VERPLEEGSTERS SECRETARESSE Onderscheiden door Koningin (vervolg) Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk Merendeel studenten voorkeur voor „links" Landbouw en visserij Kijfhoek wordt toch afgemaakt NET MEISJE Zware boetes prijsopdrijvers BORIS SPASSKI VROEG UITSTEL W etenschappelijke NA V O-instelling geopend Verkiezingen in Suriname dit najaar? Kassier in Brussel aangehouden Selectie voor Schotse amateurteam Modelwasserij Thijswijk N.V. voor de administratie KANTOORBEDIENDE (Mnl. of Vrl.) PROT. CHR. STREEKZIEKENHUIS BENNEKOM Christelijke Scholengemeenschap „0VERV00RDE" DOCENT(E) DUITS le graad, A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. LEERLING- VERPLEGENDEN (M. en Vr.) Duur opleiding: 3*4 jaar ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN, KRIJGEN DE KRANT Gratis tot ZEG HET AAN WIE U OP DE BON WILT ZETTEN LEID SE COURANT Koninklijk besluit! zijn benoemd: «X officier in dc orde van OmJc-NesN, bQ bevordering: B. P. Wegtman», hoofd van de afdeling Muziek en Dans van het Ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk, wonende te Voorburg; Kt officier in de orde van Oranje-NassasB dr. L. Alons te Utrecht: mgr. P. J. Boymans te Sittard; dr. N- Cramer, parlementair redacteur van Hot Parool", te Amsterdam, wonende te "s-Graven- bage; mr. H. A. L. M. Disch te Maastricht: P. van Dijk, orthopedisch chirurg te Katwijk aan de Rijn, tevens voorzitter van de Konink lijke Nederlandsche Wielren Unie te 's-Graven- hage; dr. S. Gudlaugsson, directeur van het Rijks bureau voor Kunsthistorische Documentaire te VG raven ha ge; A. J. Gijsbers, hoofd van de Directie voor de Maatschappelijke Dienstverlening, tevens plv. Directeur-Generaal voor Maatschappelijke Ont wikkeling van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, te Voorborg; mr. W. C. Hassoldt te Amsterdam; E. Lefèbvre,-directeur van N.V. H. D. Tjeenk Willink en Zoons Uitgevers Maatschappij te Haarlem, wonende te Heemstede; H. J. W. M. Michaël, hoofd van de afdeling Toneel en Letteren van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te's-Gravenhage; A. J. van der Pompe, directeur van de Leran Volksuniversiteit: mr. E. Straat, auteur en vertaler, te Wijdenes; prof. A. A. J. Troost, directeur van de Jan van Eijck-Academie te Maastricht, "wonende Ie Nuenen (N.-Br.); drs. E J. Werkman, rijksarchivaris ia de pa^ vincie Drenthe, wonende te Assen; tot ridder in de orde van Oranfe-NassMS J. J. Arts, medewerker bij de Centrale Directie Financieel en Economisch Beleid van het Minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, wonende te 's-Gravenhage; F. K. Asselen te "s-Gravenhage; Johan Boskamp, acteur, te Amsterdam; mejuffrouw J. W. F. P. Brom, edelsmid, tt Bunnik; Rudi van Dantzig, choreograaf en artistiek leider van bet Nationale Ballet, te Amsterdam; John Femhout, filmer, wonende te Amsterdam; Georgette Hagedoorn, actrice, te 's-Gravenhage; roevrouw J. E. van der Heijden-Lob, secreta resse van de Stichting Joods Maatschappelijk Werk, te Amsterdam; Elize Hoomans, actrice en regisseuse, wonende te Amsterdam; A. G. van der Kamp te Delfzijl; Lex Karsemeijer, musicus, te Bttssom; H. G. P. Kleijn te Amsterdam; A. K. Kossmann, letterkundige, fe Amsterdam; J. Leeuwenberg, wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij het Rijksmuseum te Amsterdam; mejuffrouw G. Loeb, medewerkster bij de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek te Amersfoort; Jack Loorij, koordirigent, te Hilversum; Thomas Magyar, eerste concertmeester van het Nederlands Kamerorkest, te 's-Gravenhage: mejuffrouw R. C. Mogendorff, beeldend kun stenaar, te Amsterdam; Tom Okker, tennisspeler, te Haarlem; da. W. G. Overbosch te Amsterdam; mevrouw Ph. J. A. Popa-Radix, hoofd f» afdeling Migrerende Groepen van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te 's-Gravenhage; J. H. Rensen, adjunct-secretaris van de Raad voor de Kunst, te 's-Gravenhage; M. Ruytenschildt, chef van de afdeling Water- recreatie van de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond AN.W.B. te 's-Gravenhag* wonende te Amsterdam; J. R. W. Sinninghe, directeur vin de Stichting tot Codificatie van de Nederlandse Volksver- halen, te Breda; J. J. Stol, bestuurslid van de Koninklijk# Neder landsche Wielren Unie te 'e-Gravcnbaft, wonende te Amsterdam; Louis Toeboscb, componist, te Tilburg: G. Vellekoop, directeur van het bureau van de Vereniging voor Huismuziek, te Soest; Jos Verkoeyen, musicus, te Zeist; W. J. C Versteege, hoofdcontactambfenatr bij het bureau Landelijk Contact ia de provincie Zuid-Holland van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, wonende te Kaar. Tctmin it Vriti „tiert. It Leewirfw: mejuffrouw J. R. Wolff, hoofd van de-afdeling Jeugdbibliotheek van de Openbare Bibliotheek, te 's-Gravenbage; (Van een onaer verslaggevers) AMSTERDAM De „klassieke" politieke partijen zijn bij het meren deel der studenten niet in tel, de jongeren partijen en groeperingen (D '66, Radikalen en Nieuw Links) wel. Dit blykt uit de zojuist in het maandblad Student gepubliceerde resultaten van een onderzoek van het Polemologisch instituut te Gronin gen en het laboratorium voor sociale psychologie van de Vrije Univer siteit onder studenten van vier fa culteiten van alle universiteiten, de technische hogeschool in Twenthe en enkele kunstacademies. De faculteiten der sociale weten schappen hebben de meest linkse studenten de juridische studenten zyn in meerderheid rechts. Ook de huidige generatie theologiestuden ten stelt zich hoofdzakelijk links op, thans voorzover zij ondervraagd zijn. Aan de VU noemde géén der on dervraagde studenten de CHU, maar Bi; Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlands» Leeuw; prof. dr. R. Prakken te Wageningen, hoof leraar aan de Landbouwhogeschool; tot officier in de orde van Oranjc-N'ttlttg R. J. Benthem te Utrecht, hoofd vaa do afdeling landschapsbouw van bet Staaisbof beheer; ir. J. Bouma te Kimswerd gemeente WoilSC- radcelvoorziljer en b^stuurslid,vaa landbouworganisaties; E. Douma te Amersfoort, voorzitter van do Centrale Organisatie voor de Vleesgroot handel b(J bevordering); mr. J. J. M. Eyshouts te Waalre. president directeur van de Coöperatieve Zuivelver- eniging 'Campina'; dr. J. G. van Ginkel te Oegstgeest, directeur van het Rijkszuivelstation te Leiden; H. Gas 'te Sas van Gent, directeur van Corn Products Groep Nederland; ir J, G. Hcijmcijer te Oosterbeek (gemeente Rcnkum), oud-hoofdingenieur van de Cultuur technische Dienst en oud:bestuurslid van landbouworganisaties; B L. Kreeftenberg te Maorburg, directeur van het Voedselvoorzieningsin- en verkoop- Bureau; M. J Maas te Rijswijk (Z.-H.), secretaris vaa het Productschap voor Zuivel; dr. ir. C. Mastenbroek te Hoofddorp (gemeente Haarlemmermeer), directeur van de ver- edelings- en vermeerderingsbedrijven van de Nationale Aan- en Verkoopvereniging Cebeco G.A.; R Mol te Leidschendam. voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond van Binnen landse Groothandelaren in Groenten en Fruit; ir H H Smeenk te Rijswijk (Z.-H.), secre taris van de hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap; A. Thurmer te Voorburg, administrateur bij het Ministerie van Landbouw en Visserij: C. R. Tv bout te s-Gravenhage. secretaris van de Centrale Vereniging voor de Coöperatieve Handel; ir. C. Verschoor te Bolsward. directeur van de Rijks Hogere Landbouwtechnologische School: mr. J. H. Weber te Voorburg, hoofdadministra leur bij het Ministerie van Landbouw en Visserij; lot ridder in de orde van Oruje-NuBaoo A. Bonthuis te Zenderen (gemeente Borne) bestuurslid van landbouw organisaties; A. A. van Eek te 's-Gravenhage. directie- secretaris van bet Hoofdproduktschap voor Aikerbouwprodukten: C. Grappen te Zwolle, oud-directeur van de Coöperatieve Groenten- en Fruitveiling Zwolle e.o. G.A.: A. J. Heerkens te Tilburg, voorzitter van de Coöperatieve Tilburgse Melkinrichting en Zuivelfabriek: H. L. Hilbrands te .Assen, directeur van de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaad cn pooi goed van Landbouwgewassen IN.A.K.) voor de provincie Drenthe; ZUTPHEN „Aan de prijzen- beschikking moet de hand worden gehouden, ook als dit zou leiden tot een situatie, waarin men zijn bedrijf noodgedwongen moet stoppen". Dit zei gisteren de economische politie rechter, toen 11 rijschoolhouders uit het arrondissement Zutphen, 5 hore- ca-ondernemers en een NV terecht stonden op verdenking van prijsop drijving. Bij de rijschoolhouders ging net om verhoging van enkele kwartjes en bij de horeca-ondernemers om enkele centen voor een kopje koffie tot een paar kwartjes voor een vlees- of kip gerecht, De rijschoolhouders kregen boetes van honderd tot zevenhonderd gul den, in de horecasector vielen boetes van zeshonderd tot drieduizend gul den. Een rijschoolhouder, die op merkte, dat hij zijn zaak niet zou kunnen handhaven als hij zijn prij zen niet mocht verhogen, kreeg van de rech'er als antwoord: „Dan moet u er maar mee stoppen." Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Onderwijs en Wetenschappen Bij Koninklijk besluit; zijn benoemd; tot Hddtr in do orde rtn de Noderlamko Leeuw:. prof. dr. P. L. Polak te Wassenaar; lol officier ia de orde van Oranje-NanW! dr. J. Kalma te Leeuwarden; tot ridder in de orde van Ortnje-Nanatis J. K. Bakker te Groningen. Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Sociale Zaken en Volksgezondheid Bij Koninklijk besluit: is behoemd; tot ridder in de orde van Oranje-Naattu: dr. G. de Koos, impresario, te Bussum. Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Landbouw en Visserij Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-Nawarn D. J. Mellema te Finsterwolde. Vervolg Onderwijs en Wetenschappen E. van der Zee, directeur van een openbare •chool voor middelbaar algemeen voortgezet' onderwijs te Groningen, wonende aldaar; F. C. Mabesoone. oud-directeur van de be- drijfstechnische school voor individueel tech nisch onderwijs te Leideo, wonende aldaar; P. C. Nou wen, oud-directeur van de christe lijke middelbare technische school te Apel doorn, wonende te Ernst (gem. Epe); C. J. Ttrion, directeur van de Middelbaar Technische School voorFotografie en Foto techniek te 's-Gravenhage. wonende aldaar, mejuffrouw G. Hagenbeek, oud-directrice van de 1ste protestants-christelijke nijverheids school voor meisjes te Haarlem, wonende aldaar; mejuffrouw P. W. M. Hanraets (zuster Jeanne Louis), hoofd van een bijzondere school voor lager algemeen voortgezet onder wijs te Duiven, wonende aldaar, W. J. Pennings, directeur van de Landelijke Katholieke Stichting Levensscholen voor werkende jongens te Utrecht, wonende te Vught; J. I. A. Roijackers, stafdocent A aan de Katholieke Sociale Academie 'Markendaar te Breda, wonende aldaar, H. Verwer. administratief hoofdambtenaar bij de rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; J. K. M. van de Berg, administratief hoofd ambtenaar A bij de technische hogeschool te Eindhoven, wonende aldaar; P N. Jongen, hoofdcommies A bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage; H. J. Lammers. adjunct-accountant late klaaae bij het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, wonende te Rijswijk (&-H.); MOSKOU De zevende party in I de wedstrijden om het wereldkam pioenschap schaken is op verzoek van uitdager Boris Spasski uitge steld. Zowel Spassky als de huidige wereldkampioen Tigran Petrosjan kunnen volgens de regelementen drie maal de wedstrijd uitstellen. De zevende partij wordt nu woens dag gespeeld. Als Spasski die zich niet goed voelde, dan tenminste her steld zal zijn. Wat hij precies man keert is niet bekend gemaakt. Spasski leidt na zes partijen (van de vieren twintig) met 3'/i tegen Petrosjan 2'/i punt. Boetes v»n 3000, van 500J (3500 voorwaardelijk) en van 500 gulden kregen gisteren in Assen drie horecabedrijven. En de prijzen moe ten er onmiddellijk omlaag. De opperbevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in Europa, generaal Lyman L. Lemnitzer, heeft gisteren het Shape Technical Centre in Den Haag officieel geopend. Op de foto tijdens het vlaghijsen op de achtergrond van links naar rechts: Manlio Brosio, secretaris-generaal van de NAVO, generaal Lemnitzer, minister Den Toom en dr. Robert Kahal, directeur van het STC. DEN HAAG De secretaris-gene raal van de NAVO, Manlio Brosio, heeft gisteren de openingsplechtig heid bijgewoond van het Shape tech nical center, de grootste wetenschap pelijke instelling van de NAVO. In een korte toespraak zei Brosio dat langzamerhand meer begrip ontstaat voor d,e werkelijke aard van •het bondgenootschap: de waarheid wint veld, kwaadaardige propaganda wordt aan de kaak gesteld. In het nieuwe centrum werken 360 mensen, van wie 106 wetenschappelij ke onderzoekers uit twaalf landen en meer dan honderd technici. Er is een zg. „Denkgroep" die ope rationele research verricht, een groep die zich bezighoudt met tele communicatie, een groep die comman dostructuur onderzoekt en een groep specialisten die tot taak heeft wapen systemen (radarinformatieverwer king) te evalueren. De bouwkosten van het nieuwe centrum bedroegen 12,5 miljoen. Mr, Klaasoss: HEERJANSDAM Het grote ran geeremplacement Kijfhoek dat de spoorwegen bij Heerjansdam hadden geprojecteerd, zal in elk geval wor den afgemaakt. De ontwikkeling van het emplace ment dat naar men schat ao'n 150 miljoen zal kosten, is tot nu toe opge houden door een aantal onzekere fac toren. Dit deelde de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz gisteravond mee na afloop van een werkbezoek aan Heerjtms- dam. waarhij hij zowel met de ge meenteraad als met functionarissen van de NS had gesproken. De aanleg van het rangeercomplex, dat het grootste van Europa moet worden, is opgehouden door financie ringsmoeilijkheden en omdat men de ontwikkeling van het containerver voer noc niet heeft kunnen peilen. Over het tijdstip waarop aan de uitvoering zal worden begonnen, is men nog vaag. Een NS-woordvoerder zou gezegd hebben dat men binnen vier jaar hoopt te starten. Op een persconferent!e in 1965 vertelde men dat het emplacement in 1972 gereed en in gebruik moost zijn. Mr. Klaasesz meende dat Heerjans dam moet worde betrokken bij de verkoop van een gedeelte van het terrein dat als baggerdepot heeft ge diend. De NS hebben tot nog toe niet willen meedelen met wie zij over de verkoop in onderhandeling is. Een beroep van de gemeente op de minister van verkeer en waterstaat haalde niets uit. Mr. Klaasesz vond dat Heerjansdam een redelijk bod op de grond (die zij voor sportvelden nodig heeft) moet kunnen doen. Overigens bestaat er geen enkele methode om de NS hiertoe te dwin gen, zo zei de commissaris. ook de ARP kwam er zeer bekaaid af. Studenten blyken zeer geïnteres seerd te zijn in politieke vraagstuk ken (wis- en natuurkundigen het minst, theologen en sociale studen ten het meest). De belangstelling gaat hoofdzakelijk uit naar de gro te internationale politiek, met name de derde-wereldproblemen, oorlog en vrede, ontwikkelingshulp, EEG. De belangstelling voor de Neder landse buitenlandse politiek is ni hil. Nieuw-Guinea, Indonesië en de Duitse vervoerskwesties raken de studenten nauwelijks. Naar hun me ning mag ons ministerie van buiten landse zaken gerust worden opge heven. Minister-pre?ident: PARAMARIBO Volgens de nieuwe Surinaamse premier, May, bereidt zijn regering „eerlijke" ver kiezingen voor, mogelijk in het na jaar. May wil de werkverschaffing reor ganiseren. Daarvoor verwacht hij binnenkort deskundigen uit Neder land. De EEG is gevraagd het associa tieverdrag te verlengen. Minister vas Financiën, Wijngaar- de heeft een voorlopig begrotingste kort van 14,3 miljoen gulden vast gesteld. Enkele projecten uit de be groting worden overgeheveld naar het vijfjarenplan, waardoor het te kort nagenoeg verdwijnt. Een groot aantal ambtenaren wil de regering overhevelen naar het be drijfsleven, met het oog op grote ont wikkelingsprojecten. Minister Wijngaarde had ernstige kritiek op de salarissen die bij het kabinet van de gevolmachtige mi nister in Den Haag worden uitbe taald. Hij noemde een geval van een functionaris die 55.000 gulden per jaar ontving terwijl hij maar twee keer per week op kantoor verscheen. Hij heeft de Nederlandse minister Bakker gevraagd het kabinet van de gevolmachtigde minister te laten doorlichten. Er werken 45 man. MAASTRICHT Nederland heeft België om de uitlevering gevraagd van de 35-jarige Jan F., die veertien dagen geleden met 100.000 van zijn werkgever naar Marrakesj (Marokko) vertrok, waar hij met vrouw en kin deren zyn intrek nam in een luxe hotel. Na enige dagen kreeg Jan F. van de politie te horen dat hij als onge wenste vreemdeling Marokko binnen 24 uur moest verlaten. Dit gebeurde op verzoek van Interpol. Het gezin werd eerst naar Ta.iger overgebracht en van daaruit ging het naar Brussel, waar de familie bij een passencontrole door de Belgische recherche werd aangehouden. De kassier werd ingesloten, zijn vrouw en twee kinderen mochten naar Maastricht terugkeren. Verwacht wordt dat de kassier nog deze week aan de Nederlandse justitie zal worden uitgeleverd. GLASGOW Het Schotse ama teurelftal, dat woensdagavond in Leiden tegen Nederland zal spelen, bestaat voornamelijk uit spelers van Queen's Park uit Glasgow. In de se lectie van vijftien man zijn namelijk niet minder dan dertien speler» van Queen's park opgenomen. Queen's park bezet een tamelijk unieke plaats in het Britse voetbal. De vereniging, die een zuivere ama teurclub is, speelt in de Schotse twee de divisie van het professional voet bal. Deze oudste vereniging van Schotland is eigenaar van het im mense Hampden Park, waar de Schot se voetbalbond vrijwel al zijn be langrijke wedstrijden laat spelen. De selectie voor het Schotse ama teurelftal voor deze eerste wedstrijd in het Europese bekertoernooi voor amateur-landenteams bestaat uit: Barr, Campbell, Guild (East five), Hammil, Hopper, Hunter, Jackson, Judge, Mackay, Neil, Sheridan, Ste wart, Watkins, Whitehad (Vale of Leithen) en Wilson. Zestien ploegen kandidaat voor Tour de France PARIJS De organisatoren van de Ronde van Frankrijk, die van 26 juni tot 20 juli wordt gehouden, heb ben bekend gemaakt dat zestien fa- brieksploegen zich hebben kandidaat gesteld voor deelneming aan de ron de. De organisatie, de dagbladen Le Parisien IJhéré en L'équipe, zal In begin mei de eerste selectie maken, waarna op 12 juni definitief zal wor den beslist welke twee of drie ploe gen moeten afvallen. De zestien ploegen dié willen star ten zijn: BIC. Frimatic—De Gribaldy, Mercier BP, Peugeot BP en Sonolor- Lejeune (Frankrijk), Faema, Flandria- Declerck en Mann-Grundig (Belgie), Fagor en Kas (Spanje), Filotex, Mol- teni, Salvarani en Sanson (Italië), Ca- balWo en Willem 2Gazelle (Neder land). NOORDWIJKERHOUT Onder het motto „Uw geld, hun leven" zal in het komende weekeinde een grote inzameling worden gehouden voor de slachtoffers van het Biafra- Nigeria-conflict. In alle Noordwijker- houtse levensmiddelenzaken zal een doos staan, waarin geld gegeven Bouwval in Rijnsburg brandde af RIJNSBURG Zo op het eerste gezicht toont de foto een spectacu- kan worden voor deze landelijke actie. laire brand. Het valt allemaal echter nogal mee. Bij de splitsing in Rijns burg vatte een schuurtje vlam, datt bestemd was voor afbraak. Er bleef niet veel van het bouwsel over. Ondanks dat het voor de sloper was, kwam de brandweer toch in actie. De brand ging gepaard met veel rookontwikkeling. Foto Kruyt. Noordwijk vraagt, Zij die reeds kantoorervaring hebben en in het be zit zijn van het Mulo-diploma genieten de voor keur. Sollicitaties dagelijks aan het kantoor Pickéstraat 35, 's avonds Pickéstraat 45, Noordwijk Binnen. 'Wij vragen voor spoedige indiensttreding een Leeftijd niet beneden 18 jaar. Mulo- en type-diplo ma vereist. Aanmelden FIRMA GEBR. DE MOOY lm- en export groenten en fruit Rijnsburgerweg 68 Oegstgeest Tel. 01718-2924 of 4668 Op onze pas geopende intenslve-care afdeling is op korte termijn plaats voor enkele Bij gebleken geschiktheid is spoedige promotie mogelijk. Als u belangstelling heeft voor deze funktie. kunt U schrijven aan de direktrice Zr. H. C. v. Esch, die U ook gaarne nadere inlichtingen zal verschaffen. Telefoon 08389-9101. Edeseweg 118. LYCEUM, HAVO, MAVO Westliovenpleln 121 - "s-Gravenhage - Tel. 070-662484. Directeur Drs. W. E. de Jong. Gevraagd voor direct een 22 uur per week. (Vervanging wegens ziekte waarschijnlijk tot het eind van de cursus). De betrekking kan gesplitst worden. Het is mogelijk dat de betrokkene aan sluitend benoemd wordt voor de volgende cursus in een vakature van 17 20 uren. die per 1 augustus ontstaat. Sollicitaties, waarin men o.a. Godsdienst, ervaring, bevoegdheid en gewenst aantal uren moet vermelden, zo spoedig mogelijk indienen bij de directeur. Doezastraat 1, Leiden vraagt wegens huwelijk van de tegenwoordige een voor haar afdeling „Wetenschappelijke Uitgeverij". Vereisten: Middelbare schoolopleiding en goede kennis van de moderne talen. Uitvoerige sollicitaties te richten aan de Afdeling Personeelszaken. Bij het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN kunnen geplaatst worden: LEERLING-VERPLEGENDEN (M. en Vr.) ter opleiding voor het diploma ziekenverpleging A. Aanvang opleiding: 1 september a.s. Minimum leeftijd: 17 jaar en 7 maanden Minimum toelatingseis: diploma 4-jarige Mulo (dagschool) Bruto salaris per maand: eerste jaars leerling-verplegenden f 310,— tweede Jaars leerling-verplegenden f 336,— derde Jaars leerling-verplegenden f 412,— benevens voeding, inwoning en bewassing. Er ls geen mogelijkheid tot inwoning voor leerling verplegers. Hiervoor wordt een financiële regeling getroffen. Tweemaal per maand vergoeding van reiskosten naar het ouderlyk huis. Het eerste uniformpakket wordt door het ziekenhuis verstrekt. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de Directrice met vermelding van de letters NLC-LV. De bon vindt U elders in de krant DINSDAG 29 APRIL 1969 i 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19