WEEKAGENDA GROTE MUZIKALE SHOW IN DE VESPO-HAL Massale koorzang in Avifauna Alpheuse Rijnreus te water Openbare kennisgeving Mej Tjerkstra jubileert en neemt afscheid Opzoeken TENTOONSTELLING Bejaardencentrum „RIJNZATE" Nieuw-Vennep is n stuk rijker geworden MUUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 APRIL 1 ALPHEN Voor de eerste maal in de geschiedens van de Ring Lei den van de Christelijke Zang- en Oratorium verenigingen hebben 600 leden van de bij deze Ring Leiden aangesloten verenigingen zaterdag met drie salonboten van de Rederij Avifauna een boottocht gemaakt over de plassen. Organisator van deze boottocht was de heer D. van der Blom te Burgerveen. Op de Westeinder plas werden de drie boten bij elkaar gelegd en werd onder leiding van de oudste dirigent van de Ring, de heer Sander Visser gerepeteerd voor de zang die later op de middag in het vogelpark Avi fauna werd gezongen. Dit optreden van de zangkoren werd een groot succes. Het slotlied „Land of Hope of Glory" was een prachtig besluit van deze machtige manifestatie. De voorzitter van de landelijke organisatie, de heer J. Bruns te Den Haag sprak tijdens de daarna ge houden maaltijd woorden van waar dering voor deze dag, die hij een groot succes noemde en een waar dige afsluiting van de viering van het veertig jarig bestaan van de Bond. Na de maaltijd bleef men nog ge ruime tijd bijeen voor 't optreden van de Vrolijke Vrijbuiters uit Aalsmeer. Op de foto: De koren onder lei ding van Sfonder Visser voor het parkrestaurant Avifauna. De burgemeester der gemeente Hazers- woude brengt, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23, leden 2 en 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat op de afdeling Algemene Zaken der gemeentesekretarie zijner gemeente, met ingang van 29 april 1969, gedurende één maand ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „Dorp Zuid 1967, herziening 1969". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de raad dezer gemeente tegen het ontwerp bezwaren indienen. Hazerswoude, 24 april 1969. De burgemeester voornoemd: C. G. VAN DOBBEN DE BRUIJN. NIEUW-VENNEP Op 18 juni gaan de bejaarden uit Nieuw-Ven- nep een dagje uit. In verband hier mee zal van 5 tot 10 mei in het dorp een huis-aan-huis-collekte worden gehouden. Volgens de traditie zullen ook en kele voetbalwedstrijden worden ge speeld, waarvan de recette voor de bejaarden-snipperdag bestemd zal zijn. De data waarop deze wedstrij den tussen Nieuw-Vennepse elftal len worden gespeeld, zijn nog niet bekend. TER AAR De collecte voor SIMAVI heefct f 680 opgebracht. TER AAR Voor het bouwfonds van de hervormde gemeente is in april f 151,75 bijeen gebracht. Diaconaal assistente Geref. Kerk Alphen ALPHEN Op 15 april 1969 was het vjjf en twintig jaar geleden, dat mejuffrouw A. R. Tjerkstra liaar werk zaamheden begon als (zoals men dat toen nog noemde) diakonaal assistente van de gereformeerde kerk van Alphen aan den Ryn. Zjj heeft ook de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en daarom zullen de viering van haar jubileum en het nemen van afscheid samen vallen in een bijeenkomst, die vrijdagavond 2 mei wordt gehouden in de grote Salvatorizaal. Juffrouw Tjerkstra begon dus haar werkzaamheden in Alphen in april 1944. Ze was de eerste diakonale as sistente van de Gereformeerde kerk van Alphen. De diakenen keken nog wat vreemd tegen haar werk aan, zagen wel de noodzaak en meenden dat die na de oorlog in toenemende mate aanwezig zou zijn. Alleen maar: men had niet verwacht dat het nog ruim een jaar zou duren eer het zo ver was. In dat eerste jaar, waarin dus de hongerwinter 1944-1945 viel heeft juffrouw Tjerkstra volop gelegen heid gehad haar waarde te bewijzen. En dat heeft ze gedaan. Alleen in siders weten, welk een enorme nood ze heeft helpen lenigen door verde ling van o.a. voedsel, kleding, scha penwol. Hoe ze zich heeft ingespan nen om steeds weer het dringend no dige te bemachtigen; hoe ze zelf op alle mogelijke manieren heeft ge sleept. En toen eenmaal de oorlog voorbij was kreeg ze weer andere problemen op te lossen in verband met distributie, rapportering en toe nemende noodzaak van contacten met de gemeentelijke dienst van so ciale zaken. Iedere ontwikkeling in de tyd brengt ook nieuwe problemen mee. De ontstellende woningnood, de huis vesting van bejaarden, de moeilijk heden voor jonge paren door ge dwongen huwelijk en in verband daarmee de inwoning, ze heeft over al mee te maken gehad. Mejuffrouw Tjerkstra ging de moeilijkheden nooit uit de weg. Ze had kunnen vol staan met: kom maar op mijn spreek uur! Maar dat deed ze niet. Eerst op de fiets, later op de Solex, heeft ze Alphen aan den Rijn in alle richtin gen doorkruist. Ze zocht de nood op! Dat in alle richtingen ging nog sterker spreken, toen in 1960 de „Ge reformeerde Stichting voor Maat schappelijk Werk uitgaande van de Gereformeerde Kerken te Alphen aan den Rijn" werd opgericht. Daar onder vielen toen ook Alphen-Noord en Aarlanderveen en mejuffrouw Tjerkstra kreeg zonder meer de be noeming als maatschappelijk werk ster. Want ze had haar sporen reeds lang verdiend. Natuurlijk zal niet iedereen met dankbaarheid aan haar werk den ken. Het is een minder prettige bij komstigheid van dergelijke functies, dat men onder bepaalde omstandig heden de mensen tegen het hoofd moet stoten. En daarvoor heeft deze maatschappelijk werkster ook niet geschroomd. Maar zeer velen zullen met dankbaarheid aan haar bijstand terugdenken. Men krijgt ook de gelegenheid die te uiten. Op vrijdagavond, 2 mei, wordt eerst een min of meer officiële huldigings- en afscheidsbijeenkomst gehouden en vanaf half negen be staat er voor ieder gelegenheid mej. Tjerkstra de hand te drukken. BRANDWEERLIEDEN DEDEN EXAMEN HAARLEMMERMEER Vorige week hebben brandweerlieden van de gemeente Haarlemmermeer examen gedaan. Twee beroeps- brandwachten 2e klas, die werden opgeleid door de heer H. Doeleman, slaagden voor het rijexamen brand wacht le klas. Het waren H. A. Baars uit Hoofddorp en C. R. Colijn uit Nieuw-Vennep. De volgende vrijwillige brand weerlieden slaagden voor het ex amen persluchtdragers: C. van Ber gen, F. J. Braspenning, L. Kool, G. van Krimpen, P. C. H. Kuiper, A. J. M. Nicolai, A. C. J. Ploeger, H A Stalenhoef en C. D. Verhagen. Als enige beroepsbrandweerman legde J. Schoenmaker het examen af, eveneens met goed gevolg. De persluchtdragers werden opge leid door de heren K. de Jong en J. H. C. J. J. van Alphen. KOUDEKERK Het bestuur en ingelanden van de Hondsdijkse pol der kwamen bijéén in hotel Van Egmond. In deze vergadering werd de heer D. Reijneveld voor 6 jaar herkozen als voorzitter. ALPHEN Van heinde en verre waren zaterdagmorgen ae belang stellenden gekomen om getuige te kunnen zijn van de tewaterlating van het grote luxe passagiersschip „Rotterdam". Op de twee oevers van de Oude Rijn langs de Korts eekter- weg stonden enkele duizenden men- ttn tekijken, hoe de boot het water ingleed. Doordat de belangstellenden vrij wel allemaal met eigen auto's waren gekomen, ontstond er op de Kort- steekterweg al gauw een verkeers chaos, waar de politie enkele uren zoet mee is geweest. Er ontstond zelfs een ruzie tussen enkele auto mobilisten, die elkaar niet wilden laten passeren en zo kwaad werden, dat de politie tussenbeiden moest komen. De tewaterlating zelf van het 76 meter lange passagiersschip verliep bijzonder vlot. Om 11 uur werd het sein gegeven om de laatste obstakels weg te halen, waarna de Rijnreus zonder veel moeite het water inging. Alleen Hazerstvoudse-dorp viert Koninginnedag HAzflitbWuuiti; jJe scnooi- gaanae jeuga van ae nazeiswouase ■rtyn-ayiK vitfit ae zwsugoue verjaar- uag van ae iwmuii^ui mei een vrijt aag. Activiteiten zyn voor hen mei gêorgamiseera. Uien aag rater, op i mea Krijgen ze nog wei een iracia- tae. ue lunaeren un nazeiöwuuuc- aorp ureKiKcin woemaag morgen in een opcocnt vanaf ae ittv sonoor naar net vroegere raaanuis aan ae Dorpsstraat, waar ze om negen uur een auiDaue brengen aan burgemees ter van JJoDDen ue Bruyn. ac arum- Dana van „oue xiartmonic van xxazeis- wouae iiiaaKt ae muziek. Dan gaan ae leenman van ae cnr- tu im-sjuooi naai net spor-i- parK, waai Kiiiutn>vcicii zumtn wor- uen aigeweiKL. Uua optien aie mor gen VcilcguilWUJla.giilslt ItaillS Van ue rtK- en cnr. scnuoi een voeioai- weaisirya. inzet is een uaaic oeKcr, aie DescnncDaar wera gcsn-eid uoor van waay. ue junueftn Kiys-erï een iracuatie. ue uranj evereniging „riazers- WOUue-fUjil'UJJiK QUe i ui uc Ween. van ii-ic» juu wei mee aan ae va- Kaniie-acidvueiten aan ae rfyinaijk. ïyaens au groois up^czene vaKan- tieieest zar er rn rvnyiieniourcn on- üer meer een iunaparK zyn. um nei op 30 april niet heiemaar rusug te doen zijin aan de Ryndak opent de speeltuin „de Rode Wip" 's middags om half drie haar poorten weer. Al le kinderen worden dan verrast met een tractatie. KOUDEKERK Op koninginne dag wordt ten bate van de kas voor het bejaardenreisje een voetbalwed strijd gespeeld op het Koudekerkse sportveld. Koudekerk 1 en St. Ber- nardus 1 komen op volle sterkte in het veld. De datum van de reis is 22 mei. Jaarfeest Geref. jeugd ALPÜEN De Gereformeerde J.V. Prediker 12:1a en de M.V. Meisjesroeping hebben zaterdag avond in de Grote Salvatorizaal hun jaarfeest gevierd. Beide verenigin gen hebben een bestaan van tien tallen jaren achter de rug, behiel den, voortgekomen uit de omgeving van de vroegere Noorderkerk aan de De Ruyterstraat, nauw samen werkend, hun zelfstandigheid, en doen het nog steeds goed. De voorzitter van de J.V. Hans Verhorst, opende de avond en sprak een welkomstwoord. Hij kon dat richten tot een prachtig bezette zaal De predikanten De Jong en Wester- veld waren er (ds. Borman was verhinderd), de erevoorzitter S. van Leeuwen en de drie jeugdouderlin- gen van de Gereformeerde kerk van Alphen a.d. Rijn. Ditmaal had men geen eigen inleider maar was ook hier Sipke van der Land uit Wasse naar aanwezig, die momenteel „in" is. Hij weet het ook wel raak te zeg gen en sprak over jeugd en kerk, de gemeenschappelijke opdracht ten opzichte van de buitenstaanders aangevende. Na dit betoog kwam het jaarver slag, dat in fragmenten, gebracht door tal van meisjes en jongens, uiteen viel. Het was geheel eigen werk, zij het dan, dat t.v.-program- ma's de ideeën geschapen hadden. De aanwezigen genoten ervan. Beide verenigingen bleken 27 leden te tellen. Na de pauze werd het feestelijke deel ingeleid door de M.V. presi dente, Gerda Booij. Men ging eerst met de bekende Catootje naar de botermarkt en daarna bracht een tiental leden het blijspel „De bok sende kangeroe". De titel kwam er niet uit, maar het plezier om dit spel, dat knap werd gespeeld, was er niet minder om. De heer G. Lammers, jeugdouder- ling, sprak het slotwoord op deze feestavond. Voorzitter Verhorst dankte met name Wim Doeven en Hans Noomen, die wekenlang, met goed resultaat aan de voorberei ding werkten. Presidente-verkiezing plattelandsvrouwen ALPHEN De plaatselijke atde- ling van de Chr. Bond voor Platte landsvrouwen hield een bijeenkomst in de zaal van de Maranathakerk. Het was een huishoudelijke vergadering waarin ook een nieuwe presidente gekozen moest worden want mevrouw K. Kwakernaak-v. d. Akker, die een reeks van jaren voortreffelijk leiding gaf, was nu verplicht aftredend. Uit een achttal kandidaten werd gekozen mevrouw E. Amersfoort-v. d. Brink, die haar benoeming in beraad heeft gehouden. De aftredende bestuursle den mevrouw Van Dorp, mevrouw Verduin en mevrouw Amersfoort werden als bestuursleden herkozen. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat er nog steeds groei in de afdeling zit; er zijn nu 55 leden. Het vergaderingbezoek is vrij goed. Uit het financiële overzicht kwam naar voren, dat men zuinig moet zijn; de kas is niet sterk. Het gezelligheidselement werd in deze bijeenkomst verzorgd door en kele leden met een vraag en ant woordspel. Aan het einde van de avond heeft mevrouw Amersfoort de aftredende presidente hartelijk be dankt voor al haar werk voor de af deling en haar onder meer een bonds- lopeltje aangeboden. KOUDEKERK Burgemeester C. M. van der Linden zal in plaats van dinsdag 29 april, op donderdag 1 mei spreekuur houden, 11 uur. In verband met ons le Lustrum nodigen wij U uit. tot een bezoek aan onze TENTOONSTELLING VAN DE DOOR DE HUISGENOTEN VERVAARDIGE VOORWERPEN, hun liefhebberijen en belangstelling op allerlei gebied. De tentoonstelling is geopend; DINSDAG 29 APRIL a.s. WOENSDAG en DONDERDAG 30 APRIL en 1 MEI TOEGANG VRIJ. Bosparkweg - ALPHEN AAN DEN RIJN van 10.00—12.00 15.30—17.00 en 19.00—20.30 Maandag 28 april Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: K. en O., modern toneel, Studio met „Tuin der Lusten" (F. Arrabal). Rapenburg 2, 8 uur: amateurtotc-giaien. Dinsdag 29 april Stadhuis. 7 tot 8 u.: Bouwfonds, spreek uur. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Rapenburg 2, 8 uur: alg. ledenverg. afd. Leiden Roode Kruis. Klein Minerva, 8 uur: openb. bijeen komst PPR. onderwijs een politieke zaak. Den Burcht. 8 uur: Surlname-avond NESBIC. Parochiehuis Maria Gljzensteeg. naast Overdekte: 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: Woensdag 30 april Schouwburg, 8 uur: Haarlemse Toneel club met „Een mal meisje" (voor Lltteris Sacrum). Programma voor de viering van Koninginnedag 7.00 uur Reveille door vier drumbands 8.15 uur Aubade met politie- muziek op het Stadhuisplein 9.00 uur Kinderfeesten in 4 bioscopen 9.00 uur Kinderfeesten in de buitenwijken 9.00 - 10.00 uur carillonmuziek toren Lodewijkskerk 9.30 - 10.30 - 11.30 uur drie poppenkaastvoorstellingen in Den Burcht 9.30 uur Filmvoorstelling - voor de jeugd in het Antonius Clubhuis 10.00 - 11.00 uur Sportdemon- stratie op het Stadhuisplein 10.00 uur Jeugdfestival Step. Inn, Breestraat 40 12.00 uur Ontvangst door Bur gemeester (Burgerzaal) 14.00 - 14.30 uur Start Oranje wandeltocht Burcht 14.30 uur interland voetbal wedstrijd NederlandSchot land, UVS-terrein 15.00 - 16.00 uur Openlucht- dansen op het Pieterskerk plein 16.00 uur Muzikale rondgang met wandelaars 16.45 uur VVandelaarsdefilé, Stadhuis 17.00 uur Prijsuitreiken aan de wandelaars, Burcht 20.30 - 21.15 uur Muzikale demonstratie en taptoe. Pieterskerkplein (.W.W) 20.00 uur Oranjebal in de Stadsgehoorzaal. Donderdag 1 mei Schouwburg, 8 uur: K. en O.. „Er zit een haar in mijn soep" (T. Frlsby). Vestestraat 40 (tel. 41035), 8.30 uur: Im perium met „De slok aarde". Lakenhal, 8.15 uur: concert Colloquium Musicum. Kantine Royal, Rooseveltstraat, 8 uur: De Natuurvriend. Parochiehuls Maria Gljzensteeg, naast Overdekte, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Vrijdag 2 mei Levendaal 101, 19.30 uur: Tienersociëteit: Flower-Power Party, met medewerking van Boy's Wonder": Midden- en Oude- rensoclëteit: Café boven. Zaal Konlngskerk, 7.30 uur: ruilclub verzamelaars. Parochiehuls Maria Gljzensteeg. naast Overdekte, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Zaterdag 3 mei Levendaal 101, 19.30 uur: Midden- en Ouderensociëtelt: Liberty Party met me dewerking van ..The Baker Street Jazz Band" Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „Een slok aarde". OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Parochiehuis Maria Gijzensteeg, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur nam Nel Oosthout met Ber nard Shaw's Jeanne d'Arc (In het Engels), 7.30 uur rondleiding. Zondag 4 mei Levendaal 101, 20.30 uur: Midden- en Ouderensociëtelt: film. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D C Kok Rapenburg 9. telefoon 24807 Apotheek R van Breest Smallenburg NIEUW-VENNEP In het raam van een „grote muzikale show" in de Vespo-hal, waaraan verder ook onder meer deelnamen de snelteke naar Bram van der Wal, de humoristen Tobi en Jerry Rix, het duo Ina en Jan Kulk en de boerenkapel „De Woephoepers", musiceerden, resp. marcheerden de muziekvereniging en drumband „Irene". Dit bonte aspékt was voor een duizend Nieuw Vennepers aantrekkelijk genoeg, om hun wielen naar de grootse sporthal te richten. Voor voetgangers is die tocht, vanwege de verre geïsoleerde ligging, de nauwelijks ge baande lichtloze wegen, de modder en de waterplassen, nog steeds een vrij riskante onderneming. Nieuw-Vennep en de zuidelijke Haarlemmermeer zijn, ik schreef het reeds, met deze hal een stuk rijker geworden. Maar de akoestiek blijft toch wel een moeilijke zaak. Een mooié sporthal behoeft nog niet een goede concertzaal te zijn. Ik hoop, dat men dat in de toekomst ook el ders zal bedenken. Hiermee is niet gezegd, dat de Vespo-hal definitief voor het concertleven verloren is. Passende maatregelen kunnen mis schien nog veel redden. De grote zij tribune zat vol toehoor ders (-schouwers), waarvan de jeugd een belangrijk percentage vormde. Deze keer waren er ook enkele rijen stoelen op de sportvloer gereed ge zet. Wat er aan oppervlakte over bleef, was voldoende voor twee po dia en ruime marcheergelegenheid. Nadat de avo-nd door burge meester F. Th. Dijckmeester was gzopendbegonnen de drumband en de jeugdige majorettes met hun show. De heer H. W. Jagel, instructeur - aanvoerder, had eer van zijn werk. Drummend en sho wend Irene werkte keurig en ge disciplineerd, ook op de plaats. Het trommel- en figurenwerk is eenvoudig, kan nog veel geva rieerder worden. Maar wat men nudeed. was goed. De huidige geluidswerking van de zaal verdoezelt alle nuanceringen. Ook het fanfarekorps Irene moest hier onder lijden, ik was er intussen zeker van, dat deze muzikanten, gro tendeels jong volk, van beiderlei kunne, goed speelden, ook als geheel. Jan Mey, de nu reeds bekende KMK- muzikant, leidde voortreffelijk. zorgde voor de juiste stijl, het uit wegen van de klankverhoudingen, de prompte inzetten. Natuurlijk was dit spel het resultaat van bekwaam ge leide studie. Maar de muzikanten kunnen bij de uitvoering toch niet buiten herinnerende, opfrissende, sti- mulerende aanwijzingen. En uit Mey's directie was voor de ervaren toehoorder veel af te leiden. Jammer, dat het spel niet ten volle het verdiende rendement op leverde. Maar dit was een akoesti sche aangelegenheid. Wel merkte ik op, dat het mezzo-forte van alle sterktegraden nog het gunstigste ef fect had. Hierin was tenminste enige onderscheiding van reliëf en timbre mogelijk. Het programma had men, gegeven het karakter van de avond, met op zet populair gehouden Behalve een paar marsen (o.a. „Lynwood" van Ord Hume), hoorde men een goed opgevatte, vlot en soepel gespeelde Symfonie (in C-groot) van Gossec, „Trumpet Fiësta" (Philleps), „Rim- halzello" (A. Jaroc). Vermelding verdient, dat de win naar van de Haarlemmermeer-hekei (in „Musicerend Nieuw Vennep 1969"), de begaafde amateur-hoboïst baron O. L. Bentinck, ter afwisseling van zijn kunst deed genieten. Johan van Wolfswinkel te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondai 27 april gesloten van 8 tot 24 uur. DOKTERSDIENST Tot zaterdag 10 uur de eigen huisarlj raadplegen. Daarna tot zondag 24 uui de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. [VI u: BEHA JIU.I.II ml.Nctu molen De Valk NA ONGEVALLEN ia jiigevi) en woroi van ainsdag 12 uul ('P mirklagi, tot wuen.sriag 12 um waargenomen dooi net Diat'ofiessenhuis Van vrijdag 12 uut 101 zaterdag 12 uul door net St Elisabeth, ziekenhuis l Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen ddor bet Acadt oisch Ziekenhuis Films CAMERA: Jungle Boek, a.l., dag. 23 7 en 9.15 uur, 30 april en zo 2.30, 4.45.1 en 9.15 uur, do. vrij en zat-av 23.30 uiir. Spion aan de muur. 18 Jaar. LIDO: Goldfinger 18 Jaar. dag. 2.30,1 en 9.15 uur, zo en 30 april 2.30. 4.45, I en 9.15 uur. LUXOK: Playtime, a.l., dag. 2 en 8 uur, REX; Zo schieten de Schotten In Texas 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo et 30 april 2.30, 4.5. 7 en 9.15 uur, vr en zat- avond 23.30 uur Scandali Nudi. 18 jaar. STUDIO: Het uur van de wolf. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 230 4.45 9.15 1 TRIANON: Louis de Funès als taxi. chauffeur, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patlëntet in klasse la, tb en 2e: dagelljiu 10.30—11 30. 14.30- 16 en 19—20 uur. Vooi patiënten in klasse 3. maur.daj woensdag. donderdag en vrijdag 18.15—1|, dinsdag 13—14, zaterdag 1516, zondag al gemeen christelijke en nationale teestdi- gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrljdaj 18 45- 19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur Klassepatienten op de vrouwenkllnltl dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19-» uur. Op de afdelingen verloskunde en dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In hei oeiang van de patiënten kunnet mei meei dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds vat Kwart voor 7 tot nall acht, uraamafde- ting dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot halt acht. tweede Klas dagelijks van hall 12 tot 12, 2 tot 1 en kwart voor 7 tot hall 8, eerste dagelijks van halt 7 tot halt 8. AnnaKhniek Leiden dagelijks van hall twee 101 halt drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond zes tot zevèn. Klassepatienten dagelljki van zeven tot acht. Psycmatrlsch ziekenhuis Endegeeti van hall twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag U tot 12 en 2 toi 3 uur. Dl ACON ESSEN1u isoagelijks eersit Kl. 11 tot 12. il.i5 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede k!. 1.15 tot 2 en 7 tot o u., derde kl. IJS tot 2 en 7 tot 8 u.; Kinderafdeling dagelljki van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot hall 8. Kinderafdeling dagelijks s tot 6 met bovendien op dinsdag donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tol half 7. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- dagelijks van 3 tol half /an 7 tot 8. zaalplatlénten zoa tot 3, dinsdag van I tot half 1, donderdags van half 7 tot half zaterdags van 1 tot half 3. katwijk - zeenospitlum, longkilnien dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdagen donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-aldt- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Revi- iidatiecenirum dinsdag en donderdag 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 1 tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7' tot 8 zaterdag en zondai van half drie tot half vijf. Longkllnlek ei tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 8 en zaterdag en zondag van half 8 half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op weikdagen van 10 lot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg wei t.iagen van 10 tot 6 u. ook zaterdag, zondag var- 1 tot 5 uur. Sted Museum De '.akennal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondagi van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Waaggebouw, t.e.m. 2 mei: Zweedse positie: „The world of tomorrow", so walhJ". Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg klne- tiese objekten van Ray Staakman, van 23 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dtnsd. e/ra vrijd 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag, 10—16 u. ,zond, 13—16 u., na 1 april dag 10—17 u.. zond. 13-17 u De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart, van 1! april tot 26 mei, dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Soc Buut HO. Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Plm de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoei! (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3; schilderijen van Matthleu Wiegman, tol 30 april, dinsd. t/m zat. 9 tot 6 u„ zondag 1 tot 5 uur. Galerie '1 Duivenhuys, Rapenburg M: schilderijen grafiek van Egon Skovbye, van 17 april tot 8 mei, dinsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hol- laan 7: schllderijene en gemengde tech nieken van Rle van Goor. reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramleü van Gert de Rijk, opening 5 april 4 uur, maand, t.e.m zat. 10 tot 17 uur, dinsd. av, 8 tot 10 uur, zond. na afspraak, Le.m. Si april. MOBIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag 10 tot 4 u. op De Valk. ALARMNUMMERS Brandweei 5 maal 3. Politie b maai 4. Doktersdienst. 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). F.HD: 20645. Burgerlijke stand van Ter Aar TER AAR Geboren: Herrnanus A G av A P Valerrtijn en M v d Hoort, Marcus J zv P J Leliveld en A G Visser, Yvonne A M dv B C Keijzer en J P. Spekiman, Gerrigje dv N den Hartog en D Angenent, Marco zv T J Gaastra en E G Dirkzwager, Antonius J A M zv A J v d Voorn en P A v J Ven, Johannes L zv J C Touw en C H W de Wagenaar, Andreas L zv B W v d Haven en J M A Haagen. Ondertrouwd: MCA Lek 34 jr en AC i'd Laan 24 jr. Getrouwd: J J P Zuijdwijk 22 jr en BM SF Huigsloot 21 jr. Burgerlijke stand A'an Nieuwkoop NIEUWKOOP Geboren: Caroline H dv P Visser en J R Bloos. Vincent, zv F Bo'.meijer en H J V van Til, Martina A Kl dv J C Smüs enCMH van den Boogaard, Franciscus W N zv T W H M van Kalmthout en M T Vesterbos Overleden; p Moerman, oud 88 jr. veduwnaar van H Borchert. Ondertrouwd: F J Kosyungan 23 jaar en M H Blonk 20 jaar, J de Gier 21 jaar en M M van der Kooij 20 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4