]/i ff 7" Onzekerheden en angst voelbaar in Praag ONDERWIJS Feest bij De Springplank Moskou heeft teugels vast in handen VS slaan voortaan terug Protest tegen opheffing van drie bedrijven Babels Marijageen toneelstuk De dolle dagen van de Russische revolutie Buskaartjes mogen niet duurder VISSERUNIEUWS LEDENVERGADERING der COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJKAAN ZEE" Genootschap Ned.- Israël afdeling Rijnsburg ffHi leid: J LEIDSC COURANT MAANDAG 21 APRIL 1W (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PRAAG Het is wel rustig in deze door machtspolitiek ge teisterde stad, 'maar wie in het hart zou kunnen kijken van zeker 95 procent van de veertien miljoen Tsjechoslowaken, zou ver- moedelijk een opstandigheid en een spanning constateren, die herinneringen oproept aan de woelige augustusdagen, toen de Russen het land overmeesterden. De nieuwe partijleider Husak mag dan in het Westen worden afgeschil derd als een middenfiguur, in Tsje- choslowakije weet men al te goed dat deze sluwe Slowaakse jurist en poli ticus een vriend van Rusland is, en grote persoonlijke ambities heeft. Trouwens, niemand behoeft te ver wachten dat de opvolger van de pro gressieve en daarom gevallen Dubcek «en liberale Dolitiek voorstaat. Een trieste, een vrijwel hopeloze zaak. Achter de schermen heeft i Moskou de teugels vast in handen. Het nationaal bewustzijn, dat zich «en jaar geleden nog zo explosief manifesteerde, wordt langzaam maar zeker de kop ingedrukt. De Tsjechen en ook de Slowaken weten het: vandaag zijn het Dubcek en Smrkovsky, die de laan uit moe ten, morgen misschien president Svo- boda, want ook diens positie is wan kel. ANGST Onzekerheden en ook angst kunnen duidelijk geconstateerd worden in Praag. De Stalinistische nachtmerrie, waaruit men zich moeizaam wist te ontworstelen, is weer realiteit gewor den. En in Bohemen en Moravië en in Slowakije zijn de laatste dagen veel arrestaties verricht. Aantallen lijn niet bekend. Geheime diensten werken in een politiestaat bij voor keur op de achtergrond. WASHINGTON President Nixon heeft tijdens een bijeen komst van congresleiders ver klaard dat hjj opdracht zal geven zonder voorafgaande waarschu wing „drastisch terug te slaan" als in de toekomst opnieuw Amerikaanse verkenningssche pen of vliegtuigen zullen wor den aangevallen. Hij zei dat het niet zal blijven bij bescherming van verkenningstoe stellen alleen, maar dat onmiddel lijk wordt opgetreden tegen vijan delijke acties. Nixon achtte het voortzetten van de verkennings vluchten noodzakelijk om op de hoogte te blijven van de activiteiten van de Chinese luchtmacht. Boven dien dienen deze vluchten ter be scherming van de 56.000 Amerikaan se militairen in Zuid-Korea. Het Amerikaanse slagschip New Yersey is inmiddels opgestoomd naar „posities van waaruit men in staat is de verkenningsvluchten te beschermen". Wellicht zal ook het vliegdekschip Kitty Hawk voor de kust van Noord-Korea worden in gezet. Het schip is vorige week met negentig oorlogsvliegtuigen aan boord vanuit Hong Kong vertrok ken. Gestaakt Het zoeken naar overlevenden van het Amerikaanse verkennings vliegtuig dat vorige week door de Noordkoreanen werd neergehaald, is zaterdag gestaakt. Twee van de 31 bemanningsleden zijn uit de Ja panse Zee opgevist. De hoop op meer overlevenden is opgegeven. Intussen heeft Noord-Korea ver klaard dat de Amerikanen vrijdag uit de vergadering in Panmoenjom zijn „gevlucht omdat zij bang wa ren dat de waarheid over het neer schieten van het verkenningsvlieg tuig aan het licht zou komen". Het hoofd van de Noordkoreaanse de legatie op de bijeenkomst, Lee Tsjoen-sun, zei dat de Amerikanen „wit in zwart willen veranderen met hun bewering dat het vliegtuig in internationaal luchtruim was. toen het werd neergehaald". In Washington heeft de Republi keinse afgevaardigde Kuykendall onthuld dat president Nixon heeft overwogen een doel in Noord-Korea aan te vallen als vergeldingsmaat regel. Hij verklaarde dat de Ame rikanen het plan hadden een vlieg veld te bestoken. Ook is gedacht aan een aanval op Noordkoreaanse schepen. Electriciteit doodde Tsjechische muzikant HAARLEM De 30-jarige Tsje chische muzikant Heinrich Vaclar, die in Haarlem optrad in het circus Toni Boltini is gistermiddag door electrische stroom om het leven ge komen. Bij het verlaten van een der woonauto's greep hij de kruk van het linkerportier dat onder stroom stond. De Tsjech werd na toediening van zuurstof naar de Mariastichting over gebracht waar bleek dat hij was overleden. DRUTEN Twee inwoners van Veenendaal zijn in de nacht van za terdag op zondag bij een auto-onge luk om het leven gekomen. De slacht offers zijn de 22-jarige J. van Haa ien en de 19-jarige H. J. van Barne- veld. Hun auto raakte in een bocht door tot nu toe onverklaarbare oor saak van de weg en vloog tegen een boom. Er waren geen getuigen. Het volk is gedesillusioneerd en mat. Van verzet in de vorm van de monstraties kan nauwelijks gespro ken worden. De vakbonden zijn Dubcek en Smrkovsky niet te hulp gesneld. In de Praagse studentenwereld rommelt het wat, maar het blijft bij kleine illegale bijeenkomsten en gebalde vuisten in de beslotenheid van hun kamer. „Wat kunnen we doen?" zeggen bijna alle Tsjechen, met wie ik dit weekeinde sprak. „De Russen en hun satellieten hebben ons in de klem. We hebben nu de zekerheid dat op onze lente geen zomer volgt. De verschuivingen in de topleiding wijzen erop dat wij als volk hebben verloren en dat we langzaam maar zeker overgeleverd worden aan de collaborateurs, die straks al onze nieuw verworven vrijheden zullen smoren". WANHOOP Deze wanhoopswoorden gaan ge paard met wanhoopsblikken en wan hoopsgebaren. Praag heeft bovendien zijn stem verloren. De politieke discussies, die in blijdere maanden bijna openbare aangelegenheden wa ren, zijn verstomd. Degenen, die zich nu kritisch wil len uitlaten over de partij of de bin nenlandse politiek, de bemoeizucht van moeder Rusland of Oost-Duitsland en Polen, moeten eerst weten tegen wie ze praten. En ook dan fluisteren ze nog of kijken eerst angstig om zich heen. Men krijgt hier dan ook de indruk dat het nieuwe regime de situatie meester is, dat het bereid is met ei gen mankracht politieagenten en desnoods militairen tegen eventue le ordeverstoorders op te treden en dat het niet zal aarzelen de tanks van de bezettende Sowjetstrijdmacht te hulp te roepen, zo de toestand uit de hand mocht lopen. UTRECHT In een telegram aan de president-commissaris van het Thomassen en Drijver-Verbli- f a-concern hebben de onderne mingsraden van het bedrijf geëist dat het besluit de vestigingen in Utrecht, Krommenie en Dordrecht op te hef fen, wordt teruggenomen. Het con tactorgaan van de ondernemingsra den zegt dat het met verontwaardi ging en ontsteltenis heeft kennis ge nomen van de voorgenomen ophef fing van de drie bedrijven. Men eist maatregelen van de raad van com missarissen die toezicht moet houden op het beleid van de directie. In de kerken van Krommenie werd gisterochtend een boodschap voorge lezen van deze kerken gezamenlijk, waarin wordt gezegd dat de aange kondigde sluiting de kerkge nootschappen ernstig heeft veront rust De bezorgdheid gaat in het bijzon der uit naar het menselijk leed dat vele gezinnen is aangedaan. Scherp wordt veroordeeld dat de medewer kers van het concern het bericht over deze bedrijfssluiting via de publici teitsmedia moesten vernemen. Beschamend is, aldus de brief, dat uitsluitend economische motieven bij die-sluiting gelden en aan de mense lijke belangen totaal wordt voorbij gegaan. BALTIMORE Een bijeenkomst van de organisatie „Youth for decen cy is zondag geëindigd met hevige vechtpartijen tussen negers en blan ken. De politie maakte later bekend dat ongeveer 0 mensen gewond zijn ge raakt. Er werden 113 arrestaties ver richt. „Youth for decencij" is een groepe ring van jonge negers en blanken die strijd voor de handhaving van het fat soen en de eerbaaheid onder de jeugd. De bijeenkomst trok 45.000 mensen naar het stadion van Baltimore. DEN HAAG De Joods-Rus sische schrijver Isaak Babel was ee revolutionair van het eerste uur. Hij is het niet lang gebleven, want toen hij in 1933 zijn toneel stuk „Marija" geschreven had, kwam het in de Sowjetunie niet tot uitvoering. Nu de Haagse Comedie het stuk op zijn repertoire genomen heeft en het zaterdagavond in de Kon. Schouw burg in première bracht, is wel dui delijk geworden waarom. Babel geeft in dit stuk kijkjes in de dolle dagen der Russische revolu tie omstreeks 1920 in Petrograd. Hij kon dat goed doen, want hij stond er met zijn neus vooraan: hij was lid van de Tseka en nam deel aan de veldtocht van het Rode Leger tegen de Polen. Hij wist dus waarover hij - schreef en gaf de werkelijkheid weer Heyligers als de huisgenote van de zoals hij deze met eigen ogen had r.vorstratP. aanschouwd zonder hem te vergodde lijken en te mythologiseren. Dat was zijn onvergeeflijke fout. In 1941 is hij dan ook in een Russisch concentra tiekamp om het leven gekomen. boeiend beziggehouden door dit stuk, dat geen enkele dramatische beteke nis heeft, maar historisch van het grootste gewicht is omdat het dwars tegen de Sowjetideologie met zijn mythische kijk op de glorieuze revo lutie ingaat. Het is wat dit betreft een zeer goed gelukte onttroning van de Sowjet-olympos. Carl van der Plas heeft de tafere len vlot aan elkaar geregisseerd op een schuifdecor, dat wat onhandig functioneert en in authentieke kostuums die het goed doen. Evenals de dia's uit deze bewogen dagen en de door Jurriaan Andriessen sfeervol getroffen muziek. Goede rolled zijn er van Do van Stek als de met de zwarthandelaars meedoende generaalsdochter, van Kees Coolen als de zwarthandelaar, van Joris Diels als de oude generaal, van Frans van der Lirigen als de cellospelende prins, van Anne-Marie Gewone mensen De mensen, die hij in zijn stuk tekent, zijn gewone mensen in een dolle en bezeten tijd. Fout, volgens de machthebbers van het Kremlin, die om maar al te duidelijke redenen deze revolutie tot een stralende my the willen maken, een mythische go- lenstrijd tussen enerzijds de helden, lie vergoddelijkt moeten worden, de nieuwe elite van hun proletariaat -net niets anders dan recht en heilig heid aan hun kant, en anderzijds de schurken van de oude orde: de prinsen, de generaals, de deftige so- cietydames en in hun kielzog en als hun hlelelikkers, de zwarthandelaars 'bij voorkeur Joden, die zich verrij ken aan de algemene ellende), de oudjes die zich aan het verleden vastklampen, de kleine sjacheraar- tjes, kortom de luidjes van het cl-de- vant. Babels grote fout is, dat hij aan deze mvthologlserlng niet meedoet. Hij heeft deze mensen, allen «os-Is zij waren, als mensen gekend en bleef hen als mensen beschouwen. Daarom moest Babel monddood en voor de zekerheid meteen maar helemaal dood. Inmiddels is zijn Marija geen to neelstuk geworden, maar een wat schetsmatig uitgewerkt kijkje in het leven van toen. Acht genre-stukjes, die invoeren in kringen van een goe de oude generaal, wiens dochter Ma rija, die men niet te zien krijgt, bij het Rode Leger is gegaan en als het rode visitekaartje geldt van deze adellijke familie. Groot gewicht Voorts zijn er oorlogsgewonden, die wat sjacheren in dienst van een zwarthandelaar, een roodharige Jood, en een arbeidersgezin, dat de woning van de oude generaal krijgt toegewe zen. Al deze personen scharrelen wat door elkaar heen en zo wordt men generaalsfamilie, van Guus Verstrate, Reinier Heidemann en Wim van Rooy als de oorlogsgewonden, van Eric van Ingen als de gewezen-rit meester en van enkele kleine rollen meer. Het is goed bij de herdenking van de vrijdag overleden Peter Scharof, zoals Paul Steenbergen dit voor het begin van het stuk met welgekozen woorden deed, dit stuk ook te beschouwen als een eerbiedig in me- moriam aan de schrijver Isaak Babel en met hem aan die ontelbare slach toffers van een revolutie, die nu al meer dan een halve eeuw het Russische volk en vele andere volken van Oost-Europa in zijn trieste sla vernij houdt. Daarginds wordt Isaak Babel niet meer genoemd, laten wij hem hier gedenken. Ev. Grolle UTRECHT Minister De Block van Economische zaken heeft het ge meentebestuur van Utrecht laten we ten, dat hij niet akkoord gaat met een onlangs doorgevoerde verhoging (met 25 tot 50 procent) van de bus- tarieven. Het gevolg is, dat het gemeentelijk vervoersbedrijf nu met duizenden buskaartjes „zit", waarop de nieuwe tarieven gedrukt zijn. Deze kaartjes zullen bewaard blijven tot het mo ment dat de noodzakelijk geachte prijsverhoging wél doorgevoerd mag worden. Gevangenisopstand op Sardinië onderdrukt CAGLIARDI De politie van Cagliardi op Sardinië heeft zond ar een opstand van 120 gevangenen, die betere levensomstandigheden wensten met traangas en een water kanon onderdrukt. De gevangenen hadden zich in de keuken te goed gedaan aan wijn, matrassen in brand gestoken, ruiten vernield en een ser geant van politie in gijzeling gehou den. IJMUIDEN De beste slag werd in de afgelopen week geslagen door de loggers en kotters die de platvis als doelwit hadden gekozen. Zy troffen veel schol en tong aan. Eerstgenoemde soort eindigde in de IJmuidense vishallen dan ook met een totaal van 4700 kisten op de eerste plaats. De kleinmiddel en de schol I haalden een redelijke top van 55. Onder de dertig gulden kon men niet terecht waardoor een aanvaardbaar gemiddelde werd bereikt. De twee grootste soorten zaten soms tegen de vijftig gulden aan. De tweetjes lieten het met een notering van 39 tot 17 enigszins afweten. Maar over het geheel genomen mocht van een redelijke belangstelling worden gesproken. Met een produktie van 185.000 kilo was de tong in lange tijd niet gekende hoeveelheden aanwezig. De grotere soorten waren in de meerderheid. Zij moesten dan ook met schrale noterin gen genoegen nemen. Het scheelde niet veel of zij waren onder de drie gulden gezakt. Met grote inspanning kionden zij acht cent boven deze grens blijven. In het gunstigste geval werd voor de grootmiddel f3,63 betaald, de grote tong kwam niet verder dan f3,48. Aan het begin van de week moesten ook de kleinere soorten zich matige koersen laten welgevallen. De slips daalde maandag naar f 4,12. Gaandeweg liep de interesse weer op. Vrijdag haalde deze soort een top van f6,43. In dezelfde periode steeg de no tering voor de tong 1 van f 4,34 tot f0,3O.De tarbot was met een weekno- tering van f7,60 tot f6.40 op redelijke wijze in trek. De heilbot begon met een hoogste bod van f7.50 goed maar was later ook voor f 4,10 te koop. De koolvis was met 4500 kisten ook weer behoorlijk van de partij. De kleine zwarte soort was nadrukkelijk in de meerderheid. Dat was aan de schrale notering van f 18 tot f 15 best te merken. De grote zwarte koolvis was ook goedkoop maar wist met een koers van f 44 tot f 38 een terugval op het minimum te vermijden. Voor de witte soorten was de belangstelling aanzienlijk groter. Zij waren slecht vertegenwoordigd. Voor de grote exemplaren werd soms f214 betaald, onder de f150 kon men niet terecht. De kleine witte koolvis was met een notering van f 66 tot f 45 ook goed aan de prijs. De schelvis was weer moei lijk te achterhalen. Met spul en moei te kregen de vaartuigen 300 grote en 580 kleine kisten bij elkaar. De braad had duidelijk de overhand. Toch viel de interesse met een koers van f76 tot f31 niet tegen. De andere soorten wa ren slechts nu en dan vertegenwoor digd. Zij eisten hoge prijzen voor zich op. De kleinmiddel spande met een top van f 87 de kroon. De pennen ble ven maar een gulden achter. De grootmiddel volgde met een top van f81 uitstekend. De wijting was weer in ruime mate voorhanden. De havenarbeiders Losten 2500 grote en 2810 kleine kisten. De dichte soort speelde met een regelma tige notering van f 12 niets klaar. De kattencentrale was de lachende derde. De gestripte wijting handhaafde zich beter. Vrijdag was er een betrekke lijke schaarste en dit leidde tot 'n top van vijftig gulden. Op de andere da gen was de vraag steeds behoorlijk. In de Noord was weinig grote gul en kabeljauw te halen. De treilers voer den bij elkaar niet meer dan 300 kisten aan. De grote kabeljauw teken de voor een hoogste bod van f150. Voor minder dan f 108 konden de af- waohters niet terecht. De middel ka beljauw bleef met een notering van f 144 tot f 114 ook steeds boven de hon derd gulden. De grote gul mocht zich ook in toenemende belangstelling ver heugen. Vrijdag liep de top op tot f 84. Met een laagste koers van vijftig gul den werd een best gemiddelde be reikt. De middel soort bleef met een notering van f 83 tot f 84 niet ver ach ter. De kleine gul zorgde met een totaal van ongeveer 1000 kisten voor een welkome aanvulling maar deze produktie was toch geringer dan de laatste tijd het geval was. De katten centrale kwam met een notering van f73 bot f43 in het stuk niet voor. De treilers, die het onder de Nederlandse kust op iabeljauw hadden voorzien, slaagden er de eerste dagen goede hoeveelheden aan de markt te bren gen. Hierdoor bereikte men met be hulp van de kleinere eenheden een totaal van 8500 stuks. De eerste dagen ,.De Valken99 gaat trimmen VALKENBURG Het bestuur van de sportvereniging „De Valken" heeft het plan opgevat tot oprichting te komen van een nieuwe afdeling in haar vereniging, te weten een afde ling trimmen door heren. Alle heren, die vinden dat zij iets aan hun li chamelijke conditie moeten doen en die andere takken van sport te zwaar vinden, kunnen op deze afde ling terecht. De conditietraining zal, bij vol doende deelneming gehouden wor den op zaterdagmorgen van 9 uur tot 10 uur en zal onder leiding staan van mej. S. Klok. Men kan zich vóór 1 mei opgeven bij: J. Makkes, Frankenburg 53; me vrouw Mizee, 't Boonrak 19: me vrouw Bult, Hoofdstraat 113. BURGERLIJKE STAND VAN VALKENBURG VALKENBURG Geboren: Ger- rit-Jan Leendert zv L H van Eg- mond en J J L van Delft, Franken burg 50; Marcel zv J Schrama en J J Schiferli, a.b.v. woonschip „De Uit kijk" achter Hoofdstraat 99; Peter zv E Bos en P G Verruijt, Frankenburg 65; Peter zv B Rhijnsburger en G Koopman, Hoofdstraat 51. liep de handel nog niet warm maar toen de produktie begon te stokken werden beste prijzen betaald. Voor tien grote exemplaren hadden de lief hebbers vrijdag f 134 over. Dinsdag wenste men op de laatste ronde niet meer uit te geven dan f55. Ook de regels kleine kabeljauw kenden een groot prijsverschil: van f 44 tot f 83. De Noordschepen kregen minder makreel in de netten. In vergelijking met de produktie van de voorgaande week viel de aanvoer van 2250 grote en 2240 kleine kisten tegen. De kleine soort had een overwicht. De be langstelling mocht dan ook niet groot worden genoemd. Verscheidene keren moest de vismeelindustrie in het ge weer komen om partijtjes die de mi nimumprijs niet hadden gehaald af te voeren. De grote soort was dikwijls aan de magere kant en dat maakte vooral de rokers wat huiverig. Toch werd soms zestig gulden betaald. De haring was met 400 grote en 2100 klei ne kisten aan de schrale kant. Toch wensten de kopers zich het vuur niet uit de sloffen te lopen. De notering bleef vaak op f 25 hangen. De mindere soort moest heel wat keren met f 14 genoegen nemen. De schar moest zich met een notering van f52 tot f27 een heel wat slechter gemiddelde laten aanleunen. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan dé IJmui dense markt onder meer de KW 111 Ma- rljtje met 23, de KW 166 Vertrouwen met 25. de IJM 37 Delft met 1738 kisten en 324 kleine kisten diversen, de IJM 54 Swlft met 40, de IJM 8 Gelrla met 20, de VL 105 Elisabeth met 1700, de KW 211 Geertrulda met 45, de KW 178 Dirkje met 30, de KW 220 Janny Jacoba met 92, de KW 41 Elisa beth Christina met 1700, de KW 8 Deining met 185 kisten. 245 kleine kisten diversen en 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 92 Adrlana Catharina met 104 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 5 kisten, 64 kleine kisten diversen en 340 stuks stijve kabeljauw, de KW 187 EUy met 30, de SCH 69 Merca tor met 100 kisten en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW 134 Dirk Taat met 113 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 225 Azimuth met 198 kisten en 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 149 Arle Jacob met 27 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 Cornells Schaap met 33 kisten en 35 stuks stijve kabel jauw. de KW 183 Alelda met 25 kisten en 14 kleine kisten diversen, de KW 124 Sursum Corda met 33 kisten, 20 kleine kisten diversen en 77 stuks stijve kabel jauw, de KW 146 Dirk van Beelen met 36, de KW 200 Antje met 36. de KW 226 Jacob Senior met 322 kisten, 110 kleine kisten diversen en 65 stuks stijve kabel jauw, de IJM 209 Meyert Menno met 95, de KW 395 Pleter Jacob met 55 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 154 Protlnus met 46, de KW 190 Margaretha Christina met 35. de IJM 210 Wiron 1 met 56, de KW in Avontuur met 82, de KW 191 Deo Volente met 62. de KW 38 Neptu- nus met 75 kisten, 78 kleine kisten di versen en 225 stuks stijve kabeljauw, de IJM 211 Wiron 2 met 59 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 34. de WR 45 Dleuwlna met 35, de IJM 205 Wiron 6 met 35, de KW 174 Cornelia met 50 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 108 Alida met 18, de KW 90 Alnilam met 32, de KW 155 Fiducla met 45 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jozlen met 69, de KW 93 Jean- nette met 35. de KW 11 Deo Volente met 15, de IJM 46 De Hoop 4 met 112 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 34 Rose Marie met 67. dé KW 196 Aagje Adrlana met 105, de KW 66 Rudl Robert met 40, de KW 162 De Vier Gezusters met 43. de KW 119 IJsbrand met 61. de KW 91 Jan met 52 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 110 Rianne met 33, de KW 210 En Avant met 40 de KW 169 Hans met 70, de KW 126 Agatha Arle met 20 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de KW 213 Jana met 45 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw. de KW 113 Wilma met 36. de IJM 46 Maarten Senior met 50 kisten en 12 kleine Klazlena Marijke met 49, de KW 125 De Hoop 4 met 135 kisten, 115 kleine klstendiversen, de KW 52 Sola Gratia met 35, de KW 12 André met 123, de KW 130 Afzwemmen in Katwijk KATWIJK Zaterdag was het di- plomaiwemraen in het Sportfondsen- bad in Katwijk. Geslaagden: Zwem- proef A: Harry Porschen; Marjolein Hensen; Corenlia W. v. Delft; Ada v.d. Oever; Leuntje Ouwehand; Maja Heemskerk; Johanna M. W. Terpstra; Huig van Duyn; Marius v.d. Marei; Wilbert v.d. Weyer; Nicoline Busch- man; Annette Zandbergen; Leo de Best; Anneke de Vries; Marion v.d. Bent; Jacqueline Hendrik; Marjan Ouwehand; Marleen Kleen; Henk-Jan Vreeken; Jan v.d. Akker; Nico Ver- kaik; Han v.d. Kamp; Bouwien Buys; Cornells H. Lafeber; Robertus Hoogen- boom; Thérèse van Schie; Peter Maag- delijn; Robert Paauw; Hendrik C. Ro vers; Jacob van Duyn; Bert v.d. Vij ver; Jan v.d. Vijver; Marjolein Ver- gunst; Marjolein Raymans; Gea Kieft; Jeannet Vliegenthart; N. J. A. Elde- ring; Martien Ouwehand; Leo van Duyn; Abraham Verloop; Willem Scho nenberg; Cornells L. Haasnoot; Jannie Valk; Hans Lindeboom; Peter Linde boom; Gerrit v. Duyn; Alexander Bicker; Joke Broeren; Geoefend zwem men B: Anelies van Leeuwen; Henry v.d. Valk; Thea van Schie; Kees van Bommel; Jantien van Klaveren; Niek Winters; Ria Scheepmaker; Huig van Beelen; Elisabeth E. Horstman; Astrid Helmink; Leen v.d. Plas; Nico v.d. Plas; Gijsbert van Duyvenbode; Ar jan Kerpershoek; Tineke van Duyven bode; Truusje van Duyvenboden; Nan- n« Valk; Hennie van Ieterson; Marinus van Duyn; Jan-Willem Bult: Adrie van Beelen; Wim Vooys. Wij herinneren U aan de morgenavond 22 april 1969 om 8.15 uur in de bovenzaal van Hotel „Noordzee". HET BESTUUR. Marjan met 56, de KW 194 Eben Haézer met 69. de KW 44 Rijnmond 3 met 350 kisten en 200 stuks stljvekabeljauw. de KW 137 Maartje Jacoba met 132 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 24 Cor nells met 120, de KW 33 Llnarda met 70, de KW 58 Florls met 33. de KW 74 Tet- man Jlette met 2016, de KW 30 Ermine met 110 kisten en 40 stuks stijve kabel jauw, de KW 116 Vier Gebroeders met 50, de KW 193 Vrouw Pruna met 43, de KW 159 Marian Ellen met 185 kisten, 20 klei ne kisten diversen en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 43 Rijnmond 2 met 630 kisten en 375 stuks stijve kabeljauw, de SH 117 Onderneming 3 met 56 kisten en 518 kleine kisten diversen, de KW 101 Nestor met 64 kisten en 371 stuks stijve kabeljauw, de KW 171 Jan Maria met 131 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Deo Gloria met 52. de KW 80 Dirk Maria met 238, de KW 32 Saklna Martina met 85 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 153 Franclna met 200 kisten en 500 stuks stijve kabeljauw, de KW 217 Cornelia met 50, de KW 206 Yvonne Yolanda met 68, de SCH 261 On derneming l met 73, de VL 110 Mlchlel Jan met 50 kisten en 810 stuks stijve kabeljauw, de KW 173 Aquarius met 41, de KW 51 Ora et Labora met 26, de KW 88 Vrouw Immetje met 39, de WR 32 Marco met 80 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 197 Willem Senior met 68, de WR 61 Bastlaan met 55. de KW 180 Solea met 42. de KW 132 Jacoba Cathari na met 45, de KW 55 Jacob met 51, de KW 117 Mare Llberum met 35, de KW 215 Anna Henderika met 94, de KW 222 Maar ten Cornells met 45, de KW 67 Arle met 52. de VL 34 Anita met 1155 kisten en 430 kleine kisten diversen, de IJM 239 Nooi- tgedacht met 47, de KW 165 AUda Jacoba met 50, de VL 73 Elly met 1425, de KW 221 Arle Jacob met 30. de KW 164 Helena met 62. de KW 205 Dirkje met 37. de WR 33 Tiny met 32. de SCH 135 Cornelia Maria met 650 en de IJJM 9 Haarlem met 1100 kisten en 285 kleine kisten diversen. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 9 kisten tarbot, 149é kisten tong, 1611 kisten schol. 478 kisten schelvis, 301 kisten kabeljauw, 4100 kisten koolvis, 245 kisten makreel, 1345 kisten wijting, 99 kisten gul, 281 kisten diversen, 4351 stuks stijve kabeljauw, en 2142 kleine kisten diversen. „Gelijke kansen voor iedereen?" „Waarheen na de lagere school?" „Biedt „KATWIJK" voldoende mogelijkheden?" Over deze en andere onderwerpen zullen drs. W. M. Kastelein (socioloog) en dé Heer H. Haasnoot (Weth. onderwijs) en inleiding houden op DINSDAG 22 APRIL A.S. in zaal „ORION", Meerburgkade te Katwijk aan Zee. Deze openbare bijeenkomst, welke wordt georganiseerd door de afd. Katwijk .van de „Partij van de Arbeid" vangt aan om 8.00 uur n.m. Ruime gelegenheid tot discussie. TOEGANG VRIJ. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 22 april: Hoog water 6.2718.51; laag water 2.1614.35. Burgerlijke stand KATWIJK Geboren: Wilhelmi- na Johanna dv C G Pronk en G Timmers, Schoolstraat 10A; Louise Corine dv C van Schie en L van Beelen, Talmastraat 16; Trudy Petra dv P Guijt en T van Duijvenbode, Troelstrastraat 5; Johanna Cornelia dv A Kuijt en L Verloop, Kuy- perstraat 1; Mike zv N C van Kleef en J Vogel, Langeveldstraat 84; An- nemieke dv B de Weerd en G de Graaff, Anjerstraat 10E; Jacob Wil lem zv J Jonker en W van der Plas, Zeeweg 108; Maarten zv D C van Duijn en P van der Plas, Vlierstraat 32; Louise Cornelia dv J van Eg- mond en C Glasbergen, Treubstraat 132. Ondertrouwd: W C Hildering en T H Dekker, Valkenburgseweg 11c. Huwelijksvoltrekking: 6 mei; C de Best, Schoolstraat 30 en J Groen, Vlierstraat 9. Huwelijksvoltrekking 16 mei; G van der Bent, Remi sestraat 40 en B U Christen, Remi sestraat 40. Huwelijksvoltrekking 23 mei; C van den Oever, Kaninefa- tenstraat 27 en J Toet, Schevenin- gen. Huwelijksvoltrekking 5 mei; H J van der Laan, Leiden en M van der Plas Baron van Wassenaerlaan 19. Huwelijksvoltrekking 9 mei; C G Haveveld Lelden en K van Beelen, Piet Heinlaan 4c. Huwelijksvoltrek king 2 mei; A W Barendsz, Delft en W C Zwitser, Boulevard 58. Huwe lijksvoltrekking 2 mei; C J J van der Kamp Oegstgeest en E Rom- bouts, Vinkeweg 14. Huwelijksvol trekking: mei mei; C Dijkhuizen, de Waal Malefijtstraat 75 en C Meijvo- gel, Jan Tooropstraat 58. Huwe lijksvoltrekking 2 mei; D de Jong, Helmbergweg 1 en L J de Vreugd E A Borgerstraat 43. Huwelijksvol trekking 9 mei; C de Leeuw, Rijnsburg en N C Guijt, Vuur baakstraat 22. Huwelijksvoltrekking 8 mei. Gehuwd: Guijt, W. Parklaan 3 en Krijgsman, A te Brittenstraat 57. Toek. adres: Katwijk, te Brit tenstraat 57; van Rijn, A, Parklaan 32 en Ekkebus P E, Prins Bernhard- laan 87. Toek. adres Katwijk, Prins Bernhardlaan 87; Mostert, W A, Rot terdam en van Rhee, A, Baron Sweerts de Landas Wyborghstraat 6. Toek. adres: Rotterdam, Lisstraat 48B; van Unen, J W R T M, Wasse- naarseweg 75 en Hoogervorst, M H Amsterdam. Toek. adres Adressen alsvoren; Teljeur, J J, Comman deurslaan 49 en Ranselaar J K Lei den. Toek. adres Katwijk, Boule vard 63. Overleden: Toebes, D, oud 84 jr., Amsterdam; van Duijker, CJ, oud 67 jr, wv C J Kan, Amsterdam; van der Meij, K, oud 62 jr, ev C Snijder, de Waal Malefijtstraat 43; Schafer, J H, oud 92 jr, 's-Gravenhage; Kwist, J, oud 70 jr, Amsterdam; Vooijs, B, oud 40 jr, E A Borgerstraat 15; de Jong, P, oud 84 jr, Rotterdam; van den Bijllaardt, Fr, oud 84 jr, Over- rijn 7; Zijtsel, C, oud 68 jr, Amster dam; Eerhard, J M, oud 79 jr, Was senaar. KATWIJK In verband met het 1 jarig bestaan van het clubhuis „De springplank", worden voor de leden feesten georganiseerd op de volgende dagen: Woensdagmiddag 23 april om 2 uur n.m. (8—12 jr.). De middag wordt geheel verzorgd door het „An- druso's" Jeugd Amusement ge zelschap uit Rijswijk. Donderdagochtend 24 april (club huis verjaardag) om 7 uur: Vlag hijsen met de kinderen van het clubhuis, waarna een broodmaaltijd (door hen zelf mee te nemen). Om 10 uur v.m.: bijeenkomst voor genodig den. Vrijdagavond 25 april om T uur: Feestavond voor de 12>15 jaar, jon gens en meisjes. Programma: toneel, gitaarspel, goochelen, accordeon en een muziekgezelschap „G en D" uit Rotterdam. Zaterdagavond 26 april om 7.30 uur: feestavond voor de oude re jeugd. RIJNSBURG Door verkeerde bezorging kunnen wij eerst van daag dit verslag plaatsen. In de tuinbouwschool is dezer da gen officieel overgegaan tot oprich ting van een Rijnsburgse afdeling van het genootschap Nederland- Israël. Na een inleidend woord van burgemeester Koomans, waarin hij een lans brak voor het genootschap, vroeg hy de vergadering of ze het er mee eens was het voorlopig be stuur als bestuur te benoemen, met welke suggestie onmiddellijk werd ingestemd. Het bestuur bestaat nu uit mej. S. M. Kralt en de heren T. Bakker (voorzitter), W. v. Don gen (secr.), J. Mul, G. van Eg- mond, pastoor Emm elk amp en ds A. Baas. Het genootschap stelt zich ten doel belangstelling te wekken of te stimuleren voor de cultuur van de staat Israël. Deze doelstelling tracht het genootschap te verwezenlijken door middel van lezingen, films, muziekavonden en lectuur. De staat Israël heeft sinds de op richting in een speciale belangstel ling gestaan bij grote delen van het Nederlandse volk. De gedachten over Israël zijn echter nogal ge nuanceerd, aldus de heer Bakker, die zelf enige tijd in Israël is ge weest en al een aantal lezingen over dit land heeft gegeven. De heer Bakker deelde verder nog mee dat er plannen bestaan om tot een uitwisseling te komen met een dorp in Israël. Een uit wisseling van 14 dagen, wat afhan kelijk van het aantal belangstel lenden ongeveer f 850 gaat kosten. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij de heer Bakker. Nederlands jongste rabbijn, van de joodse gemeente in Den Haag, Awraham Soetendorp hield een bij zonder boeiend betoog over: „Israël in strijd met de vrede". Burgerlijke stand Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Jacob Corstiaan zv T van Iterson en M J Paap; Sandtlaan 40; Comelis Karei, zv C Heemskerk en C N Heemskerk, Langevaart 34; Leony Constance, dv L van der Vijver en J M T de Jong, Collegiantenstraat 105. Ondertrouwd: Schoneveld, J, Val kenburg ZH, en van der Linde, T, Korte Voorhouterweg 4, datum hu welijk 8 mei '69. Getrouwd: de Mooij, C, Vliet ZZ 3 en van der Gugten, J, Kerkstraat 8, adres m.i.v. huwelijk Rijnsburg, Vliet ZZ 2; van den Oever, P, Kat wijk en Ravensbergen, E, Katwij- kerweg 15, adres m.i.v. huwelijk, Katwijk, Treubstraat 29; van der Bent, G, B Meijboomstr. 38 en van Delft, G, 20 jaar, B Meijboomstr '38, adres m.i.v. huwelijk Rijnsburg, B Meijboomstraat 38. Onderwijsavond P.v.d.A. Katwijk KATWIJK/VALKENBURG On der auspiciën van het district Lel den van de Partij van de Arbeid organiseert de afdeling Katwijk- Valkenburg op dinsdag 22 april in de zaal „Orion", Meerburgkade 9a te Katwijk aan Zee een discussie avond over het onderwijs. Aandacht zal o.a. worden besteed aan de volgende onderwerpen: „Waarheen na de lagere school?", „Gelijke kansen voor iedereen?", „Biedt Katwijk voldoende mogelijk heden?". Drs W. M. Kastelein, onderwijs socioloog, zal een inleiding houden over de doorstroming bij het on derwijs. De heer H. Haasnoot, wethouder van onderwijs, zal na de pauze aan dacht besteden aan het onderwijs in de gemeente Katwijk. Bond van bejaarden Lisse LISSE Dinsdag houdt de af deling Lisse van de Algemene Bond van bejaarden in het Soos-lokaal Gasstraat (gebouw van de post duivenvereniging) haar jaarlijkse ledenvergadering. De middag is te gelijkertijd de sluiting van het we kelijkse sooswerk. Op dinsdag 29 april om 2 uur wordt nog een voor jaarsfeestmiddag gehouden in ge bouw Rehoboth aan de Achterweg. De leden krijgen van het oud pa pier-actie comité op 14 mei een gra tis bustocht aangeboden. Men kan zich opgeven voor een vakantieweek in Gulpen (17-23 mei). Nut en Vermaak speelde „De buitenstaanders99 LISSE Vrijdagavond heeft de toneelvereniging „Nut en Vermaak" in „Welkom" een uitvoering gegeven van het toneelstuk „De Buitenstaan ders" van Frans Drost Het stuk ging over een ontspoord gezin. De kinderen denken alles te mogen zonder medeweten van hun ouders. De conflictsituaties die daar door ontstaan werden goed uitge beeld door de spelers van „Nut en Vermaak". LISSE Vrijdag 25 april om 8 uur houdt de visclub Advendo de jaarvergadering in café Rijkers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13