WEEKAGENDA De Pieterskerk in de winter Echtpaar V d. Hoek 50 jaar getrouwd Gouden paar in Alphen Valken 1 en KVC 1 winnen Paastornooi 1 Chinese concurrentie bij handel in varkens Feest in De Dillenburg Volleybal in Valkenburg Ingezonden Weekagenda Den Haag IWD9€ COURANT ZATERDAG 12 APRIL ty LEIDERDORP Het zal op 24 april 50 jaar geleden zijn dat ds. J. H. Gunning in Hoofddorp het huwelijk inzegende van Rouke van der Hoek (1893) en Wilhelmina Sloof (1890). Het gouden bruidspaar woont sinds de opening in 'de zomer van 1964 in het bejaardentehuis ,J)e Dillenburg". Beiden genieten een goede gezondheid en maken zich in het tehuis op velerlei wijze zeer nuttig, de bruid o.m. door te helpen bij het verplegen van zieken, de bruidegom bijv. met het verzorgen en uitdelen van de post. Het echtpaar is in Leiderdorp zeer bekend, daar de heer Van der Hoek van 1933 tot 1958 hoofd van de Hervormde school aan de Kastanjelaan is geweest. Boerenleenbank had een gunstig jaar LEIMUIDEN De Coöp Boeren leenbank hield in café Keyzer de algemene jaarvergadering. De bank kan terugzien op een goed 1968. Het totaal aan spaargelden bedroeg op 31 december f 6.149.000, wat een stijging betekent van f 976.000 ten opzichte van het voorgaande jaar. Dat de Boerenleenbank nog altijd een belangrijke plaatselijke finan- cieringstaak vervult, blijkt wel uit de vraag naar leningen tegen hypo theek. Van de totale uitzettingen is 30 procent bestemd voor de financie ring van een eigen huis. De winst bedroeg over 1968 f 12.050. De automatisering van het beta lingsverkeer is het afgelopen jaar belangrijk verbeterd. Door het inschakelen van computers kan men tijdverlies bij het uitvoeren van op drachten tot een minimum beperken. NIEUW-VENNEP De afde ling Nieuw-Vennep van de Chris ten-Vrouwenbond vergadert maan dagavond (aanvang 19.30 uur) in „het Trefpunt". De heer W. van der Veer zal spreken over China. LEIDERDORP De Philatelis- tenvereniging „de Rijnstreek", houdt maandag van 7 tot 11 uur de maandelijkse ruilkontaktavond in het dorpshuis. Schaken in Leimuiden LEIMUIDEN De schaakclub „De Doorzetters" speelde de onderlinge com petitiewedstrijden. Uitslagen: W J Kinkel J F Stiens 0—1 K Brug—L Hogenboom 1—0. J P J H van Glasbeek—W J Kinkel 1—0. L J H Stiens—C Th C Beuk 0—1, W J Kinkel—K Brug 0—1, J J v d Meer— J F Stiens 1—0, L Hógenboom—G J Roest afgebroken. Verder werd de stand bekend gemaakt van alle wedstrijden tot eind maart 1969. Deze is. G J Roest 12 gewonnen. 5 remise. verlóren, 14% punten; C P Beuk 13 gewonnen. 1 remise. 1 verloren. 13% pin ten; L Hogenboom 13 gewonnen, 1 remise, 2 verloren. 13% punten; J J van der Meer 11 gewonnen 1 remise; 1 verloren, 11% punten; J P Stiens 9 gewonnen, 2 remise. 9 verloren. 10 punten; W J Kinkel 8 gewonnen, 2 remise, 3 verloren, 9 punten; K Brug 7 gewonnen, remise; 11 verlo ren. 7 punten; C Th C Beuk 6 gewon nen remise. 9 verloren, 6 punten; J P H J van Glasbeek 5 gewonnen, 1 remise, 12 verloren 5% punten; L J H Stiens 4 gewonnen. 1 remise. 15 verloren, 4% punten; J Turk 2 gewonnen. 1 remise. 13 verloren. T/t punten; Th A v d Meer 1 gewonnen. 1 remise. 15 verloren. 1% pun ten. Agenda Lisse LISSE Maandagavond om 8 uur houdt de AR Kiesvereniging in de Witte Zwaan de jaarvergadering. De raadsleden M. Montagne en E. Hol lander zullen spreken over de ge meentepolitiek. Woensdagavond om 8 uur spreekt mevrouw W. Visser-Scholten uit Den Haag in Salvatori voor de afd. Lisse van de Christenvrouwenbond over „Veranderende moraal". De heer Van der Hoek is een Fries, geboren en getogen in Joure. Na zijn HBS-opleiding tuigde hij een particuliere opleiding voor on derwijzer en verbond hij zich aan een chr. lagere school in Haarlem mermeer, waar zijn vader hulp prediker was. Aan deze school was mevr. Van der Hoek als onder wijzeres verbonden; zij is geboren in Stolwijk en bezocht in Haarlem de Normaalschool. Zij verloofden zich, maar mochten in - die jaren niet ais verloofden aan dezelfde school les geven. De heer v. d. Hoek ging toen weer naar Joure, van 1919 tot 1922. Daarna verhuisde het echtpaar naar Kapelle-Biezelinge (van 1922 tot 1933), waar de brui degom hoofd was van de Herv. school, de enige in dat dorp, waarop de gehele schooljeugd van alle ge zindten was aangewezen. In deze jaren behaalde de heer Van der Hoek de afeten voor land- en tuin bouw en pluimvee. Cursussen Ruim 27 jaar was de bruidegom kerkvoogd of ouderling, de laatste jaren ouderling-kerkvoogd als voor zitter van het college vam kerk voogden. Hij was mede-oprichter van de C.J.B.T.B. en jarenlang be- stuimslid van het Groene Kruis en gaf tuinbouwcuraussen in Leiden en omgeving, waarvan 25 jaar in Rijns- bung als directeur van de Tuinbouw- avondschool. Nu is hjj nog altijd adviserend lid van de C.B.T.B. en de Bedrijfsvereniging Rijnstreek- West. Het echtpaar heeft twee kinderen: mej. Lermie v. d. Hoek is staf docente aan de Sociale Academie te Amsterdam en de heer Wim v. d. Hoek is ingenieur, en als weten schappelijk adviseur verbonden aan de raad van bestuur bij Philips, alsmede buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Eindhoven. Het bruidspaar heeft drie kleinzoons. Donderdagmorgen 24 april is er alleen voor de bewoners van De Dillenburg een gezellig koffieuur. De algemene receptie wordt, ook in De Dillenburg, zaterdagsmiddags 26 april van 35 uur gehouden. HASSELMAN PANDER Eksklusieve artistieke handdrukstoffen van - Paap A Ploeg en Wim v. d. Doeff NIEUW-VENNEP Nu de drank en horecawet per 1 januari 1969 volledig in werking is getreden heeft de Erven Lucas Bols een boekje uit gegeven dat beschouwd moet worden als een „handleiding" voor dagelijks gebruik. Het is van de hand van mr. A. J. Herzberg uit Amsterdam. In vijftig antwoorden op praktijkvragen worden diverse facetten van de wet op eenvoudige wijze beschreven. Het is een nuttig boekje voor hen. die in de praktijk van het zakenleven mot bedoelde wet te maken zullen krijgen. ALPHEN Het echtpaar J. Sampiemon-van der Veen viert dezer dagen het gouden huwelijks feest. Op 17 april 1919 werd het huwelijk gesloten in het oude raadhuis in Alphen. Het feest en de receptie werd gehouden in hotel Sint Joris aan de Juliana- straat. De bruidegom (77 werkte, toen hij trouwde, bij de firma Oosthoek. Als jongen van 12 jaar begon hij op de expeditie. 53 jaar heeft hij daar gewerkt. Toen hij zijn 50-jarig jubi leum vierde bij de firma, kreeg hij de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Zaterdag 12 april Schouwburg. 8 uur; operette chr. zang spelclub Staalwljk. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 1 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Maandag 14 april Rapenburg 2, u.: amateurfotografen. Levendaal 14. 8 uur: afd. Leiden Ex- pogé, duinwandeling met dia's van M. A. Vermet. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 1 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Gehoorzaal. uur: K. en O., Fiesta Gitanan. Museum Volkenkunde. S u.: dr. H. R. van Heekeren over „Terug naar Indo nesië (ver. van vrienden). Dinsdag 15 april Den Burcht. 7.30 u.: voorlichtingsavond Lelds Onderling Ziekenfonds. Stadhuis, 7 tot u.: Bouwfonds Ned. Gemeenten, spreekuur. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emlgratiecentrale. Zaal Petrakerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, dr. J. van der Grient over „De wereld van de ge vangene". Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Foyer Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Lelden Ned. Ver. Huisvrouwen. Clndarella-show. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 u.: kostuushow mevr. E. F. Can ter Cremers-van der Does. Woensdag IC april Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 8 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 u.: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. r. Canter Cremers-van der Does. OEGSTGEEST Lange voort 44, 8.1S uur: Vrienden van het Lied, programma me tals thema: „Het dier ln de muziek" (Allda Rebeira, alt; Melnard Kraak, bari ton; Mlep van Luyn. plano; Ans Boutes, plano en Frans Broucheler, fluit). Donderdag 17 april Gehoorzaal, 2.30 uur: Jaarverg. afd. Lel den Ned. Bond Gepensioneerden. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Kon. Natuurhlst. Ver., filmvertoning over bij en. Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., concert Stuttgarter Kammerorchester. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. OEGSTGEEST Gemeentecentrum. 8 uur: afd. F. en O., lezing door Godfried Bomans. Vrijdag 18 april Levendaal 101, LHJ-gebouw. 7.30 uur: modeshow tlenersoc., café boven midden- en ouderensoclëteit. Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Zaal Konlngskerk, 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Zaterdag 19 april LHJ-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: midden- en ouderensoclëteit OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Zondag 20 april LHJ-gebouw, Levendaal 101. 8.30 uur: midden- en ouderensoc., Barbecue. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waageno- men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna, tot zondagavond 24 uur, de doktersdienst bellen, 5 maal 2. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeiing na ungovai ien wordt van dinsdag l» uur middags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi nel Dlaconessenhuls Van vrtjdag U uui tot zaterdag 13 uur door het St Eltaabeih ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op aondagen door het Acade misch ziekenhuis Film CAMERA: do. vr en SSJungleboek. 12 4, 7 en 9.15 uur. verder dag. 2.30. 7. 9.i5 uur en zo 2.30, 4.45; 7 en 9.13 uur. donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 2330 uur Een vrouw Is een vrouw, 18 Jaar. LIDO: Vriendverraad mij niet, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2». 449, 7 en 9.15 uur. LUXOR? Met de pil meer mans. 14 Jaar. dag. 2.30 .7 en 9.15 uur, zo 230, 4.43. 7 en 9.15 uur REX: Meisjeshandel. 18 jaar. dag. 330, 7 en 9.15 uur, zo 230, 4.4». 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagavond 2330 uur Baal der begeerte. 18 Jaar. STUDIO: De zoete zonden van Sexy Suzanne. 18 Jaar. dag. f.30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur TRIANON: Matt Helm en Iers. 14 Jaar. dag. 230. 7 en 9.15 uur. 230. 4.4a 7 en 9.15 uur. BBZOEECKEN ZIEKENHUIZEN tn klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30ii.su. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten m klasse i. maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—1930 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 1530—17 uur. Klassepauenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—1130. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 ]aar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bu een patient worden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot en 'g avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ung dagelijks van 3 tot 4 en 'a avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van balt 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 1 tot half 8. Annakiinlek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepauenten dagelt)k> van zeven tot achL Psychiatrisch ziekenhuis Endegeesi. van half twee tot hall vier en elke avono dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 lot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN HU IS: dagelijks eerste kL 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tol 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kL ï.is tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage UJks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tol hall 8. Kinderafdeling dagelijks vim 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot ball 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnles dagelijks van hall 8 tot hall 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva Udatlecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall :i tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van hall drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-atdellng kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 4. NOORDWUK - Sole Mlo kiasse-pa- Uemen dagelijks van 3 tot hall 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatlenten zon dgs. van l tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u., ook zaterdag zondag van I tol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werKJrtg-io van 10 tot 5 u. ook catering zondag van i tot 5 uur. Sted. Museum De „axennai. Oude Sn. gei op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondag? van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot (2 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Plet Noesi, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 10—16 u. ,zond 1316 u., na 1 aprl) dag. 1017 u.. zond. 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg ll: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté. 4 tot 25 april, geopend dinsdag Le.m. vrijd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Expositie van de groep „Colourform" ln het Jeugdmuseum, Hooglandse Kerk- gracht 4 (ingang Koppenhlnksteeg). teke ningen. schilderyen. etsen toto's en plas tieken van: Ad van Dongen, Marth van Dongen. Wil Blommerde. Henk Hollebeek. Marjan Hielal. Nico Langezaal, Jerry SJardln. Dick van der Plas Rob van 't Zelfde. Henk Overvllet. Openingstijden maandag, woensdag en donderdag: des avonds van 20-22 uur en zaterdagmiddag van 14-17 uur. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wim Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen van Matthleu Wiegman, tot 30 april, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 u„ zondag 1 tot 5 uur. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei. dlnsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: schllderijene en gemengde tech nieken van Rle van Goor, reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk. opening 5 april 4 uur. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. dlnsd. av. 8 tot 10 uur. zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Politie: 5 maai 4. Brandweer 5 maal 8. Dok tend lenst: 5 maal 2 (zat. 19 i middag tot zondag 24 uur). De bruid (78) komt oorspronkelijk uit Aarlanderveen. Ze heeft de laat ste tijd last van haar heup en is daarom wat slecht ter been. Het echtpaar heeft twee kinderen en vijf kleinkinderen. Op 17 april is er groot feest in ge bouw Bethel, waar er van 7.30 tot 8.30 uur 's avonds gelegenheid is het gouden paar te feliciteren, maar nu al is de kamer van het huis Emma- laan 138 versierd met talrijke kleu rige bloemstukken. VALKENBURG Gisteravond werden in de grote zaal van het Dorpshuis de finales gespeeld in de dames- en herenpoule A van het Paastoernooi, georganiseerd door de volleybalafdeling van de sportvere niging „De Valken". In deze finale kwamen bij de dames tegen elkaar uit DIO 1 (Noordwijk) en KVC 1 (Katwijk) en bij de heren KVC 1 en Valken 1. Bijzonder spannend en spectaculair was de finale bij de he ren. De spelers van Valken 1, gesteund door het luid toeterende en talrijke (vooral jeugdige) publiek wist op deze avond met uiterste krachtsinspanning de eerste prijs te behalen. Leek het er in de eerste set op .dat zij het tegen KVC 1 moesten afleg gen, in de tweede set herstelden zij zich gedeeltelijk om uiteindelijk de derde set toch nog te winnen. Bij de dames speelde KVC 1 duidelijk be ter dan DIO 1. Uitslag finales: KVC 1—DIO 1 21, setstanden 157, 1416 en 15—7; KVC 1—Valken 1 1—2, setstanden 154, 1015 en 415. Na de finales werden de prijzen uitge reikt door het erelid, de heer S. van Veen uit Sassenheim. Hij noemde dit toernooi een ontmoeting van vrien den onder elkaar. Hij overhandigde de wedstrijdlei der van deze avond, de heer Visser, als aandenken een glas van de sport vereniging „De Valken". In de he renpoule B ging de eerste prijs naar Valken 3 en de tweede prijs naar SEV 3 (Leidschendam). In poule A ging bij de dames de eerste prijs naar KVC 1 (Katwijk) en de tweede prijs naar DIO 1 (Noordwijk). Bij de Naar aanleiding van de wijkbrief van ds. P. Kloek, aan de gemeente leden van de herv. wijkgemeente Staalwijk te Leiden, waarin hij stelt, dat de Pieterskerk in de -winter maanden bijna onbruikbaar is ge worden voor de eredienst wil ik gaarne het volgende opmerken. De algemene ontkerkelijking valt niet te ontkennen. Deze wordt ech ter niet in de hand gewerkt door een wel of niet verwarmde kerk. Velen hebben immers geen belangstelling voor een kerkdienst in een goed ver warmde kerk maar wel voor een voetbalwedstrijd, waarbij men an derhalf uur in de koude buitenlucht moet staan. Als andere oorzaken van de onbruikbaarheid van de Pie terskerk worden genoemd; a. verho ging van het welvaartspeil, waar door we ons minder dik kleden dan vroeger het geval was; b. de ver warmde kerken in de buitenwijken, die geduchte concurrenten van de Pieterskerk zijn; c. de ontvolking van de binnenstad. Het onder a. genoemde is. dacht ik niet zo'n sterk argument. De fac toren genoemd onder b. en c. val len niet te ontkennen. Wanneer deze laatste factoren zo relevant zijn als ds. Kloek doet voorkomen, zal de keuze gemaakt moeten worden tus sen sluiten of ondanks alles open houden. In geval van sluiting rijzen dan echter direct enige belangrijke vra gen: 1. Voor hoe lang blijft de slui ting gehandhaafd? In voor- en na jaar is moeilijk te voorspellen of er een koude zondag op komst is of niet. Zelfs in de wintermaanden kan de temperatuur wel meevallen. Zou men de kerk willen gebruiken al leen dan, wanneer een redelijke tem peratuur gewaarborgd is, dan blijft er slechts een korte periode van het jaar over. 2. Voor de Hooglandse kerk geld dezelfde factoren. Gevolg: Ook deze kerk moet dan dicht. 3. Als een en ander werkelijk heid zou worden, waarom dan zoveel inspanningen getroost, om deze ge bouwen te onderhouden of te res taureren? Nu hoort men veel de mening ver kondigen. dat voor deze kerken an dere bestemmingen dienen te wor den gevonden. Zelfs wordt in dit verband het woord „verkopen" ge noemd. Echter, dit is een probleem, waarvoor heel moeilijk, of misschien in het geheel niet een bevredigende oplossing voor handen is, uitgezon derd misschien de Pieterskerk i.v.m. de universiteit, hoewel naar mijn me ning voor beide kerken dus ook voor de Pieterskerk geldt, dat zij vooral dienen te blijven functioneren als plaats waar de gemeente samen komt. T.a.v. beide kerken zou ik bij de beantwoording van bovenge noemde vragen andere maatstaven gehanteerd willen zien dan bv. voor een Oosterkerk. In dit verband zou ik over de uitspraak van ds. Kloek een grote holle kerk als de Pie terskerk willen opmerken dat deze ruimte toch een heel bijzondere sfeer ademt, die men in veel behaag lijk verwarmde, minder grote kerken ten enenmale mist. Misschien komt het, doordat ik als organist maar weinig in de gelegenheid ben een kerkdienst in de Pieterskerk mee te maken, maar de weinige kerken dat ik gewoon naar deze kerk kan gaan, worden door mij altijd als een bij zondere belevenis ervaren. Ik kan volledig staan achter de mening van ds. Kloek dat het voor hem niet mee valt in het koude jaar getijde regelmatig wellicht te veel in de Pieterskerk te moeten voorgaan. Dit probleem is echter op tc lossen, nl. door een ander roos ter van kerkdiensten voor de predi kanten. Het aantal diensten in de wijkkerk zou kunnen worden ver minderd, alsmede het aantal ruilin gen dat nogal eens plaats heeft. Regelmatig word ik geconfronteerd met het feit, dat in verscheidene ker ken heel dikwijls, d.w.z. meer dan 3 maal per maand, dezelfde predikan ten voorgaan, terwijl anderen er ja renlang niet verschijnen. Dit is m.i. onjuist. Als hieraan iets gedaan zou worden, met medewerking van alle predikanten, is er misschien één mogelijkheid gevonden, die ertoe zou kunnen bijdragen, dat de kerkdien sten in de wintermaanden in de Pie terskerk zouden worden voortgezet. Ten slotte: zou de Pieterskerk een bepaalde periode worden gesloten, dan lijkt het mij niet ondenkbaar, dat deze sluiting nog 'n terugslag zal geven op het kerkbezoek gedurende de zomermaanden. Ik zou willen besluiten met een dringend verzoek aan allen die in deze zaak hebben te beslissen: „Houdt u als het enigszins kan, deze prachtige kerk zo lang mogelijk open. J. de Groot, Mozartstraat 14 Leiden heren de eerste naar Valken 1 en de tweede naar KVC 1. Hierna bedankte de voorzitter van de volleybalafdeling, de heer J. Boers, allen die aan dit Paastoernooi hebben meegewerkt. In het bijzon der richtte hij nog een woord van dank aan de NEVOBO, die officiële scheidsrechters ter beschikking had gesteld. Koudekerk a. d. Riji D.V. hoopt op vrijdag 18 april het „Bejaarden Complex" om 8 om Ds. ABMA te spreken voor de S.G.P, KATWIJK Woensdag 16 ap* zal de heer J. Vink uit Katwijk a Zee voor de afdeling Katwijk-Hoo nes van de Nederlandse i Vrouwenbond, een lezing over „Leven in een veranderende W reld". De bijeenkomst begint om uur en wordt gehouden i school „De Klimroos". ast begint om aden in kleuter.) LEIDEN Het is al weer tien dagen geleden, dat de laatste (ver zette) veemarkt werd gehouden. In tegenstelling met toen (kleine aan voer) was er gisteren vooral veel grootvee en schapen. De laatste tien dagen brachten ook veel verandering in het weer. Eerst te koud, toen te wairm, gisteren redelijk. Wij hebben wel de indruk, dat de boer wacht op regen en warmte, want met de grasgroei, gaat het tot aan vandaag nog niet zo best. Het is. dachten wij zo, dat ondanks de sterk verbetorde temperatuur, de beesten nog niet in de wei kunnen wegens gebrek aan gras. De wei is nog verre van groen. Niettegenstaande dit was de han del in melk- en varekoeien van re delijk tot willig bij hoge prijzen, al was het aanbod niet groot. De prij zen lopen (ondanks min. De Block) gestaag op. Het schijnt dat men wil kopen, in de veronderstelling, dat wie nu niet koopt, over enkele we ken te laat is. Waar het heen moet met de prijzen, weet niemand. Het spreekt wel voor zich, dat hierdoor de handel in jongvee, zoals Pinken en Graskalveren werd beïnvloed. Voor wat betreft het slachtvee valt het moeilijk over het totale marktverloop een juist beeld te geven, omdat door het uitvallen van markten (maandag) in het ge heel minder vee is aangeboden. De Amsterdamse markt had helemaal geen aanvoer. Daar staat tegenover dat, naar wij vernamen, de omzetten in de slagerijen, voor wat betreft het rundvee teleurstellend zijn geweest. Uit de deze week vrijgekomen be richten over het vleesverbruik in ja nuari 1969 blijkt duidelijk een ach teruitgang van 4 procent t.o.v. janu ari 1968. Het ziet er niet naar uit, dat op korte termijn deze cijfers zul len veranderen. Toch was er giste ren bij een goede aanvoer een rede lijke tot vlotte handel en ook hier: „duur". De hoogste notering kwam zelfs op f5,60 per kg geslacht ge wicht. Met de vette kalveren wil het niet. Ondanks dat er over de gehele linie een korte aanvoer is, is de handel maar zeer matig. De prijs is alweer beneden de f 4 per kg levend ge wicht aangeland. Op de wolvee markt heerst bij een veel grotore aanvoer een levendige handel. Voor al wat betreft de dieren bestemd Raiffeisenbank Lisse krijgt een computer LISSE In de veilingzaal van HBG houdt de coöp Raiffeisenbank donderdagavond om 8 uur de jaar vergadering. Het jaarverslag laat zien, dat de bank met een net to-winst van f 121.225,31 financieel een goed jaar heeft gehad. De spaar gelden namen met f 2.700.000 toe tot een totaal bedrag van f 27.000.000. Het bijkantoor in de Poelpolder heeft aan de verwachtingen voldaan en heeft bijgedragen tot een stijging van de omzet, die met f34.000.000 is toegenomen en kwam op f 658 min. De omzet is iets minder toegenomen dan in 1967, hetgeen een gevolg is van het feit, dat de bloembollenprij- zen in 1968 veel lager waren. Voor de administratie zijn er grote veranderingen op komst, omdat bin nenkort wordt overgeschakeld op het computersysteem. Geslaagde uitvoering van Trou moet Blycken LISSE Onder leiding van diri gent H. van Wamel gaf „Trou moet Blycken" in gebouw Rehoboth gisteravond een uitvoering, die mede dank zij het optreden van tamboers en majorettes geslaagd kan worden genoemd. Voorzitter W. Kompier zei aan het begin van de avond, dat de tijd van Hoempamuziek voorbij was en dat er iets beters voor in de plaats is gekomen. Hij toonde zich verder verheugd over de muziekschool Bol lenstreek, waar de jongeren een ge degen opleiding kunnen ontvangen, wat het peil van de vereniging ten goede komt. Er is een fonds gevormd om instrumenten aan te schaffen. Hierna was het de beurt aan diri gent Van Wamel en zijn korps. In vlot tempo werd een aardig pro gramma afgewerkt. Na de tamboers en majorettes werd geopend met de Metromarj, die pittig en goed van tempo was. Zeer verdienstelijk was het optreden van J. Klein en W. Kompier (klarinet) in het nummer „Frühlingslied". Na de pauze brachten G. van Schoonderwoerd en L. den Haan op trompet „Spanisch Eyes, een num mer, dat goed in de smaak viel. Tot slot traden nog een keer de tam boers en majorettes op. LISSE De Tourafdeling van de Ren- en Tourvereniging De Bollensitreek organiseert °P 20 april een Keukenhof-sterrit voor fietsers van 30 of 60 km. Voor de oudste en de jongste deelnemer is er een bijzondere verrassing. LISSE Tot bestuurslid van de afd. Lisse van de Christen Vrou wenbond werden gekozen de da mes J. E. van Dam-Meijerink. J. de Graaf-Barnhoorn, A. Rijksen- van Es en F. Segers-Tromp. voor de export. Het fokmaierii deed het iets rustiger aan. Varkens: slachtvarkens beurshandel. Ondanks een slachtdi minder was er sprake van een e zwakkende vraag en een verlaginj van circa f 0,05 per kg terwijl i j toch een goede verkoop in de slap rijen was. Een vreemde situatie doet zie) voor bij de varkens. Zij krijgen con currentie van het Chinese dial Frankrijk en China hebben een nul transactie aangegaan, die notabem wordt gesubsidieerd door de EEG (Nederlands aandeel geschat op miljoen gulden). Door deze concur., rentie ontstaat er een mindere priji per Nederlands varken. De aanvoer van biggen en lichten varkens was redelijk en de handei vlot en hoe kan het anders, ooi weer hoge prijzen. Geiten: ruime aanvoer bij goede handel. Zondag, 13 april: KONINKLIJK SCHOUWBURG, 14 uur: „Haagse Corn die: „Veel leven om niets" van Willes Shakespeare, 20.15 uur: Haagse Comedu ..Veertig karaat" van Barillet en Grédj (T). NEDERLANDS CONGRESGEBOUT (Toneelzaal). 20.15 uur: Euro-Studio (We nen): „Het hemelbed' van Jan de Harty POPPENTHEATERS Gutdo van De. 14.30 uur: „Het ijzeren hek en de vuur» de vis": Frank Kooman, 14.30 Muziekmannetjes". Maandag. 14 april: KONINKLIJK SCHOUWBURG, 20.15 uur: Toneelgr« Centrum: „Centrum vermoordt piianir van Paul Pörtner. CIRCUSTHEATS 20.15 uur: Nationale Ballet, m.m.v. Nederl. Ballet orkest o.l.v. André Pri Les Sylphtdes. Pas de Deux (Le Cors Shirah en Monument voor een gesl Jongen. Dinsdag. 15 april: KONINKL SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nieuw R< dams Toneel: „Hippolytus" van des. DILIGENTIA. 20.15 uur: Ely wltz, plano (C.). Woensdag. 16 april: KONU SCHOUWBURG, 20.15 uur: Toneelgri Theater: „Dom Juan" van Molière. DL GENTIA, 20.115 uur: Nederlands Student Kamerorkest o.l.v. Joop van Zon, m Marien van Staalen, cello. POPPEN: ATERS Guido van Deth. 14.30 uur: gouden hand": Frank Kooman, 14.30 lil „Het Zonnekacheltje". Donderdag. 17 april: KONINKLIJK^ SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Com» die: „Een vlo in 't oor" van George Feydeau. DILIGENTIA, 20.15 uur: Ense» ble Arpa Trlada. Gemeentemuseum )i» la). 20.15 uur: Willem Noske, viool; Victó Bouguenon, cello en Hans Goverts, klavs cimbel. Vrijdag. 18 april: DILIGENTIA, uur: Symphonie-Orkest o.l.v. Sam S' m.m.v. Paul Niessing, plano. Zaterdag. 19 april: KONIN1 SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Col die: „Marya" van Isaak Babel. DILIG1 TIA, 20.15 uur: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: „Dag en Nacht". KURZAAL 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. nard Haitink, m.m.v. Robert Casac piano, PAVILJOENTHEATER. 20.15 Nieuwe Komedie: „Dag stoel naast tafel" van Paul van Ostaaljen. POPPEN THEATER. Frank Kooman, 14.30 „Het Zonnekacheltje". Zondag, 20 april: KONINKLIJK! SCHOUWBURG, 14.00 uur: Haagse Come- die: „Marya" van Isaak Babel, 20.15 uur Haagse Comedie „Veertig karaat" vu Barillet en Grédy. NEDERLANDS CON GRESGEBOUW (Toneelzaal), 14.00 uur Scapino Ballet: „Het rad van avontuui De nieuwe kleren van de keizer. Carni val van de dieren en Moeke er staat vrijer aan de deur". POPPENTHEATERS Guido van Deth, 14.30 uur: „De ko ningsdochter en het tovermannetje' Frank Kooman. 14.30 uur: „Mimi, di wonderkat". Tentoonstellingen: GEMEENTÏ- MUSEUM, Stadhouderslaan 41. ma. t» zat. 10-17, zon. en feestd. 13-17, bovendle: wo. av. 20-22 uur: t.m. 27 april: Grepe uit de muziekbibliotheek (Georg Fried- rich Handel): t.m. 27 april: Schönbcri Webern en Berg (portretten partituren documenten); t.m. 20 april: De Wittebrui en omgeving: t.m. 1 juni: Oude Chines Kunst uit het museum voor Oostazli- tische Kunst te Berlijn; t.m. 18 me. Nieuw Den Haag V 1870 - 1890; De „We terstaatstljl". LETTERKUNDIG MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11. ma. t.m vrij. 13-17 uur: Documenten over de pen- ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOf HET ONDERWIJS, Hemsterhuisstraat ma. t.m. vrij. 12-18, zat. 10-16, zon. et Teestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Dells- plan". NEDERLANDS POSTMUSEUM Zeestraat 82. ma. t.m. zat. 10-17, zon. et feestd. 13-17 uur: t.m. 15 mei: Kunstwer ken op de postzegel". Films: APOLLO: 12.15. 2.30. 7, 9.15. Ml zon. 12.15. 2.30, 4.45, 7. 9.15: ..100 geweren' 18 Jr.; ASTA: 2.30,7, 9.15, zon. 1.30. 4. 9.15: „Stooltroepen vallen aan". 14 BIJOU: 2. 7. 9.30. zon. 1.45, 4.15, 7, 9.» „Pervers spel", 18 Jr. CAMERA: 2.15. l zon. 2.15, 5. 8: „Rosemary's baby", II CINEAC: 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7* 9.30. zon. vanaf 11.30: „Jungle boek". CITY: 2, 8: „Mackenna's gold", 14 CORSO: 8.15, zat. 2, 7, 9.15, zon. 2, 4.15, 9.15: „Oliver", a.t.; zat., wo. 2: „Het paleü van de waterkoning", a.I.: zon. 12: „Tri- viata", a.I. EURO CINEMA: 2, 8, Ml. zon., wo. 4. 8: „The great race". a.I.: m' zon., wo. 1.30: .Woody Wood Fecken festival". a.I.; zat. 24.02: „Het huls vr plezier". 18 Jr. FLORA: 2.30, 7. 9.15. zon 4.30, 7, 9.15: ..Loving feeling", 18 Jr.; vrb- zat. 24: „De hel van Birma", 18 jr. HOL LYWOOD: 2.30, 8.15, vrij., zat., zon. 2.30, 9.15: „1000 dollar bloedgeld voor Django 18 Jr; zat. 24: „De wraak van de mum mie", 18 jr. KRlTERION2.15, 7, 9.15, »f 1.45, 4. 7. 9.15: „Al Capone". 18 jr.; vrij. zat. 23.30: „Orfeu Negro", 18 jr. METRO- POLE: 1.30, 7.30: „Gejaagd door de wind. 14 jr. ODEON: 2. 8: „Funny girl". a-l OLYMPIA: 2. 8: ..Fanfae". a.I. PASSA GE: 1.45. 4.15. 7. 9.30: „The Party". »J REX: 9.30. 11.30, 1.30. 3.30. 5.30. 7.30. IJ" zon. vanaf 1,30: „De maan sluipt mee", jr.: zon. ir.30: „Hlto-Hlto", a.I. ROX1 2.30. 8.15, Vrij., zat., zon. 2.30, 7, W „Hinderlaag voor een sheriff". 14 Jr.: zos 12: „Vuurproef van Ursus", 14 jr. SEIN' POST: 2, 8.15: „Zo gezegd, zo gedaan'. a.I. STUDIO DE LUXE: 2.15, 7.15, I* zat., zon. 1.30, 4, 7.15, 9.30: „Detective voo' louche zaken". 14 Jr. STUDIO 2000: vrij., zat., zon. 7. 9.30 (dl. av. beslot» voorstelling), ma. di., do., vrij. 2, zon. f ..Yellow submarine", a.I.: zat., wo. 2. zoo 1.30: „Wlnnetou tegen witte buffel". THALIA: 2.30. 7. 9.15. zon. 3. 7, - „Gespuis In Arizona", 14 Jr.: vrij., zat. „Hij kwam om tc doden". 18 Jr.: zon l: ..Gullivers reizen". a.I.: wo. 16 aprt>: „Sterf lieveling". 18 Jr. DE UITKIJK: J* 7-30, 9.45, zon. 2. 4.15. 7.30. 9,45: „Een lanl» dwaze zomer." 14 jr. sadesui 15 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4