Tati maakt van Play Time film met dubbele bodem Jongelui bezetten raadszaal Politie arresteert twee winkeldieven AGENDA TUSSEN DE BLADZIJDEN IET DRAAIBOEK" Medische diensten in Leiden en omgeving Kiesinger zwicht voor meerderheid in kabinet Eis zes jaar voor overval op industrieel ABN-president: maatregelen niet voldoende Zoekgeraakte aanklachtbrief is terecht Weer gevecht Suezkanaal Winst DAF in 1968 sterk gestegen Ds. B. van Beveren (63) overleden J. M. Erkelens overleden Kloos voorzitter van Europees vakverbond Hulpbisschop gearresteerd Biafranen veroveren Owerri Flinke groei omzet Kluwer iKRfWf m>S€ COURANT It VRIJDAG 25 APRIl 1W Verjaring misdaden BONN De plannen tot opheffing: I ▼an de verjaringstermijn voor moord en volkerenmoord is niet zonder moei lijkheden door de Westduitse regering aanvaard. Bondskanselier Kiesinger verzette rich lange tijd tegen de meer derheid van het kabinet die alle moor den over één kam wilde scheren. Na «es uur vergaderen werd men het van morgen eens. Kiesinger was voorstander van een ineer gedifferentieerde oplossing. Hij wil wel vervolging van de grote nazi- misdadigers. Processen tegen de „klei ne" nazi's, waaronder hij de slachtof- fers van het systeem verstaat die met tegenzin opdrachten uitvoerden, achtte hij niet gewenst. Minister Ehmke 'Justitie) was tegen de oplossing van Kiesinger omdat de bevoegdheid van de rechtbanken dan zou worden beperkt. In de juridische praktijk wordt immers al een onder scheid gemaakt tussen grote en kleine nazi-misdrijven. In de regeringsverklaring wordt ge steld dat er ingewikkelde juridische Eroblemen zouden ontstaan als men in et wetsontwerp een onderscheid zou maken tussen misdrijven van verschil lend kaliber. Toch soepel Regeringswoordvoerder Conrad Ahlers iel dat wellicht later een clausule zal worden toegevoegd waarin staat dat er rekening wordt gehouden met de speciale omstandigheden waaronder de personen die van oorlogsmisdaden worden beschuldigd destijds leefden. I>e mensen die oorlogsmisdaden pleegden onder bedreiging van zware straffen, zouden dan wettelijk recht hebben op een soepele behandeling. BREDA De officier van justitie bij de Bredase rechtbank mr. A. Kalt- hoff heeft gisteren een gevangenis straf van zes j»ar geëist tegen de 22-jarige fabrieksarbeider J. F. uit Hoogerheide. Deze wordt ervan ver dacht op 3 augustus de 74-jarige in dustrieel Ch. R. Rogier in zijn wo ning te Bergen op Zoon) te hebben overvallen. R. werd zodaüg gewond, dat hij zes dagen later in het St. Elizabethziekenhuis in Tilburg over leed. De rechtzaak werd behandeld ach ter gesloten deuren, omdat de fa brieksarbeider ook verdacht werd van verkrachting. De dag na de overval vond de chauffeur van R. zijn werkgever in diens woning. De verdachte wertl eind oktober aangehouden. De politie hoorde hem voor een ander strafbaar feit, waarbij F. ook de overval op de bejaarde industrieel bekende. Hij verklaarde eveneens in het bejaar denhuis St. Catharina in Bergen op Zoom te hebben ingebroken, waarbij zijn buit vijfduizend gulden bedroeg. De officier van justitie vroeg naast de zes jaar gevangenisstraf ter beschikking stelling van de regering. AMSTERDAM Het zal volgens de president van de Algemene Bank Ne derland, de heer H. W. A. van den Wall Bake, niet eenvoudig zijn om uit de huidige inflatoire situatie te ko men. „Ik betwijfel of-de jtredietbeper- king, opheffing van de investeringsaf trek en de prijsstop voldoende zullen zijn", zei hü vanmiddag op de algeme ne vergadering van aandeelhouders. Zeker is dat in de tweede helft van 1969 en in 1970 de moeilijkheden zich zullen gaan opstapelen indien niet zo spoedig mogelijk ook beperkingen worden aanvaard op het gebied van de loonontwikkeling en de overheidsuit gaven. Over de ABN merkte de heer Van den Wall Bake op,, dat zij een goed jaar achter de rug heeft. De bank heeft een forse groei te zien gegeven en het bedrijfsresultaat stemt tot,tevre denheid. Ondanks de snelle toeneming van de investeringen is de liquiditeitspositie van het bedrijfsleven blijkbaar ruim gebleven. De geldschepping in ons land 'werd vorig jaar, vergeleken met 1967, in veel sterkere mate veroor zaakt door het financieringstekort van de overheid en minder door uitbrei ding van de kredietverlening aan de particuliere sector van de economie, al dus de president van de ABN. DEN BOSCH Een groep jongelui heeft gisteren, korte t(jd voor de ge meenteraad ging vergaderen, alle raadszetels bezet. Toen de raadsleden binnenkwamen konden ze (staande) allerlei wensen die de jongeren for muleerden vernemen. Enkele van die wensen: verwijde ring van het verkeer uit de binnen stad, meer bioscopen, meer recreatie ruimte. Want: wij willen leven, was het steeds weerkerend refrein. Enkele rechercheurs verschenen om de orde te herstellen, maar dat *vas niet nodig want de (nieuwe) burge meester Van de Ven voor wie dit zijn eerste Bosse raadszitting was. had na enig overleg met de jongelui besloten tot een nader gesprek. De mini-raad verliet na dit succes vrijwillig de raadszaal. Buiten verklaarden ze, dat ze snel hadden willen reageren op een uit lating van de nieuwe burgervader in »ijn InstallatiereHe: „lig boud van de APELDOORN De Apeldoomse politie heeft de 44-jarige G. P. en zijn 24-jarige vriendin Corrie H. B. aangehouden. Zij worden ervan ver dacht over het gehele land grote winkeldiefstallen te hebben gepleegd. In hun flat, waar het paar sinds 1967 samenwoonde, heeft de politie een enorme hoeveelheid goederen ge vonden, die afkomstig zijn van hon- NIJMEGEN De schriftelijke aanklacht van de Nijmeegse student in de sociologie Marcel van Herpen tegen de rector magnificus van de katholieke universiteit in Nijmegen, prof. mr. baron S. F. L. van Wijnber gen; is terecht. De aangetekende brief met aanklacht werd gistermorgen op het politiebureau bezorgd. Zoals be kend werd de rector magnificus aan geklaagd wegens smaad. Hij, betitelde een studentenoptre den van vorige v?eek tijdens een lustrumcongres, waarop de Indone sische minister Seda het woord zou voeren, als fascistisch. Gisteren was er onzekerheid over de aanklacht ontstaan, omdat de brief, die woensdagmiddag in het bij zijn van getuigen gepost was, niet op het politiebureau was gearriveerd. Gistermorgen echter werd de brief bezorgd. De afstand tussen het post kantoor en het politiebureau be draagt enkele straten. TEL AVIV Zes Egyptische sol daten zijn vanmorgen gesneuveld in een gevecht met een Israëlische le gerpatrouille, na een infiltratie over het Suezkanaal in de bezette Sinai- woestijn. Een Israëlische soldaat werd gewond, zegt Tel Aviv. De Egyptenaren hebben woensdag op een waarnemingspost van de VN en waarnemers van de VN geschoten, heeft generaal Odd Bull, leider van de VN-waarnemers in het Nabije Oosten laten weten. Volgens Kaïro was dit gebeurd om dat Israëlische tanks zich bij de post bevonden. Dinsdag waren van de westelijke oever van het Suezkanaal vijf ge weerschoten gelost op een ambulan cewagen van de VN die de vlag van de volkerenorganisatie voerde. EINDHOVEN De omzet van DAF NV te Eindhoven is in 1968 ten opzichte van 1967 met 13,1 procent gestegen tot ƒ575 miljoen gulden. Het jaarverslag meldt dat deze sterke omzetstijging tot stand kwam in een jaar waarin dc militaire pro- duktie vrijwel geheel afliep. De winst ten opzichte van 1967 steeg met 27 procent en bedroeg net to 18,18 miljoen gulden (in 1967 14,3 miljoen). Het bedrag zal geheel ten goede komen aan de reserves. De grote winststijging is volgens de directie vooral te wijten aan het feit dat de hoge investeringen van voorgaande jaren voor het eerst tot de winst bijdroegen. DAF meent dat de »ooruitzichten zeer gunstig zijn en dat de produktie in aanzienlijke mate zal stijgen. Predikant voor doven (Van een onzer verslaggeefsters) HILVERSUM Geheel onver wacht is woensdag op 63-jarige leef tijd overleden ds. B. van Beyeren te Hilversum, pastor voor doven vanwe ge de Hervormde Kerk. Ds. Van Be- veren werd in 1963 vrijgemaakt na een speciale opleiding voor dit werk, waarvoor hij overal in het land het terrein vond.' Reeds als hulppredikant in Hil versum vóór 1963 verrichtte hij pastoraal werk op dit gebied. Een maal bevestigd als predikant breid de het zich sterk uit. Ds. Van Beve ren deed het werk van een gewoon predikant, zoals huisbezoek, zieken bezoek, catechisaties, kerkdiensten, huwelijksinzegeningen en begrafenis sen. Hij moest veel reizen om ongeveer 4900'doven in het land te bereiken. Met heel zijn hart deed hij dit werk en hij genoot het volle vertrouwen van de doven. Ds. Van Beveren was voorzitter van huize „Dovenvreugd" in Baarn en hij genoot het volle vertrouwen Chr. Bond voor Doven. De begrafenis is maandag om half drie op de begraafplaats Zuiderhof aan de Bosdrlft te Hilversum. HILVERSUM Op 87-jarige leef tijd is overleden de heer J. M. Erke lens. doopsgezind emeritus-predikant Van 1906 tot 1919 diende hij achter eenvolgens de doopsgezinde gemeen ten van Hollum op Ameland. Stave ren en Medemhlik Nadien was hij van kin derden winkeldiefstallen. De totale waarde van de gestolen artikelen wordt geschat op 15.000 gulden. Maandagmiddag werd het paar op heterdaad betrapt toen het in de su permarkt van V. en D. in Apeldoorn blikjes sardientjes en twee pakken vlees weghaalde. De man ontkende aanvankelijk bij meerdere winkel diefstallen betrokken te zijn, maar in zijn huis trof de politie overal artike len aan, waaronder transistorradio's, bandrecorders, foto- en filmappara tuur en talrijke andere kostbaarhe den. Ook in de woning van de vrouw ontdekte de politie 'gestolen goederen. Spoedig legde het tweetal toen een bekentenis af. DEN HAAG De heer A. H. Kloos, voorzitter van het NW, is de enige kandidaat voor het voorzit terschap van de Europese bond van vrije vakverenigingen, een nieuwe overkoepelende organisatie. Het is de bedoeling dat de heer Kloos bij het NW zoveel mogelijk ontlast wordt. Als eerste maatregel om de zwaarbelaste voorzitter enig werk uit handen te nemen werd hem onlangs een privé-secretaris toegewe zen. Kloos wil streven naar nauwere samenwerking met de christelijke vakbeweging; contact met de com munistische vakbeweging wijst hij van de hand. MADRID De op een na •toogste geestelijke in het bis dom Bilbao, vicaris-generaal José Urbieta, is door de Spaanse politie gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht, betrok ken te zijn geweest bij de ontsnap ping van een Baskische terrorist, die een taxi-chauffeur' heeft gedood. Voor hetzelfde feit zijn de laatste da gen al vier priesters en vier semina risten aangehouden. Eerst wist bisschop Cirarda de arrestatie nog te verhinderen. Vol gens het concordaat tussen Spanje en het Vaticaan kan een rooms-ka- tholiek geestelijke alleen gearres teerd worden met toestemming van de bisschop. Later heeft Urbieta zich vrijwillig bij de politie gemeld. mg 1w ftil'l i arbeid. OWERRI Biafraanse strijdkrach ten hebben gisteren de strategisch belangrijke stad Owerri op het Nigc- riaanse leger heroverd. Het beleg heeft enige maanden geduurd. Owerri is één van de grootste steden van Nigeria en vormt een belangrij ke wegenknooppunt. De Biafranen moesten de stad in september vorig jaar aan federale strijdkrachten prijsgeven. Sindsdien hebben Ojoekwoe's troepen alles op alles gezet de stad weer in bezit te krijgen. Daarbij werden de zeven toe gangswegen stuk voor st'uk afgeslo ten voor Nigeriaanse troepenvervoer, zodat bevoorrading op de duur alleen nog via de luchf mogelijk was. Wordt de val van Owerri bevestigd dan is het de eerste grote stad die de Biafranen op de federalen hebben heroverd in de nu 23 maanden du rende burgeroorlog. In Biafraanse kringen beschouwt men 'Owerri van groter strategisch belang dan Oemoeahia, de stad die de Nigerianen deze week in handen kregen. O DEVENTER Kenschets van 1968 voor de NV Uitgeversmaatschappij JE. E. Kluwer is: voortgezette groei van de omzet, beheersing van de kostenstijging, sterke toeneming van' het resultaat, aldus het jaarverslag. Vooruitzichten: een stijging van de omzet, In hoeverre dit tot een hogere winst zal leiden, is niet te voorspel len omdat ook de kostenstijging toe neemt. Het exploitatieresultaat (inclusief I dat van deelnemingen) steeg tot I 6,35 miljoen (v,j. 4,1 min.). Het winstsaldo, minus 2,5 miljoen 1,7 min.) belasting, liep op tot 3.13 miljoen 2,02 min.). Voorgesteld wordt, zoals reeds be- I kend, een onveranderd dividend van j vijf gulden per aandeel van nomi naal 20, met daarnaast één gulden I in agio-aandelen. DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer zal akkoord gaan met het wetsontwerp .tot wijzi ging van de Prijzenwet, waarin de overheid de bevoegdheid krijgt om te bepalen, dat in rekening gebrachte prijzen, wijzigingen daarin e.d. aan de minister van economische zaken moeten worden meegedeeld. Verder kan de overheid prijsverho gingen verbieden alvorens een be paalde termijn van maximaal een maand na de melding is verlopen. De Kamerleden zeggen (in het voor lopige verslag van de vaste commissie voor economische zaken) hun mede werking tot voor een spoedige behan deling van dit wetsontwerp door de I Tweede Kamer. Vrijdag 25 april Antonluskerk (Zuid-West). 8 u.: bclas- ting-toneelver. TOP met „De Paradijs vloek". Stationsweg 35, 8.15 u.: Kynologenver- enlging Rijnland, forumavond Zaal Zuiderkerk, 7.45 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, ds. P. H. de Kleer te Monster over „De Hoop" Parochiehuls Maria Gijzensteeg (naast Overdekte). 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nam.: doorlichting. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 uur: rullavond voor verzamelaars, VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 u. In Hol), zaal: Nel Oosthout met Bernards Shaw's Jeanne d'Arc. Zaterdag 26 april Schouwburg, 8 u.: Haarlemse Toneel club met „Een mal meisje" (voor Litteris Sacrum). Burcht, 10-4 uur: Politieke Partij Radi calen. informatiestand bij de ingang. Zuiderkerk, 8 u.: donateursconcert jeugd-kamerorkest Lelden Den Burcht, 8 uur: toneeluitvoering DOS—DOB. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, lel. 41035, 8 uur: „Een slok aarde" (Heln- rich Böll). OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. iVlaandag 28 april Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: K. en O., modern toneel, Studio met „Tuin der Lusten" (F. Arrabal). Rapenburg 2, 8 uur: amateurfoco^.aitn. Parochiehuis Maria Gijzensteeg. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Dinsdag 29 april Stadhuis. 7 tot 8 u.: Bouwfonds, spreek- Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Rapenburg 2, 8 uur: alg. ledenverg. afd. Leiden Roode Kruis. Klein Minerva, 8 uur: openb. bijeen komst PPR, onderwijs een politieke zaak. Den Burcht, 8 uur: Suriname-avond NESBIC. Parochiehuls Maria Gijzensteeg, naast Overdekte: 2 tot 4.30 erl 7 tot 9.30 uur: doorlichting. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur nam. Nel Oosthout met Ber nard Shaw's Jeanne d'Arc (in het Engels). 7.30 uur rondleiding. Woensdag 30 april Schouwburg, 8 uur: Haarlemse Toneel club met „Een mal meisje" (voor Litteris Sacrum). Programma voor de viering van Koninginnedag 7.00 uur Reveille door vier drumbands 8.15 uur Aubade met politie- muziek op het Stadhuisplein 9.00 uur Kinderfeesten in 4 bioscopen 9.00 uur Kinderfeesten in de buitenwijken 9.00 - 10.00 uur carillonmuziek toren Lodewijkskerk 9.30 - 10.30 - 11.30 uur drie poppenkaastvoorstellingen in Den Burcht 9.30 uur Filmvoorstelling voor de jeugd in het Antonius Clubhuis 10.00 - 11.00 uur Sportdemon- stratie op het Stadhuisplein 10.00 uur Jeugdfestival Step- Inn, Breestraat 40 12.00 uur Ontvangst door Bur gemeester (Burgerzaal) 14.00 - 14.30 uur Start Oranje wandeltocht Burcht 14.30 uur interland voetbal wedstrijd NederlandSchot land, UVS-terrein 15.00 - 16.00 uur Openlucht- dansen op het Pieterskerk plein 16.00 uur Muzikale rondgang met wandelaars 16.45 uur Wandelaarsdefilé, Stadhuis 17.00 uur Prijsuitreiken aan de wandelaars, Burcht 20.30 - 21.15 uur Muzikale demonstratie en taptoe, Pieterskerkplein (.W.W) 20.00 uur Oranjebal in de Stadsgehoorzaal. Doudcrdag 1 mei Schouwburg. 8 uur: K. en O.. „Er zit een haar In mijn soep" <T. Frisby). Vestestraat 4n <tei 41035). 8.30 uur: Im perium met „De slok aarde". Lakenhal, 8.15 uur: concert Colloquium Musicum. Kantine Royal. Rooseveltstraat. 8 uur: De Natuurvriend. Parochiehuls Maria Gijzensteeg. naast Overdekte. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur. doorlichting. Vrijdag 2 mei Levendaal 101, 19.30 uur: Tienersoeiëteit: Flower-Power Party, met medewerking van „Boy's Wonder"; Midden- en Oude- rensociëteit: Café boven. Zaal Koningskerk. 7.30 uur: rullclub verzamelaars. Parochiehuis Maria Gijzensteeg. naast Overdekte, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Zaterdag 3 inel Levendaal 101, 19.30 uur: Midden- en Ouderensociëteit: Liberty Party met me dewerking van ..The Baker Street Jazz Band". Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met ..Een slok aarde". OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Zondag 4 mei Levendaal 10120.30 uur: Midden- en Ouderensociëteit: film. DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D C Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807 Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgccstse Apotheek is op zondag 27 april gesloten van 8 tot 24 uur. DOKTERSD1ENST Tot zaterdag 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. .Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehanoeling na ongevai .en wordi van dinsdag 12 uur t's middags lol woensdag 12 uur waargenomen door nel Diaconessenhuls Van vrijdag II uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeih ziekenhuis Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondaeer dooi hel Acade mlsch Ziekenhuis Films CAMERA: Jungle Boek, a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, 30 april en zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, do. vrij en zat-av 23.30 uur Spion aan de muur. 18 jaar. LIDO: Goldflnger. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZO en 30 april 2 30 4.45. 7 en 915 uur. LUXOR: Playtime, a.l., dag, 2 en R uur. REX: Zo schieten de Schotten In Texas. 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zq en 30 april 2.20. 4.5, 7 en 9.15 uur, vr en zat- avond 23 30 uur Scaqdall Nudi, 18 Jaar. LUXOR Wie in de veronder stelling verkeert, dat „Mon Oncle" het hoogtepunt is in het oeuvre van Jacques Tati, zal na het zien van „Play Time" zyn visie beslist wijzigen. Wat Tati hier uithaalt met 70-mm beelden, is werkelijk bijzonder knap. In prachtige kleu ren volgt hij een groepje vrouwe lijke Amerikaanse toeristen die een dagje Parijs aandoen. In elk beeld parodieert hij minutieus de gedragingen van deze mensen en Wj loopt er als monsieur Hulot met zijn vreemde gymnastische loop dwars doorheen. Het geluid staat in deze film cen traal. Het wil de eenzaamheid van de mens, dje in afgescheiden hokjes op kantoor werkt, symboliseren. Alles wat maar enigszins modern is, is vreemd voor Hulot en uit een gewoon ding als een stoel weet hij zelfs een grap te halen. Tati heeft van „Play Time" een film met 'n dubbele bodem gemaakt. Hij ziet de veramerikaniseerde maatschappij niet alleen met de ogen van de regisseur, maar ook via de ogen van monsieur Hulot, die telkens weer verwonderd is, als hij voor hem vreemde objecten om zich heen ziet. Het is in één woord geweldig, wat Tati allemaal niet in een shot laat afspelen. Het doek is zo enorm gro'ot en de grappen zijn vaak zo subtiel, dat men beide ogen goed de kost moet geven om alles door te hebben. Vaak dan nog heeft men het gevoel de helft te missen en zou nog een bezoek, aan deze film eigen lijk nodig zijn, wil men voor zich zelf het idee hebben de film echt gezien te hebben. Prachtig zijn de chaotische scènes, die ziob afspelen in het restaurant Royal Garden. De dames komen schreeuwend binnen en zetten in feite deze exclusieve tent op zijn kop. Dat komt ook, omdat het restaurant te kampen heeft met nieuwbouw-gebreken. De schilders zijn nog bezig de zaak op te knap pen, als de eerste, deftige gasten zich aandienen. Voor de zoveelste keer maakt Tati van Hulot een bijzonder knap pe creatie. Zijn galantheid en rid derlijkheid maken van hem een eigentijdse Don Quichottfe. In feite is hij eigenlijk dé enige, die zich in de wereld van „Play Time" als een normaal mens gedraagt. (Kostelijk.) Zo schieten de Schotten in Texas REX Als de Schotten in Texas komen, zijn ze hun befaamde zui nigheid, zeker waar het kogels be treft, volkomen kwijt. Maar voor de rest blijven ze op de penning zitten. Daarom draait het in de film „Zo schieten de Schotten in Texas" van regisseur Frank Grafield. De beroemde familie McGregor draaft weer eens op om al bekvech tend met de familie Donovan uit Ierland ten slotte in broederlijke eensgezindheid een bende bandie ten, die goud heeft gestolen, ge nadeloos uit te moorden. Al eerder was deze roemruchte familie op het witte doek te zien. De film 'staat bol van het geschiet en geknok, maar het is de familie McGregor, die aan het eind in een geur van humor en kruitdamp heer en meester blijft in Texas. Het geheel is bedoeld als een het al te dol.C)d-V('CRCvo gw grappige western, maar zo nu en dan wordt het al te dol. (Dolle western.) Prolongaties STUDIO „Het uur van de wolf". Tweede week. In deze film geeft Bergman de machteloosheid weer van de mens in gevallen van geestesstoornissen. Een schilder trekt met zijn jonge,- zwangere vrouw naar een zomerhuisje, maar kan de vreselijke herinneringen uit zijn verleden niet vergeten. Op uit nemende wijze heeft Ingmar Berg man de nachtmerrie-achtige sfeer weten uit te beelden. TRIANON ,,De taxichauffeur". Monsieur Hulot is de weg kwijt geraakt in een immens groot kamtoorgebouio, terwijl hij op zoek is naar iemand. Tweede week. Louis de Funès deze keer samen met Rayfond ^Bussières in een al wat ouder werkje. Samen gaat dit tweetal met vrouw en kin deren in een vooroorlogs autootje naar Spanje om daar de vakantie in alle rust door te brengen. Het wordt echter o.a. kamperen temid den van dolle stieren. LIDO „Goldfinger". Tweede week. Een James Bond met de man aohter wiens omhelzing de dood schuilt, aldus de filmsong. De film heeft 20 miljoen gulden gekost, maar dat neemt niet weg, dat het een knap ctuk werk is met ook wel goede acteerprestaties van Gert Fröbe als Goldfinger en Sean Con- nery als James Bond (007). CAMERA „Jungle Boek". Vier de week. Walt. Disney heeft deze film gebaseerd op de wereldbe roemde Mowgli-verhalen van Dud- yard Kipling. Wolfgang Reitherman zorgde voor de regie. In kleuren verhaalt hij van Mowgli. de men senwelp, die in het oerwoud aller lei avonturen beleeft, maar uitein delijk alle gevaren te boven komt en nog een lang en gelukkig leven tegemoet gaat in het mensenland. Doktersdiensten AARLANDERVEEN dokter Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. ALKEMADE dokter Deijnen, Noordeinde 166. Roelofarendsveen, tel. 01713-329; dokter Brinkhorst. Dr. Sta- penseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. ALPHEN zaterdag dokter Cornet, Kievitstraat 48, telefoon 3697; zondag dokter Van Kooten, Wilhelminalaan 36, telefoon 2079. STUDIO: Het uur van de wolf. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, 7.0 en 30 april 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Louis de Funés als taxi chauffeur, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. URgUEHll l< EN ZIEKEN Hl/lZEN Academisch zieKenhui» voor patiënten in klasse la, lb en 2e: daeeltjk* 10.30-11.311. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: mam.das woensdag, donderdag en vrijdag 18.1518. dinsdag 13—14, zaterdag 15—18. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dageUiks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin- dei geneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen nlel meer dan twee bezoekers iegelijk bij een patlént worden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde Una dagelijks van 3 tol 4 cn 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van hatt 12 lot 12. 2 tot 3 en kwart voor J tol half 8, eerste klas dagelijks van halt tot half 8. AnnaKlinlek Lelden dagelijks van nai) twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Kiussepntiènlen dagenjk» van zeven tol acht. Psycniatrisch ziekenhuis Bndegeest van hull twee tot half vier cn elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag U lot 12 en 2 tol 3 uur. DIACONESbt.N'.L ageiijKs eerste KI. 11 tot 12 1.15 lot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot o u derde kl. 1.15 tot 2 en 7 lot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage tljks van half 5 tot half 6 op zondag van 4 tol hall 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een hairuurtte voor vadei van 8 tot half 7. NOORDWIJ K Sole Mlo klassc-pa tienten dagelijks van 3 tot half 5 6n 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatténten zon dgs. van l tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. BENTHUIZEN dokter De Goeje, Doprsstraat 20, tel. 3636; bij geen ge hoor zie Zoeternveer. HAZERSWOUDE dokter Van 't Woud, Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. HILLEGOM dokter Zimmerman, Hoofdstraat 132, tel. 5121. KATWIJK RIJN dokter Hueting, Rijnstraat 42. Katwijk aan den Rijn, tel. 2102. KATWIJK ZEE dokter Lodder. Meeuwenlaan 2, tel. 4600. KOUDEKERK zie Hazerswoude LANGERAAR dokter van Don gen, Nieuwveen, tel. 01723-101. LEIDEN tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: tel. 22222. LEIDERDORP zie Hazerswoude LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Haase jr., Heere- weg 337, tel. 3685. NIEUW VENNEP - komt vrijdag. NIEUWVEEN zie Langeraar. NIEUWKOOP dokter Essens, Noorden, tel. 01724-482. NOORDEN zie Nieuwkoop. NOORDWIJK - dokter Kruyt, Voorstraat 85, tel. 2030. NOORDWIJKERHOUT dokter Van der Lugt Hoogduinweg 20, Zilk, tel. 02520-5707.' OEGSTGEEST dokter Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Oegst- geest: dokter Roelants, L. DE Coligny laan 20 tel. 53865. RIJNSBURG - zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM - dokter Van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Bols. Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. VOORSCHOTEN - dokter Abarba- nel Chopinlaan 32. tel. 3875. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER - dokter Vacssen, Ambachtsherenlaan 105, tel. 3346. ZOETERWOUDE - zie Hazerswou- d-e. ZWAMMERDAM zie Aarlander- I potheken ALPHEN apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67. tel. 3500. BOLLENSTREEK apotheek te Lisse, Vi- kant 223, tel. 02530-3608. KATWIJK - Katwijkse apotheek, Princestraat 3, Katwijk aan Zee, tel. 2755. LEIDEN zie weekagenda. LEIDERDORP zie weekagenda. OEGSTGEEST zie weekagenda. VOORSCHOTEN zie weekagen da. Wijkverpleging AARLANDERVEEN zuster Ver haar Langeraar, tel. 01725-345, b.g.g. 02976-236. ALPHEN: zuster Weeber, Lindestraat 7, telefoon 3940. BENTHUIZEN - zuster Egberts, Raadhuisplein 6 Hazerswoude, tel. 01728-322. BOLLENSTREEK zuster Meijs- sen. Vermeei-straat 2. Voorhout, tel. 7796. HAZERSWOUDE (Dorp) zie Benthuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk, tel. 01714-2505. KATWIJK komt vrijdag. LEIDERDORP zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LISSE zuster Ernesta, Schoolstraat 4, tel. 3353, b.g.g. 3305. LEIDEN Groen-e Kruis; zuster Brands, zuster Rigters Witte Singel 58, tel. 3i055; zuster Wolters, Pavil- joenshof 3, tel. 33140, Oranje Groene Kruis, tel. 22222. NIEUW VENNEP komt vrijdag. NOORDWIJK Wijkcentrum van Panhuysstraat, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT zuster Cypriana, tel. 02520-5426. OEGSTGEEST zuster De Groot, Lijtweg 3. tel. 54500. SASSENHEIM zuster Posthuma, Emmalaan 2, tel. 7463. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT - zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN zuster Parmen- tier Wijngaardenlaan 2, tel. 2177; Kraamdienst; zuster Molleman, Wijn gaardenlaan,2, tel. 2177 of 5482. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlander veen. ZEVENHOVEN zie Aarlander veen, ZOETERMEER zuster De Jong, Ambachtsherenlaan 711, tel. 3357. ZOETERWOUDE zie Hazerswou de (Rijndijk). landartsen ALPHEN landarts Vroege sr., Toussaintstraat 53 tel. 3057. spreeku. 12-12.30 u. BOLLENSTREEK landarts Werkman, Hoofdstraat 322, Sassen- heim, spreekuur*5.30-6 u. KATWIJK - tandarts Hage. Nieu we Duinweg 46a. tel. 4100. spreekuur van 11.30 tot 12.30 11. VOORSCHOTEN landarts Sprey, Voorstraat 36, tel. 2477, spreekuuf vanaf 9.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11