Bevolkingsonderzoek Leiden loopt goed in Plan Haaswijk Oegstgeest: over zo'n tien jaar vol ORANJEFEEST IN KATWIJK - ZEE i Meer inspraak voor Warmonds burgerij V oetgangerslichten op de Lange Voort Nog 1.000 woningen en dan is het op Vleugel AMF-flat wordt nu wel snel aangebouwd Bus 46 weer naar de Marelaan St. Jorismarsen op 17 mei Schoutenburgstraat wordt herbestraat Ter Bouw Sport Leuke cijfers Dipl I omazwemmen Tot en met 28 mei kan men terecht Maar men is nooit te oud om voor het scherm te verschijnen Echtpaar Kool in t goud Veilig Verkeer Oegstgeest: Koninginnedag Oegstgeest Tijdig Bestuur SVL afgetreden Caroluskring nu in Sassenheim P NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 APRIL Ij OEGSTGEEST Voor het plan Haaswijk, aan de overzijde van het Oegstgeesterkanaal, gaan voorlopig de gedachten uit naar duizend wo ningen waarvan 450 in laagbouw en de rest in zes- a acht lagenflats. Wanneer dit is gerealiseerd (over een jaar of tien), is Oegstgeest vol. De gemeente telt dan zo'n 21.000 inwoners. De wyk krijgt verbinding met de huidige bebouwing via een nieuwe brug in het verlengde van de Iris laan (de oude bij de Groene of Willibrordkerk blijft gehandhaafd) en het plan wordt begrensd door het kanaal, de Haarlemmerstraat- weg (gedeeltelijk), de rijksweg en een nieuwe provinciale weg Leiden Noordwyk. Op het kruispunt van de laatste twee een verkeerscircuit van 26 hectare. OEGSTGEEST Het stationne- ment van buslijn 46 wordt per 4 mei weer teruggebracht naar de Mare laan. De proef met het stationne- ment aan de Hofdijck heeft niet vol daan. OEGSTGEEST De jaarlijkse St. Jorismarsen (ditmaal de 23ste) worden gehouden op zaterdag 17 •mei, zoals gebruikelijk met start punt Oud-Poelgeest. Bejaardendag op 4 juni OEGSTGEEST Ongeveer twee honderd bejaarden zullen ook dit jaar weer deelnemen (in vier auto bussen) aan de „rondrit ouden van dagen" die wordt gehouden op woensdag 4 juni. De gedachten van het organiserende comité gaan in de richting van Amsterdam, Hilversum en Leersum. Men begroot de kosten voor de uitgaansdag op ongeveer f 5000. De onlangs gehouden collecte bracht omstreeks f 2200 op. De res terende ruim f2000 hoopt men uit alsnog te ontvangen giften bijeen te krijgen het gironummer van de heer A. Koerten (551790) staat daarvoor ter beschikking. OEGSTGEEST De Schouten- burgstraat wordt, als de raad mor genavond het voorstel 'van B. en W. aanneemt, over vijftien meter (van de Rhijngecsterstraatweg af) geas falteerd en verder herbestraat. De kosten bedragen f 10.000. Dit naar aanleiding van een tweede verzoek van de heer D. J. Kommer en an dere bewoners van de straat. Het in zijn geheel asfalteren is financieel niet haalbaar. Bus 46 blijft voorlo pig door de straat rijden en wordt niet verplaatst naar de Oranjelaan. De bewoners van Oegstgeest-noord zouden dan een te slechte verbin ding krijgen. visie Zover is het echter nog lang niet. Eerst moet de gemeenteraad het be stemmingsplan (een zogenaamd vlekkenplan) nog goedkeuren. Men hoopt het nog dit jaar ter visie te kunnen voorleggen voor allen die geïnteresseerd zijn. Aldus enkele van de interessante gegevens, die directeur van ge meentewerken M. J. van Gorkum gisteravond in de jaarvergadering van de Vereniging voor Veilig Ver keer verstrekte. Bij de flats aan de Frans Halslaan komen twee royale kinderspeel plaatsen. Men is daar al mee bezig. Waarschijnlijk begint het AMF nog in 1969 met de aanbouw van de laatste vleugel aan de Aert van Neslaan (parallel aan de Admiraal De Ruyterlaan). Wellicht worden in dit plan (70 tot 90 flatwoningen) ook 2-kamerflats opgenomen. De woningbouwvereniging Bui- tenlust hoopt in de hoek Rozenlaan —Irislaan nog vijf flatblokken (pre mie- en woningwetbouw) te plaat sen naast het reeds in aanbouw zijnde blok van 48 woningen. Met enkele andere gemeenten gaat Oegstgeest zijn rioolafval op zee lozen; van de huidige zuive- Rechts op de foto: Oegstgeester Kanaal, op de voorgrond de Zandsloot, achter flats Irislaan, geheel op de achtergrond de Groene of Willibrorduskerk. Foto v. d. Horst ringsinstallatie blijft dan alleen een pompgemaal over. Dat biedt ruimite voor de sportterreinen achter De Voscuyl, waarheen niet alleen de korfballers maar ook ASC in de toekomst zal verhuizen. Over sport gesproken: het is niet onmogelijk dat het Oegstgeester kanaal nog eens dienst gaat doen bij roeiwed- strijden. Ten slotte nog wat aardige cijfers. Elke inwoner heeft een plantsoen- oppervlakte van gemiddeld tien vierkante meter (ter vergelijking: in Rotterdam ongeveer drie). In de afgelopen tien jaar vergde de dienst gemeentewerken 32 miljoen gulden, dat wil zeggen f 6 per seconde wer ken. De ongeveer 15.000 inwoners van Oegstgeest produceerden in 1968 twaalf miljoen kilogram vast afval voor de vuilverbranding; tweeduizend kg per persoon. LEIDEN Diplomazwemmen in de Overdekte: Diploma A: Rijk van Meekeren, Jan de Kluyver, Gijsber- tus Kok, Marcus Zaalberg, Hendri- kus Neijenhuis, Jacob van Polanen, Christiaan Sierat, Maarten Warde- neir, Johannes Pieters, Eric Witte- man, Peter van Heeringen, Sylvia Diseraad, Cornelia Smits, Marjolein Muussen, Gerrie Star, Coby Mulder, Johanna Nozeman, Johan Hollebeek, Anneka de Graaf, Johanna Heijkoop, Karin Rietkerk, Wilhelmus Buters, Sepkje Nicolai, Irene Filippo, Maries Kluivers, Cecilia Kok, Cornelia Guis, Anja v/d Laar, Magdalena Neijen huis, Trudy Ottenhof, Elizabeth Flo rijn-Verkuil, Johanna v/d Post-Ani- ba, Adriana Kormelink-van Hoven, Margaratha Zandbergen-v. Steyn, Anna v/d PloegSchillings, Antonia Schmidt-van Eijk, P Luyten-Bakker. Diploma B: Simon Braxhoven, Corinne Henzen, Alexander Hen zen, Sandra Keyzer, Johanna Buters, Johanna van der Kolk, Maria Gaar- man, Annette Rietdijk, Carla Rij laarsdam, Pieter Rietdijk, Abraham van Eijgen, Paulina Buters, Cees Jan de Wolf, Johannes Bredewold, Gon- ne Corba, Cornelia Berg, Albertus Vos, Annemarie Moeselaar Pieter van Leeuwen, Walter Hollmann, Hendrika Molenaar-Stikkelorum, Theresia Straathof-v/d Burg, Elisa beth Carree-v/d Weijden, Katerina Brandt-Carree. WARMOND De agenda van de raadsvergadering van heden ver meldt o.a. een voorstel tot instelling van een aantal commissies van ad vies en bijstand. Bij de commissies voor sportaangelegenheid, agrarische en economische aangelegenheden zullen de inwoners van Warmond rechtstreeks worden betrokken aan gezien de leden van deze commissies uit de bevolking van Warmond wor den gekozen. Deze commissies hebben tot taak burgemeester en wethouders van ad vies te dienen en zullen gerechtigd zijn zelfstandig voorstellen in te die- Uit de „ingekomen stukken" blijkt onder meer dat de onteigening van de gronden ten behoeve van het bestemmingsplan „Zwanburg", ei gendom van de gemeente Leiden en de heer Breedijk, de goedkeuring heeft verkregen van de Kroon en dat het raadsbesluit tot votering van een krediet voor de bouw van een gemeentewerkplaats annex brand weergarage geen goedkeuring heeft verkregen van gedeputeerde staten. De huidige krapte op de kapitaal markt en de voor de gemeenten gel dende centrale financiering zijn hier debet aan. Verder wordt de raad gevraagd gelden beschikbaar te stellen voor de cqlturele en creatieve sector. Voorgesteld wordt in de verbou- wings- en inrichtingskosten van het parochiehuis „de Burcht" ad f75.606 een bijdrage fonds perdu van 10 pet. te verlenen. Eveneens wordt voorgesteld de subsidies voor de in de gemeente Warmond werkzame muziekverenigingen met ingang van 1 januari 1969 te verhogen. HILLEGOM Zaterdag 7 juni wordt op 't parcours aan de Tweede Loosterweg „De Wielerronde van Hillegom" gehouden. Organisator is de ren- en tourvereniging De Bol lenstreek. KATWIJK De collecte ten be hoeve van de Nederlandse centrale P.H. (praktische hulp aan alleen staanden) heeft f 2492,56 opgebracht. LEIDEN Het bevolkingsonder zoek op tuberculose begon op 5 maart. Achtereenvolgens werd ge werkt in de Bevrijdingskerk in Zuid-West, in de school Du Rieustraat in de Burgemeesters - Professorenbuurt en in het Gezond heidscentrum Noord aan de Bern- hardkade. Daarna zijn in de 4 grote bejaardencentra bewoners en perso neel onderzocht. Ruim 20.000 persteen r zijn reeds voor het scherm geweest. Verwacht mag worden dat het totale aantal deelnemers groter zal zijn dan bij het onderzoek in 1967. Medewerking is belangrijk om een VOORSCHOTEN Gisteren vier de het echtpaar A. M. Kool en S. Kool-Lam zijn vijftigjarig huwe lijksfeest. De heer S. Kool (74) is geboren in Zevenhoven, de bruid (72) in Nieuwveen. Na hun huwelijk vestigden de heer en mevrouw Kool zich in Boxtel en behoorden zij tot de neringdoenden van dit stadje. In 1950 werd Boxtel verwisseld voor Voorschoten en bijna tien jaar heb ben zij een levensmiddelenbedrijf annex melkhandel langs de Leidse~ weg gehad. Nu is dit bedrijf bij fami lie Van Velzen. Uit het huwelijk zijn zes kinderen OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van het Verbond voor veilig verkeer zal een schriftelijk verzoek richten tot het gemeente bestuur, opdat op de Lange Voort ter hoogte van het winkelcentrum een met stoplichten beveiligde voetgangersoversteekplaats wordt ge plaatst. Dit besloot men tijdens de jaarvergadering van gisteravond in De Roode Leeuw. Sinds 14 april zijn de jeugdige verkeersbrigadiertjes by een aan tal scholen vervangen door volwas senen. Zestig moeders nemen hier aan, bij toerbeunt, deel. Het betreft weekdiensten. Zij helpen de school kinderen oversteken op de Lijtweg, de Rhijngeesterstraatweg, de Lange Voort bij de Floraschool en de OudenhofschooL De belangstelling voor de vorige maand in Oegstgeest geplaatste test wagen voor automobilisten e.d. (con- OEGSTGEEST Met als cen traal element een echte boeren bruiloft viert Oegstgeest op 30 april de zestigste verjaardag van koningin Juliana (en ook een beetje de zestigste verjaardag van de Oranjevereniging) Het feestprogramma begint al op zaterdag 26 april met de opening van de kermis op het parkeerterrein aan de Lijlweg (ook 28. 29 en 30 april in bedrijf). Dinsdag 29 april: 20.30 uur lam pionoptocht (start Lytweg). Woensdag 30 april: 8.15 uur caril lonklanken, vlaghijsing en aubade voor raadhuis; 96 u. Oranje-feesttreintje (start en eindpunt Lijtweg); 912 u. kleutervoorstellingen; 10.30 u. kinderspelen en trottoir- tekenen (bij winkelcentrum Iris laan); tonknuppelen volwassenen (Lytweg); 14 u. boerenbruiloft (medewer king van De Knupdvukskes uit Vor- den), start bruidsstoet Prins Hen driklaan, bruiloft op ASC-terrein; 22.30 u. vuurwerk (Laan van Alkemade). trole gezichtsvermogen enz.) is matig geweest: een zeventig bezoe kers in twee dagen. Wegens gebrek aan belangstelling gaat een cursus voor volwassenen om de verkeers regels „eens op te halen" niet door. V er keersexamen Aan het verkeersexamen in 1968 namen 326 kandidaatjes deel. van wie er 302 slaagden (11 met lof). Het examen voor dit jaar is giste ren afgesloten, deelneming onge veer 330 schoolkinderen. Een deel van het onderwijzend personeel heeft overigens bezwaren tegen het nieuwe theoretische deel van het examen. Het vraagt een uitgebreide beantwoording, die vooral taalarme kinderen moeilijk valt. Parkeermeters Er werd nog opgemerkt dat het plaatsen van parkeermeters bij het nieuwe winkelcentrum de parkeer - ellende aldaar afdoende zou bestrij den. De afdeling telt thans 505 leden en heeft een batig saldo van f 2739. De heer M. J. van Gorkum, di recteur van gemeentewerken, hield nog een causerie, waarover wij el ders in deze krant berichten. geboren, vier jongens en twee meisjes. Er zijn 14 kleinkinderen. De kinderen zijn ver uitgevlogen, twee jemgens in Australië en één in Ame rika. In 1959 hebben de heer en me vrouw Kool een reis naar hun kin deren gemaakt en bij terugkomst zei de heer Kool: „Er is toch maar één Holland". Ter gelegenheid van de halve eeuw zijn alle kinderen overgeko men en in „De Gouden Leeuw" werd gisteren een druk bezochte receptie gehouden. goed overzicht te krijgen. Er worden nog te veel kaarten niet terug gestuurd of wel teruggestuurd met een reden van niet-verschijnen. die minstens twijfelachtig genoemd moet worden. Vooral onder de oude re bevolking komt dit nogal voor. Men schrijft dan bijv. „te oud", „nooit ziek geweest" of „oud en al tijd gezond". Op zichzelf is dit zeer gelukkig, maar nog geen reden om zich aan het onderzoek te onttrek ken. Wat dat betreft waren de be woners van de bejaardencentra een voorbeeld. Laten alle bejaarden die nog zelfstandig wonen dit voorbeeld volgen. Het gaat er juist om dat de zich normaal gezond voelende bevolking zich laat controleren, opdat men ook zekerheid krijgt of anders tijdig be handeld kan worden. Het is dus zaak dat een aandoening nog tijdig kan worden vastgesteld. Niet alleen in het eigen belang. Ook ouderen hebben hun kennissen, familierela ties. Als de afstand te groot is, of men door een andere oorzaak het onder- zoeklokaal moeilijk kan bereiken, dan is gratis vervoer mogelijk. Dit kan worden aangevraagd bij de Ver eniging tot bestrijding der Tubercu lose, p/a Rijnsburgerweg 70. Men zie Tuinbouivcursus afgesloten TER AAR In de kantine van de tuinbouwschool werden aan ge slaagde leerlingen van de tuinbouw- cursus diploma's uitgereikt. Het di ploma werd behaald door H. C. M. den Beer, Noorden; P C Dobbe, W C Egberts, Th P M Otto en J M Hel ling, Ter Aar; J J Klein en J W M Verdel, Roelof ar ends veen; M Wijf jes, Mijdrecht; P N C M Volwater, Hoogmade; L J Hoogenboom, Nieuw veen en M A Hoogenboom, Ryp- wetering. VOORSCHOTEN Op initiatief van een aantal leden van de voet balvereniging SVLV werd in de kan tine bij het terrein aan de Juliana van Stolberglaan een besloten bui tengewone ledenvergadering gehou den. Het voornaamste agendapunt, het bestuursbesluit inzake het niet verlengen van het contract met de Hoger dividend Eerste Nederlandsche DEN HAAG Commissarissen en hoofddirectie van de Eerste Neder landsche Verzekerings Maatschappij tegen het leven en tegen invaliditeit N.V. zijn voornemens aan de op 6 mei te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1966 een dividend uit te keren van 14 pet (over 1967 twaalf pet). De winst voor belastingen beliep over 1968 f 12.483.000 tegen f 7.149.000 over 1967- kantinebeheerder, de heer A. Knura, leidde tot een vertrouwensvraag van het bestuur. Door de negatieve reac tie trad dit in zijn geheel af. De voorzitter verzocht een aantal leden zich beschikbaar te stellen om een nieuwe ledenvergadering voor te be reiden met het oog op het forceren van een nieuw bestuur. Er werd een commissie van zeven leden samen gesteld en binnen vier weken zal men opnieuw vergaderen. „Kindervreugd" loopt mee HILLEGOM De kinderspeeltuin vereniging Kindervreugd zal woens dag 30 april deelnemen aan de lam pionoptocht die is georganiseerd door het Centraal Comité Nationale Feest vieringen. De opstelling heeft 's avonds om 7 uur plaats op de speeltuin waar de lampions worden uitgedeeld Vandaar gaat men naar de startplaats op het plein van de LTS Sint Paulus aan de Garbialaan (Elsbroek). KATWIJK Op de zendingscon- tactavond zal de opbrengst van de busjes worden bekend gemaakt. Daarna de zendingsfilm „De Brug" van Jan van Hillo. Alle belangstel lenden worden verwacht in de Oran jezaal van het Jeugdhuis op donder dag 24 april om 8 uur. verder de aanwijzingen op de op roepkaart Van donderdag 24 april af wordt het onderzoek voortgezet in het pa rochiehuis M. Gijzensteeg (naast de Overdekte Haarlemmerstraat), tot en met vrijdag 2 mei. Daarna is er nog onderzoek van dinsdag 6 tot en met woensdag 28 mei in het Waagge bouw aan de Aalmarkt Ook zij die tot heden hebben ver zuimd kunnen daar nog terecht. Kelner drukte 500 gulden achterover DEN HAAG Een 24-jarije k ner had zich in een restaurant Hillegom schuldig gemaakt aan ver duistering van f 542,60, dat hem t een dineetje was betaald. Met hj geld was hij gaan feesten in Amsttr dam. In één nacht wist hij er SI gulden doorheen te jagen. Toen familie na enige tijd weer de rekt ning kreeg gepresenteerd, liep kelner tegen de lamp. Nu stond hij voor de Haags p.. tierechter. Gezien de jeugdige led tijd van verdachte en het blana strafblad, wilde de officier geen g( vangenisstraf opleggen en eiste hj 300 gulden boete en een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk nu een proeftijd van drie jaar. Hetvon nis werd conform. SASSENHEIM Nadat Caroluskring in verscheidene ge meenten in de Randstad geëxposeerd, komt nu als eerst plaatsvan de Bollenstreek Sm- senheim aan de beurt voor eet beeldenexpositie, en wel 1 mei tot 21 mei. De Caroluskring genoemd naar de Zweedse bloem bollenpionier Carolus Linnaeui telt een twintigtal kunstenaars ui Den Haag en omgeving en steil zich ten doel de beeldhouwkunü meer ingang te doen vinden onda het publiek. De expositie, bestaande uiit ee 16 beelden van o.a.' Agnes Berck Pieter Biesiot. Maarten van d Burgh, Erna Posthuma en Frans va! 't Veld. wordt gehouden op het ga zon naasit he>t Koningshuys aan ft Prins Hendriklaan. Behalve de» expositie van grotere werken zulle er in de gemeente ook kleinen beeldjes worden neergezet, besten-/ voor interieurs. Deze zijn beschik, baar voor verkoop met 25 proceii rijkssubsidie. Onder belangstellenden zal va: gemeentewege een enquête wordet gehouden, waarbij wordt gevraagi naar een totale indruk, welke beeld, houwwerken het meest werden ge waardeerd, of men bepaalde opmer kingen heeft en of men een herha ling van een dergelijk evenement oj prijs stelt. KATWIJK AAN ZEE Het bestuur van de Oranjevereniging Katwijk aan Zee heeft de plannen de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin in kannen en kruiken. Op het programma staan: be- drijtsvoetbalwedstrijden, défilé van militairen van het vliegkamp Val kenburg, kinderzang, volksspelen, vermaakcentrum, voetbalwedstrijd „Quick Boys", traditionele ringrijde- rij en vreugdevuur. De feestelijkheden worden vrijdag 25 april begonnen met een zangavond in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat Aanvang 8 uur n.m. Verder worden zaterdag 26 april om 2.30 uur kin derspelen in „Hoornes" gehouden. Opgave aan de startplaats vóór de aanvang der spelen. Ook wordt op dezelfde plaats een behendig heidswedstrijd met pony's georga niseerd. Op dinsdag 29 april wordt een taptoe voor het raadhuis gehou den, die door de plaatselijke muziek verenigingen wordt aangeboden, dres: Paviljoen Tennispark, Sport- de vroege ochtenduren begonnen met aankondiging per geluidswagen van de feestelijkheden. Om 8 uur zal door de burgemeester van Katwijk, de heer A. G. Vermeulen, op de Boulevard de driekleur worden ge hesen. Met het spelen van het Wil helmus en enkele marsen door de Chr. Muziekvereniging „UNI" wordt deze plechtigheid besloten. Daarna volgt zang voor de bejaarden in het Herv. Gasthuis, Chr. Bejaardencen trum „Salem" en „Overduin" door het Herv. en Geref. Evangelisatie koor o.l.v. de heer D. van der Plas en een bezoek aan de patiënten in het Rotterdams Zeehospitium van een afvaardiging van het bestuur van de Oranjevereniging Katwijk aan Zee. Dit bezoek zalmet muziek van de Chr. Muziekvereniging „UNI" worden opgeluisterd. Tijdens dit gebeuren zijn de tradi tionele bedrijfsvoetbalwedstrijden op het Gemeentelijk Sportpark in volle gang. De schoolkinderen krijgen een traktatie, waarna kinderspelen bij de scholen o.l.v. het onderwijzend personeel plaats vinden. Evenals voorgaande jaren maakt de massale kinderzang voor het gemeentehuis door de diverse klassen van de lage re scholen ook weer deel uit van het programma. Muzikale medewerking wordt verleend door de heer J. J. Gouw. Het geheel staat onder leiding van Leen Manneke. Volksspelen De volksspelen vinden om 9.30 uur op het Andreasplein plaats. Op het programma staan o.a. boegsprietlo pen, serveerwedstrijd op paal, krui wagenrace voor paren, stoelendans en behendigheidswedstrijd op brom fietsen. Opgave vóór de aanvang der spelen aan de startplaats. Ook de spuitbalwedstrijd is in het program ma opgenomen. Deze wedstrijd wordt op de Boulevard tegenover de Oude Kerk gehouden. Hierna zal de MLD-kapel van het Vliegkamp Valkenburg zich presen teren. Deze kapel verleent medewer king aan de militaire parade en het défilé door de manschappen van het vliegkamp Valkenburg. Om precies 12 uur zal het défilé zijn bij het centrum op de Boulevard tegenover restaurant „Marina". Na de middagmaaltijd volgt om 13.30 uur een puzzelrit voor automo bielen en motorrijwielen. Inschrljfa- dres: Paviljoen Tennispark, de Sportlaan. Startplaats bii het inschrijfadres. Eerste deelnemer 1J1- start om 2 uur. Tegelijkertijd vl de traditionele grote ringrijderij de Koninginneweg-Prjncesl plaats. Om 14 uur kan men gaan kijke naar de finale van de bedrijfsvoet balwedstrijden in het Gemeentelij Sportpark, Laan van Nieuw-Zui Daarna volgt de grote voetbal wedstrijd van „Quick Boys". Verdf zal er in de middaguren een kob muzikale rondgang worden den door het Tamboer- en Trompet terkorps „DVS", waarna dit korp een bezoek aan het Gemeentelij Sportpark brengt. Om 5 uur besta» er gelegenheid om deel te neme aan het tobbetjesteken en kopschit ten op het Andreasplein. Opgave aa de startplaats. Tot slot van de feestelijkhede geeft de Chr. Muziekverenigil) „UNI" in de muziektent op het An dreasplein om 8 uur een populai concert, waarna om 10 uur he vreugdevuur op het strandgedeeli tussen Voorstraat en Kon. Wilhelmi nastraat wordt ontstoken. Het vermaakcentrum aan Groen van Prinstererweg is woensdag 23 t/m zaterdag 26 april 8 van 28 t/m 30 april geopend. Hillegomse kinderen oefenen voor aubade HILLEGOM De traditional! aubade van de schoolkinderen in df Raadhuistuin op koninginnedag be gint om half tien. De kinderen zulle het zingen zelf begeleiden op tan- boerijnen, triangels en klankftaven Er worden onder andere drie liedje van Benny Vreede uitgevoerd. Deze liedjes worden op het ogen blik op de scholen uitgedeeld zodat de kinderen kunnen oefenen. Maan dag is in de drie gymnastieklokale van Hillegom de generale repetitie Daar worden meer dan 1800 Hillr gomse schoolkinderen verwacht. De kinderzang in nieuwe vorm een idee van de heer Richard Heide- ma, die als dirigent optreedt. Kindf ren van de St. Jozef-school zullen aan het slot van de aubade de burgemeer ter en zijn echtgenote bloemen aan bieden. Consu menten boerderij aan Hillegommerdij HILLEGOM Het begrip „Cast Carry" werkt ook door in de rische sector. Vrijdag gaat de hetf W. Koopman in de boerderij van df heer Parlevliet aan de Hillegommer dijk de verkoop beginnen van agraii' sche produkten. Onder de koopwaren treft men onder andere voeders voor vogels, pluimvee en konijnen aar- Ook hooi en stro voor grote en klein* viervoeters zal men hier kunnen ko pen. Voorts bestrijdings- en ontsmet' tingsmiddelen. Daarnaast de echte produkten vat de boerderij: eieren, ham en aardap pelen „zo-van-het-land". De initiatief nemer beperkt zich tot de landbouw sector. SASSENHEIM Vrijdag 9 mei b er 's avonds van 7 tot 9 uur in hel Bruine Paard gelegenheid zich te la ten inschrijven voor de tocht van be jaarden, die 22 mei zal worden ge houden. In verband met het steed! toenemende aantal deelnemers heeft het comité de leeft yd om te kun nen deelnemen gesteld op 66 jaar ouder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4