Litteris Sacrum wint Nationaal Landjuweel WEEKAGENDA Ruildag Philatelica werd groot succes Buitencentrum voor padvinders geopend Sporthal Voorschoten komt later klaar Jongetje verdronken Ds. Smits vertrekt naar Kerkrade Pastoor Van Noort nu geïnstalleerd Pink afgerukt door ongeval Chr. Besturenbond Leiden in 1968 Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt n gerust! Restaurant in Treubstraat BON nieuwe leidse courant maandag 21 APRIL 1 Ook de jeugdige postzegel verzamelaars hadden veel be langstelling voor de zaterdag gehouden ruildag van Philate- li ca. Foto N. van der Horst WORDW1JKERHOVT: NOORDWIJKERHOUT Ds. A. H. Smits, hervormd predikant te Noord wij ker hout heeft het op hem uitgebrachte beroep van de streekge- oeente De Oude Mijnstreek in Zuid- lUmburg, omvattende Kerkrade, «üjgelshoven, Terwinselën, Waubach, Utuwenhagen en Schaesberg, aan- /Komen. Het ligt in de bedoeling dat ds. Snits medio augustus Noordwijker- fcout zal verlaten. In zijn nieuwe ge- neente met als woonplaats Kerk rade, gaat ds. Smits pastoraal werk Joen. Ds. Smits werd ip 1918 geboren te Ambarawa (Java). In maart '42 werd lij waarnemend predikant in Djok jakarta. Een jaar later volgde zijn «vestiging tot Indisch predikant te Djakarta. Van 1 sept. 1946 tot 1 jan. was hij hulppredikant in wijk 21 van de herv. gemeente te Den Haag. Daarna was hij werkzaam in Nieuw- Guinea. Op 10 mei 1954 nam hij af scheid als predikant te Manokwari, waarna vertrek terug naar Neder land volgde. Na vicaris in Den Haag- Ixiosduinen te zijn geweest, deed hij in nov. 1957 zijn intrede als predi kant te Noordwijkerhout. KATWIJK De bijeenkomst van de Christen-Vrouwenbond (afdeling Katwyk-dorp), die woensdagavond wordt gehouden, vindt plaats in ge bouw „Orion" aan de Meerburgkade cn niet aan het Hoornesplein. LEIDEN De ruildag, die de afdeling Leiden en omstreken van Philatelica in de kantine van de firma Clos en Leembruggen hield, is voor iedereen een groot succes geworden. De grote verscheidenheid aan materiaal, die deze dag door zeer veel leden, belangstellenden en hande laren was meegenomen, overtrof ieders verwachting. Dat deze traditie steeds meer be langstelling trekt, bleek uit het veel grotere aantal bezoekers. Al vroeg in de middag kon men de vijfhon derdste bezoeker verwelkomen, die een eerste-dag-envelop van de Am- philex kreeg. Bij de veiling die vooral uit duur dere kavels bestond, werd geani meerd geboden. Hierdoor werd dan ook weer een recordopbrengst ver kregen. HAARLEM „Litteris Sacrum" heeft zaterdagmiddag het Nationale Landjuweel gewonnen, een wedstrijd voor amateurtoneelverenigingen. Op het stadhuis in Haarlem ontving de vereniging uit handen van de loco- burgemeester, de heer D. J. A. Geluk, de zilveren beker, die Koningin Ju liana in 1956 als wisselprijs beschik baar heeft gesteld. Veertig inschrijvers voor Leidse brug LEIDEN De directeur van Ge meentewerken heeft namens B. en W. een openbare aanbesteding ge houden van het bouwen van een brug met aangekoppelde fundering over de Stinksloot in het verlengde van de Sumatrastraat. Er waren niet minder dan veertig inschrijvers. Hoogste was het bouwbedrijf De Lange en Van der Plas te Oegst geest met f 299.000 en laagste de firma Granneman en Zonen te Stompwijk met f207.463,20, dus bijna een ton minder. LEIDEN Zaterdagavond had in de Lodewijkskerk de installatie plaats van dr. L. G. A. van Noort als pastoor van de Lodewijksparochie. Hij is tevens deken van Leiden als opvolger van pastoor W. P. M. Ha ring. Drs. W. van der Ende, vicaris van de bisschop, installeerde hem als parochiepastoor. Na afloop van de eucharistieviering was er 'n ken nismaking njet de parochianen. Morgen recipieert pastoor Van Noordt in de Stadsgehoorzaal in ver band met zijn benoeming tot deken. KATWIJK Zaterdag omstreeks half twaalf vond een aanrijding plaats op het kruispunt Nieuwe Duin wegWaterloopjePrins Bernhard- laan. Een automobilist verleende geen voorrang aan de bromfietser K. W. uit Katwijk. De heer W. werd opgenomen in het Elisabeth Ziekenhuis in Leiden. Hij had een gebroken bovenbeen en er werd hem een pink afgerukt. KATWIJK De heer J. Bergman uit Katwijk slaagde voor het machinistenexamen, gedeelte B 1 (scheepswerktuigkunde) LEIDEN Zaterdag had de opening plaats van het buitencentrum van de groep Kamala. Districtscommissaris Van Rije hees de paarse vlag van de wereldbroederschap van padvinders en deelde, onderbroken door voorbijdenderende treinen, onderscheidingstekenen uit aan wie zich verdienstelijk had gemaakt. Het terrein van Kamala ligt aan de Haarlemmertrekvaart, direct achter de spoorbaan. In één jaar heeft men daar een drietal hutten opgetrokken 'oor welpen, verkenners en voor rekkers. Aan de andere zijde van net „Slootzichtse Binnenpad" de namen op het terrein zijn aan de fabeltjeskrant ontleend ligt de rimboe, waar wordt gekampeerd en «et buitenspel wordt gespeeld. Kamala heeft tijdens het inrichten Van het terrein veel tegenwerking ondervonden van indringers, die rom mel neergooiden en wat opgebouwd weer vernielden. Toch heeft men gezien na de plaatsing van Prikkeldraad, het voormalige afval- ve'dje om te werken tot een rede lijk bruikbaar grasveld. l LEIDEN Het ledental van de j"j de Chr. Besturenbond aangeslo ft afdelingen, van het CNV is vorig Jaar teruggelopen van 2619 tot 2578, blijkt uit het jaarverslag over 1968. De samenwerking met de twee 'ndere plaatselijke vakcentrales, "KV en NW, was goed. In het gebouw voor chr. sociale slangen werden weer enige verhe ffingen aangebracht Zo is een oude opslagruimte getransformeerd tot Wachtkamer; het wachten in de kou- gang is nu dus voorbij. Kijkgeld betalen moeten we allemaal. Dat staat in de wet. Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zo: Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan HAZERSWOUDE Gedeputeer - de Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van de gemeenteraad goedgekeurd, om zowel in Rhy- neriburdh als in Hazerswoude-dorp een openbare lagere school te doen bouwen. Zoals bekend, is er een ver eniging voor openbaar onderwijs in het leven geroepen. „Litteris Sacrum" werd winnaar met het stuk „Met blote voeten in het park" van Neil Simon. Naast een beker mocht men ook een bedrag van duizend gulden in ontvangst nemen van het comité van voorbereiding. Aan de finale namen zes verenigin gen uit het hele land deel. In het juryrapport stond over de voorstelling van de Leidenaars: Een goede voorstelling geven van een blij spel is een moeilijke opgave, zeker als ook nog sprake is van een mager stuk. Maar regisseur en spelers van Litteris Sacrum brachten het samen een heel eind, relaxed, bijna steeds in het juiste tempo en met een perfecte rolkennis. De juryleden hadden liever gezien, LEIDERDORP Zaterdagmorgen is de 7-jarige Jan Hendrik van Osna- brugge aan de Van der Valk Bouw- manweg in de Rjjn gevallen cn ver dronken. Hjj speelde met een vriend je langs het water. Om ongeveer 11 uur is het jongetje in het water ge vallen. Hfj kon niet zwemmen. Zijn vriendje rende direct naar de ouders van Jan Hendrik (aan de Splinter laan) die de politie waarschuwden. Om kwart over twaalf heeft men het kind opgedregd. VOORSCHOTEN B. en W. de len de raad mee dat zij ernaar heb ben gestreefd de sporthal op 16 sep tember van dit jaar te kunnen ople veren ten behoeve van het gym nastiekonderwijs, zodat zou kunnen worden geprofiteerd van een dubbe le onderwijsuitkeriftg voor gym nastieklokalen over 1969. Gebleken is, dat deze datum alleen haalbaar is ten koste van een vrij aanzienlijke verhoging van de aan- neemsom. De extra kosten zoals overwerk e.d. wegen niet op tegen het voordeel van een hogere onder- wijsuitkering. Nu zal het gebouw pas in decegiber gereed komen, mits Verkeersvoorzieningeii in de Nassau wijk VOORSCHOTEN B. en W. stel len voor in de Nassauwijk éénrich- tingverkeer in te voeren alsmede parkeerverboden in de wijk be grensd door Wijngaardenlaan, Julia na van Stolberglaan, Charlotte de Bourbonlaan, Oude Adegeesterlaan, Prins Bernhardlaan, Prinses Mar grietlaan en Koningin Julianalaan. Zij vragen een krediet van f 133,500 voor de aanleg van parkeerplaatsen. Bij de berekening van de parkeer- behoefte is uitgegaan van één auto per woning. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m.: treffen van verkeersmaatregelen in de Nassauwijk en het beschikbaar stellen van een krediet van f 133.500 daarvoor; vaststellen Drank- en Ho- recaverordening 1969; aanvullende bijdrage in de kosten van de Leidse vuilverbrandings- installatie over 1969; onteigenangsplan betreffende gronden in de bestemmingsplannen „Adegeest-sportpark" en „Adegeest 1968"; bouwrijpmaken van een ge deelte van het plan „Centrum" en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de sporthal; voorberei- dings- krediet voor reconstructie van het 3de gedeelte van de Veurse- weg; het verkopen van bouwgrond in „Boschgeest" en de verkoop van gebouwen bij inschrijving; vast stellen Winkelsluitings-verordening Voorschoten 1969 en een aantal on derwijsvoorzieningen betreffende het kleuter- en basisonderwijs in de wijken „Boschgeest" en „Noord-Hof land". de gunning voor de bouw deze maand afkomt. B. en W. vragen de raad een krediet van f56.300 voor een aantal voorzieningen rond de sporthal zoals het aanleggen van te gelpaden, riolering en groen. Vuilverbranding verantwoord duurder VOORSCHOTEN B. en W. vra gen de raad een aanvullend krediet van f 21.200 beschikbaar te stellen in verband met de gestegen bijdrage in de kosten van de Leidse vuilver- brandings-installatie. Begroot voor 1969 was een bedrag van f20 per ton; nu blijkt dit bedrag f 24 te moeten zijn, het verschil van de geschatte 5300 ton is ruim f 21.000. B. en W. merken op, dat door deze verhoging het nadelig sal do van de reinigingsdienst is toege nomen. Zij delen verder mee, dat bij een vergelijking van de Leidse vuil- verbrandings-installatie met instal laties elders de exploitatiecijfers van de Leidse vuilverbrandings installatie volkomen verantwoord kunnen worden beschouwd. Academische examens LEIDEN .18 april Leidse Universiteit. Doet. ex. II gen.: mej. W H M de Cock (Kaatsheuvel), de heer K D v d Stadt (Den Haag); seml-artsex.de heren R j J van Beek (Leiden), P K Flu (Driehuls). ERR Radhakishum (Leiden), R Semeljns de Vries van Doesburgh (Lelden); artsex.: mevr. C VermeiJ-Keers (Oegstgeest), mevr. E R Pols-Kolvulehto (Oegstgeest), de heren H J M Dlcb°n (Haarlem), G J F Godart (Breukelerveen), CAL Hoog duin (Leiden); kand. ex. klassieke taai en letterkunde; de heer I If M Hendriks (Voorschoten); doet. ex. Franse taal- en letterkunde: mej P C J M van Hal (Lei den); kand. ex. Franse taal- en letter kunde: mej. I v d Esch (Beverwijk); kand. ex. Franse taal- en letterkunde: de heer J J M Schlarmann (Delft). BURGERVEEN In het dorpshuis „Marijke" werd een laatste contactavond van de ijsclub vereniging „Vooruit" gehouden. Voorzitter D. van der Blom sprak een openingswoord en memoreerde dat alle contactavonden in het afge lopen seizoen goed zijn geslaagd. Er werd vervolgens volop gesjoeld, ge domineerd en geklaverjast. Het bestuur van de IJsciubvereni- ging „Vooruit" in Burgerveen is voornemens een uitgaansdag tc or ganiseren voor de kinderen van de leden. Op een volgende bestuursver gadering zal dit worden besproken. I BOLLENSTREEK Zij waren er weer: de verkopers van de slin gers. Het afgelopen weekeinde stonden Zij langs de kant van de weg om hun fleurige en kleurige produkten aan de man te brengen. De verkoop viel overigens tegen. Het bezoek aan de bollen was nog niet groot. De tulpen moeten nog uitkomen. Ook de hyacinten staan nog lang niet allemaal in bloei. Foto N. v. d. Horst VOORSCHOTEN De gemeente raad krijgt een voorstel te behande len tot afstoting van enkele aan de gemeente in eigendom toebehorende boerderijen, voor zover deze ingevol ge de bestemmingsplannen kunnen worden gehandhaafd. In aanmerking voor verkoop ko men de boerderijen Leidseweg 519 en 533, die nog door de voormalige pachters worden bewoond. De boer- cierij Leidseweg 519 komt voor op de lijst van de monumenten. Ook de panden Treubstraat 21 en 23 (voormalige boerderij en laatste lijk groentehandel) willen B. en W. afstoten door middel van verkoop bij inschrijving. In deze panden zou de heer H. F. A. M. Walenkamp, pachter van het restaurant „Allemansgeesl", zo mo gelijk een petit-restaurant willen vestigen. De onderhandelingen met de gemeente zijn hierover geopend, maar de partijen kunnen zakelijk niet tot elkaar komen. B. en W. zeg gen, dat bij een inschrijving ieder een bod kan doen, ook de heer Wa lenkamp. WINKELSLUITING IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN De raad is de winkelsluitingsverordening aangebo den. De halve-dag-sluiting is: maan dagmorgen alle textielzaken en schoenenzaken maandagmiddag alle kapperszaken, slagerijen en elektro technische zaken; dinsdagmiddag ta- baksartikelenwinkels en woensdag middag alle overige zaken en win kels. De vakantieregeling is als volgt: voor bakkers en slagers op twaalf achtereenvolgende dagen; voor de levensmiddelenbranche op zes achter eenvolgende dagen; voor de groen te- en fruitbedrijven op vier achter eenvolgende dagen. De normale winkelsluiting is op de werkdagen 's avonds om 6 uur met uitzondering van de vrijdagavond, dan is de sluiting om 9 UUR. dat de Leidenaren hun krachten zou den hebben beproefd op een iets zwaarder stuk, maar hadden toch veel lof voor de voorstelling. Ons Grunnegerlaand had toneelavond LEIDEN Leden van de eigen to neelclub voerden vrijdagavond voor Ons Grunnegerlaand het toneelstuk „Drei is ain te veul" op. In dit Stuk worden de conflicten behandeld, die zijn voortgevloeid uit he^ huwelijk van een „stadsjuffer" met een Gro ningse boer. Een zuster van de boer zorgt voor de nodige conflictstof. On der regie van mevrouw E. Broekhui- zen-Brandsma brachten de spelers het stuk goed over het voetlicht. Het Leids Kamerorkest onder lei ding van de heer J. Trouwee verleen de medewerking aan deze avond, .xya vbgkqj bgkqj bgkqj gkqj gkqj Feestavond Grof LEIDEN In de vrijwel tot de laatste plaats bezette Stadsgehoor zaal hebben leden van de personeels vereniging van de Kon. Ned. Grof- smederij met genodigden zaterdag volop genoten van een feestavond, waarmee 't winterprogramma werd afgesloten. In zijn welkomstwoord sprak voor zitter F. van den Berg zijn voldoening uit over het feit, dat zowel de direc tie als afgevaardigden van zusterver enigingen en vele gepensioneerden van hun belangstelling blijk gaven. Het feestprogramma omvatte een non-stop cabaret en variétéshow, die onder het motto ,,'n Avondje uit" werd verzorgd door een keur van bekende radio- en tv-artiesten. Voor het voetlicht traden Willeke en Willy Alberti, die enige „toppers" uit hun repertoire ten gehore brach ten, het bekende accordeonduo „De Pico's", de Wama's, Don Williams met zijn spectaculaire balans-act, De Berlusons, Lwee geestige cascadeurs en Ria Valk, die weer een daverend succes had met enkele liedjes uit haar gevarieerde repertoire. De con férencier Tonny Leerink „grapte" de nummers vlot aan elkaar en het ge heel werd muzikaal omlijst door het kwartet „The Flintstones". Rijnsburgs damnieuws RIJNSBUKG De laatste wedstrijden vor het damkampioenschap zijn donder dag gespeeld. De eindstanden ln 6e hoofd- en eerste klas zijn nu: Hoofdklasse: P van Egmond 15 punten: G van Zuylen 14 punten; A Schaddelee 12 punten; W Leeuwenburg 12 punten. J v d Kamp 11 punten; C Glasbergen 10 punten;. R Kromhout 9 punten; D van Egmond 9 punten; H Verkuil 8 punten; J v d Mey 7 punten; A Samson 3 punten. Eerste klasse: S Heemskerk 19 punten: A van Ees 16 punten; G van Delft 15 punten; L Doornhelm 13 punten; A Fer- nandes 12 punten; Jac van Delft 10 punten: M J Schyff 12 punten; A J Boo- gerd 5 punten; Jac Oudshoorn 4 punten: D van Ees 3 punten; M v d Burg 1 punt. VOOR U HET WEET LIGT U ERUIT! Soms krijgt u dat gevool «Is or op de TV gepraat wordt over dingen, waar u nooit van hebt gehoord. Soms als u met uw schoolgaand* kinderen praat. Wat doet u eraan? In veel gevallen niets, eenvoudig omdat u er niet toekomt bij alle an dere dingen, die uw dagelijkse aan dacht vragen. Maar nu Is er de gloednieuwe, volledig blj-de-tljdaa geprogrammeerde encyclopedie In 120 wekelijkse afleveringen die per week niet méér kost dan een pakje sigaretten. Elke week een aflevering met fascinerende en uniek geïllus treerde artikelen over samenleving het menaelljk lichaam natuurwetenschappen geschiedenis biologie kunst aardrijkskunde De 120 wekelijkse afleveringen vor men samen met de Index een up-to- date 8-delig naslagwerk. Doe iedere week wat aan uw weten met de encyclopedie: HET WETEN WAARD Per aflevering 1.75. Zend de bon zonder postzegel In open envelop aan: HET WETEN WAARD Antwoordnummer 100 Utrecht I Adres: plaats: 'i verzoekt zonder enige verplichting gra- I; j tis toezending van een proefnummer |^van Het Weten Waard. Maandag 21 april Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Neil Simon). Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Al len, Jennifer Vyvyan sopraan, George van Renesse plano. Breestraat 85. 8 uur: centrale AR-klesver.. verkiezing voorzitter. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, tel. 41035, 8 uur: „Een lok aarde" (Hein- rlch Böll). Dinsdag 22 april Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. Toneel met „Plaza Suite" (Nell Simon). Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 8 uur: Foto N. van der Horst, voorlichting voer Leicavislon. Oude Singel 236. 8 uur: afd. Leiden Chr. Bond Overheidspersoneel, verkiezing voorzitter. Lakenhal, 8 uur: K. en O., muziek deze tijd, concert door prijswinnaars Gaudeamus-concours 1969. Aula Vredeskerk Burggravenlaan, 7.30 tot 8.45 uur: receptie Ex Animo tg.v. 50-JarJg bestaan. Woensdag 23 april Steenschuur 6, 8 uur? ledenvergadering Leidse ver. postzegelverzamelaars. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Zuidelijk Toneel Globe met „Ceremonie voor vermoorde neger". Donderdag 24 april Parochiehuls Maria Gijzensteeg (naast Overdekte), 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur doorlichting. Wljkgebouw Staalwijk, 8 uur: Door Eendracht Verbonden. Microtheater Imperium. Vestestraat 40, tel. 41035, 8 uur: „Een slok aarde" (Heln- rich Böll). Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Zuidelijk Toneel Globe met „Ceremonie voor een vermoorde neger". Vrijdag 25 april Zaal Zuiderkerk, 7.45 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, ds. P. H. de Kleer te Monster over „De Hoop" Parochiehuis Maria Gijzensteeg maast Overdekte), 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nam.: doorlichting. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 uur: rullavond voor verzamelaars. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 u. In Holl. zaal: Nel Oosthout met Bernards Shaw's Jeanne d'Arc. Zaterdag 26 april Microtheater Imperium, Vestestraat 40, tel. 41035, 8 uur; „Een slok aarde" (Heln- rlch Böll). OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgcestsc Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei Museum molen De Valk BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenandeilrig nu ongeva. ien wordt van dinsdag 12 uui middags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhiils Van vrijdag 12 urn tot zaterdag 12 uur dnor het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade much Ziekenhuis Films CAMERA:' Junglebook, a.J„ dag 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur, do-, vrij- en zat-nacht 11.30 uur; Morgan. 18 jaar. LIDO': Goldfinger. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Ortega, de killer, 14 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. REX: Zonde, die geld opbrengt 18 Jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, vrij- en zat-nacht: Maagden zonder onschuld. 18 Jaar. STUDIO: Het uur van de wolf, 18 Jaar daf. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Louis de Funès als taxi chauffeur. a.l„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, L«. 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la, 1b en 2e: dagelijks 10.30—11,30. 1* 30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—1». dinsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45-19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.39-11.30, 14—16,30 en 19—» uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- iing dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweeda klas dagelijks van half 12 tot 12. I lot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste kies dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten dagelijks van zeven tot achL Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. D1ACONESSENHU1S: dagelijks eerste ki. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 8 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- üng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot half 6. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vtjf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tlénten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaaiplatlénien zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 lot 6 u„ ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werKJageo van 10 tot 6 u. ook gaterdag. zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De '-akenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 3 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 1016 u. .zond. 1316 u., na 1 april dag. 1017 u., zond. 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Plm de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: te keningen J. j. Schoonhoven en reliefs P. Damsté, 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrljd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen van Matthieu Wiegman, tot 30 april, dinsd. t/m zaL 9 tot 6 u.. zondag t tot 5 uur. Galerie 'I Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei, dlnsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. wassenaar - Kunstzaal Heutf, Hof- laan 7: schllderljene en gemengde tech nieken van Rle van Goor. reliefs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk. opening 5 april 4 uur. maand t.e.m zat. 10 tot 17 uur. dlnsd. av. 8 tot 10 uur. zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt dij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maaJ 3. Politie. 5 maai 4. DuktersdleriM: 5 maal 2 (zat. 10 u voor- iKldag toi /undag 24 uur), EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3