Raad Oegstgeest vindt le korfbalvelden duur we willen u graag wat verwennen mevrouw Reconstructie Kaasmarkt voor vakantie voltooid DE MANTELSPECIALIST Studieverlof Leidse Herv. predikanten Zo groot mogelijk rendement halen Agenda voor raad van Leiderdorp SANERINGSFONDS (uw man ook trouwens) Parkeerplaatsen voor 130 auto s en 66 fietsen Medische diensten Bij de politie naar 1 linnen Andere plaats voor Discount Service? TAXI PR| UWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 APRIL 1969 s OEGSTGEEST De nieuwe korfbalvelden in sportpark De Voscuyl orden wel heel erg duur, vinden de raadsleden. Voor drie speelvelden én half verhard), waarvan slechts één vereniging (Fiks), zij het een oeiende, alleen op de zaterdagen gebruik gaat maken, moet 800.000 orden uitgetrokken. Men drong dan ook aan op een zo groot mogelijk ndement, bijvoorbeeld door ook de scholen op de velden te laten spelen. Na een debat van drie kwartier •mden allen, uitgezonderd de VVD or het voorstel van B en W dat aanleg van twee gewone en één lf verhard veld plus een kleedge- uw behelsde. De liberalen stemden 'en om niet een eigen voorstel on- ogelijk te maken: zij wensten om prijs te drukken voorlopig één woon veld naast het half verharde. Vooral de heren Dorgelo (lib) en Idershoff (prot chr) zagen tegen de 800.000 op: volgens hun grove be keningen komt dat neer op f 800 r speler per jaar (Dorgelo) of f 11 r speler per uur (Aldershoff). Slechtste grond lüe heer Dorgelo begreep ook niet ie de in mei vorig jaar gemaakte 'groting van f 620.000 in zo korte Od met bijna f 200.000 kon stijgen. ?t geschikt maken van juist deze ond de slechtste van Oegstgeest slokt het grootste deel van de isten op, aldus wethouder Van der oet in zijn antwoord. het bijzonder de heren Van leizen (prot chr) en Van der Voort ath) drongen aan op inlossing van jaren geleden reeds gedane be ten aan de korfballers. te zijner tijd in De Voscuyl nieuwe ijsbaan wordt aangelegd, worden overwogen of daarom- een een stintelbaan te maken is, als ïtwoord op een vraag van de socia- De Graaf. Het busstationnement aan de Hof- ijck bleek minstens zoveel bezwa- ',wembad Poelmeer zaterdag 3 mei toch in gebruik OEGSTGEEST Geruchten oen in het dorp de ronde als zou it nieuwe zwembad Poelmeer iet eerder dan over een halve of iele maand worden opengesteld. lij de rondvraag in de raad werd aarnaar gisteravond dan ook ge- iformeerd. Met grote stelligheid oemde wethouder Van der Voet chter als datum: zaterdag 3 mei, Ook in de uitnodiging voor de ersconferentie op 18 april werd 3 lei als openingsdatum genoemd. Er eden zich echter zoals bij grote erken dikwijls voorkomt op het latste moment enkele moeilijkheden oor, zodat de heer Van der Voet conferentie een slag om de arm ield en „een nog nader bekend te aaken dag in de eerste helft van lei" opgaf. Intussen wordt met man en macht ewerkt om toch de derde mei te unnen beginnen, al was het alleen laar met de zwemlessen. De ge- prongen buis in één van de baden want dat vormde de voornaamste tagnatie) wordt van een tussenstuk oorzien, waarna het bad opnieuw vordt volgespoten met water. Dat vullen duurt enige dagen doch m dit te bespoedigen heeft wethou- er Van der Voet zich verzekerd van e medewerking van het brandweer- orps. Behoudens force majeure kan wemlustig Oegstgeest dus alsnog de erde mei als eerste (gratis) zwem- ag tegemoetzien. lurger testand van Leiden LEIDEN Geboren: Richard (oenderik, z.v..A Wassertburg en L de Jongh; Catharina Maria Rose, •v. H C van Bommel en M J Evers; lize Maria, d.v. H A de Mooij en C Edeling; Johan Rutgerus, z.v. A L van der Werff en J H A Vlasveld; ïerlrd Jeldrik, z.v. A van Rhijn en M Oorthuys; Christiaan Nicolaas ohannes z.v. C M Homan en A J C Nessmann; Marcel Mantinus Hen- Iricus, z.v. J J Toet en A F M berends. Gehuwd: J F Kalse en H M Ber- ird; J Raasveldt en J M Paats, D an Delft en K R van Wijk, R de' ombe en M van der Linden, B van leijgen en M W Zijp, H Cherif en G van Wensveen, G Blok en E F illeveld, A T J Witteman en G J C van Ruijven, M C de Jong en C I M vatn Steenbergen, K Pardon en n T van der Laan, O S Derksen en i M Hettinga, H C Louw en H C T Mirama, M M T Mol en M W leemskerk. Ondertrouwd: J G M Franken en E M van Latum, C L Janson en I 'ischerfeier, CAM Zaat en J F isser, B W de Bruijn en A S P Jierst, B H van der Pluijm en G van JNgolanen. J Honsbeek en C A M ipeer, G Weenink en H F Ver der, H G van Dijk en J MC van 'Uijk, A J van der Velde en P I tuben, J J van der Klink en B D 'an Beuningen, C van Kolmeschate n J J van t Leven, N J A van der 'uin en J Roman, J Langezaal en J t Verbeem. W de Wit en C A Pracht, B C A Walraven en P J Groenwegen, AMCvd Zwet en G Prins, J Stieding en L C Karreman, J J Gijzenij en G J Mallo, L C F P A Hakkaart en M H C van Kempen, A Dupuis en C A Ouwersloot, H Fop- 'ein en M van Zijverden. ren op te leveren als dat aan de Marelaan de laatste plaats wordt nog als de minst slechte ondervon den zodat men daarheen op 4 mei te rugkeert. Overigens een tijdelijke zaak. Zodra Abtspoelweg en Ken- nedylaan over enige jaren daarvoor geschikt zijn, wordt de busroute de finitief vastgesteld. Belasting-mensen spelen vanavond toneel in de Antoniuskerk LEIDEN 'k Ben liever slaaf en houd mijn slavenziel. Een regel uit het dramatische toneelspel „De Paradijsvloek" van Alfons Laudy, dat van avond wordt opgevoerd in de Antoniuskerk aan de Vijf- Meilaan door de toneelclub van het belastingpersoneel. Met dit veertig jaar oude stuk heeft de toneelclub be wust twee zware risico's geno men, In de eerste plaats is het door taal en thema een wat men zou kunnen noemen „zwaar" stuik. De vraag is, of de toeschouwers het weten te waarderenmaar ook of de spe lers zelf allen amateurs er niet over zullen struikelen, ■maar. zo vertelt regisseur en hoofdrolspeler M. Wolvers (op de foto), dat is niet eens het belangrijkste. Met dit stuk willen we nog iets meer; omdat het ligt boven het niveau van de gewone stukken die door ons en andere amateurgezelschappen worden gespeeld, menen wij dut het gaan zien ervan aantrekkelijk is voor al onze mensen; met deze opvoering willen toij 'nu eens, al is het maar voor één keer, alle 400 personeelsleden van het belastinggebouwmét hun verwanten, bij elkaar krij gen, De heer Wolvers heeft het stuk al eens, vijfentwintig jaar gele den in Boxmeermet veel suc ces gespeeld. Ook toen vertolkte hij de Adam-figuur in het dra ma rond de bijbelse broeder moord. Hij gunt het stuk graag een grote opkomst, en heeft daarom in een stencil-actie in het gebouw van de belastingen al zijn collega's opgetrommeld. Vanavond om acht v.n zal blijken, of zijn oproepen succes hebben gehad. Naar aanleiding van een suggestie van de. heer Kamsteeg (prot chr), gaan B en W onderzoeken of het rijk voorzieningen als het stationnement aan de Marelaan subsidieert. Rondvraag Nog enkele punten uit de rond vraag: enkele bomen aan de Laan van Oud-Poelgeest worden thans ge rooid op advies van Staatsbosbeheer (Van der Voorl, kath); de mogelijk heid tot gebruik van de Ezelswei (ijsbaanterrein) als ravotplaats voor de jeugd wordt bekeken, evenals de plaatsing van een basketbalnet op de speelweide tegenover het win kelcentrum (De Graaf soc); de kos ten voor een desnoods tijdelijke aan sluiting van de twee stukken Kenne- dylaan worden berekend (Lagas, soc) het tracé van de provinciale weg dwars door de Morsebelpolder (pla nologisch zeer ongelukkig voor de toekomstige Haaswijk) is door de pro- vincale dienst definitief vastgesteld en naar de kosten van het on der de grond brengen of tot lucht brug maken van deze weg zal wor den geïnformeerd (Aldershoff, prot chr); over het gebruik van plastic vuilniszakken zijn B en W nog steeds niet erg enthousiast (Kamsteeg, prot chr), die toezegde hierover in de vol gende vergadering waarschijnlijk met een fractievoorstel te komen). <D LEIDERDORP Maandagavond om 8 uur vergadert de gemeente raad. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: uitbreiding van de jachthavenac commodatie; instelling van een re constructie- en saneringsfonds; in trekking van het raadsbesluit van 31 maart 1969 en verkoop van een ka vel grond in het Essenpark; beschik baarstelling van een lokaal van de tweede openbare lagere school voor de Christelijke lagere school aan de Splinterlaan; benoeming van een ze vende leerkracht aan de tweede openbare lagere school; verlenen van een extra subsidie aan de Stich ting openbare bibliotheek Leider dorp; maken van een extra toegang naar het korfbalveld; afwijzing van een verzoek van de Stichting Paro chiële Scholen Meerburg om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een diaprojector voor een kleuterschool en voor de aanschaffing van een televisietoestel voor een lagere school; inwilliging van het verzoek van de Vereniging voor Protestants Christelijk Kleuter onderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een grasmaaimachine voor een kleu terschool; inwilliging van het ver zoek van de Protestants Christelijke Schoolvereniging om gelden beschik baar te stellen voor de uitbreiding van het aantal kapstokken in de la gere school aan de Splinterlaan: beschikbaarstelling van een krediet voor de activiteiten van de Stichting Leiderdorps Jeugdwerk i.o. LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor een reconstructie, en saneringsfonds in te ^tellen. Gedacht wordt aan sanering van: 1. de tien woningen aan de Dwars- wateringkade 1 tot en met 10, waarvan er reeds vijf eigendom zijn van de gemeente. Voor dit deel van de gemeente is het be stemmingsplan „Dwarswatering- kade" in voorbereiding; 2. de bebouwing in de Dr. Van Rhijnstraat en de Kerklaan, ge legen in het in voorbereiding zijn de bestemmingsplan „Kerkwijk"; 3. de bebouwing in de Doeslaan. deel uitmakend van de in voorberei ding zijnde herziening van het bestemmingsplan „Oranjewijk en Doeskwartier"; 4. het complex oude woningen Hoofdstraat 86, 88 en 90 en Jaag pad 6, 7, 8. 9. 10, 11, en 12; de woningen Hoofdstraat 86 en 88 zijn reeds eigendom van de ge meente, terwijl pogingen worden gedaan ook de resterende wonin gen in eigendom te verwerven. Ook deze bebouwing maakt deel uit van het ontwerp bestemmings plan „Oranjewijk en Doeskwar tier". Dit is eigenlijk een advertentie voor mannen. Een tip om hun vrouw eens te verwennen. Dat gaat zo. Neem haar mee naar stad en stap met haar bij ons naar binnen. Heel achteloos, net of uw neus bloedt, weet u wel. U brengt haar dan binnen bij een modezaak met de mooiste kollektie mantels en pakjes, die ze zich wensen kan. Alles vindt ze er. Van hip-jong tot chique-ietsje-minder-jong. Maar het mooiste komt nog. Onze prijzen. Die zijn stuk voor stuk zo laag. dat u haar rustig haar gang kunt laten gaan. Duur wordt het nooit. Kom bijvoorbeeld maar eens kijken naar onze mooie voorjaarskollektie. Dat is een en al verwennerij voor een mode-gevoelige vrouw. Voor meneer's portefeuille ook trouwens. de modezaak om uw vrouw eens mee naar toe te nemen. Utrecht: St. Jacobsstraat 15 Amersfoort: Langestraat 11 Rotterdam: (Oude) Binnenweg 127 Noordmolenstraat 63 Groene Hillendijk 200 Den Haag: Schoolstraat 24 LeidenHaarlemmerstraat 163 Haarlem: Grote Houtstraat 180 Breda: Ginnekenstraat 2» Tilburg: Heuvelstraat 21 A Cliinüe of kwieke of sportieve voorjaarsn tels o.a. in Trevira 2000,i zuiver scheerwollen Jersey of Kamgaren. Flannel, Tweed etc. 59,95 m 99,95 Vrolijke voorjaarspakjes o.a. in zuiver scheer- Bp wollen Jersey of Kamgaren, Flannel etc. MM ook in Chanel model 59.95 >«99,95 Fris getinte Terlenka Regenmantels (de mooiste) 49,95 - 54,95 Leiden: Haarlemmerstraat 163 LEIDEN In opdracht van dc directeur Gemeentewerken is de firma Gebr. De Bolster begonnen met de reconstructie van het par keerterrein op^de Kaasmarkt. De indeling van het terrein om vat 42 parkeerplaatsen voor1 de bo dediensten en circa 40 parkeer plaatsen voor personenauto's. Op dagen dat de bodediensten niet werken, biedt bet terrein ruimte voor ongeveer 130 personenauto's. In het reconstructieplan is ook opgenomen de plaatsing van 66 ri.j- wielstandaards aan de zuidkant van de Koppcnhinksteeg. Om de werkzaamheden van de ter plaatse opererende bodediensten niet onnodig te belemmeren, wordt telkens één vak onder handen ge nomen. Men hoopt de reconstructie vóór het begin van de bouwvakvakantie gereed te hebben. Dokters NIEUW-VENNEP dokter Nugte- ren, tel. 02526—2220. Wijkverpleging KATWIJK Chr. Wijkverpleging tel. 2282) zuster Van der Kruit; Groene Kruis (tel. 5693 of 2702) zuster Van den Eijikhof. NIEUW-VENNEP zuster Toolens, Aalsmeerderdijk 348, tel, 029775328. OEGSTGEEST Een 34-jarige pedagoge uit Oegstgeest liep gis teren omstreeks zeven uur schaaf wonden op toen zij, oP de fiets ge zeten, geen voorrang verleende aan een auto. Het ongeluk gebeurde op de Lange Voort ter hoogte van het winkelcentrum. Lichtgewond raakte een achttien jarige kapsiter uit .Leiden, toen zij met haar auto wilde keren op de Endegeesterstraatweg en werd ge raakt door een Personenauto. Gisteren pas is aangifte gedaan van een diefstal die op 20 april is gepleegd. Het betreft een draagbare radio ter waarde van f 175. ont vreemd uit een in de Dorpsstraat bij de Roode Leeuw geparkeerd staande niet afgesloten auto. LISSE Maandagavond 8 uur is er een evangelisaliegezinsdiensit in gebouw „Welkom" t.o. gemeente huis. De avond zal een feestelijk karakter dragen; medewerking van zang en muziek uit IJmuidn. De clamatie door mevrouw Leni v. d. Ploeg uit IJmuiden over het onder werp „Het eeuwig licht". Spreker ds. J. Gravendeel over „Kom tot hef feest". OEGSTGEEST Aan de Rhijn- geesiterstraatweg zal op dinsdag 29 april om fialf drie de officiële ope ning van het nieuwe Politiebureau verricht worden. Van deze taak zal burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga zich kwijten. Op donderdag 1 mei bestaat er voor het publiek gelegenheid het bureau van binnen te bekijken. De deur is open van zeven tot tien uur. VOORSCHOTEN Het raadslid, dr. P. S. Pels heeft het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over de vestiging van F. T. Discount Service NV i.o. in een tweetal loodsen nabij het pand Veurseweg 214. De heer Pels vraagt of het college nog steeds van mening is dat vesti ging op die plaatsen ongewenst is en welke maatregelen zijn getroffen na de mondelinge toezeggingen van B. en W. Burgemeester er. wethouders delen mee nog steeds deze mening te heb ben, maar vrijwillige verplaatsing van het bedrijf naar het centrum blijkt van de zijde van Discount Service op bezwaren te stuiten. In tussen is eën andere plaats nog in onderzoek. Juist met het oog op een behoorlijk bestuur vergt een beslis sing in deze aangelegenheid zorgvul dige afweging van alle hierbij be trokken belangen. Vorige week is het (voorlopig) laatste rechtskundige advies ontvangen. Verwacht mag dan ook worden, dat B. en W.. bij zondere omstandigheden voorbehou den, binnenkort een definitieve beslissing kunnen nemen. NARMSTRAAT IA - 2 TELEFOON 01710—25555 LEIDEN De centrale kerkeraad van dc Hervormde Gemeente heelt ^besloten de Leidse predikanten voort aan bij toerbeurt drie maanden stu dieverlof te geven in de periode tus sen Pasen en september, als de cate chisaties stilstaan. Voor dit studieverlof komen in de eerste plaats de predikanten in aan merking, die de Gemeente het langst hebben gediend. Daarbij zullen de mogelijkheden, die erv voor wijkpre- dikanten en predikanten met een be paalde opdracht zijn, afzonderlijk worden bekeken. Er wordt naar gestreefd jaarlijks twee predikanten studieverlof te ge ven. Consulenten zullen hen dan vervangen. Dit jaar zal slechts één predikant studieverlof krijgen (in verband met enkele vacatures) en wel ds. H. J. van Achterberg, van juni lot en met september.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5