v/h RAUMANN TEPPEMA Rijnsburgs raad over recreatie dit alles vindt u in de REORGANISATIE-VERKOOP van Sociale werkplaats geen filantropische instelling jrT? ongelooflijk hoeveel waarde deze kleding - kan hebben voor zo weinig geld REVOLUTIONAIR - VOORTREFFELIJK - SOLIDE PERFEKT in prijs in pasvorm in afwerking in dragen Wilhelminaschool heeft uitbreidingsplannen maarsmansteeg 4-6 exclusieve heren- en damesmode leiden, telef. 71673 De heer Hofstee in KATWIJK: GEMEENTE VOORHOUT C. van den Bosch kampioen KDC Middenstand in Lisse wil een koopavond Boete voor treiler in Deense wateren NIEUWE LEIDSE COURANT KATWIJK Een sociale werkplaats is er allereerst om een deel van de werkzaamheden van een aantal bedrijven over te riemen. Het is niet zo, dat in alle opzichten rekening gehouden kan worden met de speci fieke moeilijkheden van de werknemers. Wel probeert men zoveel moge lijk het werk en de werktijden aan te passen by een persoon of een groep, maar dit mag beslist niet ten koste gaan van de produktie. Aldus de leider van de sociale werkplaats in Katwijk, de heer Hofstee, tijdens zijn inleiding op de vergadering van Philadelphia gisteren in de kantine van heit ge bouw. Een voorbeeld van werktijdaan- passing noemde de heer Hofstee een half uur extra rust tussen de middag voor mensen met. rugklach ten.. Maar ook een sociale werk plaats is beslist geen filantropische instelling. Als werknemers bij her haling te laat komen of helemaal verzuimen zonder bericht te geven, betekent dat ten slotte beslist, dat de deuren op een kwade dag voor hen gesloten zullen blijven. De Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet Beroep op ouders, personeel en jeugd zelf Nieuw bollenbedrijf in Sassenheim SASSENHEIM Burgemeester olwijk van Sassenheim opende termiddag een nieuw bloem- llenexportbedrijf van de heer eorge Bergman, die, na vier en een half jaar met een noodbehui zing genoegen te hebben moeten nemen, nu over een fraai pand :~beschikt. Het bedrijf is gevestigd de grens van Sassenheim en Voorhout, aan de Teijlingerlaan. KATWIJK AAN DEN RIJN De eer C. van den Bosch in Rijnsburg in de afgelopen week clubkam pioen geworden van de Katwijkse damclub KDC. In de laatste ronde inoesten nog drie wedstrijden wor den gespeeld. De uitslagen daarvan waren als volgt: J ZwaanAr van Beelen 11. J GodwaldtJ Pas- schier 11. J SlootwegC van den Bosch 02. De eindstand in de hoofdklasse was aldus: C van den Bosch, 18 ge speeld. 25 punten; J Zwaan 1824; J Passchier 1824; J Schoneveld P.zn 1820; Ar van Beelen 1820; Fr Spierenburg 1818; M L Dijkstra 1815; J van Duyvenlbode 1815; J Godwaldt 1811; J Slootweg 188. De spelers J Godwalt en J Sloot weg degraderen naar het tweede tiental. Uitslagen kampioenschap van Katwijk: C van DuynW van Bee len 2—0; Arn van BeelenP Ouwe-, hand 02; T GuytC van Klaveren 2-0. NOORDWIJK Moeten er verkeersbrigadiertjes komen? Over dit punt ontstond op de ledenvergadering van de Wilhel minaschool een vrij uitgebreide gedachtenwisseling. Er bleek on der de ouders een enquête te zijn gehouden, waarbij het merendeel zich ei- vóór uitsprak. In het jaar overzicht werd de vraag gesteld of de ouders niet te klakkeloos het formulier hadden ingevuld. Men betreurde dat een verzoek aan het gemeentebestuur om op plaatsen waar veel schoolkinderen over steken zebrapaden aan te leggen, was afgewezen. Met name was de oversteek Tramsteeg - Zeestraat velen een doorn in het oog. Opgemerkt werd, dat elders de verkeersbrigadiertjes vrijwel steeds optreden op plaatsen waar zebra paden zijn. Kritiek werd geleverd op de politie, omdat van de zijde van het bestuur was gesteld, dat de politie te druk bezet was om zelf de veiligheid op de oversteek plaatsen te verzekeren. Er werd be sloten, eventueel in samenwerking met andere scholen, een bijeen komst te beleggen en de heer Bas ten, korpschef van politie in Noord- wijk uit te nodigen zijn visie over de zaak van de verkeersbrigadier tjes te geven. Schoolreisje Ook de schoolreisjes vormden een punt van bespreking. Het hoofd van de school, de heer D. Feenstra, vroeg of met deze trips moet wor den doorgegaan, gezien de hoge kosten. HILLEGOM Onder directie van de heer Gé van der Steen geeft de Chr. Oratoriumvereniging „Asaf" op vrijdagavond 2 mei om 20 uur een concert in de St. Martinuskerk. De solisten zijn: Thea Ekkerman-v. d. Pas (sopraan), Frieda Engelenburg- v. d. Kolk (alt), Marius van Altena (tenor) en Ruud v. d. Meer (bas). Ver der verleent medewerking het Sym- phonie-Orkest 's-Gravenhage. De vergadering kwam tot de slot som, dat de reisjes behoorden door te gaan. Secretaris T. H. Sijpkes maakte in zijn jaaroverzicht melding van een goed schooljaar. Het gemeente bestuur was medewerking verzocht voor het verkrijgen van een stuk grond in de wijk Boerenburg om daar een tweede Wilhelminaschool te vestigen. Dat de behoefte aan een nieuwe school zich steeds meer laat voelen, bleek uit het overzicht van het hoofd. Door de grote toeloop van leerlingen en de verlaging van het leerlingen tal van de eerste klas, zal een nieuwe klas moeten worden gevormd. De stijging van het leer lingental nu ruim 300 maakt het aantrekken van een leerkracht noodzakelijk. De enige mogelijk heid voor het onderbrengen van een nieuwe klas is te vinden in de oude Wilhelminaschool. Als het zo doorgaat zal die school weer spoe dig vol zijn. De schoolvereniging telt momen teel ongeveer 170 leden. Uit het financiële verslag bleek, dat de reserves als gevolg van overbesteding waren aangesproken. Hierover ontstond enige discussie, daar men van mening bleek, dat bepaalde voorzieningen op grond van artikel 72 hadden kunnen wor den aangevraagd. In dit verband deelde de voorzitter, de heer B. Ike mee, dat het bestuur er niets voor voelt uit dit artikel te halen wat er ook maar in zit, daar het gemeen tebestuur van Noordwijk toch al een royaal standpunt inneemt. De vergadering benoemde tot be stuurslid mevr. A. Dekker-Schuur man en de heer P. H. Huisman. Ziekenverpleging wil medisch centrum in Hillegom HILLEGOM Donderdagavond hield de afdeling Protestantse Zieken verpleging haar jaarvergadering. Se cretaris A. Kleijwegt bracht het jaar verslag uit. Het aantal consultaties voor zuigelingen bedroeg 1128 en het aantal consultaties kleuters 1084. Het ledental bedroeg per 31 decem ber 1875. Penningmeesteres.se mevr. J. Woerlee-Vis, meldde een beschei den saldo. Er wordt gewerkt aan een stichting, waarin het Wit-Gele Kruis en de Protestantse Ziekenverpleging participeren. Het doel is te komen tot een gezondheidscentrum, waarin het medisch centrum en de beide kruisverenigingen worden gehuis vest. Omtrent de plaats is overleg met het gemeentebestuur gaande. HILLEGOM In de recreatie zaal van het Hillegoms Bejaarden centrum Parkwijk werd woensdag een ontspanningsavond voor de be woners gehouden. De avond werd georganiseerd door de directie in sa menwerking met de diaconieërt van de plaatselijke herv.- en geref. ker ken. RIJNSBURG Het winkelcen trum van Rynsburg In de Hoftuin, heeft het eerste lustrum achter de rug. In deze vijf jaren is wel geble ken dat het winkelcentrum in een behoefte voorziet en door het Rjjns- burgse publiek wordt gewaardeerd. De viering van deze eerste mjjlpaal gaat gepaard met enkele akties waar prijzen mee te winnen zyn. Ook de kinderen zullen meedelen xn de vreugd. LISSE Hopman Schouten van de Lisser padvindersgroep Kanlnefa- ten heeft de zilveren Jacobsstaf ont vangen. Deze onderscheiding werd uitgereikt door de districtscommissa ris van Rijnland, K. I. van Rlje. Na de zilveren Vlaamse Gaal Is het de hoogste onderscheiding voor padvin ders, die wordt toegekend aan dege nen die zich gedurende een groot aantal jaren buitengewoon verdien stelijk hebben gemaakt. LISSE De Sakor-collecte heeft f 624.76 opgebracht. LISSE Vanavond wordt in de kantine van de sporthal een oprich tingsvergadering gehouden voor een volleybalclub. Aanvang 8 uur. werkplaats is een producerend be drijf, dat hierdoor economisch in gesteld moet zijn. Een 25-bal bedrijven uit de om geving verwacht, dat er een be paalde produktie gehaald wordt. Is dit niet het gavsil, dan raakt de werkpl- in de toekomst bepaalde grote cpctr&whh-i kwijl en dat ia de bedoeling niet. Laatste woord Maar het laatste woord over een zekere werkopdracht aan een per soon is toch wel aan de arts, Als deze zegt. dat het door lichamelijke omstandigheden van een arbeider niet mogelijk is deze opdracht uit te voeren, dan houdt de bedrijfs leiding zich daarn. Op de vraag, \^at de betekenis van de sociale werkplaats voor net kind is, antwoordde de heer Hofstee: Het kind moet gelukkj® eem -"1-* worden en dit kan alleen door een zinvolle plaats in het maatschappe lijk leven. Rust in de kerk RIJNSBURG Het is rustig in de hervormde (Grote) kerk in Rijnsburg. De restauratiewerk zaamheden liggen namelijk al enkele dagen stil. De Rijnsburgers hoeven zich echter niet ongerust te maken. RIJNSBURG De verwachting dat de voltallige gemeenteraad in korte tijd de agenda zou afwerken ging in vervulling. Wat ook te venvachten viel, was dat de fractie van de PvdA zich niet zo maar zou neerleggen bij de con clusie van b. en w. in een nota over de mogelijkheid van een piasvijver en toiletgelegenheid in Plan West II. B. en w. menen dat bezwaarlijk aan het verlangen kan worden vol daan omdat de voorzieningen die hierin zijn opgenomen, te weten een vijver voor watervogels, een herten kamp, een speelterrein voor kleine kinderen, een voetbalveldje voor grotere kinderen (en pa's), en be planting en voetpaden, gezien de beschikbare ruimte, niet toelaten hieraan nog een piasvijver toe te voegen. B. en w. suggereren wel dat zo'n vijver zonder bezwaar geprojec teerd kan worden in het bestem mingsplan Frederiksoocd; dit zou ook wat het toezicht betreft gecom bineerd kunnen worden met het ex ploiteren van een zwembad. Het plaatsen van een toiletgelegenheid daar vraagt toezicht en reiniging en personeelsgebrek weerhoudt b. en w. ervan. Mevr. De Haas-Kromhout vond het plan zelf ruim en leuk van opzet en haar fractiegenoot, de heer D. v.d. Mey, die de tekening gezien had was het daarmee geheel eens, maar enige beduchtheid was er voor de grote diepte van de vijver (2 me ter). Zij dacht dat het de directeur van de plantsoenendienst wel was toevertrouwd een passende oplossing te vinden. De heer P. Paauw kon zich met hetgeen in de nota staat wel vereni gen maar hij was ook wel beducht en vroeg een goede afzetting, bijv. een schuin geplaatst hek. De heer D. v.d. Mey vond de Door een zuiver administratief misverstand dat intussen reeds is opgelost was de officiële goedkeuring, waarbij ook monu mentenzorg is betrokken, nog niet binnen. Vandaar dat het werk enkele dagen moest worden stilgelegd. Foto Kruyt „staart" van van de vyver uitstekend geschikt als piasvijver. Vernielzucht De heer Haasnoot betrok ook de andere plantsoenen in de discussie. Het park voorziet in een dringende behoefte, want nu worden andere plantsoenen als voetbalveld gebruikt. Hij pleitte ervoor het terrein tussen Camphuyzerstraat en de Waal als voetbalveldje in te richten. De burgemeester deelde mee dat het terrein tussen de Boslaan en de Conserven fabriek als voetbalveld zal worden ingericht. Om te voorkomen dal de daarin als scheiding gelegen sloot gevaar oplevert zal een strook worden beplant. De heer C. van Egmond vond bei de objecten wel gewenst maar zag de mogelijkheid niet. De heer T. Kralt (CHU) bracht de vernielzucht ter sprake. Het is te leurstellend hoe weinig medewer- king bij de ouders te vinden is om dit tegen te gaan. Het aanleggen en onderhouden kost handenvol geld en je krijgt er de tranen van in je ogen, aldus de burgemeester, als je ziet wat er vernield wordt. Ouders in de eerste plaats hebben hier een ta&k, ook het onderwijzend personeel kan er wel wat aan doen, meende de heer C. v. Egmond. Misschien is het verstandig de jeugd zelf in te schakelen opperde de heer D. v. d. Mey. Alle raadsleden waren het er over eens dat het te erg is. De heer T. Langerak werd be noemd als plaatsvervangend secreta ris en ambtenaar van de burgerlijke stand. Hetze De heer D. v. d. Mey bracht bij het vaststellen van de notulen de diverse Ingezonden stukken en kri tische geluiden in de pers over de voorgenomen sloop van de boerderij aan de Katwijkerweg ter sprake. Hij noemde dit een ongemotiveerde en onverdiende hetze tegen het beleid van de raad en tegen de persoon van de burgemeester. Hier worden op unfaire wijze verdachtmakingen ge lanceerd zo meende hij. Wij moeten hieraan, zo dacht de heer C. van Egmond, niet te veel aandacht beste den en er ons ook niet te veel van aantrekken, „wat ik ook niet van plan ben", aldus de burgemeester. Het tarief voor het ledigen van putten en het doorspuiten van riolen zal worden verhoogd tot voor de putten een bedrag van ten minste f 50 en voor elk half uur langer f 25 en voor het doorspuiten f 45. De raad was goed te spreken over de prijs die ter verkrijging van een afgerond geheel van de parkaanleg jn plan West II met de firma Voor bergen is afgesproken om tot een schadeloosstelling ter verkrijging van een pachtontbinding te geraken. Ook voteerde hij een bedrag van f 24.000 om op de grond aan het Noordeinde een uitbreiding van de garage van gemeentewerken te rea liseren. Auto's zullen in 't vervolg alleen aan de oostzijde van de Burchtstraat mogen parkeren. Alle bewoners aan deze kant kunnen zich hiermee vere nigen. Rest ons nog te vermelden dat na afloop van de vergadering de heer D. v. d. Mey, namens de pvdA-frac- tie de burgemeester een lijst ter hand stelde waarop dertien ingezete nen worden voorgedragen om deel uit te maken van een stichting zwembad. Door te late bezorging konden wij dit verslag niet gisteren plaatsen. - Red). RIJNSBURG Het meisjeskoor „Juliana" zal op 10 mei deelnemen aan het Nederlands Koorfestival 1969 uitgaande van de Bond van Zang en Oratoriumverenigingen in Neder land. Donderdag 13 mei zal het meisjes koor uit Rijnsburg deelnemen aan de zangersavond die in Katwijk wordt gehouden. HAZERSWOUDE De afdeling van de Bond van Plattelandsvrou wen houdt dinsdagavond 29 april, om kwart voor acht, een bijeen komst in het Verenigingsgebouw. Mevrouw Boersma van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting verzorgt een lezing onder de titel: „Goed ge voed, zoals het moet". LISSE Donderdagavond heeft de middenstandsvereniging Aiverha ver gaderd onder leiding van dc heer L. Tibboel. Vóór de pauze werden jaarverslagen uitgebracht waaruit bleek dat het eerste jaar een goede start heeft gegeven. De heer Aronson van het IVO- bureau te Amsterdam hield een cau serie over de BTW. De voorzitter deed een beroep op alle leden eraan mee te werken dat alle winkeliers lid van Aiverha wor den. Eendrachtig optreden is het be lang van de gehele middenstand. De voorzitter meende ook dat het In aller belang is dat er een streek- gewest komt en de bollenstreekge meenten zich niet laten onderbren gen onder invloed van de grote ste den. De mening werd gepolst hoe men denkt over een koopavond. De over grote meerderheid was spontaan voor een koopavond op vrijdag. Over de komst van „Cash and carryzaken" zei de voorzitter, dat als er één Cash and Carry komt, hy deze liever in Lisse dan in Sassenheim heeft, maar dan ok in het centrum van het dorp. LEEUWARDEN De Harlinger kotter Geertje Hairita heeft gisteren middag een boete gekregen van 13.000 Deense kronen (ongeveer 6500 gulden). Begin deze week is de kotter door de Deense marine opgebracht, omdat men binnen de zes mijlszone van Denemarken aan het vissen was. De Geertje Harrita werd aangehou den voor de Noordzeekust van Jut land, waar het met vier andere Ne derlandse schepen op garnalen viste. De andere boten wisten te ontsnap pen, toen de Deense marineschepen aan de horizon verschenen. Dit lukte de Geertje Harrita niet, ondanks dat men de lichten doofde. De marine schepen losten waarschuwingsschoten en de Harlinger treiler koos eieren voor zijn geld. Het schip werd met de drie opvarende opgebracht naar Esjberg. De eigenaar van het schip, de heer J. Poepjes uit Harlingen, kon geen verklaring geven waarom zijn schip met gedoofde lichten was weggeva ren. Gistermiddag kreeg hij telegra fisch het bericht dat het schip be boet was met 13.000 Deense kronen. De heer Poepjes heeft het geld on middellijk overgemaakt. Hij hoopt dat het schip zo 3poedig mogelijk zal worden vrijgelaten om de 2500 kilo gram garnalen naar de veiling in de thuishaven te kunnen brengen. Leids Kamerkoor in Nieuwkoop NIEUWKOOP Het Leids Ka- merkoor geeft op zaterdag 26 april het slotconcert in de serie Kerkcon- certen. Het programma vermeldt werken van Chr. Erbach, Jacobeus Gallias, Johann Seb. Bach, Hans Mi- cheelse en Hugo Distier. NIEUWKOOP De leden van het kunstgenootschap 't Regthuys heb ben gisteren het eerste nummer van het nieuwe „onregelmatig verschij nende" mededelingenblad „Regtuyt" ontvangen. De eerste kennismaking is veelbelovend. Op 30 april zal het trio Louis van Dijk een bijzondere muziekavond voor 't Regthuys op luisteren. Op zaterdag 3 mei zal In het Oude Raadhuis een tentoonstel ling worden geopend van werk van deelnemers aan de teken-, schilder en pottenbakkerscursussen van de afgelopen winter. Ook op zondag 4 mei, zaterdag 10 mei en zondag 11 mei is deze open van drie tot vijf uur. Feest Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING Voor de viering van Koninginnedag is het volgende programma vastgesteld. Om 10.30 uur worden in het Cultureel Centrum schietwedstrijden georgani seerd om het kampioenschap van Al kemade. De wedstrijden worden ver zorgd door de schietvereniging Het Vizier. Des middags om 2.30 uur feest voor de kinderen van de leden van de Oranjevereniging met poppen kast, goochelen en tractatie. Van 5 tot zeven uur is er eveneens in het Cult. Centrum een tienerfeest met medewerking van een beatgroep. Des avonds om half acht optocht met Door Gunst Verkregen. Na afloop prijsuitreiking. Daarna gezellig sa menzijn voor de ouderen in het Cul tureel Centrum. Aanwezigheid verkeersbrigadiertjes in Noordwijk gewenst Burgemeester en wethouders van Voorhout doen mededeling van hun voornemen om in afwijking van net bestemmingsplan „Plan in hoofdzaan" met toepassing van artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te ver lenen aan L. P. v. d. Geer, Jacoba van Beierenweg 98 te Voorhout voor de bouw van een werkplaats echter de percelen Jacoba van Beiei'enweg 106 t.m. 114 kadastraal bekend sectie A nr. 2688. Het plan ligt gedurende 10 dagen ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden kunnen gedu rende bovengenoemde termijn even tuele bezwaren tegen de voorgeno men beslissing bij burgemeester en wethouders indienen. Burgemeester en wethouders van Voorhout: G. A. STOLWIJK, burgemeester, J. W. v. d. AARDWEG, secretaris

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 23