Ds. GEENSE PREDIKANT VAN LEIDERDORP Staalwijk zorgde voor leuke operette-avond A De Pieterskerk status-symbool WEEKAGENDA Ruimte voor het leven nuv hoop voor de toekomst STERVEND RIJNSBURG Busje verongelukt Jongetje overreden op promenade Zwaargewonde in S'heims verkeer HtfUWE lEIDSE COURANT MAANDAG 14 APRIL 1969 LEIDERDORP Achter alles wat wij aan godsdienstaan geloof, aan hoopaan liefde, aan kerk-zijn nog beleven, kan alleen nog de liefde, het offer van God staan. Niet het zelfonderzoek van het eigen hart, niet een statistisch onderzoek over de positie van de kerk in deze tijd. Niet het ik en het wij zijn beslissend maar alleen het „Gij". Het „Gij" van Johannes 21, waar Petrus tot Jezus zegt: ,JIere, Gij weet alles, Gij weet dat ik U liefheb". Met een preek over de vragen van Jezus aan Petrus en Petrus' antwoor den daarop verbond ds. A. Geense zich gisteravond in de Scheppings werk als tweede predikant aan de Leiderdorpse Hervormde Gemeente. Jezus vraagt Petrus of hij Hem echt liefheeft. En Petrus antwoordt: „Gij weet dat ik U liefheb". Jezus en Petrus zijn (representeren) God en Zijn volk. Als wij jong zijn, helpen wij graag onszelf. Wij zullen het wel even doen. De nieuwe predi kant zal de Kerk in het nieuwe Lei derdorp wel even op poten zetten. Daarom is dit de beslissende vraag van Jezus: Hebt gij bij al uw enthou siasme Mij werkelijk lief? Hierin is de liefde, dat Hij ons eerst heeft lief gehad. Persoonlijk jTYE KERK begint met deze persoon- lijke geschiedenis van Jezus en Petrus. Niet met vorige ontmoetingen tussen hen. Toen was het bij Petrus nog „ik", zijn eigen vitaliteit. Al moet ik ook met u sterven. De kudde moet zich rond déze herder, Petrus, gaan verzamelen en dan op weg gaan. Zo gaat God in in de werkelijkheid van mensen. Pas als het ik Gij is gewor den, kan op deze rots de Gemeente worden gebouwd. Simon Petrus is niet het fundament van het heil dat is Christus maar wel van de Kerk. De geschiedenis van God met de mensen is nooit abstract maar altijd concreet en persoonlijk. Aan het begin staat een persoon. Niet alleen de overheid heeft ge?ag, ook de Kerk. Op grond van de ver geving. Alleen wie dat heeft ontvan gen, kan liefde geven, kan de schapen hoeden. Het „Laat u met God ver zoenen" wordt gedekt door de werke lijkheid van de vergeving. Dit gezag kan daarom nooit een aanmatiging zijn. Herder kan hij zijn die de zij wegen van zijn eigen hart wel kent. Ontrouw JN DEZE TIJD wordt gevraagd om modern pastoraat. Zou dat moeten 7,wijgen over de zonden? Jezus hei ft het niet over Petrus' zonden maar Hij stelt wel vragen, beslissende vragen. Modern pastoraat is realistisch pasto raat, dat de ontrouw van herder en kudde zal veronderstellen maar er niet door uit het veld wordt geslagen. Bij het volk is ontrouw maar daarin zal het Zijn liefde ten hoogste erva ren. God blijft trouw. Hij kan Zich zelf niet verloochenen. Het is deze ruimte van liefde, die wordt ingedra gen in de ruimtelijke planning van deze nieuwe Leiderdorpse wijk. Het zal hier allemaal misschien heel an ders worden, maar er is geen ander Evangelie. In het offer van God is er ruimte voor het leven nu en hoop voor de toekomst. De zondag na Pasen wordt wel de „witte zondag" genoemd. Er is een nieuw begin. Maar er is bij de disci pelen van de Heer ook aarzeling. Ze moeten als het ware weer leren lopen. Pasen kunnen we wel vieren maar het heeft iets van de geboorte van een kind; de ouders leren het begrijpen als zij met het kind gaan leven. In de verschuiving van het ik naar het Gij in Petrus' leven zag ds. Geense een Ingezonden Graag wil ik ditmaal eens een ans breken voor hetgeen de heer G. de Geus noemt het wanbeheer n de wansmaak. Want deze opmer- 3ng aoht ik in strijd met de waar- *id. Om te beginnen: het ophalen ran feiten uit de historie heeft niets «maken met het afbreken van hui- en die soms nog wel een aardige oongevel hebben, maar in wezen "waardig zijn voor de mensen om 11 te wonen. Die Hollandse graven .n edelen hebben Rijnsburg nooit, «zien zoals wij nu, ander waren zij 'ellicht al in aktie gekomen voor jetere huizen. Bijvoorbeeld Graaf wis V, die juist zoveel op had met 'e mindere man. I'k vind dat het gemeentebestuur 'an Rijnsburg in de na-oorlogse ja- e" de boel goed heeft aangepakt. en W. treft dan ook géén verwijt lat zij met fanatisme te werk gaan. de heer De Geus voorliefde heeft 'oor Oud-Rijnsburg, ik niet minder '«meer daar ilk zelf Rijnsburger ben, "woon ik er niet); het heeft altijd mijn speciale aandacht. Blijft vooral ook nuchter: niet proteste- jen, als er wel eens een pand tegen vlakte gaat, wat ik zelf ook jam- n«r vind. En die Rijnsburgers, heus, die niet zo onverschillig als U «nkt. Dat valt mee. Kijk ook eens a' de woningbouwver. Spinoza" 'ot stand heeft gebracht. Onder oeihjke omstandigheden. Juist om- men aan de toekomst denkt, uwt Rijnsburg. Over smaak valt 'erf 'v tw'sten- heer de Geus. Wel '■5_ 'k U in overweging. Uw me= "8 *e herzien. P. v. d. MEY Wassenaarseweg 12 Katwijk/Rijn Na de dienst in de Sclieppings- lcerk was er voor de genodig den gelegenheid dominee en mevroudo Geense geluk te wen sen. Hier doet pastoor Baeten van de r.k. parochie De Mens wording dat. Ds. Honnef, op het podium, kijkt geïnteresseerd toe. Foto Van der Horst LEIDEN Op de Rijksweg 4 (bij Leiderdorp, die eerst 4a heette) reed zaterdagmorgen om 5 uur een perso- nenbusje met een snelheid van 100 km per uur. Door onbekende oor zaak slingerde de auto opeens naar de linkerkant van de weg tegen de vangrail, schoof over de weg, ging door de berm en belandde tenslotte in een sloot. Van de zes inzittenden raakten er vier gewond. De 19-jarige Haagse bestuurder liep inwendig letsel op, een 30-jarige Amsterdammer had verscheidene kneuzingen, twee meis jes resp. 20 en 23 jaar oud, hadden ook inwendig letsel. De twee overige passagiers kwamen met de schrik vrjj. De auto was volledig vernield. Diploma rij-instructeur LEIDEN Bij de vrijdag te Den Haag afgenomen examens van de Stichting Vakopleiding Auto- en Mo- torrijschoolbedrijven slaagden voor het Vamor diploma rij-instructeur categorie B-E de heren: J. Bremmer te Benthuizen, A. de Graaf te Al phen aan den Rijn. C. Hoogstraten te Noordwijk, H. Lek te Ter Aar. J. Bouwens, B v d Mey, F Swaak, R. Verhoeven, C, Viele en N Wis- sink, allen te Leiden. De opleiding tot dit diploma werd verzorgd door de heer W. Hand- graaf. beginsel waarop de leden van Chris tus' Gemeente elkaar kunnen vinden en zich ook kunnen verenigen. Achter alles staan niet wij maar alleen de liefde en het offer van God. Op deze grond alleen kan de Gemeente wor den gebouwd. Gemeente-avond AAN DE intrededienst, waarin geen toespraken werden gehouden, verleenden het kerkkoor „Hart en Stem" en het jeugdkoor van mevrouw E. Moraal medewerking. Voor de ge nodigden was er na afloop gelegen heid dominee en mevrouw Geense de hand te geven. Donderdag wordt in de zaal bij de Scheppingskerk een be groetingsavond voor de Hervormde Gemeente zelf gehouden. Daarop zul len de heer Hobo en ds. Honnef iets vertellen resp. over de gemeentelijke en kerkelijke ontwikkeling in Leider dorp. In de morgendienst in de Schep pingskerk bevestigde ds. Honnef zijn collega tot predikant van Leiderdorp. De tekst voor zijn preek was Johan nes 20 vers 30 en 31. Ds. Geense is predikant van wijk 1. Dat is het deel van Leiderdorp tussen de Zijl en de Persant Snoepweg en het stuk van Leiden dat tot de Herv. Ge meente van Leiderdorp behoort: Hoge Rijndijk en Rivierenbuurt. Ds. Hon nef is predikant van wijk 2: het deel van Leiderdorp tussen Persant Snoepweg en de gemeentegrens met Koudekerk aan den Rijn en het ge bied van ZoeterwoudeHoge Rijn dijk dat tot de Leiderdorpse Herv. Gemeente behoort. Vrouwen houden kledingbeurs LEIDEN Het bestuur van de af deling Leiden van de Unie v Vrou welijke Vrijwilligers houdt in sa menwerking met de Ned. Ver. van Huisvrouwen woensdag in Den Burcht een kledingbeurs. Dames- en kinderkleding, judopakken etc. kunnen voor de verkoop woensdag ochtend tussen half tien en twaalf uur worden aangeboden. Tussen twee en vier uur vindt dan de verkoop van de ingebrachte goe deren plaats. De aan te bieden kle ding moet in zeer goede staat zijn, niet ouderwets of versleten en schoon. Babykleding kan niet wor den ingeleverd. Iedereen leefde mee met de prins als witte wolf Niet zo plechtig Voor het onbaatzuchtige werk van mensen als dirigent P. J. Eikerbout en regisseur F. Heijnen, bijgestaan door mevrouw Talens, allen ama teurs, heb ik de grootste bewonde ring. Volgens de heer Heijnen kamt het bestuur echter met de moeilijk heid, dat de aanwas van nieuwe kin deren door velerlei oorzaken wordt geremd. Maar dat is ten slotte in het gehele verenigingsleven het geval. Met het getij moeten de bakens worden verzet. De bezwaren, die aan dit soort kinderoperettes kleven, zijn onder meer, dat de tijd er in is blij ven stilstaan. Het gegeven moet wor den aangepast, de muziek moet min der zoetelijk zijn en vooral de teksten Ingezonden Met de heer De Groot uit de Mo- zartstraat, die zaterdag een ingeko men stuk schreef naar aanleiding van het artikel van ds. Kloek, dat uw blad overnam, ben ik het geheel oneens. Het is opvallend dat men als men van dit ingezonden stuk alle franje wegneemt, er eigenlijk niets anders overblijft dan een gevoels argument. De Pieterskerk is zo mooi en zo groots en zo indrukwekkend en zo sfeerval, laten we hem dus hou den. Maar dat is geen steekhoudend argument tegenover de mening van ds. Kloek dat dit gebouw als wijkkerk in deze tijd door zijn tocht, zijn grootte en wat dies meer zij onbruik baar is geworden. Wat de heer De Groot aanvoert dat is nu juist het probleem waar mee de herv.. gemeente van Leiden zit. De Pieterskerk is niet het pro bleem, maar de totaal verouderde opvatting dat de herv. kerk dit ge bouw beslist zou moeten behouden. Deze kerk is voor herv. Leiden een status-symbool geworden. Er lopen Zoekt U een goed ANKERHORLOGE voor 30,- en 40,-. Of het allerbeste van 200.- en 400,- Eterna. Certina. Prisma. Junghans. Ewe, Anker, Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. LEIDEN Het zal voor de Operetteclub Staalwijk wel een voldoe ning zijn geweest zaterdagavond voor zo'n goed bezette schouwburg te mogen spelen. Men hoort hier en daar, dat de belangstelling van dp jonge kinderen nog maar moeilijk is te winnen voor de sprookjes-operette. Persoonlijk geloof ik daar niets van. Het is een onveranderlijk feit, dat het jonge kind graag een wereldje van fantasie om zich denkt. Waarom zijn de figuren van de Fabeltjeskrant zo tot de verbeelding sprekend, misschien zelfs nog het sterkst bij de rijpere jeugd? behoren niet zo plechtig te zijn met „gij" tegen kabouters, elfjes of welke toneelfiguren dan ook. Men behoeft zich echter ook niet direct in de musicalmode te storten. Een musical heeft wel een zeer korte levensduur. Wat Staalwijk zaterdag bracht, was het aanzien en aanhoren wel waard. Het koorwerk en de solo-partijen waren dank zij de correcte voorbe reiding van de heer Eikerbout weer uitstekend. Ook de regie was een waarborg, dat alles goed liep. Het merkwaardige was, dat voor kinderen bestemde rollen vaak door wat oudere, zelfs gehuwde leden wer den gespeeld. Dit is slechts te ver klaren uit de trouw voor de club en het maakte het probleem van de rol bezetting wat eenvoudiger. Voor elf jes en kaboutertjes werden de klein tjes ingezet. Vlotte vertolking Het was opvallend stil in de schouwburg; ik miste vrijwel geen woord, ledereen leefde mee met de door een boze fee in een witte wolf omgetoverde prins (titelrol), die na tuurlijk later in het happy-end in zijn oude luister terugkwam. De ver tolkingen apart vermelden, schept problemen, die ik wil omzeilen door de opmerking, dat allen hun rol vlot brachten. Het meest vertederend was natuur lijk het aandeel van de kleintjes. Een klein kaboutertje op de voorgrond van het slottafreel had, wat je noemt, een leker stemmetje. Ook de balletten, ingestudeerd door mevrouw Stuifzand, liepen goed, ter wijl de pianobegeleiding door de heer Barendse uitstekend mag worden ge noemd. Het orkestje onder leiding van de heer Trouwee verzorgde als van ouds de entre-acte muziek, die de genoeglijke sfeer accentueerde. Met het bestuur hoop ik, dat dit leuke en nuttige werk zich zal weten staande te houden. Een kijkje achter LEIDEN Op de afgesloten Haar lemmerstraatpromenade reed zater dag een 49-jarige bromfietser de 3- jarige Cornelis Schoonwater aan. Het jongetje liep plotseling van het trottoir en de bromfietser kon hem niet meer ontwjjken. Het kind brak zjjn onderbeen en had verscheidene bloeduitstortingen. Hij is per EHD naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. nog altijd mensen in Leiden rond die menen dat het met de herv. gemeente in deze stad gedaan is als men die kerk voor de gewone diensten sluit. Dat is een standpunt dat onmiddel lijk door de werkelijkheid is te weer leggen. Het is een waarheid als een koe dat de herv. kerk in Leiden mijlen ver boven haar stand leeft als zij in de binenstad drie grote kerken hand haaft. Alleen al de radicaal veran derde structuur van de stad eist af stoting van deze kerk. Dan hoef je nog niet eens te prat enover ontker kelijking. z Er wordt zo vaak gezegd dat de kerk met haar tijd mee moet gaan. Nu, dat geldt dan in de eerste plaats inmaterieel opzicht. Met haar theolo gie probeert ze dat wel te doen, maar blijf alsjeblief van haar gebouwen af. Dat is een onbegrijpelijke tweeslach tigheid. Ds. Kloek heeft volkomen gelijk. Hij had echter nog scherper móe ten zijn. Hij heeft de enige conse quentie niet getrokken. En dat is onverbiddelijke sluiting. De herv. kerk dient in Leiden een reële po sitie'in te nemen. Dat vereist een totaal andere opstelling tegenover haar bezit. Want een kerk is nog altijd niet geroepen koste wat het kast haar materiële bezit in stand te houden. Het gaat waarachtig wel om andere dingen, ook in deze tijd. A. van Dijk, Leiden. Het woei te hard LEIDEN De storm die het af gelopen weekeinde ons land trof heeft nogal wat schade berokkend. Zater dagmiddag viel op de Steenstraat een schoorsteen van een woning op een geparkeerde auto. De brandweer heeft de schoorsteen verder afgebro ken. Op de Marcdjjk is een gedeelte van het dak van een woning afgewaaid- Op de Rjjksweg 4, de vroegere Rjjkswcg 4a, waaide een bouwkeet uit elkaar. De schotten van de keet kwamen op de rijbaan terecht. De Rijkswaterstaat heeft de keet opge ruimd. LEIDEN De heer J. Chen, lid van de judoclub „Eendracht", heeft zaterdag in Vlaardiugen het exa men zwarte band eerste dan met goed gevolg afgelegd. Bedankt voor beroep ALPHEN Ds- dr. Baan te Zeist heeft voor het beroep, dat de Chr. Gereformeerde Kerk alhier op hem had uitgebracht, bedankt. 8e nationale kampeer- en sporttentoonstelling 11 t/m 16 april HOUTRUSTHALLEN - DEN HAAG OPEN: dagelijks van 12.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. tenten caravans boten kampeer- erf watersport artikelen sport- en vakantiekleding vele voorlichtingsinstanties elke dag volksdansen en modeshows s y de coulissen liet voor mij aan duide lijkheid niets te wensen over, want wat waren al die kleintjes, gekostu meerd en gekapt, zich bewust van de belangrijkheid van hun taak op het toneel. Volhouden dus, Staalwijk! Henri Welbooren SASSENHEIM Het afgelopen weekeinde hebben verscheidene ver keersongevallen plaats gehad. Eén daarvan is ernstig afgelopen. De be stuurder van een volkswagen wilde zaterdagavond de Provinciale weg oversteken om de Clusiuslaan in te slaan. Omdat het nogal regende, had de man slecht zicht. Hij verleende geen voorrang aan een Chevrolet. De twee personenwagens botsten tegen elkaar op. De bestuurder van de Volkswagen, een 65-jarige inwoner van Voorschoten en een mede-inzit tende, een 60-jarige Oegstgeestenaar werden uit de wagen geslingerd. De bestuurder had geen letsel, de mede passagier is met een schedelbasis- fractuur' naar het Academisch Zie kenhuis gebracht Zijn toestand is zorgwekkend. Van de drie achterin zittende vrouwen liepen de twee echtgenotes een shock op. Zaterdagavond om kwart over elf reed een 20-jarige bewoner van Voorhout met zjjn auto op de Park laan tegen een trottoirband. De auto sloeg om en werd totaal vernield, de bestuurder kwam met de schrik vrjj. Zaterdagnacht had op de provin ciale weg nabij de jachthaven een botsing plaats tussen een Volkswagen en een Opel. De bestuurder van de Volkswagen, een 25-jarige Lissenaar, reed op de linkerweghelft Hij liep geen letsel op, maar een medepas sagier moest met een kaakfractuur en een hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis worden ge bracht. Een inzittende van de Opel. een vrouw uit Amsterdam, kreeg snij- wonden aan haar gezicht. Vanmorgen om kwart over zes reed een inwoner van Lisse met zijn groentewagen in een hagelbui door de Hoofdstraat De man raakte in een slip en kwam tegen de pui van een woonhuis tot stilstand. Hij liep geen letsel op. De auto en de woning wer den beschadigd. Promotie in Utrecht UTRECHT Aan de Utrechtse universiteit promoveerde vandaag de heer M. J. H. de Groot, geboren in 1938 e Leiden en wonende te Jutphaas (post Utrecht), tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op het proefschrift geti teld: On the Spectrum and Nature of P CYGNI. Over het spectrum en de aard van de ster P Cygni. Maandag 14 april Rapenburg 2. 8 u.: amateurfotografen. Levendaal 14. 8 uur: afd. Lelden Ex- pogé, duinwandeling met dia's van M. A. Vermet. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichüng. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Fiesta Gltanan. Museum Volkenkunde, 8 u.: dr. H. R. van Heekeren over „Terug naar Indo nesië (ver. van vrienden). Dinsdag IS april Den Burcht. 7.30 u.: voorlichtingsavond Leids Onderling Ziekenfonds. Stadhuis, 7 tot 8 u.: Bouwfonds Ned. Gemeenten, spreekuur. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratleeentrale. Zaal Petrakerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, dr. J. van der Grient over „De wereld van de ge vangene". Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Foyer Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Leiden Ned. Ver. Hulsvrouwen. Clndarella-show. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 u.: kostuushow mevr. E. F. Can ter Cremers-van der Does. Woensdag 16 april Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 u.: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. Stadhuis, 8 uur: Jeugdparlement OEGSTGEEST Langevoort 44. 8.15 uur: Vrienden van het Lied. programma me tals thema: ..Het dier ln de muziek" (Allda Rebeira, alt: Melnard Kraak, bari ton; Miep van Luyn. plano; Ans Boutes, plano en Frans Broucheler, fluit). Donderdag 17 april Gehoorzaal, 2.30 uur: Jaarverg. afd. Lel den Ned. Bond Gepensioneerden, Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Kon. Natuurhlst. Ver., filmvertoning over bij- Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., concert Stuttgarter Kammerorchester. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. OEGSTGEEST Gemeenteccntnim. 8 uur: afd. F. en O., lezing door Godfried Bomans. Vrijdag 18 april Levendaal 101. LHJ-gebouw. 7.30 uur: modeshow tienersoc., café boven midden- en ouderensociëtelt. Den Burcht. 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Zaal Konlngskerk, 7.30 uur: rullavond voor verzamelaars. Zaterdag 19 april LHJ-gebouw, Levendaal 101, 7.30 uur: midden- en ouderensociëteit OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Zondag 20 april LHJ-gebouw. Levendaal 101. 8.30 uur: midden- en ouderensoc.. Barbecue. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u„ zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschhetd, Hooi gracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waageno- men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestsc Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na ongeval ien wordt van dinsdag 12 uur middags, tol woensdag 12 uui waargenomen dooi nel Diaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA: Jungleboek, a.l., do, vr en zat 2. 4, 7 en 9.15 uur. verder dag. 2.30, 7, en 9.15 uur en zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Een vrouw is een vrouw. 18 Jaar. LIDO: Vriendverraad mij niet, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Met de pil meer mans 14 Jaar. dag. 2.30 .7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 8.15 uur REX: Meisjeshandel 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Baai der begeerte, 18 jaar. STUDIO: De zoete zonden van Sexy Suzanne. 18 Jaar. dag. £30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur TRIANON: Matt Helm en de vernie lers. 14 Jaar. dag. 2-30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30, 14.30—16 en 10—20 uur. Voor patienteD ln klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klasse patiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. ln het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bLJ een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. KlassepatlCnten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN HU IS: dagelijks eerste kl. 11 tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot b u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag cd zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op wergjagen van 10 tot 6 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondags van 1 tot 4 uur. 1 Hortus Botanicus (Rapenburg); op werkdagen van 0 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- TENTOONSTELLING EN De Lakenhal: tekeningen Plet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 10—10 u. .zond. 1316 u., na 1 aprü dag. 1017 u., zond. 1317 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: te keningen J J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté. 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrijd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Expositie van de groep „Colourform" ln het Jeugdmuseum, Hooglandse Kerk- gracht 4 (Ingang Koppenhlnksteeg), teke ningen. schilderijen, etsen, foto's en plas tieken van: Ad van Dongen, Marth van Dongen, wil Blommerde. Henk Hollebeek, Marjan Hlclal. Nico Langezaal, Jerry SJardln. Dick van der Plas Rob van 't Zelfde, Henk Overvllet. Openingstijden: maandag, woensdag en donderdag: des avonds van 20-22 uur en zaterdagmiddag van 14-17 uur. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: schilderijen van Matthleu Wiegman, tot 30 april, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 u., zondag 1 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbve. van 17 april tot 8 mcl, dlnsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. WASSENAAR KunstzaaJ Hcuff, Hof- laan 7: schllderijene en gemengde tech nieken van Rle van Goor. reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk, opening 5 april 4 uur. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. dlnsd. av. 8 tot 10 uur, zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEL KANTOOR ANWB op ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20345.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3