Rode Kruis Leiden trots op colonne N. van 't Wout benoemd tot burgemeester Valkenburg de nieuwe generatie van Mercedes-Benz wacht op u bij ROOYAKKERS WEEKAGENDA Cees Clement won lange-afstandsloop Ook in Valkenburg een fijn feest Vorig jaar 832 bloeddonors afgekeurd In Renswoude ziet men hem node gaan VOLKSSPELEN VOLKSSPELEN IN KOUDEKERK Woubrugge nam afscheid van T. Kuipers C. van der Knijff (86) overleden Portheine neemt het op voor Alphen a.d.Rijn Beswaren tegen hogere swem badtarieven NIEUWE IEIDSE COURANT 7 Er is veel te vertellen over veiligheid en economie. Er is nog veel meer te beleven tijdens een proefrit - een ontdek kingsreis in het rijk der autoperfektie. Wij nodigen u gaarne uit voor een kennismaking met de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. En als eenmaal Mercedes rijdt, zult u kennismaken met onze perfekte service. ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V.l Oegstge<?9t, Leldsestraatweg 1, tel. 01710-518 55 Lelden, Beestenmarkt 6, tel.01710 - 318 50$ Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710-342 90 (Van onze verslaggever) RENSWOUDE-VALKENBÜRG ,/t Kan niet gunstiger, zoals de heer Van 't Wout hij ons in Renswoude bekend staat. Hij wordt door iedereen in het dorp geëerd en geacht en men klopt nimmer tevergeejs bij hem aan. In Valkenburg krijgen ze er zeker een „goeie" aan. Eigen lijk is hij hier al een beetje een burgemeester. Onze echte burgemeester staat namelijk ook aan het hoofd van de gemeente Woudenberg, waar hij ook woont. Als men dan ook in onze gemeente iets nodig heeft, komt men in negen van de tien gevallen het eerst bij de heer Van 't Wout. Hij is gewend zelfstandig de zaken af te handelen en weet alles van de gemeente af", aldus een Renswouder naar aanleiding van de benoeming van de heer N. van 't Wout tot burgemeester van Valkenburg. In Rens woude ziet men hem slechts node gaan. De familie Van 't Woud bracht woensdagmiddag een bezoek aan Valkenburgwaar de foto werd genomen. De heer en me vrouw Van 't Woud temidden van hun kinderen (v.l.n.r.) Hans, Janny (verloofde van zoon Peter), Peter, Marco en Annette. KOUDEKERK De oraniefei LEIDEN In de jaarvergadering van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, dinsdagavond in „De Doelen" gehouden, maakte de voorzitter, prof. dr. P. J. Gaillard, dankbaar gewag van de toenemende activiteiten van de Roode Kruiscolonne. Aan het eind van vorig jaar telde de colonne Leiden onder commando van de heer W. B. Heus, arts, 73 leden, die gedurende het gehele jaar tal van oefen- en cursusavonden in Leiden en Oude Wetering hielden. Door een noodzakelijke aanvulling van het benodigde materieel is de colonne nu in staat steeds een kern groep van 15 man ter beschikking van de burgemeester te kunnen stel len, om zo nodig onmiddellijk te kunnen optreden. KOUDEKERK De oranjefeesten begonnen met klokgelui, gevolgd door een rondgang van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" door de gemeente, en de traditionele aubade voor het raadhuis, onder leiding van de heer C. van der Molen. In het verenigingsgebouw werden kin dervoorstellingen gegeven die bestonden uit poppenkast, goochelen enz. Daar werden ook de schoolkinderen getrakteerd, 's Middags was er een optocht voor de kinderen. Daarnaast is de colonne op velerlei wijze behulpzaam, o.m. bij de Bloed transfusiedienst, waartoe per avond 8-10 helpers/sters nodig zijn. Ook bij de boottochten, het Ziekentriduum, de 3-oktoberoptocht, bij wandel marsen en sportdemonstraties verle nen de colonneleden dankbare hulp. De Bloedtransfusiedienst zag de werkzaamheden wederom belangrijk uitgebreid. Het aantal bloedafnemin- gen bedroeg in het afgelopen jaar 12.678, wat een vermeerdering bete kent van 665 bij 1967; het aantal keuringen en herkeuringen beliep 13.756 tegen 12.820 in '67. Het aantal donors steeg met niet minder dan 905 tot 8881 en dit ondanks het feit, dat 832 donors om verschillende re denen moesten worden afgekeurd. Ook de Trombosedienst, werkzaam in Leiden en 21 omliggende dorpen, uitgevoerd door 1 laborante en 10 verpleegsters, verrichte veel werk. In 1968 werden totaal 4129 behan deld en het aantal verrichtingen steeg van 86.240 tot niet minder dan 99.280, zodat de 100.000. bijna werd bereikt Ook over andere werkzaamheden van de afdeling en haar vele instel lingen kon prof. Gaillard in zijn openingswoord zijn tevredenheid be tuigen, maar jammer genoeg was er ook verlies.nl. door het feit, dat in het afgelopen jaar mevr. G. C. Lem-Gunning aan de afdeling ont viel, hetgeen vooral voor het Welfa re-werk, waarvan zij de bezielende leidster was, een zwaar verlies was. De voorz. zegde mevr. Lem dank voor het vele werk, door haar voor de afdeling verricht. Bestuursmutaties De jaarverslagen werden onder dank goedgekeurd, waarbij het fi nancieel verslag gelukkig gunstiger cijfers te zien gaf ondanks het feit, dat de inkomsten minder waren dan in het jubileumjaar 1967. Ook aan het reservebouwfonds nog steeds een hoopvolle toekomst, kon een be drag worden toegevoegd. Het bestuur onderging enige wijzi gingen door het overlijden van mevr. Lem en het vertrek van mevr. H. W. Gallas - Dortland. Mr. J. G. Bergmeijer, directeur van het St. Donderdag l mei Schouwburg, 8 uur: K. en O., „Er zit een haar ln mijn soep" (T. Frlsby). Vestestraat 40 (tel. 41035). 8.30 uur: Im perium met ..De slok aarde". Lakenhal. 8.15 uur: concert Colloquium Muslcum. Kantine Royal, Rooseveltstraat. 8 uur: De Natuurvriend. Parochiehuis Maria GIJzensteeg, naast Overdekte. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Vrijdag 2 mei Lcvendaal 101, 1930 uur: Tienersociëteit: Flower-Power Party, met medewerking van Boy's Wonder": Midden- en Oude- rensoclëtelt: Café boven. Zaal Konlngskerk, 7.30 uur: rullclub verzamelaars. Parochiehuls Maria GIJzensteeg, naast Overdekte. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Zaterdag 3 mei Afd. Lelden NCRV: 8 uur voorm. per bus vanaf station Lelden naar omgeving Schoorl. Levendaal 101, 19.30 uur: Midden- en Ouderensociëtelt: Liberty Party met me dewerking van .The Baker Street Jazz Band" Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met „Een slok aarde". OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Parochiehuls Maria GIJzensteeg. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. VOORSCHOTEN - Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur nam Nel Costhout met Ber nard Shaw's Jeanne d'Arc (in het Engels). 7.30 uur rondleiding. zondag 4 mei Levendaal 101, 20.30 uur- Midden- en Ouderensociëtelt- film DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D C Kok Rapenburg 9. telefoon 24807 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenaiiaeling nu oiigeva. ten wordt vut> dinsdag 12 uur middags lol woensdag 12 0111 waargenomen dooi hei Diaconessenhuis Van vrijdag 12 uui tol zaterdag 17 oul dooi net Si Elisaheth ziekenhuis iHooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door net Aeade misch Ziekenhui» Films CAMERA: Jungleboek. alle leeftijden; nachtvoorstelling: Onze man ln Havanna. 18 Jr; do. vr en za 23.30 uur. LIDO: Ik een vrouw IL 18 Jr. LUXOR: Villa Rides. 18 Jr. STUDIO: Detective voor louche zaken. 14 Jr. TRIANON:' Mackenna goud, 14 jr. REX: Moord kan ziin wraaklust bevre digen. 14 Jr. bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la. tb en ze. dagelijks lu.ju-11 ju. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse s matu.daic woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14. zaterdag tS—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.311-16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepattcnten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen Dene den de 6 resp. 12 laai niet worden toege laten. m net oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk'bij een patient worden toegelaten. Elisatbeth Ziekenhuis, die reeds voorlopig in november tot het bestuur was toegetreden, werd nu definitief benoemd, terwijl mevr. K. Abbenes verkleedde de schoolkinderen ABBENES Abbenes vierde een lange Koninginnedag, 's Morgens zon gen de kinderen op het schoolplein. Door de medewerking van het on derwijzend personeel waren alle kinderen uit het dorp verkleed voor de optocht. De stoet werd voorafge gaan door een speciaal voor deze dag gevormde „koektrommelband", o.l.v. mej. N. Arentsman. Op het school plein en in het Dorpshuis konderen de kinderen daarna hun krachten meten bij diverse spelen. 's-Middags waren er traditiege trouw volksspelen voor de ouderen, met als hoogtepunt de hardloopwed strijd om de wisselbeker van Ab benes. De dag werd besloten met een Oranjebal in het Dorpshuis. VALKENBURG Koninginnedag is ook in Valkenburg met tal van festivteiten gevierd, 's Morgens om 10 uur werd in de tjokvolle zaal van het Dorpshuis een kindervoorstelling gegeven door de heren Steenvoorden en Crama utt Noordwijk. In hun uit stekende programma traden o.a. een clown en een goochelaar op. Na af loop kregen de kinderen een door de Oranjeverenigng Wilhelmina aange boden traktatie mee naar huis. Tegelijkertijd was er een puzzel- rit-„gok"spelletje voor jongens en Ellsabethziekenhuls Lelden derde kia> dagelijks van 2 tol en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde Mng dagelijks van 3 tot 4 en 's avond> van kwart voor 7 tot half acht. tweede Klas dagelijks van hall 12 tol 12. 2 tot 8 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klaf dagelijks van half r tot half 8. Annakllnlek Lelden dageiljkt van hall twee tol half drie en bovendien op dinsdag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënten dagelUk- van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avonr dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSf.NHLlS ..agelijks eerste kl. 11 tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot o u derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage iljks van half 5 tot half 8 op zondag var. 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks var. 7 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7 NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-pa uënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaaiplallënten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 8. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkiimek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde tlng dagelijks van half 3 tot half 6 Reva lldatlecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkltnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 toi half MUSEA EN HORTUS Museum volkenkunde. Steenstraat: op weikdagen van lü lot 5 u.. ook saterdag zondag van I tol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkJxg* van 10 tol 6 u. ook zaterdag zondag va;. I toi 5 uur. Sted Museum De '.akennel. Oude Sm gel op werkdagen van 10 tol 4 u.. zondags van I tol uur Hortus Botanicus (KapenDurgi op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten TENTOONSTELLINGEN Waaggebouw, t.e-m. 2 mei: Zweedse ex positie: „The world of tomorrow" so wath?". Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 1: klne- tlese objekten van Ray Staakman, van 29 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dlnsd e/m vrljd 1 tot 6 u., zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal; tekeningen Piel Noest, Deelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 1016 u. .zond, 1316 u.. na 1 april dag 1017 u.. zond. 1317 u.) De Lakenhal; schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen. van 12 april tot 8 mei. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie) foto's van Wim Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei) Galerie 'l Dutvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei, dlnsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. MOBIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. alarmnummers Brandweei 5 maal 3. Politie. 5 maai Doktersdlensi. 6 maal 2 (zat. 10 u. voor .niddak to' zondag 24 uur). EHD: 20645. M. v. d. Have - Boogert, echtgenote van de burgemeester van Leider dorp, mevr. Gallas zal opvolgen. WOUBRUGGE Voor de dinsdagmiddag in het Oude Raedt- huys gehouden afscheidsreceptie van de directeurgemeentewerken van Woubrugge en Koudekerk, de heer T. Kuipers, bestond grote be langstelling zowel van de zijde van overheidsinstanties als uit de bouw wereld. Deze receptie werd na een dienstverband van acht jaar aange boden door de gezamenlijke Com missie Bouw- en Woningtoezicht. Belangstelling toonden onder meer het voltallige college van B. en W. uit Woubrugge en oud-burgemeester van Koudekerk, de heer A. Wave rijn. Het college van Koudekerk evenwel liet verstek gaan. De heer J. van Gastel van Delf- en Schieland bood de heer en mevrouw Kuipers namens een vijftiental za kenrelaties een radio- en pick-up stereo-installatie aan. Er werden nog meer geschenken overhandigd, waaronder een tegeltableau van de dorpskern van Koudekerk, aangebo den door de woningbouwvereniging Goed Wonen. Op 1 mei is de heer Kuipers in gelijke functie in dienst getreden van de gemeente Maartensdijk. en meisjes van 9 jaar en ouder, waaraan ongeveer 100 kinderen deel namen. De Oranjeverenigng stelde 8 prijzen en 2 troostprijzen ter beschik king, die resp. werden behaald door: Marjan van Gulik 207 punten; Maar- tje Doldersum 197, Reiner de Winter, 191, Peter Zwaan 190, Marjan van Leeuwen 189, Martin de Boer 185, Wim van Leeuwen 184, Eric Revet 184, en Theo de Haan en Koos de Vos met elk ongeveer 90 punten. Het middagprogramma vermeldde het optreden van de folkloristische dansgroep Achalay uit Leiden. Hier voor waren veel belangstellenden naar het Dorpshuis gekomen. De groep bracht Joegoslavische, Griekse en Hollandse volksdansen en oogstte en gul applaus en aller bewondering. Tot slot van hun optreden betrokken zij de Valkenburgse jeugd in een Hol landse rondedans, van welke gele genheid zeer veel jongens en meisjes gebruik maakten. Hierna volgde een behendigheids wedstrijd tussen de juniorenelftallen van de voetbalverenigngen K.R.V. uit Katwijk, Roodenburg uit Leiden en Valken '68, eveneens met veel pu bliek. Uit een spannende wedstrijd, bestaande uit 5 onderdelen, kwam als beste elftal naar voren de club van KRV uit Katwijk met 815 pun ten, gevolgd door Valken '68 met 700 en Roodenburg uit Leiden met 665 punten. Voor de avond had de Oranjever eniging een Bingo-spel georganiseerd; in het Dorpshuis was geen stoel on bezet, zo overweldigend was de be langstelling voor deze avond. Er heerste een bijzonder prettige en ge zellige sfeer. Ook met dit program mapunt schoot men in de roos wat betreft de belangstelling van de Valkenburgers. BENTHUIZEN Gistermiddag is de 86-jarige heer Cornelis van der Knijff in Benthuizen overleden. De heer Van der Knijff kwam op 4 sep tember 1923 in de Benthuizense ge meenteraad. Hierin heeft zitting ge had tot 1943. Van 1925 tot 1939 is hij wethouder geweest, Ook was de heer Van der Knijff één van de mannen die de coöperatieve Raiffeisenbank hebben opgericht. De begrafenis van deze bekende Benthuizer zal zaterdag plaats hebben op de algemene begraafplaats „Vrede rust" Om kwart over twaalf gaat aan de begrafenis een bijeenkomst voor af. die zal worden gehouden in het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente. ALPHEN De lange afstandloper Cees Clement uit Sncek heeft de Na tionale wegwedstrijd over twintig kilometer gewonnen. Hij had een royale voorsprong op nummer twee. Zijn tijd was overigens, ondanks de gunstige weersgesteldheid, niet da verend. Hij deed er ruim zes minu ten langer over dan de winnaar van twee jaar geleden, Aat Steylen, die nu niet van de partij was. Voor de twintig kilometer verschenen ongeveer zestig atleten Dinsdag, de dag voor koninginne dag, kwam de benoeming van de heer Van 't Wout af. Per 16 mei zal hij aan het hoofd staan van de ge meente Valkenburg. De officiële in trede is vastgesteld op 17 mei. De toekomstige burgemeester werd op 7 juni 1920 in Harmeien geboren. Na de school te hebben doorlopen ging hij als volontair wer ken op het gemeentehuis in het voormalige Lange Ruige Weide. „Dat was in 1938. Een jaar later, oktober 1939 werd ik ambtenaar ter gemeentesecretarie in Oudenrijn. In december 1945 volgde mijn aanstel ling als eerste ambtenaar op de ge meentesecretarie in Renswoude, waar ik op 1 november 1949 vervol gens werd benoemd tot secreta ris-ontvanger. Ik zit hier dus al heel wat jaren in Renswoude," aldus de nieuw-benoemde burgemeester. Muziek en zang De heer Van 't Wout is gehuwd met mevrouw M. E. van 't Wout-Zijlstra. Het echtpaar heeft vier kinderen: een dochter van 20 jaar en drie zonen van respectieve lijk 19, 13 en 4 jaar. De heer Van 't Wout is lid van de ARP. Niet alleen gemeentelijke zaken hebben zijn interesse, maar ook is hij aktief in het verenigingsleven, waarin hij tal van functies bekleed de en nog bekleedt. De heër Van 't Wout is penningmeester van de christelijke Mavo-school in Renswoude, hij is deputaat van de classis Amersfoort en deputaat van de classis oecumene. Ongeveer een half jaar geleden trad hij af als ou derling van de gereformeerde kerk. In het tamelijk recente verleden was hij onder meer nog bestuurslid van het Rode Kruis. De heer Van 't Wout: „Mijn hob bies zijn muziek en zang. In Renswoude ben ik dan ook lid van het zangkoor." Wat de gemeentelijke zaken betreft, heeft de heer Van aan de start. De twee Alphense deel nemers, Chris Nobels en Nico Verka de vielen uit Uitslagen: 1. C. Clement (Sneek), 2. Willemstein, 3. L. Vink, 4. J. Kraan, 5. N. P. Ridder. De veteranen liepen een afstand van 15 km. Hier ging de strijd tus sen de Alphenaar Jac. Smits en Tho mas Stolk. Laatstgenoemde liep op de laatste kilometer zijn rivaal vol komen los en won in een tijd van 51 minuten 5.2 sec. 't Wout belangstelling voor het on derwijs en ruimtelijke ordening. .,Ik heb gehoord dat ik met dit laatste in Valkenburg nogal te ma ken zal krijgen en dat vind ik inte ressant Verder kan ik over Valken burg eigenlijk niet veel zeggen, want ik ken deze gemeente praktisch nog niet In verband met mijn sollicitatie ben ik er een keer geweest" Ook mevrouw Van 't Wout- Zijlstra is actief in het ver enigingsleven werkzaam. In Renswoude is zij secretaresse van de Christen Vrouwenbond. Gemeentesecretaris en ontvanger N. van 't Wout in Renswoude wordt burgemeester van Valkenburg. Een hele promotie. Maar: „Wij gunnen het hem van harte, voor onze ge meente is het echter een klap," zo zei men ons in Renswoude, een dorpje onder de rook van Veencn- daal. De heer Dorrepaal (Gem belang) had een vraag over de invloed op een school van de oudercommissie. De voorzitter zei dat een 'school bestuur rechtstreeks te maken heeft met schoolzaken, maar een ouder commissie niet Wel is het de bedoe ling dat men in de toekomst aan de oudercommissie meer vorm gaat ge ven zodat zij dichter bij het school beleid wordt betrokken. Enkele raadsleden hadden bezwa ren tegen de verhoogde prijzen van abonnementen, dagkaarten en ande re tarieven van het zwembad. Zij waren van mening dat wanneer er een ministeriële prijsstop afgekon digd wordt, dat ook de gemeente Koudekerk zich daaraan te houden heeft Tijdens de verbouwing van het raadhuis zal de gemeente gebruik maken van het verenigingsgebouw en de recreatiezaal van „Nieuw Poelgeest". Bij de bouw van het nieuwe be jaardenverzorgingstehuis zijn reeds drie plaatselijke bedrijven ingescha keld, terwijl de heer Dorrepaal één uit het dagelijks bestuur van het Op de speelplaats van de Chr. school „De Rank" werden diverse volksspelen gehouden: touwtrekken, koekhappen, vlaggetje steken en zak- lopen. De eerste prijs bij het zaklo- pen voor jongens werd gewonnen door Nico van Gent. Bij de meisjes werd Anja van der Meijden eerste. Bij zaklopen dames gingen de prij zen naar mevr. Vonk en mej. G. Schellingerhout. Rudi Sjardin won het koekhappen. Arjan van der Vis won het vlagge tje steken, tweede werd Jako van der Velde. Het touwtrekken werd gewonnen nieuwe bejaardentehuis tevens mee deelde dat nog meer plaatselijke fir ma's ingeschakeld zullen worden. De zwem en waterpoloclub „Kou dekerk" krijgt f 300 subsidie. De heer W. de Jong, ambtenaar ter gemeente secretarie, werd be noemd tot plaatsvervangend tijdelijk gemeente-ontvanger. De heer Heemskerk vroeg inlich tingen over de Technische Dienst. Er wordt aldus de voorzitter over een eventuele splitsing van de dienst die nu gezamenlijk is met Woubrugge, in Den Haag gepraat RIJNSATERWOUDE Het isr niet een Leidenaar maar een inwoner van Rijnsaterwoude, de heer G. H. C. Hoogendoorn, die in Utrecht slaagde voor het diploma CB 1 Bctontechno- logie van dc Bond voor Materialen- kennis. NOORDWIJK De heer P. van Duuren, hoofdagent bij de gemeen tepolitie te Noordwijk, slaagde te 's-Gravenhage voor het van rijkswe ge afgenomen examen voor het po- litiediploma B. Vragen over zwembad DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN" RIJN Het Tweede Kamerlid Portheine (VVD) heeft de minister van verkeer en waterstaat de volgen de vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn besloten heeft goedkeuring te hechten aan het stichten van een zwembad aan de Spoorlaan in het voormalige Zwammerdam, in het ge deelte tussen de Rijksweg en de spoorbaan? 2. Is het de minister tevens be kend, dat hiervoor door ingezetenen aanzienlijke bedragen zijn samenge bracht? 3. Is het waar, dat bezwaren van verkeerstechnische aard realisering van dit plan in de weg staan? 4. Zo ja, is de .minister bereid deze nog eens te weggen en te bezien in het licht van de positieve visie van gemeentebestuur en bevolking, de bovengenoemde inspanning die zij zich getroost heeft en de aanvanke lijke goedkeuring van het project door Ged'-puteerde Staten? LISSE De gereformeerde Evan gelisatie-Commissie organiseert in samenwerking met een combo van het Leger des Heils ait Rotterdam, zangdiensten op het gazon bij het Kasteel „Keukenhof" van half 4 tot half 4 op de zondagen 4 mei, 11 mei en 18 mei. door Aad Hamers en Ingrid de Jong; J. de Jong won bij de volwassenen. Verder op de dag werden voetbal wedstrijden gespeeld, waarvan de opbrengst aan de bejaardenreiskas werd geschonken. De firma de NV Spanbeton „voetbalde" onderlinge wedstrijden waarin spelers uitkwa men uit het kantoor en fabriek uit Den Hoorn (Alphen) en spelers van kantoor en fabriek uit de Hooge- waard. Winnaars van dit toernooi werden de monteurs van de Hoogewaard. De wedstrijden werden nogal eens gestaakt wegens ruw spel, ook wer den er enige „dreunen" uitgedeeld. Het eerste elftal van de VV „Kou dekerk" speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen St Bernardus, dit ook ten bate van de bejaarden reiskas. St. Bernardus won verdiend met 32 en mocht uit handen van enige bestuursleden van de afdeling Koudekerk-Hazerswoude-Rijndijk (N. B. v PI. vr.) een standaard ontvangen. Koudekerk 1 de verliezer kreeg een beker. De voetbalwedstrijden hadden voor de bejaardenreiskas f558,80 op gebracht die aan het bestuur van de Plattelandsvrouwen door voorzitter van Oosten werd overhandigd. 's Morgens hebben B. en W. met enige- bestuursleden van de Oranje vereniging koffie gedronken met de bejaarden uit „Rijnzicht" en „Nieuw Poelgeest". NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de vol gende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: le klasse J. van der Wiel 46 pun ten; 2e klasse B. ter Laak 45 pun ten; 3e klasse A. Koeman 39 punten. In de 2e klasse behaalden B. ter Laak en M. de Jong beiden 45 punten, maar door een beter geplaatst laag ste schot werd B. ter Laak winnaar van de medaille. In de K.S.O-competitie werden de medailles gewonnen door: le klasse J. Luyckx 58 punten; 2e klasse J. Schneyder 57 punten. In de le klasse behaalden J. Luyckx en L. ter Laak een gelijk aantal punten. Door het best ge plaatste laagste schot werd Luyckx winnaar. LISSE Na vijf jaar hoofd van de openbare school in Lisse te zijn geweest, heeft de heer H. F. van der Stroom dinsdagmiddag afscheid ge nomen. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst van leerlingen, ouders, en oud-leerlingen. Raad KOUDEKERK bijeen KOUDEKERK De voltallige raad kwam bijeen in het raadhuis onder voorzitterschap van burgemeester C. M. van der Linden. De voorzitter zei, dat hy in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan mej. Grietje Cok een koninklijke onderscheiding had uitgereikt en dat op haar zaal de vreugde met dit gebeuren groot was geweest. Een grote verrassing voor de heer Van Vcgten had hierna plaats. Namens de ge meente Koudekerk aan den Ryn overhandigde de voorzitter de heer Van Vegten de draagpenning behorend by de gouden erepenning die hy op deze dag had mogen ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7