VLEET In oude chr. burgerschool komt nu een LOM-school Katwijks DVS gaf goede uitvoering Kerkelijke waarden zijn gedevalueerd EXPOSITIE IN KATWIJK Fa „de Landbouwer" Visserij nieuws bij de Katwijk telt 600 woningzoekenden Burgerlijke stand van Hillegom Reddingsbrigade Katwijk bood 1021 keer hulp SCHOONMAAKTIJD UITNODIGING 61/4 Burgerlijke stand van Rijnsburg Hillegomse jeugd vraagt uv petitie om ludiek centrum KATWIJK Donderdag en ?rydag was er in de kelder van de MAVO-school aan de Juliana- laan een expositie van expressie mogelijkheden. Dit gebeurde in lamenwerking met de amateur- schilderclub Pictura, die een 30- tal schilderyen tentoonstelde. Te vens gaven mej. v. d. Kaaij (hand werken) en de heren F. Noordhuis (handenarbeid) en C. v. d. Kaaij (tekenen en handenarbeid) een openbare les. De expositie blonk uit door een scala van mogelijkheden. Duidelijk kon men zien dat de jongeren onder deskundige leiding hun vorm- en kleurgevoel in sterke mate hebben ■ontwikkeld. Er was van alles wat. Historie hing naast eigentijdsEen robot ver keerde in gezelschap van een dame uit de pruikentijd. Een „Aufforderung sum Tanz" ging heel goed samen met ten ruig beatfestijn. Men kon mas kers, kleiwerk, handwerkstukjes en voorwerpen, gemaakt van weggooi- materiaal, bewónderen. Bovendien gaven enkele leden van Pictura een demonstratie in het schilderen van enkele stillevens, zo dat men van dichtbij kennis kon ne men van deze vorm van vrijetijdsbe steding. Tevens kon men van de ge legenheid gebruik maken het nieuwe handenarbeidlokaal te bezichtigen. Al met al een expositie, die zeker de moeite waard was om een keer te worden herhaald. Foto: Mej. Van der Kaaij geeft les in het linoleumdrukken en in het werken met pitriet. De kunstenaar tjes in de dop kijken aandachtig toe. Kativijkse bejaarden KATWIJK De diaconie van de Hervormde Gemeente heeft voor de komende zomer twee „uitjes" op het programma staan. Het betreft een vakantieweek voor bejaarden op de Veluwe of ergens in Brabant en een conferentie voor diakenen in Amersfoort. Bejaarden, die er eens een weekje tussenuit willen, kunnen kiezen tus sen het recreatiecentrum „De Flaasbloem" in Chaam en „Dennen- heul" in Ermelo. De prijs bedraagt f 1,50. De diaconie is bereid finan ciële steun te verlenen, waar dit no dig is. De diakenen confereren 16 en 17 mei in het Evert Kupersoord in Amersfoort, waar de problematiek rond de verhouding diaconie-kerk voogdij aan de orde zal komen. levert U steeds van BOERENKAAS het „Neusje van de Zalm" die in de Rijnstreek te vinden is. VOORSTRAAT 36 - TEL 2136 Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 13 april: hoog water 0.51-13.16; laag wa ter 8.49-21.30. Maandag 14 april: hoog water 1.44- 14.04; laag water 9.48-22.18. HILLEGOM Een vertegenwoordiger van de Hillegomse jeugd bood gisteravond voor het begin van de raadsvergadering burgemeester Van Niekerk een petitie aan, waarin gevraagd werd na de aankoop van de oude chr. burgerschool deze te bestemmen voor een ludiek centrum. Later op de avond deelde de voorzitter de raad mee, dat het school gebouw niet zal worden afgebroken, maar ten dienste zal worden gesteld voor een streekschool voor leerlingen met opvoedkundige en leermoei lijkheden (LOM-school). Dan heeft de stichting een voorlopig onderdak in afwachting van het nieuwe schoolgebouw. Met nadruk echter zei de voorzitter, dat het college binnenkort ruimte zal toewijzen aan de plaat selijke jeugd, maar dat de LOM-school voorrang heeft. De heer Th. Bakker (KVP) stelde voor de jeugd een beginsubsidie te verlenen, zodat men een beroep kan doen op hun verantwoordelijkheid. Hierop inhakend vestigde de burge meester de aanfdacht van de raadsleden en van de vele aanwezige jongeren op de vernielingen, die in Hillegom plaats hebben. Hij deed een beroep op de goedwillenden hierop attent te zijn. Alle fracties gingen met het voorstel van B. en W. akkoord. Uitvoerig werd gesproken over een eventueel streekgewest Bol lenstreek. De heer R. S. van der Laan (PvdA) was beducht voor inspraak van de raden en bekri- KATWIJK AAN ZEE Het tamboer- en trompetterkorps D.V.S. gaf onder leiding van de instructeurs M. Lems en H. Sas burg de jaarlijkse uitvoering in de goed bezette Kapel. Men had in feite te weinig plaats op het be kende getimmerde toneel met gor dijnen, die niet helemaal afsluiten en nooit vlot opengaan, als het moet. Maar deze vijftig samen gedrongen jonge- en wat oudere lui toonden een enorme toewijding en overwonnen met hyn grote vaardigheid en muziekdrang glo rierijk alle ruimtelijke bezwaren. Wie van kleurensymboliek houdt zag allicht in het groen van de uniformen een teken van vitaliteit en gestadige groei. Het is zonder meer duidelijk, dat DVS zijn hoge niveau, zij het spe lenderwijs, niet zo maar vanzelf heeft bereikt. Dit kon alleen door veel persoonlijke en gezamenlijke studie. De muzikanten vinden het niet erg om vanaf januari twee of soms wel drie repetities per week te hebben. Ook de instructeurs offeren er graag hun tijd voor op. Op die manier kan het korps twee con coursen en een stuk of wat taptoe's per jaar aan. DVS speelt nu in de superieure afdeling en is overal een graag ge ziene en gehoorde gast. Zo hoopt men aanstaande zomer in Sliedrecht op te treden. Enkele collega's uit het Merwede-dorp waren alvast eens komen luisteren. De tamboers onder leiding van de heer Sasburg werkten enkele keren (in „Bagatel", „Helkie", „Opbouw- mars", „Jolly Drummer", een paar stengelmarsen en „Glorie van Rot terdam) alleen. Niemand zou nog kunnen zeggen, dat trommelen op de duur zo vervelend wordt. Wat deze goed geïnstrueerde tamboers deden was knap, zeer afwisselend in kleur, dynamiek, tempo en samenspel. De trompetters, onder wie een smaldeel bassen, werkten al even beheerst- IJMUIDEN In de Noord kwam voor de treiters nu ook wat haring los. Voor de rest moest men het voornamelijk hebben van koolvis en makreel. Vooral van eerstgenoemde vissoort kreeg men behoorlijke hoe veelheden aan boord. Onder de Nederlandse kust was niet veel te be leven. Voor de treilers was bijzonder weinig kabeljauw weggelegd. Ook de kleinere eenheden konden niet erg aan hun trekken komen. Het gevolg was een schrale aanvoer van wijting en kleine gul. De vaartuigen bij de routeboeien en in de buurt van de Witte Bank hebben in de afgelopen dagen redelijke hoeveelheden tong gevangen. Sommige schepen konden uit een weekreis ongeveer 2000 kilo bergen. De schol was, evenals de tarboL schaars. Aan de IJmuidense markt versche nen 24 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4095 kisten vis, waar van 25 kisten schelvis, 160 kisten wij ting, 30 kisten gul en kabeljauw, 180 kisten kleine gul, 1400 kisten koolvis, 280 kisten haring en toters, 900 kisten makreel, 690 kisten schol, 6 kisten tarbot, 94 kisten diversen, 470 stuks stijve kabeljauw en 16.000 kilo tong. Verder waren er 261 kleine kisten ha ring en 790 kleine kisten makreel. Bij de tong hield de slips de eerste Plaats. Op de eerste afslag werd f 7,69 betaald. De tong 1 raakte met een top van f 7.18 nog verder achterop. Be drie andere soorten moesten met lagere noteringen genoegen nemen Be laagste koers was na een inzet van f 3,59 met f 3.24 voor de grote tong. De grootmiddel haalde met een notering van f 3,52 tot f 3,33 een nauwelijks beter gemiddelde. Voor de schol kon een grotere belangstelling worden genoteerd. Met uitzondering van de tweetjes kwamen alle soorten op de eerste ronde dik boven de vijf tig gulden. De schol 2 bleef toen op f 36,- hangen om later nog verder te jakken. Op de laatste afslag ging de handel niet verder dan tot f 22,-. De schar moest met een noteung van t 46,- tot f 31,- terug. De haring kon nog niet veel goed doen In het gun stigste geval werd f 2b,40 betaald, meestal kon men voor f 14,- terecht. Be ruimere aanvoer van makreel had «en lagere koers tot gevolg. De goe- kwaliteit moest met een top van f 28,- tevreden zijn, de mindere soort was voor f 13,- te koop. Bij de schel vis gaven de pennen de koppositie niet uit handen. Zij deden steeds f 84,-. De kleinmiddel bereikte een constan te notering van f 72,-. De braadschel- vis had op zeventig gulden een voor spoedige start. Later liep het niet zo best meer. Op de laatste ronde daal de de koers tot f 43,-. De dichte wij ting bleef voor het eerst sinds dagen met een notering van f 31,- tot f 18,- boven het minimum. De gestripte soort deed het met een notering van f 54,- tot f 22,- nog beter. De gul was voor de kattencentrale weer een onbereikbaar ideaal. De grootste soort tekende voor een ge middelde van vijftig gulden, de klei ne gul bleef ruimschoots boven de veertig gulden. Er was eindelijk weer wat grote witte koolvis. Hiervoor tel de de handel voortdurend f 154,- uit. De zwarte soortgenoot kon hieraan met een notering van f 38,- tot f 37.50 niet tippen. Voor maandag Voor de IJmuidense maandagmarkt waren al bekend de KW 39 Wilhel- mina Johanna met 1075 kisten en 600 kleiné kisten diversen en de VL 112 Bets en Gerda met 1180 kisten en 450 kleine kisten diversen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten wijting. 400 kisten kleine gul, 900 kisten schol, 20 kisten diver sen, 200 stuks stijve kabeljauw en 18.000 kilo tong. Goede kwaliteiten stijf aan de prijs RIJNSBURG Hoewel de prijzen van de bloemen in vergelijking met vóór Pasen uiteraard een daling on dergingen, bleven de werkelijk goe de kwaliteiten, ondanks het fraaie zomerweer, toch nog stijf aan de prijs. Zoals te verwachten viel, wa ren de narcissen van het veld, die voor de paasverkoop helaas te laat kwamen, goedkoop. Het aanbod van tulpen liep na Pasen sterk terug hetgeen voor de hand lag, want men had werkelijk „Rijp en groen" naar de veiling ge bracht, om te profiteren van de hoge noteringen. Nu het weer zo plotse ling als het mooi werd, ook weer omsloeg in „echt april weer", zullen de prijzen zonder twijfel weer aan trekken. Het sortiment ondergaat echter regelmatig uitbreiding met o.a. Colvillei's, Lathyrus en niet te vergeten een ruimer aanbod van An jers, zodat er van nu af aan steeds wel een goedkoop bloemetje uit te halen valt. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N Z. 19-20 - Rijnsburg KATWIJK AAN ZEE Katwijk telt nog 600 woningzoekenden. Dit zei voorzitter H. Haasnoot op de vergadering van de woningbouwver eniging De Brittenburg. Hoewel er momenteel 192 woningen in aan bouw zijn in Cleyn Duin en 58 aan de Schaepmanstraat zijn de vooruit zichten voor de vereniging voor het komende jaar niet zo gunstig. De heer Haasnoot zei, dat er voor de nieuwbouw moet worden gewacht op de grenswijziging. Bovendien zit ten bij deze 600 woningzoekenden niet de mensen uit de saneringsge- bieden. Hij zei verheugd te zijn over de houding van het gemeentebestuur ten opzichte van de woningbouwver enigingen. Men houdt rekening met hen en luistert ook naar de wensen van de bewoners. Momenteel telt de vereniging 825 leden, terwijl in bezit zijn 732 wo ningen, 4 winkels, 162 garages en een noodwinkel. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende bestuursleden H. Haasnoot, J. Klin ken en C. Versteegt herkozen, ter wijl als commissaris de heer B. Sla- tius werd herkozen. KATWIJK De twee CJV-clubs besluiten maandagavond gezamen lijk in het Jeugdhuis hun winter seizoen. Er zal een film worden ver toond, waarvan de titel nog geheim moet blijven. enthousiast, zuiver en nauwkeurig en echt niet steeds even hard. Het voltallige Icorps speelde in voortrejfeujke samenwerking o.a. „Swinging Horses" (aan het eind nerhaaid), „Mars van ae Hooglan ders", waarvan de heer Lems eerst de motieven liet horen, verder een bewerktespiritual onder de naam „Washington Square" en „Days of glory". De namen zeiden doorgaans niet veel. Het ging trouwens om de muziek en die werd vlot gemaakt en boeiend gepresenteerd. Voorzitter Ros betreurde het, dat van het gemeentebestuur niemand zijn beklag over het gebrek aan een goede zaai kon horen. Hij wekte de toehoorders op ook hun stem in deze uiterst belangrijke zaak te la ten horen. Ik vermeld dit graag en met na druk. DVS heeft zich, met succes overigens, kunnen behelpen. Laat men echter daarom vooral niet me nen, dat de bouw van een Gehoor zaal of een Dorpshuis nog best een jaar of wat kan wachten. Joh. van Wolfswinkel HILLEGOM Geboren: Bianca Wilhelmina Martina, d. v. R. Weijers en M. W. van der Zande; Nicole Hélène Cathérine, d. v. W. N. Ste vens en S. M- Verhoeven. Ondertrouwd: P. A. Verhoef en I. Y. Gerritsen. Getrouwd: P. P. M. Oremus en M. E. M. van der Lans- Overleden: Th. F. van Muijen, 83 jaar, echtgenoot van: K- J. van Tol; A. W. van Dansik, 87 jaar, weduw naar van J. Sohabbing; J. H. Baren- dregt, 71 jaar, weduwnaar van: G. C. Befctinger. KATWIJK De openbare collecte ten bate van het Leger des Heils heeft een bedrag van f2114,20 op gebracht. tiseerde het overleg tussen de verschillende colleges, maar burge meester Van Niekerk zei, dat het hem echt te ver ging, als de colleges niet eens meer informatief met el kaar zouden mogen spreken. De heer Bakker (KVP) gaf B. en W. graag de vrije hand, maar drong tevens aan op stringente informatie. De voorzit ter zei. dat men van een aanlooppe riode moet spreken. De heer E. Spilker (PvdA) compli menteerde B. en W. met het spoedig uitgebrachte voorstel het in aan bouw zijnde zwembad De Vosse van een verwarmingsinstallatie te voor zien. Burgemeester Van Niekerk deelde de heer W. Imthorn (proL chr.) mee, dat deze installatie zono dig ook dienst kan doen bij een eventueel instructiebad, dat momen teel financieel nog niet haalbaar is. De overige voorstellen werden zon der meer aangenomen. KATWIJK AAN ZEE Vrijdagavond houdt de Katwykse Reddings brigade in restaurant Marina de ledenvergadering. Uit het jaarverslag blijkt duidelijk, dat de activiteiten van de brigade ieder jaar toenemen. De bestuursverkiezing vermeldt het aftreden van de heren E. Wouda, A. Parlevliet en S. Visser. Allen stellen zich herkiesbaar. Het aantal donateurs, werkende steunende leden bedraagt totaal 551. De uren, waarover de KRB mag beschikken, bleken voldoende te zijn om de opleidingen te voltooien. Om dat dokter Hoek geen tijd meer heeft om EHBO-lessen te geven, is als nieuwe docente mevrouw Van Wijk aangetrokken. De volgende di ploma's werden uitgereikt: diploma A: 41, diploma B: 24, jeugdbrevet 1 tot 5, brevet 2 tot 10 en jeugdbrevet 3: 7, jeugdbrevet strandwacht boven 14 jaar: 14, KRB strandbrevet onder 14 jaar: 26, strandwacht A: 9 en B: 1, EHBO-diploma: 34. In 1021 gevallen werd hulp ver leend aan baders, terwijl tevens werd geassisteerd bij reddingen, EH- BO-gevallen en vondelingen (264). Tweemaal kwam de hulp te laat. Dit betrof twee verdrinkingsgevallen op dezelfde plaats en één uur na elkaar. Het gemeentebestuur heeft een nieuwe subsidieregeling getroffen. Voor iedere gulden, die de brigade ontvangt, betaalt de gemeente f 1,50. Met de zeilvereniging „Skuytevaert" heeft men goede contacten. Ter on dersteuning van de werk van de bri gade heeft de vereniging f 100 over gemaakt. De EHBO-cursus telt momenteel 40 cursisten. De materiaalcommissie zag gaarne, dat de accommodatie van de botenberging werd uitge breid. Het bestuur moet een nieuwe vlet kopen, omdat de oude niet meer kan worden gerepareerd. Op 28 juni wordt in Monster de Bondsstranddag gehouden. Van het zwembad maak ten 6520 zwemmers gebruik. Dat is Maakt het gezellig. Neem iets nieuws of laat uw oude SCHILDERSTUKKEN OPNIEUW OMLIJSTEN RIJNSENT Sluisweg 13 Katwijk aan Zee een gemiddelde van 134 zwemmers per avond. De brigade is garant voor 120 zwemmers per avond. Voor de rampenploeg heeft de bri gade drie plastic vletten met een bemanning van 18 man totaal. Bij extreme weersomstandigheden, drei gende dijkdoorbraken wordt „voora larm" gegeven. In de berging blijft voor dit doel altijd een boot beschik baar voor directe hulpverlening. De reddingsdemonstraties voor dit jaar zijn in de tweede helft van juli. De jaarlijkse zeeprestatietocht is voorlo pig vastgesteld op zaterdag 2 au gustus. tot bijwoning van de jaarvergadering van de Chr. Wijkverpleging Katwijk- Valkenburg, Oranje-Groene Kruis die gehouden wordt op donderdag 17 april a.s. te Valkenburg, in de zaal bij de Herv. Kerk. Aanvang 8 uur n.m. Wij rekenen op een grote opkomst der leden. HET BESTUUR Ds. Van Mechelen in Rijnsburg RIJNSBURG „Het is duidelijk", aldus ds. Baayen, toen hij donderdag avond namens de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk een groot aan tal bezoekers welkom heette, „dat het onderwerp „Handhaving van Schrift en belijdenis", door ds. Van Mechelen te behandelen, ten nauw ste verband houdt met de vragen die vandaag de dag binnen de kerk le ven". Ds. Van Mechelen, die zoals hij liet weten aan Rijnsburg de meest prettige herinneringen bewaart om dat hij voor een nieuwte bouwen kerk in Rozendaal het grootste be drag voor dit doel kon meenemen, begon zijn referaat met vast te stel len dat de kerk van Jezus Christus IKSPAAR HIJ SPAART ZIJ SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm U00K..? in beweging is. De hedendaagse communicatie middelen vergroten de kennisneming al is deze dikwijls oppervlakkig. Volgens spreker neemt dit echter niet weg dat het gezag der kerk mede daardoor de laatste tijd een geweldige „knauw" heeft gekregen. ,,Er is een devaluatie van kerkelijke waarden met als gevolg dat velen, vooral jongeren, hun schouders daarover ophalen", aldus ds. Van Mechelen. Wetenschaj In dit verband ging de predikant in op de Wereldraad van Kerken. „Wij hebben de opdracht in zes continenten de boodschap van het evangelie der verzoening te bren gen, wat in de wereldraad niet vol doende aan zijn trekken komt". Het streven naar vernieuwing vond ds. Van Mechelen op zichzelf niet af te keuren, maar het centrale punt is en blijft aldus de predi kant het onvoorwaardelijk aan vaarden van het gezag der Heilige Schrift. „Hier heeft de Generale Synode een bepaalde taak. Een Kerk die dit niet vasthoudt kan niet blijven be staan. Zelfs de moderne wetenschap is aan dit gezag onderworpen. „Men moet niet trachten de Bijbel aan de wetenschap aan te passen, maar juist andersom: de wetenschap moet aan gepast worden aan de Bijbel", zo zei de predikant. RIJNSBURG Geboren: Daniël z v D d Mooij en B de Koning Vin- kenweg 51; Jacob Dirk z v J van Delft en A Piersma Irissenstrat 13: Edwin z v G de Keijzer en J H van Heumen Spinozalaan 114; Frederik z v J Bouwman en J J Guijt Brou werstraat 68; Cornelia Johanna d v J M Noort en W van Houten Oude Vlietweg 20; Mariëlle d v P van Delft en G W van Egmond Colle- giantenstraat 123; Jan z v H A Iter- son en M C Ravensbergen Brouwer straat 41; Johanna Petronella d v J van Rossum en A H van der Plas; Spinozastraat 306; Berendina Wilhel mina d v P J de Mooij en B W Kroe ze; Valkenburgerweg 65; Inge Johan na d v J G de Ruiter en J de Mooij Vinkenweg 72; Frederik Cornelis z v A J van Soest en J Zwaan Camphuij- senstraat 117. Overleden: van Nieuwkoop Corne lis 28 jaar Rijnsburg Brouwerstraat 42; Anker Hendrika Bartholomina e.v. A Glasbergen 73 jaar Oegstgees- terweg 194; Cigaar Cornelia Maria Jannetje e v G van der Meij 56 jaar; Burchtstraat 1; Vianen Maartje w v W van Egmond 81 jaar; Vliet Z. Z. 23. Ondertrouwd: de Mooij Cornelis 21 jaar; Vliet Z.Z. 3; en van der Gugten Johanna 21 jaar Kerkstraat 8; datum huwelijk 15 april; van den Oever Pieter 21 jaar Katwijk en Ravens bergen Elisabeth 22 jaar Katwijker- weg 15 datum huwelijk 16 april; van der Bent Gerrit 22 jaar Burg. Meij- boomstraat 38 en van Delft Gerarda 20 jaar Burg. Meijboomstraat 38 da tum huwelijk 18 april; Karstens Wil lem Frederik 22 jaar Utrecht en van der Meij Catharina Christina 21 jaar Oegstgeesterweg 267 datum huwelijk 25 april; de Mooij Wilfried Walter 23 jaar Trompstraat 1 en van der Meij Leentje 20 jaar Anjelierenstraat 28 datum huwelijk 29 april; Passchier Gerrit 22 jaar Irissenstraat 27 en Kleine Reinetta Catharina 23 jaar Rotterdam datum huwelijk 7 mei. Getrouwd: Löschner, Peter Jan Ferdinand 25 jaar Baarn en Sol Ca tharina 22 jaar van der Koddestraat 19 adres m.i.v. huwelijk: Baarn Nach tegaallaan 17. NOORDWIJKERHOUT Gebo ren: Geertruida Agnes Alida, d v P J Brama en A J T v Steijn; Eric Petrus Margaretha, z v P J Warmerdam en M M v d Berg; Michael Wilhelmus Leonardus Cornelis, z v W J Duijn- dam en J C M v Dam; Cynthia Jo hanna Wilhelmina, dvJWP Bader en J v Kampen. LISSE De afd. Lisse van de Christen-Vrouwenbond heeft een bedrag van f 1355 bijeengebracht ten bate van het B.-tndeninstltui t «Bartimeüs" te Zeist. NIEUWE LEIDSE COURANT 5 ZATERDAG 12 APRIIJW LAAT UW BELIJDENISTEKST INLIJSTEN. Het wordt vakkundig gedaan bij: RIJNSENT, Sluisweg 13 Katwijk aan Zee. Vakantieweek voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5