat we kunnen doen, is: geloven in Gods liefde. Wat Jezus bedoelde met het vele. dat Hij ons nog te zeggen had, weten we niet, We weten ook niet, wat ons nog te wachten staat. Maar we mogen gerust zijn: Hij bekijkt de zaak van een andere kant En Hij kwam niet om te ver nielen, maar om te helen. Alles ligt in de handen van God, die leidt naar een nieuwe hemel, een nieuwe aar de. Ieder die gelooft, zal deel hebben aan het koninkrijk, dat komt en reeds gekomen is. Joh. van Wolfswinkel IJ MUIDEN De afgelopen week werd in de IJmuidense vishallen door de Koninginnedag in tweeën gesplitst. Ondanks de vrije dag had de totale aanvoer een volledig karakter. Vooral maandag en dinsdag wisten de havenarbeiders van wanten. Zy zetten toen enorme hoeveel heden in de markt. Zij begonnen een uur eerder met de lossing. Ook dit maal was de koolvis de meest voorkomende vissoort. Men bereikte een totaal van ruim 7.000 kisten. De kleine zwarte soort was veruit in de meerderheid. De handel toonde niet de geringste belangstelling. Het gros belandde zonder enig verzet op het minimum. voer niet erg enthousiast te zijn. Een deel belandde zelfs op het minimum. Dat was maanden niet gebeurd. De kattencentrale was de lachende derde. Deze instantie kon eindelijk op dit gebied weer eens aan de slag gaan. De grote gulsoorten deden het beter. Zo wel de grote als de middelexemplaren veranderden verschillende malen voor f55 per kist van vijftig kilo van eige naar. De loggers en kotters zetten on geveer 130.000 kilo tong in de markt. De belangstelling viel tegen. Alle soorten moesten veel terrein afstaan. De grote tong kon met een notering van f 2.87 tot f 2,60 de hele week niet boven de drie gulden uitkomen. De grootmiddel wist zich de eerste dagen een cent of acht boven deze grens te verheffen. Donderdag en vrijdag ge loofde de handel het wel. Toen kon den de kopers dikwijls voor f2,68 te recht. De kleinmiddel haalde een top van f4.08. Hiervan moest later bijna een gulden worden prijsgegeven. De hoogste notering was met f4,37 voor de slips. Deze soort was aan het eind van de week ook voor f3,65 te koop. De tong 1 schommelde tussen f 4.32 en f 3.77 en dit betekende voor de vissers eveneens een tegenvaller. Deze sche pen hadden bij elkaar ook ongeveer 6000 kisten schol in de ruimen. De grote en grootmiddel bereikten met een weeknotering van f55 tot f38 een redelijk gemiddelde. De kleinmiddel en de schol 1 bleven met een koers van f 50 tot f 40 niet ver achter. De tweetjes waren niet erg in trek. Een enkele keer klom de notering naar f 32. Het grootste gedeelte moest evenwel met een matige koers van f 15 genoegen nemen. De schar kon het goede peil van de voorgaande week niet benaderen. Het verval te kende zich al in het begin van de week af. Toen had men voor een kist van vijftig kilo vaak niet meer over dan f 35. Na Koninginnedag ging het snel bergafwaarts. Hoger dan f 13 wenste de handel niet te gaan. De belangstelling voor de verse haring liep evenmin de spuigaten uit. Een enkele kist van zeer goede kwaliteit Ook de grote soortgenoot vertoefde in de verkeerde hoek. Donderdag werd even veertig gulden betaald maar in 'de meeste gevallen bleef de notering op f 37,50 hangen. De witte soorten lieten behoorlijk veren. De grote exemplaren zakten weg van f 160 naar f74. De kleine witte koolvis schom melde tussen f45 en f31. Dit beteken de dat de schepen fikse ladingen aan boord moesten hebben om tot een enigszins redelijke besomming te kun nen geraken. Er was wat meer schel vis dan de laatste tijd het geval was. De weekproduklie bedroeg 1100 grote en 350 kleine kisten. De ruimere aan voer leidde onmiddellijk tot lagere prijzen. Vooral de braad moest het met een weekkoers van f 36 tot f 17 ontgelden. De pennen hielden zich met een hoogste bod van f44 nog een beetje staande. De grootmiddel begon op f 41 goed. Later ebde de interesse weg. Vrijdag kon men voor f22 te recht. Aan wijting was met 4500 grote en 2500 kleine kisten weer geen ge brek. De kopers konden het niet alle maal verwerken. Een groot deel van de aanvoer belandde bij de kattencen trale. Vooral de dichte soort werd het visje van de rekening. De Noordtrei- lers zorgden voor ongeveer 600 kisten kabeljauw. Aanvankelijk liet de vraagt niets te wensen over. Voor de grote soort werd toen dikwijls f 160 betaald. Aan het eind van de week liep de handel niet zo warm meer. Dik wijls haalde de notering naar f80. De middelkabeljauw had op f 132 even eens een goede start. Maar ook deze soort moest gaandeweg veel van zijn popularireit afstaan. Vrijdag wensten de handelaren meestal niet meer uit te geven dan f72. Onder de Neder landse kust was veel minder kabel jauw te halen dan de laatste weken. De treilers kregen niet meer dan 4200 exemplaren bij elkaar. Tien stuks gro te deden maandag op de eerste afslag honderd gulden. Van dit mooie peil werd later afgeknabbeld. Vrijdag moesten de aanvoerders zich een ma- terig koers van f52 laten welgevallen. De regels kleine gingen in het begin voor f 65 van de hand. Voor deze soort zakte de notering vrijdag tot f 32. Ook de kleine gul liet in de kustwa teren verstek gaan. Met spul en moei te kregen de vaartuigen 1000 kisten bij telkaar. Tot grote verrassing bleek de handel ondanks deze geringe aan- (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN/IJMUIDEN In een spoedvergadering die de zer dagen in Scheveningen werd gehouden, is besloten de 70 vaten met chloorkoolwaterstoffen die vissersschepen in hun netten heb ben gekregen, op een veilige plaats op te slaan. De inhoud van de vaten zal nauwkeurig worden onderzocht en aan de hand van deze analyse hoopt men achter de herkomst van de chemicaliën te komen. Gedurende de laatste drie weken kwam het steeds vaker voor dat kustvissers metalen vaten in hun netten kregen. Met een schroefdop waren de vaten verzegeld, zodat de vissers snel konden bekijken wat de inhoud was. Sommige schepen zetten de vaten weer overboord en andere brachten de geheimzinnige vangst aan wal. In IJmuiden werden 30 en in Scheveningen 40 vaten aange voerd. Het vermoeden bestaat dat een destructiebedrijf de partij vaten ten westen van IJmuiden over boord heeft gezet, omdat de chemicaliën niet meer gebruikt kunnen of mogen worden. Men heeft monsters getrok ken en uit een eerste onderzoek bleek dat de vaten chloorpropaan en chloorpropeen bevatten, loofdodende middelen die in de landbouw wor- en gebruikt. Om van het kenne lijk voor de eigenaar waardeloze landbouwgif op een goedkope ma nier af te komen heeft een destruc tiebedrijf het goedje de Noordzee in gegooid. Uit de opschriften is geble ken dat de vaten oorspronkelijk van Duitse chemische fabrieken af komstig zijn. De vaten werden door de kustvissers vooral in vak F. van het continentale plat gevangen, on geveer 7 mijl uit de kust ter hoogte van IJmuiden. VERNIETIGEN Op initiatief van de havendienst werd gistermiddag in Scheveningen een spoedvergadering belegd, waar aan deelnamen officieren van politie en brandweer, bouw- en woningtoe zicht, de redersvereniging Scheve ningen, douane, de directie van vis serijen, medewerkers van liet korps gevaarlijke stoffen, de ar beidsinspectie. schippers en de strandvonder van Scheveningen Jac. Vrolijk. Men heeft besloten de che micaliën. aan het nauwgezet onder zoek te laten onderwerpen, zodat wellicht de herkomst bekend wordt. Zo spoedig mogelijk zal voor verder transport en vernietiging worden ge zorgd. De vaten hebben een inhoud van 200 liter en wegen 228 kg. O KATWIJK AAN ZEE Zaterdag is in de hervormde gemeente van Katwijk aan Zee een notabel ge kozen. Er moest namelijk een her stemming plaats hebben. De heer T. Guijt verenigde 393 stemmen op zich en de heer D. Scliuitemaker 312 stemmen. De heer Guijt is dus gekozen. S.J.C. uil tribune NOORDWIJK De voetbalvereni ging S.J.C. bestaat 20 september 1970 vijftig jaar. In 1942 werd de accom modatie van S.J.C. inclusief de tri bune met de grond gelijk gemaakt. Na de bevrijding werden de velden weer bespeelbaar gemaakt en kleed lokalen gebouwd en enkele jaren ge leden kwam een clubgebouw tot stand. Alleen de tribune ontbreekt nog. Een aantal leden heeft de hoofden bij elkaar gestoken en wil een tri bune aan bieden met een capaciteit van 400 zitplaatsen.' Daarmee is epn bedrag van ongeveer f 20.000 ge moeid. Geschikt voor dubbel bewoning of verhuur. Begin andere jaar leeg te aanvaarden. September a.s. een gedeelte P. WASSENAAR Duinoord 19, Katwijk aan Zee. W. J. Louwerse AFWEZIG TOT 20 MEI Praktijkwaarneming: Dr. J. C. J. LODDER Meeuwenlaan 2 telef. 4600 Dr. J. TIMMERS. pr. v. Prinstererweg 41 telef. 4004 Dr. P. A. VISSER. Hogeweg 21 telef. 2023 NOORDWIJK Geboren: Tho mas Johannes, z v de Ridder, Jo hannes Adrianus en van Koch. Son- ja Veronika. Boerenburgerweg 24: Suzanne Adriana Martha Clazina. d v Zonneveld. Adrianus Leonardus Maria en van de Haas, Clasina Ma ria Martha, Duindamseweg 17; Theodora Agnes Maria, d v de Rid der, Theodorus Jacobus en van Dijkstra. Cornelia Johanna Durkje. Zandvoortsestraat 20: Jacobus Ge- rardus Dirk, z v van Duivenboden, Jacobus en van Haasnoot, Wilhel- mina Cornelia Lena, Rozenburg 5: Johan Willem, z v ter Laak, Johan Wilhelm en van van Leeuwen, Cla zina Maria. Scheveningsestraat 9: Paul Wilhelmus Cornells Lamber- tus. z v Turk. Petrus Jacobus en van van der Horst, Anthonia, Clu- siusweg 5. Overleden: de Gooyer, Pieter Willem, e v B E T L Janssens, 15 mei 02.'Emmaweg 31; Hogeboom. Clasina Theodora, 22 mrt 98, Lange- velderlaan 1. Ondertrouwd: van Gijlswyk, Ewaldus Maria, Emmastraat 8 en Goedemans, Catharina Maria, Di ll. van Neslaan 6 (dat. huw. 14 mei 1969); Varkevisser, Willem Jan, Egb. de Grootstraat 15 en Reijer- kerk, Beligje, Hoofdstraat 19 (dat. huw. 14 mei 1969). Getrouwd: Gehrels, Hylke Jeen, Lisse, en van der Ploeg, Catharina Cornelia, Hoofdstraat 7 (toek. adr. Hillegom. Vosselaan 18d); Caspers, Petrus Johannes Cornelis, Duinweg 19 en van den Berg, Cornelia Pe- tronella Maria, Randweg 14 (toek. adr.: Langevelderlaan 1/10); van Spronssen, Adrianus Cornelis, Was senaar, Havenstraat 21 en van Rhijn, Johanna Maria Voget, De Ruyterstraat 2 (toek. adr.: Wasse naar, Havenstraat 21); Van Rijn, Theodorus Pancratius Maria. Sas- senheim, Lindenlaan 24 en van Rijn. Pacafica Leonie Louise Maria, Boerenburgerweg 54 (toek. adr.: St. Willebrord, Sportparkstraat 21). veranderde tegen f 58 van eigenaar maar een veel groter aantal moest met het minimum van f 11,50 genoe gen nemen. De makreel kende een nog groter verschil. De blauwpijpjes schommelden tussen f 70 en f 11,50. Aan kleine haai werden bijna 20(^ kisten aangevoerd. De koers lag tus-* sen f40 en f35. Hier en daar werden ook een paar kisten poontjes aange troffen. Met een notering van f64 tot f52 mochten de aanvoerders niet mopperen. Het assortiment werd ge completeerd door wat heilbot. De no tering daalde vrijdag tot f4. Maandag werd op de eerste ronde f 5,80 betaald. Vandaag aan de markt. Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de KW 210 En Avant met 50. de WR 7 Mary- anne met 70, de VL 7 Ada met 150 kisten. 50 kleine kisten diversen en met 10, de IJM 46 De Hoop 4 met 70 kisten. 125 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 119 IJsbrand met 35, de KW 178 Dirkje 175 stuks stijve kabeljauw, de KW Adriana Catharina met 104 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 160 De Vrouw Alida met 26. de KW 79 Zeearend met 17, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 45 kisten. 140 stuks stijve kabeljauw en 112 kleine kisten diversen, de KW 191 Deo Volente met 95 kisten en 90 kleine kisten diversen, de IJM 45 De Hoop 1 met 141 kisten en 220 stuks stijve kabeljauw, de KW 205 Dirkje met 115, de KW 195 Pieter Jacob met 141 kisten en 220 stuks stijve kabeljauw, de KW 12 André met 88 kisten en 60 kleine kisten di versen, de KW 3 Koraalbank met 160 kisten, 190 stuks stijve kabeljauw en 298 kleine kisten diversen, de KW 8 Deining met 145 kisten, 250 stuks stij ve kabeljauw en 297 kleine kisten di versen, de KW 93 Jeannette met 44 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Senior met 128 kisten en 105 kleine kisten diversen, de KW 200 Antje met 88 kisten en 35 kleine kisten diversen, de KW 190 Margaretha Chirstina met 127 kisten, de KW 91 Jan met 113 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 155 Fiducia met 52. de KW 183 Aleida met 90 kisten en 60 kleine kisten diversen, de KW 206 Yvonne Yolanda met 94 kisten en 11 kleine kisten,diversen, de KW 172 «Cornelis Schaap met 90 kisten. 27 kleine kisten diversen en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 A- rendje met 100, de KW 148 Dirk van Beelen met 43, de KW 124 Sursum Corda met 62, de IJM 211 Wiron 2 met 110 kisten en 27 stuks stijve kabel jauw. de KW 166 Vertrouwen met 97, de KW 26 Concordia met 61, de KW 186 Anna Jacob met 454, de KW 90 Alnilam met 105, de KW 162 De Vier Gezusters met 43, de IJM 221 met 100 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 137 Maartje Jacoba met 130, de IJM 205 Wiron 6 met 85, de K W103 Wim met 65, de KW 146 Cornelis van Beelen met 98, de KW 30 Ermine met 46 kisten en 65 stuks stijve kabeljauw, de KW 106 Karla Ellen met 61, de KW 108 Alida met 32 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de WR 45 Dieuwina met 88, de KW 156 De Vrouw Bregtje met 34 kisten en 10 stuks stijve kabel jauw, de WR 33 Tiny met 37, de IJM 54 Swift met 56, de KW 174 Fornelia met 75 kisten en 70 stuks stijve kabel jauw, de KW 185 Valk met 170, de IJM 18 Gelria met 74, de KW 197 Willem Senior met 45, de KW 63 Mar griet Jozien met 63, de KW 127 Kla- ziena Marijke met 80, de KW 113 Wil- ma met 73. de KW 194 Eben Haëzer met 80. de KW 34 Rose Marie met 154 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 189,Hans met 165, de KW 213 Jana met 45 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 96 Nico met 11, de KW 220 Janny Jacob met 37, de KW 211 Geertruida met 18. de KW 187 Elly met 64 kisten. 50 stuks stijve kabeljauw en 30 kleine kisten di versen, de KW 11 Deo Volente met 16, de KW 66 Rudi Robert met 153, de KW 40 Alie met 55, de KW 55 Jacob met 85, de K W102 met 17. de KW 87 Albatros met 140. de WR 61 Bastiaan met 82, de KW 222 Maarten Cornelis met 154, de KW 114 Avontuur met 40 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 117 Mare Liberum met 15, de KW 152 Soli Deo Gloria met 86, de KW 24 Cornelis met 12. de KW 173 Aquarius met 67. de KW 67 Arie met 49, de KW 212 Marlena met 92 kisten en 355 stuks stijve kabeljauw, de KW 88 Vrouw Immetje met 52 kisten en 20mstuks stijve kabeljauw, de KW 217 Cornelia met 82, de WR 32 Marco met 74. de KW 38 Neptunus met 45 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de IJM 37 Delft met 1360. de VL 90 Caroline met 320 kisten. 520 kleine kisten di versen en 500 stuks stijve kabeljauw, de KW 180 Solea met 87, de KW 33 Limanda met 37 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de VL 131 Petronel- la met 190 kisten. 170 kleine kisten diversen, en 493 stuks stijve kabel jauw. de KW 15 Rijmond 1 met 100 kisten. 510 kleine kisten diversen en 240 stuks stijve kabeljauw, de KW 116 Vier Gebroeders met 32 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de VL 153 Liesjp en Rutger met 145 kisten. 560 kleine kisten diversen en 300 stuks stijve kabëljauw. de KW 85 Rijmond 4 met 95 kisten .351 kleine kisten di versen en 405 stuks stijve kabeljauw, de VL 16 Voorloper met 140 kisten, 534 kleine kisten diversen en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 Arie Ja cob met 78 kisten en 44 stuks stijve kabeljauw, de KW 121 Brittenburg met 290 kisten, 220 kleine kisten diversen en 140 stuks stijve kabeljauw, de KW 32 Sakina Martina met 80, de SCH 261 Onderneming 1 met 187 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 80 Dirk Maria met 123, de KW 165 Alida Jacoba met 46 en de KW 74 Tetman Hette met 1500 kisten en 700 kleine kisten diversen. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer «iL65. kisten tarbot- 1250 kisten tong Sï5 klften1scho1- 185 kisten schelvis. 930 k,sten koolvis. 65 kisten makreel, 6n harin«- "O kisten wijting, 1300 kisten gul en kabeljauw. 450 kis- len diversen, 600 kleine kisten makreel 600 kleine kisten haring. 75 kleine kis- ,~ïelvis' 2070 klelnc kist<m wijting en 3000 stuks stijve kabeljauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5