QUICK BOYS MOCHT MET BIJ EXCELSIOR NIET KLAGEN Betere conditie deed SIZO toch nog winnen: 4-3 Prachtige zege van Oegstgeest op Heerjansdam 0-0 Lïsser Boys moest na rust ver terug Hazerswoudse Boys mocht niet winnen Duizend toeschouwers zagen teleurstellend duel ONVERZETTELIJK Bejaarden exposeren Gemakkelijke zege voor Koudekerk HBSS BOEKT FORSE SCORE Pecht schiet SVOW naar bekerwinst FL0REANT WERD LACEIENDE DERDE NIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 28 APRIL 1969 OEGSTGEEST Vierde klasser Oegstgeest heeft tegen tweede klasser Heerjansdam voor een eerste klas verrassing gezorgd in de voor ronde van de strijd om de KNVB-beker. De bezoekers met twee internationals hebben zich volkomen verkeken op de kracht van de thuisclub, die uiteindelijk niet eens een verlenging nodig had om een fraaie 31 overwinning te bereiken. Die score was trouwens verdiend. De Oegstgeest-defensie heeft het wel moeilijk gehad, maar vooral omdat de spitsen Van Zijderveld (internati onal) en De Beeld te veel kansen onbenut lieten, kon men de schade tot één doelpunt beperken. Oegstgeest had er echter binnen een kwartier al twee gescoord. Een overtreding van international Gou- raan (overigens uitblinker) ten op zichte van de doorgebroken Van Hartingsveldt leverde een strafschop op (overigens te zwaar bestraft) en De Wekker schoot daarna raak via de handen van keeper v. d. Steen en de binnenkant van de paal. Dat was al in de twaalfde minuut en direct hierna werd het 20. Een pass van Frank v. d. Valk bereikte Bosman, die vrij was gelaten en met zijn linkervoet v. d. Steen beheerst passeerde (20). In de vijftiende mi nuut schoot Van Duivenbode na een fraaie solo tegen de hand van de Heerjansdamse doelman en dat ver hinderde een derde treffer. Nu vond Heerjansdam het kenne lijk voldoende, maar omdat men vooral in de breedte opereerde, kwam het team op het door voortdu rende regenval geteisterde veld, niet tot reële scoringskansen. Het schot ontbrak bovendien, ook bij linksbui ten Vlasblom. Van meet af aan probeerde heer jansdam na rust Oegstgeest op de knieën te krijgen en toen De Beeld na een corner van Vlasblom hard en laag langs keeper Paauw kopte, zou de gelijkmaker wel niet lang uitblij ven. Heerjansdam wilde wel, maar stuitte telkens weer op de onverzet telijke defensie, mede waardoor de thuisclub langzamerhand terrein won. Een niet meer in een goed resul- Programma Ter Aar TER AAR Het programma voor de viering van Koninginnedag door de jeugd van de drie scholen aan Aardam, georganiseerd door de Oranjevereniging, speelt zich ook deze keer af in en rond het Dorps huis. Om half tien 's morgens wor den de kinderen bij het Dorpshuis verwacht; in de grote zaal is gele genheid om te boetseren en te teke nen, waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld. Tevens wordt een puz- zeltocht te voet gehouden in de om geving van Aardam en op de par keerplaats voor het dorpshuis houdt men de kinderen bezig met diverse spelen. Na afloop krijgen de kinderen een tractatie. 's Middags om twee uur is er een optocht met versierde fiet sen, autopeds en wagens, die even eens wordt opgesteld voor 't dorps huis. De route van deze optocht gaat door de beide uitbreidingsplannen Aardam. Op de avond van Koninginnedag organiseert de Oranjevereniging een feest in de grote zaal van het dorps huis. De toneelvereniging Opgang uit Aalsmeer zal onder regie van Helmert Woudenberg „De muizen val" van Agathe Christie opvoeren. taat gelovend Heerjansdam moest daarna zelfs een derde doelpunt toestaan. Vijf minuten voor tijd ving de ongedekte v. d. Valk een pass van Van Duivenbode op via de grijpende handen van v. d. Steen had v. d. Valk daarna doeltreffend succes. Het slotoffensief van Heerjansdam leverde geen succes meer op, al was midvoor De Beeld nog dicht bij een treffer. Hij schoot in de voorlaatste minuut tegen de binnenkant van de paal, waarna de bal het veld weer insprong. De goede inzet bij Oegst geest werd met een zege verdiend beloond. Arbiter Colijn floot vaak en slecht. tri A- De uitval van Remmelzwaal is tevergeefs. De bal komt bij Excelsior-linksbuiten Van 't Hoffdie evenwel niet wist te profiteren van de hem geboden kans, waardoor de thuisclub andermaal niet tot scoren kwam. HILVERSUM SIZO heeft tegen de HUversumse vierde klasser Bloemenkwartier de handen meer dan vol gehad. Tot één minuut voor het eindsignaal van de tweede verlenging bleven de gastheren naast de Hillegommers. die echter dankzij een betere conditie door v. d. Jagt nog net de volle winst konden grijpen. Een fel spelend en goed combine rend Bloemenkwartier belette SIZO in zijn spel te komen. De thuisclub toonde een geweldige inzet en bleef SIZO regelmatig bestoken. In de ze ventiende minuut hadden de Hil versummers daarmede succes, toen ALPHEN Onder de bewoners van het bejaardencentrum Rijnzate zijn er nog velen die graag wat knutselen of handwerken, om op die manier creatief bezig te zijn. In de vijf jaar dat Rijnzate bestaat heeft men op die manier een flinke voor raad werkstukken gekregen en daarvan richt men nu op 29, 30 april en 1 mei een tentoonstelling in, die op bepaalde uren zonder betaling toegankelijk is. Het zou de bejaar den een groot plezier doen als men van deze gelegenheid gebruik maak te. Vooral 30 april is daarvoor een geschikte dag. GRONINGEN N.V. Noordelijke industrie voor vezelverwerking: 5 pro cent, waarvan een hal procent uit de reserve onverdeeld dividend. (Over 1967 werd het dividend gepasseerd.) Het toelopen van Dries van Leeuwen (tweede van rechts) is onnodig. Doelman Geurtsen heeft ook deze aanval van de Katwij- kers onderbroken. KOUDEKERK In zijn eerste bekerduel heeft Koudekerk verdiend met 30 gezegevierd over het bezoe kende Schoonhoven. De thuisclub had een constant overwicht zonder dat de gasten daar veel tegenover stelden. W. Boon opende de score met een ver schot waardoor doelman De Haan volkomen werd verrast. Bijna werd het daarna gelijk, maar met een koene duik plukte Vergunst de door gebroken Molenaar de bal van de schoen. Met een magere marge van 10 brak de rust aan. In de tweede helft bleef men een vrij regelmatig aanvallend Koude kerk zien dat eerst na vijfentwintig minuten door Albert Zweeris op 20 kwam. Vijf minuten later lepelde John van Harskamp de bal over de uitge lopen De Haan in het Schoonho ven-doel daarmede de stand op 30 brengend. Koudekerk zat op rozen en speelde rustig naar het laatste fluitsignaal van de goed leidende ar biter Versluis uit Den Haag. LISSS: Hoewel Lisser Boys tweede klasser HBSS voor rust goed partij 'öad gegeven, moest men na de rust ver terug. Halverwege was de schade; nog maar twee doelpunten, maar een daarna een betere conditie tonen de Schiedamse ploeg drukte gemalfekelijk door na een forse 60 score. Totih kwamen de bezoekers al na vijf minuten tot de openingstreffer. Blankensteijn strafte een aarzeling van Van Diest (0—1). Vijf minuten betekende een kopbal van Van Driel 02fc al ging doelman Guldemond daarbij niet vrijuit. De goede acties van vooral Worka- la aan de andere kant leverde niet neer, op dan hoekschoppen, terwijl Rinvaart na een goede combinatie met Mondriaan net naast schoot. Hoe-wel Guldemond nog een keer rwijding moest brengen bij een schot vest Van Driel, was Lisser Boys in die fase beslist gelijkwaardig aan de tweede klasser. Vlotte combinaties Na de rust evenwel, waren de vlotte combinaties van de bezoekers Lisser Boys te machtig. Na een mistrap van Van Driest scoorde rechtsbuiten Schop in de twaalfde minuut 03 en toen was het hek van de dam. Een vrije trap van Blankensteijn, Algera in eigen doel een een kopbal van Schop leidden tot de 06 eindstand. Lisser Boys kwam alleen na 04 nog even tot tegenstoten en had toen pech dat Ru waart na een corner te gen de paal kopte. Scheidsrechter Overkleeft moest in de eerste helft opgelapt worden, wat de HBSS-ver- zorger bekwaam deed. Lisser Boys kwam voor rust tot goed spel, een KNVB-team waardig. HAZERSWOUDE Zo ooit, dan heeft Hazerswoudse Boys zaterdag toch wel onverdiend verloren. Gedu rende bijna de gehele wedstrijd do mineerde de thuisclub tegen ex-der de klasser Excelsior P., maar vooral omdat na de wolkbreuk drie spelers het veld moesten ruimen, waren het de bezoekers die in de verlenging de winst grepen in deze bekerwedstrijd. Overigens was het duidelijk dat arbiter De Lijster na de hevige re genval de ontmoeting had moeten staken. Verder spelen was onmoge lijk, waardoor de spelers daarna de meest vreemde capriolen moesten verrichten om zich staande te hou den. Dat lukte zelden en in totaal vijf spelers moesten het veld verlaten. Nu speelde Hazerswoudse Boys het laatste kwartier van de officiële speeltijd en de gehele verlenging met tien man en daarvan heeft het bezoekende team uiteindelijk van geprofiteerd. De pech voor de thuisclub begon al na twintig minuten toen linksach ter Smit na een ongelukkige botsing geblesseerd was geraakt en zelfs (met waarschijnlijk een gebroken rib) naar het ziekenhuis werd ge transporteerd. Excelsior was overigens het best van start gegaan, maar een eigenlijk te kort spelend Haz.Boys liet zich niet verrassen en nam al in de vijf tiende minuut door Zwart een voorsprong (10). Ook nadat Zaal Smit was komen vervangen, bleef Excelsior eigenlijk ongevaarlijk, al moest keeper Van Ark attent blijven. Rademaker miste even voor rust nog een fraaie kans op 20, maar doelman Ruizeveld de Winter had eerder schoten van Zwart en Rademaker onschadelijk gemaakt. Scoreverloop bij tweede klussers TWEEDE KLAS A: SSS—ZWART WIT '28 1—2. L. de Vieger 10; Ter Mors 11; rust; Bor remans 12. Een goed spelend Zwart Wit heeft zich van zijn sportieve plicht gekweten ten opzichte van Ter1 Leede. TWEEDE KLAS B: ZCFCHCSC 1—1. Eelman 0—1; rust; Meijer 11. Een sterker ZCSFC wist dit niet in de score tot uitdrukking te bren gen, waardoor beide teams het nog eens over mogen doen op neutraal terrein. Excelsior ging direct na rust in dc aanval, die door de wolkbreuk spoe dig werd onderbroken. Dc pech werd geheel compleet toen Zwart en Daaf de Gelder de strijd moesten opgeven en keeper Van Ark gebles seerd raakte bij de gelijkmaker van Jonker (1—1). De tien man hielden stand, maar invaller-keeper Van Oeveren moest in de verlenging toch twee keer vis sen. In de eerste verlenging in de zevende minuut bij een inzet van Bijl en in de tweede toen Jonker hem passeerde. Nog net binnen de officiële speel tijd schoot De Ruiter tegen de lat, maar Hazerswoudse Boys mocht blijkbaar, niet winnen. AMEÏDE Hoewel duidelijk twee gelijkwaardige ploegen aan het werk waren, heeft SVOW het bekerduel in en bij Ameide ten slotte verdiend gewonnen. De Oude Weteringers speelden zonder dc gebr. Van Heek, maar opereerden toch nog wel zo geraffineerd dat Ameide in de slot fase moest afhaken. Vijf minuten voor tijd scoorde de dit keer in voor hoede uitkomende Pecht het winnen de doelpunt. Ameide ging fel van start. Zo fel zelfs, dat de thuisclub niet mocht klagen, dat de uitstekende scheids rechter Friskes na-trappen ten op zichte van keeper Steenwijk onbe straft liet. Hert eerste half uur mocht dan voor Ameide zijn, SVOW was slagvaardiger, ondanks de jeugd spelers, die overigens verdienstelijk debuteerden. Een prachtige uitval, vanuit de verdediging opgezet door linksback Gortzak (junior) en via rechtsbuiten Oosterman (ook junior) en De Vries deed de bal bij Jaap Ver hoeven belanden, die niet faalde: 0—1. Ameide maakte in de eerste mi nuut na rust gelijk. Kamer- en Turk begrepen elkaar verkeerd en Den Hartog was er als de kippen bij om daarvan -te profiteren (11). SVOW was dan wel minder in de aanval, de acties waren beslist gevaarlijker en écn daarvan leidde kort voor tijd tot de winnende treffer. Een wat fors spelend Ameide miste raf finement om nog naast de Oude Weteringers rte komen. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Quick Boys' secretaris Ouwehand had het vrijdag al gezegd„Wij zijn blij met een gelijkspel bij Excelsior M." Zijn woorden zijn bewaarheid gewor den, want inderdaad mochten Den Hollander c.s. niet klagen dat het in Maassluis 0—0 is gebleven. De thuis club was dan wel niet zoveel sterker, maar vooral in de eerste periode na rust was men toch herhaaldelijk dicht bij de openingstreffer. Maar ondanks de goede kansen die de tricolores kregen, bleef keeper Voogs ook toen overeind. V. d. Sar had in de achtste minuut geen suc ces met een afstandsschot en even later bracht Nico Verhaas Van 't Hoff in scoringspositie, maar zijn kopbal ging rakelings naast. In de veertiende minuut moest back Remmelzwaal de bal zelfs van de doellijn halen toen v.d. Sar prak tisch vanaf de doellijn inzette, maar er was geen mede-voorhoedespeler bij om van te profiteren. Daarna zakte het spelpeil in deze teleurstel lende ontmoeting nog meer, waarna de nog geen duizend toeschouwers bij het laatste fluitsignaal blij waren dat het slotoffensief van de Katwij- kers geen treffer had opgeleverd. De thuisclub opereerde van meet af aan met traag, maar gericht aan- valspel. Quick Boys kwam zover niet, maar had geluk dat Den Hol lander met name weer in goede vorm stak. Geen moment kwam evenwel één der teams boven de grauwe middelmaat uit en men kon zich zelfs afvragen of hier twee af delingskampioenen bezig waren. Bij de thuisclub viel in feite alleen halfspeler Piet Wezemer op, maar ook hij kon zijn voorhoedespelers niet tot groootse daden opzwepen. V.d. Sar speelde te vaak achter zijn voorhoede aan, terwijl aanvoerder Groeneweg te lang de bal bij zich hield. Nu kwamen de acties van gele genheids-linksbuiten Van 't Hoff (verdienstelijk) en spitsspeler Ver haas, maar het duurde allemaal te lang. Weliswaar scoorde thuisclub al in de tiende minuut, maar scheidsrechter v.d. Horst keurde het doelpunt van Frantzen af wegens hinderlijk buitenspel van Verhaas. Het veldoverwicht van de Maassluise ploeg werd werd niet af gerond, hoewel het betere ploegver- band de tricolores vaak dicht bij keeper Vooys bracht. De aanvalslinie schoot echter danig tekort. PECH Rechtspreker spreekt krom LOOSDUINEN Het was voor de insiders al na enkele mi nuten duidelijk dat arbiter Steveng met de aangewezen man was om Loosduinen Maasdijk te lëiden. Zijn auto ritair optreden bij enkele aan vechtbare beslissingen getuig de van een niet-passende hou ding. Niet alleen bij de spelers wekte zijn onoverzichtelijk fluiten veei wrevel. Ook zijn grensrechters waren geen ge lijkwaardige partners. Regel matig negeerde hij hun' vlag gen ook wanneer hij het van af zijn Plaats niet beter kon beooruelen. Toen in üe eerste helf de Maas dijk grensrechter M. Mosterd bieei vlaggen ornaat de bal uit was geweest en üe scneids- reenter aoor liet speien, staak te üe heer Stevens het -^pei en vrucg ue grensrechter wat er aan ue nand was. Deze wees hem op het ten uat de oai ai uil was geweest, waarop ae heer Stevens repliceerde m üe de trant van: „Nou en, is dat zo öeiangrijk?"'. Toen ae heer Mosterd er aan toevoegde of de scneiasrechter zien niet meer op zijn grensrecniers kon verlaten was dit het moment waarop de heer Stevens de Maasaenk-grensrechter met een autoritair gebaar naar de kieeukamer verwees. De manier waarop ae arbiter na de verlenging de keepers in strueerde doe zij zich bij de te nemen penalties moesten gedragen was ronduit minder - waaüig. Als gold het kinderen zo moesten zij aanhoren wat wel en niet moest gebeuren. Toen de Maasdijk-keeper Dij de tweede Loosduinen-penalty het leer uit de hoek dook, moest deze overnieuw geno men worden omdat de keeper zich voor het schot zou hebben bewogen. De wijze waarop hij daarna op intimiderende toon zei: „Anders ga je er maar uit" terwijl hij niets strafbaar had gedaan haalde de Maasdijk doelman uit zijn concentratie. Quick Boys kwam over het alge meen zelden tot gevaarlijke acties. Men struikelde herhaaldelijk op dé lange stopper Den Boer, terwijl met name Dijkdrenth twee keer pech had toen hij in kansrijke positie ge komen (na dekkingsfoutcn van Van Roon) rakelings voorlangs schoot. Bovendien stak ook keeper Geurtsen in goede vorm, waardoor het goede werk van de beste Kat- wijker, halfspeler Leen de Best, geen afronder kon vinden. Overigens was het opvallend hoeveel moeite de spelers hadden om een goede combi natie op te zetten. Blijkbaar speel den de zenuwen (onnodig) een grote rol. Daardoor werden de twee vrije trappen, die Excelsior M op de rand van het strafschopgebied mocht ne men, slordig genomen, waardoor Haasnoot c.s. ook toen gemakkelijk konden opruimen. Geen der ploegen durfde eigenlijk aan te vallen en dat drukte het spelpeil. Redelijk sportief duel, waarin ar biter v.d. Horst vaak moeite had om zijn beslissingen waar te maken. Excelsiur M: d.: Geurtsen, a.: L. Verhaas, Den Boer, Van Beuningen en Van Roon, m.: Frantzen en Weze mer, v.: v.d. Sar, N. Verhaas, Groe neweg en Van 't Hoff. Quick Boys: d.: G. Vooys, a.: Rem melzwaal, Haasnoot, Den Hollander en Verdoes, m.: Barnhoorn en De Best, v.: Dijkdrenth, Van Leeuwen, L. en A. Pluimgraaf! Bob Nuys iinmtiiinninniiiiminniimniimiiiiiimiiiiii Wezemer van Excelsior M (uit blinker bij de thuisclub) gaat hier een duel met Barnhoorn winnen. de in paniek gebrachte Van der Ham in eigen doel schoot. Sizo wilde zich niet willoos ge wonnen geven en antwoordde met meestal door de voorzichtig spelende De Jong ingeleide aanvallen. De Jong zelf smaakte het genoegen om in de 28ste minuut na een formida bele solo de stand in evenwicht te brengen. Drie minuten later lag SIZO weer achter toen Godthelp een fraaie HU versumse aanval bekwaam afrondde. Een tempo verhogend SIZO bracht nog voor rust de partijen op gelijke voet toen doelman Van Wessel een corner van De Jong tegen de lat sloeg en de terugspringende bal door Snaterse in het net 'werd gedepo neerd (22). De rust brak aan met benauwde ogenblikken voor het SIZO doel. BEKWAAM Kort na de hervatting strafte Co- lee een fout van Duwel bekwaam af 3—2. SIZO nam na deze treffer het heft in handen, maar kon door te indivi dualistisch spel niet verder komen dan een treffer van Bob de Jong, die een door de lat gekeerd schot van Hoogkamer langs Wessel joeg. Door een op groter routine gebaseerd spel van SIZO werd Bloemenkwar tier teruggedrongen. In die fase van de wedstrijd steeg de vorm van doelman Wessel tot grote hoogte. Een tegenoffensief vlak voor tijd bracht nog ^nkele benauwde ogen blikken voor het doel van Van Iiaaf- ten, maar ook SIZO doorstond dit. In de verlenging begon de ver moeidheid een danig woordje mee te spreken. Bloemenkwartier zowel als SIZO konden het juiste ritme maar moeilijk meer vinden. De conditie van de tweede klasser redde één mi nuut voor tijd SIZO toen een voor zet van v/d Jagt op bekwame wijze door Hoogkamer langs de verblufte Wessel werd geschoten. SIZO be haalde daarmede een gelukkige overwinning in een door arbiter v.d. Horst uit Nijkerk goed geleide wedstrijd. (Van onze sportredactie) GOUDA Door het slechte weer konden in de eerste klas, afdeling Gouda, slechts twee van de vijf wedstrijden doorgang vinden. Even wel voldoende om wijziging in de top van de ranglijst tc veroorzaken. Door een makkelijke 30 over winning op Rijnstreek werd Zeven hoven de grote winnaar, omdat de concurrenten Zwammerdam en Bodegraven tegen elkaar niet tot scoren kwamen. Hierdoor gaan heit nu niet spelen de Floreatit, Bodegraven en Zeven hoven met een gelijk aantal pun ten aan de leiding. Bodegraven heeft echter één wedstrijd meer gespeeld dan Floreant, terwijl Ze venhoven er zelfs twee meer speel de. Ook Zwammerdam doet theore tisch nog mee in de race naar het kampioenschap. Zwammerdam heeft één punt minder dan de koploper, maar hert heeft twee wedstrijden meer gespeeld. Floreant 15-23 Bodegr. 16-23 Zevenh. 17-23 Zw'dam 17-22 Sportief 13-16 ZWAMMERDAM—BODEGRAVEN 0—0: In een uiterst sportief duel wisten beide ploegen niert tot scoren te komen. Gelijkspel geeft jui&te verhouding weer. ZEVENHOVEN—RIJNSTREEK 30: Een veel sterker Zevenhoven verzuimde na de rust de score te verhogen. 10 Lek (penality), 20 Verlaan, 30 Wale. MAARTENSDIJK Metaverpa N.V.; 25 procent in contanten en 5 procent in aandelen ten laste van de agio-reserve. Vorig jaar: 25 procent in contanten. NAARDEN N.V. Chemische fa briek Naarden: 15 procent (v.j. 14 procent). RCV 17-15 WDS 15-14 Rijnstreek 16-8 Moerk. 15-7 Waddinxv. 15-5

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12