Leiden zoekt alternatieven voor de nieuwe centrale Minister geeft nog geen goedkeuring BOLLENSTREEK GEEN EENHEID WEEKAGENDA Commissaris Benthuizen in R00YAKKERS verzorgt uw ontdekkingsrit in de nieuwe generatie van Mercedes-Benz A. van der Zwaard kwam door verkeersongeval om het leven Zoeterwoude heeft grote beswaren en Alkemade zegt gedecideerd nee kamp iaën Onder water Rapport over streekgewest: WETHOUDER ONDERWIJS EN FINANCIËN HAARLEMMERMEER Leerlingen Tuinbouwschool kregen diploma uitgereikt Wethouder Van Noort: Ik hoop hef GOUDEN ARMBAND of COLLIER JUWELIER v.d. WATER nieuwe leidse courant woensdag 16 april 1969 LEIDEN Aangezien de besprekingen tussen de vele betrokkenen over de bouw van de nieuwe energiecen trale nog niet zijn afgerond, heeft de minister van eco nomische zaken de gemeente Leiden laten weten, dat hij nog niet zijn goedkeuring kan hechten aan het plan om deze centrale in de Barrepolder onder Zoeterwoude te bouwen. De gemeente Leiden is daarom nu aan het on derzoeken of er alternatieven zijn voor de plaats van vestiging. Zo kwam gisteren, in aansluiting op een onlangs gehouden bespre king, bij het gemeentebestuur van Alkemade een brief van de ge meente Leiden binnen, waarin het standpunt van Alkemade wordt ge vraagd ten aanzien van vestiging van de centrale aan het Braasse- mermeer. Er zou worden gedacht aan Oud-Ade. Ook onderzoekt het Leidse gemeentebestuur mogelijk heden in Leiderdorp bij de Zijl en in Hoogmade (gemeente Woubrug- ge). Zouden al deze pogingen om er gens anders in het Leidse verzor gingsgebied voet aan de grond te krijgen voor de nieuwe centrale op niets uitlopen, dan is Leiden dus wel gedwongen vast te houden aan de Barrepolder, ondanks de bezwa ren, die hiertegen van verschillen de kanten naar voren zijn gebracht. Speciaal het koelwaterprobleem is groot in deze polder en B. en W. ïangeroes-dames LEIDEN Het succes van de ïangeroes is compleet: na het eerste ta derde herenteam is nu ook het eerste damesteam in een beslis- jingswedstrijd tegen Slotermeer kampioen geworden. Ook zy heb ben nu de kans over te gaan naar de hoofdklasse. De beslissingswedstrijd tegen het Amsterdamse Slotermeer heeft niet zoveel spanning gebracht. De Leidse dames waren op alle onderdelen be ter, met name service en aanval. Slechts drie kwartier waren nodig om de wedstrijd te winnen. De eerste set was nog de fraaiste en de spannendste. De Kangeroes hadden een nerveuze start, wat resulteerde in een 04 achterstand. Een timeout van coach Kwestro had niet heg gewenste effect: 48. Toen kwam er een krachtig herstel. Door goed aanvalsspel van Adrie v. d. Plas, Wil Goedhart en Ans de Bok werd het 1310. Bijna verknoeiden de zenuwen toen nog alles. Een speelsterswissel was evenwel vol doende om de set te winnen (1614). In de tweede set kwam Slotermeer er niet aan te pas. Wil Goedhart serveerde in een lange reeks naar 15—0. Ook in de derde set was Kange roes beter. Zonder zich al te zeer te moeten inspannen werd een aanvan kelijk opgelopen achterstand van 2—6 omgebogen in een 159 set overwinning, waardoor Ans de Bok c.s. de kampioensvlag in top konden hijsen. en raad van Zoeterwoude zijn, zoals bekend, verre van enthousiast voor vestiging van de centrale in de Barrepolder. Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude vertelde ons van ochtend, dat hij al wist, dat er „iets in de lucht hing". Het zou hem tevreden stellen als de bouw in Zoeterwoude niet doorging. „Je weet wel waar je begint name lijk met vijftig hectare maar niet waar het op uitloopt. Het kan wel uitdraaien op 250 of zelfs 400 hectare en dat zou betekenen, dat een vijfde van Zoeterwoude „onder water" zou komen, terwijl er nau welijks recreatieve mogelijkheden tegenover zouden komen te staan, gezien de diepte van het koelmeer". Burgemeester P. M. F. Smolders van Alkemade wil ook al niets van de centrale weten. „Drie weken ge leden hebben wij informeel contact gehad met Leiden en gisteren kwam de brief binnen. Maar wij zeggen uit landschappelijke overwegingen ,,nee" tegen een dergelijke centrale", aldus de burgemeester. Al met al is dus het laatste woord nog niet gezegd over de nieuwe Burgemeester Detmers: je weet wel waar je begint centrale, die Leiden in opdracht van de E.Z.H. moet bouwen. De Leidse gemeenteraad ging vorig jaar no vember akkoord met het plan tot bouw van de centrale in de Barre polder en stelde een aanloopkre diet van vijftig miljoen gulden be schikbaar. De totale stichtingskosten zijn op f 325 miljoen geraamd. Wet houder Harmsen deelde tijdens de raadsvergadering mee, dat het is te verwachten, dat Leiden extra uit keringen van het rijk voor de bouw van deze centrale zal ontvangen Cinderella-show voor huisvrouwen LEIDEN De leden van de Leidse afdeling van de Ned. Vereniging van huisvrouwen konden gistermiddag in de foyer van de Stadsgehoorzaal ge nieten van een Cinderella-show. Een reclame-show. Allerlei firma's show den hun produkten. Zo zagen we een collectie exclusieve brilmonturen van opticiën Van der Wiel, kleding van Dick Holthaus en Stijlgroep Gronin gen, gebreide modellen van Nevada en foundation van Lovable. Tussen door werd de huisvrouwen iets ver teld over vakantiereizen en filmca mera's. LISSE Onder leiding van drs. P. Ph. Dordregter van de afd. sociaal- geografisch en bestuurkundig onderzoek en advies van de Ver. van Ned. Gemeenten is een rapport uitgebracht, dat tot doel heeft de maatschap pelijke en bestuurlijke bindingen tussen de gemeenten in de Bollenstreek te onderzoeken. Dit betreft de gemeenten Hillegom, Lissc, Noordwyk, Noordwijkerhout, Warmond en Sassenheim. Tot voor kort bestond er geen overleg tussen deze gemeenten. Het overleg aangaande een streek- muziekschool en de problematiek rond het stads- of streekgewest zijn uitzonderingen. De rapporteurs komen tot de conclusie, dat de Bollenstreek niet als een eenheid naar voren komt. De zes gemeenten samen hebben geen bestuurlijk gezicht als geheel van gemeenten. Veel bestuurlijke contacten spelen zich in ruimer ver band af. De hechtste bestuurlijke bindingen zowel van formele als in formele aard bestaan tussen Hille gom, Lisse en Sassenheim. Vooral Noordwijk en in mindere mate Sas- senhem onderhouden echter ook contacten met Leiden, Katwijk en omliggende gemeenten. Opmerkelijk is echter, dat Voor hout de minste bestuurlijke con tacten in de Bollenstreek onder houdt, terwijl Warmond een scha kelpositie inneemt in het geh tussen stads- en streekgewest. RIJPWETERING/HAARLEM- MERMEER In het gemeente huis in Hoofddorp kwam dinsdag middag omstreeks half vyf het ontstellende bericht binnen dat de heer A. van der Zwaard (60 jaar), Wethouder van onderwijs en fi nanciën van de gemeente Haar lemmermeer, door een verkeers ongeval om het leven was geko men. De heer Van der Zwaard reed om 3.50 uur in zijn personen auto over de rijksweg 4A ter hoog te van Rijpwetering. Vermoedelijk door de slechte weersomstandig heden kwam de auto in een slip. Via de talud schoot hy ongeveer vljf meter naar beneden en be landde hy op de secundaire weg. De wagen ging over. de kop en hwam uiteindelijk in een sloot te recht. De heer Van der Zwaard "met op slag zijn overleden. Om 4 uur dinsdagmiddag zou de wethouder een vergadering in het gemeentehuis bijwonen. Toen hij met kwam opdagen, ging men infor- mJ|ren waar hij bleef. Dt heer Van der Zwaard stond uitstekend bekend, niet alleen als wethouder, maar ook als mens. Hij was lid van de Partij van de Arbeid. De klap kwam hard aan op het ge meentehuis. De heer Van der Zwaard vhtte zijn wethouderschap zeer serieus op. Dagelijks was hij op het gemeentehuis te vinden. De voorstellen van B. en W. verdedigde hij met veel vuur en hij schroomde niet om het zelfs met zijn eigen fractie in sommige gevallen niet eens te zijn. Vooral op het gebied van het on derwijs toonde de wethouder zich een groot deskundige. Hij „vocht" voor nieuwe scholen wat hem steeds veel succes opleverde. Vrijdag aanstaande zou de wethóuder nog een nieuwe school in Rijsenhout of ficieel openen. Op maatschappelijk gebied ver vulde de heer Van der Zwaard tal van functies. Hij was tot vorig jaar vele jaren bestuurslid van de Cen trale Aalsmeerse Veiling. Nu was hij ondermeer nog voorzitter van de Tuinbouwbank Aalsmeer en omge ving. In zijn woonplaats Rijsenhout exploiteerde hij één van de grootste bloemkwekerijen. Sinds 4 november 1954 was de heer Van der Zwaard gemeente raadslid en vanaf 16 mei 1957 wet houder. Vanavond zal in het ge meentehuis te Hoofddorp een bui tengewone raadszitting worden ge houden, ter nagedachtenis van de wethouder. De crematie zal plaatsvinden vrij dagochtend om 11.30 uur op Wester - veld. De minister van economische zaken wil echter pas zijn formele goedkeuring aan het plan hechten als intern de zaak rond is. Puzzelprominen ten De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 5 april zijn: le prijs f 10: mevrouw Van Delft-den Haan, Koestraat 51, Rijnsburg; 2e prijs f5: W. Driessen, Lage Rijndijk 103a, Leiden; 3e prijs f5: M. Waarnaar, Vondelsferaat 17, Al phen aan den Rijn, LEIMUIDEN Morgenavond om kwant over 8 geeft het R.K. koor Gloria Deo het uiitgesteldse concert in het parochiehuis. Jaaruitvocring van Kwiek NIEUWKOOP Vrijdagavond om half acht zal de gymnastiekvereni ging „Kwiek" in gebouw Kwiek haar jaarlijkse demonstraties geven. De junioren-, dames- en herenkeurploe- gen zullen hun beste beentje voor zetten. Aan de uitvoering doen onge veer 270 leden mee. LEIMUIDEN Het Oranjecomité bereidt zich momenteel een exclu sief kinderfeest voor teneinde op de aanstaande Koninginnedag speciaal de kinderen aan hun trekken te laten komen. Woensdag 16 april ledenverg. Tuln- Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6, 8 u.- bouw en Plantkunde. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. Stadhuis, 8 uur: Jeugdparlement OEGSTGEEST Langevoort 44. 8.15 uur: Vrienden van het Lied. programma me tals thema: „Het dier in de muziek" (Allda Rebelra, alt; Melnard Kraak, bari ton; Miep van Luyn. plano; Ans Boutes, plano en Frans Broucheler. fluit). Afscheid in Rijnsburg O RIJNSBURG Dinsdagmiddag was voor de leerlingen van de 4e klas van de tuinbouwschool het moment van afscheid aangebroken en kregen zij het diploma uitge reikt. De heer Van Vliet, voorzit ter van het schoolbestuur, merkte op, dat niet alleen op de fouten in de bedrijfsvoering gewezen wordt, maar dat de nadruk wordt gelegd op het waarom van de zaak. „Gemakkelijk zijn de problemen BENTHUIZEN De commissaris van de Koningin, mr. Klaasesz, heeft gisteravond vertoefd in het gemeentehuis van Benthuizen om zich een oordeel te kunnen vormen over de bestuurlijke moeilijkheden. Omstreeks half acht kwam mr. Klaasesz bij het gemeentehuis aan en óver elf uur ver liet hij deze plaats. Ter gelegenheid van zijn komst waren de provinciale vlag en de gemeentevlag van Benthuizen uitgestoken. De commissaris heeft uitvoerige gesprekken gevoerd met alle betrokkenen, dat wil zeggen de gehele gemeenteraad. Uiteraard in de eerste plaats met de schrijvers van de brief, waarin de commissaris om bemiddeling werd verzocht, gesproken. De gesprekken zijn in een prettige sfeer verlopen, ofschoon van een oplossing van de moeilijkheden nog niet kan worden ge sproken. Volgende week maandag, 21 april, zullen de leden van de raad in besloten vergadering bijeenkomen om de punten die in de gesprekken met mr. Klaasesz aan de orde zijn gesteld, onderling opnieuw door te nemen. Burgemeester Keijzer wilde zich na de gesprekken van de commissaris met de verschillende „partijen" in het bestuursconflict liever van commen taar onthouden. Per slot van rekening was de heer Klaasesz in Benthuizen op verzoek van de vier ondertekenaars van de brief, onder wie de twee nieuwe wethouders. Wethouder Van Noort wilde ons vanmorgen wel een summier commentaar geven. „Het is een duidelijk gesprek geweest", zei liij. „Het was in dc eerste plaats de bedoeling dat de commissaris ons zou aanhoren en dat hij daarover zo mogelijk zijn mening zou geven. Hij heeft over bepaalde dingen ook zijn mening naar voren gebracht". Vraag: „Denkt u dat het contact van gisteravond een beslissende bijdrage kan zijn tot oplossing van de gerezen moeilijkheden?" Antwoord van de heer Van Noort: „Ik hoop het". op te lossen, als met lust en ijver de lessen gevolgd worden. Het is voor de leraren plezierig, als zij leerlingen de maatschappij in stu ren, die later meesters in hun vak worden", aldus de heer Van Vliet. Tegen de leerlingen zei de voorzit ter: „De ontwikkeling van de we tenschap gaat zo snel, dat je later veel dingen anders zult doen dan vandaag. Maar hier op school is de grondslag gelegd, waarop je moet voortbouwen." Eén van de leraren, de heer C. Hazenoot, vertoonde dia's van de in februari gehouden ten toonstelling van bloemen en groen ten. Na de pauze sprak de directeur van de school, de heer G. Docter, die meedeelde dat 38 leerlingen geslaagd waren. Op 14 mei en 11 juni zullen 5 leerlingen een herexamen moeten afleggen. De meeste leerlingen ver volgen hun studie. De beste is Bert van der Eijk te Woubrugge. De voorzitter van vei ling „Flora", de heer P. van Delft, overhandigde hem, namens het Vak blad voor de Bloemisterij het studie boek „De Bloemisterij in Neder land". Namens het gemeentebestuur bracht wethouder Van Delft geluk wensen over. De leerlingen overhan digden de direkteur f 161,82 bestemd voor een fonds voor het aanschaffen van een filmprojector. Tot slot sprak de directeur van de middelba re tuinbouwschool te Lisse, de heer Kwaad. Geslaagden (klas A): C. W. Aan- haanen (Katwijk), R. Beekhuis (Rijnsburg), C. v.d. Boon (Katwijk), W. Colijn (Zoeterwoude), H. van Duijn (Noordwijk), C. de Graaf (Voorschoten), S. Heemskerk (Rijnsburg), J. v.d. Laan (Den Haag), J. v.d. Meulen (Noordwijk), P. Over- vliet (Zuid-Afrika), J. Ravensbergen (Rijnsburg), W. Roest (Sassenheim), A. Vliem (Sassenheim), W. Wisch- meijer (Rijnsburg), P. v.d. Zalm (Noordwijk), A. Zandbergen (Rijnsburg), H. Zandbergen (Rijnsburg); (klas B): J. Barnhoorn (Valkenburg), C. Bol (Valkenbusg). J. A. Bos (Abbenes), P. v. Bostelen (Koudekerk), A. v. Egmond (Rijnsburg), G. v.d. Eijk (Woubrug ge), J. v.d. Eijkel (Rijnsburg), A. Heemskerk (Rijnsburg). J. Heemskerk (Rijnsburg), C. Hogewo- ning (Rijnsburg), M. Imthorn (Val kenburg), A. F. v. Iterson (Oegst- geest), M. Kromhout (Rijnsburg), J. v. d. Kwak (Rijnsburg), G. v. d. Lub- be (Zoeterwoude), T. de Mooij (Rijnsburg), P. Ravensbergen (Rijnsburg), H. Vermeij (Sassen heim), A. J. Vianen (Rijnsburg), W. Vletter (Oegstgeest), J. de Winter (Rijnsburg). voor 70,- en 100,- of 300,- en 800,- Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze m alüe prijzen. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten Leimuidenaren willen warmer zwemwater LEIMUIDEN Vele Leimuide- naren willen het water van het zwembad doen verwarmen, zo is uit een enquête gebleken. Dit werd meegedeeld op de eerste begunsti- gersvemgaderiiig. Andere wensen zijn een diep bad, een zonneweide en een kleuferbad. Verkoop van snoep en frisdranken werd niet wenselijk geaobt. Woensdag 14 mei gaat het bad open. Perfektie is een belevenis. Dat ontdekt u tijdens een proef rit in een Mercedes-Benz. De wagens staan bij ons tot uw beschikking; rijden en informeren verplicht u uiteraard tot niets. Maar u bent wel aan uzelf verplicht om nu kennis te maken met de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. En straks met onze perfekte service. R00YAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710-518 55 Leiden, Beestenmarkt 6, tel. 01710 - 318 50 Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180, tel. 01710-342 90 Donderdag 17 april Gehoorzaal, 2.30 uur: Jaarverg. afd. Lei den Ned. Bond Gepensioneerden. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Kon. Natuurhlst Ver., filmvertoning over bu- en. Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., concert Stuttgarter Kammerorchester. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. OEGSTGEEST Gemeentecentrum, s uur: afd. F. en O., lezing door Godfried Bomans, Vrijdag 18 april Levendaal 101, LHJ-gebouw, 7.30 uur: modeshow tienersoc., café boven midden- en ouderensoclëteit. Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Zaal Konlngskerk, 7.30 uur: rutlavond voor verzamelaars. Zaterdag 19 april Kantine Clos en Leembruggen. 10 u.t ruildag postzegelverzamelaars. LHJ-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: midden- en ouderensoclëteit OEI 5.30 L Zondag 20 april LHJ-gebouw, Levendaal 101. 8.30 uur: midden- en ouderensoc., Barbecue. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waageno- men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeling na ongeval len wordt vap dinsdag 12 uui ('e middags» tol woensdag 12 uur waargenomen door net Dlaconessenhuls Van vrijdag II uur tot zaterdag 12 uur door het St Ellsabeth- ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA: JunglelSoek, a.l., do. vr en zat 2. 4, 7 en 9.15 uur, verder dag. 2.30, 7, en 9.iö uur en zo 2.30, 4.45» 7 en 9.15 uur, donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Een vrouw ls een vrouw. 18 Jaar. LIDO: Vriendverraad mij niet, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 445, 7 en 9.15, uur. LUXOR? Met de pil meer mans. 14 Jaar, dag. 2.30 .7 en 9.15 uur,,zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur REX: Meisjeshandel. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 241, 4.45. 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Baal der begeerte. 18 jaar. STUDIO: De zoete zonden van Sexy Suzanne, 18 jaar, dag. ?.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Matt Helm en de vernie lers. 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 945 uur, zo 240. 4.45 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten m klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Vooi patiënten ui klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13-14. zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 1540—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen nlel meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voot 7 tol half acht. tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12. 3 tot 3 en kwart voot l tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psycmairlsch ziekenhuis Endegeest, van hall twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN hu IS; dagelijks eer6te kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot o u.; derde kl. lib tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van hall 5 tot half 8 op zondag van 4 tot halt 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 8 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkltnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ilng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half S tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s-avonds van 7 tot 8, zaalplatlënten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van l tot half 8. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van to tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werH.iag>io van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De '^akenoal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 1010 u. ,zond. 13—16 u., na 1 april dag. 10—17 u., zond. 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut HO. Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Ptm de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté, 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrtjd. 1 tot 6 u., zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Expositie van de groep ..Colourform" In het Jeugdmuseum, Hooglandse Kerk- gracht 4 (Ingang Koppenhinksteeg), teke ningen, schllderUea etsen foto's en plas tieken van: Ad van Dongen, Marth van Dongen. Wil Blommerde. Henk Hollebeek. Marjan Hlelal Nico Langezaal, Jerry Sjardin. Dick van der Plas Rob van 't Zelfde, Henk Overvltet. Openingstijden: maandag, woensdag en donderdag: des avonds van 20-22 uur en zaterdagmiddag van 14-17 uur. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): Toto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: schilderijen van Matthleu Wiegman, tot 30 april, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 u., zondag 1 tot 5 uur. Galerie 'I Duivenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei, dlnsd. t/m zondag vart 2 tot 8 uur. WASSENAAR - Kunstzaal Heuff. Hot- laan 7: schilderljene en gemengde tech nieken van Rle van Goor, reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk. opening 5 april 4 uur. maand, t.e.m. zat 10 tot 17 uur, dlnsd. av. 8 tot 10 uur. zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEI KANTOOR ANWB alarmnummers Politie 5 maai 4 Brandweei 5 maal 3. Doktersdienst: 5 rnaai 2 (zat. 10 u. 4 middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3