Commentaar Nieuw systeem bestellen op maandag verworpen GEEN MASSALE BETOGINGEN IN PARUS VERWACHT KOERS VAN FRANK IS STERK GEDAALD CONFLICT BONDEN-DIRECTIE PTT COLLECTIEF ONTSLAG NOG DUISTER PUNT Betaalcheques nu ook voor buitenland in Nederland nog vliegtuig-project CNV tevreden over stakingsrecht Vrijbrief om ,door te scharrelen" N. van 't Wout burgemeester van Valkenburg G. Gruppelaar naar Ned. Antillen Grote winst voor D'66 Auto in brand: vrouw gedood Robert Stolz commandeur „IK ZIE NIETS IN MEDAILLE" Boze brieven over Cursief Zoon Goldivater in parlement Record-bedrag aan geld in omloop H1 9 DONDERDAG 1 MEI 1969 (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De drie vak bonden van PTT-personeel heb ben het „onaanvaardbaar" uit gesproken over de plannen van de centrale directie van de PTT voor een nieuwe weekendbestel ling. Na een audiëntie bij de directeur-generaal, de heer H: Reinoud, deden de bonden hier van dinsdagavond mededeling. De PTT-ddrectie wil de komende twee jaar geleidelijk in het gehele land een éénbestellingssysteem invoe ren, waarbij het publiek slechts een maal per dag post bezorgd krijgt. De Tweede Kamer heeft hieraan reeds haar fiat gegeven. Gelijk met de in voering v^n de nieuwe dienstregeling bij de NS op 29 september a.s. wil de PTT-directie in het kader van het éénbesteUingssysteem een sterk ge wijzigd werkschema invoeren voor de weekendpost. Garantie Er komt op maandag één post bestelling, maar met de garantie dat de brieven, die tijdens het weekend worden gepost nog op maandag te bestemder plaatse zijn. De personele gevolgen, die hiermee samenhangen zijn zo ernstig, dat de vakbonden van PTT-personeel het onaanvaardbaar I hebben uitgesproken over een derge lijke weekenddienst. Verwacht moet nu worden, dat de bonden een audiëntie bij minister Bakker van verkeer en waterstaat zullen aanvragen en dat men ook de leden van de Eerste Kamer zal bena deren over deze zaak, omdat de be groting van verkeer en waterstaat deze kamer nog niet is gepasseerd. De voorzitter van de groep PTT-personeel van de Nederlandse christelijke bond van overheidsperso neel, de heer C. Brinkman, verklaar de tijdens het overleg met de heer Reinoud: „We zullen al het mogelijke en onmogelijke doen om de PTT-di rectie van deze heilloze weg af te brengen". Grieven De grote grieven van de bonden gelden: 1. Vroegere opkomst op zondagavond dan 12 uur zoals tot nog toe het geval was; bovendien zal het personeel, dat zondagavond moet opkomen met meer dan het dubbe le moeten worden uitgebreid (240 pet) 2. Ten behoeve van de centrale buslich ting op zondagavond zal het perso neel met 48 procent extra moeten opkomen en voorts op een vroeger tijdstip. 3. Wil men door heel Nederland alle weekendpost op maandag bezorgd (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De vakbeweging is in grote lijnen tevreden met het wetsontwerp inzake het sta kingsrecht, zoals dit thans door de regering bij de Tweede Ka mer is ingediend. Het wetsont werp is vrijwel conform het ad vies, dat hierover door de So ciaal-Economische Raad aan de regering werd uitgebracht. In beginsel zal het nu in de toe komst zo zijn, dat wanneer de vakbe weging een staking proclameert, deze rechtmatig is; uiteraard zal de bona fide vakbeweging daarbij rekening moeten houden met de Nederlandse wet, met bestaande cao's enz. De werknemers blijven het recht behouden van looninhouding. inscha keling van de rechter ter beoordeling van de rechtmatigheid van een con flict en collectief ontslag van staken de werknemers. GESCHORST Dit laatste punt is naar het oordeel van de vakbeweging een duister punt in het wetsontwerp. Op grond van de nieuwe wet is bij staking geen spra ke meer van wanprestatie. De ver plichting tot werken wordt geduren de de stakingsperiode geschorst. Maar, zo merkte de heer C. van Nie- rop, secretaris van het CNV. op, wan neer er geen prestatieplicht meer bestaat en er geen sprake meer is van wanprestatie, dan is ook een col lectief ontslag op grond van wan prestatie onmogelijk. Het lijkt er op, dat hier aan de werkgevers een collectief verweer middel in handen wordt gegeven te genover het recht tot collectieve sta king van de vakbeweging. Maar de werknemers hebben daarnaast toch al het recht tot looninhouding en inschakeling van de rechter, zodat hier onevenwichtige machtsverhou dingen dreigen. Anderzijds geloofde de heer Van Nicrop niet erg in de effectiviteit van een collectief ontslag, omdat een sta king toch altijd moet worden bijge legd en een vakorganisatie dan nooit het ontslag van stakers zal accepte ren. Wel meende hij, dat bij de be- 9V Commentaar Den Uyl: DEN RAAG De fractieleider van de PvdA in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl, is van oordeel dat de president van de Nederlandse Bank, dr. J. Zijlstra. met zijn visie op de economie in feite „het kabinet een vrijbrief geeft om door te schar relen". Het jaarverslag van de Bank vindt de heer Den Uyl geen bijdrage tot de doorbreking van de prijs- en loonspiraal. „Over de vraag of het verant woord is een verlaging van de in komstenbelasting met 900 miljoen door te voeren spreekt dr. Zijlstra met geen woord. Evenmin over de vraag hoe de werknemers en ontvan gers van sociale uitkeringen aan hun recht zullen komen", aldus de heer Den Uyl in een commentaar op het jaarverslag van de Rank. „Er zou een gezonde ontwikke ling mogelijk zijn geweest als het kabinet niet op mateloze manier in directe belastingen en tarieven had verhoogd en het prijsbeleid uit de hand had laten lopen. Nu spreekt de heer Zijlstra op uiterst gedempte toon: iedereen: dus niemand, heeft schuld aan de orijsinflatie. Wat het kabinet doet is welgedaan." handeling van het wetsontwerp in de Kamer op dit punt meer klaarheid moet worden verschaft. GELUKKIG „Het wetsontwerp valt niet tegen", aldus de heer Van Nierop. „Ik ben er wel gelukkig mee". Waardering had hij er voor. dat aan de werkgevers niet het recht van uitsluiting is gege ven, d.w.z. wanneer een van de vijf afdelingen van een bedrijf in staking gaat, kan de directie niet ook de overige vier afdelingen naar huis sturen en het loon van deze mensen ook inhouden. Toekenning van een dergelijk recht zou volgens de heer Van Nierop een sterk wapen in de hand van de werknemers zijn geweest, om bepaalde stakingen te breken. VALKENBURG Per 16 mei is bij Koninklijk Besluit benoemd tot burgemeester van de Zuidhollandse gemeente Valkenburg, de heer N. van 't Wout uit Renswoude. De heer Van 't Wout (48) is sinds 1949 ge meentesecretaris en ontvanger der gemeente Renswoude. Hij is gerefor meerd en lid van de ARP. DEN HAAG De directeur van de christelijke havoschool Juliana van Stolberg in Den Haag, de heer G. Gruppelaar, heeft een uitnodi ging van de regering aanvaard om de invoering van de mammoetwet bij het onderwijs op de Nederlandse Antillen te begeleiden. Nog dit zittingsjaar dus voor Prinjesdag zal nog een wetsont werp worden ingediend over de huur van woningen. Dit heeft minister Po lak meegedeeld in antwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid dr. Van Schaik (kath. v.) hebben dan zal dit betekenen, dat bezorgers tot 8 en 9 uur 's avonds nog bezig zijn. De extra posttrei nen, die per 29 september worden ingelegd vertrekken om 4 5 uur van de centrale verbindingspunten en komen tussen 10 en 11 uur op hun bestemming aan. De opkomst- tijd voor de bestellers is dan circa 1 uur in de middag. De nadelen voor het publiek hier aan verbonden zijn, dat men eerst laat op de dag de eerste postbestel ling krijgt; als groot nadeel voor het bedrijf wordt genoemd, dat men de winst van een één bestellingssysteem weer verliest aan een dergelijk duur weekendsysteem. In dit systeem wordt een duur trei- nennet opgebouwd en een groot aan tal kostbare werkuren ingevoerd 's avonds, 's nachts en op zondag. Hier gaan onregelmatigheidstoeslag gel den, die met elkaar een groot bedrag aan extra salarisgeld vengen. Ten koste van drie christelijke partijen LEUSDEN Bij de gemeente- raadsverkiesingen die dinsdag in de Utrechtse gemeente Leusden zijn ge houden heeft D'66 grote winst ge boekt ten opzichte van de Kamer verkiezingen van 1967. Het percen tage stemmers steeg van 3.1 tot 9.8. Het succes van D'66 ging geheel ten koste van de confessionele partijen. Behalve D'66. die een van de der tien zetels in de raad gaat bezetten, boekte ook de VVD winst ten op zichte van 1967. Zij steeg van 10.7 j tot 12,7 procent. De PvdA handhaaf de zich op 11.8 procent. De KVP verloor 2,6 procent en kwam op 36.1 procent, de CHU verloor 1,5 procent (11.8) en de ARP j verloor 2,3 procent (6.4). De SGP bleef gelijk op 5.4 procent en het I GPV ging 0.2 procent achteruit (1.5). I De verkiezingen werden gehouden in verband met de samenvoeging per 1 juni van de gemeenten Leus den en Stoutenburg. PARIJS De grote vraag vanmorgen was of het afkondi gen van een verbod om betogin gen in Frankrijk te houden juist bepaalde groepen niet aan zou zetten tot actie. Waarnemers sloten de mogelijk heid van straatgevechten in Parijs tussen politie en studenten niet uit, maar het leek onwaarschijnlijk dat er een nationale kettingreactie als tijdens de crisis van vorig jaar zou ontstaan. Vooral decommunistische party en het christelijk vakverbond zou den bang zijn, dat ongeregeldheden een reactie van verschrikte kiezers tegen links teweeg zullen brengen zoals vorig jaar gebeurde. De Franse regering verbood gis- EDE Een autobrand als gevolg van een botsing heeft gisteravond het leven gekost aan de Arnhemse wedu we mevrouw G. van Tricht-Rengeling. (49). Haar vriendin, mevrouw W. D. uit Arnhem kon door verbijgangers uit de brandende auto worden gered. Mevrouw D. haalde onder Ede een autobus in waarna zij plotseling be gon te remmen. Hierdoor reed de autobus de auto van achteren aan en ontstond door niet opgehelderde oor zaak brand. Gisteren zijn bij Kantari, door Israël bezet gebied, gevangen ge nomen burgers uitgewisseld tus sen Israël en Egypte. Op de foto draagt een Egyptenaar zijn kind de boot op, die hen over het Su- ezkanaal zal zetten. WENEN Gisteren heeft de Ne derlandse ambassadeur in Wenen mr. C. baron van Boetselaer van Asperen namens H.M. de koningin de on derscheiding Commandeur in de Or de van Oranje Nassau uitgereikt aan de bekende componist en dirigent professor Robert Stolz tijdens een feestelijke receptie in paleis Pallavi- cini. AMSTERDAM De in november 1967 door de gezamenlijke Neder landse banken geïntroduceerde be taalcheque is met ingang van van daag (1 mei) ook bruikbaar in een aantal Europese landen. By vrijwel alle banken in deze landen kan tegen inwisseling van betaalcheques geld worden opgenomen (maximaal 50 per cheque). Deze landen zijn België. Denemar ken, Engeland, Finland, Frankrijk, Ierland, Italië, Luxemburg, Noor wegen, Oostenrijk, Spanje. West- Duitsland, Zweden en Zwitserland. De betaalcheque kan niet worden gebruikt voor het betalen van reke ningen in hotels, restaurants, winkels enz., zoals in ons land wèl het geval ZAANDAM De heer A. C. den Beer uit Wormer heeft geweigerd de eremedaille in brons te aanvaar den, die hem zou worden toegekend in verband met zijn veertigjarig dienstverband. De heer Den Beer is als typograaf werkzaam bij de druk kerij Ramshorst N.V. in Wormer- veer. „Ik zie niets in zo'n onderschei ding. Als ik hem zou aanvaarden, zou ik gewoon tegen de burgemees ter moeten staan liegen, want dan moet ik hem bedanken voor iets waar aan ik helemaal geen waarde hecht", zo motiveerde hij zijn weigering. Voor de volledigheid voegde de heer Den Beer eraan toe, dat hij helemaal niets tegen het Koninklijk Huis heeft. Directeur Dekker, die dit vernam toen hij enkele dagen ge leden de heer Den Beer van de ko mende uitreiking op de hoogte stel de. vindt het jammer dat hij de on derscheiding niet wil hebben, want zegt hij: „Het uitreiken van lintjes is voor mijn zaak belangrijk (Van onze radio- cn tv-redactie) HILVERSUM De grap, die het radioprogramma Cursief zaterdag avond maakte op Pietcr van Vollen hoven, is bij tal van luisteraars niet goed aangekomen: de KRO heeft een reeks boze brieven ontvangen. Cursief is een vierwekelijks sati- I risch programma, dat zich er op be roemt onverbloemde dingen te zeg- i gen en daarmee zo ver mogelijk te gaan. „Éénmaal Cursief voor de televisie en de KRO is duizenden leden kwijt", heeft de redactie eens ver klaard, „maar van de radio wordt veel meer getolereerd." Veel meer: ja, alles: neen. Het item waarover de, briefschrijvers ge vallen zijn. was gewijd aan een felici tatie aan het adres van Pieter van Vollenhoven ter gelegenheid van diens verjaardag op 30 april. Er werd o.m. in gezegd, dat Pieter zoveel ver diensten heeft voor het land, dat hij zo ijverig werkt voor de heidemaat schappij: „als er dan weer ergens een paar dennen staan en een paar reeën rondlopen, kan je denken, daar voor heeft hij toch maar weer ge zorgd". Aan het einde van deze ironi sche opmerkingen werd gezegd: „En dan feliciteren we ook nog zijn schoonmoeder, die op zijn ver jaardag jarig is". PARIJS De koers van de Franse frank ten opzichte van de dollar is gisteren op de wis selmarkt in Parijs gedaald tot het officiële minimumpeil. Dat gebeurde voor het eerst sedert de instelling van het toezicht op de deviezenhandel in novem ber van het vorig jaar. De verdere koersdaling wordt on der meer toegcr-chreven aan de vermindering van de Franse mone taire reserves in de afgelopen week met 213 miljoen tot 18.863 miljoen frank. In beurskringen wordt ver wacht, dat Georges Pompidou tot president zal worden gekozen. West-Duitslands regeringswoord voerder Conrad Ah Iers heeft giste ren gezegd, dat de regering van de bondsrepubliek op het ogenblik geen plannen heeft voor een reva luatie van de mark. Volgens Ahlers geldt de verkla ring van Bondskanselier Kiesinger, dat er van een revaluatie geen sprake kan zijn, nog steeds. Dat zal zo blijven „tot de verklaring door de realiteiten gewijzigd wordt". Ahlers wilde niet zeggen wat hij hiermee bedoelde. Volgens wisselhandelaars in Frankfort heeft de centrale bank van West-Duitsland maandag m dinsdag enkele honderden miljoe nen dollars moeten kopen als ge volg van de grote vraag naar de mark na het aftreden van presi dent de Gaulle. Ook in Zürich was er gisteren weer veel vraag naar Westduitse marken. DEN HAAG De -ministers van defensie van Italië, Engeland en West-Duitsland hebben Nederland twee maanden uitstel gegeven om een beslissing te nemen over bet wel of niet meedoen aan de ont wikkeling van een Europees ge vechtsvliegtuig, dat in de jaren zeventig de F 104-G Starfighter- straaljagers moet vervangen. Minister Den Toom van defensie vertelde dinsdagavond welke bezwaren ons land heeft tegen het zgn. MRCA-75-project, waarover de drie andere landen bet reeds in principe eens zijn. De minister vatte de bezwaren als volgt samen: „Het is natuurlijk prachtig een politiek vliegtuig te ontwer pen. te ontwikkelen en te bouwen in West-Europa, maar het moet militair kunnen vliegen in oorlogstijd en het moei betaalbaar zijn". DEN TOOM De voor Nederland belangrijke nilitair-operationele eisen zijn ge- iaseerd op de eisen van het gealli- erde opperbevel in Europa. Ze zijn nede afgestemd op de geografische igging en hebben in eerste instan- ie betrekking op een jachtvlieg- uig, dat luchtoverwicht moet kun- en helpen bewerkstelligen. Een tweede belangrijk geacht mi- tair-operationele eis is die van ^er grote wendbaarheid. Minister Den Toom meent dat het ompromis-ontwerp dat West- Duitsland. Italië en Engeland heb- >en gesloten, het dichtst hun ideaal an een opvolger voor de Starfigh- ler benadert, terwijl het het verst af is van de Nederlandse eisen. Dat betekent ook dat het compro mis-ontwerp zoals het nu ter tafel j ligt, niet meer aan deze eisen vol- I doet. Daarnaast zullen de hoge j kosten van het MRCA-project een i veel te hoge last betekenen voor ons land. Verder is het voor ons land he- i langrijk of de Nederlandse industrie voldoende bij de produktie kan wor den ingeschakeld. De drie partners hebben wel laten blijken het op prijs te stellen als Nederland meedoet. Het totale project zal ongeveer tien miljard dollar kosten bij een produktie van twaalfhonderd toe stellen, waarvan ons land er hon derd nodig zou hebben. De Britse minister van financiën Roy Jenkins heeft dinsdag een de valuatie van het pond sterling op dit moment uitgesloten geacht LOS ANGELES Barry M. Gold- water, een zoon van de republikein se kandidaat bij de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen van 1964, is ge kozen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Hij bezet de zetel die vrijkwam doordat Reinecke werd benoemd tot waarnemend gouverneur van Californië. De overwinning van Goldwater jr., die pas dertig jaar is, op zijn demo cratische rivaal Van de Kamp, wordt beschouwd als een schitterend begin van een politieke carrière. Weekstaat Ned. Bank AMSTERDAM, 29 april Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank blijkt dat de ultimo opvragin gen zich hebben aangediend. De char- tale circulatie is daardoor met 350 min. gestegen tot ƒ8833 min., het geen een recordbedrag voor 1969 is. Salarisbetalingen en woningwet voorschotten deden het saldo van de schatkist met ƒ67 min. tot ƒ57 min. De goud- en deviezenvoorraad geeft een forse verhoging te zien van 196 min. tot 7125 min., waarvan onveran derd ƒ6116 min aan goud. Deze sterke stijging is veroorzaakt doordat de Ned. Bank in dollars heeft geïnter venieerd in verband met de recente valutaspeculaties. De banken hebben van hun verbe terde positie gebruik gemaakt om voor 61 min. dure voorschotten af te lossen waardoor deze rekening af nam tot 244 min. Het tegoed van de banken bij de centrale bank ging met 23 min. omhoog tot 37 min. De oost wissels, schatkistpapier etc.. steeg met f 153 min. tot 1590 min. Op grond van het met de bank gesloten seizoenarrangement heeft de staat voor «en bedrag van ƒ200 min. schatkistpanier bij de bank onderge bracht. In verhand met terugbetalin gen in guldens aan het internationale monetaire fonds ontvine de staat ƒ47 min. van het fonds. De Staat heeft deze guldens aangewend voor aflos sing van scnatkistpapier, dat in het verleden bij de bank was onderge bracht ter financiering van guldens- trekkingen, aldus een mededeling bij de weekstaat De geldmarkt is nog steeds krap. Geldkringen achten de mogelijkheid aanwezig van een lichte verruiming van de markt, wanneer er voldoende bankbiljetten terugvloeien. Het tarief voor daggeld is nog steeds 5 3/4 pro cent. teren alle 1 mei-demonstraties om dat „extremistische groepen erop uit zouden zijn er een dag van re volutionaire tijd van te maken". De nationale unie van Franse studenten verving haar 1 mei-op tocht door een massa-byeenkomst buiten de hoofdstad. \andidaten Intussen hebben zich na Pompidou nog enkele nieuwe kandidaten aan gemeld voor het presidentschap: de socialistische burgemeester van Marseille, Gaston Deferre, en de linkse-socialist Alain Savary, die zal trachten steun te krijgen van de linkse groeperingen, die een verenigd front met de communisten voorstaan. Savary (51) is politiek overigens nooit op de voorgrond getreden. Hy is eens staatssecretaris voor Marok kaanse en Tunesische zaken ge weest. Deffere daarentegen heeft al ja renlang een vooraanstaande rol ge speeld in zijn (socialistische) partij. Bij de presidentsverkiezingen van 1965 zag het er zelfs even naar uit dat hij het als kandidaat van links tegen de Gaulle zou opnemen. De onafhankelijk republikeinen van Valery Giscard d' Estaing heb ben intussen besloten de kandida tuur van oud-premier Pompidou te steunen, d' Estaing vindt dat de volgende president iemand met er varing moet zijn, die niet betrok ken was bij de politieke strubbe lingen van de laatste jaren. Zelfs oud-primier Georges Bidault, die wegens een conflict met de Gaulle over Algerije een tyd in ballingschap heeft geleefd, zal zich vermoedelijk kandidaat laten stel len. „Ik sluit generlei initiatief uit, zei hij. Waarnemend president Alain Poher heeft nog geen defi nitieve beslissing genomen. Commissie In Parijs is een commissie ge vormd voor de kandidatuur van Francois Mitterand. Deze 53-jarige politicus is voorzitter geweest van de linkse federatie van socialisten en democraten, die geen succes is geworden. Mocht Pompidou president wor den dan zullen de grote lijnen van de buitenlands politiek ongewijzigd blijven. aldus waarnemers. Zy waarschuwden voor overschatting van de Britse kans op toelating tot de EEG, waarover Pompidou zich nogal positief had uitgelaten. Poher heeft er gisteren bij het hoofd van de staatsomroep op aan gedrongen dat in de radio- en tele- viesienieuwsuitzendingen de objec tiviteit strikt in acht wordt geno men. Poher zou van oordeel zijn, dat de ORTF, die in de afgelopen jaren vaak beticht is van een progaullistische gezindheid, ook na het aftreden van de Gaulle niet objectief in har voorlichting is. Voort zou Poher vn plan zyn een commisie te benoemen, die campagne voor de presidentsverkie- erop moet toezien dat het by de zingen bij de nieuwsdienst en bij de verdeling van de zendtijd voor de politieke partyen eerlijk toegaat. Kandidaten 28/4 21/4 (in dulz. fjld.) 6.116.417 6.118.417 Activa: Goud Vord. In goud. enz. 1 076.243 BultenJ. betaalm 263 265 Guldensv. op buit 26.712 19.875 Papier in disconto 7.335 8.061 Papier d. bank gek. 1.590.300 1.437.300 «--• - "1.181 305.447 Paul va: Bankbiljetten 8 'sRijks Schatkist Banken In Nederl. Andere ingezetenen Banken in buitenl. Andere niet-ingezet. Saldi buitenl. geld Tot. goud en dev waarv convert. Dekklngipercen t 56 774 36.997 43.639 47.146 7.241 6.781 30 21 3 483.461 123.629 13.654 55 592 49.398 7.585 7.405 7.125.202 6.929.049 1 076.506 888.811 79.82 80.14 5T aantal kandidaten voor het Franse presidentschap wordt met de dag groter en de kans op ver kiezing van een niet-gaullistische kandidaat kleiner. Alleen in het kamp van de regerende party lykt men cr in geslaagd, de eenheid te herstellen, die door het referendum in gevaar was gebracht. De rebellerende leider van de onaf- hankelyke republikeinen, Giscard d'Estaing, heeft de gelederen weer gesloten, nu dc generaal is afgetre den. Zyn steun voor dc kandidatuur van ex-premier Pompidou Is een erken ning dat HU zichzelf kansloos acht. Pompidou vindt een verdeelde op positie tegenover zioh die pas in een tweede ronde met een aanvaardbare kandidaat kans van slagen heeft. Het is echter de vraag of de kan didaten van de oppositie zonder kleerscheuren uit de eerste ronde te voorschijn zullen komen. Defferrc. de socialistische burgemees ter van Marseille, was vier jaar ge leden nog een aantrekkelijke kandi daat. Nu is hjj dat niet meer. Zijn kandidatuur zal wellicht ver hinderen dat de communistische ge gadigde in de eerste ronde veel stem men krygt, hetgeen belangrijk is. Een kandidaat met wervingskracht is hjj echter niet, zeker niet tegen over Pompidou, die zich al gedraagt als de opvolger van de generaal. Betreurd moet worden, dat dc op positiepartijen het niet nodig hebben gevonden het eens te worden over een gezamenlUkc kandidaat. De keus had dan kunnen vallen op de waarnemende president Alain Poher. een christendemocraat, die zich steeds buiten de partytwisten heeft gehou. den. Zijn partygenoot Lecanuet van het Democratisch Centrum heeft zich achter een eventuele kandidatuur van Poher geschaard. Afgewacht moet nu worden of hy zich, by zo'n groot aanbod van kan didaten. nog wel beschikbaar wil stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9