AMRO-spaarders profiteren van de volgende rentepercentages: 4% 5% 6% Aluminium bijbelkiosk staat op boulevard 6Wo fel AMRO BANK EEN PROTESTANTS ZIEKENHUIS IN BARCELONA m Meer efficiency in preekvoorziening Eeti woord voor vandaag Hulpbisschop weer vrij Mbuma-zendingsdag zaterdag 17 mei Uw probleem is het onze.... 8 i 9 B 1 MERKWAARDIG TRANSPORT DOOR DEN H4AG Drukke dag voor paus Oorzaak kanker nog onduidelijk Verlies voor Poolse kerken Verdieping voor verdieping BEROEPINGSWERK DINSDAG 29 APRIl 19<<"üj Paulus wil dat we op de dag van Christus „rein en onberis pelijk" zijn. Hij voegt er nog iets aan toe in Philippenzen 1 11 „vervuld van de vrucht van gerechtigheid, welke door Jezus Christus is." Let er op dat de gerechtigheid niet uit onszelf voortkomt. Het is geen kwestie van ijver of inspanning. Gerechtigheid wordt ons geschonkenis een zaak van God. Misschien is het goed ons even af te vragen eerst wat „ge rechtigheid" precies is. We kunnen uitgaan van het woord „recht" in de zin van „het recht van God". Wij praten zoveel over de „rechten van de mens" dat we vergeten dat God ook rechten heeft. Gerechtigheid is dat God Zijn recht in ons le ven ontvangt. En Zijn recht is dat wij Hem eren, dienen, en de eerste plaats geven. We kunnen ook uitgaan van het woord „recht" in de zin van „recht door zee". God komt en buigt ons kromme leven weer recht. God laat ons ophouden met ons geschipper en neemt het roer in handen om recht door zee te gaan. Dgt wil zeggen dat Hij dus de koers van ons leven zet. Dat is gerechtigheid. Gerechtigheid is dus niet een bepaalde kwaliteit van ons le ven, maar een koers die God zet voor ons leven. Het gaat bij gerechtigheid dus niet om wat wij zijn, maar om de richting die we hebben ingeslagen. Gerechtigheid is op weg zijn naar God. Wij lezen vandaag: 2 Kronieken 26 16-23. Wij lezen morgen: 2 Kronieken 27 1-9. BILBAO De Spaanse politie heeft zaterdag de vicaris-generaal van het bisdom Bilbao, Jose Ubieta, weer vrijgelaten na interventie van bisschop Cira-rda. Het concordaat met het Vaticaan verbiedt de Spaanse autoriteiten ge rechtelijke stappen te ondernemen tegen een geestelijke zonder toestem ming van diens bisschop. De bisschop heeft geen stappen on dernomen, om zeven andere priesters die onlangs gearresteerd zijn vrij te krijgen. Ubieta en deze zeven zouden hulp verleend hebben aan leden van de ondergrondse beweging voor auto nomie voor Baskenland. UTRECHT Zaterdag 17 mei zal In de Margriethal aan de Croeselaan de zesde Mbuma-zendingsdag worden gehouden. Sprekers op deze dag zijn de heer A. de Redelijkheid te Den Hulst, ds. Donald Maclean te Glasgow, ds. C. Smits te Sliedrecht, ds. M. van Beek te Opheusden, ds. S. de Jong te Hou ten, ds. P. J. Dorsman te Staphorst, ds L. Gebraad te Sint Philipsland, ds. A de Waard te Alblasserdam en ds. J. van Prooyen te Stavenisse. Aan vang half elf. Op deze dag zal afscheid worden genomen van het bestuurslid ds. Smits wegens diens vertrek naar Amerika. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adre* hunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding U verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verhand staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aa gels te worden Ingesloten. Vraag: Gaarne inlichtingen over de afkoop van rentezegels. In de krant stond dat de jongeren deze uitkering het eerst zouden ontvan gen, daarna de ouderen, alles langs geordende weg. Maar... nu zijn er mensen, die al 40 jaar zijn, het aan vroegen en hun geld uitgekeerd kre gen. Onlangs was er een bejaarde op de vergadering van onze organisatie. Daar vertelden de bestuursleden, dat hij het kon aanvragen en dat het uitbetaald zou worden. Dus ook diens zoon en dochter vroegen het aan, met als resultaat dat zij het in 1073 konden krijgen. Hoe zit dit? Antwoord: De regeling is iets an ders. De uitbetaling is al geschied of zal voor 1 juli a.s. geschieden aan hen die geboren zijn tussen 1 juli 1902 en 1 januari 1909 of in 1944 t/m 1950. Daarna zijn in 1969-1970 aan de beurt zij die geboren zijn in 1909 t/m 1912 of in 1941 t/m 1943. In 1970-1971 komen de leef tijdsgroepen 1937 t/m 1940. In 1971-1972 volgen de jaren 1913, 1914, 1934 t/m 1936. Dan in 1972-1973 zijn aan de beurt de jaarklassen 1915 t/m 1918 en ook 1932 en 1933. In 1973-1974 wordt betaald aan de groepen 1919 t/m 1924 en 1931. Tenslotte in 1974-1975 aan hen die geboren zijn in 1925 t/m 1930. Vraag: Lang geleden heeft u ge wezen op de mogelijkheid voor bur gers om in het gemeente-archief te snuffelen naar bijv. ouders van overleden personen. Is dat juist? Wat is het adres in Den Haag, Bolsward en Sneek? Antwoord: Het gemeente-archief in Den Haag is Rijswijkseplein 38, in Bolsward en Sneek is daarvoor geen apart gebouw, maar een afde ling in het gemeentehuis, die niet voor het publiek geopend is, maar waar men wel gelegenheid kan krij gen een en ander na te zoeken. (Bolsward gemeentesecretaris, Jon- gemastraat 2; Sneek: Marktstraat 13.) Vraag: Ik ben in het bezit van een gobelin, hoog 88 cm, breed 63 cm, voorstellende een muziekkamer, waarin een vleugel staat, een jonge tje ervoor, een dame achter het jon getje. In de kamer ook nog een cel lo. Links onder staat met grote let ters Boillyn 1791 ook gobelin. Er is wel eens gedaoht aan Mozart als kleine jongen, maar 1791 is het sterfjaar van Mozart. Antwoord: Het beste Is uw gobe lin te laten zien aan drs. A. L. den Blaauwen. directeur van de afdeling kunstnijverheid en beeldhouwkunst van het Rijksmuseum te Amster dam. Vraag: Heeft de gemeente recht de grond tussen een complex ge meentewoningen rendabel te maken en dat op de huur van de bewoners dier woningen te leggen, hoewel het geheel buiten het terrein ligt? Antwoord: Als de grond gebruikt wordt als siertuin of als speelplaats is dit mogelijk als de grond werke lijk tussen de woningen ligt, of erom heen. Het verhoogt dan het huurgenot en de gemeente heeft recht een vergoeding van de werke lijke kosten te bedingen. Is dit niet het geval, raadpleeg dan de huurad viescommissie. Daarna kan men nog altiid huurvaststelling door de kan tonrechter vragen, indien men dit wenst. Vraag: Wat kost het doorlopen van de christelijke hogere land bouwschool te Ede? Is een diploma 3-jarige HBS voldoende en een leef tijd van 16 jaar? Antwoord: De school is thans ge vestigd te Dronten. Men moet land- bouwpraktijk hebben om toegelaten te worden. Driejarige HBS is ook een toelatingseis. De opleiding duurt drie jaar en kost jaarlijks ƒ600. In ternaat in het eerste jaar ƒ2450 en voor de beide volgende jaren elk ƒ2350. Mogelijkheid van rijksstudie- bijdrage. (Van onze kerkredactie) ZUTPHEN Een van de za ken die in de kerk efficiënter geregeld zouden kunnen wor den, is volgens de heer W. la Roi de preekvoorziening. In Admi nistratie en Beheer, het contact orgaan van het landelijk verband van de commissies van beheer van de Gereformeerde Kerken, pleit hij voor een centrale rege ling per classis. 1 2 3 4 5 6 |7 2 3 4 5 ,0 6 12 Horizontaal: 1 duisternis, 2 mening, 3 stad in Frankrijk, 4 verlegenheid (figuurlijk), 5 vordering, 6 muziek noot, 7 bijwoord, 8 uitroep, 9 onbep. voomaamw., 10 telwoord, 11 krui pend eenjarig kruid, 12 dapper strij der (meerv.). Verticaal: 1 duisternis, 2 mening. 3 stad in Frankrijk, 4 verlegenheid (fi guurlijk), 5 vordering, 6 muzieknoot, 7 bijwoord, 12 uitroep, 11 onbep. voomaamw., 10 telwoord, 9 kruipend eenjarig kruid, 8 dapper strijder (meerv). OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Horizontaal: 1. garnaal al. 2. Elias - liga, 3. notie - krem. 4. toe - namens. 5. Kreta - anti. 6. adder - arak. 7. leeg - dra - ba. 8. Ier - Eisden. 9. sla - rg - aalt. Verticaal: 1. Gent - kalis. 2. al - oordeel. 3. rite - ed - era. 4. na - integer. 5. ase - aardig. 6. Alkmaar - sa. 7. lire - nr - Ada. 8. agent - Abel. 9. lam - sik - ant. Dat zou volgens hem een enorme besparing van reiskosten en vooral van telefoonkosten kunnen beteke nen. „Wat kost het de scriba of wie hier ook maar mee belast is, een moeite en telefoongesprekken, om tijdens een vacature het preekrooster rond te krijgen. En de advertenties, waar in kerken predikanten vragen voor te gaan in hun diensten, vooral ook in de vakantietijd, spreken boekdelen." De heer La Roi stelt dat het na tuurlijk wel een zaak van de plaatse lijke kerkeraad is, om uit te maken wie er voorgaat. Maar in de praktijk is het toch al zo, dat dit in handen is gelegd van één persoon. Men is al lang blij dat hij erin slaagt, dat er iedere zondag een predikant van „el ders" voorgaat. Daarom wil hij, dat er per classis één man wordt aangewezen, die het preekrooster van alle kerken krijgt toegestuurd. Voor vacante kerken is dit dus grotendeels blanco, voor an dere kerken alleen op de vrije zonda gen van de eigen predikant. Als deze man nu voor een bepaalde zondag een predikant vraagt, kan het zijn dat deze al bezet is, maar wel op een andere zondag wil voorgaan. Het moet al heel vreemd uitvallen, als die andere zondag niet net samenvalt met een van de open zondagen op een van de verschillende preek- roosters. De mogelijkheid bestaat ook, dat de ene kerk nog voorziening behoeft voor de morgendienst, terwijl een na burige kerk voor de middag r- of avonddienst nog geen dominee heeft. Beide kunnen dan door dezelfde predikant worden waargenomen. Ook kunnen predikanten met deze functionaris contact opnemen, bij voorbeeld als ze een vrije zondag bij familie willen doorbrengen. Baskische priesters gearresteerd BILBAO De Spaanse politie heeft vorige week negen Baskische priesters aangehouden. Zij zullen voor de krijgsraad moeten te rechtstaan wegens ondermijnende ac tiviteiten tegen de Spaanse regering. In totaal zouden 20 Baskische priesters en 40 burgers wachten op berechting. Minstens 200 Basken zit ten in de gevangenis. De Spaanse politie moest gisteren ook in Barcelona optreden, waar groepen van ongeveer honderd jonge lui demonstraties hielden. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Een opvallend transport, voorafgegaan door po litie, bewoog zich vanmiddag door de Haagse straten, richting Scheveningen. De vracht was een stalen kiosk, afgewerkt in alu minium, die op de boulevard werd neergezet en verankerd: een sieraad voor zijn omgeving. Onder dit moderne dak hoopt de heer F. A. E. Schütte (71) het komende seizoen in dienst van zijn Heer weer honderden contacten te leggen. Er is een toenemende behoefte bij de mensen, dat iemand hun vanuit zijn geloofservaring de naam van Je zus noemt, zegt deze evangelist (oud-KLM-er) van het Bijbel Kiosk Comité. Juist in een tijd, die zoveel ik dacht veel te veel overhoop haalt, groeit het verlangen naar con frontatie met mensen, die vanuit de zekerheid leven, dat de bijbel het woord van God is. Daarom staat dat ook als enige, maar veelzeggende aanduiding op de nieuwe kiosk: DE BIJBEL HET WOORD VAN GOD! Weet u, dat ik het vorig seizoen in dertien weken ruim 250 bijbels ver kocht heb in tien talen? Dat is nooit eerder gebeurd. Weet u, dat ik nog bijna elke dag, soms wel door drie bezoekers van vorige jaren, opgebeld word? Wonderlijk, de velden zijn wit; de arbeid ondervindt heel veel zegen. Uit Groningen En de arbeiders? Inderdaad ze zijn weinige. De helper, die mij ver vangt, moet uit Dinteloord komen. En de wachter in de andere kiosk, het tweelingzusje van deze, die enkele weken geleden in Amsterdam bij het Museum voor de Tropen werd ge plaatst, komt van.... Groningen om in de hoofdstad te logeren. Ook al is deze armelijke situatie verontrustend, de heer Schütte maakt er zich niet ongerust over. Omdat hij, heel eenvoudig, in de voortgang van dit geweldige werk gelooft. Heeft hijzelf, al flink over de AOW-grens heen, dit de afgelopen maanden niet ervaren? Hij woonde aan de andere kant van de stad ei genlijk te ver van zijn Scheveningse arbeidsterrein. De gezond heidstoestand van zijn echtgenote was bovendien van dien aard, dat een rusthuis nodig werd. En zie, „als vanzelf" kwam plaats aan de Sche veningse weg. De heer en mevrouw Schütte: God zorgde. Als de evangelist over zijn Meester praat, doet hij dat niet overstichte- lijk, maar blij en nuchter. Dagelijks ben ik getuige van wonderen. Ieder mens kan zich als instrument laten gebruiken. Het begin is niet jij, maar Hij. Niet strijden, maar sterven, dat is: wedergeboren worden. Dèt is het moeilijkste voor ons, mensen. Op weg Het begin is dan niet: ik ben er wei, maar: ik ben op weg. Je bent dan niet volmaakt, maar je hart hun kert ernaar ook als Christus te zijn. Wordt 'dat een krampachtig gevecht? Neen, ondanks je onvolmaaktheid en het bewustzijn daarvan word je ontspannen omdat je leert weten dat je de kracht en de wijsheid van Hem krijgt. In jouw onvolmaaktheid wil Hij volmaakt werk doen. Ja, zo kin derlijk mag je dat zien. Maar dat kinderlijke is niet zo erg „in", ook niet in de kerken. Ik hoor veel teleurstelling daarover in de ki osk. We leven wel heel sterk in een tijd van scheiding der geesten, waar van Openbaring 22 vers 11 spreekt. Lees die tekst maar eens in zijn ver band. Het trof me verleden jaar het volgende van een Jood uit Israël te horen. Meneer, zegt hij, de beenderen zijn er en het vlees is er, maar de Geest ontbreekt. Ik dacht dat die man gelijk heeft. Daar hunkeren veel mensen, vaak onbewust, naar. Is het dan niet geweldig telkens te mogen vertellen wat de Heer met je gedaan heeft? Ik zou er bladzijden over kunnen vullen. Eén voorval van verleden jaar. U moet weten, dat mijn kennis van het Frans erg beperkt is. Er kwam een Arabier bij me, leraar Arabisch in Parijs, een gelovige Mohamme daan. Ons gesprek over het geloof gaf merkwaardigerwijs geen taal moeilijkheden en bracht ons naar de bijbel. Ik vertelde hem, dat daarin een profetie staat over Egypte: hoe de Heer zich aan Egypte zal doen ken nen en Egypte te dien dage de Heer zal kennen. De moslim was erg be langstellend en zou dit graag lezen. Ik wist: het staat in Jesaja, maar waar? Toen merkte ik hoe de Heer er een bedoeling mee moest hebben, want ineens zag ik het: Jesaja 19. Hij zocht het op in de Arabische bijbel en ik merkte: dat deed hem wat. Hij kocht deze bijbel en nam toen harte lijk afscheid. WIE ZAL DAT.... Is de nieuwe, veel ruimere kiosk, al betaald? De heer Schütte: nog maar voor een klein gedeelte. Twee maal vijftien mille is een heel be drag. Daartegenover staat, dat de ge bouwtjes technisch gesproken, jaren lang dienst zullen doen. Ook in de winter, want er is verwarming in aanwezig. Het Rijswijksè winkelcentrum In de Boogaard lijkt een mooie winter- plaats, maar ja, het probleem van de bezetting... (Voor de goede orde: het gironummer ten name van de pen ningmeester van het Bijbel Kiosk Comité, D. J. Grul te Heemstede, is 23 19 61). En de oude kiosk? Diens diensttijd is nog niet afgelopen. Het demonta bele houten huisje is overgenomen door de Pinkstergemeente van Voor burg. Men wil het deze zomer op de Julianabaan, een winkelcentrum daar, plaatsen. Daarbij dan nog deze verrassende ontwikkeling: de broeders van de Pinkstergemeente hebben zich tot de Voorburg.se Raad van Kerken ge wend met het voorstel deze bijbelki osk voor gezamenlijke verantwoorde lijkheid te doen functioneren. Een voorstel, dat daar met vreugde is ontvangen en ongetwijfeld kan wor den gerealiseerd. Staatssecretaris AMSTERDAM De zeer vele on derzoekingen op het gebied van kan ker hebben nog steeds niet geleid tot een volledig doorgronden van deze abnormale celgroei. Wel is er veel bekend geworden over de facto ren die met het ontstaan meespelen. Dit zei de staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, gisteren in een rede tijdens het vierdaagse Europese congres over de vraagstukken die sa menhangen met het bedwingen van kanker. Dr. Kruisinga was van oordeel dat alle berichten over het ontdekken van de oorzaak zeer genuanceerd moeten worden beoordeeld. Er kan een lichte stijging in het aantal sterfgevallen door kanker wor den geconstateerd. Zij komt. aldus de staatssecretaris, voornamelijk op re kening van de „kwaadaardige nieuw vorming van de ademhalingswegen bij mannen". DEN HAAG Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft besloten vijfhonderd kisten melkpoeder voor kleuters beschik baar te stellen ter waarde van f 9.000. De gift is bestemd voor de slachtof fers van de grote brand te Rabat Marokko van een week geleden, waardoor vijfduizend mensen dakloos werden. Onder politiegeleide is vanmid dag een nieuwe bijbelkiosk naar de Scheveningse boulevard ge transporteerd. Het gebouwtje, met in het dak vier grote haken om het gemakkelijk te kunnen vervoeren hangt hier in de takels. VATICAANSTAD Paus Pauli heeft gisteren Oe Thant, de secreta- ris-generaal van de Verenigde Na. ties, ontvangen in gezelschap van McNamara, president van de Wereld, bank, voormalig Amerikaans minis ter van defensie. De paus drong er bij deze gelegen- heid op aan dat de welvarende lan den op de wereld meer hulp zouder. geven aan de arme. "De mensen, dit de woorden moe worden, gaan uit zien naar daden." Gisteren was het voor de paus een van de drukste dagen van zijn leven, die uit zeven belangrijke agendapun- ten bestond. 1. Hij verhief 33 priesters tot kar^i- naai. Hij stelde na de stemming vast, dat zuster Marie Rose Julie Billiaif die tijdens de Franse revolutie pries ters in veiligheid heeft gebracht, hei lig wordt verklaard. 3. Hij kondigde de vorming aan van een theologische commissie dit theologen van diverse stromingen bij- een moet brengen en deze stromin gen moet onderzoeken. 4. Hij meldde de publikatie van een nieuwe "Ordo Missae", een nieuw altaarboek over liturgische veranderingen. 5. Hij kondigde de verschijning aan op 9 mei van de nieuwe kalender van feestdagen en heiligendagen. 6. Hij reorganiseerde de Vaticaanse congregatie van riten in twee congre gaties, waarvan de ene zich zal bezig, houden met zaken, die de liturgie betreffen. 7. Hij ontving Oe Thant. (Van onze kerkredactie) WARSCHAU De Poolse kerken zijn getroffen door het plotseling kort na elkaar overlijden van twee vooraanstaande kerkelijke leiders, prof. Antoni Naumczyk en metropo liet Stephan. Prof. Naumczyk (43), een begaafd theoloog, was de stuwende kracht van de zeer kleine Pools-Katholieke Kerk ;te vergelijken met de oud-ka tholieken in ons land). Hij was secre taris van de raad van deze kerk en leidde de Pool-katholieke sectie van de theologische faculteit van de uni versiteit van Warschau. Met zijn vrouw en twee kinderen kwam hij om het leven bij de vlieg ramp van 2 april bij Krakow, die aan 65 mensen het leven kostte. Metropoliet Stephan (77) leidde sinds 1965 de Poolse Orthodoxe Kerk Waarnemers vrezen, dat zijn opvol ging evenals destijds zijn verkiezing weer aameiding zal zijn tot strijd, tussen aanhangers van Moskou en van Konstantinopel in deze kerk. (Van onze kerkredactie) HILVERSUM Waarschijn lijk zal nog dit jaar in Barcelona de bouw beginnen van het eerste Spaanse protestantse ziekenhuis. Van overheidssubsidie zou geen sprake zijn. De opzet van dit miljoenenprojekt is dan ook zo dat het per verdieping gebouwd kan worden. Eerst komt er een kliniek. Telkens als er dan weer genoeg geld is wordt- er een ver dieping bovenop gebouwd. Er is een stichting gevormd waarin alle protestantse kerken verte genwoordigd zijn. rente op een AMRO renteboekje of spaarrekening. rente op een AMRO-spaarrekenlng met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening meteen opzegtermijn van 6 maandAtf, rente op een AMRO- spaarrekening meteen Opzegtermijn van 12 maanden» rente op een AMRO-spaarrekening met een vaste termijn van 24 maanden. \^J AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Dat vertelt ons ds. Mario Figuderas uit Reus, secretaris van de federatie van vrije-evangelische gemeenten in Spanje. Hij vervult enkele dagen spreekbeurten in ons land op uitnodi ging van de stichting Verdieping en Aktivering te Hilversum. Een eigen ziekenhuis vinden de Spaanse protestanten zeer noodzake lijk. De meeste ziekenhuizen worden door nonnen geleid die volgens ds. Figuderas nog fanatieker zijn dan priesters. Belangrijk is dat het ziekenhuis zal worden bemand door eigen mensen. Er zijn op het ogenblik vier dokters en vijftien gediplomeerde ver pleegsters onder de Spaanse pro testanten. Vier jongens en zes meisjes zijn in opleiding. Ds. Figuderas vertelde ons als te ken van het gewijzigde klimaat dat verleden week in Barcelona een grote evangelisatiecampagne kon worden gehouden met de Argentijnse evan gelist Fernando Vangioni. Vervlakking Maar tegelijk constateert hij dat de groei van het protestantisme in Spanje sterker was toen er meer ver volging was. De moeilijkheden versterkten het geloof. De sterkste groei heeft zich voltrokken in de ja ren 1955 tot 1965. De predikanten be reiden zich er al op voor dat er met de godsdienstvrijheid een tijd van vervlakking onder de protestanten zal komen. NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen (toez.): T. J. Kamerbeek te Rouveen; te Haaften: A. Vlietstra te Waarder: te Deil, c.a.: B. C. Juckema te Marknesse. Aangenomen naar Zaandam: G. Lij- zenga te Bergum (Fr.); naar Utrecht (als ziekenhuispred.): J. Sierat te Wes tervoort. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachten (wijk-zuid): W. Haverkamp te Aalsmeer. GEREF. KERKEN (vrRgem.) Beroepen te Enschede-zuid-west (vac. D. Zemel - accl.): C. J. Smelik te Bun schoten-Spakenburg; te Grootegast: A R. Bosman te Goes. Bedankt voor Leens: T. Dekker te Goes: voor Schiebroek-Hillegersberg: D. Noort te Tiel-Zaltbommel. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorkum: kand. B. Wit- zier te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oud-Beijerland: J. Ka rens te Nieuwerkerk (Z.); te Zeist: D. Hakkenberg te Dordrecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2