bezochte Fraai bloemencorso trok door druk bezochte bollenstreek Duitse beker voor een Leidse dahlia Ds. Makkinga nam afscheid van Geref. Koudekerk Haarlemsche Toneelclub met Een mal meisje Mes treft barkeeper in maag Zeshonderd feestgaven van de L.O.Y. Sassenheimer Zo trok het bloemencorso za terdag door Lisse. Vooral bij de jeugd viel de pdaalwagen meneer de Uil bijzonder m de smaak. LISSERBROEK De 20-jarige 8. H. P. Kaptijn uit Sassenheim overleed in de nacht van zaterdag qsp zondag omstreeks kwart voor een bij een ongeval op de Lisserdijk in Lisserbroek (Haarlemmermeer). Het slachtoffer reed als passa gier mee in een personenauto be stuurd door de glazenwasser R. P.Z. (32 jr., uit Sassenheim), die zwaar gewond moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De personenauto reed tegen een kkrxgs de dijk onder een lantaarn ge parkeerde aanhangwagen op. Ds. Ligtenberg beroepen LEIDEN Ds. H. Ligtenberg te Genernuiden heeft van de geref. ge meente te alhier een beroep ontvan gen. BOLLENSTREEK Het zit er weer voor een jaar op. De organisa toren van het bloemencorso dat zaterdag door de bollenstreek trok, kunnen voorlopig bekomen van de zenuwen die de organisatie van het corso dit jaar ongetwijfeld zal hebben opgeleverd. Eerst was er de vraag: wel of geen corso? Toen het zaterdagochtend zover was dat de kleurige en fleurige bloemenshow in Haarlem van start ging, werd men geconfronteerd met een gestaag neerkomende regen. Ondanks alles, is „lenteparade 1969" toch uitstekend geslaagd. Vooral de belangstellenden die zich hadden verzameld in Hillegom, Lis- se en Sassenheim konden genieten van de fraaie bloemenpracht, omdat het ophield met regenen. Duizenden stonden langs de kant van de weg. Opvallend was het grote aantal buitenlanders, onder wie Canadezen en Amerikanen. Zo trok de bijna 2,5 km lange stoet zaterdag voor de 22ste maal door de bollenstreek. Opvallend was de circus-kara vaan, die dan ook beloond bleek te zijn met een ereprijs voor het meest humoristische ..idee. Het meest ori ginele idee was „lenteparade", wat een compleet muziekkorps voorstel de. Niet alleen de praalwagens, maar ook de fraai opgedirkte personen auto's vielen bij het publiek in de smaak. Muziek en bloemen! De bollenstreek deed zaterdag van zich spreken. Met of zonder regen, de duizen den langs de weg genoten vol be wondering van hetgeen voorbij trok. De organisatoren hebben eer van hun werk gehad. Tot volgend jaar! Prijzen Tot de meest humoristische wa gen werd uitgeroepen de circus karavaan, die uit zeven delen be stond en werd aangeboden door het Hoofdbedrijfschap Detailhandel, afd. Markt-, Straat- en Rivierwezen te Den Haag. De wagen kreeg tevens een eerste prijs. De mottowagen „Lenteparade" van de afd. Bennebroek-Vogelen- zang van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur (KAVB) werd naast een eerste prijs bekroond voor het meest originele idee, om een geheel in bloemen gestoken muziekkorps uit te beelden. De mooiste kleurencombinatie was te vinden bij Kwaaaaaaaaaak, de wa gen van de KAVB-Noordwijker- hout, voorstellende voor een ooie vaar vluchtende kikkers. Ook deze wagen, eveneens uit Noordwijker- hout, sleepte de tweede bindersprijs in de wacht. Verder kregen een eerste prijs „20 jaar Keukenhof", aangeboden door de Keukenhof; „Amphitrite", van de Bond van Bloembollenhan delaren te Haarlem; „Conny" van de KAVB-Hillegom; „Rosemarie", van een groep bloembollenkwekers en belanghebbenden in De Zilk, „Suzette in de Hout", van de streek VVV Kennemer-Amsteiland en de Stichting Haarlem Bloei; „Ruimte vaart", van de KAVB-Sassenheim; „Hallo meneer De Uil", van de Bond van Detailbloembollenhande- laren te Haarlem; „Brigitta", van een groep bloembollenkwekers en exporteurs; „Renate", van de KAVB- Lisse; „Rosella", van de Stichting Mechanisatie Bollenstreek en „Sas- kia" van de KAVB-afdelingen Noordwijk, VoorschotenTVeur, War mond en Wassenaar. Tweede prijzen kregen: „Taxi", van de gemeente Sassenheim; „In de wolken met de jonge Levert", LEIDEN De laaitste serie voorstellingen van dit seizoen laat Litteris Sacrum waarnemen door de „Haarlemsche Toneelclub", die zaterdag avond een opvoering gaf van Marcel Archard's „Een mal meisje". Er is een moord gepleegd en de rechter van instructie tracht achter de waarheid te komen. Hierbij stuit hij al gelijk op Josefa Lantenay, het malle meisje, dat door iedereen voor de daderes wordt aangezien. Zij is het natuurlijk niet. Het te lange stuk laat ons ten slote zien hoe de heer Sévigné achter de waarheid komt. De humor van het stuk zit in de tekst van Josefa, alles groepeert zich daar om heen. In mejuffrouw B. H. van Meurs had men een uitstekende vertolkster van deze rol. Het is een statisch stuk, waarbij het dus aan komt op het zeggen van de tekst en op de mimiek en reactie. Mej. Van Meurs deed dit alles voortref felijk en plaatste haar grappen scherp en zo, dat het goed de zaal „in kwam". Met een goede bezetting van deze rol kan er niet veel meer mis gaan, maar sterk tegenspel voor Josefa was er niet bij. Men zag nu teveel de regie van Wim Paauw. Dezer egie, voorzover we ons die herin neren van vroeger bij de studenten en van de hoorspelen bij de NCRV, LEIDEN Onze plaatsgenoot de heer G. II. C. Hoogendoorn slaagde te Utrecht voor het diploma C-B.S. Betontechnologie, van de Bond voor Materialenkennis. werd steeds gekenmerkt door een goed zeggen van de tekst en dat viel ons bij deze opvoering over het geheel genomen tegen. Toch was er na afloop een lang durig applaus voor de prestatie van het malle meisje, dat met de beide andere dames bloemen kreeg aan geboden. Prot.-Chr. Combinatie in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De plaatse lijke afdelingen van de A.R.P. en de C H.U. hebben besloten onder de naam „Protestants-Christelijke Com binatie" als één vereniging voort aan naar buiten op te treden. Hier mee wordt de samenwerking, die er al in de gemeenteraad was, ver der uitgediept. Er is een propagan- da-commissie gevormd, die ruim veertig nieuwe leden heeft inge schreven. Woensdagavond 14 mei om acht uur wordt in Ons Huis een propaganda-bijeenkomst gehouden. ZOETERWOUDE De perso neelsvereniging van de gemeente heeft het volleybaltoernooi gewon nen, dat zaterdagavond werd ge houden als inzet van de Oranje feesten. In de finale won zij met 2-0 van S- en S. Voordat het spel begon, was er een huldiging van de Litteris spe lers, die de beker hadden gewon nen. Na afloop kon men bestuur en leden feliciteren in de koffiekamer. Een klein aantal aanwezigen heeft hier gebruik van gemaakt. A. C. Bouwman. LEIDEN In een café aan de Lammermarkt is zaterdagnacht om kwart over twaalf de 26-jarige Kat- wijkse barkeeper M. van K. met een mes in de maagstreek gestoken. De moeilijkheden begonnen toen enkele gastarbeiders moesten betalen. Zij sloegen er direct op los. Plotseling flitste een mes door de vechtende menigte dat in de maagstreek van de barkeeper terecht kwam. Toen de overige bezoekers dat za gen stortten zy zich op de gastarbei ders. Veel cafébezoekers liepen een bloedneus, blauwe ogen en kneuzin gen op. De barkeeper is in niet zorg wekkende toestand per E.H.D. naar het academisch ziekenhuis gebracht. Wie het mes geworpen heeft is nog niet bekend. Avond vrijwilligsters Leids bejaardenwerk LEIDEN Onder auspiciën van de samenwerkende Kerken in Lei- den-Zuid-Oost hield het comité Open Bejaardenwerk in een der zalen van de Petruskerk een in structie-avond voor vrijwilligsters. Mejuffrouw A. de Graaf, maatschap pelijk werkster, sprak over het on derwerp „Hoe gaan wij met be jaarden om?" Zy zei onder meer, dat bejaar den niet als aparte mensen moeten worden gezien maar als medemen sen in de samenleving. De omgang met hen moet hierdoor worden be paald. Bejaardenhelpsters moeten goed weten te luisteren (naar de bejaarden) en even goed weten .te zwijgen (tegenover anderen). Ge duld en inzicht zijn belangrijke fac toren bij het werk. Telegram naar Koningin LEIDEN Evenals vorige jaren zal de Leidse Oranjevereniging ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana een feestelijke uitgave uitreiken: aan de jongeren een zakje versnaperingen en aan de ouderen fruit. Dit jaar gebeurt dit in de volgen de inrichtingen: Cortonastichting. Haagweg 47; Christelijke Jeugdhulp. Zoeterwoud- sesingel 99; Huize St. Maarten, Si- Jacobsgracht 1; Verpleeghuis Sol- glytt, Plantsoen 1; Huizen St. Lid- wina, Zoeterwoudsesingel 34; „Lijs terhof", Rijnsburgerweg 152; „Wel tevreden, De Laat de Kanterstraat 2; „Clematis", Rijnsburgeweg 157; „Elisabetlh", Rijnsburgerweg 125; Bejaardenhuis, Kaarsemakerstraat 7; Rusthuis Geref. Gemeente, Hooi gracht 38; „Hebron", Zoeterwoudse Singel 74; „Zonnewende", Boerhaa- velaan 2; 't Sonnchuys", Zoeter woudse Singel 67. In totaal zal aan zeshonderd per sonen en kinderen een gave wor den uitgereikt. Aan de Koningin zal woensdag morgen een gelukstelegram woeden gezonden van de volgende inhoud: „Bestuur en leden van de Leidse Oranje Vereniging wensen u van u nog lang voor de uwen en ons harte geluk met uw verjaardag; mo- land en volk gespaard blijven en deze dag met vreugdevolle blijd schap worden gevierd". Hogere subsidie Leiderdorpse bibliotheek LEIDERDORP Dankzij een af wijkende subsidieregeling voor snel groeiende gerheenten kan de Leider- dorpse bibliotheek een hoger subsi die krijgen. Normaal wordt de sub sidie gebaseerd op het inwonertal van het jaar voorafgaande aan het subsidiejaar. Volgens de nieuwe re geling geldt het lopende jaar als maatstaf. Voor 1969 geeft dit geen veranderingen omdat het aantal in woners steeds op duizendtallen moet worden afgerond. Voor 1970 echter kan de gemeentelijke subsidie met f 980 worden verhoogd en die van het rijk met f 242. Dit aantal zal in middels wel weer zijn gestegen. De bibliotheek telde dezer dagen acht honderd leden, onder wie zeshon derd jeugdleden. Verkoop ambtswoning te Leiderdorp •LEIDERDORP B. en W. gaan in hun mededelingen aan de raad uitvoerig in op een brief van de heer H. F- Stolitenhoff, waarin wordt ge steld, dat, als d^ oude amtotswoning aan hem was verkocht, de gemeente eien bedrag van f 12.000,- had uitge spaard. Resumerend delen B. en W. mee, dat de woning toevalligerwijze aan de eerste gegadigde is verkocht en dat genoemde briefschrijver en/ of zijn gemachtigde niet op hun qui-vive waren en hun kans voorbij lieten gaan. Ten slotte zeggen B- en W.: „U kent waarschijnlijk allen de gang van zaken bij verkoop van een wo ning. Het is best mogelijk dat, nadat de koop gesloten is, een ander meer had willen geven". Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Overleden: Jan H J van Osnabrugge 7 j, zoon van J H van Osnabrugge en C S Boonstra. Ondertrouwd: Dirk J van der Zwart 21 j. Leiden en Anna H van Eek 18 jr, Koningstraat 59, Pieter J C Jagers 23 jr, Leiden en Neeltje Nicolai 21 jr. Hoofdstraat 99, Willem Spek 24 j, Hoofdstraat 149 en Cathar-ina W Wer nicke 19 jr, Groenendijkstraat 11, Leendert P Rijnsburger 26 j, Schapen- rustweg 11 en Geertruida C Rijkelijk- huizen 23 jr Woubrugge. Getrouwd: Herman J Bakker 24 jr en Maria Cornelis de Jong 23 jr, te Hoofdstraat 226, Petrus J van Grieken 21 jr en Marguerite van Coevorden 21 jr Ovengaarde 1. LEIDERDORP B. en W. hebben de raad voorgesteld de stichting Jeugdwerk Leiderdorp een krediet van f 2.500,- te geven voor het ge bruiksklaar maken van een terrein. MAANDAG 28 APRfl )969 LEIDEN In De Doelen reikte burgemeester Von Morio van het Duitse stadje Lamdau in zijn kwaliteit van voorzitter der Duitse Dahlia- vereniging aan de heren Ballego een beker uiit voor de dahlia Rotonde. Wethouder Harmsen vertegenwoordigde het Leidse gemeentebestuur. Hij bood de burgemeester van Landau een boekje over Leiden aam en goochelde wat met het woord „landauer", een voertuig, dat bij de Leidse 3-oktoberfeesten van de stal wordt gehaald. Ir. C. Broertjes van het Instituut voor Toegepaste Atoomenergie in de Landbouw (I.T.A.L.) vertelde iets over het bestralingswerk aangezien ook de dahlia Rotonde mede door bestraling was verkregen er waren hierdoor mooie schakeringen ontstaan. De nieuwe dahlia is echter voor namelijk te danken aan het vakmanschap van de heren Ballego, aldus de heer Broertjes. Foto: links burgemeester Von Morio, die de beker uitreikt aan de heer A. N. Ballego in het midden de heer J. M. Ballego. Foto N. vam der Horst A. Finman gehuldigd LEIDEN In het Karrewiel is zaterdagmorgen de heer A. Flaman gehuldigd. Hij heeft 25 jaar op het technisch bureau van de fa. Lange- zaal en Inniger gewerkt. ij De heer G. Langezaal, directeur, gaf een beeld van de populariteit die de heer Flaman in zijn werk kring geniet. „De heer Flaman heeft zich in die 25 jaar ontpopt als een zeer bekwame chef-elektromonteur". De heer Langezaal overhandigde de jubilaris een enveloppe met in houd. Adjunct-directeur E. L. C. Langezaal speldde hem de medaille van de Mij Nijverheid en Handel op. „Henriëtte" van de vereniging „De Hyacint"; „Hilde" van de gemeente Hillegom en „Alice" van de ge meente Lisse. De bindersprijs bij de luxe wa gens ging naar de heer W. de Zwaan uit Den Haag en de lagere tuinbouwschool te Noordwij kerhout won de prijs voor het beste hya- cintensteekwerk. KOUDEKERK Tijdens een kerkdienst zondagmiddag heeft ds. H. Makkinga afscheid genomen van zijn gemeente wegens zijn vertrek naar Heemse (Ov.). Zes jaar lang heeft ds. Makkinga de harten van de inwoners van Koudekerk weten te bereiken door zijn manier van wer ken. Op kerkelijk gebied heeft hij in die periode veel tot stand ge bracht. De gezamenlijke kerkdiensten met de Hervormle Gemeente zyn daarvan ook een voorbeeld. Voor de af- scheidspreek be- stond veel be- (T|| de den L zich burgemees- ter C. M. van der Linden, ds Quak van de Herv. Ge- meerite en Pater Klaasssen van het ■Pi Diepgangscentr. 'jB| 'te Hazerswoude Hf; Heemse (gemeen. H|s •te Hardenberg) 1b|ËS waren afgevaar- jj- s-.. digden gekomen. Ds. Makkinga begon met het r 'NUÊÊj^Bj.- .*11 lezen van Mat- W j|# theüs J? vers 1 m m tot en met 9 en V Jf vf ^^^■4 vers 18 tot en met F gÊM' 23. Daarin gaat ^0||||«. het over de ge- V,, lijkenis van het - j- zaad. Als tekst w had hij de verzen 5 en 6 van 1 Kor. J 3 gekozen; „Wat Dienaren, door zijt gekomen, en wel zoals de He- re dit aan een ie- Jm«F :H der heeft ge- BÊ schonken. Ik heb AT JHB geplant, Apollos jffl heeft gegoten, fi||||a|ra maar God gaf de :.^W' G JH8S wasdom". Na Predi- katie dankte ds. Makkinga alle aanwezigen voor de vele goede din gen, die hij met zijn gezin heeft mogen beleven. Ook was hij dank baar voor de prettige samenwer king. Omdat de scheidende predi kant verzocht had geen toespraken te houden, voerde alleen de heer W. Wille namens de Geref. kerke- raad het woord. Hij dankte ds. Mak kinga voor zijn prettige wijze van omgaan met de kerkeraadsleden. Na afloop van de dienst kreeg de gemeente de gelegenheid afscheid te nemen van de predikant en zijn gezin, die men nog vele goede jaren toewenste. In de consistorie bleven de genodigden nog enige tijd gezellig bijeen. Cantatedienst in Voorschoten VOORSCHOTEN Zondag 4 mei wordt in de Gereformeerde kerk weer een cantatedienst gehouden- 5 uur. Liturg is ds. G. de Zeeuw. Het dhristelijk gemengd koor Exul- tate Deo voert de cantate „Alles, was ihr tut" van Dietrich Buxtehude uit. Het Haags Barokensemjble zorgt voor de begeleiding- Aad Eriks be speelt het orgel en de sopraan me vrouw M. Eriks-Zonneveld zingt solo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3