Mensen kunnen heel erg eenzaam zijn WEEKAGENDA PEUR STUYVESflNT PETER STUYVESANT Stuyvesant Stuyvesant F 25 A LUXURY LENGTH Ook voor mij is deze taak een uitkomst Mevrouw Jilleba over de hulpverlening in Leiden-Zuid-West Uitkomst 11 t/m 16 april s x Burgerlijke stand van Leiden Isolement Dodelijk ongeluk Churchill-laan voor rechtbank 25 King Size nieuwe leidse courant 3 vrijdag 11 april 1969 LEIDEN „Een foto? Nee, eigenlijk is het niet nodig. Het gaat alleen maar om onze stem". Mevrouw J. S. M. Jilleba, appartement 102 in de „Rijnlandflat" laat haar terughoudendheid pas varen als we met klem betoogd hebben, dat het voor de goede start van de Gemeenschap Zuid-West" toch echt wel nodig is, dolt het initiatief in de nieuwe Leidse stadswijk door een gezicht wat meer reliëf krijgt. De Zuidwesters mogen tenslotte wel weten met wie ze te doen krij gen als ze in een of andere vervelende situatie telefoonnummer 24101 van de Hulpverlenings- en Informatiedienst draaien. „Telefoontjes 'heb ik nog niet ge tal", vertelt mevrouw Jilleba in baar appartement op de dag, dat de tulpverleningsdienst officieus ge start is. 1 mei wordt de dienst offi cieel Wat betekent, dat mevrouw Jilleba voorlopig nog met de kin derziektes van de burenhulp-nieu- we(stijl zit. .,Er moet nog veel geregeld wor den. Als er nu mensen bellen kan ik niet meer doen dan een vriendelijk praatje houden, want naar wie ik moet verwijzen en wie ik in een be paald geval aan het werk moet zet ten, weet ik nog niet. Van de „Kon- takt-Kommissie" of het bestuur moet ik nog een lijst hebben van ae vrijwilligers, de helpers en help sters. Ik hoop wel, dat ze daar snel mee kom^n." Mevrouw M. Minderhout (ook 1TA Rijnlandflat, tel. 20460), die mevrouw Jilleba overdag aflost en verder de dienst verzorgt van 's avonds 7 uur tot 's morgens 10 uur valt haaf collega" bij: „Als de mensen eenmaal goed we ten dat er een hulpverlening- en in formatiedienst is, gaat het lopen. In andere steden schijnt ook zo iets te bestaan. Ik heb gehoord, dat men daar goede ervaringen mee heeft. je nationale kampeer- en sporttentoonstelling HOUTRUSTHALLEN - DEN HAAG OPEN: dagelijks van 12.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur, zaterdag en zondag van 10.00-22.30 uur tenten caravans boten kampeer- en watersport- artikelen sport- en vakantiekleding vele voorlichtingsinstanties elke dag volksdansen en.modeshows Voor Zuid-West moet het ook een uitkomst zijn. De mensen hier zijn van alle kanten bij elkaar geharkt. Ze weten in het begin heg nog steg. Jonge mensen met kinderen raken weliswaar snel ingeburgerd, maar ouden van dagen en invaliden kun nen in deze wijk heel erg eenzaam zijn en ergens zwaar moeilijkheden mee .hebben. Neem nou alleen maar eens het probleem waar een zieke alleenstaande mee kan zitten. Wie brengt het receptje naar de apothe ker en hoe krijg je het medicijn in huis? Een moeder moet met een kind na een ongelukje naar de dok ter of het ziekenhuis. Wie neemt in tussen even het huishouden waar? LEIDEN Geboren: Chantal De- siré Martiha, d v L A De Vos en B Miller; Sakir Murat, z v I Orhan en S- Erdurcan; Kiretin Lilian Alice, d v L C Leijnse en D Wijnhout; Mariene Sarah, dvHJ Schefferlie en E van Tol; Michael Cornelis Christiaan, z v A Leijder Haven- stroom en E Kruidenberg; Pieter, z v W N J Vreeken en A van der Kroft; Angela Ingrid Maria Gertrud, dvAMJ Claessen en H I Maiwald; Jacqueline Alida Maria, d v L A Kooter en J A M Droogh; Pieter William, z v S S Verschoor en A in 't Veld; Arthur Renzo Bastiaan, z v B S R Boekhoudt en C K Lind- hout; Marcel Martinus Albertus Ja cobus, z v J C M Imimerzeel en A H M Oostdam; Arthur Adrianus Jo hannes, z v A Kapteijn en A H E van Eijik; Alexander Nicolaiewitsch, z v M Litunov en J G M Veelenturf; Gerrit-Jan Leendert, z v L H van Egmond en J J L van Delft; Syl via Suzanna, d v J van der Heijden en J Hoogenlboom. Gehuwd: P Mossinkoff en J Q J M Aalders; I Vavier en C Kramer; P de Wolff en G H Tampung; T Smit en M S C van der Spree; J J Teljeur en J K Ranselaar; P Marks en C Meijer; K de Jong en T H Stuijfzand; H W C Laman en L M S van Weesel; J J van der Zwet en M W Koekebakker; W H Hogeland en M G J Scheijbeler. Ondertrouwd: M M van der Klaauw en 1T A M Koops; J H Bronswijk en D M H Develing; J Bergman en J J Vermaak; L J van den Berg en H Beij; H Lozer en A van den Boogaard; J C P H Ei kerhout en J M I de Vries; P van Eeuwijk en J W J Kat; G Zorn en S F van der Keur: E W Keuris en CPN den Hollander; H Blansjaar en M A H C Koch; R M del Pr ado en H A Noest; E Gittenberger en A C de Groot; R de Tombe en M van der Linden; D van Delft en K R van Wijk; J Raasveld-t en J M Paats; K Pardon en F T van der Laan; G Blok en E F Solleveld; I J Alphenaar en H Lens; W den Hollander en N M Joziasse; G van den Hoed en W M van Went; H C J van der Hoeven en C W Stokkel; R. W. Rushman en I Lubach. Overleden: C Zwanenburg, 25 jaar man; A van der Waals, 85 jaar, echtgenote van C Flippo; J Verstee- gen, 66 jaar, man; W Hugenholtz, 66 jaar, man; S A Boot, 65 jaar, wed van H van der Waals; J P van der Vos, 72 jaar, man; H Zunderman, 88 jaar, man; J Mark, 64 jaar, man; M C Marcellis, 84 jaar, vrouw. Het zijn typisch gevallen, waarin onze vrijwilligers uitkomst kunnen brengen." Is het voor de twee dames geen probleem om op wacht te zitten? Mevrouw Jilleba: „Voor mij is deze taak min of meer ook een uitkomst. Door ziekte ben ik prak tisch voortdurend aan dit apparte ment gebonden. Ik ben in Zuid- West ook geheel vreemd, van ver enigingen of een kerk ben ik geen lid, zodat het fungeren als con tactvrouw voor mij een prachtig middel is om uit mijn eigen isole ment te komen. Toen een kennis, die in het maatschappelijk werk zit, mij vertelde dat er iemand werd gezocht voor het centrale telefoonnummer, heb ik direct „ja" gezegd. Het lijkt me gewoon leuk werk". Het in het leven geroepen insti tuut van burenhulp op vrijwillige basis geschiedt geheel gratis. „In de vergadering heb ik voorge steld", vertelt mevrouw Jilleba,,,dat mensen, die hulp inroepen een klei ne, voor mijn part symbolische ver goeding geven. Niet als honorering aan de mensen die even de helpen de 'hand bieden bij een boodschap of een karweitje, maar om een potje te vormen waaruit; bepaalde activi teiten betaald kunnen worden. Het bestuur wil daar voorlopig nog niet aan. Eerst maar eens beginnen en dan zien voor welke kosten we ko men te staan. Enfin, dat is een be stuurszaak." Mevrouw Jilleba maakt er verder geen probleem van. „Onze zaak is, dat de hulpverle nings- en informatiedienst op gang komt en behoorlijk gaat lopen." D.E.V. tachtig juar LEIDEN In het wijkgebouw Staalwijk werd gisteren een feest avond gehouden ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de Tuiniers- en Bloemistenvereniging Door eendracht verbonden. De heer M. J. Smit, voorzitter van de jubi lerende vereniging, sprak een wel komstwoord, waarna hij de heer Zaalberg het woord gaf, die namens de feestcommissie, de voorzitter en de leden van het bestuur, felicitaties overbracht. Namens de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, deed de heer Wetselaar dit. Het verdere gedeelte van de avond werd in feestelijke stemming door gebracht, verzorgd door het gezel schap De Vrijbuiters uit Aalsmeer. DEN HAAG Een 24-jarige stu dent uit Keulen had zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden, omdat hij op 18 juni met een auto op de Churchilllaan nabij de Telders- kade te Leiden op een zebra de 73- jarige heer Ph. J. Lammers-Lisnet had aangereden, waardoor deze zo danig werd gewond, dat hij overleed. De jongeman zou ter plaatse met een te grote snelheid hebben gereden. De rechtbank hield bij de uitspraak re kening met de omstandigheid, dat het slachtoffer wat onzeker overstak en veroordeelde verdachte tot een maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, een geld boete van f 500 en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar. Klaprooscollectan ten hebben vakantie m Engeland NIEUW-VENNEP OEGSTGEEST Drieëendertig collectanten, uit el ke provincie drie, die verleden jaar november aan de Klaprooscollecte meewerkten, verblijven momenteel in Engeland. De collecte wordt geor ganiseerd door het Nederlands Oor- logsgravencomité, dat de opbrengst besteedt om nabestaanden van in 1940-1945 gesneuvelde en in ons land begraven geallieerde militairen gast vrijheid in Nederland te verlenen, waarbij zij in staat zijn het graf van man, vader, zoon of broer te bezoe ken. Op uitnodiging van The British Legion, de grote Britse organisatie van oud-strijders en nabestaanden gaan elk jaar drieëndertig collectan ten naar Engeland voor een gratis vakantie. Onder de „Engelandvaarders" be vinden zich dit keer twee meisjes uit onze omgeving, namelijk Lian Koop man uit Nieuw-Vennep en Roos Ver hoef uit Oegstgeest. Zij logeren mo menteel in het Vanderbilt Hotel in Londen. Zaterdag zullen zij huiswaarts keren. ARP Leiden bespreekt samenwerking LEIDEN De afdeling Leiden van de ARP heeft een vergadering uitgeschreven waarop de eventuele samenwerking tussen ARP, CHU en KVP bij de Leidse gemeenteraads verkiezingen van 1970 het belang rijkste punt van de agenda is. De leden van de ARP krijgen op maandag 21 april de gelegenheid zich uit «te spreken over samen werking nu op de gemeenschappe lijke vergadering die de drie par tijen op 24 maart hebben gehouden, gebleken is, dat er een duidelijke wil tot samenwerking bestaat. De vergadering is tevens belegd om een opvolger voor dr Geelker ken, de huidige voorzitter, aan te wijzen. Dr Geelkerken wil deze functie wegens drukke werkzaam heden neerleggen. De kandidaten zijn: mr C. J. Woudstra en mr P. Lever. Zij wordt gehouden in res taurant Van der Heijden, Breestraat 85, acht uur. Vrijdag 11 april Boshuis, achter Hofiaan 74, 7 tot 9.S0 uur: ruilclub voor verzamelaars. Gezondheidscentrum Bernhardkade. 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur: doorlichting. LEIDERDORP Bernhardkade, achter gemeentehuis,, 10 tot 13 en 14 tot 17.30 uur: ogen- en reactietest Veilig Verkeer. Zaterdag 12 april Sehouwburg. 8 uur: operette chr. zang- speiclub Staalwijk. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Maandag 14 april Rapenburg 2, 8 u.: amateurfotografen. Levendaal 14, a uur: afd. Lelden Ex- pogé, duinwandeling met dia's van M. A. Vermet. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Gehoorzaal. 8 uur: K. en O.. Fiesta Gltanan. Museum Volkenkunde. 8 u.: dr. H. R. van Heekeren over „Terug naar Indo nesië (ver. van vrienden). Dinsdag 15 april Den Burcht, 7.30 u.: voorlichtingsavond Leids Onderling Ziekenfonds. Stadhuis, 7 tot 8 u.: Bouwfonds Ned. Gemeenten, spreekuur. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Zaal Petrakerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, dr. J. van der Grient over „De wereld van de ge vangene". Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Foyer Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Leiden Ned. Ver. Hulsvrouwen, Clndarella-show. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 u.: kostuushow mevr. E. F. Can ter Cremers-van der Does. Woensdag 16 april Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 u.: ledenverg. Tuin bouw en Plantkunde. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. Donderdag 17 april Gehoorzaal, 2.30 uur: Jaarverg. afd. Lei den Ned. Bond Gepensioneerden. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver., filmvertoning over bij en. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., concert Stuttgartcr Kammerorchester. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: kostuumshow mevr. E. F. Canter Cremers-van der Does. OEGSTGEEST Gemeentecentrum. 8 uur: afd. F. en O., lezing door Godfried Bomans. Vrijdag 18 april Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grunnegerlaand. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Zaterdag 19 april OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van l tot 5 uur, maandag gesloten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waageno- men door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Ocgstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna, tot zondagavond 24 uur, de doktersdlcnst bellen, 5 maal 2. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische Den an deling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi net Dlaconessenhuis Van vrijdag U uu> tot zaterdag 12 uu» door het St Ellsaheth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA: Jungleboek. a.!., do. vr en zat 2. 4, 7 en 9.15 uur, verder dag. 2.30, 7, en 9.15 uur en zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Een vrouw is een vrouw, 18 jaar. LIDO: Vriendverraad mij niet, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Met de pil meer mans 14 jaar, dag. 2,30 ,7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 1 en 9.15 uur REX: Meisjeshandel. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagavond 23.30 uur Baai der begeerte 18 jaar. STUDIO: De zoete zonden van Sexy Suzanne. 18 jaar. dag. £30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Matt Helm en de vernie lers, 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la, lb eD 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: maandag woensdag, donderdag eD vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag ai gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrij dat 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege in het belang van de patiënten kunner niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuts Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ilng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot'half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DLACONESSENHUIS. dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dag^ iljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks var- 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader va" 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, tongkllnlck dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 6, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vtjf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 8 toi half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatlënten zon dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op N»""' Er is een nieuwe wereld van filtersigaretten. De fascinerende wereld van Luxury Length. Veel langer dan King Size. 100 mm. lang! Het wereldmerk Peter Stuyvesant geeft als Europa's bekendste filtersigaret de toon aan: daarom is er ook in Nederland Peter Stuyvesant Luxury Length, de "Gouden Peter Stuyvesant". In de luxueuze lengte van 100 mm. Geniet van de superlange, elegante Peter Stuyvesant in zijn gouden verpakking. Koop vandaag nog de "Gouden Peter Stuyvesant". U geniet zoveel me'e'r. FILTER LUXURY LENGTH 20 Luxury Length 1.75 FILTER RICH CHOICE TOBACCOS KING SIZE De filtermarkt groeit, en groeit snel. En om aan de steeds stijgende vraag van de kwaliteitsbewuste roker te voldoen, is Peter Stuyvesant nu in 25 King Size verpakking. In de befaamde kwaliteit van Europa's bekendste filtersigaret. Peter Stuyvesant, nu 5 sigaretten me'ér. Peter Stuyvesant. u geniet zoveel meer. 25 King Size 1.75 werkdagen van 16 tot S u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u. ook caterdag zondag van 1 tot 8 uur. Sted. Museum De Lakenoai, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u„ zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Plet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 10—16 u. ,zond. 13—16 u., na 1 april dag. 10—17 u., zond. 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag. 19 tot 17 uur, zondag 13 tot 11 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté, 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrijd. l tot 6 u„ zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Expositie van de groop „Colourform" ln het Jeugdmuseum, Hooglandse Kerk- gracht 4 (ingang Koppenhipksteeg), teke ningen, schllderljea etsen, foto's en plas tieken van: Ad van Dongen, Marth vap Dongen, Wil Blommerde, Henk Hollebeek, Marjan Hlelal, Nico Langezaal, Jerry Sjardin, Dick van der Plas Rob van 't Zelfde, Henk Overvllet. Openingstijden: maandag, woensdag en donderdag: des avonds van 20-22 uur en zaterdagmiddag van 14-17 uur. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). WASSENAAR Kunstzaal Heutf, Hof- laan 7: schilderljene en gemengde tech nieken van Rie van Goor, reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk, opening 3 april 4 uur, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dlnsd. av. 8 tot 10 uur. zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEI KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. W u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20045.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3