klve prijs DAF44, z i j n geld dubbel en dwars waard. E. R. Frans (PSP) verlaat de raad Benthuizer raadsleden willen vrede sluiten Burgemeester nu onder bewaking Zweedse expositie in Waaggebouw PIERROT Zingen op de plas IÜM Vader bruid voltrok 'politie - huwelijk Aanrander gegrepen IRO-TRON POLYESTER GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST Brief aan burgemeester Keijzer Tijdschema Corso N.Z.H. tijdens corso Jachthaven 19 UWE LEIOSE COURANT VRIJDAG 25 APRIL W9 Leidse ambtenaar nu vrijgesproken DEN HAAG De Haagse recht bank heeft een 59-jarige Leidse hoofdambtenaar van de dienst Ge meentewerken vrijgesproken van het hem ten laste gelegde: het aannemen van giften. De ambtenaar, speciaal belast met het uitbrengen van advie zen inzake het aanbrengen van licht reclames, zou als zodanig geld en ge schenken hebben aanvaard. Hij zou ook schetsen voor aanvragers hebben gemaakt. Hij verklaarde vor de rechter niet te weten dat hij voor particulier werk toestemming van de gemeente nodig had, en bovendien zei hij, dat het voor hem moeilijk was uit te maken, waar het gemeentelijke werk ophield en het particuliere werk be gon. De officier van juistié had f 250 boete en voorwaardelijk vier maan den gevangenisstraf geëist. LEIDEN Gistermiddag vol- rofc de heer M. Paats als ambte- iaar van de burgerlijke stand in iet stadhuis het huwelijk van zijn ochter, mejuffrouw A. Paats 20met politie-agent J. Raas- eldt (22). De basis voor dit uwelijk werd gelegd in het olitiebureaumejuffrouw Paats namelijk als administratief ibtenaar eveneens bij de Leidse neentepolitie werkzaam. Ds. Happee zegende het huwelijk iter op de middag in de Evan*- elisch-Lutherse kerk aan de looglandse Kerkgracht in. Foto N. van der Horst ACADEMISCHE EXAMENS LEIDËN. 24 april Geslaagd- doet. Bysantlnologie: mej. K N Ciggaar ilden): doet ex. kunstgeschiedenis: me- E Trapman-Labouchère (Oegst- lest). LEIDEN In de wijkgemeente Pniël van de Hervormde Gemeente is vorige week een brief uitgereikt, waarop men vragen, wensen of be zwaren ten aanzien .van de kerk kon schrijven. Wie niet thuis getroffen werd bij' deze actie kan alsnog een ingevulde brief bezorgen aan de marktstand van dr. P. L. Schoon- heim op de Hooglandse kerkgracht vóór nr. 44. In deze stand zullen enkele algemene reacties op de uit nodiging om openhartig eigen me ning op te schrijven worden gepu bliceerd. Deze opmerkingen geven een beeld hoe velen over gods dienst en kerk in deze tijd denken. Doorverbiding betekent, dat ieder, die dat wenst, in contact kan komen met een kerk of geestelijke. ierenregenjassen Herenregenjassen, lichtgewicht van 65% polyester en 35% kotoen, micro poreus gecoat, dat de voorde len van waterdichte en waterafsto tende regenjasstoffen in zich ver enigt. is veilig waterdicht "ademt", Jus geen condensatie binnen de jas, geen klamme kleding weegt prak- tisch niets «heeft zeer goede kreuk- herstel lende eigenschappen is be stand tegen chemisch reinigen en Pak hem gerust hard aan. Zijn 40 pk - vermogen bereikt hij bij een verrassend laag toerental van 4500: uw garantie voor een lange levensduur. Zelfs bij.zijn felste acceleraties (0-50 km/u in 6 seconden) en zijn hoge constante kruissnelheid (123 km/u) snelt liij op één tankvulling (38 liter) ruim 500 kilometer ver. DAF44 is ruim en comfortabel. Zelfs lange mensen biedt hij aantal, eenvoortreffelijkezitmetveelhoofd-enbeenruimte. Hij heeft test'm een sterke, luchtgekoelde motor. Anti-corrosielaag en 8 laklagen beschermen hem tegen 't slechtste weer. Wieldoppen, raamlijsten en bumpers zijn van zorge loos roestvrij staal. U hoeft hem nimmer door te sme ren. De taaie levenslust van deze auto is zo zeker dat DAF u een jaar garantie geeft, ongeacht het km- Prijsfó.325.- (incl.btwf 5.964,-). Bel de dealer voor een zelf-rit of stuur de coupon in voor alle informatie. LEIDEN Dc heer E. R. Frans (39) heeft besloten met ingang van a.s. donderdag 1 mei zijn raadslid maatschap voor de PSP neer te leggen. Hij wil zijn politieke activi teiten voorlopig gaan verleggen naar het organisatorische vlak; binnenkort zal hij in de PSP een bestuursfunc tie aanvaarden. Bovendien is hij voorzitter van de „Provinciale vereniging van PSP- raads- en statenleden voor Zuid- Holland en Zeeland" en met de raads verkiezingen in het vooruitzicht, wacht hem ook in deze functie veel voorbereidend werk, zo zei hij ons vanmorgen. De heer Frans die bijna zeven jaar lid van de Leidse raad is geweest, wordt waarschijnlijk opgevolgd door de 31-jarige W. de Vroomen, student in de sociologie. Formeel bezet deze de negende plaats op de lijst. Brs. G. J. de Bruyn, die enige tijd gele den zijn raadslidmaatschap voor de PSP neerlegde, komt het eerst in aanmerking maar het is te verwach ten dat hij niet van deze mogelijk heid gebruik zal maken. Wat de heer Frans betreft; het is niet onmogelijk, dat hij volgend jaar in de raad terugkeert, vertelde hij ons. „Als ze mij vragen of ik weer wil mee spelen, zal ik dat zeker doen maar dan zullen we toch meer dan twee zetels moeten krijgen." De heer Frans werkt op de afde ling post- en archiefzaken van de universiteit. GERO CASSETTES Juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 BENTHUIZEN Op de Sloot weg werd een 10-jarig fietsend meisje aangehouden door een auto mobilist, die haar trachtte aan te randen. Tot drie keer toe wist het meisje te ontkomen. Het voorge vallene had de heer A. van Staal duinen gezien. Hij belde snel een verderop wo nende kennis en verzocht hem zon der verder (om des tijds wille) over de zaak uit te weiden een rode Renault klem te rijden. De heer Van Staalduinen kreeg op de Rijn dijk eindelijk de gezochte auto „on der controle". Hij nam het num mer op en maakte aantekeningen over het signalement van de be stuurder. Dankzij deze gegevens kon de politie de in Den Haag wonende man arresteren. Coupon. S»uur mij alle Informatie over de DAF55 DAF 55 coupé DAF55 stationcar DAF44 DAF44 station car DAF33. (aanstrepen wat U wenst). Naam: Adres: Plaats:<n (ln envelop zonder postzegel verzenden aan DAF, antwoordnummer 21)00, Eindhoven). Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) leiden - Telef. 50330 BENTHUIZEN Burgemeester I. J. P. Keijzer van Benthuizen heeft van de vier raadsleden J. \V. Gommcrsc, A. Voorwinden (beiden SGP), A. van Noort (comb. AR-CHU) en D. van Soest (Arbeidersbelang) de volgende verklaring ontvangen „Ter afsluiting' van het gesprek met de commissaris der Koningin en het daarop gevolgd intern overleg, wordt het volgend communiqué uit gegeven: Tijdens het gesprek met de com missaris der Koningin zijn alle be staande problemen open en duide lijk doorgesproken. Aan het einde Na anoniem telefoontje BENTHUIZEN Bij de commissaris der Koningin is een anoniem telefoontje binnengekomen, waarin een aanslag op burgemeester I. J. P. Keijzer werd aangekondigd. De commissaris heeft daarop direct de nodige maatregelen getroffen, die er op neerkwamen, dat zowel de' burgemeester als diens ambtswoning onder bewaking staat. Uiteraard is de mogelijkheid van een flauwe grap zeer groot in dit geval. Zowel de burgemeester als de districtscommandant van de rijkspolitie heeft, zoals de burgemeester ons vanochtend verklaarde, het telefoontje niet serieus genomen maar wel serieus behandeld. van dit gesprek is aan alle partijen verzocht mede te werken aan het op lossen van de problemen in een na der te voeren intern overleg, om mede daardoor weer een goed bestuur mogelijk te maken. In dit nader overleg zijn alle achtergronden, die tot het verzoek om bemiddeling heb ben geleid, besproken. Ten aanzien van de beschuldiging aan het adres van de hoofd-ambte- naren kan worden' gezegd dat ten overstaanvan de commissaris der Koningin is verklaard, dat bedoelde uitspraken niet zijn gedaan of voor zover zij wel zijn gedaan, dit uit be zorgdheid is geschied. Adressanten wensen dit punt dan ook als niet ge schreven te zien. Door alle partijen is verklaard met vergeten van de onaangenaamheden uit het verleden tot loyale samen werking te willen komen, hetgeen voor een goed bestuurlijk beleid noodzakelijk is. De ondertekenaars zijn gaarne bei-eid hierin een mede door de voorzitter „uitgestoken hand" te zien, deze ook aan te vatten en het wederzijds vertrouwen, dat hier in tot uitdrukking wordt gebracht, te BOLLENSTREEK Om 10.10 uur zal het bloemencor so op de Nassaulaan in Haar lem starten in de richting Sassenheim. Omstreeks 11.15 uur zal de stoet in Heemstede arriveren, vervolgens gaat het naar Bennebroekwaar het cm 12 uur kan worden verwacht. Om 2 uur zal het bloemen corso Hillegom passeren. In Lisse kan de stoet om 15.15 uur worden verwacht. Om onge veer 16.15 uur komt het corso in Sassenheim aan. In het centrum van Haarlem wordt een gemiddeld- tempo aangehouden van 4 km per uur. Na het passeren van het Houtplein zal het tempo wor den opgevoerd tot 4.8 km per .uur. Van 12.45 tot 2 uur zal wor den gepauzeerd in Bennebroek (Willinklaan) beschouwen als basis om in 'n goede sfeer opnieuw te beginnen. Doorgezonden Burg. Keijzer heeft deze verkla ring ter kennisneming toegezonden aan de overige drie raadsleden, de heren Jos v d Eijk, P de Vrij (chr prog. partij) en R. Zonneveld (Partij v d Arbeid). De burgemeester spreekt daarbij de hoop uit aldus zijn schrij ven tot deze raadleden, dat zij dit comrViuniqué willen zien als een waarachtig streven tot het beëindi gen der problemen en het met elkaar samenwerken aan de ontwikkeling van de gemeente Benthuizen. Per soonlijk, aldus de burgemeester, ben ik gaarne bereid dit schrijven als zo danig te ontvangen. LEIDEN De Studentenvereni ging voor Internationale Betrekkin gen, afdeling Leiden, houdt tot en met vrijdag 2 mei in het Waagge bouw aan de Aalmarkt een Zweedse tentoonstelling ..The world of tomor row, so what?". Vanmiddag werd de tentoonstelling geopend door de heer J. Olsson, persattaché van de Zweedse ambassade. De tentoonstelling „The world of tomorrow, so what?" is in 1968 sa mengesteld door technici van het Model Madrid JJfri Een nieuw vorstelij WMF couvert met •arelkroonmotief jn Hardpleet) F Or JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 LEIDEN Het is' te wensen dast het morgen mooi weer zal zijn. In ieder geval al om twee redenen. Niet alleen zal het bloe mencorso door de bollenstreek trekken, maar ook is er een groot zangersfeest van koren die zijn aangesloten bij de Bond van Christelijke Zang- en Oratorium verenigingen ring Leiden. Voor de eerste maal gaan de le den van de deelnemende koren met elkaar een dag uit. Dit om de on derlinge band te verstevigen, zoals organisator D. van der Blom uit Burgerveen zegt. Om 1 uur zullen de ruim vijfhon derd koorleden, die in totaal onge veer zeventien koren vertegenwoor- LEIDEN Van Leiden naar Haar lem zal morgen i.v.m. het Bloemen corso op de N.Z.H.-lijn als volgt worden gereden Van Leiden t/m 9 uur tot Haarlem, t m 10.45 uur tot Bennebroek, t/m 13.30 uur tot Hillegom, t/m 14.30 uur tot Lisse, t/m 15.45 uur tot Sassen heim, t/m 17 uur tot Warmond. Vanaf 17.15 uur weer naar Haarlem. Er moet rekening gehouden worden met vertraging. Naar en van Keuken hof zo nódig extra diensten. digen. bij Avifauna in ALphen aan den Rijn op de boot stappen. Avifauna Er zal een tocht gemaakt worden over het Brasemermeer en ver volgens zal d.e steven woiuen ge wend naar de Westeinderplassen. Het ligt in de bedoeling midden op de plas de stemmen te verheffen tot één groot massaal koor. wat on getwijfeld een indrukwekkend ge hoor zal zijn- Om ongeveer 6 uur hoopt men weer in Avifauna te zijn terugge keerd. waar dan een concert zal worden gegeven rond de vijver. Al leen bij goed weer zal dit evene ment kunnen doorgaan. Na het nuttigen van een maaltijd staat de leden een gezellige avond te wachten met meaewerking van „de Vrolijke Vrijbuiters" uit Aals meer- ,.Als deze zangersdag ons goed bevalt, zullen wij er misschien wel een traditie van maken", aldus de heer Van der Blom. Het aantal koor leden zou overigens groter zijn ge weest, indien hei bloemencorso niet werd gehouden. Koren uit de bol lenstreek hebben nu verstek laten gaan. LEIDERDORP Voor het plaat sen van een extra toegang naar het korfbalveld aan de Essenlaan is een krediet van f 765 nodig. Chalmers Institute of Technology te Gothenburg en heeft in vele steden in Zweden grote belangstelling ge trokken. Via de Zweedse ambassade heeft de SIB beslag kunnen leggen op het tentoonstellingsmateriaal. Dit bestaat voornamelijk uit foto's die betrekking hebben op bevol kingsgroei, technische ontwikkeling, ruimtelijke qrdening enz. Het doel van de tentoonstelling is de heden daagse mens te confronteren met de dreigende problemen van de overbe volking, lucht- en waterverontreini ging, de grote voedseltekorten in de ontwikkelingslanden, kortom met alle factoren, die het leven van de mens bedreigen. - De tentoonstelling is dagelijks voor iedereen toegankelijk. Koor Leidse Kantorij zingt in Hoogl. kerk LEIDEN Zondagmorgen zal in de dienst van 10 uur Hooglandse kerk hert koor van de Leidse Kantorij o.Lv. Joop Brons, die tevens het orgel bespeelt, in wisselzang met de gemeente koralen zingen in zet tingen van M. Fraetorius en H. Schütz. Eveneens zal de geloofs belijdenis volgens een melodie in 1539 in Straatsburg ontstaan, wor den gezongen. Op deze wijze wordt aan de koorzang een functie ge geven geheel in verbinding met dc gemeentezang en de dienst als ge heel. Voorganger is dr. P. L. Schoon- heim. In de preek zal gesproken worden over het bijbelse beeld van de Herder voor geestelijke zorg en contact in deze tijd. Dit in verband met de pastorale verkenningstocht, die deze weken in het binnenstads gedeelte van de Hervormde wijk gemeente rondom de Hooglandse kerk is gehouden. Diploma's middelbare tuinbouwschool LISSE Het diploma van de Middelbare Tuinbouwschool voor de bloembollenteelt werd behaald door: Th E J Adrichem, Ens (N.O.P.); N A Azier. Hillegom; J M J Berbée, Noordwijk; R I M Bisschops, Sas senheim; R P Boot, Sassenheim; G P Clemens, Abbenes; C Doets, Katwijk a d Rijn; F Duiker, Sassenheim; Th J Duinhoven, Warmond; ELM Gre- vers, Wassenaar; K J Guldemond. Lisse; N H Heemskerk, Bennebroek; P A M Hogervorst, Noordw'hout; G W Koomen, Voorhout; J C Lam- merse, Bennebroek; M J A Matze, Sassenheim; M Munneke, Warmond; J H P Nederstigt, Heemstede; G C Nieuwenhuis, Lisse; J H C Pennings, Noodw'hout; A C Pennings, Noordw- 'hout; A C Pennings, Noordw'hout; A Reyerkerk, Noordwijk a/Zee; R A Rodenburg, Heemstede; L F M Roo- zen, Vogelenzang; GAM Rotteveel. Noordwijk; J H M Timmer, Ou- deschild (Texel); H M M van Tol, Katwijk a/d Rijn; J Vrolijk, Noordw'hout; J C M Warmerdam, Noordw' hout. LEIDERDORP Ter verdere uit breiding van de steigeraccommodatie (vijfde fase) van de jachthaven vra gen B. en W. de raad een krediet van f 24.500 voor de aanleg van twee vaste houten steigers van 65 meter aan de zuidwal

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3