Lief zijn voor elkaar in de nieuwe Western Uitvoerige informatie over Charles Ives Alexandra Stewart EN TV Bovema attractief in voorjaarsactie Geno Washington in „doebiedoe" Studentikoos top-gepieker Nieuwe boeken SPEELT MET „DE SAINT' Mannen van het eerste uur: scherpe analyse gala met i komiek BEN JE JONG? schrijf dan tv-spel BOEK - gespecialiseerd - BOEK VANAVOND TE ZIEN ZONDAG TE ZIEN VANAVOND TE HOREN PROGRAMMA'S ZONDAG TE HOREN 9 ZATERDAG 12 APRIL 196? Vanavond zendt de AVRO haar twlener-programma „doebiedoe" (in kleur) uit. Behalve de Nederbeat, vertegenwoordigd door de Golden Earrings, zien we het zangeresje Marianne Delgorge. De Engelse Pop is goed vertegenwoordigd met Peter Sarstedt, in het nieuws met zijn hit „Where do you go to (my lovely)?", The Equals, ook al hoog genoteerd met hun lekkere mee zinger „Michael and the slipper tree", en Geno Washington en the Ram Jam Band. Geno (zie foto) is bij ons niet zo bekend, maar aan de andere kant van het Kanaal staat hij ongeveer op gelijke hoogte als een Jimi Hendrix. In Amerika blijft men nog bezig met de actie „bloed van het scherm", d.w.z., wat minder geweld, dood en kwellingen in de amusementsprogramma's. Maar hoe moet dat in de Westerns, één van de meest geliefde vormen van kijkontspanning? Niet alleen in de VS, ook bij ons en in vele andere landen is de hang naar opgewonden verhalen uit „het wilde westen" groot. Niets kan de muurvaste positie die de Western zich heeft veroverd, aantasten of verzwakken. Maar als daarin niet meer mag wor den geschoten, wat blijft er dan van over? H. A. Visser: Met conflicten le ven. Moderne literatuur en Evange lie. Uitg. Callenbach, Nijkerk, 197 blz., 6,90. Piet van Aken: De wilde jaren ABC-boek van de Arbeiderspers, Amsterdam, 187 blz. We behoeven elkaar niets wijs te maken: Westerns zijn geënt op rassendiscriminatie van de ergste soort, op moord en' doodslag, roof en drank zucht, verering van de snelle revolver en wat grove sex. Steevast dragen de braven witte of lichtgekleurde hoeden, de slechten zwarte: je kunt ze er al direct aan herkennen. De goeden zijn veelal blanke pio niers, de kwaden meestal Mexi canen of Indianen. Nooit overwinnen de gediscri- mineerden, altijd de stoere blan ken, die hun hart van goud op de punt van hun nette neus voor zich uit dragen op hun vurige paarden, waarmee ze tus sen de bordpapieren coulissen van altijd datzelfde Wild West- straatje op en neer draven of rossen in het heerlijk stuk onge repte film-natuur, dat Holly wood zorgvuldig cultiveert. De heel slimme tv-makers die Bonanza exploiteren, heb ben een nieuwe formule gevon den in de weeë samenleving van Pao met zijn drie zonen elk van een andere moeder, zo dat zij niet op elkaar behoeven te gelijken maar niemand is nog op de idee gekomen, dat de zonen blijkbaar niets hebben geërfd van Pao's trouwlustig heid en dat Pao nu blijkbaar op De Canadese filmster Alexandra Stewart speelt een markante rol in. „Een betere muizenval", de aflevering uit de serie „De Sainf' die vanavond op de buis verschijnt. De Saint is toevallig aanwezig bij een juwelendiefstal ergens aan de Franse Rivièra, van oudsher een geliefkoosd jachtterrein van gangsters. De mooie Aleo;andra heeft naam gemaakt (en stellig in Frankrijk, mede omdat zij als Canadese de Franse taal goed beheerst) in films als „Les liaisons kngereuses" van Vadim „Les Distractions" van Jacques Dwpont (met Belmondo) en „Exodus" van Preminger. liefdesgebied geheel is uitge doofd. Met zo'n voor het Amerikaan se oog ideaal gezin kan je meer kanten uit dan met de wonder lijke familie in High Chaparral: hele golven sentimentaliteit kunnen in diverse afleveringen het bloedvergieten reduceren tot het hoognodige, vanwege de intrige. De cowboyserie „Rawhide", ook zo'n ingeworteld Ameri kaans geval, kan desnoods in het een of ander romantisch verhaal af en toe compensatie vinden, maar de discriminatie, waarop heel het oude Ameri kaanse westen werd opge bouwd, kap er niet uit. Erger is het met „High Cha parral", dat in 1870 (ongeveer 20 jaar voor Bonanza) is gesi tueerd; daarin moet het- rauwe element worden bewaard, of de hele familie verliest haar ken merken De keiharde papa die uit treurnis over zijn gestorven ideaal-vrouw zijn beeldschone tweede almaar verdriet doet, de achterlijke zoon, de avonturier van een zwager en als vage, brave allemaiisvriend de be jaarde broer, die zich af en toe voor gek laat zetten. Haat, nijd en bloederige ge vechten worden een enkele maal wat verzacht door een net woord, gesproken door een In diaan, en dat is dan een hele tolerantie. Maar welke kijker realiseert zich de gevoelsmatige injecties, die hij hierbij keer op keer krijgt? Men vermeit zich in het spannende verhaal en neemt de wantoestanden op de koop toe. 't Is immers geen rea liteit...^?) Nog niet alzo het Duitse kijk- publiek, dat deze bij ons allang vertrouwde serie nu pas krijgt aangeboden door ZDF: het heeft heel boze brieven geschre ven naar kranten en tijdschrif ten over „infame rassenhetze", „schandélijk bloedvergieten" en .beschamende liefdeloosheid" in datzelfde High Chaparral. ,,Als Amerika begint met een Stefan Olivier schildert in zijn roman Mannen van het eerste uur de beklemmende verwildering van een idealisme dat ontaardde in het demonische Nazi-Duitsland. Centrale figuur, en scherp-gete- kend prototype van de „goedwil lende" Duitser, is Thilo Jordan. Uit protest tegen het communisme en de vermolming van de bestaande orde ten tijde van Hindenburg, kiest deze student in de rechten de zijde van de nog jonge Sturm Abteilung (S.A.) Jordan beleeft bij zijn vrienden de fatale kivloeden van nazistische machtswellust, hij beseft dat het fout gaat, maar komt tot geen an dere daden dan een vlucht voor zijn verantwoordelijkheid. Het zijn tenslotte de geallieer den die hem ter verantwoording roepen. Met het proces begint Oli vier zijn verhaal, dat daarna als een teruggespeelde film zich ont wikkelt tot een voor Jordan wrange ironie, die hem, de Duitser die zich inderdaad niet aan oor- ogsmisdaden had schuldig ge naakt, erger treft dan een veroor deling. Mannenn van het eerste uur is scherp analyserend en geeft een n zijn helderheid fel veroordelend jeeld van oorzaak en gevolg van Hitiers Derde Rijk. Uitgave Ad. M. C. Stok. Den Haag, 361 blz. f 18,90. actie tegen bloed en dood, be ginnen ze hier met zulk een feuilleton", heet het in een an dere ingezonden brief. Vergeten raakt hierbij, dat het toch inderdaad een Ameri kaanse serie is en dat juist bij deze Westerns het uitermate moeilijk zal zijn, het bloed te stelpen: het gaat immers over een tijd. die zich heeft geken merkt door rassen-onlusten, roof, bandietenovervallen en strijd op leven en dood? En ja... wie heeft de moed, de geliefde wild-west-verhalen van de beeldschermen te hou den? Het laatste woord is hiero ver nog lang niet gesproken. PHÉ WIJNBEEK De NTS zal het galaconcert, dat het Amsterdamse Concertgebouw orkest donderdagavond heeft ge geven ter viering van het 80-jarig bestaan, In twee delen op het scherm laten horen en zien. At tractie van het concert Is, dat in het eerste deel, geleid door Ber nard Haitlnk, Yehudl Menuhln als viool-solist optreedt endat het tweede deel wordt gedirigeerd door de beroemde Deens-Ameri kaanse muzikale komiek Victor Borge, die overigens een uitermate hoog honorarium vraagt voor uit zending op tv. Het serieuze eerste deel, met werken van Beethoven, komt zon dag om 4.10 uur via Ned. I op de buis en het tweede dinsdagavond 15 april) tussen 10.05 en 10.45 uur via Ned. 2. Dan ia het met Borge lachen geblazen. Voor de derde maal nodigt de AVRO, samen met de jeugdsectie van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel, jongeren uit om mee te doen aan een wedstrijd „schrijven van een televisiespel". Het moet oorspronkelijk, Neder lands werk zijn en nieuw. Wie mee wil doen moet vóór 1 oktober zijn bijdrage, in viervoud getypt en voorzien van schuilnaam, geslacht en leeftijd zenden aan de AVRO, postbus 2 Hilversum. In gesloten enveloppe naam en adres meestu- De NCRV heeft veel succes met „Tweekamp", de quiz tus sen teams van universiteiten en hogescholenElke aflevering die quizmaster Kick Stockhuy- zen spits presenteert, is voor de deelnemende groepen een soort brainstorm, waarbij het vooral op snel reageren aankomt. Vanavond kunt u op Ned. 2 zien hoe de teams van de Technische Hogeschool te Delft en van de Rijksuniversiteit te Utrecht het er afbrengen. De beste inzending wordt be kroond met opvoering van het spel, tegen een honorarium van f 20 per minuut, en een theatertrip naar Berlijn. (Van onze kunstredactie) Een hoogst interessante verschijning is de speciale geïllustreerde paperback van de Bezige Bij over de in 1954. overleden Ameri kaanse componist Charles lves. Tijdens zijn leven vaak als een wat zonderlinge fi guur beschouwd, maar voor de extreem-modernen van nu als een voorbeeld geko zen, omdat talrijke muzika le vernieuwingen van de la tere tijd reeds in het oeuvre van deze verzekerings directeur-componist zijn aan te wijzen. Het boek, verzorgd door J. Bernlef en Reinbert de Leeuw, laat zich gemakkelijk lezen, niet in het minst door de origi nele indeling. Bernlef begint met een in heldere, moderne stijl geschreven korte biografie van Ives, waarin duidelijk de invloedssferen van de latere componist tot uiting komen. Veel materiaal werd ontleend aan een onuitgegeven biogra fisch geschrift, dat Ives tussen 1931 en 1937 schreef, in de tijd, dat hij na een hartaanval en blijken van suikerziekte meer re-creatief werkzaam was, in de zin van het bewerken van vroe gere composities. Sterk komt naar voren, over welk een energie de componist vroeger moet hebben beschikt, blijkens een enorme produktie, die meestal ontstond na drukke zakelijke werkzaamheden over dag. In zijn „business" bleek Ives overigens al even noncon- formistisch als in zijn muzikale werk. Het tweede deel bevat een, eveneens door Bernlef verzorg de, keuze uit de vaak „onhan dig aandoende, maar intens boeiende geschriften van de componist, die bepaald een bui tenbeentje is geweest in al zijn doen en laten. Na tien song-teksten van Ives volgt een onderdeel, waarin drie componisten, te weten Strawinsky, Schönberg zeer kort, maar ook zeer krachtig en John Cage hun oordeel over Charles Ives uitspreken. Reinbert de Leeuw, één der voormannen van de Neder landse avant-garde, bespreekt in een uitvoerig essay tenslotte met grote kennis van zaken en met scherp analytisch inzicht de muzikale werkwijze van de componist, het geheel verduide lijkt met talrijke notenvoor beelden. Hét uitvoerig informatieve boekwerk, dat van harte wordt aanbevolen, wordt gecomple teerd met een lijst van werken, een vertaling van de reeds ver melde song-teksten en een bi bliografie met register. (272 blz., 16,50). Prof. dr. J. A. Bornewasser e.a.: Christelijk bestaan in een seculaire cultuur, 344 blz. ƒ19,75, uitgave J. J. Romen Zonen, Roermond. Avenue Cahiers pas gestarte reeks van De Geïllustreerde Pers, Amsterdam zijn als deel I en II verschenen: Het hoge woord in 1968 en Amerika's president, ƒ2,50 p.d. Ben Traven: Het dodenschip. Derde druk van het in '26 versche nen succesboek van ee.n auteur wiens identiteit nog altijd een mysterie is. De Arbeiderspers, Amsterdam, 286 blz., A. G. Labots: Alles over auto-on derhoud (herdruk), L. J. Veen's Uitgeversmij., Amsterdam, 160 blz., geill., 7,90. Van Dlshoeck, Bussum is ge start met een Fibula Juniorreeks. De serie behandelt algemene en va derlandse geschiedenis voor jon geren tussen twaalf en veertien jaar. Verschenen zijn: De Vikin gen, door G. L. Proctor, 112 blz., Alexander de Grote, door Naomi Mitchlson, 112 blz., en Oud Egyp te, door E. J. Sheppard, 84 blz. 5,50 per deel. H. v. Galen Last: Nederland vóór de storm, politiek en literair, Fibula-Van Dishoeck, Bussum, 102 blz., ƒ7,25. Theun de Vries: herdruk In reeks Amstel Literaire Vierkanten van L. J. Veen's Uitgeversmij.. Amsterdam, de miniatuur romans Wind en Avondrood, 116 blz., ƒ4,75, en De Freule samen met De bijen zingen. 95 blz., 4,75. Deze verhalen grijpen terug op het le gendarisch geslacht Wiarda. Dostojewski: De verstotene, her druk als Amstelboek van L. J. Veen's Uitgeversmij., Amsterdam. 212 blz., ƒ4,90. John Pearson: De man die James Bond uitvond (lan Fleming), Bruna, Utrecht, 461 blz., 3,75, Zwart Beertje 1235. P. Hendriks en E. Blok: Sport vissen (van voorn tot haai), hob byserie L. J. Veen's Uitgeversmij.. Amsterdam 147 blz. geill., ƒ8,90 Rob Herwig: Bloemen op het balkon, L. J. Veen's Uitgeversmij., Amsterdam. 110 blz., III. zwart-wit en kleur, 7,90. Louis Paul Boon: Drie mensen tussen muren.: Een zo getrouw mogelijk facsimile van het enige exemplaar dat door de auteur in 1941 eigenhandig is geschreven, door hemzelf met linoleumsneden is geïllustreerd en ook door hem is gebonden. 125 blz,, ƒ15,50. Ultg: Querido, Amsterdam. Elisabeth Eybers: Onderdak. Zuid-Afrikaanse gedichten. 61 blz.. ƒ9,90. Ultg: Querido, Amsterdam. Judicus Verstegen: De koekoek in de klok. Roman over menselijke onmacht en tragiek tegen een ach tergrond van twee conflicten aan een universiteit. 244 blz., ƒ13,50. Uitg: Querido, Amsterdam. Beb Vuyk: De eigen wereld en die andere. Twee verhalen, die zich afspelen op West-Java, over Jonge vrouwen die trachten de plaats waar zij behoren te bepalen. 99 blz. 7,90 Uitg. Querido, Amster dam. Gerrit Kouwenaar: Honderd ge dichten. 143 blz., ƒ13,90. Ultg: Querido, Amsterdam. J. Bernlef: De verdwijning van Kim Milier. Een roman over een fotomodel, verwerkt in een verha lenbundel. 157 blz, 9,90. Uitg. Querido, Amsterdam. Andreas Burnier: Het Jon gensuur. Terugblik op de verhevi ging van het bestaan In de jaren 19401945 en daarvoor. 104 blz., 8,90. Uitg: Querido, Amsterdam. Alfred Kossmann: De Architect. Een overspannen architect indenti- ficeert zich met een dronken oud-corrector van een advertentie blad of andersom. 53 blz., 4,50. Uitg: Querido, Amsterdam. Herman van den Bergh: De boog e-n De spiegel. Belde zijn gedichtenbundels van deze colle ga-dichter van Marsman, Slauer- hoff en Hendrik de Vries. 46 en 48 blz., belde ƒ4,90. Uitg: Querido. Amsterdam. F. J. Lammers: Van prinses tot grootmoeder. H.M. Koningin Julia na zestig Jaar. 80 blz., 8,90. Ultg: Hollandia, Baarn. W. Ch. J. Be8tlaans: Herinnerin gen III. Herinneringen uit het voor malig Ned. Indlë en Nederland, tijdvak 1941—1965. 284 blz. Niet In de handel. Bovema brengt in een bij zonder attractieve voorjaars actie een serie sublieme pla ten uit, waarvoor de echte discofielen zich zeker zullen interesseren. Niet alleen op het terrein van de lichte mu ze doch ook in het populaire- klassieke genre komen een aantal aantrekkelijke l.p.'s aan de markt. In dit kader verdient een op name van Franck Pourcel bij zondere aandacht. Het werk van deze eminente orkestleider is altijd weer boeiend. Met zijn mooi strijkersensemble weet hij zijn muziek een warme roman tische sfeer mee te geven. De orkestklank en chromatische aanloopjes doen soms aan Man- tovani denken, doch zijn opvat tingen en expressies dragen een te sterk persoonlijk karakter om verdere vergelijkingen te trekken. Op deze plaat horen we „So mewhere my love", „Love is blue", „La playa", „Sound of music", „l'lmportant c'est la rose" en andere nummers in een rijke stereofone klankexpressie, in gevoelige nuances en een wonderbaarlijke perfectie. We zullen ons echter in dit bijzondere geval niet aan omschrijvingen te buiten gaan omdat de Bovema aan deze plaat een prijsvraag verbonden heeft, die als opdracht heeft zelf een omschrijving van deze plaat te geven in maximaal vijf entwintig woorden, wat u een verzorgde reis naar Parijs voor twee personen kan opleveren. Verder zijn er nog een tiental platenprijzen variërend van tien tot twee l.p.'s uit deze voorjaarsserie. De prijzen zijn tijdelijk laag gehouden. „Pour cel troeven" kost nu slechts f 6,90 (Stereo/Mono SGHX 3516). Tot de artiesten aan wie de overige platen zijn gewijd be horen Frank Sinatra, Nat King Cole, Cliff Richard, Char les Aznavour, George Shearing, Kees Pruis, Lou Bandy, Willy Derby, Patricia, John Lammers e.v.a. In het populair klassieke genre werken van Vivaldi, Mozart, Schubert, Liszt, Rach- maninov, De Falla, gespeeld door grote symphonie orkesten onder beroemde dirigenten te gen de tijdelijke aantrekkelijke prijs van 14,90. Dit maakt voor elke muziekliefhebber een keuze naar eigen smaak moge- Hik, Ned. 1 AVRO 7.07 uur jongerenprogramma Doebidoe. 8.20 uur Keerkwis. 8.50 uur Mounties-show. 9.50 uur De Saint. Ned. 2 NCRV 7.30 uur studentenquiz Tweekamp. 8.20 uur Wild-Westfilm „Op de vlucht". 9.50 uur Farce Majeure „voor Montreux". 10.20 uur Hier en Nu. Hilversum I VARA 8.15 uur Ensemble Benedetto Marcello concerteert. 8.45 uur hoorspel „De juiste man". 10.00 uur Metropoleshow. 10.42 uur Loco. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 9.50 uur allerlei herinneringen in Vrijbuitelingen. 10.00 uur liedjesprogramma. 10.45 uur muzikaal sportprogramma Goal. I RADIO VANAVOND I ZATERDAG 12 APRIL Hilversum I 402 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.16 Commen taar op het nieuws. 18.22 Ste reo: Melodieën-Expres. 18.45 Moderne orkestwerken (gr). 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Stereo: Instru mentaal ensemble (opn). 20.45 De juiste man, hoorspel. 22.00 Stereo: Metropole-orkest en zangsolisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Loco, een programma zonder motief. 23.15 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Stereo: Musicerende dilettanten: Tokkelorkest met zangsollst. 19.30 Sjook: jonge renprogramma. 20.00 Verzoek platenprogramma. 21.50 Muzi kale en andere herinneringen. 22.00 Liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Muzikaal sportprogramma met kommentaren en reportages (Stereo). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. AVRO: 19.07 In kleur: Doebiedoe: programma voor de Jeugd. STER: 19.56 Recla- NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Keer Kwis. 20.50 In kleur: Mounties, amuse mentsshow. 21.50 In kleur: De Saint. TV-film. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. NCRV: 19.30 Tweekamp: quiz tussen studententeams. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 In kleur: Op de vlucht, TV-fllm. 21.50 In kleur: Farce Majeure, satirisch programma. 22.20 Actualiteitenrubriek. 22.45 Evangelie. NTS: 22.50-22.55 Journaal. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.50 Zandmannetje. 18.55 De Doris Day Show (5): 19.20 Die renfilm: 19.50 Franse les. 19.52 Zoeklicht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Memoran dum van een dokter, een serie belevenissen van een Jonge arts in de Schotse Hooglanden (1). 21.25 Showprogramma uit het Amerikaans Theater tc Brussel. 22.05 Echo. 22.35 Man- nix, politiefeullleton (29). 23.25 Nieuws. 22.10 Gastprogramma: Het vrije woord. 22.40 Nieuws. Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelin- gen). Humanistisch Verbond: 9.45 Samenwerking of tegen werking. Antwoorden op reac ties n.a.v. afspraken tussen katholieken en humanisten. IKOR: 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Balans: Zuidelijk Afrika: een tweede Vietnam?: discussie. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Ni«*UWS. 13.07 Dc toestand in de wereld, lezing. 13.16 Radiojournaal. 13.30 Ra dar: radto-perlodlek. 14.00 Ste reo: Licht ensemble. NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouw orkest met solist. (In de pauze: pl.m. 15.05-15.25 Cursus muzieklulsteren). 16.30 Radlo- rama: veertiendaags mini-ma gazine. VARA: 17.00 Stereo: Tango rumba orkest met zangsolisten. 17.30 Voor de kinderen. 17.50 Nieuws. NRU: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en- beschouwlngcn. VARA: 18.30 Klatergoud: muzikaal feuille ton. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een aktueel on derwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Viool en plano. NRU: 20.00 Reportage voetbal wedstrijd Ajax Spartak Trnava. AVRO: 22.05 Populair platenprogramma. 22,30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Klas sieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistie viering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Fanfare-orkest. 11.47 Buitenlands commentaar. 11.57 Mededelingen. NCRV: '2.00 Kerkorgelconcert. 12.40 NCRV-voca 1 ensemble. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de jeugd. 13.20 De psalmen in de nieuwe berijming. 13-35 Stereo: Mez zo-sopraan en plano. 14.10 Voordracht. NRU: 14.30 Sport reportages en -uitslagen en lichte grammofoonmuziek. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: we kelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zing het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Klassieke gewijde mu ziek. 19.30 Het ambt in diskus- sle, lezing. 19.45 Stereo: Se- ml-klassleke orkestwerken (gr.). 20.05 Kerkliederen. KRO: 20.30 Stereo: Stcreoklub: muzi kale en technische tips. 22.00 Kruispunt: kerkelijke magazi ne. 22.30 Nieuws. 22.40 Overwe ging. 22.45 Muzikale Informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02. Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.20 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: voor gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Boedapest: voor gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Licht gevarieerd muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Popparty. TELEVISIE MORGEN ZONDAG 13 APRIL Nederland 1. NTS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal (met titels voor slechthoren den). 15.25 Wegeninformatie. 15.30 Openbaar Kunstbezit. 15.45 In kleur: De Bosbrlga- diers, TV-feullleton voor de jeugd. 16.10 80 Jaar Concertge bouw ln Amsterdam: Galacon cert: klassieke muziek, pl.m. 17.00 Toto-uitslagen. IKOR: 17.10-17.55 't Zal de kerk een zorg zijn: Het eigendom, gesprekken. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 10.00 Btjbel- vertelilng voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Gabrlël Smit en het woord, filmreportage. NTS: 19.30 Journaal. 19.H Sport. 20.10 Reportage voetbal wedstrijd AJax-Spartak Trna va in Amsterdam. 22.00 In kleur: Tien Jaar Amerikaanse ruimtevaart 1958-1968, film. 22.30 Nabeschouwing Ajax Spartak. 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. VARA: 19.05 BIJ Do- rus op schoot. 19.30 In kleur: Bespied: Evolutie ln de Lagu ne, filmreportage. 20.00- Ver kenning ln Wetenschap. 20.35 De Virginian, TV-Western. 21.50 Simon Carmlggelt leest uit eigen werk. 21.55 Cabaret Nu. NTS: 22.30-22.35 Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuziek en repor tages. (7.30-7.35 Van de voorpa gina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actuali teiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek en repor tages. 9.00 Stereo: Klassieke en moderne orkestwerken. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor ,de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Phila delphia orkest (opn). VPRO: 12.00 Blauwe maandag: geva rieerd programma. 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.29 Stereo: Muzikale aanwinsten. 12.52 Opspraak, le zing. 13.00 Nieuws. 13.11 Infor matie; ontwikkelingswerk. 13.20 Pro memorie. 13,25 Klas sieke en moderne kamermu ziek (opn). 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 The Tom Jones Show. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Jazzmuziek in ou de stijl (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Scala: Kerkorgelconeert. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Brabant journaal. 17.55 Mededelingea Hilversum II. 298 m. KRO' 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerie: klassie ke muziek (gr.). (7.30 Nieuws. 7.32-7.40 Actualiteiten; 7.50 o- verweglng; 3.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de hulsvrouw.) NRU: 10.00 De komende week in het nederlandse muziekle ven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws, 12.41 Actualiteiten.) 14.05 Stereo: Lichte gnmmofoonmuzlek. 14.30 Stereo: Bariton en plano. 15.00 Christelijk gereformeerde middagdlenst. VRU: 15.30 In formatie over Friesland, afge wisseld met muziek. (16.00-16.02 Nieuws) 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 voor de kleuters. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met Instrumentaal sextet. 18.10 Uit zending van de KVP. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstatlon. (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. 15.00 Nieuws. 15.03 Pop- en country- muzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogramma. Ned. I NTS 5.10 uur (IKOR) ativering ,,'t Zal de kerk een z<*rg zijn". 7.05 uur de dichter Gabriël Smit (CVK/IKOR). I 8.10 uur spo'treportf.ge wedstrijd AjaxSparUk Trnava. 10.00 uur documentaire Tien jaar Amerikaanse ruim tevaart. 7.05 uur Bij Dorus 0)7 schoot, daarna natuurfilm. 8.35 uur serie The Vvginian. 9.55 uur Cabaret Nu. Hilversum I NRU en AVRO 8.00 10.05 uur reportage wedstrijd AjaxSpar tak Trnava. 10.05 uur populaire platen. 10.55 uur Te elfder ure. Hilversum II NCRV en KRO 7.30 uur eerste lezing in de reeks „Het ambt in dis cussie". 8.05 uur Zondagavondzang. 8.30 uur Stereoclub. 10.00 uur kerkelijk magazine Kruispunt 10.45 uur Audio, serieuze muziekinformatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19