PHILADELPHIA MET IN TELEVISIE-ACTIE Commentaar Nieuw Links in opmars naar de Kamerfractie Uit de Haagse hof geplukt Radicalen voor nieuw veiligheidssysteem Inzameling voor gehandicapten Bezwaar tegen nationaleopzet Even aanwippen HL,,, :-"g|| Permanente bezetting BIAFRA EN NIGERIA WEIGERDEN OVERLEG Griekse week begint met demonstraties PROTEST TEGEN GRIEKS BEWIND Politiemannen gewond bij wilde betoging De „200" zeggen veel steun toe De Gaulle richt zich tot volk 5 MAANDAG 21 APRIL 1969 Het leek op 9 mei onder leiding van Mies Bouwman een nationale actie te zullen worden voor geestelijk gehandicap ten. Nu blijkt dat de organisatoren dat ten onrechte zo hebben aangekondigd, want de grootste ouderorganisatie op dit gebied doet niet mee. Terwijl het offensief van de Nigeriaanse troepen de laatste Biafraanse bolwerken bestookt, is zaterdag de Nigeriaanse leider generaal-majoor Gowon in aan wezigheid van duizenden gasten in de Christuskathedraal te La gos in het huwelijk getreden met de Nigeriaanse verpleegster Vic toria Hansatoe Zakari. Op de foto het blij-lachende bruidspaar. (Van een onzer redacteuren) HILVERSUM De grote televisie-inzamelingsactie die Mies Bouwman op 9 mei voor geestelijk gehandicapten gaat houden, is niet nationaal, maar ten onrechte wel als zodanig gepresen teerd. Dat is de mening van de heer J. Dondorp, hoofdbestuurs voorzitter van de christelijke vereniging Philadelphia van ouders en vrienden van het afwijkende kind. Philadelphia, de grootste landelijke organisatie op dit gebied, heeft in het vooroverleg duidelijk neen gezegd op deze actie. Dit in tegenstelling tot haar twee zusterorganisaties: Het Zorgenkind (r.k.) en Helpt Elkander (neutraal). De actie is een initiatief van de Mgr. Beckersstichting, een organisatie die het werk en de persoon van wij len bisschop Beckers wil eren door monument te zijner nagedachtenis op te richten. De stichting kwam eind 1967 tot stand. De doelstelling is dit te realiseren door oprichting van een kinderdagverblijf voor alle gezindten voor geestelijk gehandicapten, brede research en het scheppen van meer voorziening voor de vrijetijdsbeste ding van deze gehandicapten. Een en ander onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle hier voor in aanmerking komende kerke lijke en levensbeschouwelijke stro mingen. Op de (derde) verjaardag van het sterven van mgr. Beckers is daarom deze actie gesteld. Philadelphia, dat zich ten doel stelt z(jn kinderen in protestants-christe lijke geest te begeleiden, kon zich met de uitwerking van deze oecumenische opzet niet verenigen en zag zich daar om genoodzaakt van medewerking aan de actie af te zien. Ernstig betreurt Philadelphia het nu, dat de actie desondanks als een nationale zaak wordt gepresenteerd. Bij de NTS, die de actie voorbereidt, schijnt deze ontwikkeling pas laat doorgedrongen te zijn, evenals bij de NCRV. Die verwarring kon ontstaan, aldus de heer Dondorp van Philadelphia, doordat in de Mgr. Beckersstichting onder meer figuren als ds. v. d. Ak ker, hervormd predikant te Den Bosch en ds. Besselaar, geref. stu dentenpredikant te Eindhoven zitting hebben vrienden van wijlen mgr. Beckers die echter met Philadelphia als zodanig geen binding hebben. De Mgr. Beckersstichting, aldus de heer Dondorp, heeft bovendien als beschermheren figuren als dr. W. Drees en prof. dr. W. F. de Gaay Fortman gevraagd, die erin hebben toegestemd als zodanig op te treden. MONROVIA De conferentie van de Organisatie voor Afrikaanse een heid in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia heeft gisteren vergeefs ge poogd Nigeria en Biafra aan de con- ferentóetafel te doen plaatsnemen. Beide partijen weigerden concessies te doen. De Biafranen wilden hun onafhankelijkheid niet opgeven, ter wijl de Nigerianen 'de oorlog niet wensten te beëindigen. Terwijl zijn troepen hun grote of fensief tegen het van Biafra overge bleven gebied voortzetten, is de 34-jarige Nigeriaanse leider gene raal-majoor Gowon zaterdag in aan wezigheid van duizend eregasten in de Christus-kathedraal in Lagos in het huwelijk getreden met een 22-ja- rige Nigeriaanse verpleegster, Victo ria Hansatoe Zakari. Een Anglicaanse bisschop verbond het paar in de echt tijdens een bijna twee uur durende plechtigheid, die met veel pracht gepaard ging en door televisie en radio werd uitgezonden. Buiten de kerk was een grote leger- maoht op de been om het terrein af te grendelen. Rel in Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Leden en sym pathisanten van de Vlaardingse afde ling van het comité „Griekenland Vrij" hebben zondagavond geprotes teerd tegen de Griekse week, die de gereformeerde sociëteit In 't Want tot 26 april in haar gebouw aan de Schiedamseweg houdt. Gisteravond opende mevrouw mr. Hartman-Kara- nika de week met een lezing over haar geboorteland. De demonstranten trokken naar de sociëteit met spandoeken, waarop stond „NAVO, steunpilaar van het fascisme" en „Steunt het Griekse ver zet". Zij keerden zich tegen de lezing van mevrouw Hartman, die een be kend pleitster zou zijn voor de kolo nels. De organisatoren vinden dat de Griekse avonden alleen informatief zijn en niet politiek. De demonstranten stelden zich ech ter op het standpunt, dat via een ach terdeurtje van een feestelijke week neo-fascisme wordt goedgepraat. Het feit alleen al, dat de organisatoren een Grieks reisbuerau in de arm heb ben genomen is voor hen voldoende om te stellen, dat de leden van de sociëteit zullen worden geïndoctri neerd. Dat hiervan geen sprake was, bleek wel uit de discussie, die voor mevrouw Hartman geen gemakke lijke is geweest. Het sociëteitsbestuur liet een paar mensen van het Griekse comité toe. De anderen wilden echter ook de avond bijwonen en +oen di« gewei gerd werd drongen ze de hal binnen en weigerden, ondanks aandrang van rechercheurs en bestuur, weg te gaan. Na uitvoerige discussies maak'e de politie er een eind aan door de jonge ren uit de hal te zetten. De politie agenten werden uitgescholden voor (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar schatting vijflmnderd jongeren hebben zaterdagavond tijdens een bij zonder rumoerige demonstratie hun afkeuring betuigd tegenover het kolonelsbewind in Grieken land. De politie die met ongeveer zestig manschappen een oogje in het zeil hield was gedwongen op te treden voor het gebouw van de Griekse ambassade aan de Alexanderstraat dat met hekken was afgezet. Luid joelend en schreeuwend wier pen de betogers de afzetting omver en gooiden brandende fakkels naar het gebouw. Ook werd met rookbom men. grint en klinkers gegooid. De politie slaagde erin de protestbeto gers in twee groepen te splitsen, waarna de Alexanderstraat werd af gesloten. Twee jongeren werden gearres teerd: de 25-jarige Tilburgse student L.A.M. van de K. en de 20-iarige Leidse student W.J.H. Tegen laatstge noemde werd procesverbaal opge maakt De demonstratie was georganiseerd door de S.J., het F.J.G., de A.N.J.V., de Asva en het Comité van anti- dictatoriale Grieken. De deelnemers verzamelden zich zaterdagavond op het Malieveld. De spandoeken die in de optocht werden meegevoerd lieten niets aan duidelijkheid te wensen over: „Luns voer motie uit", „Vrij heid voor Theodorakis" en „Dood aan fascisme". De demonstratie was bedoeld om het dreigement van een telefonische blokkade van het minis terie van buitenlandse zaken te on derstrepen. Het parlement heeft zich via een motie voor schorsing uitge sproken van Griekenland als lid van de Raad van Europa. Minister Luns wil deze motie niet uitvoeren. De betogers trokken door de bin nenstad naar de Griekse ambassade onderweg luid roepend ..Luns aan de Strop" en „Patakos moordenaar". Onderweg gingen de deelnemers ge regeld op het wegdek zitten, waar door het verkeer op de drukke kruis punten van de Bezuidenhoutseweg en het Spui bemoeilijkt werd. Een agent te paard kreeg een kiezelsteen tegen het hoofd. De politie moest en kele charges uitvoeren. Nadat de demonstranten door de nolitie waren verspreid werd in dc Parkstraat de auto van de 26-jarige A.P.M. v.d. K. uit de Melis Stokelaan beschadigd. De bestuurder had niets met de demonstratie te maken. Inmiddels hadden zich op het Bin nenhof honderden betogers verza meld. De politie had daar toestem ming voor gegeven. op een 22-jarige agent die zich plotse ling door 150 betogers zag ingesloten. Op laffe wijzen sloegen enkele jonge ren met een stok op zijn hoofd, waar bij hij bloedende hoofdwonden op liep. Zijn collega's slaagden erin de troep uiteen te drijven. In het ge bouw van de Tweede kamer werd de agent verbonden, waarna hij door de GG en GD naar het ziekenhuis Wes teinde is vervoerd. Later kon hij naar huis gaan. Ook een 21-jarige adjunct-inspecteur raakte gewond. De politie verdreef de betogers van het Binnenhof naar het Buitenhof. Van het gebouw van de Raad van State werden elf ruiten ingegooid. Ook papierbakken moesten het ont gelden. In de Passage werd de grote spiegelruit van een winkel ingegooid. Een politieauto in de binnenstad liep deuken en krassen op. Aangehouden werden de 2I-jarige magazijnbediende W. de N. uit Am sterdam en de 21-jarige J.L.M. zon der beroep uit Tilburg. In de Grven- straat arresteerde de politie de 18-ja- rige loodgieter J.C.C. uit Den Haag. Wij zien ons genoodzaakt ons pas sief op te stellen omdat wy de oecu menische doelstellingen waarmee de Beckersstichting propaganda maakt, niet haalbaar achten. Wy dienen ons als protestants-christeiyke organisatie waar te maken tegenover de ouders van onze kinderen. Door de doelstel lingen van dc Beckersstichting is deze o.i. niet te verwezenlyken. Het oneerlijke van de hele situatie is, zo besloot de heer Dondorp, dat op de persconferentie van verleden week, waarin de tv-actie nader werd toegelicht, voor zover ik weet met geen enkel woord melding is gemaakt van onze afzijdigheid. Wat is het commentaar van de Beckersstichting zelf? Mr. J. Werner, de voorzitter van deze organisatie zegt: Wij betreuren dé afzijdigheid, die we niet begrijpen. Onze opzet is louter oecumenisch en geeft plaats aan ieders verantwoordelijkheid. Mijns inziens is het hoofdbestuur van Philadelphia eenzijdig georiënteerd. Met dit al, zo mag de slotconclusie zijn, is de tv-actie althans als nationale actie op losse schroeven komen te staan. Slotcommentaar van de heer Dondorp: „Wij zullen niet meewerken, maar ook niet tegenwer ken". (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM De organisatoren van de „Actie bisschop Bekkers" zijn niet ontevreden over de toezeggingen van hulp en steun door „de 200 van Mies". Velen hebben op het verleden week toegezonden uitnodigingstele gram om met de emmer rond te gaan dan wel op te treden in het program ma, snel gunstig antwoord gegeven. Vast staat, dat gerekend mag wor den op medewerking van kardinaal Alfrink, de bisschoppen van Gronin gen, Haarlem, Breda, Den Bosch en Roermond, de politici Den Uyl, Aar den, Van Mierlo, Lankhorst, Kronen burg en Harmsen, alle voetbalelftal len uit de eredivisie en sportfiguren als Fanny Blankers-Koen, Anton Geesink, Carry Geysen, Maria Gom- mers, Jan Jansen, Stien Kaiser, Ada Kok, Peter Nottet, Kees Verkerk e.a. en tal van artiesten. Onder hen zijn Wies Andersen, De Mounties, de Boertjes van Buuten, Hetty Blok, Corry Brokken, Bueno de Mesquita, Rita Corita, Jules de Corte, Joop Doderer, Lex Goudsmit, Jaspe- rina de Jong, Caroline Kaart en vele, vele anderen. Tal van bekende tv-medewerksters onder wie bijna alle omroepsters zul len de emmer hanteren, evenals Si mon Carmiggelt, Annie Schmidt en pater Leopold Verhagen. Beschuldiging Democratisch Appèl PROF. MAZURE (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM De «roep Democratisch Appèl binnen de PvdA zal, aldus Eerste-Kamer- voorzitter ir. Mazure, zaterdag op een vergadering van de groep in De Brakke Grond, voorlopig een voorzichtig vertrouwen stel len in het partijbestuur en zal het oordeel over de Nieuw Linksers daarin opschorten tot dat zal blijken dat het geen de mocraten zijn. De ruzie tussen fractieleider Den Uyl en Nieuw- linkser Ten Cate versterkt ove rigens het wantrouwen van Democratisch Appèl. Mazure wilde Vondeling het „voordeel van de twijfel" geven. Eerder had partijvoorzitter Vonde ling, die op verzoek van Mazure het woord voerde (er waren niet meer dan een handievol merendeels oude re, adhesiebetuigers), de bewering van uitgever G. A van Oorschot weersproken dat de PvdA zieker ls dan zelfs Vondeling en Den Uyl wil len en kunnen toegeven. Hij verde digde ook Nieuw Linkser Han Lam- mers, aanwezig en herhaalde malen uitgemaakt voor communistenvriend: „Als u zou weten wat voor positieve bijdragen Lammers heeft geleverd, ontzeg ik u het recht een oordeel te hebben over iets waar u niets van weet. Ook Drees heeft wel eens onge lijk". De heer Vondeling ontweek min of meer een vraag over een eventueel conflict tussen herr en Den Uyl door te zeggen dat hij de grootste bewon dering had voor de wijze waarop Den Uyl oppositie had gevoerd tijdens het prijzendebat. De partijvoorzitter bestreed ook fel een opmerking van Van Oorschot, die de KVP-uitspraak een „van hoogmoed getuigende dom heid" noemde. Elke dag word ik er meer in- gesterkt, aldus Vondeling, dat de KVP in 1971 geen partner is. Hij noemde de uitspraak de enige moge lijkheid om de rechtse krachten in de confessionele pariijen daar te brengen waar zij thuishoren, bij de VVD". Hij voelde zich wat dat be treft gesterkt door het optreden van de KVP-radlcalen, de CHJO, de ar- radicalen en „zelfs de JOVD". „Het zou jammer zijn als we in 1971 niet ineeregeren, maar als er In Ingesloten De woede van de jongeren concen treerde zich op een gegeven ogenblik DOOR De bus reed over de dijk. Aan een kant verre velden, aan de andere kant een brede sloot met daarachter weer de polder. Een dwarse wind gierde langs de ramen en de hemel lag laag grauw te dreigen. Soms een halte waar ie mand zich in of uit de bus werkte met een vage groet naar de passa giers. die onverschillig wat» knikten. Geen moeder, die opgewekt haar kind de koetjes en schaapjes wees: peen buurpraaties. Teder^n zwp"p dommelde, geeuwde of staardp lusteloos voor zich uit. Toen was er in het landschap wat beweging. Uit de verte zag ie het al. Een boot in de vaart en een paar mensen aan de kant. Nog dichter bii werden het twee politiemannen en in de boot twee mannen in gewonp lakjes. Op alle banken rekte men zich. keerde men zich naar het raam. Een enkeling veegde de wa«pm van de ruit. Alleen de chauffeur tuurde strak voor zich en reed. Reed met onver minderd tempo en zo flitsen we in een oogwenk langs het groeüie. dat niet op of om keek. Ik zag nog net. de mannen in de boot met stokken in het water porren en een politie man op de wal een dreg uitgooide. Door de bus ging het alarm, de onrust. Iedereen praatte tegen ieder een. „Zag u dat? Ze dregden..." „Een ongeluk zeker..." Langs mijn rug kroop een koude riling. Ik probeerde hét geziene te rug te halen. Wat was het geweest? Een agent met een drpg en mannen met stokken. Natuurlijk, ze zochten iets.. „Het moet een kind geweest ziin" hoog doordringend klonk de vrou wenstem ..Ik zag het toch. Het arme schaap..." Alle passagiers spraken nu door .1 In rut Hkaar. Vroegen, riepen. De vrouw was het middelpunt. „Wat zag u?" rei iemand. „Klnderschoentjes aan de kant. In het gras... zag u het niet? Witte schoentjes... met van die bandies..." Bedrukt hield ieder zich stil. Soms "luisterde iemand nog even. Je hoor de het dan zoemen: ..Zo'n kind toch Die ouders..." Ik zat in tweestrijd. Doorrijden en oroberen er niet meer aan te den ken. Of moest ik als krantemens zorgen er bij te zijn; minstens toch het verhaal achterhalen. Bij de volgende halte stapte ik eigenlijk tegen mijn wil uit. Tornde terug tegen de wind. Halverwege reed de politieauto me vno.rbij Aan de mannen was niets te zien van doorstane emoties. Wat nu? De mannen in de boot. daar kwamen ze aan, wat moeizaam werkend door de vaart, die kenne lijk nogal modderig was. Van de dijk af keek ik in het vaartuig, er lae een fiets in. vies en slikkig. Ver der niets. Tegen de wind in schreeuwde ik: „Wat was er?" De mannen keken stomverbaasd omhoog. Zeiden iets tegen elkaar en haalden de schouders op. Toen zag ik, een vijftig meter ver der. twee witte plekjes. Ik rende er heen. Het gras was er plat getrapt en in dat gras twee witte proppen napier- Een half uur later was ik in het dorp. Koud, nat, moe. Stapte het -erstp c»fé binnen. Koffie... Aan de toog wipten net twee •nannen een klein gaasje om. Een derde wenkte naar de baas van de 'aak: ..Van het zelfdp.. Man man ben ik blij dat ik mijn fiets terug heb Zoals dal dine uit m55" han den glipte en in dat water tjoepte.. De koffip smaakte best. 5 of 6 jaar een politieke sanering uit zou kunnen voortvloeien, is het me dat waard geweest". Vondeling zei dat hem uit particuliere gesprekken met leiders van D'66 gebleken was dat deze partij ruim voor de verkie zingen kleur zou bekennen en gezien hun optreden in de Kamer was hij ervan overtuigd dat die keuze voor links zou zijn. DA-lld H. Pors jr. verklaarde te weten dat „enkele activistische groe pen uit Nieuw Links" bezig waren lijsten gereed te maken voor de ge- meenteraads- en statenverkiezingen. „De aanval op het rode fluweel van de Kamer is begonnen". Hij zou vol gende week over deze zaak aan voor zitter Vondeling rapport uitbrengen. De heer Pors zei, dat Democratisch Appèl het land zal ingaan en regio nale bijeenkomsten zal organiseren om „de partij wakker te schudden". Wij schuwen de discussie niet, riep hij uit, en zullen ook punten voor het program aandragen. De vergadering nam een resolutie aan, waarin op korte termijn van het partijbestuur verlangd wordt dat een nieuwe procedure voor het stellen van kandidaten voor gemeenteraden en provinciale staten opgesteld wordt, zodat een einde wordt ge maakt aan de toestand dat een hand jevol tot een bepaalde groep beho rende partijleden hun keuze in feite kunnen opdringen aan de grote mas sa die geen afdelingsvergaderingen bezoekt. Terreur Niet eens Onmiddellijk na de aanvaarding van deze resolutie, doorvoorzitter Mazure op merkwaardige wijze in stemming gebracht hij vroeg niet wie tegen waren en er was geen discussie mogelijk vertrok Vonde ling. Zijn commentaar: „Ik ben het totaal niet eens met deze resolutie. Er staan een aantal dingen die volstrekt niet kloppen met wat ik gezegd heb en die ook 'net voorzichti ge vertrouwen dat Mazure in mij heeft uitgesproken, teniet doen. Maar wat wil ie, de resolutie was vantevo- ren opgesteld" Na de aanvaarding van de resolutie werd er oe een zin uitgeschrapt om dat Mazure tot de ontdekking kwam dat Vondeling gezegd had. dat de partij winst boekte. Er stond: „Be langrijke groepen zijn uit afkeer uit getreden". Op dat moment waren er nog en kele tientallen adhesiebetuigers, plus belangstellenden van Nieuw Links, onder wie Ten Cate Kolthof en W. Polak. UTRECHT Op een met automa tische knipperlichten beveiligde over weg in Vierlingsbeek kwam een trac tor zaterdagmorgen in botsing met de sneltrein Roermond - Nijmegen. De bestuurder van de tractor bleef ongeT deerd. De trein werd ernstig bescha digd. Op het traject Roermond - Nij megen werd in beide richtingen enige tijd met vertraging gereden. President Nixon van de Ver enigde Staten had zaterdag een ongedwongen gesprek met prins Bernh rd, die even in het Witte Huis aanwipte tijdens een zaken reis door de Verenigde Staten. TVIEMAND kan de roomskatholickc minderheid in Ulster kwalijk nemen, dat zij het wapen der de monstratie gebruikt om kracht bij te zetten aan haar eisen betreffende gelijke rechten. Wat in het afgelopen weekeinde is gebeurd heeft met het begrip de monstreren echter weinig te maken. Het heeft meer weg van een vlucht in de anarchie. Oplossing van het grote probleem van Ulster is niet mogelijk in een sfeer waarin de tegenstellingen worden verscherpt en extremisten van beide kanten de dienst uitma ken. Premier O'Neill heeft er geen twij fel over laten bestaan, dat hij alles wil doen om een eind te maken aan de achterstelling van de roomskatho- lieke minderheid. Om dit doel te bereiken heeft hij een conflict met zijn eigen partij ge riskeerd, in de verwachting, dat hij een meerderheid in het parlement achter zich zou krijgen. Bij vervoerde verkiezingen bleef al les echter bij het oude. Ook de roomskatholiekcn bleken niet bereid de barrières te doorbreken en de po ging van O'Neill te steunen. Het wantrouwen onder de roomska- tholieken was nog zó groot, dat zij de kans om via de stembus verbete ring in hun positie te brengen niet hebben aangegrepen. De extremisten onder hen hebben nu gegrepen naar het wapen van ter reur en brandstichting. Een slechter dienst konden zij de zaak van hun minderheidsgroep niet bewijzen. Zij spelen hiermee de extremisten in het andere kamp in de kaart, die geen belang hebben bij het bevor deren van wederzijds begrip en het wegnemen van discriminerende fac toren. PARIJS President De Gaulle zal zich vrijdagavond 25 april (twee da gen voor het referendum) tot het volk richten. Het bureau van de president maakte dit gisteren bekend. Het zal de derde oproep van de president zijn om het volk te winnen voor zijn hervormingsplannen. De campagne heeft meer het aspect van een presidentiële verkie zingscampagne gekregen sedert het staatshoofd 10 april zei te zullen af treden als zijn voorstellen 27 april zouden worden verworpen. (Van onze parlementsredactie) TILBURG De zaterdag op het program congres van de PPR herkozen voorzitter, mr. Jurgens. meent dat de PvdA de enige grote partij is die tot ver nieuwing kan komen. Vroeg ot laat zal „ons recht door zee gaan", ook al doet het uiten van sympathie voor de PvdA op dit moment niemand goed, beloond worden, zei hij in zijn slotrede Zoals verwacht vormde de bui tenlandse podtiek de hoofdschotel van discussie* een aanta1 andere pun ten moest naar het naiaar verscho ven worden Eer program is waar deloos" aldus mr Jureens. ..het vaststellen ervan is een secundaire aangelegenheid als het niet wordt uitgevoerd" De lieuwe voorzitter stelde het progressief akkoord centraal. Bij de discussie over de NAVG bleek echter hoe weinig vertrouwen vele Radika- len hadden dat de progressieve con centratie een meerderheid zou ver werven. Voortzetting van het „op zich verfoeUiike lidmaatschap van de NAVO" mag. aldus het congres, al leen berusten op niet aflatende kri tiek en en hootste één regeringsperi ode van de progressieve concentratie duren. Voor velen was dat geen uit gemaakte raak er war"p er die zon der meer «ut de NAVO zouden willen stanpen. Een regeling van het vraagstuk Duitsland s nodig omdat de PPR NAVO -»n Warschau-naet wil vervan gen door een Europees veilig- heidssvc«o>m eegarandeerd door de VS en Moskou. De DDR moet (binnen het kader van een regeling van het Duitse vraagstuk en de Europese ont wapening) worden erkend en West- Berlijn moet verder initiatieve dur ven ontwikkelen om tot regionale ont wapening in Europa te komen. De PPR .prak oc'r uit voor erken ning van Noord-Viptram tegen de rin van 1e Kamerfractie in. De poli tiek die Cuba isoleert werd veroor deeld. Toch nog eer binnenlands onder werp: •tudenten moo'er stndieloon hebben, mits degene di? ervan profi teert er a ter geen onevenredig groot voordeel van heeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5